PiS złapał własny ogon

Mamy bardzo skłócone i spolaryzowane społeczeństwo, dlatego 70% elektoratu rozkłada się mniej więcej po równo. Niestety PiS było bardziej skuteczne w zwalczaniu własnej strony politycznej, co nie powiodło się tak Tuskowi. Wyeliminowanie z gry Gowina i Porozumienia, zmarginalizowanie Ziobry i suwerennej Polski, zwalczanie swego czasu Kukiza i teraz Konfederacji w walce o elektorat miało właśnie taki skutek. Żelazny elektorat pozostał żelazny, ale języczkiem u wagi są przystawki, które PiS po swojej stronie sceny politycznej w idiotycznej walce o elektorat praktycznie wyeliminował. Spowodowało to, że elektorat, który nigdy nie zagłosowałby na PO czy na PiS nie mając wyjścia oddał głos na przystawki po lewej stronie sceny politycznej. I to właśnie te przystawki dziś decydują. PiS był tak pewny siebie, że postanowił nie oglądać na przystawki więc i przegrał. To prawda, że buta kroczy zawsze przed upadkiem. Przed wyborami wielokrotnie zadawano mi pytanie, kto wygra te wybory. Odpowiadałem, że nie wiem, ale wiem kto przegra. Przegra Polska i podzielone społeczeństwo, bez względu na wynik glosowania. Jednak przy takim wyniku Polska przegrywa dwukrotnie. Po pierwsze rozproszona władza (koalicja) rozprasza odpowiedzialność za państwo, a po drugie znów będzie o Polsce decydowała zagranica. Pożyjemy zobaczymy, tylko ja mam jakieś deja vu i to nie koniecznie w odniesieniu do ostatnich 30 lat, ale chyba do całej polskiej historii ostatnich 250 lat. A podobno mądry Polak po szkodzie. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-10-2023 [18:46] - Siberian Husky Dog | Link:

Już straszą rozliczeniami, na przykład czerwony poseł Trela
 
I tak mamy szczęście, że ojciec Cimoszewicza, dziadek Kraśki i Stefek Michnik nie żyją. Mielibyśmy paznokcie ujebane i prysznic lodowatą wodą.

Obrazek użytkownika spike

16-10-2023 [19:38] - spike | Link:

To wszystko nieprawda, choćby PiS stanął na Marsie, to i tak by przegrał, wygrały wrogie Polsce media, które są V kolumną, tu zastosowanie ma talmud:
"potrzeba przede wszystkim przedostać się do społeczeństwa obcego, choćby obwarowanego jako forteca i wtedy dopiero można je pokonać" Potrzeba zatem przyswoić sobie wszystkie formy zewnętrznej asymilacji, tak co do narodowości jak i co do religii, ..., by móc swobodnie rozkładowo działać od wewnątrz na rdzenne społeczeństwo, bo jak mówi Frank: "Powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego."

Dzika kotka, bojąc się mnie, jak chciała ratować swoje małe, to mi je dała pod opiekę, gdy je dokarmiałem, zawsze była w pobliżu, ale pozwalała je głaskać.

Polacy z lewa i prawa dostali wszystko co było można, jakoś pieniądze dało się zarabiać na socjal, na inwestycje, na ochronę przed kryzysem, czego nigdy poprzednio nie otrzymali, "piniendzy ni ma i ni bendzie", "było się ubezpieczyć" etc., przypomina to bajkę o Złotej rybce.
Tak więc nie miało znaczenia co ludzie dostali, wpojona nienawiść zwyciężyła, teraz będziemy na złość odmrażać sobie uszy,
Ukraińcy też dostaną to, na ca zapracowali, mogą zapomnieć o niepodległości, pomocy etc. zostaniemy ubogacenie kulturowo i kolorowo.

"Tak nam będzie dobrze, że dobrze nam tak".
 

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [19:48] - u2 | Link:

Tak więc nie miało znaczenia co ludzie dostali, wpojona nienawiść zwyciężyła, teraz będziemy na złość odmrażać sobie uszy,

Młodzi nie pamiętają "piniędzy ni ma". Piniądz jest, ale nienawidzą PiS i PJK, bo tak mówi PO i ale i Mikke z Konfy. A Hołownia nie mówi, że nienawidzi, tylko płacze, Kosiniak jest wycofany za plecami, bo za dużo starego Kosiniaka to pewna wtopa.

A PDT i PO w końcówce wyborów pokazywali serduszka i że Polska jest w ich sercach, oczywiście nikt ze starszych im nie wierzył, bo pamiętają co było 8 lat temu. Ale na drugie miejsce starczyło. No i mają zdolność koalicyjną ze starym Kosiniakiem, który już z nimi rządził.

Ale na młodych wystarczyła ta nienawiść, aby zagłosowali masowo na Hołownię. Bo Mentzen wtopił dzięki Banasiowi.

Obrazek użytkownika Swisspola

17-10-2023 [09:02] - Swisspola | Link:

To co piszecie dowodzi, że jednak Polacy to idioci i rzeczywiście na złość odmrażają sobie uszy. Są przeciwko gender w szkołach, ale pośrednio zagłosowali za. Są przeciwko relokacji nielegalnych uchodźców, ale pośrednio zagłosowali za. Są za repatriacjami Niemieckimi, ale pośrednio zagłosowali przeciw. Są przeciw hegemoni w Europie Niemiec i Rosji, ale pośrednio zagłosowali za. Jedyny zysk to dozwolona aborcja, która i tak powinna być pozostawiona sumieniu indywidualnemu. Aborcji dokonają Niemcy i Ruskie wyskrobując nas z mapy Europy. I to wszystko dlatego że nienawidzi się Kaczora i PiS-u. A co z Polską, gdzie ojczyzna. Czy nie są to idioci, którzy na złość odmrażają sobie uszy. Historia wystawia nam wyjątkowo krwawe rachunki za nasza głupotę i jak widać dalej będzie wystawiała. PiS naprawdę nie był moja bajką, ale żeby być aż tak antypolskim to przeszło moje wyobrażenie. Cóż pozostaje mi zacytować wciąż aktualnego Jana Kochanowskiego, że:
 Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Prawda upłynęło prawie 500 lat, a te słowa nadal prorocze!

 
 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [09:29] - u2 | Link:

jednak Polacy to idioci

Proszę trochę ostrożniej z tym epitetami w stosunku do nas Polacken.  Zagłosowali za ideologią dżender-srender, bo tak są nauczeni i wychowani, w duchu rewolucji francuskiej. Zagłosowali za przyjmowaniem nielegalnych imigrantów, bo chcą im pomagać i integrować się. A repatriacji, pardon, reparacji od Niemiec wcale nie chcą, bo kogo interesuje jakaś wojenka sprzed 70 lat ? Liczy się tu i teraz. To są proste sprawy :-)

 

Obrazek użytkownika Swisspola

17-10-2023 [10:51] - Swisspola | Link:

Przepraszam to było tylko przypuszczenia po analizie poprzednich komentarze. Jednak musi być coś na rzeczy, skoro Kochanowski nadal aktualny co potwierdza nasza historia. Jednak po pańskim wpisie o "jakiejś tam wojence sprzed 70 lat jednak" dowodzi, że w moim wpisie jest choćby odrobina prawdy.   Wie pan, gdzie leży różnica między idiota a inteligentem. Obaj popełniają błędy, tyle tylko, że idiota ciągle te same. No ale jak ma je skorygować, skoro ich nie widzi? Zarozumiałość i bezpodstawne zadufanie w sobie no i brak dystansu do siebie!  Zacytuje panu jeszcze jednego wielkiego Polaka, może to panu otworzy oczy. "Naród wspaniały, tylko ludzie q-rwy". A jemu trudno odmówić patriotyzmu! Po meczu Legii w  AZ ALKMAAR jesteśmy oburzeni jak nas potraktowano. Jednak nie widzimy tego, że sami siebie opluwamy i często pod wiatr nie zauważając jak inni na nas plują. Kto nas uszanuje, jak się sami nie szanujemy a nawet dla udających patriotów zrównanie ojczyzny z ziemia i ponad 6 mln ofiar to tylko „jakaś tam wojenka!” Niech pan dziś powie Żydowi, że to była „jakaś tam wojenka” Dlatego oni są tam, gdzie są a my tu, gdzie jesteśmy i niestety tu chyba pozostaniemy!

 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [10:59] - u2 | Link:

@Swiss

"idiota ciągle te same"

Ale, ale drogi Swiss, historia nas uczy, że historia niczego nas nie uczy. A lepiej z żywymi w marszu naprzód iść jak pisał Poeta, a nie ciągle wywoływać duchy przeszłości. Często koszmarne i wydające się nieprawdopodobnymi, bo kto tam by wierzył w jakieś koszmary ? Sen - mara, Bóg - wiara :-)

PS. Co do meczu w Alkmaar, to trzeba było przewidzieć taką sytuację na szachownicy, na kilka ruchów na przód. Jeśli kibice Legii pojechali na gapę bez biletów to oczywista, że ochrona ich nie wpuściła. Może liczyli, że obejrzą meczyk na wielkim telebimie, specjalnie dla nich przygotowanym, a oni będą sobie popijać dobre holenderskie pifko ? :-) Oczywiste skandaliczne było potraktowanie piłkarzy i działaczy Legii po meczu. Ale mleko się rozlało. Nikt przecież nie mówił, że nas kochacie tam na Zachodzie :-)