Rosja rozpadnie się tak jak ZSRS

Patrząc na obecne ceny ropy, Putinowi ta wojna się opłaca. Od roku paliwa podrożały przynajmniej dwukrotnie. Wpływy ze sprzedaży ropy i gazu to większość dochodów Rosji. Obraz jednak nie jest już taki różowy dla bandytów z Moskwy, gdy spojrzymy na ceny ropy Ural, czyli rosyjskiej. Kwota jest wyższa niż rok temu, ale nie tak bardzo jak innych rodzajów tego paliwa. Większość państw na świecie boi się kupować rosyjski surowiec, widząc w tym wiele problemów, z kłopotami z przewozem i rozładunkiem włącznie. Wprowadzane przez UE sankcje (fakt, że bardzo opóźnione i dziurawe) coraz bardziej będą pogłębiać problemy Rosji. Trzeba też pamiętać, że obecne ceny paliw wynikają z potrzeby zapełniania magazynów przez wiele krajów, bojących się o stabilność dostaw. Podaż ropy i gazu na światowych rynkach spoza Rosji rośnie i za chwilę doprowadzi do odwrotnego trendu. Wtedy ceny rosyjskiej ropy spadną jeszcze bardziej.

W innych dziedzinach gospodarki Rosja już realnie obrywa. Znacząco zmniejszyły się rosyjskie dochody z VAT, o ponad 54 proc., mimo wysokiej inflacji. Aktywność gospodarki rosyjskiej siada w wyniku kolejnych sankcji, wycofywania się zachodnich przedsiębiorstw z tego kraju, przerywania łańcuchów dostaw, problemów logistycznych i zaopatrzeniowych. Pojawia się coś w rodzaju obywatelskiego bojkotu rosyjskich produktów tam, gdzie te produkty jeszcze docierają. Z tego powoli powstaje lawina, którą Moskwie trudno będzie zatrzymać. Gdyby natychmiast przerwała wojnę i zaczęła rozmawiać z Zachodem, to kryzys w Rosji potrwałby pewnie dwa, trzy lata i Kreml wróciłby w połowie obecnej dekady do poziomu rozwoju sprzed 24 lutego bieżącego roku. Kolejne trzy miesiące wojny uczynią sytuację nieodwracalną. Rosji skończą się rezerwy nie tylko militarne, lecz także gospodarcze, te zapasy, do których może jeszcze sięgnąć.

Gospodarka państwa Putina w wielu miejscach zacznie się po prostu wyłączać. Na słabszą Rosję będzie też coraz łatwiej wprowadzać kolejne sankcje. Rubikon został już przekroczony. Wprawdzie Ukraińcy nie bombardują Rosji, a liczne pożary w przedsiębiorstwach i instytutach związanych z przemysłem zbrojeniowym Moskwy to zapewne „przypadek”, ale Rosjanie ponoszą straty również w wyniku samych działań wojennych, szczególnie próbując dozbroić i opłacić tracącą ogromne ilości sprzętu i ludzi armię. To są zresztą straty trudne do nadrobienia ze względów technologicznych.

Przyszłość Rosji, bez względu na wynik wojny, wygląda po prostu fatalnie i niewielkie są szanse, by mogło się to zmienić. Upadek gospodarczy Rosji może doprowadzić nie tylko do ostatecznego oderwania się Białorusi czy republik azjatyckich, lecz także do powolnego uniezależniania się narodów samej Federacji. To tylko kwestia czasu. Rosja mogłaby zatrzymać ten proces natychmiast, wycofując się z Ukrainy, ale nie wygląda na to, by była do tego zdolna. Czeka nas okres niebywałego chaosu na Wschodzie i musimy mieć na to odpowiedź. Jedynym możliwym źródłem inspiracji jest to, które mieli nasi przodkowie prawie siedem wieków temu: integracja narodów, które stworzyły wielonarodową Rzeczpospolitą, w oparciu o wolność i zachowanie tożsamości.

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" z 08.06.2022. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

08-06-2022 [11:55] - ruisdael | Link:

W czasach (po katastrofie smoleńskiej), kiedy kupowałem Gazetę Polską i fanatycznie wierzyłem Naczelnikowi, autor bloga wskazywał na bliskie bankructwo Rosji ,a granicą miała być cena  baryłki ropy (nie pamiętam wartości tej czerwonej linii). Oczywiście cena spadła, ale Rosja nie dość że nie zbankrutowała to jeszcze rzuciła rękawicę zachodowi...

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [12:44] - Tezeusz | Link:

@russs
"W czasach (po katastrofie smoleńskiej),"

Jaka katastrofa zamach i morderstwo dokonane przez bandytę pedofila putka i polskich zdrajców...

Obrazek użytkownika u2

08-06-2022 [12:01] - u2 | Link:

Gdyby natychmiast przerwała wojnę i zaczęła rozmawiać z Zachodem

Przecież prezydent Macron ciągle wisi na słuchawce u Putlera. Nic z tego nie wynika. Kanclerz Scholz również nie spieszy się z przekazywaniem ciężkiego uzbrojenia na Ukrainę. Nadal ma nadzieję, że Ukraina podda się i zacznie się znowu geszeft z Rosja jak zwykle.

PS. Upadek Zwiazku Zdradzieckiego wydawał się niemożliwym. Teraz również mocarstwo nuklearne Putlerka trzyma wszystkich za gardło, zaś Dimka Miedwiediew grozi całemu światu, bo niby cały świat chce zniszczyć jego matuszkę, a nie widzi, że to są międzynarodowe sankcje za wymazywanie Ukrainy z mapy świata.

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-06-2022 [12:30] - Tomaszek | Link:

Niemcy liczą też na nowy podział stref wpływów . Czyli Ukraina dla nich . Nieświadomi tego Ukraińcy nawet nie wiedza że walczą nie o niepodległość czy integralność swojego państwa , ale o całą Ukrainę dla UE czyli Niemiec . Podpiszą jakieś umowy wstępno stowarzyszeniowe i już ich gebelsy mają . Niemcy nie potrzebują Ukrainy jako członka , bo tam obowiązywałyby Unijne reguły i obostrzenia klimatyczne na przykład czy środowiskowe . . Ale w Ukrainie omamionej wizją unijnego "dobrobytu" i przyszłości mogliby robic co chcą . Potrzebują pilnie zamiennika dla Chin , które zaczynają być coraz trudniejszym partnerem w interesach . Z Polską im się zesrało i wszystkie znaki i prognozy wskazują na ciąg dalszy , to Ukraina spada im jak z nieba . W krótkiej perspektywie to odbudowa kraju , która tak na prawdę będzie budową pod ich potrzeby i w cześci za nasze pieniądze w myśl zasady bolka "zdrowie wasze w gardło nasze ". A później wszystko na modłę budowy dominacji . Pod wodzą IV Rzeszy oczywiście . Krótkie mózgi zwykłych ludzi nie pojmują , że Niemcy nie są bogate bo wszystkim dają , tylko bo wszystkim zabierają , dając nielicznym za lojalność . Podobnie jest i u nas , tylko więcej ludzi to rozumie . Choć kto wie ? 
Obym się mylił , Ale wszystkie znaki na niebie pokazują że nie . 

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [12:52] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek
Jak podaje prasa Rząd Ukrainy już podpisał stosowne dokumenty związane z przyszłą odbudową Ukrainy. W tym dokumencie nie ma Niemiec..

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2022 [13:52] - Jabe | Link:

Jak podaje prasa

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [14:36] - Tezeusz | Link:

@Jebe od kiedy tyś @tomaszek czyżby ?....cóż można na uczucie ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-06-2022 [22:53] - Tomaszek | Link:

Bo to Ukraina jest i będzie w kieszeni Niemiec . Nie Niemcy w dokumentach Ukrainy . Nie dają Leopardów bo  za równowartość pary  to można kupić całą klasę polityczną Ukrainy . 

Obrazek użytkownika u2

08-06-2022 [14:42] - u2 | Link:

Ale wszystkie znaki na niebie pokazują że nie

Jakie znaki ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-06-2022 [22:49] - Tomaszek | Link:

U2
Historia i realia polityczno finansowe  . To Niemcy trzymają łapę na kraniku z kasą .

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [12:59] - Tezeusz | Link:

Zdechlakowi putlerkowi  i jego kompanom można powiedzieć na te strachy " Nie strasz, nie strasz bo się zesrasz"

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2022 [12:12] - Pani Anna | Link:

Wróżbita Maciej, jak nic.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [12:48] - Tezeusz | Link:

@Anna , @russidel i @Pers sami sowiecko podobne trolle co można wnioskować po treści ich komentarzy, gdyż wkład intelektualny tych ludzi na NB jest zerowy. Tacy to zerowi trolle..ich matecznik to głównie antypolski NEon24 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2022 [12:56] - Pani Anna | Link:

@tezeusz
Odezwał sie przewodniczacy kółka koprofili. Jeszcze specjalistka Ujejska niech się wypowie w temacie wąchania dupy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [13:02] - Tezeusz | Link:

@Anna
"wypowie w temacie wąchania dupy."

Jak śmierdzi to ją umyj, mydło szare tanie...i będziesz pachnieć tak po sowiecku..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2022 [13:06] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Anula to zdegenerowana specjalistka od wojskowych burdeli -  sama się do tego przyznała pod moją notką. Teraz chce pogadać o dupie - coś ją swędzi? Prymityw ma tego samego tępego oficera prowadzącego co niejaki zbychbor - chce wszystkich sprowadzić do tego samego poziomu. Prymitywna swołocz sama nie potrafi nic wymyśleć

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2022 [14:30] - Pani Anna | Link:

@ujejska
Ujeska do budy! Tam wąchaj sobie swoją dupe, czy co tam chcesz. I niech Ci ktoś rzuci jakąś kość do gryzienia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [14:38] - Tezeusz | Link:

@Anna
"do budy! Tam wąchaj sobie swoją dupe, czy co tam chcesz. I niech Ci ktoś rzuci jakąś kość do gryzienia.."

tyle samokrytyki o sobie ! no wiesz ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2022 [14:43] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Czy ja tu coś do ciebie pisałam ruski degeneracie? Czy pozwoliłam ci się odzywać do mnie? 
Ze zdegenerowaną specjalistką od burdeli nie dyskutuję - wracaj do pracy zgodnie ze specjalizacją bo za chwile braknie ci na chleb.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2022 [15:11] - Pani Anna | Link:

@ujejska
Ujejska leżeć! Albo nie, aport!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2022 [15:19] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Może teraz zrozumiesz: Won za Don ruska świnio! Car czeka na winklu na swoją dolę za dzisiejszy dzień od haremu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2022 [16:48] - Pani Anna | Link:

@ujejska
Ujejska siad! Daj głos!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-06-2022 [16:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czy pozwoliłam ci się odzywać do mnie? "
tępa gosiu. Tak się sprawy mają że na Naszych Blogach nie masz nic do pozwalania, lub nie pozwalania. Jak się tobie zasady funkcjonowania NB nie podobają to zwijaj się, płakać nikt po tobie nie będzie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2022 [22:14] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek wielkopolski
Czy takie parchate świnie bez honoru, jak ty czy Anula, potrafią zrozumieć, że są ludzie którzy nie chcą waszego towarzystwa? Niestety nie potraficie. Jak kiedyś ZOMOwcy, uważacie że  MOŻECIE wchodzić tu w osranych buciorach i zaczepiać przyzwoitych ludzi. Tfu!
Zapamiętasz kanalio jedna z drugą?

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2022 [00:35] - Tomaszek | Link:

Hmm...eusz
Ciebie to w cwelach bierzących i na hektar to nikt nie przebije . Dorobek że job twaju mać . Chapeaux pas . Sam wyglądasz na trolla , takiego co tuskoludki wypuściły jako fałszywą flagę . Popatrzcie na tego poj...ba . Taki walnięty , to pisior . Jaja , co ? I jeszcze sobie ryj wyciera historią .

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-06-2022 [05:54] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek
"Ciebie to w cwelach bierzących i na hektar to nikt nie przebije . Dorobek że job twaju mać.."

tyle piszesz o sobie...nawet się zgadza szczególnie twój zerowy dorobek   ..." job twoju mać..." i do tego walnięty..

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2022 [14:53] - sake3 | Link:

Myślę,że pan @Tomaszek postawił nader trafną analize odnośnie stosunku Niemiec do Ukrainy.Cyniczne bałamucenie Ukrainy,obiecywanie,członkostwa w UE by potem je odsuwać w nieskończoność pokazuje czym są dziesiejsze Niemcy.Nie mówi się nawet nic Ukraińcom co ich czeka w tej wyśnionej UE,a będzie to zapewne ,,spełnianie wymogów'' dotyczących lgbt.,tolerancji praw mniejszości.W sam raz na zrujnowane zniszczone państwo.

Obrazek użytkownika u2

08-06-2022 [17:43] - u2 | Link:

będzie to zapewne ,,spełnianie wymogów'' dotyczących lgbt.,tolerancji praw mniejszości

To jest tzw. państwo prawa. Ja jako prawak wolę państwo prawa od państwa zamordyzmu w stylu Rosji Putlerka. W Rosji Putlera prawo podporządkowane jest Putlerkowi. W państwie prawa prawo służy obywatelom. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2022 [07:10] - sake3 | Link:

@u2......Bo to nasze państwo słuzy obywatelom a nie i jest albo chce pokonując przeszkody (chocby działania kasty) być państwem prawa.To się może zmienić jak dojdzie do władzy ugrupowanie Tuska albo ,,dupiarza''bo zamordyzm będzie podwójny-niemiecko -rosyjski.Być kolonią dwu reżimów nie jest łatwo.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2022 [00:28] - Tomaszek | Link:

Sake
Nie tylko Niemiec do Ukrainy , ale przede wszystkim vice versa . Oni  omamieni wizją UE i cukierków "rozdawanych" bronią i walczą o swoją "jewropiejskość" i jeszcze w dniu wybuchu wojny  święcie wierzyli że Niemcy im pomogą . Żadna UE ich nie przyjmie i będą  u nich będą  skamlali jeszcze pół wieku pod drzwiami , jeżeli krócej to chyba że się UE obróci w perzynę . A towariszczi piedierasty to nie problem , tylko Niemiec zarządzi to nawet dzieci będą rodzić . Ten foch do Niemiec to tylko tak na chwilę , żeby frajerów
Lachów podrajcować . Widzisz te ekstazy Ujejskiej i jej pytostojów  , dziennikarzy , rządu i innych mord najemnych . Potem wszystko wróci do normy . Przecież dziadkowie z SS to Waffen Kammeraden .

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-06-2022 [16:18] - Kaczysta | Link:

Ma ktoś jakieś info czy dachowiec się rozchorował?
Przepicie?
Te wszystkie tu zamieszczone komentarze tracą rację bytu podczas nieobecności dachowca.
To "jego" temat i poczekajmy co on na ta analizę autora odpowie
​Jego zdanie jest święte

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2022 [16:25] - sake3 | Link:

@Kaczysta....Nie martwcie się tak,jak widać bardzo go wam brakuje.Renifery się cielą.

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-06-2022 [16:35] - Kaczysta | Link:

Żadna dysusja bez obecności autorytetu  Toy-Toya nie ma  tu racji bytu

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-06-2022 [16:35] - Kaczysta | Link:

Żadna dysusja bez obecności autorytetu  Toy-Toya nie ma  tu racji bytu

Obrazek użytkownika Pers

08-06-2022 [17:17] - Pers | Link:

@sake
//jak widać bardzo go wam brakuje.\\
Żyć beze mnie nie mogą :))

//Renifery się cielą.//
Na potęgę!
Święty Mikołaj jest zachwycony.
Tym bardziej, że pod choinkę chyba tylko wiązka chrustu zostanie...

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2022 [07:02] - sake3 | Link:

@Pers.....To ile tych porodów reniferowych przyjąłeś? Jak widać jesteś człowiek orkiestra.

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2022 [07:12] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....To ile tych porodów reniferowych przyjąłeś?//
Przestałem liczyć...
Najważniejsze, że będzie kto miał ludziom wozić chrust pod choinkę.
A muszę jeszcze znaleźć czas dla ciebie sake :)

Dziś też mam zajęcia do wieczora więc, żebyś się nie nudziła to podsyłam ci fajną agitkę.
Autorem jest tym razem Francuz  https://marucha.wordpress.com/...

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2022 [10:14] - sake3 | Link:

@Pers....A w czym ona taka fajna? Bo długaśna a więc raczej nie dla skromnej pracownicy magla? Czy aby nie sporządzona na zlecenie fircyka dyżurującego dniami i nocami pod telefonem żeby przekonać Wowę o swym wsparciu? Ale obiecuę,że w wolnym czasie przeczytam.

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2022 [20:32] - Pers | Link:

@sake
//Czy aby nie sporządzona na zlecenie fircyka //
Absolutnie nie. Ten pan to jeden z najlepszych dziennikarzy i z władzami nie ma nic wspólnego. 
Mieszka w Bejrucie.

Obrazek użytkownika Pers

08-06-2022 [17:13] - Pers | Link:

@kaczuś
//Jego zdanie jest święte//
No aż tak to nie...
Nie komentuję na tym blogu bo to za wysokie progi dla mnie :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [20:51] - Tezeusz | Link:

@ Pers vel Ruszkiewicz
"Nie komentuję na tym blogu bo to za wysokie progi dla mnie :)"

Szczególnie jak obrażasz wulgarnie blogerów NB - przypomnieć fakty i konkrety ? A jak nazywasz Pana Redaktora Sakiewicza w swoich komentarzach na antypolskim portalu NEon24 ?
https://naszeblogi.pl/61826-ch...

Może Pan Redaktor sobie przeczyta co o nim piszesz ?
 

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2022 [20:57] - J z L | Link:

pam..pers
Jakim trzeba być sukin**em by wkładać parchaty ryj na blog Pana Sakiewicza a na innych portalach wyzywać redaktora co dnia od bandersyna
To potrafi tylko WSZA i PADLINA  ruska
Spierda**j zawszony gnoju z tego bloga jeśli chcesz jeszcze tu na portalu komentować
Zrozumiałeś?

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2022 [00:57] - Tomaszek | Link:

Hmm...eusz i Janusz z L 
Nie ma to jak konwersacja elit NB . Adminowi blogerów tylko gratulować . No i pan red Sakiewicz pewnie kontent z uwielbienia i gorącej dyskusji  pod jego notką  . Kto i gdzie ma spier...alać  to bezcenna wskazówka na dalszą drogę .

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-06-2022 [05:56] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek chamaszek
""Kto i gdzie ma spier...alać  to bezcenna wskazówka na dalszą drogę ."

Przecież nikt tutaj ciebie nie trzyma nie pasuje do pa jednego chama mniej..

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2022 [19:26] - Tomaszek | Link:

Czytać ze zrozumieniem nie umiesz Hmm...euszu . Ale jest coś nowego w twiom bogatym dorobku na tej blogerni , chama jeszcze nie było . Zanim odpiszesz skonsultuj się z kimś kto wyjaśni ci o czym piszę , bo jeszcze raz odpowiesz nie na temat .

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-06-2022 [07:04] - Siberian Husky Dog | Link:

skromny fragment dzieł fana red.Sakiewicza
to tylko kilka
resztę pominę milczeniem
https://spiritolibero.neon24.i...
https://spiritolibero.neon24.i...
https://spiritolibero.neon24.i...
https://spiritolibero.neon24.i...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2022 [00:47] - Tomaszek | Link:

Kaczysto 
Ty jako osoba stanu duchownego   zawsze możesz się zagłębić w głębokiej refleksji nad wypowiedziami  UU czy też Hmm...eusza i innych dotykajacej naszej wędrówki w świecie doczesnym . To bywa bardzo pouczjące . Tylko nie kontempluj , bo Cię nauczą prosto pluć . Oni umiom i wiedzom wiencyj . I tacy elokwentni i z dorobkiem .

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-06-2022 [06:26] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek
"Oni umiom i wiedzom wiencyj . I tacy elokwentni i z dorobkiem ."

Twój dorobek na NB oprócz widocznego chamstwa w komentarzach jest zerowy...Zero to zero....

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2022 [19:30] - Tomaszek | Link:

Hmm...eusz 
Wreszcie coś bez bluzga . Ale dorobek i tak masz .

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-06-2022 [16:32] - Tezeusz | Link:

Kradną, podrabiają etykietę i sprzedają jako swoje. Kwitnie krwawy biznes na Morzu Czarnym
Rosja sprzedaje Turcji ukradzione Ukrainie zboże, fałszując jego dokumentację tak, by wynikało z niej, że zostało wyprodukowane w Rosji - powiedział w wywiadzie dla agencji Ukrinform ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar. Dyplomata wyjaśnił, jak wygląda cały proces.

Zlodzieje, bandyci i pedofile takie to faszystowskie państwo roSSja.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-06-2022 [19:06] - Marek Kudła | Link:

@ Autor,
wolałbym, żeby się Rosja nie rozpadła !  Wolałbym żebyśmy Rosję przepędzili z Okręgu królewieckiego i Naddniestrza, a następnie dalej - za Ural, bo to azjatycka dzicz nie mająca nic wspólnego z Europą !  Wtedy byłbym spokojny o Polskę i Trójmorze  !
Popatrzmy co sam Sołżenicyn pisze o tym narodzie:  
Nie ma na tym świecie istoty bardziej bydlęcej i chamskiej niż kacap !  Kacapy to zwierzęta, srogie , krwiożercze, zdolne tylko grozić, poniżać, torturować i zabijać.  !  Ten prymityw, wykarmiony propagandą komunizmu (nazizmu) nigdy nie stanie się człowiekiem. Kacapy tam żyjący to albo sługusy albo wrogowie, a słowo przyjaźń jest im obce !!  
 

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2022 [22:32] - J z L | Link:

Zapamietajcie ten komentarz bo mam takie przeczucie ze ten kremlowski parch na dniach strzeli w kalendarz
Malo kiedy sie myle

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2022 [22:47] - Ula Ujejska | Link:

Józku
Trzymam kciuki!

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2022 [22:53] - J z L | Link:

Już widzę tytuły w scierwomediach że to był spisek żydów z kremla i anestezjolog pierwszy raz się pomylił
Jak saper