Skradzione dzieciństwo

Pokazano małą dziewczynkę, która podczas marszu Tuska wykrzykiwała histerycznym głosikiem jakieś brednie na temat praw kobiet. Cytuję dosłownie:
 „Kobiety na początku nie miały swoich praw, były traktowane inaczej od chłopaków. Po co? Co zmienia płeć?
- Kobiety dostały te prawa, a teraz PiS, co chce zrobić? Chce nam je odebrać! Po co? Jaka jest różnica? Kobiety mają te same prawa, co chłopcy! Co zmienia płeć? Nic! I po co oni to robią? Nie wiem, po to, aby nam życie uprzykrzyć”.  

Niewątpliwie była podpuszczona przez dorosłych. Ten potoczny termin jest tu bardziej na miejscu niż termin „inspirowana”.  Nieskładność jej wypowiedzi koresponduje z poziomem marszu i jego przesłaniem wyrażonym przez Andrzeja Seweryna. Seweryn był członkiem czerwonego harcerstwa, tak zwanych walterowców. nazwanych tak na cześć ich patrona, generała Świerczewskiego. To jak widać zaciążyło nad całym jego życiem.
Dziewczynka skojarzyła mi się natychmiast z Gretą Thunberg aktywistką ekologiczną, która wykrzykiwała na forum ONZ w podobnie histeryczny sposób: „ jak śmiecie?! ukradliście moje dzieciństwo”. Jej międzynarodowa kariera musiała być inspirowana przez dorosłych. Ktoś ją na to forum wpuścił, ktoś dopuścił ją do głosu, ktoś sponsorował jej rejs przez Atlantyk. To właśnie ci ludzie ukradli jej dzieciństwo. Greta skutecznie odegrała swoją rolę. Otrzymała wiele nagród. Jej nazwiskiem nazwano również  jakieś żyjątka, co gwarantuje jej przejście do historii.  Jak mówi Stanisław Michalkiewicz to typowy autorytet wystrugany z banana, dodajmy - ze zgniłego banana. To niepełnosprawne umysłowo dziecko zostało wykorzystane przez dorosłych do ich własnych celów. Wykorzystano jej dziecięcą próżność, pychę i zwykłą głupotę.

Dobrym przykładem wykorzystywania dzieci dla zaspokojenia ambicji rodziców są młodociani zdobywcy wysokich gór. Wśród nich jest amerykański alpinista Jordan Romero, najmłodszy zdobywca Korony Ziemi. Na Mount Everest wszedł w wieku 13 lat i jest też najmłodszym zdobywcą tego szczytu. Jeszcze lepszym przykładem szaleństwa rodziców jest Selena Khawaja, nazywana górską księżniczką. Już w wieku 6 lat wspinała się w górach wysokich.  W wieku 9 lat zdobyła Spantik Peak o wysokości 7027 metrów. Jej ojciec wymarzył sobie jednak. że Selena zostanie najmłodszą zdobywczynią ośmiotysięcznika Broad Peak. Zanim wraz z ojcem w 2021 roku dotarła do bazy pod Broad Peak światowe media napisały, że już ten szczyt zdobyła. Było to wręcz zabawne, z licznych wypraw koczujących w bazie nikt nie dotarł wówczas nawet do obozu trzeciego. Ojciec  Seleny wybrał się pod Broad Peak ciężko chory, po jakiejś operacji z cewnikiem i workiem na mocz. Nic dziwnego, że wkrótce helikopter zabrał go do szpitala. Ku zdumieniu wspinaczy zostawił córkę w bazie pod opieką oficera łącznikowego. Dziewczynka snuła się po bazie ale nie wyszła w góry i nigdzie nie dotarła. Zabrał ją kolejny helikopter. Co gorsza zaczęła konfabulować na temat swej bardzo rozsądnej rezygnacji ze zdobycia góry. Umieszczała wpisy na twitterze, w których groziła sprawą sądową ludziom komentującym nieodpowiedzialne zachowanie jej ojca i podającym lęk przed ekstremalną wspinaczką jako prawdziwą przyczynę jej decyzji. Nikt nie robił jej z tego zresztą zarzutu, to bardzo rozsądne, że się bała i całe szczęście, że nie podjęła próby zdobycia góry. Pomijając niebezpieczeństwa wspinaczki, długie przebywanie na tej wysokości, to znaczy w warunkach silnego niedotlenienia mózgu mogło wyrządzić jej niepowetowane szkody. Jednak dziewczynka podobnie jak Greta chciała zbudować całe swoje życie eksploatując szum medialny wokół niedoszłego na szczęście wyczynu. Zbyt szybko dorosła do zakłamanego świata mediów i reklamy.
Żeby nie było nieporozumień. Zupełnie czym innym jest zabieranie dzieci na wycieczki w górach niskich czy nawet na wyprawy trekkingowe. Pewien Rosjanin zasłynął udziałem w trekkingu do bazy pod Mount Everestem z czteroletnim synem. Podobno mały był zachwycony tą, w zasadzie bezpieczną przygodą.

Bardzo liczne są przypadki wpychania dzieci w świat filmu i reklamy. Zmuszanie ich do udziału w stresujących castingach, ondulowania włosów, malowania paznokci. Pół biedy jeżeli dziecko jest równie próżne jak jego rodzice i czerpie satysfakcję z ról w serialach oraz z ocierania się na planie filmowym o znanych aktorów. Zdarza się jednak, że dziecko nienawidzi tego procederu, nie przekonują go wysokie zarobki, chciałoby korzystać z przywilejów dzieciństwa.
Nadmierne ambicje rodziców przejawiają się również przeciążeniem dzieci dodatkowymi zajęciami, wymaganiem żeby brały udział w konkursach i olimpiadach. Znam przypadki dzieci. które od rana do wieczora uczestniczą w różnych kursach i treningach, które z angielskiego są wożone na konną jazdę, basen czy ściankę wspinaczkową. Każde z tych zajęć samo w sobie może być rozwijające ale nadmierna ich liczba powoduje, że dziecko czuje się w opresji. Szczególnym przypadkiem są tu szkoły muzyczne. Wiadomo, że naukę muzyki trzeba zaczynać bardzo wcześnie i nie osiągnie się wyników bez morderczych ćwiczeń, do których dziecko trzeba zmuszać. Znam przypadek młodego człowieka, wybitnie uzdolnionego, realizującego w szkole podstawowej program liceum w ramach tak zwanego home schooling, który zapytany przeze mnie kim chciałby zostać odpowiedział, że chciałby wreszcie być normalny. Wymusił na rodzicach odebranie papierów ze szkoły muzycznej oraz oddanie go do zwykłego liceum. Nie chce koncertować, brać udziału w olimpiadach i się wspinać. Oczywiście może się zdarzyć, że będzie miał potem pretensje do rodziców, że go nie zmusili choćby do kontynuowania kariery pianistycznej.

Proceder wykorzystywania dzieci jest dostrzegany przez władze wielu krajów. W Nepalu można uczestniczyć w wyprawach dopiero powyżej 16 lat, a w Chinach po ukończeniu 18 lat. Te ograniczenia drażnią wszelakiej maści libertarian. W wielu krajach zakazane jest wykorzystywanie dzieci w reklamie. Powinno się zakazać wykorzystywania dzieci przede wszystkim w polityce.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-07-2023 [06:58] - NASZ_HENRY | Link:

NWO
nie cofnie się przed niczym 🌼

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2023 [10:45] - izabela | Link:

@Nasz_Henry
Tak i to my musimy to rozumieć.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

01-07-2023 [09:03] - Lech Makowiecki | Link:

p. Izabelo.

To wszystko bierze się z braku prawdziwych problemów.
Na Ukrainie nie ma dziś 56 płci.
Są walczący mężczyźni i chroniące swe dzieci kobiety...

Warto czasami wspomnieć o prawdziwie straconych latach milusińskich.

Polecam:
DZIECIŃSTWO (w interpretacji Jerzego Zelnika):
https://www.youtube.com/watch?v=T7PKxSh1FM0

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2023 [10:43] - izabela | Link:

@ Lech Makowiecki.
Obejrzałam .Dziękuję. Trafione w sedno. Dzieci opisywane przez Pana podęły rolę dorosłych w obronie wspólnoty. To był cel realny, Być albo nie być.. One nie zostały wykorzystane , One straciły dzieciństwo w stanie wyższej konieczności.. Dzieci wykorzystane są jak małpki, w cyrku, które realizują bezmyślnie cele dorosłych. W reklamie, w polityce., 

Obrazek użytkownika u2

01-07-2023 [10:24] - u2 | Link:

Kobiety mają te same prawa, co chłopcy!

Naiwność małej dziewczynki, jeśli to wierny cytat. Nie chłopcy, tylko mężczyźni :-)

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2023 [10:32] - izabela | Link:

@U2  
No właśnie, wykorzystywana naiwność właściwa dla tego wieku. Ale dorośli wiedzą co robią. A cytat jest wierny, sama słyszałam i można znaleźć to w sieci..

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-07-2023 [10:57] - Pani Anna | Link:

" kobiety mają te same prawa co chłopcy " . Tu się z Panią nie zgodzę,  mała trafiła w punkt. Dzisiaj są sami chłopcy, nieważne,  że czasem już posiwiali.

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2023 [11:06] - izabela | Link:

@ Pani Anna
Przecież nikt tego nie neguje. Ani ja, ani formacja rządząca. Natomiast mała wykrzykiwała te swoje "prawdule" bezmyślnie - przeciw jednym, w imieniu drugich. Została wykorzystana i użyta jak małpka w cyrku. Dzieci też maja swoje prawa. Nie powinny być wykorzystywane. I to w każdym sensie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-07-2023 [11:15] - Pani Anna | Link:

@Izabela
Twierdzi Pani, że nikt, nawet formacja rządząca nie neguje faktu, że zamiast mężczyzn są obecnie sami "chłopcy ", mentalnie jeden wielki Piotruś Pan? Bo to miałam na myśli pisząc,  że małej udało się trafić w punkt. No, ale oczywiście to inny temat niż oczywista oczywistość o wykorzystywaniu dzieci. 

Obrazek użytkownika Czesław2

01-07-2023 [11:41] - Czesław2 | Link:

Mężczyzna ma do wyboru, ustąpić kobiecie lub wyprowadzić się na Grenlandię. NIE MA INNEJ OPCJI w 90% przypadków. Czy słyszał ktoś o procesach o znęcanie się psychiczne kobiety nad mężczyzną? Nie? Czyżby tego nie było? Oczywiście, znęcanie się fizyczne mężczyzny nad kobietą istnieje, setki procesów z jednoznacznym wyrokiem bez rozpoznania, czy sytuacja psychicznego znęcania się kobiety miała miejsce i czy przypadkiem reakcja mężczyzny nie była reakcją obronną.
POLEMIZOWAŁ Z FAKTAMI NIE BĘDĘ.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-07-2023 [12:02] - Pani Anna | Link:

@Czesław2
O rany...

Obrazek użytkownika u2

01-07-2023 [12:05] - u2 | Link:

Czy słyszał ktoś o procesach o znęcanie się psychiczne kobiety nad mężczyzną? Nie? Czyżby tego nie było?

Mało doświadczony jesteś cesiek, pomimo emeryturki. Oczywiście, że jak mężczyzna ma nieco rozumu, to zgłasza do organów ścigania znęty kobiety nad mężczyzną i jeśli ma dowody, to rozwód jest nie z jego winy.

PS. Całkiem niedawno, z rok temu sąsiadka wezwała policję, że niby ją mąż bije, a mąż wezwał pogotwie ratunkowe, że niby żona zwariowała. Oczywiście nigdy mąż żonki nie bił, ale całkiem możliwe, że żonka się znęcała psychicznie nad mężem. Mają sporo dzieci, ale na szczęście wszystkie już dawno wybyły w świat. A takich podobnych przypadków jest dużo więcej.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-07-2023 [12:39] - RinoCeronte | Link:

To jest odwieczna walka płci... Nie ma to zbytniego sensu. ale próbuję sobie wyobraźić niezłą nawalankę między 52-oma płciami.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-07-2023 [13:59] - NASZ_HENRY | Link:

Kobieto puchu marny

Według statystyk europejskich około 10% ofiar przemocy seksualnej, które zgłosiły się na policję w 2018 roku to mężczyźni. Oznacza to, że co roku ponad 20 tyś. mężczyzn w UE pada ofiarą wykorzystania seksualnego! Wielu z nich nie otrzymało żadnej pomocy psychologicznej ani wsparcia społeczeństwa należącego się ofierze gwałtu! 
Może warto byłoby wysłuchać tych mężczyzn z powagą i zadbać o ich zdrowie psychiczne, a sprawczynie adekwatnie ukarać
;-)
Źródło: Scientific American

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-07-2023 [14:26] - Pani Anna | Link:

@Nasz Henry
Ojej... Może ubierali się zbyt wyzywająco, albo przesiadywali nocą sami w barach?

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2023 [12:11] - sake3 | Link:

No nie obracajmy sie tylko w obrębie chłopiec-dziewczynka,meżczyzna- kobieta.Wszak już jest 56 płci.Jak to dziecko w swoim płomiennym przemówieniu miało ująć i walczyć o prawa dla tych wszystkich skoro sami się w tym niewyznajemy?Jacy wy niepostepowi,.

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2023 [11:14] - sake3 | Link:

Dlaczego nazywa Pani ten prymitywny spęd Tuska pełen najgorszych emocii marszem ? Pełne nienawiści okrzyki,dziwaczne występy ,,rozmówców'' czy nieudolne próby zaśpiewania hymnu,którego uczestnicy już nie pamietają?Wszystkie siły na pokład były tam rzucone,a więc i przekrój ,,prelegentów'' również.Cóż więc dziwnego że kilkuletnia dziewczynka wystąpiła na tle rozanielonej jej elokwencją rodziny i jakiś paniuś? Przecież walczyła dzielnie'' jak lwica o prawa dla nas wszystkich skoro my nie potrafimy.Tylko o jakie prawa mamusia już nie dopowiedziała.NIe było potrzeby wiedzieć co się mówi bo ważniejsze było błyszczenie  przed kamerą i krzyki do mikrofonu.Mając przykład z naszych małoletnich piosenkarek zachowujących się jak gwiazdy pełne fochów teraz dzieci chcą upodobnić się własnie do gwiazd,celebrytów,osób znanych.No i trafiła się okazja nie do odrzucenia -publiczny występ na spędzie Myślę,że to dziecko na kolejny proteście feministek pod wodzą pani Lempart będzie kroczyło w pierwszym szeregu walczących.Może pani Lempart nawet da jej tubę do potrzymania w nagrodę?Może nawet wytłumaczy małej jakich praw jej brakuje Niech nie zapomni o prawach do nauki bo ta chyba wazniejsza niż pokrzykiwania przed mikrofonem..

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2023 [23:07] - izabela | Link:

@@@ W komentarzach nie został poruszony wątek z różnych przyczyn mnie interesujący, a mianowicie wciąganie dzieci w góry wysokie. Żeby docenić szaleństwo ojca usiłującego wepchnąć córeczkę Selenę na Broad Peak . proponuję obejrzenie filmu Broad Peak na kanale Netflix . Znam kilka innych przypadków rodziców, którzy gorzko żałowali, że wciągnęli dziecko w świat alpinizmu. Tak było z młodym  Woszczerowiczem, który zginął w lawinie .bodajże w 67 roku. W Tatry wprowadziła go matka.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-07-2023 [23:35] - Chatar Leon | Link:

To chyba jest (tak mi się wydaje) jasne. Podała Pani przykłady  ewidentnej patologii, gdy komuś z rodziców czterolatka ośmiotysięcznik pomylił się z piaskownicą. Nie ma chyba jednak nic złego w zabraniu dziecka na nieco trudniejszy szlak w Tatry czy inne Alpy, choćby na jakąś via ferratę.

Obrazek użytkownika izabela

02-07-2023 [13:44] - izabela | Link:

@ Chatar Leon
Byłam w % stawach na kursie narciarstwa wysokogórskiego. Był to maj bodajże  1974 roku ale Tatry były pokryte głębokim śniegiem. Było na tyle lawiniasto, że dyżurny goprowiec pan Daniel Uściak po kursie zatrzymał na kilka dni obecnych w schronisku obawiając się nawet schodzenia Roztoką turystyczną ścieżką. Schronisko żywiło nas na własny koszt bo ludziom skończyły się zapasy. Wśród ceprów obecnych w schronisku znalazł się tatuś, który wybrał się z synkiem na Kozi Wierch. Tam przeciwnie- śnieg zamienił się w firn a nawet w lód. Do góry jakoś weszli lecz w dół ześlizgiwali się w niekontrolowany sposób. Oczywiście nie mieli raków ani czekana. Jak opowiadał mi tatuś synek, mądry chłopczyk kamyczkiem rzeźbił w lodzie stopnie i sprowadził bezpiecznie durnego ojca do schroniska. . W tym roku minęło 20 lat od dnia, kiedy licealiści z Tych pod opieką nauczyciela wybrali się na Rysy. 28 stycznia 2003 r. lawina porwała 13 uczestników wycieczki. Ośmioro zginęło — sześcioro z nich zostało wtłoczonych wraz z masami śniegu pod lodową taflę Czarnego Stawu, a ich ciała wydobyto dopiero wiosną, gdy puściły lody.. Przecież szli turystycznym szlakiem. Jak mówią niektórzy= grawitacja jest okrutna i trzeba jej prawa szanować.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-07-2023 [21:25] - Chatar Leon | Link:

@Izabela
Tutaj znowu przytoczyła Pani przykłady ekstremalno patologiczne.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

02-07-2023 [02:19] - paparazzi | Link:

Te skradzione dzieciństwo czasem przeobraża się w tragedię. JonBenet Ramsey 6 letnia dziewczynka zamordowana w1996 roku w USA. Zamożni rodzice  wykreowali lolitkę tańcząca na scenie w skąpym stroju prowokując pedofilów morderców. Do dzisiaj sprawcy nie wykryto a głównymi podejrzanymi byli właśnie rodzice i przyrodni brat.

https://abcnews.go.com/US/kill...

 

Obrazek użytkownika spike

02-07-2023 [12:50] - spike | Link:

William Sidis był obiektem smutnego eksperymentu rodziców
Z naukowego punktu widzenia stworzenie człowieka idealnego, który łączyłby w sobie najlepsze cechy gatunku ludzkiego, byłoby olbrzymim sukcesem, jednak czy przekraczanie granicy przeciętności jest dla człowieka dobre? Czy okradanie dziecka z dzieciństwa i poddawanie go nieustającej nauce nie jest krzywdą dla niego?
Gdy jego rówieśnicy wypowiadali pierwsze słowa, William czytał gazety. Gdy miał dziewięć lat, zdał egzamin na prestiżowy Uniwersytet Harvardzki, stając się najmłodszym studentem w historii szkoły. Wspierał starszych kolegów oraz niektórych wykładowców z harvardzkiego klubu matematycznego. Napisał pracę o czterowymiarowych figurach geometrycznych, bardzo cenioną w kręgach matematyków.

Urodzony w 1898 r. w Nowym Jorku w rodzinie geniuszów William Sidis, genialne dziecko z poziomem IQ powyżej 250 punktów, wzbudzał sensację ówczesnego pokolenia i został okrzyknięty "przyszłością matematyki XX w.". Geniusz młodego człowieka, olbrzymi nakład nauki, ciągła rywalizacja z innymi, pozbawienie praw bycia dzieckiem, swobody, zabawy, a w późniejszym wieku braku możliwości decydowania o sobie doprowadziła młodego, przystojnego mężczyznę do autoizolacji, wywierając ogromne piętno w jego psychice.

Pełną historię tego tragicznego geniusza można znaleźć w sieci.

Obrazek użytkownika Zofia

02-07-2023 [20:27] - Zofia | Link:

Czy kto jeszcze pamięta małoletnią dziewuszynkę przyklejoną do asfaltu a może przykutą łańcuchem do ogrodzenia ? O co walczyła już nikt nie pamięta ale musieli jej na to szaleństwo przyzwolić rodzice. A może ją sami wysłali aby zapewniła im dostanie się na listę PO albo Lewicy. A my zwykli Polacy fascynowaliśmy się - odkleją  a może spuszczą z łańcucha? Były chyba wakacje i zamiast wypoczywać i nabierać sił do nauki w następnej klasie dziewuszyna bawiła się w politykę.

Obrazek użytkownika spike

02-07-2023 [22:47] - spike | Link:

ja bym nie odkleił, niech pocierpi kilka godzin, a potem wysłał rachunek rodzicom.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-07-2023 [02:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Niewątpliwie była podpuszczona przez dorosłych. "

Przez kogo są podpuszczani dorośli, którzy wierzą w to że babcie i dziadkowie głosujących na PO  przywiezieni zostali na ruskich tankach?

Obrazek użytkownika Zofia

03-07-2023 [10:10] - Zofia | Link:

Nie musieli być przywiezieni na ruskich tankach ale mogli. Tego nie można wykluczyć. Są spadkobiercami komuny i resortowymi dziećmi. Byłeś w partii to żyło ci się lepiej niż innym (to stwierdzenie ogólne , nie do Pana) więc spadkobiercy za tym tęsknią a jest ich jeszcze wielu. Przekazują pałeczkę w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Dam przykład, kiedy młody zdolny inżynier ( bez legitymacji partyjnej) został wyrzucony z pracy z dnia na dzień, kiedy ośmielił się powiedzieć do towarzysza radzieckiego, że Lwów był polski. Drugi inżynier na stanowisku ( z legitymacją partyjną) wyprzedził żądanie ruskiego i zwolnił Go natychmiast! Były to lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. A gdy się zapisałeś do Towarzystwa Polsko-Radzieckiego to nawet mogłeś wyjechać na wycieczkę do radzieckiego raju i wrócić ze złotym pierścionkiem. I wtedy też nie dbano o rodaków ale wykonywano to co im nakazano. Przedtem ze strony ZSRR płynęły dyrektywy a obecnie z Niemiec. Gdy się ma zdrowy kręgosłup to się Polak nie podda dyktatowi a jak się nie ma żadnego to popełza za przewodniczącym, który mu nada kierunek myślenia.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-07-2023 [00:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Gdy się ma zdrowy kręgosłup to się Polak nie podda dyktatowi"

To oznacza że pisiorstwo w swej masie nie jest polskie. To stwierdzenie ogólne nie dotyczące Pani.

Obrazek użytkownika Francik

03-07-2023 [14:06] - Francik | Link:

Zdzicha nie mogło zabraknąć. A że jak zwykle walnął jak kulą w płot to już taki jego parszywy urok.