50 lat cyrku polskiego czyli elita przy władzy

W 1970 roku, w 25 rocznicę powstania Sejmu, na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty z tekstem „25 lat Cyrku Polskiego”. Na rozkaz rozjuszonej komunistycznej władzy specjalne grupy porządkowych zdzierały te plakaty, choć nie była to bynajmniej akcja małego sabotażu opozycji, a tylko zwykły zbieg okoliczności.  

Sale różnych szacownych instytucji niejedno w historii widziały. W październiku 1960 r. Nikita Chruszczow na Sali obrad ONZ walił butem w pulpit. W 2015 roku Bronisław Komorowski podczas wizyty w japońskim parlamencie najpierw wszedł w butach na fotel spikera, a później przywoływał generała Stanisława Kozieja słowami:  "chodź, szogunie". W październiku 2016 roku polityk brytyjski Steven Woolfe wdał się w bójkę z kolegą z partii Mike'm Hookem. Do incydentu doszło podczas spotkania wewnętrznego członków UKiP. (Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa) w związku z decyzją deputowanego, który postanowił zmienić partyjne barwy i dołączyć do brytyjskich Torysów. W 2000 roku Gabriel Janowski zatruty podstępnie podanymi mu narkotykami skakał po ławach sejmowych i został wyniesiony z sali obrad przez straż marszałkowską. Jednak takiego cyrku jakim jest obecny Sejm polski nigdy nie widzieliśmy.

Marszałkiem Senatu  została Małgorzata Kidawa- Błońska. To przedstawicielka prawdziwej elity intelektualnej. Zdystansowała głębią swych wypowiedzi nawet Ewę Kopacz Trzeba pamiętać, że Ewa Kopacz jest autorką rewolucyjnej koncepcji wyginięcia dinozaurów, zgodnie z którą dinozaury wytłukli kamieniami pierwotni ludzie. Fakt, że pomiędzy erą w której żyły dinozaury a pojawieniem się homo sapiens jest różnica kilkudziesięciu milionów lat dla Ewy Kopacz nie ma najmniejszego znaczenia. To prawdziwy przewrót kopernikański w geologii i antropologii. Ewa Kopacz niewątpliwie otrzyma nagrodę Nobla, a przynajmniej doktorat honoris causa Uniwersytetu Makerere. Na ministra finansów KO proponuje niejakiego Ryszarda Petru. Petru jak pamiętamy wsławił się stworzeniem całkowicie nowej algebry. Zgodnie z jej prawami 3=6. Gdy Petru ujawni pozostałe aksjomaty swojej algebry niewątpliwie też zasłuży na nagrodę Nobla.

Marszałkiem Sejmu został Szymon Płaczliwy zwany odtąd Szymonem Rotacyjnym albo ze względu na szczególną urodę - laleczką Chucky. Jak mówią złośliwi ex-katolik i ex- talent. Wśród wicemarszałków jest Krzysztof Bosak ex- tańczący z wilkami. (przepraszam, ex-tańczący z gwiazdami) oraz pani Dorota Niedziela z KO. Jako priorytet swojej działalności pani Dorota postuluje przeforsowanie wpuszczania psów do budynku Sejmu i do ogrodów sejmowych Dodajmy, że pies pani Doroty – jak sama oznajmiła wyborcom- waży tylko 4,5 kilograma czyli tyle co duży kot. Mogłaby go właściwie przemycać pod swetrem. Piesek pani poseł miał poza tym prekursora, słynną Sabę marszałka Ludwika Dorna. Saba, niby sznaucer, swobodnie przechadzała się po Sejmie, była wyprowadzana przez borowców i  doczekała się nawet inwokacji prezydenta Kwaśniewskiego. Brzmiała ona mniej więcej tak ( cytuję z pamięci): „ Ludwiku Dornie, psie Sabo, błagam, nie idźcie tą drogą”. Pani Dorota będzie mogła się oczywiście powołać również na precedens Incitatusa, którego cesarz rzymski Kaligula uczynił senatorem.  Incitatus mieszkał w marmurowej stajni, jadł ze żłobu z kości słoniowej, nosił uprząż wysadzaną drogocennymi kamieniami, chodził okryty purpurą i miał do dyspozycji osiemnastu służących. Pies Pani Doroty ma więc przed sobą wielką przyszłość a  ona sama bardzo wiele do zrobienia dla społeczeństwa. Wśród senatorów widzimy Rafała Grupińskiego z KO oraz Michała Kamińskiego. Rafał Grupiński to człowiek orkiestra. Był ministrem, wydawcą, pisarzem, członkiem licznych rad i fundacji. Wchodził w skład Rady Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie lecz zasiadał również  kiedyś w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego AGROPOL w Sokołowie. Michał Kamiński to taki Jaś Wędrowniczek ( bon mot zapożyczyłam od Witolda Gadowskiego) polskiej sceny politycznej. Z pewnością będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie w transferach.

Jak Państwo widzą piszę tylko o wybitnych postaciach. Bardzo ciekawie wygląda droga życiowa i polityczna Włodzimierza Karpińskiego. Karpiński przebywający w więzieniu w związku z aferą śmieciową w Warszawie obejmuje mandat europosła, który chroni go przed prokuratorem. Nic nowego – mecenas Giertych ukrywający się przed prokuratorem za granicą też zostaje posłem co daje mu chwilowo ochronę przed zbytnią dociekliwością śledczych. Mecenas Giertych z racji wykształcenia i praktyki kryminalnej ma najwyższe kwalifikacje aby zostać ministrem sprawiedliwości. To słuszna droga. Najlepszym ekspertem w sprawie podpaleń jest przecież piroman -zatem piromana powinno się zatrudniać jako naczelnika Straży Pożarnej. Jak wiadomo hakerów zatrudnia się do walki z przestępstwami komputerowymi. Do ustawowej walki z hejtem w Internecie może być zatem powołany Krzysztof Brejza- jak sam podaje- zawód senator. Teraz będzie podawał- zawód poseł. Pamiętam jak za czasów komuny zaśmiewaliśmy się z pewnego generała lotnictwa, który w sądzie podał jako swój zawód- generał. Pomimo, że ten generał wysłał na pewną śmierć dwóch lotników większość społeczeństwa nabrała do niego sympatii. Powszechnie wiadomo, że większość ludzi zdecydowanie woli osoby śmieszne od poważnych. Nie bez przyczyny, swego czasu, gwiazdą internetowych filmików stał się niejaki Kononowicz z Białegostoku, lansowany przez internautów na prezydenta RP. Ludzie wolą również na ogół niezamierzony talent komiczny od profesjonalnego rozbawiania. Podobny jak pan Kononowicz talent miał niegdyś Władysław Gomułka Niezamierzony, lecz duży efekt komiczny to również jedyne rozsądne wyjaśnienie niesłabnącego poparcia dla Donka, pomimo braku jakichkolwiek realnych tego podstaw. Donek to specjalista najwyższej klasy. Swą pokerową twarzą mógłby konkurować z Buster Keatonem. A jego sejmowa drużyna obok profesjonalnych błaznów ma wielu utalentowanych amatorów.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [19:27] - u2 | Link:

"dinozaury wytłukli kamieniami pierwotni ludzie"

Ponoć bociany są potomkami dinozaurów. A wiadomo jak w niektórych krajach traktują ludzie bociany. Wcale nie są tak radośnie witane jak w Bolanda :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-11-2023 [19:35] - NASZ_HENRY | Link:

Wydaje mi się, że to był  plakat ** Lat Cyrku Radzieckiego ;-)
 

Obrazek użytkownika izabela

18-11-2023 [20:32] - izabela | Link:

@ Nasz_Henry
Nie zaprzeczam bo może źle zapamiętałam. Przywiązuję wagę do drobiazgów historycznych i nie chciałam niczego przekłamać. Ale jak to sprawdzić? 

Obrazek użytkownika paparazzi

18-11-2023 [19:42] - paparazzi | Link:

Pani Izabelo,
tylko usiąść i nie płakać a zadumać. Dlaczego? O tempora, o mores.

Obrazek użytkownika izabela

18-11-2023 [20:37] - izabela | Link:

@ paparazzi
Nie mogę pogodzić się z tym, że ludzie działają wbrew swoim interesom. Trzaskowski zapowiada zamknięcie Warszawy dla starych samochodów. Co myślą ci którzy na niego głosowali.? Może wybiorą go na prezydenta RP?
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-11-2023 [20:16] - Siberian Husky Dog | Link:

Pytanie do wszystkich Prawych i zwolenników PiS, czy ta posłanka na zdjęciu może zajść w ciążę.
Moje zdanie, że nie trzyma wilgoci.

https://pbs.twimg.com/media/F_PSC1HWQAA8yRj?format=jpg&name=4096x4096

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [20:27] - u2 | Link:

@Sib

"czy ta posłanka na zdjęciu może zajść w ciążę."

Niecelnie strzeliłeś, pani Nowicka ma trójkę synów z mężem, z którym się rozwiodła.

Obrazek użytkownika Ryan

18-11-2023 [20:29] - Ryan | Link:

ale te syny jakieś śniadej cery są

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [20:32] - u2 | Link:

@Ryan

Nie rozsiewaj plotek. Wal tylko sprawdzonymi faktami :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Życie prywatne
Córka Kazimierza Nowickiego, więźnia[54] niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, i Ireny Witkowskiej[55][56]. Jej ojczymem był Kazimierz Albin[57]. Jej mężem był Światosław Florian Nowicki, z którym ma trzech synów: Floriana, Michała i Tymoteusza. Florian był politykiem Polskiej Partii Pracy, Michał aktywistą komunistycznym, natomiast Tymoteusz dwukrotnie zdobył puchar świata w kick-boxingu.

Obrazek użytkownika Jabe

18-11-2023 [20:23] - Jabe | Link:

Och, ploteczki.

Obrazek użytkownika smieciu

18-11-2023 [20:53] - smieciu | Link:

Tak, nawet zabawne. Ostatecznie Sejm jest reprezentacją narodu. Ludzie są różni. Niektórzy mają czoło jak Laleczka Chucky ;)
Nie pani nie pisze że woli Sejm robotów, którzy nie mówią głupot, bo nie mają w swoim oprogramowaniu zdolności mówienia :P

Obrazek użytkownika izabela

18-11-2023 [21:28] - izabela | Link:

@ śmieciu 
Wolałabym Sejm, którego nie .trzeba się wstydzić. Za dawnych dobrych czasów o kimś kto się niegrzecznie zachowywał albo wyrażał mówiło się, że się wyraża w sposób nieparlamentarny. Proszę sprawdzić w słowniku. Teraz ten zwrot nie ma sensu gdy w Sejmie lecą bluzgi jak w latrynie jednostki wojskowej. Nie obrażając jednostki porównaiem do Sejmu.

Obrazek użytkownika smieciu

18-11-2023 [21:38] - smieciu | Link:

@ izabela To chyba efekt szkoły Czarnka ;)
Nowe czasy, nowi ludzie, nowe oczekiwania :)
Ma to wady. Ale być może zalety: Ludzi mogą bardziej zainteresować posiedzenia Sejmu :P

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-11-2023 [21:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Patrzcie Moi Drodzy Przyjaciele jakie o Was ma zdanie tolerancyjny wyborca Tuska.
Miłość jest najważniejsza.

https://pbs.twimg.com/media/F_PVGXsXgAA6-0K?format=jpg&name=medium

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-11-2023 [23:52] - Pani Anna | Link:

Laleczka Chucky zdecydowanie nr 1! Osobiście wolę się śmiać niż płakać,  a tej władzy złożonej z partii, podpartii, koł i Bóg wie czego jeszcze wystarczy nie przeszkadzać.  Z ciekawością czekam na rozwój wypadków. 

Obrazek użytkownika spike

19-11-2023 [00:32] - spike | Link:

Co tu mówić o posłach z aspiracjami do rządzenia 38 mln narodem, jak mają takie "ałtorytety" jak nijaki Bronkowy prof. Chmaj, który dla zgrywy, jest konstytucjonalistą, podaje receptę na usunięcie Prezydenta, poprzez referendum, a dziennikarz red. Janecki, dał profesorowi na wizji wykład z Konstytucji, w jakich sytuacjach może nastąpić zmiana Prezydenta przed upływem kadencji, cytując z pamięci poszczególne paragrafy, zaznaczając, że Konstytucja nie uwzględnia referendum w kwestii odwołania prezydenta z urzędu.

Podobnie ma się sprawa w odwoływaniu sędziów TK, uchwałami, do czego bardzo krytycznie odniósł się inny konstytucjonalista prof.Piotrowski.

Ciekawe jakby to wyglądało, a może będzie wyglądać, że "knajpiana" koalicja uchwali sobie taką ustawę i odwoła Prezes TK, jak też innych sędziów, anulując wstecz orzeczenie o anulowaniu ustawy aborcyjnej.
Ciekawe jak zareagują inni sędziowie TK, jak też SN i reszty, bo jakby nie patrzeć, jakieś konsekwencje chyba powinny być, choćby taki nijaki prof. Chmaj nie powinien uczyć Konstytucji, skoro jej zna, do tego jawnie namawia do łamania prawa i zamachu stanu.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-11-2023 [07:41] - Czesław2 | Link:

Oto w jaki sposób sprowadza się młodych do niemiec
https://www.wnp.pl/logistyka/w...

Obrazek użytkownika Czesław2

19-11-2023 [18:03] - Czesław2 | Link:

Tu mamy dopiero cyrk. Oto wypowiedź generała, z konfy
https://dorzeczy.pl/opinie/505...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-11-2023 [18:34] - NASZ_HENRY | Link:

Cyrk Czesława

"Tu mamy dopiero cyrk. Oto wypowiedź generała, z konfy"
Może warto przeczytać przed cytowaniem!
Bowiem Gen. Mirosław Różański to obecnie cywil; senator Polski 2050 i wcale cyrku nie odstawia 😎
 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-11-2023 [21:14] - Czesław2 | Link:

Pomyliłem z rozpędu konfę z Hołownią. A cyrk  cyrkiem mimo wszystko. Szkoda, że tego w Moskwie nie opowiada.

Obrazek użytkownika sake3

19-11-2023 [19:41] - sake3 | Link:

@Pani Izabela.......Jakże nawet nazwać inaczej nasz Sejm jak nie cyrkiem?Przecież każdy dzień przynosi ,,wieści'' z przyszłego sejmowego życia.Pani z Lewicy domaga się w ramach integracji przyprowadzać ze sobą do Sejmu zwierzeta.Senatorek Libicki żada likwidacji uwłaczających godności przepustek dla swoich przyjaciół którzy po ulgowej cenie chca sie pożywić i wypić w Sejmie.Paniusia posłanka Bosak będzie do Sejmu przychodziła z dziećmi a ma ich trójkę.Brak barierek i swoboda wejścia dla każdego zaowocuje,że w Sejmie zacznie się awanturować pani Augustynek a paniusia Lempart ryczeć przez tubę.Przeszkadzać będą jedynie ochroniarze Kaczyńskiego więc laleczka Chucky już zdjał ochronę zapraszając tym samym seryjnego.Sejm stanowi prawo,jakże dumnie to brzmi...