Bitwa o Polskę A.D. 2023

Wybory do parlamentu w Polsce stają się kluczowe nie tylko dla mieszkańców naszego kraju. Będą miały ogromny wpływ na kształt polityczny naszego kontynentu. Przekonaliśmy się już, co oznaczała zmiana władzy w 2007 roku. Nowa ekipa pod przywództwem Donalda Tuska porzuciła ścisły sojusz z USA na rzecz budowy osi Berlin–Moskwa. W rezultacie zatrzymano proces poszerzania NATO i UE o będące poza tymi sojuszami kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Dotknęło to szczególnie Gruzję i Ukrainę. Pozostawione same sobie narody szybko stały się obiektem agresji Moskwy. Tusk zatrzymał też dywersyfikację dostaw gazu i innych źródeł energii oraz ułatwił dominację w dystrybucji energii duopolu rosyjsko-niemieckiego. Na koniec zaczął rozmontowywać polską obronę na wschód od Wisły. Jego gierki z Putinem co najmniej ułatwiły największemu zbrodniarzowi XXI wieku zamordowanie Lecha Kaczyńskiego i towarzyszącej mu delegacji. 

To wszystko było możliwe w wyniku przejęcia władzy przez człowieka, który swój osobisty interes związał z ośrodkami znajdującymi się poza Polską. Tusk się nie zmienił. Wie, że jeżeli teraz nie odzyska władzy, nie zrobi tego już nigdy. Zrobi więc wszystko, by wrócić na fotel premiera. Zapłacimy za to naszym bezpieczeństwem, naszym rozwojem gospodarczym i poziomem życia. Zapłacą za to rolnicy, którzy znowu zostaną pozbawieni pomocy państwa w kryzysowych sytuacjach, a tych kryzysów będzie przybywać; zapłacą górnicy, którym w przyspieszonym tempie zamkną kopalnie; zapłacą odbiorcy prądu, kiedy przyjmiemy w całości politykę klimatyczną UE; zapłaci służba zdrowia, na którą znowu zabraknie pieniędzy; zapłacą emeryci zablokowaniem trzynastek i czternastek. Tę listę można wydłużać, ale jest ona bardzo realna i niestety wkrótce możemy się o tym przekonać. 

Mocno odczują to Ukraińcy, którzy zamiast otwartej na pomoc Polski będą mieli kraj będący emanacją polityki Berlina. To oznacza nie tylko znaczne osłabienie dotychczasowego wsparcia, lecz także zgodę na jakąś formę podziału Ukrainy na rzecz Rosji w zamian za iluzoryczny i chwiejny pokój. Dlatego kompletnie nie rozumiem podjętej przez ukraińską dyplomację gry z Berlinem dla ogrania Polski w sprawie zboża. To zabawa na beczce prochu, świadcząca o krótkowzroczności polityki zagranicznej Kijowa. 
Jednak bardziej od Ukrainy martwi mnie los własnego kraju. Podobną krótkowzroczność wykazuje wielu ludzi, którzy sądzą, że można nie iść na wybory albo głosować na tak egzotyczne partie jak Konfederacja. Bo głosowania na PO nie można ocenić inaczej jak efekt zaczadzenia propagandą. Do większości tych wyborców dotrzeć się nie da, ale jeżeli w obozie patriotycznym będą też piromani, którzy sądzą, że losem ojczyzny wolno się bawić, to są bardziej winni niż owe zombie wyhodowane przez „Wyborczą” i TVN – myślą, że głosując wbrew interesom własnego kraju, a nawet własnym, są przez to bardziej postępowi, europejscy czy tacy, jak im obecnie sączą do szarych komórek. Zombie nie nadaje się do dyskusji, ale to jest mniejszość napakowana propagandą, jak stwory z „Nocy żywych trupów” pożerające napotkane mózgi. Większość musi ratować siebie i innych, nie wolno pozwolić na rozpraszanie sił. 

Pożegnanie
Zmarł kapitan Stanisław Michnowski, równolatek Niepodległej, urodzony 10 listopada 1918 roku, najstarszy udziałowiec „Gazety Polskiej”. Żołnierz września, powstaniec warszawski. Człowiek, który zawsze stał po stronie Polski. 
Cześć jego pamięci!

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 9 sierpnia 2023

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

09-08-2023 [11:29] - Es | Link:

Szkoda Gruzji, bo tam ruch niepodległościowy z silnym dążeniem do wyrwania się spod rosyjskich wpływów miał bardzo duże szanse powodzenia. 
Ale szanse na przyjecie do nato ukrainy w calosci pod kontrolą zblatowana z kremlem oligarchią wtedy były zadne a i teraz w perspektywie nastepnych 20 lat są takie same. Tym bardziej, że wojna zmierza raczej do zawieszenia broni przy utrzymaniu istniejącego status quo.  No chyba że Żeleński nagle oświadczy, że Ukraina rezygnuje z krymu i donbasu. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-08-2023 [13:24] - Chatar Leon | Link:

Tylko dlaczego zombie na poziomie wybiórczej i TVN dopiero wczoraj opuściło fotel szefa resortu zdrowia i to z powodu pierdół a nie z powodu zbrodni?

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-08-2023 [13:41] - Pani Anna | Link:

@Chatar Leon 
Trzeba się cieszyć tym, co się ma, choć  to nie jest to, czego mu życzył Grzegorz Braun. Od siebie do tych życzeń dodałabym " na strunie od fortepianu". Dzisiaj dołączył do swego pana jego przydupas, rzecznik.

Obrazek użytkownika Darek65

09-08-2023 [14:03] - Darek65 | Link:

Tu fajne podsumowanie - https://pch24.pl/lukasz-warzec...

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-08-2023 [14:43] - Ijontichy | Link:

Niedzielski odszedł...na inne dobrze płatne stanowisko...za nim stoi Izrael...od Cimoszewicza jest chroniony...
Ale jego "wynalazek" red.Giza został w TVPInfo...i robi coraz większą karierę...funkcjonariusz medialny...jak zwykły rak,nowotwór...robi przerzuty na inne organy.

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [15:19] - sake3 | Link:

.Bitwa o Polskę to spojrzenie na wszystkie związane z nią sprawy,a nie tylko z jednym frontem.Szczepionki,Niedzielski,powiesić Morawieckiego,maseczki..Codziennie mamy wydarzenia które przemlczamy,które nie obchodzą,których boimy się poruszyć. To zwykłe codzienne problemy i zdarzenia.Dlaczego doszło do tego,że na spędzie Tuska w Legionowie doszło do do pobicia i oplucia dziennikarza TVP Boreckiego i towarzyszących mu operatorów przez zwolennika Tuska i ochroniarzy Tuska.Byli wyzywani ,bici flagami po głowach szarpani,opluci przy całkowitej aprobacie osoby która tyle mówi o usmiechnietej Polsce na swoich ordynarnych spędach,miłości,tolerancji i demokracji.To jak ma wyglądać ta Polska jeżeli tak prezentuje się już teraz? Będzie miejsce na uśmiech jeżeli podpala się biura poselskie innej partii,bije tych którzy nie są zwolennikami Tuska i jego szemranej ferajny? Już dziś można sobie wyobrazić terror który nastąpi.No ale rozprawiajmy o maseczkach i szczepionkach.

Obrazek użytkownika Darek65

09-08-2023 [15:31] - Darek65 | Link:

Niedzielski i jego działania, zabrały PIS-owi przynajmniej kilka procent wyborców. O jego szkodliwych medycznie działaniach już nie wspomnę. W przypadku dziennikarza, są materiały firmowe, zgłosić sprawę na policję.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [15:34] - u2 | Link:

kilka procent wyborców

Bez przesadyzmu, ty to nie  kilka procent, co najwyżej ułamek promila promila. Zresztą, ty od zawsze głosujesz na kuń-fę. To w kuń-fie są znani antyszczepionkowcy i antypolscy hejterzy o niemieckich nazwiskach. Jeden przyznał się niedawno, że miał dziadka w Wehrmachcie :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

09-08-2023 [15:53] - Jan1797 | Link:

@u2,
Nie są w stanie stworzyć rządu, o którym piszą. Tym bardziej w nim uczestniczyć. Przykład pana Kluski, który nie rozumie, kiedy zbłądził jest jak najbardziej trafny. Oczywiście jest mi żal, że go wykiwali. Popatrz na towarzystwo atakujące dziennikarza Telewizji Polskiej w Legionowie. To jest ta alternatywa „rozwojowa”? Ich koalicjant?
Czy totalnie nieodpowiedzialni zabrali Polsce kilka procent rozwoju gospodarczego?. Jest warte dyskusji.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [15:58] - u2 | Link:

Popatrz na towarzystwo atakujące dziennikarza Telewizji Polskiej w Legionowie.

Uczestniczyli w tym ataku ochroniarze Tuska :

https://www.tvp.info/71885620/...

Legionowo: Atak na dziennikarza TVP

– Najpierw zostałem odepchnięty i przyparty do samochodu m.in. przez ochroniarzy Donalda Tuska. Następnie jeden z mężczyzn podszedł i mnie opluł – powiedział Borecki. 

Wizerunek mężczyzny został nagrany przez operatora kamery. Borecki zapowiedział, że złoży zawiadomienie na policji. 

Dziennikarz relacjonował, że wraz z operatorem byli popychani i wyzywani. – Wielokrotnie uderzono nas także flagą w głowę – dodał.  

PS. Nie wyobrażam sobie kolejnych rządów tego niemieckiego fagasa w Bolanda. Szybciej wybuchnie wojna domowa i o to zapewne temu niemieckiemu fagasowi chodzi :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

09-08-2023 [16:00] - Jan1797 | Link:

https://www.tvp.info/71885620/...(link is external)
"Legionowo: Atak na dziennikarza TVP"

Wierz mi inwestorzy bardzo dokładnie to obserwują.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [16:03] - u2 | Link:

Wierz mi inwestorzy bardzo dokładnie to obserwują.

I dlatego światowi gracze inwestują jak szaleni w Bolanda. Bolanda to wyjątkowo spokojny kraj, skazany na sukces, pomimo szalejącej wojny u naszych granic. Dlatego tak zaciekle atakuje nas niemiecka agentura, ale sądzę, że tym razem zwyciężymy :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [16:16] - sake3 | Link:

A wyobraża pan sobie jaki będzie terror jak ten fagas wygra wybory? Pewno uruchomi Auschwitz do działalności bynajmniej nie muzealnej.Znajdą się i pomocnicy.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [17:33] - u2 | Link:

jaki będzie terror jak ten fagas wygra wybory?

O tym piszę, fagasik idzie na zwarcie z nami Polakami.

Obrazek użytkownika Pers

10-08-2023 [00:26] - Pers | Link:

@sake
//Znajdą się i pomocnicy.//
Znowu Ukraińcy?
Zbyt wielu ich nie zostało...

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [13:45] - sake3 | Link:

@Pers......Czekał pan aż do północy żeby to do mnie napisać? Nie mogło poczekać do rana?

Obrazek użytkownika Pers

11-08-2023 [00:52] - Pers | Link:

@sake
//Pers......Czekał pan aż do północy żeby to do mnie napisać? Nie mogło poczekać do rana?//

Nie mam tyle czasu co ty maglareczko.
Zobaczyłem i odpowiedziałem. Tylko wtedy znalazłem czas.

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [16:59] - sake3 | Link:

@Jan1797......A czy kolonia niemiecka musi mieć rząd? Nie wystarczy jakiś namiestnik czy gubernator?

Obrazek użytkownika Jan1797

09-08-2023 [17:37] - Jan1797 | Link:

Pani Sake,
Faktycznie skoro tam lotnisko;) nielicznym wystarcza...
Gdyby choć część naszych tak pracowała jak Pani, spać można by spokojnie.

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2023 [16:59] - Jabe | Link:

Przykład pana Kluski, który nie rozumie, kiedy zbłądził – Tzn.?

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [16:23] - sake3 | Link:

No tak -zgłosić na policję i po temacie prawda? Tak przejdzie pan obojętnie ,bez żadnej refleksji ciesząc sie tylko z tego że PiS przegra wybory.Nie widzi pan anarchizacji życia publicznego sprowadzonego do prymitywnych gestów i działań.Ma pan dzieci lub wnuki? Chce pan dla nich takiego życia?

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2023 [15:33] - Jabe | Link:

Przydałby się rząd, który nie byłby e­manacją, ni Moskwy, ni Berlina, ni Wa­szyng­tonu, a dbałby pol­skie in­teresy. Tego nie za­pewnią okrągło­stołowcy, w szcze­gól­ności frakcja obecnie rządząca. Wszystkim, prócz zaczadzonych pro­pagandą, u­naoczniło to choćby u­czestnictwo w „globali­stycznej” pan­demii, czy dążenie do awantury z Rosją, której rezultatem jest wojna. Niemcy tego widać nie chciały, więc na naszym tle jawią się jako pro­rosyjskie, a one dbają o swój interes. Polska władza zaś żyje w infan­tylnej ułudzie miłości i nie­nawiści między­narodowej.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [15:51] - u2 | Link:

dążenie do awantury z Rosją

Kto dążył ?

PS. Gruzja i Ukraina dostały kosza od NATO z powodu stanowczego sprzeciwu Niemiec i Francji. I wtedy się zaczęły wojny Rosji z Gruzją i Ukrainą. Przypadek ? Nie sądzę :-)

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2023 [16:13] - Jabe | Link:

Na noże poszło po de­klaracji włączenia tych krajów do NATO. Naj­pierw Gruzja, po­tem Ukraina. Rosja jest w tej drace re­aktywna. Prowo­dyrem są Stany Zjedno­czone. Do tego potrzebne było zaplecze. Tym zajęli się patrio­tyczni kel­nerzy, i być może Leszek Miller, który tak­tycznie le­wicę za­topił. Polski rząd po­stępowałby po­dobnie jak niemiecki, bo podobne są interesy – spokój, tanie surowce.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [17:36] - u2 | Link:

Rosja jest w tej drace re­aktywna. Prowo­dyrem są Stany Zjedno­czone.

Ty tak na serio piszesz te swoje dyrdymały ? Twoja kacapia jest radioaktywna, nie reaktywna. Im szybciej was kitaj zatopi tym lepiej dla świata, choć na pewno nie na rękę dla USA, które bardziej obawiają się silnych kitajców, niż was słabiutkich kacapów. Ale to błąd całego rozwiniętego zachodu, który poleciał na tanią siłę roboczą z Chin, zapominając, że ma do czynienia z komunistami.

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [16:09] - sake3 | Link:

Chyba nie trzeba daleko szukać lepszego ,,przykładu'' miłości i nienawiści międzynarodowej niż w partiach i działaniach opozycji Miłość ta nie jest żadną ułudą,widzimy ją tu i teraz jak żebrają o ciepłe słówko,poklepanie po plecach,jak składają hołdy-Bodnar,Sikorski Niemcom  a pan z muszką Jego Ekscelencji Putinowi..Nienawiść międzynarodowa ,oczywiście jest jak najbardziej widoczna.Cóż bowiem robi grupa eurognid z Thunową na czele? Nienawidzi Polski przecież jest jak sama gdacze Europejką.całą swoją głupkowatą gębą  I nie jest to infantylne,-jest podłe.

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2023 [16:16] - Jabe | Link:

Może tam jakieś indywidua kochają czy nie­nawidzą. W polityce dla do­rosłych czegoś takiego nie ma. Polska roz­paczliwie po­­trzebuje rządu, który pro­wadziłby poli­tykę realną.

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [17:17] - sake3 | Link:

Czy tylko pojedyncze indywidua kochaja się i nienawidzą? Czy z Polakami jest inaczej? Pokazują to przecież spędy Tuska jak to jest z tą miłością i nienawiścią. Polska nie tyle potrzebuje innego  rządu co Polaków..

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2023 [18:52] - Jabe | Link:

Tak, oni też tacy są.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2023 [18:55] - u2 | Link:

Polska roz­paczliwie po­­trzebuje rządu, który pro­wadziłby poli­tykę realną.

Bez przesadyzmu Jabe, UPR, czyli Unia Polityki Rosyjskiej to nie jest realna polityka, tylko kacapska i wcale Polska was nie potrzebuje, w razie czego będzie wojna z wami potomkami żołnierzy Wehrmachtu i Czerwonej Armii :-)

Obrazek użytkownika Pers

10-08-2023 [00:31] - Pers | Link:

@sake & @u-beczek
Panu Prezydentowi Putinowi to wszyscy mogą skoczyć.
A wy w pierwszej kolejności ptysie :))))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [13:41] - sake3 | Link:

@pers......Nie jestem ptysiem tylko słodką napoleonką.A poza tym po co miałabym skakać na starego dziada jak Putin kiedy tu tylu młodych i pięknych czeka.i wzdycha.

Obrazek użytkownika Pers

11-08-2023 [00:57] - Pers | Link:

@sake
//A poza tym po co miałabym skakać na starego dziada jak Putin//

Pan Prezydent Putin jest młodszy od twojego idola o 4 lata.
A na niego byś wskoczyła...  Czyż nie? 
W końcu łączy was wiele, np. miłość do kotów :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-08-2023 [20:34] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz
Twój ulubieniec ścierwoneonowy @ Kula Lis 70, jak czytam, ma ogromne wzięcie na komentarze na stronkach odpowiednich.. Radosc wielka. Ma chłop to wzięcie.....Cieszysz sie jako adminek....

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-08-2023 [21:07] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Ciebie laczy dozgonna milosc do M.Kucznego ksywka repsol i co nam do tego

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-08-2023 [20:34] - krzysztofjaw | Link:

Tak naprawdę są to wybory, które będą newralgiczne dla Europy. Albo kołchoz niemiecki, albo Europa Ojczyzn. 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2023 [21:48] - sake3 | Link:

O jaką Polskę walczy Tusk?,,Orlen pokawałkować i wyprzedać'' zapowiada doradca PO Domański.Tymczasem Orlen w rankingu firm stoi wysoko,ostatnio jeszcze podskoczył.To dobrze czy źle?I dlaczego doradca przekonuje,że Orlen musi utracić uprzywilejowaną pozycję na rynku gazu i paliw.Czyżby dlatego żeby nie stwarzał konkurencji obcym firmom?Po co nam Orlen skoro jest AralAG?Polacy stracą Skarb Państwa straci,ale zyskają politycy organizujący tę akcję,zagraniczne firmy pozbęda się konkurencji.Czy może ktos mi to wytłumaczyć?

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2023 [22:26] - Jabe | Link:

Parafrazując, jaką Polskę walczy Ka­czyński?

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [18:48] - sake3 | Link:

Parafraza nie jest wytłumaczeniem.Ja zadałam konkretne pytanie.

Obrazek użytkownika Ptr

10-08-2023 [00:05] - Ptr | Link:

Okradanie Polski pod szyldem naprawy - prywatyzacji , transformacji przestało być zbrodnią, a stało się ważnym  interesem europejskim. I nadal jest tym interesem. Unia daje prawne ramy na bezkarność wrogiej polityki wobec Polski. Rozbiór przez integrację Europejską. Unieważnienie Konstytucji i prawa krajowego , a następnie neutralizacja jego przedsięwzięć. 

Obrazek użytkownika Ptr

10-08-2023 [00:07] - Ptr | Link:

Okradanie Polski pod szyldem naprawy - prywatyzacji , transformacji przestało być zbrodnią, a stało się ważnym  interesem europejskim. I nadal jest tym interesem. Unia daje prawne ramy na bezkarność wrogiej polityki wobec Polski. Rozbiór przez integrację Europejską. Unieważnienie Konstytucji i prawa krajowego , a następnie neutralizacja jego przedsięwzięć. 

Obrazek użytkownika Hornblower

10-08-2023 [18:38] - Hornblower | Link:

Oczywiście, że "Zapłacą za to rolnicy, którzy znowu zostaną pozbawieni pomocy państwa w kryzysowych sytuacjach, a tych kryzysów będzie przybywać; zapłacą górnicy, którym w przyspieszonym tempie zamkną kopalnie; zapłacą odbiorcy prądu, kiedy przyjmiemy w całości politykę klimatyczną UE; zapłaci służba zdrowia, na którą znowu zabraknie pieniędzy; zapłacą emeryci zablokowaniem trzynastek i czternastek". 
Dodałbym jeszcze odbiorców gazu, kierowców, właścicieli domów i mieszkań, itd. Tyle, że pominął pan jeden istotny fakt. Zapłacimy wszyscy, bez względu na to, kto te wybory wygra. Tak PO jak i PiS zgadzają się potulnie na najniebezpieczniejsze dla nas pomysły KE. PiS chociażby na szaleńczy Zielony Ład i politykę klimatyczną,  czy na prawo nakładania przez KE "ogólnounijnych" podatków, zaciągania kredytów i arbitralne decyzje w kwestii ich spłaty. To, że politycy w dbałości o słupki wyborcze pokrzyczą, że to nieprawda, nie zmienia nic. To nie jest kwestia przyszłości, to już się stało.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2023 [19:27] - Jabe | Link:

No właśnie. W istotnych sprawach różnic między nimi nie ma. Tak się tu­bylców roz­grywa. Emocjonują się, lecz nie po­dejmują decyzji.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-08-2023 [21:00] - Siberian Husky Dog | Link:

Tak, mieliśmy już w Polsce władze zaborcze i okupacyjne, mieliśmy władcę osadzonego na tronie przez carycę Katarzynę II i rządy wspierane sowieckimi bagnetami. Były też okupacyjne wladze nirmieckie z nadania III Rzeszy. Do powtórzenia podobnych praktyk nie wolno dopuścić.