Tę bitwę można wreszcie wygrać

Od połowy XVIII wieku polskie elity polityczne, kulturalne i biznesowe były tworzone przez zaborców. Skutkiem tego stały się rozbiory i utrata niepodległości na ponad wiek. II Rzeczpospolita podjęła wiele działań, by zrzucić to jarzmo. Jednak 1939 rok wszystko zmienił. Po dwudziestu latach niepodległości okupanci podjęli ogromny wysiłek, by wymordować elity związane z Polską i wprowadzić nowe, całkowicie podporządkowane Moskwie i Berlinowi. Niemcy odnieśli sukces jedynie w mordowaniu, skala współpracy z państwem Hitlera była znikoma.

Inaczej stało się z Sowietami. Po wybuchu konfliktu z byłym sojusznikiem zyskali doskonałe alibi do budowania swojej formacji wśród obywateli Polski. Wreszcie w 1945 roku zawładnęli całym terenem Rzeczypospolitej. Niezwykle sprawnie pozyskiwali kolaborantów, niestety na masową skalę. Tych, którzy się przeciwstawiali, niszczyli. Upadek komunizmu był szokiem dla setek tysięcy ludzi uwikłanych we współpracę zarówno tajną, jak i jawną. Jednak szok szybko przeszedł. Układ „okrągłego stołu” zagwarantował im nie tylko nietykalność, lecz także dał możliwości funkcjonowania, których nie mieli inni obywatele.

Rosja po rozpadzie ZSRS nie przestała korzystać ze swoich aktywów. Jedni bronili starych powiązań, inni z nich nawet dodatkowo korzystali, a część kolaborantów, nauczonych służby obcym mocarstwom, poszukała sobie nowych patronów. Niemniej stopień powiązań elit III RP z Kremlem był tak ogromny, że jeszcze dekadę temu staliśmy się państwem częściowo wasalnym wobec Rosji. Uzależniono nas od rosyjskich dostaw ropy i gazu, nasza dyplomacja została zmuszona do współpracy z Moskwą, wojsko rozbrojono i wycofano za linię Wisły. Jednocześnie zrobiono co można, żeby wypchnąć stąd USA. Prezydent Lech Kaczyński, który temu się przeciwstawiał, został zamordowany najprawdopodobniej na polecenie Putina, ale nie bez udziału polskich obywateli. Działania rządu Donalda Tuska nie byłyby możliwe bez wsparcia elit politycznych, medialnych, biznesowych itp. 

Kiedy w 1992 roku podjęto próbę ujawnienia posowieckiej agentury, Lech Wałęsa z Donaldem Tuskiem, postkomunistami i Unią Demokratyczną obalili pierwszy niekomunistyczny rząd Jana Olszewskiego. Rząd Olszewskiego nie miał większości, zwalczała go większość mediów, a społeczeństwo zostało zaskoczone całą sytuacją. Dzisiaj ci sami ludzie, te same elity dążą do obalenia rządu, który wyrywa nas z kremlowskiej zależności. Sytuacja jednak jest inna. Mamy doświadczenie, zbudowaliśmy niezależne od tych elit media, więcej ludzi orientuje się, co się dzieje. Postsowieckie elity są ciągle liczne, ale można je pokonać. 

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 7 czerwca 2023

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2023 [12:02] - NASZ_HENRY | Link:

Może tak Redaktorze
na początek, oczyścić Nasze Blogi z moskiewskiej agentury ;-)

 

Obrazek użytkownika mada

07-06-2023 [12:10] - mada | Link:

Zastanawia mnie dlaczego nikt na NB nie zauważył wyroków sądów NSA i WSA w Warszawie.
A jest to najważniejsze wydarzenie na drodze do likwidacji RP.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2023 [13:16] - Pani Anna | Link:

@mada
Po pierwsze primo - nie znają sie, 
Po drugie primo - był czas przywyknąć.

Obrazek użytkownika Ptr

07-06-2023 [13:54] - Ptr | Link:

Nie chodzi o to , aby tu na bieżąco komentować wydarzenia. Ale wszyscy raczej zauważyli.  Juz od dawna płyną głosy o uporządkowanie sądów. Jesteśmy na ruchomych piaskach , które są rzeczywistością UE. Metodami pozatraktatowymi, gospodarczymi, tajnymi , założono nam kajdanki. jak wyjdziemy z UE - problemy. Jak  uporządkujemy sądy - nie dadzą pieniędzy. Jak weźmiemy pieniądze - będa one znaczone. Oni wprowadzą jeszcze większą anarchię w sądownictwie. XVIII wiek. Unia działa metodami stasi i zapewne takimi ludźmi. 
Niektórzy przeciętni ludzie mający się za intelektualistów nigdy nie zrozumieją ,że unia jest w jakiejś mierze opresyjna. Nie rozumieją co to Francja, Niemcy. Klapki na oczach. Nie ma pojęcia wolnej Polski. jakieś horrendalne błędy popełnili politycy kilka lat temu. Teraz trzeba z tego wyjść. 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-06-2023 [21:20] - Jan1797 | Link:

 Ptr,
Przykra sprawa. Gdy przeglądam wyroki, to te kilka lat temu jawi się jakieś osiemdziesiąt cztery?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-06-2023 [12:13] - jazgdyni | Link:

@t.sakiewicz

Szanowny Panie Redaktorze
___________________________________________________________________________________
Ten tekst opublikowałem 1 czerwca . Zostałem za to ukarany. Od tego listu, po wymianie zdań w komentarzach, Administrator (administratorka?) naszeblogi.pl zaczęła moje pisanie zwalczać. Specjalnie się tym nie przejmuję, bo mam spore grono czytelników w Internecie, lecz tutaj widzę przykre zjawisko, którego raczej bym się  spodziewał ze strony opozycyjnego lewactwa i ich mediów.
___________________________________________________________________________________

Od wielu lat jestem pełen podziwu śledząc Pańskie wysiłki w odbudowie patriotycznych, prawicowych mediów w kraju, szczególnie od momentu, gdy rokujący nadzieje Tygodnik Solidarność, popularny Tysol, stracił na znaczeniu, jako opiniotwórcza siła. Wieka to była szkoda, gdyż to czasopismo miało dla Polaków wymiar symboliczny.
Uporem i żmudną pracą nie dopuszczał Pan, mimo uporczywych ataków na Pana i Gazetę Polską, do zniszczenia tego medialnego bastionu dla wszystkich, którym bliski był los Ojczyzny. Pamiętam okres władzy lewaków i neoliberałów, gdy Pańskie periodyki były traktowane niemalże jak podziemna prasa stanu wojennego, czy PRLowskiej komuny.
Przyznam, że miałem wielkie nadzieje, gdy w dziwny i tajemniczy sposób, miano informacyjnego i właściwie oficjalnego medium stracił dziennik Rzeczpospolita. Przecież każde porządne państwo powinno posiadać takie miarodajne źródło do komunikacji władz ze społeczeństwem. Niestety, "szara strefa", w tym wypadku to obszar ciemnych interesów i podejrzanych poczynań, pozbyła się, co wówczas nazywano "prywatyzacją" tak ważnego rządowego narzędzia.
Wtedy to uważałem, że jedynym tytułem, który powinien "Rzepę" zastąpić, jest właśnie Gazeta Polska.
Dzisiaj, w pewnym sensie tak się stało. Choć nie do końca.

Jest Pan, Panie Redaktorze, jedynym człowiekiem, który postanowił sam zbudować pierwszy, wyłącznie polski koncern medialny.
Wiele Pan zdziałał i osiągnął. Przepraszam, że nie po kolei – za największe sukcesy uważam budowanie niezależnej strefy politycznej, opartej na tradycyjnym, chrześcijańskim konserwatyzmie, Kluby Gazety Wyborczej, dziś chyba już rozsiane po całym świecie (przykre to, lecz w Trójmieście prawie niewidoczne); i co mnie szczególnie ekscytuje, zgromadzenie wokół siebie licznego grona, ciągle otwartego, młodych, utalentowanych dziennikarzy (których już wam podkradają), pozbawionych brzydkich cech hipokryzji, kunktatorstwa i podświadomego lewackiego skrzywienia. Oczywiście nie mniejszym sukcesem jest ciągle rozwijająca się TV Republika, którą można prawie natychmiast obejrzeć spokojnie, w dowolnym czasie w systemie podcastów.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-06-2023 [12:15] - jazgdyni | Link:

CD.

Dopiero co słuchałem i oglądałem Pana Redaktora w TV Republika (konkretnie na You Tube), gdzie stanowczo i z determinacją zapowiedział Pan walkę o kulturę komunikacji, coś, co nawet w dużym stopniu w obszarze publicznym istniało w komunistycznym PRLu, a potem niestety, przez takich ludzi, jak Jerzy Urban i grupa Adama Michnika, z pełną premedytacją przeniesiono "Polaków rozmowy" do obszaru półświatka – patologii społecznej, gwary kryminalistów, zdań przepełnionych wulgaryzmami, chamstwem, agresją i kłamstwem. To język, gdy się go używa, szczególnie w obszarach publicznych, powoduje, że "grają" tylko ludzkie emocje – i to te najgorsze – złość, nienawiść, pogarda i żądza niszczenia aktualnego przeciwnika. A rozum, zdrowy rozsądek, empatia i dobra strona człowieka, którą każdy z nas ma, wyłącza się.
Wtedy są tylko dwa rozwiązania: uciec i przestać rozmawiać, albo zniżyć się do poziomu atakującego chama, bo on już od dawna nie rozumie normalnego języka.
Taka skaza na międzyludzkich stosunkach nie urodziła się sama. To metoda doprowadzona przez siepaczy Lenina niemalże do perfekcji, bo wybrano strategię skłócania grup ludzi, gdyż wtedy łatwiej nad nimi panować i można rozgrywać jednych przeciw drugim.
To smutne, bo na czele tej zbrodniczej instytucji, popularnie nazywanej Czeka, a oficjalnie WczK - Wsierossijskaja czriezwyczajnaja komissija po bor’bie s kontrriewolucyjej i sabotażom , stał polski szlachcic, Feliks Dzierżyński. I to podobno on wprowadził do obiegu brutalność, wrzask, obelżywość i odczłowieczanie przeciwnika. A stosowanie katalogu tortur było powszechną procedurą.
To smutne, bo na czele tej zbrodniczej instytucji, popularnie nazywanej Czeka, a oficjalnie WczK - Wsierossijskaja czriezwyczajnaja komissija po bor’bie s kontrriewolucyjej i sabotażom , stał polski szlachcic, Feliks Dzierżyński. I to podobno on wprowadził do obiegu brutalność, wrzask, obelżywość i odczłowieczanie przeciwnika. A stosowanie katalogu tortur było powszechną procedurą.
.

CD

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-06-2023 [12:17] - jazgdyni | Link:

CD.

To smutne, bo na czele tej zbrodniczej instytucji, popularnie nazywanej Czeka, a oficjalnie WczK - Wsierossijskaja czriezwyczajnaja komissija po bor’bie s kontrriewolucyjej i sabotażom , stał polski szlachcic, Feliks Dzierżyński. I to podobno on wprowadził do obiegu brutalność, wrzask, obelżywość i odczłowieczanie przeciwnika. A stosowanie katalogu tortur było powszechną procedurą.

Przyklaskując Pańskiej akcji odnawiania staropolskiej kultury międzyludzkich relacji, bardzo proszę o zwrócenie uwagi na tego "kopciuszka" – naszeblogi.pl i przywrócenie wszystkich zasad, które stosowane latami, dały portalowi prestiż, zaufanie i wysoką czytelność.
Nie wiem dlaczego, staram się domyślać i podejrzewam, że przyczyną jest zwykła merkantylność, parcie na wysokie wyniki i tzw. "klikalność", coraz bardziej dopuszcza się do obecności na Naszych Blogach, trolli internetowych, hejterów, bez kozery atakujących Polskę i Polaków. Wyraźnie widać, czy to kremlowskie, czy berlińskie wpływy propagandowe, dehumanizują patriotów (nazistów wg. nich), wyśmiewają cechy narodowe, zaściankowość i głupotę obywateli i przede wszystkim nieustanne prezentują obrażanie i pogardę w stosunku do demokratycznie wybranej władzy.
Rezultatem niszczącym odbiór felietonów i innych blogerskich tekstów, jest rujnowanie sensu przekazu, bo natychmiast trolle i hejterzy przystępują do akcji, praktycznie eliminując merytoryczne komentarze, a całość dyskusji zamieniając na prymitywne pyskówki, kpiny z kraju i pogardę do piszącego.
To już nie jest miejsce dla swoich przemyśleń i swobodnych wypowiedzi. Coraz bardziej Nasze Blogi szybują w kierunku onet.pl, a nawet Soku z Buraka.
Popieramy Pańską akcję z pełnym przekonaniem. Jednocześnie prosimy by ten nasz "rodzinny portal" również został objęty Pańskim zapowiadanym działaniem.
Czasy nastały takie, że musimy działać stanowczo i przede wszystkim skutecznie.
Z poważaniem
Janusz Kamiński / jazgdyni

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-06-2023 [12:49] - jazgdyni | Link:

Ps.

Agent starając się mnie ośmieszyć i zdeprecjonować w oczach czytelników, mówiąc o 100 moich donosików, które były nawoływaniem o przestrzeganie Regulaminu, a spotykały się z brakiem odpowiedzi, zakończył swoją wypowiedź tak
     01-06-2023 [13:21] - admin | Link: @JzG - jest Pan jednak
"@JzG - jest Pan jednak wyjątkowo bezczelny. Wikt i utrzymanie jeśli już, to zapewniam ja Panu, bo ja pracuję, a Pan odbierasz emeryturę, na wypłatę której pracują obecnie zatrudnieni. I jeszcze to żądanie.. Poza tym to działa w dwie strony - blogerzy piszą, a Strefa Wolnego Słowa daje blogerom platformę i promocję. Ale co ja będę język strzępił. Pan jesteś i tak przekonany co do własnej wyjątkowości. Jeśli tak, proszę zgłosić się do redakcji i zaproponować pisanie tekstów. Na pewno przyjmą Pana z otwartymi reękami jak zobaczą Pana obecny dorobek na NB.. 
Pan zdaje się zupełnie nie rozumieć, czym są media, a społecznościowe w szczególności. Proszę się przejść na Twittera i zobaczyć co tam się dzieje, jaka jest swoboda dyskusji i zastanowić się, czy przypadkiem nie to jest źródłem popoularności a naszej niszowatości. A Pan chcesz twórzyć jeszcze większą niszę.
 "

Jestem na Naszych Blogach ponad 10 lat. Dostarczyłem portalowi około 6,5 miliona wejść. Chciałbym, by ten blogeski, prawicowy portal rozwijał się jak najlepiej. Lecz to również wymaga pewnej uczciwości i profesjonalizmu ze strony ludzi czuwających nad tą witryną.

Pan redaktor też tu pisze. Chyba Panu tez zależy, by był to portal wiarygodny i opiniotwórczy. Pozwalając tu hulać trollom i hejterom tylko w imię wysokich słupków to jakieś nieporozumienie.

Obrazek użytkownika mada

07-06-2023 [13:46] - mada | Link:

Ja myślę, że nikt nie bierze tego półtęczowego, wielkotuskowegozdzicha, czy innych rychów poważnie.
PS.
Szczerze podziwiam pańskie wpisy i ogrom pracy, której one wymagają , bo ja mogę zdobyć się tylko na jedno lub dwa zdania.
 

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [16:17] - tricolour | Link:

A ja myślę, że gdy pamięta się nicki, to traktuje się tych piszących bardziej poważnie od tych, których się nie jest w stanie wymienić.

Natomiast zupełnie niepoważne jest mijanie się z prawdą o rzekomej liczbie stu donosów. Lub pisanie jednego dnia "agent" a przedwczoraj podziękowania dla dobrego człowieka.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-06-2023 [16:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Apocolocyntosis divi jazgotii" autorstwa Zdzicha z Wielkopolski Młodszego. 
Co prawda jeszcze nie napisałem, ale tytuł już mam.

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2023 [12:51] - sake3 | Link:

@jazgdyni......Ktoś przecież musi kontynuować dzieło i linię postępowania w odczłowieczaniu,wrzaskach terrorze.Feliks Dzierżyński nie zyje i czas na następcę czy raczej następców.Donald Tusk świetnie się nadaje na Feliksa bis.Tak samo chamski,tak samo wrzaskliwy,tak samo grożący i terroryzujący.Jeśli opozycja wygra wybory to z pewnością pójdzie o kilka kroków dalej by jeszcze bardziej upodobnic sie do ideału.Może nawet jak Dzierżyńskiemu wystawią mu pomnik i to za życia.Ma swoich ,,adiutantów' którzy już chwalą się przyszłą krwawą rozprawą z rządem,z PiS-em,z elektoratem tej parti.Wałęsa,Komorowski z pałami,bejsbolami pokażą też do czego mogą służyć okna a liczba ich wielbicieli też zapowiada rzeź.Tak że cieszmy się ostatnimi dniami wolności bo Tusk podobnie jak Dzierżyński bardzo oddany obcym.

Obrazek użytkownika mada

07-06-2023 [13:21] - mada | Link:

A sądy wszystko przyklepią.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-06-2023 [14:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Kluby Gazety Wyborczej, dziś chyba już rozsiane po całym świecie (przykre to, lecz w Trójmieście prawie niewidoczne); i co mnie szczególnie ekscytuje, zgromadzenie wokół siebie licznego grona,"

jazgot narzekający na to, że Kluby Gazety Wyborczej są tak mało widoczne w 3miasto. Prędzej bym się spodziewał zamarzniętego piekła.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-06-2023 [12:33] - Czesław2 | Link:

Ktoś pytał kiedyś, czy można chodzić z bronią czarnoprochową. Tu jest odpowiedź Policji. Można śmiało korzystać.
https://trybun.org.pl/2018/05/...

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

07-06-2023 [15:05] - Edeldreda z Ely | Link:

@Czesław2
@Jan1797 na pewno będzie, podobnie jak ja, rad ze skuteczności swojego wierszowanego, onegdaj wypowiedzianego, życzenia. Pozdrawiam 🙂

Obrazek użytkownika Czesław2

07-06-2023 [15:48] - Czesław2 | Link:

Dziękuje.

Obrazek użytkownika Ryan

07-06-2023 [22:20] - Ryan | Link:

Czesiu
Ty jak ten ruszkiewicz
​Pozegnałeś się wcześniej niż wróciłeś

Obrazek użytkownika Jan1797

07-06-2023 [21:11] - Jan1797 | Link:

Po pierwsze dlatego, że widziałem tu sporo urażonych, czasami bez powodu lub nie wiem czym? Czy ich argumenty są rzeczywiste to już inna sprawa? Nakład pracy wiele tłumaczy. Jednak zdecydowanie rozgraniczam ich z „zawiedzionymi”. Te osoby odbieram dziwnie. Czy mogę się mylić?-oczywiście.  

Obrazek użytkownika mada

07-06-2023 [17:31] - mada | Link:

 z bronią czarnoprochową
Przypomina mi to boje Piłsudskiego w IWŚ. Dostał od Austriaków stare armaty na proch dymny i w walce pod Nowym Sączem ostrzeliwał z nich Rosjan. I dziwił się, że choć był dobrze widoczny w tych słupach czarnego dymy, Rosjanie ani razu nie odpowiedzieli ogniem. Doszedł do wniosku -jak pisze w swych wspomnieniach - że Rosjanie musieli pomyśleć , że to musi być jakiś podstęp, bo nikt przy zdrowych zmysłach niczego takiego by nie zrobił i tak się nie narażał.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-06-2023 [14:10] - Tezeusz | Link:

Kim i czym Jest roSSyjska agentura w internecie pisałem :
https://naszeblogi.pl/65357-je...
https://naszeblogi.pl/64773-je...

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-06-2023 [14:14] - Tezeusz | Link:

Dlaczego ci co tak mocno wspierają faszystowską roSSję tak wulgarnie obrażają blogerów " Naszych Blogów "
Oto fakty i konkrety :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...
 

Obrazek użytkownika Ryan

07-06-2023 [22:15] - Ryan | Link:

Żałosny Seweryn poleciał na policję po ochronę bo ktoś mu chce "przypierdolić". Jeszcze niedawno sam chciał przypierdalać komu popadnie. Elita III RP na poziomie tchórzliwego menela.

Obrazek użytkownika ZD2

14-06-2023 [17:13] - ZD2 | Link:

To jest najprostsza logika, ale mamy w sobie specjalną blokadę psychologiczną, która nie pozwala nam myśleć rozsądnie. Kojarzymy prostą propozycję jak najgorzej, mamy co do tego bardzo negatywne i nieprzyjemne odczucia. Tymczasem to może być właśnie "TO", najwspanialsze dokonanie ludzkości, prawdziwe i ostateczne wyzwolenie, czysta radość i spełnienie, wielka ulga. Już nikt nic nie musi, nikomu nic złego nie może się przydarzyć, każdy jest całkowicie wolny i bezpieczny, na zawsze... Wszyscy musimy przejść na drugą stronę i wszyscy dobrze o tym wiemy. To jest nieuniknione. Przebywając tymczasowo na ziemi narażamy wielu z nas, a nawet dzieci, na nieakceptowalne cierpienia. Zatem na co czekać? Nie mamy nic do stracenia tylko do zyskania. Wszyscy solidarnie przenosimy się do wyższego wymiaru, idealnie bezboleśnie. To jest kierowanie się najwyższym współczuciem, braterstwem i sprawiedliwością. Nie możemy na tym stracić bo wszyscy i tak musimy przejść na drugą stronę. Różnica polega na tym, że na ziemi nie zostawiamy nikogo, a więc już nikt nigdy nie doświadczy na ziemi nic złego. Życie przeniesie się o jeden "level" wyżej do wyższego wymiaru albo życie przestanie istnieć. Po co zaistnieć, narażać się na wysiłki i cierpienia by w końcu i tak przestać istnieć? Lepiej od razu niezaistnieć i od razu mieć święty spokój. Jeśli jednak świadomość jest wieczna to już nikt nie będzie musiał przeżywać materialnego etapu istnienia, przynajmniej na ziemi. Na innych planetach rozwinięte cywilizacje powinny zrobić to samo. Potencjalnie absolutnie wszyscy wygrywamy, od miliardera do bezdomnego, wygrywa nawet... komar. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Albo wszyscy będziemy prawdziwie wolni, bezpieczni i szczęśliwi, albo to nie ma sensu. Zwycięstwo Doskonałe.