Kto chciał zabić Aleksandr Dugina?

W zamachu na autostradzie w okolicach Moskwy zginęła córka Aleksandr Dugina – rosyjskiego faszysty, który pomógł przekonać Putina do inwazji na Ukrainę…i najprawdopodobniej pomógł mu dojść do władzy. On sam uniknął śmierci w ostatniej chwili przesiadając się do innego samochodu.

https://niezalezna.pl/454513-w...

O Aleksandr Duginie pisałem w kilku ostatnich tekstach,

https://naszeblogi.pl/62129-cu...
https://naszeblogi.pl/62289-al...
https://naszeblogi.pl/62396-du...

Dla przypomnienia - w dniu 06.03.2022 Aleksandr Dugin napisał na portalu ‘Katehon’, który jest założony i kontrolowany przez rosyjskich oligarchów i elitę polityczną Rosji:
„Od początku lat 90. Nauczałem rosyjskie wojsko. Zacząłem robić wykłady z geopolityki w rosyjskiej instytucji Sztabu Generalnego i to było dla nich absolutnie konieczne (...) To był początek tajnego dojścia Putina do władzy"

https://katehon.com/en/article...

W tymże artykule Aleksandr Dugin przyznaje, że jest inspirowany teorią Halford Mackindera, który jest ‘ojcem geopolityki’ i którego teoria, miała bardzo duży wpływ na geopolitykę faszystowskich Niemiec i wywołanie 2 Wojny Światowej.

Alexandr Dugin jest również twórcą „Nowego Światowego Porządku -  Eurazji – od Władywostoku do Lizbony”. To te ‘imperium’ miał na myśli były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w kwietniu 2022 r. Gdy powiedział, że celem Putina na Ukrainie jest „budowanie otwartej Eurazji od Lizbony po Władywostok”.

https://www.rp.pl/konflikty-zb...

Sam Dmitrij Miedwiediew jest jednym, z tych którzy mają zastąpić W. Putina.

https://wiadomosci.onet.pl/swi...

Aby osiągnąć ten cel, doktryna Dugina wymagała włączenia do reżimu politycznego, który całkowicie podporządkowałby społeczeństwo wartościom religii politycznej. Oznacza to, że według Dugina realizacja projektu neoeurazjatyckiego jest możliwa tylko w warunkach reżimu totalitarnego. wartość, która – kiedyś zagrożona przez postrzegane jako dekadenckie państwo – musi zostać za wszelką cenę uratowana przez „rewolucję geopolityczną”, która ustanowi „Nowy porządek euroazjatycki”. Taki reżim stworzył W.Putin o czym otwarcie pisał A. Dugin

Co czeka Eurazje pod panowaniem Rosji według A. Dugina

Rosja jako kościół prawosławny– rosyjski kościół prawosławny jako prawdziwy faszyzm

“…W prawosławiu natomiast człowiek jest częścią Kościoła, częścią wspólnotowego organizmu, tak jak noga. Jak więc człowiek może odpowiadać za siebie? Czy noga może odpowiadać za siebie? Stąd wywodzi się idea państwa, totalnego państwa. Dlatego też Rosjanie, ponieważ są prawosławni, mogą być prawdziwymi faszystami, w odróżnieniu od sztucznych włoskich faszystów w rodzaju Gentile czy tamtejszych heglistów. Prawdziwy heglizm to Iwan Pereswietow - człowiek, który w XVI w. wymyślił dla Iwana Groźnego opryczninę. To był prawdziwy twórca rosyjskiego faszyzmu. On sformułował tezę, że państwo jest wszystkim, a jednostka niczym. Państwo jest zbawieniem, państwo jest Kościołem …”

Rosja to barbarzyństwo, które zostanie narzucane Euroazji oraz Sojusz Niemcy-Rosja

Dugin mówił

Na początku był Wschód i Zachód. Wschód to raj, pełnia, Zachód to wygnanie, nicość. Wschodnie imperium - prawowite, zachodnie - apostatyczne. To nie są tylko archetypy. Trwa wielka walka między Bizancjum a Rzymem, Rusią a Zachodem, eurazjatyzmem a atlantyzmem, socjalizmem a kapitalizmem, barbarzyństwem a cywilizacją. My nie reprezentujemy cywilizacji, ale kulturę. My wszyscy - Rosjanie, Serbowie, Tatarzy itd. - reprezentujemy żywioł barbarzyński.

 Barbarzyństwo to życie, to sakralny świat tradycji. Mieszkamy w szałasach, bijemy w bębny, pijemy wódkę, a przeciw nam naciera Daniel Bell, postmodernizm, informacyjne społeczeństwo postprotestanckie, Nowy Światowy Porządek. W tym wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami - Polska, Ukraina, Europa Środkowa, a kto wie, może nawet Niemcy - musi zniknąć, zostać wchłonięte…”

(...) Niemcy zaprzepaścili swoją szansę podczas wojny. Trzeba było razem z nami walczyć przeciwko Anglii, obrócić pakt Ribbentrop-Mołotow na Zachód, a wtedy Hitler-Stalin forever. Dziś, zamiast po angielsku, wszędzie by mówiono po rosyjsku i niemiecku. Niemcy nie poszli na to i przegrali. Teraz panuje tam okupacja amerykańska i taki "zamordyzm", że nawet ust nie można otworzyć. Mam jednak nadzieję, że Niemcy otrząsną się z tego stanu i wcześniej czy później zrzucą zależność. Jestem przekonany, że we wspólnym eurazjatyckim domu znajdzie się miejsce i dla Niemców, i dla Polaków, i dla Francuzów, i dla Włochów. My Rosjanie narzucimy całej Eurazji jedynie barbarzyński, sakralny stosunek do życia, a jak się on będzie przejawiał w przypadku konkretnej nacji, to zależeć będzie od własnych predyspozycji narodowych"

Misja Euroazji

(…) Następnym naszym etapem będzie prawosławny komunizm - eurazjatycki, misyjny, panslawistyczny, filotatarski...- Włączamy bardzo wiele, ale i wykluczamy bardzo wiele. Wykluczamy indywidualizm, jednostkę, wolny rynek, neutralność światopoglądową, tolerancję, a włączamy elementy barbarzyńskie, fanatyczne, egzaltowane.

(…) Zachód powinien zapłacić za wszystko. Najlepiej byłoby go zasiedlić Chińczykami, Tatarami, muzułmanami, całym tym eurazjatyckim koczownictwem…(…)

(…) Europa ma dziś wybór: eurazjatyzm lub atlantyzm. Albo pójdzie z Rosją, albo z Ameryką (…)

Źródło: https://www.fronda.pl/a/aleksa...

PODSUMOWANIE

Obserwuje A. Dugina od długiego czasu, i zauważyłem, że od czasu wycofania się rosyjskich najeźdźców spod okolic Kijowa, A. Dugin ucichł.

A.Dugin publikował swoje teksty, prawie co tydzień, nawołując do kontynuowania ‘świętej wojny, świętej rosji, ze zgniłym zachodem’ aby stworzyć barbarzyńskie imperium Eurozazji ale od końca Maja 2022 ucichł.

Na portalu https://katehon.com/en/article... , który jest prowadzony przez elitę finansową i polityczną Rosji, przestał pisać o imperialnych planach Rosji.
Ten, który nawoływał do tego, aby rozpocząć – ostateczną walkę dobra ze złem, w którym rosja to...dobro, zamilkł jak ktoś kogo przepowiednie o tym, że rosja jest ‘wybrana’ aby wygrać i stworzyć ‘barbarzyńskie imperium’ stały się paranoidalną fikcją obłąkanego szaleńca – który chciał stworzyć hybrydę faszyzmu, stalinizmu i barbarzyńskiego pogaństwa, który przypomina ruch satanistyczny.

Czy, ktoś w rosji chciał zlikwidować A. Dugina aby osłabić lub zakończyć plany tego barbarzyńsko-faszystowskiego imperium tak samo jak chciano zabić Rasputina aby zakończyć pierwszą wojnę światową jednak ktoś go ostrzegł? Czy też Ukraińcy chcieli zlikwidować tego, który najprawdopodobniej stworzył geopolitykę rosji Putina i opisał, ją w Fundacja Geopolityki w 1997.
Książka, ta szokowała już przez pierwsze lata, i wydawała się szalona, jednak czytając ją przez ostatnie 10 lat można doznać szoku, widząc, że większość założeń geopolityki A. Dugina została zrealizowana przez Rosję Putina.

Grant Scott z University of Denver w swojej książce ‘Podstawy geopolityki Aleksandra Dugina: nazywa Euroazjanizm jako militarystyczne, faszystowskie ideologie, i potwierdza, że rosyjscy generałowie potwierdzają, że Fundamenty geopolityki A. Dugina dostarczyły intelektualnego uzasadnienia dla tworzenia polityki wojskowej Rosji w ostatnich latach.

https://digitalcommons.du.edu/...

Alexander Dugin zadeklarował w swojej książce w 1997: „Ukraina jako niepodległe państwo z pewnymi ambicjami terytorialnymi stanowi ogromne zagrożenie dla całej Eurazji” i „bez rozwiązania kwestii ukraińskiej”. problem, generalnie nie ma sensu mówić o polityce kontynentalnej”. Chciał ostatecznego rozwiązania kwestii ukraińskiej. Historia pokazuje, jak tak chore słowa mogą się kończyć. Historia pokazuje, jak tak chore słowa takich szaleńców mogą się kończyć 

https://aboutholocaust.org/pl/...

Sam A. Dugin jest bardzo podobny do Rasputina, jednak jest o wiele groźniejszy https://historia.org.pl/2011/0...

Moim zdaniem na chwilę obecną trudno powiedzieć, czy zamach to wewnętrzna sprawa rosji aby zlikwidować A. Dugina i zakończyć wojnę i władzę tej faszystowskiej sekty w rosji, czy też zamach zorganizowali Ukraińcy. Wydaję, się, że raczej to wewnętrzna sprawa rosji, gdyż ktoś najwyraźniej ostrzegł A. Dugina, a i Ukraińcy ostatnie się raczej nie mylą. Czas pokaże, jeśli będą czystki w rosji to ten zamach jest próbą, zakończenia władzy A. Dugina i Putina.

Zapraszam do przeczytania poprzednich moich tekstów na temat A. Dugina

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-08-2022 [10:56] - u2 | Link:

zginęła córka Aleksandr Dugina

Tną się tam na ostro. Pewnikiem walczą już o schedę po Putlerku. Może zrozumieli, że jego zbrodnicza ideologia nie pasuje do Rosji ?

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [14:38] - J z L | Link:

Na Kremlu to stała praktyka, zabicie córki jednego z ideologów to efekt walki różnych frakcji o dostęp do ucha Putina, czyli o wpływy

 

Obrazek użytkownika sake3

21-08-2022 [11:20] - sake3 | Link:

Myśle,że to wewnetrzne rozgrywki.Chyba Dugin który uważa się za mózg powrotu Rosji do pozycji imperium komuś tam się nie spodobał,.Przecież to on a nie córka miał zginąć.

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [14:45] - J z L | Link:

Jej ojciec to prawdziwy bohater. Na pewno pójdzie na front pomścić córkę

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika smieciu

21-08-2022 [11:29] - smieciu | Link:

Dziadziu przypominający Rasputina snuje swoje teorie. Podobno nawet jest ojcem sukcesu Putina.
Tylko na czym polegał ten sukces? Że Rosjanie ze atlantyckie dolary sprzedawali ropę i gaz stając się typowym krajem trzeciego świata? Nawet rakiety, którymi ostrzeliwują Ukrainę budują za pomocą zaatlantyckiej technologi.
Na jakiej zasadzie brać dziadzia serio skoro do tej pory trudno cokolwiek u Ruskich brać serio?
Domyślam się że pewnie zbudowanie NS2 miało być ostatnim elementem brakującej układanki w ich wielkim planie?
Który sprawi że ludzie w Euroazji pokochają Putina i z radością oddadzą się pod przywództwo Moskwy?

Niemcy zaprzepaścili swoją szansę podczas wojny. Trzeba było razem z nami walczyć przeciwko Anglii, obrócić pakt Ribbentrop-Mołotow na Zachód, a wtedy Hitler-Stalin forever. Dziś, zamiast po angielsku, wszędzie by mówiono po rosyjsku i niemiecku. Niemcy nie poszli na to i przegrali.

Tylko że Niemcy jedynie uprzedzili ruch Stalina i do końca walczyli o swoje. Kto tu więc chodził na pasku Angoli?
Reszta wynurzeń Dugina ma tyle samo prawdy i sensu w sobie. Dugin jest kolejnym propagandystą. Pisze na zamówienie. Tylko czyje tak naprawdę?

Aby osiągnąć ten cel, doktryna Dugina wymagała włączenia do reżimu politycznego, który całkowicie podporządkowałby społeczeństwo wartościom religii politycznej. Oznacza to, że według Dugina realizacja projektu neoeurazjatyckiego jest możliwa tylko w warunkach reżimu totalitarnego. wartość, która – kiedyś zagrożona przez postrzegane jako dekadenckie państwo – musi zostać za wszelką cenę uratowana przez „rewolucję geopolityczną”, która ustanowi „Nowy porządek euroazjatycki”. Taki reżim stworzył W.Putin o czym otwarcie pisał A. Dugin

Nie panie Dugin. Taki reżim ustanowiła UE. Religia polityczna jest wszystkim. Mamy dogmaty takie demokracja, tolerancja, równość płci, zielony ład, niezależna kasta prawnicza, dobry rząd ratujący socjalem potrzebujących, klasyczna religia jako przejaw ciemnoty itp. To rzeczywiście w UE działa. Ludzie weń wierzą. Pragną!
A w Rosji? Zwykłemu zamordyzmowi daleko do prawdziwej nowoczesnej religii więc niech sobie Dugin nie schlebia ani Putina za wzór nie stawia.
Rewolucja nie wyjdzie ze Wschodu. Lenin i Trocki też gdzie indziej pobrali swoje nauki.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-08-2022 [11:36] - Czesław2 | Link:

Po co tyle gadki? Każdy reżim ma swojego ideologa. Przecież nie dla Putina i jego generałów. Dla wykonawców niższego szczebla i kozaków.

Obrazek użytkownika smieciu

21-08-2022 [11:48] - smieciu | Link:

Jeśli przyjmiemy że dla wykonawców niższego szczebla i kozaków (a tak jest, to oni potrzebują nowej lepszej ideologii) to trzeba też odpowiednio podejść z analizą. Przykładowo autor głównego tekstu powinien to zaznaczyć. Że Dugin jedynie plecie, cała gadka o euroazjatyckim imperium jest picem dla mas. Podobnie jak sojusz Rosyjsko - Niemiecki. Że chodzi o kreację (fałszywej) wizji mającej tłumaczyć ruchy Putina.
Podczas kiedy jego działania mają inne pobudki i cele. Służą innym ludziom czy organizacjom.

Obrazek użytkownika sake3

21-08-2022 [13:08] - sake3 | Link:

@śmieciu....Może dla Pana Dugin jest śmiesznym dziadziem o manierach i aparycji Rasputina,ale dla Rosjan już nie.Oni wcale tak nie uważają. a Dugin wykłada na prestiżowych rosyjskich uczelniach w tym Akademii Dyplomatycznej w Petersburgu a nie dla mas. Tam w Rosji ,,masy'' w ogóle się nie liczą i dla ideologów są niewidzialne niczym krasnoludki Gadki o Eurazji nie wyszły od mediów,tylko D.Miedwiediew jako jeden z kandydatów na przyszłego prezydenta głosił takie tezy na Twitterze i w wywiadach.

Obrazek użytkownika MFW

21-08-2022 [14:46] - MFW | Link:

"....tylko D.Miedwiediew jako jeden z kandydatów na przyszłego prezydenta głosił takie tezy na Twitterze i w wywiadach."

Kiedy Demokraci w USA przygotowywali się do polityki resetu z Rosją, to Putin kończył swoją drugą kadencję i zgodnie z zapisami rosyjskiej Konstytucji, nie mógł startować w wyborach po raz kolejny.
Wtedy  na prezydenta wybrano D.Miedwiediewa, którego w USA i na Zachodzie uważano za liberała, czyli swojego i on stał się "nadzieją białych" na stworzenie rosyjsko niemieckiego imperium eurazjatyckiego pod kontrolą USA, z pomocą którego podporządkują sobie Chiny i zrealizują to co zakładał w swojej teorii Halford John Mackinder.

cdn.

Obrazek użytkownika MFW

21-08-2022 [14:48] - MFW | Link:

cd.
Biorąc pod uwagę zachodzące przez stulecia procesy historyczne oraz przede wszystkim uwarunkowania geograficzne Mackinder stworzył geopolityczny model świata.
Wydzielił „Światową Wyspę” (World Island) składającą się z Heartlandu oraz strefy wewnętrznej (tzw. Inner of Marginal Crescent). „Światowa Wyspa” zawiera główną część kontynentalną lądu wszechświatowego.
Zamieszkuje na niej zdecydowana większość ludności świata.
Tu działy się najważniejsze wydarzenia historyczne i ona decyduje o przyszłości świata.
Obejmuje połączony kontynent Europy, Azji i Afryki.
Jej rdzeniem i najważniejszą częścią jest Heartland, zaś do strefy zewnętrznej zalicza zachodnią i centralną Europę, basen Morza Śródziemnego, Bliski Wschód, Indie, Indochiny i Chiny oraz północną Afrykę. „Światową Wyspę” otacza „Wszechświatowy Ocean”, na którym rozrzucone są pojedyncze wyspy, tzn. Północna i Południowa Ameryka, Australia, wyspy Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku (np. Japonia).
Zalicza je do tzw. zewnętrznej strefy półksiężyca.
Interesujące, że Wielkiej Brytanii Mackinder nie włącza do „Światowej Wyspy” lecz do Outer Crescent (Wszechświatowego Oceanu).
Tę wyspiarską zewnętrzną część świata określa jako Outer or Insular Crescent.
Mackinder przypomina, że siły militarne opuszczające Heartland i zmierzające do podbojów wielokrotnie próbowały opanować strefę położoną na pobrzeżu Pacyfiku, Oceanu Indyjskiego lub Atlantyku.
Cykliczne ekspansje nie były jednak w stanie w całości i na dłużej zdominować tej strefy przylegającej do otwartych oceanów.
Utworzenie podporządkowanej politycznie „Światowej Wyspy” przekraczało wg Mackindera do tej pory możliwości Heartlandu.
Zakładał, że w przyszłości nie można tego wykluczyć.
Uważał, że należy zakładać, że pojawi się mocarstwo kontynentalne, które po opanowaniu Heartlandu podejmie próbę podporządkowania strefy wewnętrznej.
W przypadku zrealizowania tego zamierzenia i dotarcia do światowego oceanu ekspansywne imperium lądowe uzyska globalną hegemonię nad wszystkimi kontynentami.
Na podstawie tak sformułowanej hipotezy badawczej Mackinder zredagował swą słynną doktrynę, którą traktuje jako podstawowe i uniwersalne prawo geopolityczne.
Brzmi ono następująco:

„Kto panuje nad wschodnią Europą, ten włada ‘Heartlandem’, kto panuje nad ‘Heartlandem’, ten włada ‘Światową Wyspą’, kto panuje nad ‘Światową Wyspą’, ten włada światem”.
Według Mackindera tak oczywista hipoteza nie wymaga uzasadnienia.
Był przekonany, że jest to prawda absolutna potwierdzona przez historię i geografię.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

21-08-2022 [21:53] - paparazzi | Link:

Celnie w punkt Sake.

Obrazek użytkownika u2

21-08-2022 [11:50] - u2 | Link:

Każdy reżim ma swojego ideologa. Przecież nie dla Putina i jego generałów.

Dokładnie odwrotnie, Dugin napisał poręczniki dla ruskiego sztabu, czytają je właśnie generałowie i korzysta Putler :-)

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [14:48] - J z L | Link:

Widzę że trwa operacja specjalna w Rosji mająca na celu oczyszczenie władzy ze starych KGB-owskich śmieci

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

 

Obrazek użytkownika Es

21-08-2022 [13:37] - Es | Link:

@śmieciu
" Trzeba było razem z nami walczyć przeciwko Anglii, obrócić pakt Ribbentrop-Mołotow na Zachód, a wtedy Hitler-Stalin forever. Dziś, zamiast po angielsku, wszędzie by mówiono po rosyjsku i niemiecku. Niemcy nie poszli na to i przegrali.
Tylko że Niemcy jedynie uprzedzili ruch Stalina i do końca walczyli o swoje"
Taka jest obowiązująca teraz "mądrość etapu" - z historią pisaną na nowo i całą polityką historyczną na użytek wewnętrzny

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-08-2022 [11:47] - RinoCeronte | Link:

Stary Dugin wie... Ale nie chce powiedzieć. Co za czasy!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-08-2022 [11:53] - RinoCeronte | Link:

"Zabicie córki Dugina może i na pewno będzie wykorzystywane do tworzenia czarnego wizerunku Ukrainy na świecie jak również będzie wykorzystywane do zmotywowania Rosjan do wstępowania w szeregi wojska. To wydarzenie może zostać również użyte jako pretekst do ogłoszenia powszechnej mobilizacji w Rosji. Wcale bym się nie zdziwił jakby autorem zamachu był sam Putin a wykonawcą rosyjskie FSB. Czyli mała powtórka z wysadzaniem przez Putina bloków zamieszkałych przez Rosjan aby zrzucić winę na Czeczeńców i wzniecić anty czeczeńskie nastroje w Rosji"
 

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [14:51] - J z L | Link:

Nową córkę kupi sobie w każdym sklepie z córkami

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika admin

21-08-2022 [11:55] - admin | Link:

Jeśli przesiadł się w ostatniej chwili, to wygląda na pomyłkę.. 

Obrazek użytkownika u2

21-08-2022 [12:03] - u2 | Link:

Jeśli przesiadł się w ostatniej chwili, to wygląda na pomyłkę..

Mógł również być sprawcą zamachu i pozbyć się swojej córki :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

21-08-2022 [21:56] - paparazzi | Link:

To samo pomyślałem przecież to Rosja.

Obrazek użytkownika smieciu

21-08-2022 [12:01] - smieciu | Link:

A wracając do tytułowego pytania.
Ciekawi mnie jak często w Rosji wybuchają samochody pułapki? Mi wydaje się że nie jest to w tamtejszym stylu. Chociaż mogę się mylić, nie śledzę dokładnie. W każdym razie wygląda to na pokazówkę. Czy nie lepiej było zwinąć go po cichu i jak się wydaje mniej ryzykownym manewrem?
Samochód wybuchł i zrobił się szum na cały świat choć Dugin żyje. W takim układzie, biorąc fakty jakimi są, może szum był celem?
A wtedy chodzi o? Można zgadywać.
Przypomnienie doktryny Dugina? Czyli podkręcenie info o złym Putinie i jego ideologicznym guru.
Czy może stworzenie pretekstu do jakichś wewnętrznych interwencji FSB prowadzących do dalszych czystek na szczytach władzy?
A może, to wstęp do jakiejś operacji chaos? Wyzwolenia ciągle czekającego w pogotowiu Nawalnego, doprowadzenia do ruchawek, których efektem będzie „nieprzewidywalne” zachowanie się wojsk ruskich mogących zdobyć się na coś wprowadzającego nieprzyjemną nowość w ukraińskiej rozgrywce?
 

Obrazek użytkownika u2

21-08-2022 [12:07] - u2 | Link:

Ciekawi mnie jak często w Rosji wybuchają samochody pułapki? Mi wydaje się że nie jest to w tamtejszym stylu.

Nie ściemniaj szmeciu. A kto podkładał bomby pod domy mieszkalne w Rosji, aby wywołać wojnę z Czeczenią ? Taka to już wybuchowa tradycja w tej Rosji :-)

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [22:02] - J z L | Link:

Niedaleko wybucha jabłko od jabłoni

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Czesław2

21-08-2022 [13:15] - Czesław2 | Link:

Może zajmijmy się komunizmem na naszych tzw uczelniach. Kwitnie za pozwoleniem władz ( finansowanie ) aż miło. Za pokolenie u nas taki Dugin to będzie pikuś.

Obrazek użytkownika u2

21-08-2022 [13:19] - u2 | Link:

zajmijmy się komunizmem na naszych tzw uczelniach

Nie zmieniaj tematu łośku.

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [14:58] - J z L | Link:

Dugina kontynuowała dzieło ojca, była współautorką książki o inwazji na Ukrainę „Księga Z”
Tatuś w 2014 mówił. Zabijać, zabijać zabijać. Więc zabili

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

 

Obrazek użytkownika Es

21-08-2022 [14:05] - Es | Link:

@Czesław
A także o sponsorowanej przez Moskwę oficjalnej indoktrynacji chociażby na UW, na którym wydział w kooperacji z rosjjanami jak czytam, istnieje w najlepsze. Zapewne dzielnie walcząc o szostą setkę dla UW w rankingach. Bo spieranie się o wpływ Dugina na politykę Kremla to tylko bicie piany. 
 

Obrazek użytkownika u2

21-08-2022 [22:26] - u2 | Link:

o sponsorowanej przez Moskwę oficjalnej indoktrynacji chociażby na UW

Były stypendia Gazpromu dla studentów UW, ale to było jakiś czas temu. No i wiadomo, że UW zostało założone w czasach caratu, przypisuje się założenie carowi, ale oczywiście prawdziwymi inicjatorami byli Polacy.

Co do rankingu Szanghajskiego trzeba zauważyć, że ranking głównie opiera się na cytowaniach w języku angielskim, co niewątpliwie tworzy towarzystwo wzajemnej adoracji :-)

Obrazek użytkownika MFW

21-08-2022 [13:46] - MFW | Link:

Daria Dugin była liderem Eurazjatyckiego Związku Młodzieży, który aktywnie rekrutował osoby z doświadczeniem wojskowym i bojowym do walki w imieniu samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, separatystycznej enklawy we wschodniej Ukrainie, która odegrała kluczową rolę w uzasadnieniu rozpoczęcia wojny przez Putina.
W wywiadzie udzielonym rosyjskiemu YouTuberowi  Daria powiedziała, że tożsamość ukraińska jest głównie zlokalizowana na zachodniej Ukrainie, a wschodnia Ukraina – w tym region Donbasu – prawdopodobnie zaakceptuje „imperium euroazjatyckie” na podstawie wiary religijnej i narodowości.
Ukraińscy urzędnicy nie zareagowali natychmiast na prośby o komentarz, ponieważ incydent wydawał się stwarzać nowy punkt zapalny.
Денис Володимирович Пушилін, wybitny przywódca separatystów i kluczowa postać samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, natychmiast oskarżył Ukrainę o śmierć Darii Dugin, nie dostarczając żadnych dowodów na swoje twierdzenia.
Twierdzenia niektórych w Polsce(np. W. Sumlińskiego) o ukraińskiej sprawczości tego zamachu, są  zapewne powtórzeniem twierdzeń tego rosyjskiego separatysty.

Obrazek użytkownika J z L

21-08-2022 [15:06] - J z L | Link:

Niedawno Miedwiediew powiedział że to on będzie następcą putina ,więc rozpoczęła się walka buldogów pod dywanem  niewidoczna dla postronnego obserwatora. To  walka osób w obrębie  tej samej partii politycznej  o której można się dowiedzieć tylko wtedy, gdy ktoś podaje się do dymisji lub traci stanowisko  czyli putinowi już niewiele żywota zostało

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-08-2022 [15:19] - Kazimierz Kozio... | Link:

Udany zamach, nieważne kto za nim stoi, posłuzy do eskalacji barbarzyństwa w kacapii. Tam jeszcze dluuuuuuuugo nie będzie (s)pokoju a u nas - Tenkraj będzie ponosił coraz dotkliwsze konsekwencje radosnej działaności swojej władzy.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

21-08-2022 [15:23] - EsaurGappa | Link:

Ta śmierć na dziś dzień jawi mi się czystą mistyfikacją,szeroka relacja w mediach ukazuje jeden jedyny przekaz ,jest wszystko co potrzebne by news poszedł w świat i wszczął kolejny zamęt w myśleniu obserwatorów współczesnego pola walki.

Obrazek użytkownika angela

22-08-2022 [07:50] - angela | Link:

Gdyby wiedział o zamachu, z pewnością ukochaną córeczkę by ostrzegł. 
To bylo zrządzenie losu, zeby barbarzyńca poczuł, co znaczy   '....zabijać zabijać zabijać'.
Tylko czy nieszczęście go  czegoś nauczy, bardzo wątpię. 
Millera  nieszczęście niczego nie nauczyło, nadal brnie w kłamstwo, i szkodzi swoimi wypowiedziami  Polsce i Polakom.
 

Obrazek użytkownika sake3

22-08-2022 [09:18] - sake3 | Link:

My tu gadu-gadu ,już przeleciało ponad trzydzieści komentarzy a nie wypowiedział się jeszcze nasz naszoblogowy ekspert d/s rosyjskich. Panie @Pers-czekamy na Pana zdanie. 

Obrazek użytkownika J z L

22-08-2022 [17:44] - J z L | Link:

sake3 
Zbiera na Szambie 24r.u kase na wieniec i wyjazd na pogrzeb
he is very, very, very busy

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom