Zelenski oklaskiwał SSmana?

Za wikipedią:

28 lutego 1944 roku kompanie jednego z batalionu 4. galicyjskiego pułku ochotniczego SS wspomagani przez chłopów z okolicznych wsi[8], i według niektórych źródeł przez sotnię UPA „Siromanci” oraz policjantów z Podhorzec, otoczył wieś ze wszystkich stron. Po wystrzeleniu rakietnicy, wieś została ostrzelana; mieszkańcy zaczęli uciekać i chować się w piwnicach lub wcześniej przygotowanych schronach.

Po ostrzale do wsi wkroczyli ukraińscy policjanci SS i cywile Ukraińcy. Uciekających mieszkańców rozstrzeliwali. Pozostałych wyprowadzali z domów i grupami prowadzili do kościoła. Zachowywali się przy tym bestialsko, np.: siedemdziesięcioletnią Rozalię Sołtys ugodzili bagnetem, rozpruwając jej brzuch, innej kobiecie zabili noworodka, rzucając nim o mur, zastrzelili rodzącą kobietę[9]. Około dwudziestu osób, spośród doprowadzonych, ukryło się w piwnicy lub na wieży kościelnej, dzięki czemu udało im się przeżyć. Kiedy rozeszła się wiadomość, że kościół jest zaminowany i zostanie wysadzony w powietrze, wybuchła panika, a zamknięte drzwi nie pozwalały wydostać się na zewnątrz. W stodole rodziny Relichów zaryglowano ok. 40 osób, budynek odrutowano i oblano benzyną. Zamkniętych spalono żywcem.

Analiza uzyskanych dowodów wskazuje, że sprawcami zbrodni byli żołnierze 4. galicyjskiego pułku ochotniczego SS z ówczesnej SS Freiwilligen Division „Galizien” – błędnie określanej jako 14 Dywizja SS „Galizien”, gdyż nazwę 14. Waffen-Grenadier-Division der SS (Galizische Nr. 1) otrzymała dopiero w sierpniu 1944 roku

W 1989 r. osoby, które przeżyły zbrodnię i ich rodziny za zebrane pieniądze ufundowały drewniany krzyż. Obecnie istniejący pomnik wzniesiono w 2005 r. dzięki staraniom Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Strona ukraińska przez dwa lata blokowała umieszczenie daty zbrodni na monumencie[16].

Huta Pieniacka liczyła wówczas 172 gospodarstwa i około 1000 mieszkańców. O pacyfikacji wsi w dniu 28 lutego 1944 informowała wydawana we Lwowie ukraińska gazeta Lwiwśki wisti, podano również, że śmierć poniosło 868 osób w Hucie Pieniackie

Krzyż...

22 września 2023 roku, prezydent Ukrainy wraz z prezydentem Kanady i kanadyjskim parlamentem oklaskiwał gorąco...

ssmana.

SSmana właśnie z SS „Galizien”, który walczył o "niepodległość Ukrainy".

Wideo można zobaczyć {TUTAJ}.
Zebrani w parlamencie Kanady podziękowali ssmanowi za całą jego służbę {TUTAJ}
Mainstreamowe wideo od 49 minuty {TUTAJ}

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej deklarujący "Jesteśmy ... sługami narodu ukraińskiego" tutaj:

SSman podnosi pięści w geście podziękowania za owację w parlamencie kanadyjskim:

Odpowiedź na gest ssmana:

Kiedyś będzie koniec tej wojny. Potem przyjdzie nowy etap plandemi. Będziemy się zajmować następnym filmem pani Holland, bo każdy MUSI inaczej się  udusi, zająć stanowisko wobec filmu. Dzięki temu nie zajmie stanowiska wobec... no, nie ważne.

Zło rzadko występuje jako zło od początku, a głupota, jako głupota od początku. To jest zwykle proces przesady, kiedy początkowe dobre intencje, stają się swoją karykaturą i przechodzą w niezwykle szkodliwe i krzywdzące działania. To wymaga jednego, cichej zgody, braku protestu, "ale teraz nie mówmy" oraz "jakoś to będzie". A potem znajdujemy racjonalizacje dla naszej kolaboracji w naszym własnym nieszczęściu, nazywając je zwycięstwami moralnymi, że "tak należało się zachować", nie było innego wyjścia i tak dalej. W między czasie flekujemy każdego, kto zwraca uwagę, że coś może jest - nie tak.

Co mają zrobić Ukraińcy? Nic. Walczyć, być uczciwymi. Wcale nie muszą sięgać do korzeni w SS. Nie ma tak naprawdę takiej potrzeby. A jeśli to transakcja wiązana, w skutek której na broni (w tym polskiej) dostarczonej im do obrony pojawiają się znaki wermachtu, zaś formacja SS doznaje światowego aplauzu w osobie 98 "weterana", to co? A...! Zajmijmy się filmem Holland! Byle nie myśleć. Byle do wyborów. Byle do następnej plandemii. Bo... nie mamy wyjścia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-09-2023 [12:09] - Ula Ujejska | Link:

@Autor
Nikt, nawet Zełeński nie zaciemni Zbrodni Wołyńskiej i udziału w niej Ukraińców, a to, że jakiś zbrodniarz jest nawet dzisiaj hołubiony, to dlatego że:

Po pierwsze
Gołym okiem już widać że Ukraińcy w swej masie odrzucają te esesmańsko ruskie tradycje, więc
Szwaby chcą sprytnie ukryć swój udział, inspirację i dowodzenie podczas Rzezi Wołyńskiej. Dotyczy to również Rosji. To ma być głównie wina Ukraińców. Przemilcza się także fakt, że zbrodnicze formacje wojskowe w których służyli Ukraińcy, które mordowały Polaków, były formacjami armii niemieckiej dowodzonymi przez Niemców. I jeszcze jedno, zgodnie z prawem międzynarodowym, w czasie wojny za bezpieczeństwo ludności na terenach okupowanych odpowiada okupant.

Po drugie
Dla ukraińskiej "partii niemieckiej" oraz dla Niemców i Rosji, bardzo niewygodny jest fakt, że to Bohaterowie Niebiańskiej Sotni, Majdanu i obrońcy Mariupola stają się twarzą wojny o wolną Ukrainę zamiast tradycyjnych sojuszników w zbrodni. Na Ukrainie, podobnie jak w Polsce, trwa wojna o duszę Ukraińców. Ukraińska "partia niemiecka" podobnie jak w Polsce, chce wprowadzić tam niemiecki porządek. To się nie uda ani w Polsce ani na Ukrainie.

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2023 [12:24] - Jabe | Link:

Ach, to taka teraz obowiązuje narracja.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-09-2023 [12:32] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Jesteś źle poinformowany,. Ja od lat to piszę - za co dostaję różne "komplementy" na różnych portalach. Wystarczy żebyś przeczytał komentarze pod niektórymi moimi notkami na podobny temat.

Obrazek użytkownika Pers

25-09-2023 [14:04] - Pers | Link:

@ukejska
Łżesz.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-09-2023 [00:40] - paparazzi | Link:

Pani Ulu to jest kara za odpowiadanie definitywnemu trollowi.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-09-2023 [05:41] - Tezeusz | Link:

@Rus
A ty śmierdzisz

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-09-2023 [12:34] - Ijontichy | Link:

Już na przełomie lat 60/70 S.Lem zamieścil charakterystyke mieszkańcow Polin: "NAJWAŻNIEJSZE TO MYŚLEĆ,A JAKOŚ TO BĘDZIE" ...Lem byl też z narodu handlowego.
Duda,Morawiecki,Rau...związani są z organizacją żydowską na całym świecie,zwłaszcza w Europie.
Duda jest łańcuchu krakowskiej diaspory....dzięki żonie,a wplywy Kornaherów sięgają daleko...zdziwiłbyś się JAK daleko.

Komik ukraiński właśnie podziękował swojemu "dobrodziejowi" ,który go wypromował i zrobił prezydentem...po żydowsku.
Zełenski WSZĘDZIE sie pokazuje w kostiumie "military" z teatru w Kijowie...JAKI TO ON BOHATER ,nawet u króla w Wielkiej Brytanii.(sic!) SKANDAL!!!

Tylko "nasi" żydzi MUSZĄ go traktować jak prezydenta...TAKI ROZKAZ z Jerozolimy...dopóki jest w Tel Avivie potrzebny,to MUSZĄ,ale jak go TAM wyplują...to ślad po nim zaginie.
 A nasze polaczki posłusznie biorą udzial w REKLAMIE Holland, bo taki TRYND! 
NAJWAŻNIEJSZE TO NIE MYŚLEĆ...
Jest na tym portalu moja "notka"...reprint @Kemir...na temat ciągu o Holland

Pochwalony...

 

Obrazek użytkownika sake3

25-09-2023 [13:30] - sake3 | Link:

No tak skandal niebywały z uhonorowaniem na stojąco J.Hanka weterana SS Galizien.w kanadyjskim parlamencie.Przewodniczący Izby Gmin Anthony Rota przeprasza za skandal. Jego wypowiedź ,,pragnę przekazać moje najgłębsze przeprosiny społeczności żydowskiej w Kanadzie i na całym świecie''.A dlaczego tylko żydowskiej? Czy ofiarami SS Galizien byli tylko Żydzi?. Dlaczego kolejny raz pomija się wśród ofiar Polaków? Dobrze,że chociaż zareagował ambasador RP w Kanadzie Dzielski przypominając o tym. Jednak warto podjąć się refleksji ,że to nie pierwszy raz kiedy Polaków się nie zauważa jako ofiary I może się stać,że za rok czy dwa okaże się że owo SS Galizien było polską formacją.Zbliżenie niemiecko-ukraińskie na to wskazuje.

Obrazek użytkownika tricolour

25-09-2023 [14:18] - tricolour | Link:

@sake

Uważasz, że powinno zauważać się osobników, którzy zwracają się do innych "bezczelny wypierdku"?

Moim zdaniem nie - miejsce bydła nie jest wśród ludzi.

Obrazek użytkownika sake3

25-09-2023 [14:25] - sake3 | Link:

A czy osobników zwracających się do innych ,,zachlany wycirusie'' należy zaliczyć do bydła czy ludzi?

Obrazek użytkownika tricolour

25-09-2023 [14:50] - tricolour | Link:

Zastanówmy się.

Bezczelny wypierdek to jest COŚ, co wyleciało z dupy, zostało z wysiłkiem usunięte i wyleciało z donośnym odgłosem. Wypierdek nie ma nic z człowieczeństwa poza swoim producentem.

Zachlany wycirus, to CZŁOWIEK, którego nadużywanie alkoholu przybrało tak dramatyczne formy, że przestał o siebie dbać i stał się bywalcem każdego możliwego przybytku.

Jest zatem wielka różnica między tymi pojęciami także z tego względu, że alkohol spożywa się na skutek własnej decyzji i możliwości przewidzenia konsekwencji.

Ale że po raz kolejny przytaczasz pojęcie tego wycirusa i wydaje mi się, że mnie przypisujesz jego pochodzenie, to ja kategorycznie stwierdzam,  że nie pamiętam, bym kiedykolwiek złożył takie dwa słowa.

Obrazek użytkownika sake3

25-09-2023 [15:59] - sake3 | Link:

Tu się nie ma nad czym zastanowić.Nazwał pan własnie mnie zachlanym wycirusem,bylo też bolszewickie ścierwo i inne epitety powodując oburzenie mojej rodziny .Nie widze sensu jakiejkolwiek dyskusji z panem,tym bardziej,że blog dotyczy innych spraw niż moja kondycja.

Obrazek użytkownika tricolour

25-09-2023 [16:56] - tricolour | Link:

Rodzina była oburzona trafnością określenia? A może rodzina oburza się wyłącznie wtedy gdy atakujący dostanie własną bronią po pysku? Wedle twojej rodziny bezczelny wypierdek jest zabawny, a bolszewickie ścierwo oburzające? A dlaczego nie odwrotnie?

To jak to jest, zaproszeni znajomi rechoczą z tego, co oburza rodzinę?

Na te pytania jest tylko jedna odpowiedź: niszczy cię obłuda.

Obrazek użytkownika sake3

25-09-2023 [17:56] - sake3 | Link:

Bardzo dziwna jest ta ,,wtopa'' wizerunkowa w Kanadzie ale nie wygląda w żadnym wypadku na pomyłkę ,nieznajomość życiorysu ,,gościa specjalnego'' jaki był ów 98-letni weteran.Centrum Simona Wiesenthala i rosyjski ambasador już się wypowiedzieli,że skierują w tej sprawie list do premiera Trudeau i noty do kanadajskiego MSZ.Jak reaguje polski ambasador w Ottawie? ,,Działamy w sposób stanowczy ale niemedialny''.No tak,w dzisiejszym czasie kiedy sposób ,,medialny'' jest kluczowy Polska będzie siedzieć i milczeć. Co chcemy w ten sposób osiągnąć jeśli nie będzie polskiego głosu w świecie? 

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2023 [18:10] - Jabe | Link:

Niemedialny, czyli jaki?

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-09-2023 [19:57] - Tomaszek | Link:

A temu "weteranowi" to ktoś z "naszych" choć paluszkiem pogroził "no no brzydkie rzeczy robiłeś " . O BSZ (Burdel Spraw Zagranicznych) już pisałem , tam babcia klozetowa ma jaja , nie minister . Reszta to jabłka niedaleko jabłoni .

Obrazek użytkownika sake3

25-09-2023 [20:29] - sake3 | Link:

@Tomaszek.....To nie weteranowi trzeba pogrozić tylko tym co go oklaskują na stojąco.Nie przypadkiem został wyciągnięty z kapelusza  w kraju gdzie ,,diaspora'' ukraińska jest duża, bo jest w tym plan wybielania Niemców  przy pomocy Ukraińców i wzajemnie.No i trzeba będzie na kogoś zwalić winę.Polska będzie tu wdzięcznym obiektem do oskarżenia,bo nie będzie w ogóle bronić albo tylko ,,stanowczo'' acz niemedialnie''Pewno się okaże ,że SS Galizien musiało bronić Ukraińców przed krwiożerczymi Polakami.Za tę ,,usługę'' Niemcy zapłacą Żełeńskiemu mglistą obietnicą członkostwa w UE.  

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-09-2023 [22:04] - Tomaszek | Link:

Sake
Tyle co ja tu anatomii i kamasutry dostałem to nikt inny za upomnienie się o pamięć . Znam wielu polskich "Kanadoli" , takie pokolenie . Nic nowego .nie pokazali , tak było zawsze . tyle że nigdy tak oficjalnie . Popatrz na ryj wniebwzięty tego Zełenskiego . Czy ten debil sprzedajny wie że oklaskuje katów swoich przodków ? Pewnie Talmud na to pozwala .Sprzedał się od początku , a raczej ktoś go kupił i tak go formatuje . Wszyscy prawie UPAdlińcy tam to potomkowie tych "weteranów". Anders wyrywając ich z deportacji do sowietów być może miał inne intencje , ale wyszło jak zwykle , czyli dupa . I ta dupa kpi z nas na tych fotkach . Najpierw żebrali o pomoc , teraz zachowują się jak konkwistadorzy . Ostatnio na NB pojawiły się nowe trendy , czyli zwalanie na Niemców , gówno prawda . "Koń jaki jest każdy widzi" tylko z UPAdlińcami jakoś nie każdy . Czas na ruchy Panie prezydencie i Panie premierze . Środa wymyśliła nawet hasło "Wypi...dalać" albo może Kozakiewicz na plakaty ? Quasipaństwo o faktycznej gospodarce bananowych republik fika mocniej niż mocarze . Jajca jakieś . Kawa na ławę Mości Panowie do wyborów wszystko może się zmienić . I polityka twardych faktów a nie słodkiego pierdzenia na dwa fronty . Orban takich rozterek nie ma . Wasze marzenia o 40 procentach to dla niego u siebie byłby czarny sen. I bez fantasmagorii że oni gdzieś tam za nas . Oni grają w dogrywce za II WŚ w zastępstwie gebelsów a my to finansujemy . Fajno co ? Hitler też wydymał swojego sojusznika Stalina i teraz to samo . "Drang nach osten" . Tyle że Hitler sam to sfinansował tzn  jego narodzik .Na razie pchają się ze zbożem swoich oligarchów , ten wybuch to jawna ingerencja w 15 .10 . Potem zawyją jak wyjce , że demokracji nie ma bo zbóż nie kupili i w ogóle to kto taki Sejm wybrał . Wszystko to pisałem nawet dwa lata temu . I żadnego członkostwa nie będzie i Zełenski o tym wie i tego nie chce . On funkcjonuje w tym układzie a naród przelewa krew . Z reszta tak ma być . Pod stołęm lepiej bez Unii . Narodzik wydymał i dymał będzie  .To co określiłem karmieniem świń jest w pełnej krasie teraz i tak zostanie . Jak chcesz poznać szerzej moje na ten temat zdanie to poczytaj moje posty z ostatnich dni .
Zdrówka życzę , przyda się jak cholera .

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-09-2023 [22:23] - Tomaszek | Link:

P.S.
Piszą tu że to Niemców wina . Gówno prawda Tusk do kawadratu i tyle . I Kałolicja .
Aha
Przeczytaj epitafium na krzyżu z Huty Pieniackiej , naziści , co ? Już niektórzy pisżą nazistów wileką literą , nie wiem czy to szacunek czy naiwność że to jakiś naród , z Atlantydy pewnie , co ?

Obrazek użytkownika paparazzi

26-09-2023 [00:57] - paparazzi | Link:

@ Tomaszek "Tyle że Hitler sam to sfinansował tzn  jego narodzik" , chyba nie sam, finansjera go wyprawiła ze hej, a kto to łatwo poszukać.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-09-2023 [08:24] - Tomaszek | Link:

papa
Jak nie masz innych zastrzeżeń to moja racja i tak . I ta racja słabo cieszy .

Obrazek użytkownika Pers

25-09-2023 [23:21] - Pers | Link:

@sake
Dalej jesteś zakochana w klaunie?
Może przerzuć swoje uczucia na Pana Prezydenta Putina? :))

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2023 [07:35] - sake3 | Link:

@Pers.........Skądże znowu.Ja jestem zakochana w panu..Lubię starszych panów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-09-2023 [08:27] - Tomaszek | Link:

Sake
Było " tres tenores" , a na NB "jest " tres debiles " . Zgadnij kto ?

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2023 [09:12] - sake3 | Link:

@Tomaszek.......Ja raczej jestem tzw.,,mało kumata'' co komentatorzy na NB co rusz podkreślają więc proszę mnie oświecić odnosnie tych trzech debili.Regulamin forum chyba na to ,,ad personam'' zezwala..