Kilka gorzkich słów prawdy!

Na wstępie wytłumaczę, dlaczego piszę wyłącznie o PiS. Już w roku 2015 twierdziłem, że o Tusku i jego bandzie nie piszę w kwestii polityki, ponieważ uważam ich nie za polityków, a za przestępców, więc na ich temat powinien się wypowiadać wyłącznie prokurator. Niestety to przez 8 lat nie nastąpiło. Jeśli wierzyć w to co PiS w mediach opowiadało o Tusku, to należał mu się nie tylko prokurator albo nawet „pod scienku” Dlatego więc o tej bandzie się nie wypowiadam.
 
A teraz kilka słów prawdy o rządach i poczynaniach PiS-u. Będę zwracał się do prezesa Kaczyńskiego, jednak to co piszę do serca powinni sobie wziąć jego następcy, jeśli chcą kiedykolwiek jeszcze dojść do władzy.
 

 1. Panie Kaczyński, otaczanie się klakierami zawsze powoduje przejście w świat wirtualno-nierealny. Naprawdę jeden konstruktywny krytyk da partii więcej niż 100 klakierów.
 2. Panie Kaczyński, odpowiedzialność za ojczyznę zobowiązuje do poważnego traktowania przekładanych uchwal, bo takie buble jak „Piątka dla zwierząt”, "Nowa ustawa covidowa" itp. One na pewno nie przychyliły się do zwiększenia elektoratu i popularności, a wręcz przeciwnie.
 3. Panie Kaczyński, głosujecie nad ustawami nie z perspektywie korzyści dla Polski i Polaków, ale w kontekście przynależności autora ustawy. Te same poprawki zgłoszone przez PiS są popierana a zgłoszone przez opozycje są negowane. Godny pragmatyzm, ale dla partii a nie dla Polski i Polaków.
 4. Panie Kaczyński, ustępowanie Unii np. w sprawach sądownictwa i KPO przy jednoczesnej antyunijnej propagandzie medialnej. Hipokryzja! Tutaj proszę brać przykład, z Orbana który wam pokazał jak się z Unia postępuje.
 5. Panie Kaczyński, to PiS podpisywał traktat Lizboński, gdzie jest zapisany formalny nakaz przyjęcia EURO bez wyznaczania konkretnej daty. Dzisiaj Ci hipokryci krzyczą, że to będzie dla Polski klęska ekonomiczna. A wtedy nie była?
 6. Panie Kaczyński, to PiS zgodził się na politykę klimatyczna zgarniając z dopłat CO2 około 25 mld rocznie i dziwiąc się jednocześnie, że ceny energii wystrzeliły w górę.
 7. Panie Kaczyński, to rząd pana Morawieckiego wręcz domagał się nowych unijnych podatków a dziś udaje oburzenie.
 8. Panie Kaczyński, to PiS zezwoliło na dowolność władz lokalnych o zakazie wjazdu do centrum miasta aut starszych, co dzisiaj strasznie krytykują!
 9. Panie Kaczyński, wszyscy Polacy ze zrozumieniem przyjęli uchodźców z Ukrainy. Polacy są gotowi pomagać. Ale kiedy rządzący zaczęli ich wyróżniać i stawiać przed obywatelami naszego kraju zaczęło to rodzić bunt. Kraje większe i bogatsze głaskały rząd Polski po główkach jacy to oni są dobrzy a wy jak przedszkolaki zaczęliście się popisywać. Dzisiaj wynik wiadomy. Zadam panu panie Kaczyński pytanie: Czy już nie jest w naszym interesie narodowych pomaganie Ukraińcom. Bo jeśli to prawda co twierdziliście, to wasze obecne działanie bezpośrednio osłabia Ukrainę a pośrednio zagraża naszym wschodnim granicom. Na zachód raczej bym nie liczył, bo wszyscy co na nich liczyli się przeliczyli.
 10. Panie Kaczyński, polityka zarówno krajowa jak i zagraniczna, ale również polityka socjalna nie znają pojęcia wdzięczności. Dość długo żyję na świecie, żeby wiedzieć, że bardziej od długu finansowego ludzie nienawidzą długu wdzięczności. Ma pan przykład wdzięczności Unii za zgodę na KPO, Ukrainy za pomoc militarna i humanitarna, ale także po przykładzie własnego elektoratu, któremu żyje się za waszych rządów lepiej, ale wybrali błazna i trzecia drogę.
 11. Panie Kaczyński, chciał pan zbudować dwie wieże. Czy nie uważa pan, że dla przyszłości pańskiej partii inwestycja w media byłaby słuszniejsza. Przecież to 4 władza wygrywa wybory i to właśnie o nią idzie obecna batalia. Oparł się pan na TVP nie zważając na to, że po zmianie władzy Ci bandyci nie cofna się przed niczym, żeby przejąć TVP. Ale skąd pan może wiedzieć, jak oni potrafią być brutalni, skoro jako opozycjoniści nie byliście w redakcji WPROST, kiedy poturbowano redaktora naczelnego, czy w lokalach PKW które pacyfikowano po sfałszowanych wyborach samorządowych w 2014 roku.
 12. Panie Kaczyński, dzisiaj wołacie o wsparcie i pomoc obywateli przy obronie TVP. A co żeście zrobili dla społeczeństwa, żeby mogło skutecznie wyrazić swoja wolę i ewentualnie poprzeć was w tym sporze. Czy zmieniliście przepisy o referendum. Przecież obecne przepisy o referendum to jest paranoja demokracji. Jeśli do wyborów pójdzie 10% to Polakami może zarządzać koalicja z 5% poparciem społecznym a i tak będzie krzyczała, że ma poparcie suwerena. Do referendum musi być co najmniej 50%, śmiechu warte. Do tego zarówno petycje o referendum nawet w ilości kilku milionów mogą być zignorowane jak i wynik takiego referendum. Ja rozumiem, pan się boi tego ruszać, bo ten kij ma dwa końce i może zagrozić bytowi również pańskiej partii.
 13. Panie Kaczyński, reforma sądownictwa. Panie Kaczyński walczy pan z Unia o reformę sądownictwa. Wiec spójrzmy do czego prowadzi pańska reforma sadownictwa. Powsadzał pan prawnie czy bezprawnie, nie mnie to osądzać, swoich ludzi na stołki i wyłącznie po to, aby zagwarantować sobie bezkarność. Proszę pokazać mi choćby jednego Polaka, któremu w sądzie pańskie reformy dały wymierny skutek. Do tego upolityczniliście tak sądownictwo, że w zacietrzewieniu jacyś idioci z tytułami profesorskimi twierdza, że jest coś takiego jak samoobrona konstytucji. Stworzyliście państwo nie prawa, ale państwo prawników wszystko utytłane politycznym łajnem.
 14. Panie Kaczyński, jeszcze chodzi mi o postępowanie wszystkich partii. Tłumaczenie się, że wy też tak robiliście jest w prostej linii psuciem państwa. Tak zrobiliście z TK którego wyroki dziś może każda łajza podważyć. Wiem zaczęło PO, ale wy skończyliście. Każda następna władza trochę więcej popsuje państwo i tak dookoła. Czy pan nie widzi, że tworzycie republikę bananową. Że każde wasze naginanie bądź łamanie prawa będzie skutkowało tym samym albo jeszcze gorszym naginaniem i łamaniem prawa przez nowe rządy. To prawdziwemu patriocie nie przystoi.
 15. Panie Kaczyński, czy pan nie widzi, że bierze pan udział w polaryzacji i skłócaniu Polaków. Czy jest to postawa godna patrioty. Czy idiotyczne skandowanie przed pałacem prezydenckim „Jarosław, Jarosław” nie kojarzy się panu z najciemniejszą kartą naszej historii, z PRL-em co budzi automatyczny sprzeciw!
 16. Panie Kaczyński, nie jestem do końca przekonany, czy stara rzymska maksyma "dziel i rządź" może się sprawdzić we współczesnym świecie. Jest pan tak długo w polityce, że to również za pańskich czasów uchwalano ordynacje wyborcza promującą duże partie. Ordynacje wyborczą która przy tak spolaryzowanym społeczeństwie (uważam, że świadomie i celowa przez duże partie polityczne) nie daje szans żadnej z partii rządzić samodzielnie. Z panem nie mógł wytrzymać nawet trzeci bliźniak, już nie mówie o ewentualnych koalicjantach. Jak mogą z panem współpracować jak w 2007 roku oddał pan władzę po prowokacjach na własnych współ-koalicjantach. Niestety takie postępowanie wyklucza pana i pańską partie z dalszych rządów bez zdolności koalicyjnych.
 17. Panie Kaczyński, jestem w szoku jak pan i pańskie ugrupowanie przygotowały się na ewentualne przejecie TVP przez bandyów. Zaczynam się w ogóle zastanawiać, czy przy takiej indolencji zarówno przewidywania jak i organizacyjnej, czy w ogóle byliście w stanie rządzić. Przecież ograli was jak przedszkolaki, pan dobrze wiedział, że ma pan do czynienia z bandytami! Jeśli tak chcieliście bronić Polski, jak bronicie TVP, to na co mogliśmy liczyć, my wasi zwolennicy. Na co mogła liczyć Polska?
 18. Panie Kaczyński, na koniec muszę się jeszcze zapytać jakie haki na was mają przeciwnicy, że nie postawiliście ich przed sądem. Z waszej propagandy wynikało, że Tuska powinno się postawić pod „scienku” z pominięciem prokuratury. Wy poza opluwaniem nie zrobiliście nic, licząc, że Polacy to zapomną. A Polakom bardziej przeszkadzało opluwanie Tuska niż jego przestępstwa. Bo jeśli kogoś opluwa się 100 razy dziennie, samemu jednocześnie kłamiąc, to przestaje działać, a raczej odnosi odwrotny skutek, jako lansowanie. Tak przecież wylansowano Leppera.

Mam nadzieje panie Kaczyńskie, jeśli nie pan to pańscy następcy zastanowią się nad tym co napisałem i skorygują swoje postępowanie polityczne, aby bandyci i zdrajcy z KO nigdy więcej nie doszli do władzy. Obawiam się jednak, że teraz jest już na to za późno. Weto w sprawie pakietu migracyjnego wycofane i tylko patrzeć, jak poprą zmiany traktatów a może i wprowadzenie EURO. Dlatego się tak bardzo spieszą. Niestety pan panie Kaczyński w znacznej mierze będzie za to odpowiedzialny. Panie Kaczyński, Polacy nie są idiotami, za jakich ich braliście.

Jeszcze raz zaznaczam, że są to moje uwagi i moje zdanie. Jeśli ktoś uważa inaczej chętnie merytorycznie podyskutuje. Wszystkim wyznawcom wszelkiej maści, rzucającym inwektywami z góry dziękuję, życząc zdrowia psychicznego i szczęśliwego Nowego Roku.

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [15:51] - u2 | Link:

Gienia, Gienia, świat się zmienia. Z szybkością co do jednej attosekundy. Zjedź z Dufourspitze na Ziemię.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-12-2023 [15:58] - Chatar Leon | Link:

Oczywiście troll @ubek nie na temat. Najlepiej zamulić.

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [16:01] - u2 | Link:

"pissss, pissu, pisssowi yyyy, mmm, Kaczyńskiego..."

:-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [16:01] - Czesław2 | Link:

@Autor. Niemożliwe jest tego nie wiedzieć. A więc?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-12-2023 [16:10] - Chatar Leon | Link:

@Autor
Bezmyślni nie zrozumieją nic. To jak walenie grochem o ścianę.
Dodałbym jedno:
PiS zapowiadał pogonienie różnych mafii i klik. Tymczasem pchał przez sejm kolejne ustawy pod dyktando lobbystów, a klepały to razem posły i PiS i PO.
Znam np. dość dobrze sprawę oszukanych partycypantów budownictwa społecznego i bezkarności mafii tebeesowskich. Ludzie poszkodowani w tym procederze liczyli na partię Kaczyńskiego, ale partia Kaczyńskiego i resort pana Budy zachowali się tak, że ludzie postawili w wyborach na kandydatów hołownianych.
Ale po co PiS miałby się przejmować jakimś przekrętem skoro lobbysta przyniósł gotowy tekst ustawy?

Obrazek użytkownika sake3

27-12-2023 [18:47] - sake3 | Link:

@Chatar Leon......Dla Pana czas stanął w miejscu.PiS,PiS,PiS.......Wszystko co złe to PiS.Naprawdę nie widzi Pan nic dobrego w Polsce za czasów rządów Kaczyńskiego? Wierzyć się nie chce,że można nie zauważać zamordyzmu który mamy teraz przed oczami,chamstwa,braku perspektyw i utraty niepodległości?Będzie Pan szczęśliwy bo Tusk zapowiedział ,że wszyscy z PiS-u będą siedzieć? Kogo nazywa pan bezmyślnym betonem,nas na NB? Zaręczam,że widzimy więcej niż pan i nie podzielamy pana optymizmu co do obecnej władzy.Teraz nie ma lobbystów pod dyktando których pisze się ustawy?To co robił w Sejmie na sali sejmowej lobbysta piszący ustawe wiatrakową którą idiota sprawozdawca dukał z mównicy,idiotka Henning -Kloska przyklepała 300 m,a idiota Szczerba nawet nie zapoznając się z nią przegłosował? No tak ,to pana nie niepokoi,a przeciez takich lobbystów będzie coraz więcej.Idiota Hołownia przecież zaprasza do Sejmu.Tyle ,że w żadnych wyborach już się temu nie sprzeciwimy,bo nie będzie demokracji jak za strasznego PiS. Na NB nawet słowem nie piśniecie że wam się to nie podoba,nie ośmielicie się..Będziecie nadal pieprzyć o złym PiS-ie albo o pandemii i covidzie jak teraz. .

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-12-2023 [19:51] - Chatar Leon | Link:

Babcia znowu o niczym....

Obrazek użytkownika sake3

27-12-2023 [20:11] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.....No tak ,o niczym.Nic do pana nie dotarło jak widać.I zapewne nie dotrze.Szkoda więc czasu.

Obrazek użytkownika juur

27-12-2023 [17:38] - juur | Link:

 To zależy jakie warunki brzegowe uznamy za prawdziwe. Jeżeli przyjmiemy, że PO i PIS to odrębne byty to "Kilka gorzkich słów prawdy!" można by uznać za prawidłową diagnozę obecnego stanu rzeczy. Jeżeli przyjmiemy, że PO i PIS to jedna okrągłostołowa rodzina, wspólnicy realizujący nadrzędny plan na potrzeby, którego zorganizowano "okrągły stół" To diagnoza musi być inna i te kolejne punkty mają zupełnie inne znaczenie.  Czy ktoś to jeszcze pamięta, że uczestników wybrał Kiszczak i nie było nikogo kto nie został zaakceptowany przez niego. Nawet gdy Solidarność (jeszcze nie koncesjonowana) nie chciała jako uczestnika Michnika to Kiszczak wykorzystując pożytecznych idiotów i bolków umieścił go w składzie uczestników itd....itd.... Pierwszy etap to likwidacja przemysłu narodowego głównie po to by zlikwidować potencjalne centra patriotyczne jakimi mogłyby być duże zakłady oraz by z Polski uczynić żerowisko dla kapitału (który nie ma narodowości ale właściciele już tak o czym skromnie nie wspominano). Z perspektywy widać, że odniesiono w tej kwestii ogromny sukces bo wszystkie kolejne ekipy bardzo się do tego przykładały bez względu jaką to niby są opcją. Czyli PO i PIS mają ten sam nadrzędny cel a jedyna różnica to, że główne zadanie PIS niedopuszczenie do tego by powstała/powstały, autentyczne, partie patriotyczne poza  kontrolą  okrągłostołową. Konflikt to kreacja na potrzeby wyznawców po jednej i drugie stronie. Jak widać metoda się sprawdza. Rządy się zmieniają a główny kierunek cały czas taki sam.
Proszę przeanalizować kolejne punkty przy drugim założeniu i odnoszę wrażenie, że wtedy dają obraz spójny i logiczny  czego nie można powiedzieć przy założeniu wariantu pierwszego, który rodzi pytanie czy taka konsekwentna krótkowzroczność i głupota jest możliwa?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-12-2023 [23:47] - Zbyszek_S | Link:

Pan podnosi dyskurs na niespotykany i nieosiągalny poziom. Liczy się TELEWIZJA. Czy zajął już pan stanowisko w temacie telewizji. Nie emocjonuje się Pan? Powinien! Teraz toczymy walkę o telewizję, jak poprzednio o sądy, o prawdę o smoleńsku, o wyszczepienie ludności - cholera też się udało tylko częsciowo, o wstanie z kolan przed Ukrainą, UE i.... ciiii.

Pańskie idee i sugestie na szczęście zostaną przemilczane. I to jest zrozumiałe. Polacy wiedzą co mają myśleć. Z telewizji. Z internetu. Z radia. Nikt ich nie przekona, że czarne jest czarna a białe jest białe :)

Obrazek użytkownika Czesław2

28-12-2023 [07:52] - Czesław2 | Link:

@juur Taka krótkowzroczność nie jest możliwa. Sugeruje celowe działanie. Zauważył Pan, że po wykonaniu zadania zniknęli pracownicy konfy?
To, że przy założeniu, że POPIS okrągłostołowy i konfa to jedna koncepcja, przy której wszystkie dziwolągi i kłamstwa się spinają, to ja zauwaźyłem dwa lata temu. Przedtem,  jak większość pisowców broniłem się rękami i nogami przed tą oczywistą prawdą. Popieranie mediów, które poprą Morawieckiego to plucie w twarz.

Obrazek użytkownika Jabe

28-12-2023 [08:33] - Jabe | Link:

Co ma do tego Konfa?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

27-12-2023 [17:44] - Kazimierz Kozio... | Link:

analiza upadku przyda sie historykom ale nie pisowi, ktorego koniec jest bliski. liste mozna rozszerzyc o kolejne podpunkty. tylko po co? teraz, podobne zestawienia sa podpowiadaniem obecnej wladzy gdzie jeszcze trzeba pilnie zainterweniowac, co jeszcze definitywnie zmienic zeby pisowska hydra juz nigdy nie podniosla glowy. 

Obrazek użytkownika sake3

27-12-2023 [18:53] - sake3 | Link:

@Kazimierz Koziorowski......Niech pan się z góry tak nie cieszy ,że pisowska hydra już nigdy nie podniesie głowy. Obecna hydra okaże się o wiele gorszym potworem.Już teraz to widać.I życzę aby pana ,,działania'' '' tej nowej hydry jak najdotkliwiej  dotknęły.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

27-12-2023 [19:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

czy to ma znaczenie kto przehandlowal RP, PIS czy PO? PIS mogl utrzymac wladze gdyby nie to ze interesy obcych panstw okazaly sie wazniejsze niz interes narodowy. geneza rozbiorow byla podobna. krol Poniatowski tez by za a nawet przeciw   

Obrazek użytkownika sake3

27-12-2023 [20:29] - sake3 | Link:

Ma znaczenie.Teraz hydra prowadzi nas bezwstydnie w objęcia Niemiec.Po drodze niszcząc wszystko dokoła.To wy nienawidzący PiS-do tego walnie się przyczyniacie,że będziemy niemieckim landem z kanalią jako namiestnikiem.Proszę tylko patrzeć co nowa hydra robi z narodem. Bo my już nie jesteśmy narodem,nie jesteśmy Polakami.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-12-2023 [17:55] - Marek Kudła | Link:

PIS  nie jest stowarzyszeniem aniołów, nie ma władzy idealnej i do PiS-u można mieć parę uwag, ale politycy tej opcji są ludzmi uczciwymi, zaufanymi  i  prawdomównymi.  Jeśli PIS robi jakieś błędy to są one wynikiem nienawiści  i presji czerwonego lewactwa w sejmie, senacie, PE i ich mediach z GW i TVN na czele z jednej strony, i lewackich urzędników w UE i samorządach  z drugiej.
Mimo to, PIS nie okradł OFE z miliardów, nie kradł miliardów z budżetu państwa (WAT), nie likwidował PGR-ów, nie podwyższał wieku emerytalnego, nie okradał niepełnosprawnych i zmarłych, nie ukradł żyrandola, serwisu do kawy, obrazów i niszczarki dokumentów, nie wyrzucał lokatorów na bruk i nie spalił żywcem walczącej o lokatorów kobiety, nie strzelał do górników, nie zamordował Rosiaka, nie wyprzedawal majątku narodowego  za grosze ........ i mógłbym tak wymieniać do usranej śmierci !
Jeśli nawet przyjmimy, że te wymienione w artykule to błędy, to jakie one mają znaczenie przy tak szybkim i dynamicznym rozwoju gospodarczym Państwa i przy wprowadzonych programach pomocowych, rodzinnych i socjalnych ?  Znikome, bo tylko ten się nie myli co nic nie robi !
Polacy muszą zrozumieć, że obecnie nie ma innej alternatywy w  kalendarzu politycznym, a więc albo Polska plus albo Polska minus  -  albo PIS, albo POKO. 
 

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [17:59] - u2 | Link:

Polacy muszą zrozumieć

Musi to na Rusi, a u nas jak kto chce :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-12-2023 [18:28] - Marek Kudła | Link:

@u2
Popatrz u2 ile internet uczynił ci zła !  Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu to tylko twoa rodzina wiedziała żeś głupi !

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [21:56] - u2 | Link:

Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu
 
Obawiam się, że ęnternet zawsze był, tak jak Bóg wszechmogący (the GOD almighty)  :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

27-12-2023 [18:37] - Swisspola | Link:

Pan mnie chyba nie zrozumiał. Moim zdaniem w obliczu zagrożenia naszej suwerenności, zarówno wojna na Ukrainie jak i zmiana traktatów Unijnych. PiS popełnił błędy poprzez które, moim zdaniem to niebezpieczeństwa bardzo wzrasta i to bez względu na wzrost ekonomiczny. Wzrost ten jednak był oparty na zadłużaniu kraju. Proszę sobie porównać zadłużenie państwa w 2015 roku wynosiło 877 275,5 mln zł, a w 2023 roku wynosi 1 241 597,5 mln zł. I to przy uszczelnionym VAT-cie. Pamiętam jak na początku rządów PiS propagowano zrównoważony budżet najwyżej z 10 mld deficytu, i to przez 3 lata.
Natomiast jeśli chodzi o polityków to nie mogę się wypowiadać odnośnie ich uczciwości, ale ja bym tak nie generalizował. Choćby respiratory i maseczki za czasów pandemii. Pan wymienia poczynania przestępcze Tuska i jego bandy, ale nie bycie przestępca to chyba za mało, aby rządzić 40-sto milionowym narodem w środku Europy i to o takim położeniu geopolitycznym. Chociaż jak patrzę na poziom naszych posłów i polityków to jestem przekonany, że oni uważają, iż brak dla nich jakichkolwiek kryteriów, zarówno uczciwości jak i inteligencji!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-12-2023 [21:47] - Marek Kudła | Link:

@Autor
A cóż tam było do zrozumienia ? Przypuścił pan frontalny atak dywersyjny, zerżnięty żywcem z jakiegoś źródła, bez żadnej choćby najmniejszej analizy przyczyn i zależności !  Bez kszty zastanowienia dlaczego PIS wygrał przegrane wybory. Otórz i PO i NL mają twardy elektorat (30 i 8 %) i tam właściwie nic nie jest do ruszenia.  Natomiast część elektoratu centro-prawicowego dała się nabrać „Trzeciej Drodze”, jak dzieci, chociaż J. Kaczyński przestrzegał, że każdy oddany głos na 3D to głos oddany na Tuska !  Nazywamy to chwilowym zanikiem zmysłu myślenia. Dzisiaj ci ludzie proszą o wybaczenie !!!  Teraz dopiero zrozumieli, że to nie PIS lecz PO i inne lewackie ugrupowania  dzielą Polaków, i że tu żadna trzecia droga nie pomoże !!!
Panie, gdybyś pan był chociaż trochę mądrzejszy, to wiedziałbyś pan, że tych wyborców g***o obchodzą jakieś traktaty lizbońskie, a takie pana propozycje jak postawienie przeciwników pod „stienku” to metody czysto komunistyczne.  Pan panie sugerujesz, żeby PIS był taki sam jak ta wredna opozycja, to wtedy byłoby dobrze ?!  Pan jesteś nienormalny !!!
Łatwo uprawia się krytykanctwo jak siedzi się w gaciach przy klawiaturze i za nic nie odpowiada !  Można wtedy zgrywać zucha i mądralę ! 
 

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [22:02] - u2 | Link:

Kaczyński przestrzegał, że każdy oddany głos na 3D to głos oddany na Tuska ! 

Widać Paliaki woleli zagłosować na Tuska niż na Kaczkę. Może już nieźle szprechają po niemiecku, ja tak dobrze nie szprecham i mam was w du....żym poważaniu :-)

PS. Co za czort wam Niemcom podpowiedział, aby zlikwidować te 19 elektrowni atomowych?

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [09:44] - Swisspola | Link:

Zarzutu skopiowania tego wpisu nie komentuje, bo jest tak durny, że trudno z tą głupotą dyskutować. Jak widać musiał pan mój wpis przeczytać po raz wtóry i po raz drugi niewiele pan zrozumiał. Świadczy o tym zmiana stanowiska w drugim wpisie. Jeszcze raz powtórzę: PiS przegrał wygrane wybory, bo nie miał zdolności koalicyjnych a ja w konstruktywnej krytyce tłumacze, dlaczego. Oczywiście to jest moje zdanie, a nie dyskutuje z argumentami, że nie wolno PiS-u krytykować. Jeśli chodzi o „Nazywamy to chwilowym zanikiem zmysłu myślenia” to po pańskich wpisach widać, że zna pan to zjawisko z autopsji i to nie chwilowo. Szanowny panie, Tuska nie postawiono przed sądem a to nie komunistyczne obyczaje, ale obyczaje państwa prawa. No chyba, że ma się coś do ukrycia co mogło by w trakcie procesu wyjść na jaw. Podobnie Amerykanie woleli zabić Bin Ladena niż postawić go przed sądem. Jeżeli nie zrozumiał pan przenośni to jednak mądrości brak jest panu.  Życzę szczęśliwego nowego roku i więcej rozumu.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-12-2023 [18:24] - AŁTORYDET | Link:

Panie, to są słowa pełne żółci, ale nie są w najmniejszym stopniu prawdą! Jeśli Pańskie pytania, mają mieć sens i być nauką, to powinien Pan rozważyć kontekst, w jakim działa  Jarosław Kaczyński et consortes. Przecież próby daleko idących zmian np. w sądownictwie, napotykają na opór, które stawiają siły o większych zasobach niż PiS i koalicjanci. Podobnie jest z samorządami, uczelniami, policją.... Relacje z "junią", to jak małżeństwo z bydlakiem-alkoholikiem: chla, traktuje kobitę jak worek treningowy, wyzywa od najgorszych, a ona nadal go kocha i chce z nim spędzić resztę życia. Błędy personalne  - zgoda! Tylko jak ich uniknąć? Skąd brać kadry, jak do polityki garną się nauczyciele i lenie po "stosunkach międzynarodowych" i politologiach? No i czy da się przewidzieć metamorfozy charakterów? Takiego np. Mariana Banasia przedstawiano publiczności jako herosa z Krakowa....  Andrzej Duda, wydawał się taki skromny i wyważony.... Prócz tego, wiele z kwestii musiało być zweryfikowanych empirycznie. Pomoc Ukrainie i Ukraińcom - racja stanu. Ale nikt racjonalnie myślący, nie zakładał, ż Zełeńskiemu zamarzy się powrót do niemieckiego protektoratu, który ich sprzeda Moskwie. Kaczyński nie jest bóstwem, jest bystrym, niezwykle doświadczonym i uczciwym Polakiem, ale "i Herkules d....a, kiedy ludzi kupa". On nie jest wodzem, jest politykiem. Suweren chciał wodza (z głupoty i lenistwa), to za to zapłaci. Już zaczął.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [18:28] - Czesław2 | Link:

Zakaz posiadania aut spalinowych, a docelowo jakichkolwiek to też z miłosci dla Polaków. To tylko promil działań MM

Obrazek użytkownika Swisspola

27-12-2023 [18:50] - Swisspola | Link:

Proszę mi powiedzieć, dlaczego Orban potrafił sobie z Unią poradzić? Jeśli natomiast chodzi o kontekst, to uważam, że prezes Kaczyński i całe PiS było i jest tego kontekstu współtwórcą! Panie co to za politycy uczący się wyłącznie empirycznie. Na 10 osób pytanych o pomoc Ukrainie 9 laików odpowiadało, że odbije się ona Polsce czkawką i to szybciej niż myślimy. Mieli rację!
 

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [18:57] - Czesław2 | Link:

To chyba laicy mieszkający w Szwajcarii. Proszę się przenieść na granicę Polsko-ruską i tam popytać. Pana zdaje się potencjalny pobór do wojska nie obowiązuje? Tak, jak połowy tu komentujących. Bo nie mieszkają w Polsce.
Z wieloma poglàdami się zgadzam  tu coś szwankuje. Natomiast rząd zdaje się "zapomniał", że Ukraina, jak Polska, jest w łapach żydów i żydowskich słuźb.

Obrazek użytkownika Swisspola

27-12-2023 [19:33] - Swisspola | Link:

Obojętnie skąd ale mieli racje! Ale to byli Polacy.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [19:55] - Czesław2 | Link:

Traktuje tę odpowiedź jako dowcip.

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [13:33] - Swisspola | Link:

Cóż w tym śmiesznego, że zwykli laicy okazali się mądrzejsi i bardziej przewidujący od prezesa. Ja widme tot Raczek w kategorisch tragedii!
 

Obrazek użytkownika u2

28-12-2023 [19:02] - u2 | Link:

Ja widme tot Raczek w kategorisch tragedii!

Polnische Sprache, eine schwere Sprache :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [20:16] - Imć Waszeć | Link:

Polska jest w łapskach korpoglobcia z USA, gdzie istnieją Amerykanie narodowości polskiej, ale już żydzi narodowości amerykańskiej. To zasadnicza różnica.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [20:18] - Czesław2 | Link:

@IW To, że za Atlantykiem ogon psem macha od dawna wiadomo.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [20:27] - Imć Waszeć | Link:

Wiem. Ale widać wyraźnie, że w LoLsce nawet ze wszystkimi mediami w garści (na przykład podporządkowanymi idei od Lizbony do Władywostoku) próbuje się wszelkimi sposobami zaklinać rzeczywistość i szukać "innych wytłumaczeń".

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [20:36] - Czesław2 | Link:

W jednej garści?
Widać  nie ma takiego pojęcia, jak rzeczywistość. Jest tylko rzeczywistość medialna.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [21:54] - Imć Waszeć | Link:

Widocznie rzeczywistość tu w ogóle się nie liczy, skoro ambasadorowie naszych "sojuszników" utrzymują w niezależności od Polaków media "prywatne" pro lizbońsko-władywostockie. Najpierw kawalerka-z-mchu broni, zaś strażnik-od-praw-lgbt fetuje obalenie PIS.

Obrazek użytkownika u2

28-12-2023 [20:31] - u2 | Link:

żydzi narodowości amerykańskiej

Ale, ale. Moze być żyd w USA pochodzenia ukraińskiego jak np. David Zaslav.

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Zaslav

David Zaslav was born into a Jewish family[5][6] in New York City's Brooklyn borough[7] on January 15, 1960.[8] His family spent the diaspora in Poland and Ukraine.[9][10] At the age of eight, he moved with his family to Ramapo, New York

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-12-2023 [21:49] - Marek Kudła | Link:

....... bo Orban nie ma takich skurwy-synów w PE, którzy domagają się karania własnej Ojczyzny !!!  Nigdy pan tego nie słyszał ?!!!!

Obrazek użytkownika Czesław2

27-12-2023 [19:23] - Czesław2 | Link:

Nie rozumiem, dlaczego PIS inwestował tylko w media publiczne? Dlaczego POLSCY przedsiębiorcy nie stworzą dla WŁASNEGO dobra własnych, silnych mediów? Bo przecież Solorza trudno Polakiem nazwać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [20:07] - Imć Waszeć | Link:

Polska klasa polityczna, a w zasadzie polskie bezklasie, nie dorosła do sprawowania władzy w państwie. Targ powiatowy to góra na co można im pozwolić:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jabe

27-12-2023 [20:11] - Jabe | Link:

Jak to się stało? Myślę, że po prostu takich re­krutowano.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [20:17] - Imć Waszeć | Link:

Odpowiedź jest w końcówce tego filmu.

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [09:52] - Swisspola | Link:

Obawiam się, że ma pan racje. Proszę sobie przeczytać tylko te komentarze. Pytam kolegę czy idzie na wybory a on mi na to: "Coś Ty głupi. Nawet gdybym zagłosował na świętego i by się do tego cyrku dostał, to tam i święty się sqrwi". Chyba miał racje!
 

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:34] - kat | Link:

Ma Pan racje... czas powołać Polską Partię

Obrazek użytkownika sake3

27-12-2023 [21:42] - sake3 | Link:

@Kat......A z kogo pan chce powołać tę partię?Ilu w Polsce Polaków? Gdzie pan chce ich znaleźć,chyba nie wśród tej tłuszczy co tak ryczała na tuskowych spędach opłacanych przez PE?

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:53] - kat | Link:

damy rade....w 1920 tez nie mielismy szans 

Obrazek użytkownika Jabe

28-12-2023 [18:50] - Jabe | Link:

Czym się od nich różni pisowa tłuszcza? W tym rzecz, że obie strony są tak za­piekłe w nie­nawiści, że nie za­uważają wzajem­nych po­dobieństw.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-12-2023 [21:54] - Marek Kudła | Link:

..... czekamy, aż jakiś ciul założy wreszcie centrową partię polityczną, przyjazną PIS-owi, bo jak widać bez koalicjanta nie da rady. Prosiliśmy Marka Jakubiaka, ale niestety dołączył do PIS-u.  Więc czekamy dalej !

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:58] - kat | Link:

marek powąchaj się .....POchniesz jak ciul

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [09:54] - Swisspola | Link:

@kat Pan mu nie przetłumaczy. Dla nich nawet koalicjant to ciul i dlatego przegrali wygrane wybory!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

28-12-2023 [19:15] - Marek Kudła | Link:

Pan panie Swisspola jest nadal ślepy !  Myśmy wygrali wybory !  Ale nie ma w Poosce żadnego ciula i faceta z jajami, który założyłby centrową partię przyjazną PIS-owi !!!  Co tak trudno to panu zrozumieć ?!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

28-12-2023 [19:12] - Marek Kudła | Link:

zmywaj się "kat" jak nie rozumiesz kim jest ciul !
 

Obrazek użytkownika Jabe

28-12-2023 [18:57] - Jabe | Link:

Nikt do Jarosława Kaczyńskiego nie dołączy, bo on za wrogów uważa wszystkich, któży ani nie są jemu pod­dani, ani on nie jest pod­dany im. To ma fatalny skutek.

Należało sformułować jakąś wizję od­zyskania nie­podległości. PiS niczego takiego nie za­oferował. Pustynia.

Obrazek użytkownika nonparel

27-12-2023 [21:51] - nonparel | Link:

Tak na ogół, to się z Panem zgadzam. PIS popełnił rażące błędy, zwłaszcza bezpośrednio przed i w trakcie wyborów. Wiele trzeba było, żeby spowodować, że ja, który na PIS głosowałem dwukrotnie teraz w wyborach nie brałem udziału. Ale dziś, gdy jechałem za Dodge jednego z prezesów PGiN z baranem na masce i napisem "JEXAC PIS" szczerze żałowałem, że nie prowadzę M1 Abrams tylko jakąś nędzną RAW- kę. Wrzuciłbym gaz do dechy. Nie z powodu preferencji politycznych, tylko dla zachowania zasad przyzwoitości. 

Obrazek użytkownika sake3

27-12-2023 [22:10] - sake3 | Link:

@nonparel.....Tylko taki brak oznak przyzwoitości jak wulgarny napis pan widzi? Ma pan takich oznak chamstwa,bezkarności arogancji co niemiara,nie tylko na drodze.To nie są rażące błędy nowej władzy na którą głosowaliście?Ten rażący brak przyzwoitości odbije się na młodzieży i dzieciach będących świadkami takich zachowań i ich dalszym życiu Myślimy chociaż o tym? Nie ,rozprawiamy o strasznym PiS-ie nawet teraz kiedy bandyci Sienkiewicza mają wejść z bronią do TVP.No ale to zapewne nie zostanie uznane za rażace ale za praworządność tak wyczekiwaną przez skorumpowaną UE..

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-12-2023 [22:46] - EsaurGappa | Link:

Dobry wieczór Sake.Przyzwoitość uczciwość dobra wola są na swoim miejscu,w sercach ludzi którzy zostali wybrani dawno dawno temu bo są dziećmi nowego przymierza,dla tych którzy gardzą Bogiem jest żądza władzy triumf mamony aborcja na życzenie,eutanazja śmierć i nic więcej.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-12-2023 [23:43] - Zbyszek_S | Link:

Proszę przyjąć wyrazy szacunku za odwagę publikowania takich treści na portalu było nie było jednak pro-pis. Wydaje się, że ta publikacja odzwierciedla pewną hipotezę, taką mianowicie, że PiS najbardziej zawiódł tych, których zaoferował się  najbardziej reprezentować. Ludzi pragnących prawdy, sprawiedliwości, normalności, godności. Ci ludzie dostali:
- zakaz dostępu do prawdy, którą Jarosław Kaczyński "już zna" o Smoleńsku,
- kompletny upadek na kolana przed zagranicą,
- totalny upadek godności Rzeczypospolitej, wyrażony słowami rządu RP "jesteśmy sługami narodu Ukraińskiego.

Znajomy mówi, że po wydarzeniach 2014 za naszą wschodnią granicą, ktoś podjął decyzję, że w Polsce trzeba rządu, który ostro pójdzie na ruskich, tak bez trzymanki i stąd "kelnerzy" zaczęli nagrywanie ówczesnego rządu, hehe, kelnerzy. PiS zdaniem znajomego z zadania wywiązał się nie do końca, bo chociaż padł na kolana przed Ukrainą, podlizując się bez mydła "jesteśmy sługami", podejmując działania zmierzające do wciągnięcia RP w gorącą wojnę - "Rosyjskie rakiety spadły w Przewodowie", to jednak w decydującej chwili stanął po stronie Narodu Polskiego i gdy wielcy przyjaciele chcieli nas wrzucić pod rosyjski pociąg, to MSZ napisało, że samoloty oddamy natychmiast, wszystkie, ale do bazy Nato w Ramstein. Ta odmowa wejścia w gorący konflikt, była wyrokiem na PiS, tak jak wcześniejszym wyrokiem na PO było storpedowanie konfitur zachonich Towarzystw Emerytalnych w Polsce. Więc zmiana.

Wielka szkoda. PiS i Jarosław Kaczyński mieli wielką szansę cywilizacyjną i kulturową. Wartości, które deklarowali, znajomy mówi że nieprawdziwie, się reprezentować, a więc prawda, sprawiedliwość, godność i normalność pozostają "bezpańskie" w Polsce, "bezdomne". W zamian jest oferta eskalacji negatywnych emocji, zapasy w błocie dla ludu o TVP. Bo lud trzeba używać i wykorzystywać. W sumie, może to i racja.

Swoją listę mógłby pan uzupełnić o dwa istotne szczegóły:
1. plandemia
2. jesteśmy sługami narodu ukraińskiego

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-12-2023 [00:16] - Chatar Leon | Link:

Nie wiem czy któraś partia potrafiła tak gnoić własny elektorat, jak robił to PiS.
Jeżeli ma powstać prawdziwa formacja patriotyczna, to na pewno nie w wydaniu zbieraniny takich Morawieckich.
Osobna kwestia, że społeczeństwo, które nie łączy kropek i nie widzi przekrętu w akcji pandemia - plan odbudowy - transformacja klimatyczna - sponsorowanie niemieckiej gospodarki - cenzura - globalizm, nie zasłużyło na niepodległość.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-12-2023 [00:46] - Zbyszek_S | Link:

Tak nie można. To dobre społeczeństwo. Spójrzmy wokół.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-12-2023 [01:08] - Chatar Leon | Link:

Wyjątkowo głupie społeczeństwo.
A poza tym - lecąc Marszałkiem - naród wspaniały, tylko ludzie kurwy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-12-2023 [01:35] - Ula Ujejska | Link:

Chatar Leon
W tamtych czasach wszyscy doskonale rozumieli co Marszałek powiedział i co się kryje pod słowem: "kurwy". Tak zwyczajnie, miał na myśli zdrajców i złodziei. Inne popularne wtedy stwierdzenie o swoim programie wyjaśnia to pierwsze które cytujesz, Marszałek tak definiował: "Bić kurwy i złodziei".

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-12-2023 [02:39] - Chatar Leon | Link:

To jednak dwie różne myśli.
I ta zacytowana przeze mnie nie tylko do ewidentnych zdrajców się odnosi.

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [13:37] - Swisspola | Link:

Czy PiS bił "... kurwy i złodziei"?

Obrazek użytkownika spike

28-12-2023 [02:02] - spike | Link:

No teraz będę spał spokojnie, wiemy już że PiS nie był taki święty, jak się malował, grzechów miał na kilka pokoleń, widać że jednak Tusk przyszedł z ratunkiem, wyrwie nas z pisowskiego bagna, zaprowadzi niemiecki porządek, koniec z pisowskim burdelem !
"To było tak do śmichu, ale teraz jak ktoś się będzie śmiał, ten dostanie po ryju" - wężykiem

Wiecie co, was to trzeba lać i patrzeć czy równo puchnie, jak bym nawet na to nie zwracał uwagi, lałbym do krwi.
"Nie czas żałować róż, jak płonie Polska"
mieliście patałachy 8 lat, by narzekać, marudzić, pisać do Prezesa, teraz w czasie wypowiedzianej wojnie Polsce i Polakom, wam się kur........za twarz zebrało na rachunki sumienia, cudzego!
Jestem pewien, że żaden z was mądrali, którego największym sukcesem było prowadzenie samochodu, lub psa na spacer, w zawiłościach polityki nie mieliby szans, jakby tak było, to wielu z was by prowadziła poważne firmy, każdy bęcwał jest mądry na cudzy rachunek.

Piaskownica, tam wasze miejsce.
Jeszcze szczegół, jak słyszę, że "TVP idealny też nie był", ale zarzutów nikt nie potrafi wyliczyć, co było takie złe, to mi się bicz prostuje by zdzielić po żebrach.
albo jeden z drugim z zespołem "jabe" i swoim pytaniem "a co takiego zrobił PiS", inny dureń "gdzie są polskie markety", czy samochody elektryczne.

Przyznam się, że w duchu chciałem, by tym razem Tusk wygrał władzę, od tego brzęczenia, od nic nierobienia przez PiS, należała się nagroda, jak "żonie rybaka".
Nie spodziewałem się tylko, że Tusk zagra jak bandyta, ale trudno, "co nas nie zabije, to nas wzmocni", wierzę w to.

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [10:32] - Swisspola | Link:

@spike
Poczytaj sobie moje wpisy. Podam CI jeden przykłady. https://naszeblogi.pl/61178-li... Moj wpis napisany 22 Stycznia 2022 roku, przed dwoma laty. Albo mój cykl wpisów "7 Grzechów głównych" rozpoczęty 11.Stycznia 2017 roku. Poczytaj komentarze pro PiS-owscy wyznawcy chcieli mnie zagdakać, zlinczować, wysłać do Tworek. Gdzie wtedy byleś? W tym kraju nie można być normalnym człowiekiem na zimno oceniającym rzeczywistość i nie popierać żadnej sekty. Powiesz coś na Tuska lądujesz w kiblu z PiS-owskimi wieśniakami. Powiesz coś na Kaczyńskiego lądujesz w kiblu z PO-lskimi zdrajcami. Powiesz coś na Michnika lądujesz w kiblu ze słuchaczami RM. Powiesz coś na ojca dyrektora to jesteś ścierwem z GW. I tak Polscy idioci niszczą rzeczywistość i normalność zakłamując fakty i relatywizując prawdę. Tak Ci wszyscy idioci niszczą w tym kraju normalność i zasady.  Kiedyś ktoś zacytował mi Bismarcka "Chcesz pokarać Polaka każ mu się rządzić!" Myślałem, że dam mu w mordę. Dobrze że nie dałem, bo jakże dzisiaj musiał bym go przepraszać? Powiem Ci tak szczerze, mam w dupie PiS, PO, KO, GW czy RM, ale nie mogę spokojnie patrzeć, jak rujnują nasza ojczyznę, za wolność której nasi przodkowie wylali tyle krwi. Za którą ponieśliśmy tyle ofiar. Na cmentarzu pod Monte Casino wytrzymałem tylko 15 min. Jak poczytałem ilu młodych ludzi oddało życie, żeby wrócić do wolnej Polski to gdybym wtedy mail bron i zjawiliby się jakakolwiek kanalia polityczna zastrzeliłbym. Od wielu idiotów skyszałem już wyzwiska zdrajca, Niemiec, Szwab, Volksdeutsch puszczam to mimo uszu, bo z idiotami nie warto dyskutować. Ale ostrzegam was, to co robicie prowadzi w prostej linii do utraty Ojczyzny i wolności. Ja zrobiłem nieopatrznie ten krok 40 lat temu i dzisiaj dobrze wiem co to jest stracić Ojczyznę!