Gdzie dotrze 'Ruski mir' według Putina i Dugina?

‘Rosja – ‘Russkij mir’ skończy się tam gdzie Rosjanie mogą dotrzeć, gdzie będziemy zmuszeni się zatrzymać” – W. Putin -

Jest to wypowiedź W. Putina, którą przypomniał tydzień temu  A. Dugin. 

Główny ideolog Putina A. Dugin przyznał tydzień temu, że rosyjska wojna na Ukrainie jest częścią rosyjskiego imperializmu – mającą na celu zbudowanie nowego autorytarnego imperium rosyjskiego i przypomniał, że „Prezydent Putin odpowiedział kiedyś na pytanie, gdzie kończy się Rosja, i w tym przypadku poprzez „Rosja” chodziło o rosyjski świat: tam, gdzie Rosjanie mogą dotrzeć, gdzie będziemy zmuszeni się zatrzymać”

Dugin dodał także: „I jest absolutnie oczywiste, że nie spoczniemy, zanim nie przywrócimy integralności naszych ziem „światowo-rosyjskich”, naturalnych konturów i harmonijnych (choć skomplikowanych) granic naszej cywilizacji”. [1]

Proszę pamiętać, że były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w kwietniu 2022 r., że Władimir Putin poprzez swoją inwazję na Ukrainę próbuje zbudować „otwartą Eurazję” rozciągającą się od „Władywostoku do Lizbony”,

https://metro.co.uk/2022/04/06/putins-wants-to-build-new-order-in-europe-from-vladivostok-to-lisbon-16413798/

Euroazja” to projekt kierowanego przez Rosję barbarzyńskiego państwa autokratycznego od Władywostoku po Lizbonę bez demokracji i wolności.

Współpracownicy Dugina i Członkowie „ruchu eurazjatyckiego” są członkami Towarzystwa Wojskowo-Naukowego Ministerstwa Obrony Rosji, a o Projekcie Euroazji wiele razy wspominał W. Putin.

https://impakter.com/deadly-ideology-putin-eurazjanizm/

John Barrett Dunlop, który jest amerykańskim politologiem, emerytowanym starszym pracownikiem Instytutu Hoovera, ekspertem od polityki sowieckiej i rosyjskiej napisal:

 https://tec.fsi.stanford.edu/docs/aleksandr-dugins-foundations-geopolitics

“Prawdopodobnie nie było innej książki opublikowanej w Rosji w okresie postkomunistycznym, która wywarłaby wpływ na rosyjskie elity wojskowe, policyjne i etatystyczne w polityce zagranicznej, porównywalny z tym, jaki wywarł neofaszystowski traktat Aleksandra Dugina z 1997 r. Podstawy geopolityki.

Wpływ tego zamierzonego podręcznika „eurazjatyckiego” na kluczowe elementy wśród rosyjskich elit świadczy o niepokojącym wzroście idei i nastrojów faszystowskich w późnych okresach Jelcyna i Putina. Autor tego sześćsetstronicowego programu ostatecznego panowania etnicznych Rosjan nad ziemiami rozciągającymi się „od Dublina do Władywostoku”

Przypominam, że w dniu 06.03.2022 Aleksandr Dugin napisał na portalu ‘Katehon’, który jest założony i kontrolowany przez rosyjskich oligarchów i elitę polityczną Rosji:

„Od początku lat 90. Nauczałem rosyjskie wojsko. Zacząłem robić wykłady z geopolityki w rosyjskiej instytucji Sztabu Generalnego i to było dla nich absolutnie konieczne (...) To był początek tajnego dojścia Putina do władzy" [2]

[1] https://katehon.com/ru/article/russkiy-mir-i-ego-sobor

[2] https://katehon.com/en/article/geopolitical-background-conflict-ukraine

Zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi tekstami dotyczącymi wpływu A. Dugina na współczesną politykę 'putinowskiej rosji' i wydarzeniami w Europie i na Świecie.

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-12-2023 [15:07] - u2 | Link:

Putin poprzez swoją inwazję na Ukrainę próbuje zbudować „otwartą Eurazję” rozciągającą się od „Władywostoku do Lizbony”,

W takim ujemnym tempie jak obecnie, za parę lat wycofa się na z góry upatrzone pozycje za Wołgą :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2023 [15:28] - Tezeusz | Link:

" RuSSki faszystowski mir" z daleka  czuć..gównem osranego karakana bandyty zdechlaka putlerka...Taki nawóz na Ukraińskich polach.

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-12-2023 [17:39] - Kaczysta | Link:

W ciągu zaledwie dwóch dni podczas lotu pięć rosyjskich samolotów zepsuło się.

Samoloty rosyjskich linii lotniczych, które ze względu na sankcje zostały pozbawione nowych części zamiennych i konserwacji, w dalszym ciągu często się psują.

Według rosyjskich mediów w ciągu pierwszych dwóch dni zimy zepsuło się aż pięć samolotów pasażerskich:

✈️ Aeroflot Airbus A321 wykonał awaryjne lądowanie na lotnisku Pułkowo (Sankt Petersburg) w związku z zadziałaniem wyświetlacza klimatyzacji w kokpicie.

✈️ Boeing 737 wylądował awaryjnie w Jużno-Sachalińsku. W tym momencie zgasła sygnalizacja spadku ciśnienia na jednym z sześciu kół podwozia.

✈️ W Nowosybirsku po starcie z lotniska w Tołmaczewie w samolocie IrAero  Boeing 747 zepsuł się autopilot i klapy.

✈️ Aeroflot Airbus A321 lecący z Petersburga do Moskwy awaryjnie wylądował na lotnisku Szeremietiewo z powodu awarii lewego silnika.

✈️ Samolot linii Yamal SuperJet 100 wylądował na lotnisku Tiumeń Roszczino z przyczyn technicznych.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-12-2023 [18:42] - Alina@Warszawa | Link:

Nie należy się dziwić. Niedawno cała Rosja od Władywostoku po Moskwę była okryta arktyczna masą zimna o temperaturze od -20 do - 50 st.C. Pewnie to te warunki spowodowały tyle awarii. Mają szczęście, że wszyscy wylądowali. U Niemców samolot przymarzł do pasa startowego. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-12-2023 [22:52] - Chatar Leon | Link:

Te wszystkie cytaty z Putina czy Dugina to przeróbki, bo te wszystkie brednie o  Rosji, która kończy się tam, gdzie zdoła dotrzeć, tak naprawdę pochodzą z XVIII-XIX w.
 

Obrazek użytkownika ndb2010

03-12-2023 [23:02] - ndb2010 | Link:

@chatar leon w tym tekscie podalem zrodlo gdzie mozesz przeczytac ze dugin opublikowal to tydzien temu i napisal ze putin tak powiedzial. Wszystkie slowa putina i dugina sa udokumentowane, wiec zanim cos napiszes sprawdz

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-12-2023 [11:39] - Alina@Warszawa | Link:

[22:52] - Chatar Leon 
Brednie o Rosji? 
Polecam mój dialog ze współczesnym Rosjaninem.
W tej chwili ok. 80% Rosjan żyjących w 2023 ma te XVIII-XIX wieczne poglądy i jest - pomimo doświadczeń "specjalnej operacji na Ukrainie" - gotowa iść na Polskę, żeby zlikwidować "pszeków". Kto tego nie wie, albo nie przyjmuje do wiadomości jest albo skończonym durniem, albo ruską onucą. Tertium non datur. 
Oczywiście oni chcą iść przez Polskę do Lizbony.

Obrazek użytkownika spike

04-12-2023 [19:03] - spike | Link:

Co to się z ludźmi porobiło, żydzi chyba już od średniowiecza, kiedy stworzyli talmud, mają za cel panować nad światem, pojawił się Napoleon, miał podobne marzenia, by po latach pojawił się Hitler, ten to już miał rozmach, swój Main Kampf chyba wzorował na talmudzie, w którym jest ideologia rasistowska i pojęcia podludzi, była też Rosja sowiecka, aż pojawił się znowu Putin, ale nie jest sam, cel chciał osiągnąć z na spółkę z Niemcami, było blisko, spisek niemiecko-rosyjski jeszcze obowiązuje, Niemcy robią co mogą, by pomóc Putinowi, bruździ im jak zwykle Polska, więc nasłali swojego człowieka Tuska, by dopilnował podporządkowanie Polski Brukseli, czyli Berlinowi, Tusk już jest w ogródku, czy będzie się witał z gąską, zobaczymy jak postąpi Prezydent, choć wiemy, że niewiele może, ale kto wie, może ma "prezent gwiazdkowy" dla Polaków ?