Pożegnanie roku 2021 i powitanie 2022 w 6 punktach

To był bardzo dobry rok. W całej Europie wprowadzono paszporty szczepionkowe. Wielu ludzi znów umarło ponad normę w Polsce. Dziesiątki tysięcy, nie dało rady w strachu, w sytuacji pozbawienia opieki medycznej. Politycy udowodnili, że polityka to fikcja. Lekarki, udowodniły, że opieka lekarska to głównie fikcja. Nasi bliźni udowodnili, że człowieczeństwo polega na tępym lęku o własne przetrwanie i agresji wobec wszystkich innych. Policjanci na świecie, że są do wynajęcia i za przyzwoitą cenę zrobią ludziom wszystko, czego politycy zażądają.

A teraz 6 punktów.

1. Polityka to fikcja. Politycy to płatni aktorzy. Odgrywają zażartą walkę między sobą, aby wzbudzić w ludziach "poparcie". Wszyscy zgodnie torturują ludzi strachem, ograniczają ich wolność, niszczą relacje i zdrowie. Nikt, nie jest godny zaufania. W Polsce doświadczamy tego szczególnie dotkliwie, od czasu gdy domniemany lub faktyczny agent służby bezpieczeństwa, obnosił się publicznie z ikoną Matki Boskiej w klapie garnituru. Jak tak można? Tylko głupota połączona z brakiem skrupułów może pchnąć człowieka do takiego poniewierania świętości. Potem... było gorzej.

2. Służba zdrowia nie jest dla ludzi. Lekarki, bo 2/3 zawodu lekarskiego to panie, a jeszcze większy  procent pracuje w POZ, skorzystały z diabelskiej oferty i zamknęły się przed potrzebującymi ich pomocy pacjentami. Teleporada. Człowiek chory nie może skorzystać z bezpośredniej opieki i leczenia. Nie może nawet, jeśli chciałby prywatnie i zapłacić. Nie może, bo pilnuje go policja na rozkaz ministra i premiera. Nie może, bo in gremio lekarki, schowały się za zamkniętymi drzwiami przychodni. Inni chorzy umierali w karetkach i na izbach przyjęć. Jeszcze innych pozbawiano opieki medycznej, bo wyszedł im pozytywny test, jak Kurskiemu. Skutki? Dziesiątki tysięcy Polaków umarło. Dziesiątki tysięcy "medyków" wzięło ogromne dodatkowe pieniądze. Tak, były wyjątki, chwalebne. Co tylko podkreśla przerażającą konstatację, dotyczącą większości.

3. Media to pralnia mózgów, cenzura, terroryzm i degrengolada. Pamiętam pierwszy numer Gazety Wyborczej. Matko kochana, wreszcie można było pisać prawdę. Wtedy np. o Katyniu i tak dalej. Pamiętam te nadzieje, że prawda nas uleczy, że wychodzimy z kłamstwa. Po tylu latach, media jednym frontem kłamią przez cały czas. Oczywiście, że są w nich elementy prawdy. To wszystko na tym polega, żeby uwiarygadniać się na drobiazgach, jednocześnie niszcząc psychikę i światopogląd ludzi. Nie ma sensu o tym pisać. Każdy, kto ogląda programy informacyjne w mediach robi sobie krzywdę. Ci, co je tworzą, bo ja wiem... może lepiej... jest taka przypowieść.

4. Ludzie dowiedli swojego własnego upadku. Obozy sowieckie i niemieckie nie były jedynie ośrodkami fizycznego niszczenia ludzi, one były miejscami ich niszczenia mentalnego, psychicznego, polegającego na utracie człowieczeństwa, a więc tych cech, które uważamy za cnoty i rozwijaniu w to miejsce, cech ludzi degenerujących. Strach, presja, niebezpieczeństwo śmierci i teraz przekształcają ludzi. W agresywnych głupców, w tępe pudła rezonansowe dla podawanej propagandy, w bezbronnych, biernych wobec prawdziwego zagrożenia osobników, których wartościami stały się lęk i posłuszeństwo władzy, za wszelką cenę. Bezwolna sterta ludzkiego piasku, niezwiązanego ze sobą niczym, poza narzuconymi formami podporządkowania się szaleństwu.

5. Prawda stała się "no, no", nieaktualna i zbędna. Wartość prawdy wynikała zawsze nie tyle z zasad moralnych, co z jej przydatności dla człowieka. Musiał on wiedzieć, jak jest naprawdę, żeby przeżyć i się rozwijać. Gdzie ryby są, a gdzie ich nie ma. Gdzie grasuje drapieżnik i jak się przed nim bronić. Prawda była zawsze znajomością rzeczywistości, a rzeczywistość była naturalna.

Teraz ludzkość stworzyła rzeczywistość "sztuczną". W tej nowej rzeczywistości, można użyć tego przerażającego stwierdzenia - nowej normalności, znajomość rzeczywistości naturalnej na nic się nie przydaje, co więcej może szkodzić. Wyrażenie np. jakichś stwierdzeń zgodnych z rzeczywistością naturalną, może znakomicie utrudnić życie i przetrwanie. Ludzie tracą prace, stanowiska i kontrakty, jeśli kwestionują nieprawdę. Żaden polityk (na Zachodzie) nie powie, że próby zmiany klimatu poprzez opłaty za emisję CO2, to szkodliwa głupota, bo pożegna się z polityką. Powiedzieć coś nt. wielości płci lub naturalności nienaturalnych aktów płciowych, to samobójstwo w sferze publicznej.

Prawda nie ma w nowej rzeczywistości wartości funkcjonalnej, ma ją kłamstwo, skwapliwie powtarzane przynosi pozytywne dla powtarzającego owoce.

6. Religia dała ciała. Szczególnie szokująca była uległość islamu wobec sanitaryzmu. To unaoczniło sztuczność lub niewystarczalność tego ruchu. Chrześcijaństwo w obszarze protestantyzmu i prawosławia nie stanowi już żadnej siły społecznej. Katolicyzm generalnie abdykował, kłuty niemiłosiernie własnymi grzechami, rozjechał się w spolegliwą wobec władz świata hierarchię, która chce jeszcze trochę przetrwać i ocalić to, co było, oraz rozjuszone ruchy postępowe, które chcą wszystko zniszczyć, bo to co jest, jest najgorsze z możliwych.

Tymczasem od religii może wypada nam zacząć. Bo od czegoś zaczynać trzeba. Od religii pojmowanej w nowy sposób, bo stare sposoby doprowadziły do tego, co jest, a nie jest wcale dobrze. Nie chodzi tu bynajmniej o odrzucenie tradycji, przeciwnie, o budowanie na niej właśnie. Chodzi o to, by religijność składała się z dwóch obszarów, dwóch poziomów, dwóch stron.

To musi być religijność przeżywana osobiście w sposób jak najbardziej mistyczny. Jak najbardziej dosłowny, realny, autentyczny. Bóg w takiej perspektywie jest Przyjacielem, jest Miłością "stamtąd", "spoza", jest źródłem i rzeczywistości i - co może jeszcze ważniejsze - naszej świadomości. W Bogu nie ma gniewu, odrzucenia, nagany i wyrzutu. To wszystko są antropomorficzne rzutowania naszych, często potrzebnych postaw. Bóg zawsze, zawsze wychodzi naprzeciw istnienia człowieka, zawsze czeka. W żadnym momencie nie przestaje. Odrzucenie de facto nie jest związane z Nim, tylko z nami. Nie ma źródła w Nim, ani w jego woli, tylko w nas.Bóg nie jest dostojnym, wszechmocnym starszym Panem w naszej rzeczywistości. Bóg jest esencją realności, tego, co jest.

Wyrosłe ze średniowiecznych uniwersytetów oświecenie, kontynuowało intelektualną dyscyplinę scholastyki, ale ją rozwinęło przyjmując doświadczenie jako rozstrzygający probierz słuszności twierdzeń oraz ascetyczne zasady dążenia do ustalania prawdy obiektywnej. Owocami oświecenia były także takie przekonania jak to, że rzeczywistość jest poznawalna, że człowiek jest istotą rozumną i zdolną do tego poznawania, że każdy, jeśli udostępnić mu narzędzia w postaci edukacji, jest w stanie w wystarczający sposób poznać prawdę o rzeczywistości. W wystarczający do samodzielnego podejmowania decyzji życiowych, do decydowania nawet o biegu spraw państwa, poprzez wybory itd. Jedynym wymogiem było stałe doskonalenie ludzi i podnoszenie ich poziomu myślenia.

Możemy i powinniśmy unikać myślenia magicznego. - Kup los! - woła - w anegdocie - Bóg do nieszczęśnika modlącego się o wygraną na loterii. Zjawiska, procesy mają charakter racjonalny. Są racjonalne. Mają racjonalne wytłumaczenia, a jeśli ich nie znamy lub nie potrafimy na daną chwilę odkryć, nie znaczy, że nie istnieją, tylko że właśnie jeszcze ich nie znamy. Naszym życiem i wyborami, możemy kierować racjonalnie, oceniając i przewidując skutki danych przyczyn. Odrzucając intelektualną breję sączącą się z kłamediów. Religia i wiara, nie są tu wcale przeciwieństwem, akurat katolicyzm, był i pozostaje, najbardziej racjonalnym podejściem do rzeczywistości i metafizyki, co potwierdza nawet taki niewierzący intelektualista jak J. Peterson "Pod względem racjonalności, katolicyzm, to jest najlepsza rzecz, jaką możesz znaleźć".

Wychodząc "poza", poza rzeczywistość, poza siebie, (kto chce zachować swoje życie, straci je), wychodzimy poza wynikające z rzeczywistości materialnej uwarunkowania i nie jesteśmy nią ograniczeni. Przestrzegając jej racjonalnych mechanizmów możemy wchodzić z nią w interakcje twórcze. Zmieniające ją. Tworzące nasz wkład, nasz ślad, w tej rzeczywistości, w innych ludziach.

Bo właśnie stamtąd, spoza, lśni i widnieje, niezatapialna, niezniszczalna, bo nie będąc w gestii "świata" - nadzieja. Nadzieja na uśmiech, na radość. Na odnowę. Na rozsądek. Na wymierzenie sprawiedliwości. Na otarcie łez. Nadzieja ostatecznie na miłość, na dobre relacje między nami. Nadzieja na pokój. Na koniec promocji hałaśliwego, egoistycznego narcyzmu, a w to miejsce na "Gość w dom, Bóg w dom" i wszelkich innych przejawów dobra i wsparcia.

Bo właśnie w "poza", istnieje druga strona możliwej dla nas relacji. Relacji niezatapialnej, nie mającej nic wspólnego ze zmysłowym otoczeniem. Relacji fundamentalnej dla naszego istnienia. Stamtąd, spoza, przyszły do nas dzieła Chopina, Bacha i wielu innych. Stamtąd, spoza, przyszły do nas i nie zniknęły: miłość, prawda, uczciwość, rzetelność.

Więc ludzkość zasługuje jednak na ratunek. Ale nie ze względu na nią samą, ale ze względu na owo "poza". Na miejsce, z którego od zawsze przychodzi do nas światło, a Ono w ciemności świeci i ciemność go nie ogarnęła. Oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Jest życiem, jest prawdą, jest miłością. Czego wszystkim, w tym Nowym 2022 roku, życzę.


Zdjęcie autorskie: Finisterra - miejsce uważane przez Rzymian za koniec (finis) Ziemi (terra) 2015

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-01-2022 [11:36] - Pani Anna | Link:

ad.2 "lekarki" (oraz "medycy") nagrywające "teledyski" na oddziałach po których hulał wiatr, a w tym czasie ludzie ciężko chorzy umierali w domach lub karetkach odsyłanych bez końca od szpitala do szpitala. Podrygujące i wyjące jakieś infantylne piosenki, napasione niebotycznym dodatkami covidowymi, mające tylko jedno marzenie - pandemio trwaj!!! Oprócz polityków i dziennikarzy nie ma bardziej upadłego zawodu. Tej prawdy nie da się ukryć,  nie zrobią tego ani łże-media, ani admin kasujący wpisy. Upadek i degrengolada, to zaszło tak daleko, że nie jestem pewna, czy odnajdziemy drogę powrotną. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-01-2022 [14:06] - Marek Kudła | Link:

Stuknięta czy cóś ?!!

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-01-2022 [14:33] - Zbyszek_S | Link:

Znajdziemy drogę powrotną!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-01-2022 [11:50] - Marek Kudła | Link:

Polska – to dolina miłosierdzia w Europie,  położona pomiędzy Bałtykiem a Sudetami i Karpatami, oraz paskudnymi nacjami Rosji ze wschodu i Niemcami z zachodu.  Polska to kraj chrześcijański o rzymskiej cywilizacji, ojczyzna wielu wspaniałych Polaków, w tym papieża Jana Pawła II.  Polacy nie są narodem aniołów, ale ludzi odważnych, pracowitych, gościnnych, miłujących wolność , gotowych pomagać innym co sprawia im ogromną radość !!! 
Polacy są dumni z ich historii, kultury i tożsamości, heroizmu i bohaterstwa w walce z ciągłymi najeźdźcami z Rosji, Niemiec, Turcji, a nawet Tatarami i Szwedami !  Niestety w zwycięskiej bitwie Jana Sobieskiego pod Wiedniem przeciwko osmańskiemu Imperium straciliśmy prawie całą brać rycerską.  Na osłabionym Państwie Rosja, Prusy i Austria dokonały 3 rozbiorów Polski i dopiero w 1807 Polska uzyskała namiastkę niepodległości w formie Księstwa Warszawskiego, a po powrocie J. Piłsudskiego z Magdeburga w 1918 roku Polska znowu zaczęła rosnąć w siłę !  Niestety nie na długo, bo już w 1939 roku osaczyli nas  na 6 lat odwieczni wrogowie Niemcy i Rosjanie, złupili i zniszczyli kraj i wymordowali po 6 mln ludzi.  Jakby tego było mało po wojnie dostaliśmy się w łapy sowieckich komunistów  na całe 45 lat !  Dopiero „Solidarność” obaliła komunizm, a od 2015 roku Polska jest wolnym, demokratycznym i szybko rozwijąjącym się krajem ! W 2022 polska gospodarka jest na 23 miejscu w świecie i 6 miejscu w Europie z tendencją ciągle wzrostową.  Ave Polska !!!
P.S.Jedynym problemem, który pozostał jest wrzód, jakim są komuniści, postkomuniści i lewactwo wogóle. 
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-01-2022 [15:23] - Zbyszek_S | Link:

Jesteśmy dumni i powinniśmy tacy być. Ale nie głupi. Mamy wiele wad, nad którymi musimy pracować. Nasze zalety są większe od tych wad, ale polegają także na dostrzeganiu niedostatków.

Obrazek użytkownika JanAndJan

01-01-2022 [15:53] - JanAndJan | Link:

@Marek Kudła. Szanowny Panie Marku. Pańskie pozytywne wpisy o P. min. Czarnku, który w pisrządzie jedyny, z sensem wypowiada się o tzw. szczepieniach, skłoniły mnie do rekomentu.. Panie Marku. Pod tym adresem, co go Pan opisał - to już nie mieszka nikt taki. Polska i Polacy - niestety, również - to indywidua opisane przez Autora felietonu (WOW!) i in. komentujących. Bardzo mi przykro, ale polskojęzyczna banda, grasująca na terenie, tak ładnie przez Pana umiejscowionym na mapie - uczyniła wiele, wiele nikczemności...  A i prawdziwa Historia miała "nieco" inny przebieg, niż Pańska wersja. Dziwię się, że Pan brnie w patetyczno-tromtadracki zachwyt.. aż chce się krzyknąć - w trosce i z sympatii do Pana - run Forest, run...! Myśli Pan, że naszym jedynym problemem... komuna, lewactwo, itp. A, co Pan powie o swojej uwadze w kierunku komentatorki P. Anna, powyżej? Ok. Zostawmy to. Nie zamierzam Pana pouczać, czy wychowywać. Proszę jedynie o rzetelność przed emocjami. Moim zdaniem - w niczym - nie umniejsza to Pańskiemu płomiennemu patriotyzmowi oraz trosce o Ojczyznę i pamięć historyczną. A propos pamięci. Wiemy wszyscy, że wojny, najazdy, rozbiory, okupacja wyrządziły OGROMNE szkody Polakom i Polsce. Rozumiem - nie akceptuję, nie pochwalam - nienawiść do geogr. sąsiadów. Sam nie jestem wolny od niechęci i uprzedzeń.. mea culpa. Przypomnę jednak Panu i krzykliwym, zawodowym patriotom, że największe straty w ludziach i materialne (proporcjonalnie) Rzeczpospolita poniosła w czasie... "potopu szwedzkiego"... Nienawiść do Szwedów, powinna wręcz rozsadzać "prawdziwych" Polaków, prawda? Logika i konsekwencja. A tutaj..zonk. Daj Panie Boże, żeby Szwecja była Naszym najważniejszym, europejskim sojusznikiem, w przypadku wojny z Rosją..
Pozdrawiam
 https://hrabiatytus.pl › Artykuły
Potop szwedzki: bilans zbrodni, zniszczeń i grabieży - Hrabia Tytus

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-01-2022 [20:28] - Marek Kudła | Link:

JanAndJan
No cóż, pan ma swoją wersję naszej doliny miłosierdzia jaką jest Polska, i jest panu wolno ją mieć.  Rozumię, że nieludzka ziemia np. na Syberii jest pańską doliną miłosierdzia. Tylko wie pan, to nie jest pisrząd lecz polski rząd, albo rząd Morawieckiego i trzymaj soię pan tego bo mnie pan zdenerwujesz !!!  W zasadzie pan się zgadza ze mną tylko uwiera pana potop szwedzki.  Otóż panie kochany, pan musi widzieć różnicę pomiędzy napaścią i agresją Niemiec i Rosji w 1939 roku, a najazdem szwedzkim. Uważa pan, że Szwedzi wymordowali nam także 6 mln ludzi ?!   W 1655 roku, kiedy Polska była osłabiona niekończącymi się walkami z Rosją i Ukrainą,  źródłem konfliktów Rzeczypospolitej ze Szwecją był  spór dynastyczny między szwedzką a polską linią Wazów. Jan II Kazimierz Waza uważał się za króla Szwecji, co nie podobało się Gustawowi II, dlatego wojska szwedzkie wkroczyły do Polski i Litwy.  Na Litwie, miejscowy potężny magnat Janusz Radziwiłł, hetman wielki litewski, postanowił przejść na stronę Szwedów i na mocy układu w Kiejdanach oddał im całą Litwę.  Czy w pokrótce opisaną przyczyną potopu szwedzkiego zgadza się pan i widzi różnice potopu szwedzkiego a holokaustu niemieckiego i rosyjskiego ?!
Rozumię, że pisząc o polskojęzycznej bandzie masz pan na myśli kominustów, których Stalin przysłał do Polski w ilości 200 tys. do budowania komunizmu !  Innymi słowy,  jesteś pan za głupi by mnie pouczać czy wychowywać !!!  A ponadto pan jesteś historykiem jak z koziej doopy trąbka !!!  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

01-01-2022 [23:13] - JanAndJan | Link:

@Marek Kudła
Obawiam się, iż nie do końca się zrozumieliśmy, Panie Marku. Właściwie, to zasadniczo się różnimy - i w formie, i w treści, i w wiedzy historycznej. Najważniejsza jednak różnica, to głęboka przepaść mentalna między nami. Szacunek, poczucie humoru, samoocena - są ważnymi filarami ewentualnego mostu, ponad.. (ot, takie polskie Over the rainbow).  Przywołam tutaj inny jeszcze tytuł:  https://www.tekstowo.pl › piosenka,j...
Jacek Kleyff - Ayaue - 2010 - tekst i tłumaczenie piosenki na ...
Wolę stracić, niż z zyskać, z Panem.
"Bynajmniej" - kolejny tyt. - moją intencją nie jest obrażanie Pana, bo gdzie mi na Olimp patriotyzmu i historiozofii w Pana wykonaniu. Nie liczę też na jakiekolwiek zrozumienie. Wskazuję Panu jedynie - aż, Pańskie miejsce w szeregu Panu podobnych komentatorów na NB. Jak te światełko w ciemności, dla zbłąkanego... Proszę nie dziękować. Zawdzięcza Pan wszystko sobie. To Pan powiedział - Polska, to dolina miłosierdzia.. No więc, w jego ramach taki gift, ode mnie. Od Pana nie spodziewam się... Miłosierdzia. Raczej Misericordia i to, taka podrdzewiała.. zbrunatniała..
с новым годом
frohes neues Jahr
                 א גוט געבענטשט יאר
Obawiam się, że żegnam. 
Przynamniej próbowałem.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-01-2022 [11:36] - Marek Kudła | Link:

@ JanAndJan
Rozumię pana i wszystkich tych, którzy z powodu Tuska musieli wyjechać z Polski (głównie do GB, Niemiec i Norwegii), i teraz „w podzięce” głosują na PO.  Tak,  różnimy się !  Pan jesteś polskojęzycznym  lewakiem, co czyni tą ogromną przepaść między panem i polskim patriotą !!!
To prawda, żaden komunista nie otrzyma ode mnie miłosierdzia !  Komuniści są dla mnie mordercami i wrogami.
I jeszcze jedno, jeśli panu nie odpowiadają moje posty to proszę je kuźwa pomijać bez zbędnego pier*dolenia pod nimi !!!
 
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

02-01-2022 [13:36] - JanAndJan | Link:

@Marek Kudła
Wedle życzenia, panie hrabio. Posty mi odpowiadają, a nawet Pan mi odpowiada. Też się dziwię. 
Omijał będę jednak posty jaśnie pana - ale, pan wybaczy, nie skorzystam z zaproszenia do zbędnego pier*dolenia - z przyczyn estetyczno - sanitarnych. Estetycznych - bo się brzydzę skrajną głupotą i szowinizmem. Sanitarnych - chociaż nie pochwalam przemocy, to jednak czasami jestem za (demokracja w końcu, nie? U pana, to nawet democracy type ultra, hiper, patrio, kato, MIŁOSIERNA) odstrzałem sanitarnym osobników wybrakowanych lub/i stanowiących zagrożenie dla WSPÓLNOTY.
Over. Nie otwietajtie Tawariszcz Kudła.
Kaniec swijazi.
Wazwraszczajem w Maskwu.
Swoją drogą.. Tak mnie teraz naszło.. mówi pan o sobie: polski patriota. Czy, w ramach tego, nocami patroluje pan brzeg Odry, a w weekendy, z lornetką na wieży, obserwuje most, którego nie ma..? Obawiam się, że coś się panu po...mieszało. Dzieci straszyć takim patriotą, bo za wzór to..raczej nie. 

Obrazek użytkownika u2

02-01-2022 [11:48] - u2 | Link:

Jacek Kleyff - Ayaue

Pan aby nie mosiek ? To by tłumaczyło tę pańską nienawiść do Polski :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

02-01-2022 [13:08] - JanAndJan | Link:

@u2
Baaardzo mnie Pan przewartościowuje. Nienawiść do Polski..?! Z mocniejszych uczuć...to, tylko parcie na pęcherz miewam. No i..prześcieradła zmieniam w torbie na granaty (chlebaku). CoBy się w świeże zawinąć, gdy będę szedł w stronę nekropolii..
Docenia Pan, mam nadzieję, samozatrudnienie przy spędzie nieprawilnych i źle uczesanych? Bo to i koszty, i wysiłek  brytana mniejszy, i z bicza - w między czasie - można poszczelać.. Etc.etc.etc
A, można by tak..mniej schematycznie? Wyjść poza okopy. The war is over. Sprawdzanie podniebienia i zawartości bokserek - wysublimowana  rozrywka - moim zdaniem: nuda.
Ostrzegam - bo pomyślę, że jest Pan mało inteligentny... Robi się ciasnawo, na tej półeczce. :(( 
Ps. https://www.wykop.pl/link/5348...
Myśli Pan, że po czymś TAKIM (widziałem tego setki!!), można być tym, co Pan podejrzewa, a ja ...nie lubię?!
Ale, być lustrzanym odbiciem ...? Sorry. Beze mnie.  Bawcie się sami chłopcy, w szownizmy i rasizmy!! Q!!!
Nie lubi Pan Mistrza Kleyff'a, bo Żyd? To proszę: 
https://www.tekstowo.pl/piosen...
Szczucie i wiara silniej mówi do mnie...
A, w grand finale, najczęściej jednak... okrutnie, bezmyślnie, banalnie, NIEODWOŁALNIE - giną ludzie. To może warto, czasem się zatrzymać, zanim poszczujemy sami siebie na siebie..

Obrazek użytkownika u2

02-01-2022 [15:31] - u2 | Link:

Baaardzo mnie Pan przewartościowuje. Nienawiść do Polski..?!

Użył pan określenia "pisrząd", ktore niedawno użył publicznie inny mosiek, więc prosta dedukcja jest taka, żeś pan mosiek i nienawidzisz Polski.

Obrazek użytkownika JanAndJan

02-01-2022 [16:39] - JanAndJan | Link:

@u2
pisrząd - użyłem, używam i... Nie rozumiem. Coś obraźliwego napisałem? Rząd sformowany z członków ugrupowania, które w demokratycznych wyborach parlamentarnych uzyskało większość głosów. Nie mam pojęcia, kto jeszcze używa (chyba się będę sądzić, bo copyright?) tej nazwy. Nieszczególnie to mnie interesuje. Nie lubię, nie cenię i w większści nie szanuję ministrów tego rządu, jak i partii PiS, z prezesem na czele. Mam do tego prawo? Żartobliwie napisałem gdzieś, kiedyś: kto PiSu nie kocha, ten w piwnicy szlocha. Mam się bać bo jedna partia, jeden wódz... Bądźmy poważni. Teoretycznie, wiosną może się zmienić układ parlamentarny i wtedy wyznawcy PiS - do obozów? Absurd. To, może pokroić Polskę i Polaków na pół? Lewo - prawo albo góra-dół? Niezdecydowanych - na Żuławy. Niech zap...ją, lewaccy kosmopolici?! ABSURD
Politykom - w to graj. Divide et impera. Stareee, jak świat. Ale, że Polacy - tak doświadczeni przez Historię i sąsiadów (nie bójmy się powiedzieć: "kacapów i szwabów"), dali się napuścić na siebie nawzajem?! Proszę Pana, nie licytujmy się kto, kogo, na kogo i kiedy. Proszę. Wiele, baaardzo wiele czynów, zdarzeń w ostatnich latach to były przestępstwa i zbrodnie. Sąd jest od tego by osądzić, skazać, wyegzekwować wykonanie. Szacunek do drugiego człowieka, do prawa, do Państwa, własności, pracy i jej owoców... Główni oponenci polityczni - PO i PiS - działają na szkodę ww. wartości. Darujmy sobie przykłady, chodzi o zasadę i skutki. Źle się dzieje w Państwie, źle - jeszcze gorzej - się działo...za peło. Ale, od tego jest PRAWO. ..Że kasta, że tsue.. Mówiąc Cejrowskim: wszyscy won!! Kto został osądzony w ciągu kadencji obecnej władzy? Kto? Kto z obecnych kerowników? Nie wierzę politykom, nie wierzę władzy. Sztandary przychodziły, wyprowadzano, i będą nowe. Nie dajmy się poszczuć na siebie, bo i z zach. i ze wsch. na to czekają. Na koniec. Pisze Pan mosiek.. Dla mnie..ciut zażenowania.. To tak, jak polaczek, rusek... Passe.. Wie Pan. Teraz czas nie pozwala, ale lubiłem przejść się z kamerą po wielu miejscach na świecie (online). Popatrzeć, posłuchać jak żyją zwykli ludzie... Fascynujące.. Życie rybaków na Cejlonie... Najwięcej czasu - chyba, bo najgłębiej wryło się w pamięć - poświęciłem Palestynie, a zwłaszcza temu co robi władza Izraela i jej zbrojne ramiona. Nie rozumiem. Q!!! NIE ROZUMIEM!!!  Liban. Nie rozumiem. Sabra i Shatila - nie rozumiem. Żydzi  Arabom, chrześcijanom..Arabowie Żydom, chrześcijanom.. Pan pisze mosiek. To, może żółta gwiazda..? Ausweis - certyfikat c19? Co będzie następne? Austriacy, rząd Australii...idą dalej.. A, może? Podkreślam - może zaczyna się od mośka? Sam nie jestem bez winy. Ponosi czasami.. Jest mi wstyd...częściej jednak  - otwieram oczy ze zdumienia czytając NB: święty obrazek w tytule, a niżej nienawiść. Co się porobiło z nami? 

Obrazek użytkownika u2

02-01-2022 [23:43] - u2 | Link:

pisrząd - użyłem, używam i... Nie rozumiem. Coś obraźliwego napisałem?

Już panu tłumaczył Marek Kudła dlaczego. Ale pokrótce powtórzę, specjalnie dla pana : to jest polski rząd, a pisanie małą literką świadczy o pogardzie i nienawiści.

Obrazek użytkownika JanAndJan

03-01-2022 [10:43] - JanAndJan | Link:

@u2
Pana nick jest napisany małą literką. Gardzi Pan sobą i nienawidzi siebie? W wolnym, dmokratycznym kraju - mogę (mogę? Mam prawo?) lubieć, nie lubieć kogo tylko chcę. Wg mnie pisrząd, pod niekonstytucyjnym kierownictwem p. Kaczyńskiego, to ... daruję i sobie, i Panu. Pewnie Pan po kawie, po co ciśnienie podnosić. A propos kawy. Kiedy gotuje Pan wodę na małą czarną 😉, to temperatura rośnie...stopniowo, prawda? Tak samo jest z emocjami - nie lubię, to nie to samo co - nienawidzę. Nie lubię disko polo, ale nienawidzę dźwięku pracy wybitego łożyska. Jest różnica? Czarno - białe, to są jedynie figury w szachach - w życiu.. kolorowo. Pański PiS, tak ideowy - nigdy z lewicą, precz z komuną - dogaduje się z nimi w sejmie, gdy potrzeba głosów. "Żyj kolorowo, żyj.." - tak, proszę Pana. To była ironia, ale na smutno..
A, skoro sejm, to - władza. I, tutaj, zgrabna hiperbola 🥴 - przywołany przez Pana (ja, nie zacząłem) Kudła Marek, mógłby zostać premierem, zastępując Morawiecki Mateusz. Byłoby skrajnie...patriotycznie. No i lewactwo by (byście?) załatwił. Intryguje mnie, jaką miarą, sitem, sewrem - oddzielicie ziarna od plew? Hipotetycznie.. Może losowo? Kot będzie wybierał? Była ośmiornica na MŚ w piłce kopniętej przez Donalda, była Saba w sejmie, a i koń się zdarzył..Próbuję Panu uzmysłowić, w jakie opary absurdu wpędza Polskę środowisko zawodowych patriotów, do spółki z cwaniakami spod tęczowej flagi. O możliwych konsekwencjach dalszej polaryzacji - już rozmawialiśmy. Z całym szacunkiem - oklepany slogan - chcesz zmian, zacznij od siebie. + Biblijne źdźbło w oku bliźniego, etc. Trzeba próbować rozmawiać, szukać wspólnych... więc próbuję. Jeszcze jest czas (?). Bo, gdyby przyszli z lewej, albo z prawej aktywiści typu ww. Walka o pokój, taka że kamień na kamieniu.. 

Obrazek użytkownika JanAndJan

01-01-2022 [12:45] - JanAndJan | Link:

@Zbyszek_S
No-to-Pan-pozamiatał!!!
10/10
100/100
1000/1000
Wypada tylko, z pokorą pochylić głowę i wyszeptać..  amen

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-01-2022 [15:25] - Zbyszek_S | Link:

Dziękuję. Tożsamość poglądów nie jest niezbędna. Ale szczerość i prawda jest potrzebna, bo w dobrej wierze, mówiąc jedynie to, co inni by chcieli usłyszeć, możemy rozminąć się z prawdą. A to nie jest dobre rozminięcie się. Dobrego Nowego 2022 roku!

Obrazek użytkownika JanAndJan

01-01-2022 [16:35] - JanAndJan | Link:

@Zbyszek 
"Tożsamość poglądów...". Pełna zgoda. "Nutki wolą, tańczyć solo..." Zawrzeć w zwartej, komunikatywnej, nie przegadanej formie - kłębiące się w głowie...krzyki, a w interwałach dokomponować przekaz "stamtąd"... Dla mnie - mistrzostwo świata. Chylę czoło. TEMAT - ważny, mnie osobiście mocno poruszający. Ponadto coś, czego Pan dotknął i to tak.. transcendentnie bardziej, to - odpowiedzialność (BRAK) indywidualna...i  systemowa. Kiedy, jak  to się stało, że ludziki, ludzie, LUDZIE poczuli się bezkarni..!?!? I, czy to już żniwa, czy dopiero zawiązywanie się, zlepianie kuli śniegowej ludzkich  zombies..? Czeka nas "noc oczyszczenia"? Ciemność widzę, ciemność..
Wiem. Pisze Pan - Nadzieja... N..adzieja
N...iepokój odczuwam..

Obrazek użytkownika Czesław2

01-01-2022 [12:58] - Czesław2 | Link:

Zapomniał Pan o handlu. Po likwidacji polskiego handlu hurtowego i wielkopowierzchniowego przez Tuska, Morawiecki zlikwidował ostatecznie mały i średni Polski handel. Zostały szczątki Społem i parę budek z piwem.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-01-2022 [15:26] - Zbyszek_S | Link:

O wielu rzeczach nie napisałem, co nie znaczy, że zapomniałem.
Musimy się na czymś skupić. Najpierw na tym, co dobre, potem na tym, co przeszkadza. Rzeczy wieczne, są wiecznie ważne, a te, które nie są wieczne, są wiecznie nie ważne?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-01-2022 [20:35] - Marek Kudła | Link:

Zbyszek_S

"Najpierw na tym, co dobre, potem na tym, co przeszkadza"

To co dobre dla Polski robi rząd Morawieckiego, a tymi co przeszkadzają, czyli komunistami, postkomunistami i wogóle lewactwem zajmiemy się wkrótce !!!

Obrazek użytkownika Ptr

01-01-2022 [14:06] - Ptr | Link:

Było to pomiędzy I a II turą wyborów kontraktowych 1989 roku.  W parku dosłownie ktoś mnie zaczepił i mówi parafrazując - Wyborcza  została przejęta. I wówczas wydawało mi się to mało wiarygodne, mało istotne bo przecież wyjść z komunizmu, najpierw niech się to wszystko skończy. No i  co ?  
Powtarza się. I dzisiaj powtarza się jako Unia. Chcemy wierzyć w dobre intencje, po katolicku.   I gramy z szulerami w garniturach w trzy karty.
Ten rok będzie gorszy niż poprzedni,a łomot zacznie się za kilka dni. Zachód się nie nawróci. Kościół nic nie zrobi. Złe procesy będą postępować podsycane przez wzelkiego rodzaju media. Do oferty rozrywowej dołączyłapiosenka Heili heila ha ha ha ha. Ha
Żadne tam mesjanizmy czy absolutyzmy nie zajaśnieją, bo to trzeba wszystko potraktować pogardą. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-01-2022 [15:27] - Zbyszek_S | Link:

Nie. Pogarda nie jest wyklęta, ale podstawą może być tylko nadzieja. A ta bierze się "stamtąd".

Obrazek użytkownika J z L

01-01-2022 [21:24] - J z L | Link:

Tak sobie myślę jakie podjąć postanowienia "od nowego roku" ?

W sumie to mam jeszcze 364 dni do przemyślenia..

Obrazek użytkownika marsie

01-01-2022 [23:40] - marsie | Link:

Zbysiu, pardon, ale "nie pierdol głupot" - Polacy tego nie zdzierżą!
Poczytaj sobie:
https://biuletynnowy.blogspot.com
A tutaj właśnie jest nasza Polska!
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

02-01-2022 [00:36] - JanAndJan | Link:

@marsie
Proszę mówić za siebie. Liczba pojedyncza, ja nie zdzierżę. Dziękuję za udostępniony link. Nic ciekawego. Agit.Prop. z umiłowaniem dla PiS, wodza, aktualnej władzy warszawskiej. Logika i wnioskowanie.. ? Nie po drodze biuletyniście z takimi procesami myślowymi. Co, może wynikać z niewiedzy albo ..tendencyjności? Chociażby kwestia wzrostu cen, w tym znacznych podwyżek cen nośników energii.. Fakty, czyli m.in. podpisane przez Morawieckiego umowy, w tym zielony ład (dekarbonizacja, Ostrołęka, nagonka i stręczenie pieców gazowych dla gospodarstw - przykłady, jawne można by mnożyć. A niejawne? P. Morawieckiemu, wielokrotnie zarzucano rozmijanie się z prawdą. Nawet sądownie) wprost skutkują zwyżkami. Sztandarowy dla PiS program socjalny 500+ - przekłada się w znacznym stopniu na wzrost inflacji. Fachowcy z branży ekonomicznej, pisali o przewidywanych skutkach wpuszczenia na rynki "pustego pieniądza" już w 2016 roku? Prognozowali także przykre dla beneficjentów konsekwencje czyli obniżenie realnej wartości pieniędzy "dostanych od państwa". Czyżby inflacja była celowo wywołana...? Wg mnie, pytanie retoryczne. Smutne, bo nie ma tu "makiawelizmu". Zwykłe wyrachowanie i oszukiwanie społeczeństwa. 
Z ww. względów, biuletynu nie polecam.
Pozdrawiam
Ps. Pan wybaczy - mnie "pierdolenie Zbysia" - bardzo odpowiada.
Ps.2. Szanuję i cenię ludzi o innych poglądach. Unikam sekciarzy i doktrynerów. Nie miałem jeszcze okazji wymieniać z Panem poglądów, dyskutować - dlatego bardzo, bardzo proszę o merytoryczne riposty. Jeżeli występuje Pan jako "zawodowy patriota", to proszę sobie i mnie darować c.d.
pzdr

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-01-2022 [02:04] - Zbyszek_S | Link:

Niech Pan porzuci pogardę, którą usiłuje mi Pan okazać, bo do Pana przylgnie i będzie krzywdzić to, co w Panu najlepsze.

Obrazek użytkownika marsie

02-01-2022 [11:53] - marsie | Link:

Do Autora raz jeszcze – pardon!
Do Krytyka – B. nie jest kierowany do filozofów!
Do Wszystkich – Zdrowia i Szczęścia w Nowym Roku!

 

Obrazek użytkownika JanAndJan

02-01-2022 [17:11] - JanAndJan | Link:

@marsie
Skoro tak, to - tak.
Dziękuję za Życzenia.
Doceniam klasę Adwersarza
Życzę równie ważnych,
jak Zdrowie i Szczęście - Rzeczy
Dziennikarsko - Satysfakcji
Do Siego Roku