"Jeżeli budzi coś twoje podejrzenia.." - cz 2

"Jeżeli budzi coś twoje podejrzenia...Agentura Moskwy w internecie. Uwaga na wrogów Polski" pisałem na moim blogu oraz wielu portalach. Temat jest wciąż aktualny z uwagi na agresywne działania agentury wrogiej Polsce sterowanej prosto z Moskwy. Wiele portali internetowych i blogerów opłacanych i sterowanych przez wrogie nam państwo bandycko - faszystowską roSSję już zostało przez Służby Specjalne RP usuniętych z sieci. Wilee jeszcze egzystuje i sieje wrogą Polsce propagandę. Sprawa jest o tyle poważna, że dotyczy wprost naszego bezpieczeństwa w tym militarnego. Polska jest krajem przyfrontowym gdzie dzielna i bohaterska Ukraina odpiera zmasowane ataki bandytów, morderców z rozkazu ludobójcy putina.

Polscy internauci na celownikach rosyjskich hakerów. Żaryn ujawnia, kto pada ofiarą ataków
"Ataki związane ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej na ogół nie są przypadkowe. Na cel obierają sobie osoby, które wcześniej zostały zidentyfikowane i rozpracowane" – powiedział pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Jak dodał, w ostatnim czasie "Moskwa nasiliła swoje działania w cyberprzestrzeni wobec krajów pracujących na rzecz jedności Zachodu i wsparcia dla Ukrainy".

Pojawiający się w mediach prorosyjski komentator Leszek Sykulski zapowiedział na piątek inaugurację "Polskiego Ruchu Antywojennego". Do wpisu na Twitterze dołączył zdjęcie billboardu z hasłem "To nie nasza wojna" i ogłosił, że wkrótce pojawią się one w całej Polsce.
"Działające w Polsce środowiska radykalne są przedmiotem różnego rodzaju agend rządowych. Szczególnie w tym momencie, taka działalność musi być dokładnie sprawdzana. Nawet zjawiska marginalne promowane przez Federację Rosyjską mogą okazać się szkodliwe" – wskazał.
Przypomniał, że podczas zimnej wojny, Związek Radziecki w podobny sposób wykorzystywał ruchy pacyfistyczne."Hasło 'to nie nasza wojna' wpisuje się w wieloletnie odziaływanie na społeczeństwa Zachodu, opisane na realizowanie agendy rosyjskiej"– dodał. "Z pewnością przeprowadzone zostaną stosowne analizy i działania w tej sprawie. Mówimy tu o bardzo wrażliwych i trudnych do uregulowania obszarach. Dla jednych mieszczą się one w ramach dyskusji publicznej i w zasadach związanych z wolnością słowa. Dla innych są działaniami, które powinny być w jakiś sposób zatrzymane. Jako społeczeństwo i państwo musimy znaleźć odpowiednie regulacje".

Rosja uderza w Polskę
Próby manipulowania nastrojami społecznymi to wyłącznie wycinek wymierzonych w Polskę działań Federacji Rosyjskiej. Innym równie niebezpiecznym są cyberataki, których celem stają się zarówno instytucje państwowe jak i zwykli obywatele. W ostatnich dniach rosyjscy hakerzy, podszywając się m.in. pod MSWiA i Urząd do Spraw Cudzoziemców, próbują wyłudzać dane mieszkających w Polsce Ukraińców. Mailowo rozsyłają sfabrykowane pisma, w których podają nieprawdziwą informację, jakoby organizowany był "zbiór informacji" o obywatelach Ukrainy.

W jaki sposób hakerzy mogą wykorzystać wyłudzone lub wykradzione dane?
"Przede wszystkim zasób informacyjny, do którego uzyskują wgląd, sam w sobie może okazać się przydatny w dalszych działaniach agresywnych. Prawdopodobnie sprawdzą też, z kim się komunikujemy, by wytypować kolejne ofiary. Ataki związane ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej na ogół nie są przypadkowe. Na cel obierają sobie osoby, które wcześniej zostały zidentyfikowane i rozpracowane"

Jedną z rosyjskich grup atakujących polskich internautów jest UNC1151. "Pierwsze symptomy prowadzonej przez nich operacji 'Ghostwriter' zidentyfikowaliśmy w 2016 r., kiedy grupa zaczęła atakować osoby publiczne, przejmować ich konta w mediach społecznościowych i publikować treści dezinformacyjne" – powiedział Żaryn. Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP zaznaczył, że operacja "Ghostwriter" nie została zakończona, a nasze służby wciąż identyfikują aktywność grupy."W ostatnich latach ich działalność skupiła się na Polsce"– dodał.

"Widzimy, że ta metoda jest stosowana do dzisiaj. Rosja nasiliła swoje działania w cyberprzestrzeni wobec krajów pracujących na rzecz jedności Zachodu i wsparcia dla Ukrainy. Narzędzia cybernetyczne są stosunkowo tanie i w optyce rosyjskiej mogą być skuteczne, by destabilizować świat Zachodu" – powiedział Żaryn.
https://niezalezna.pl/473695-p...

Putin wypowiedział wojnę całej naszej cywilizacji...więc jest to też nasza wojna i zaklinanie rzeczywistości przez ruskich pachołków nic nie pomoże. Co zatem możemy uczynić stwierdzając fakty opisanej powyzej działalności agentur roSSji ? Sprawa jest prosta i był już opisywana przeze mnie w materiałach załączonych - zgłaszamy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego za pomocą odpowiedniej strony ( była podawana).
https://form.abw.gov.pl/fm/for...
To jest obowiązek patrioty- ja go spełniłem.

Żródło :
https://naszeblogi.pl/64773-je...
https://dziennikarzobywatelski...
https://www.mpolska24.pl/post/...
http://pressmania.pl/jezeli-bu...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [08:30] - Tezeusz | Link:

Celowo nie podaję portali internetowych szerzących propagandę bandyckiej roSSji gdyż to juz uczyniłem :
https://naszeblogi.pl/58524-ro...
Wielu naszych blogerów także i o tym pisało podając konkretne fakty, wypowiedzi antypolskich rusofili, mniemam iż wypełnili oni swój patriotyczny obowiązek zgłaszając te fakty. Sprawa jest bardzo poważna związana bezpośrednio z naszym bezpieczeństwem.

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2023 [08:47] - Pers | Link:

Uwielbiam p. Żaryna z rana.
Jest taki pocieszny :))

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [09:34] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz cieszę się że się radujesz jak dziecko ale czy Pan Koordynator Służb Spec tak samo myśli o tobie , no i  oczywiście ABW ? Blogu nie masz, portale gdzie pisałeś rusofilowe agitki ciebie wyrzuciły na zbity...taki jesteś pocieszny ? Ciesz się dalej.... 

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2023 [09:31] - sake3 | Link:

Czy tylko w internecie? Jakos cicho o liście zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce abp Sawy do Cyryla) z okazji czternastej rocznicy jego intronizacji.Rocznica raczej nie okrągła,ale w serdecznym liście abp Sawa pisze,że ,,Cerkiew rosyjska lśni duchowym odrodzeniem i służy przykładem dla innych'' Jak widać abp Sawa wspiera narrację rosyjską i przekonuje,że napaść na Ukrainę i mordowanie cywilów jest wzorem i przykładem dziejowej misji Rosjan.Ten list to pretekst,by Cerkiew Rosyjska ingerowała w sprawy polskich prawosławnych i chyba argument do następnego kroku jakim byłaby obrona mniejszości prawosławnej przed państwem polskim.Ostatnio taka ingerencja zakończyła sie rozbiorami.Co następnie wymyśli rosyjski propagandzista w randze arcybiskupa? Pewnie zacznie się nagonka na katolików rzekomo atakujących prawosławie .

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [16:31] - Tezeusz | Link:

Arcybiskup Sawa (Michał Hrycuniak) zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w gratulacyjnym liście do moskiewskiego patriarchy Cyryla z okazji 14. rocznicy intronizacji wydaje się podzielać jego narrację dotyczącą rosyjskiej agresji na Ukrainę. 
List abpa Sawy został opublikowany na oficjalnej stronie Patriarchatu Moskiewskiego, w „zacnym” towarzystwie przesłań m.in. od Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki. Jednak nie to wzbudziło mój niepokój, tylko słowa: „Wrogowi nie podoba się stabilność Cerkwi – stara się ją zniszczyć. Naocznie świadczy o tym to, co się stało na Ukrainie”.
Pomijam już fakt, że to sformułowanie stoi w całkowitej sprzeczności ze stanowiskiem polskiego rządu w sprawie rosyjskiej inwazji. Oczywiście abp Sawa nie musi go uwzględniać, choć powinien brać je pod uwagę, skoro jest polskim obywatelem. Jako zwierzchnik Cerkwi ma prawo do wyrażania swojej opinii, ale musi też pamiętać, że są one instrumentalnie wykorzystywana przez Moskwę jako stanowisko wszystkich prawosławnych w Polsce, a to już prawdą nie jest. 
Czuję się zażenowany tym listem. Z dwóch powodów. Powód pierwszy już przedstawiłem. Drugi zaś, to przeszłość abpa Sawy, a konkretnie jego współpraca z SB w czasach PRL. Został zwerbowany w 1965 roku i zarejestrowany pod numerem ewidencyjnym 12 348 jako TW „Jurek”, co wynika z dokumentacji IPN-u. Choć nie ma tzw. teczki personalnej, zachowała się inna, z własnoręcznie napisanym donosami i adnotacjami o przyjmowaniu wynagrodzenia za swoją „pracę” na rzecz reżimowych władz. 
Ktoś o takiej przeszłości nie powinien dawać nawet cienia podejrzenia, że może być pasem transmisyjnym rosyjskiej narracji w sprawie agresji na sąsiada. TO moje, pobożne życzenie i rada. Jednak najwidoczniej abp Sawa jest ponad to i żadnych obaw co do swojej wiarygodności nie ma.
https://belsat.eu/pl/news/02-0...

Obrazek użytkownika u2

03-02-2023 [16:42] - u2 | Link:

TW „Jurek”

W odróżnieniu od kościoła katolickiego, którego ubekom nigdy nie udało sie złamać, kościół prawosławny w PRL był zinfiltrowany przez SB/UB w 100%, poczynając od głowy kościoła.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2023 [17:26] - sake3 | Link:

@u2.....Może to nie jest nasza wojna jak twierdzi pan Jabe,ale może się nią stać Wystarczy,że kilku Polaków i Ukraińców pobije się w knajpie o flaszkę abp Sawa natychmiast wyśle list do Cerkwi Moskiewskiej której zwierzchność przecież uznał o wsparcie w obronie mniejszości religijnych w Polsce.To będzie świetny pretekst do wkroczenia Rosjan do Polski w celu szukania polskich faszystów. dziwi tylko milczenie w mediach.Przypominam że za prezydentury KOmorowskiego z wielkim szumem Rosja ,,ofiarowywała'' nam pojednanie katolików z prawosławiem rosyjskim,Teraz to chyba chcą odkurzyć ale już na polu pełnej podległości.

Obrazek użytkownika u2

03-02-2023 [17:30] - u2 | Link:

Sawa natychmiast wyśle list do Cerkwi Moskiewskiej

Kwity na Sawę mają w Moskwie. Infiltracja cerkwi w Polsce przez UB/SB była możliwa dzięki właśnie Moskwie, która to uczyniła wcześniej.

PS. Bronek wybudował pałacyk w Budzie Ruskiej. Jego wiernopoddańczość Moskwie nie dziwi. Wszystko im zawdzięcza :-)

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2023 [21:04] - sake3 | Link:

@Tezeusz.....,,Ktos o takiej przeszłości jak Sawa nie powinien zostawać arcybiskupem.Ale czy z kolei taki Cyryl jest w ogóle duchownym?

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2023 [10:48] - Jabe | Link:

To nasza wojna?

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [12:46] - Tezeusz | Link:

Twoja @Jebe gdyż twoi skurwiele bandyci osrani faszysci roSSyjscy walczą z waleczną Ukrainą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [16:46] - Tezeusz | Link:

Tylu Rosjan miało już zginąć na froncie w Ukrainie. Oto dane amerykańskich urzędników
Liczba rosyjskich żołnierzy zabitych i rannych na Ukrainie zbliża się do 200 tys., co jest wyraźnym symbolem tego, jak źle idzie inwazja Władimira Putina — pisze "New York Times", powołując się na słowa amerykańskich i zachodnich urzędników. Ostatnie oficjalne szacunki dotyczące strat pochodzą z listopada ubiegłego roku i oscylują w okolicach 100 tys. zabitych żołnierzy po każdej ze stron.

200 tys. mniej morderców, bandytów i gwałcicieli.... jeszcze poproszę !
 

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2023 [17:01] - Pers | Link:

@fekaliusz
A ilu waszych zginęło?
No i kiedy będziecie mieli światło?

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [17:30] - Tezeusz | Link:

@ RUS.. kiewicz
Waszych czyli kogo ? a twoich tych co ich wychwalasz w swojej tffffuuuurrrczości  tych o których tak piszesz z wdzięcznością i nostalgią - sowieckich - jak wskazują zródła z USA to ponad 200 tysiecy bandytów, złodziei , gwałacicieli i morderców roSSyjskeij faszystowskiej bandy - (malutko jeszcze)  !poszło się trykać w workach...O tych tobie chodziło ?

Ja światło mam 24 h na dobę a ty - jeszcze masz pewno niedługo o 22 00 capstrzyk..Ba nawet mam wszystkie swoje blogi takie Polskie patriotyczne coraz więcej czytelników  je czyta z czego jestem dumny, a twoje ? gdzie są i na jakim portalu piszesz ? -ZERO !!!!! ZERO TO ZERO !
Dukasz tylko tutaj gdyż Admin z łaski tobie pozwala... biedaczek.. buhahahahaha

A tutaj skromnie u mnie skromniutko :
Liczba wyświetleń: 1,448,880
Blog nr 1 :
Od początku 60334
Blog nr 2
628327
Blog nr 3
1.978000

Obrazek użytkownika Ryan

03-02-2023 [19:11] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Dziś mia 345 dzień jak zawszony ruski sqrwysyn wygrał pierwszy raz wojnę na Ukrainie,a nawet na defiladzie z Kiowie był.
Pisał tak na leonku 24 i to wielokrotnie
Znasz go ruszkiewicz?
Tak dla znajomych pytam

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2023 [20:19] - Pers | Link:

@r-jasiu
Kiedy będziecie mieli światło?
Słyszałem że mają być następne wyłączenia.
No i maszynka do mięsa właśnie kończy robotę pod Artemowskiem.
W trzy dni nie zrobiliby tyle dobrego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [06:50] - Tezeusz | Link:

Czujecie ten  scierwoneonowy smród osranego gówna zdechlaka putlerka i jego popleczników...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [06:53] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz gdzie masz blog ????? już wszystkie wywalone, a twoje portale ? wszyscy ciebie wykopali dlaczego ? 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-02-2023 [20:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Ten starszy ork to podpułkownik Andrej Kokshin i kuzyn Girkina, dwa dni temu został zdegradowany jako nawóz dla klaczy na froncie
https://pbs.twimg.com/media/FoEOr6tXgAAgNkR?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [17:43] - Tezeusz | Link:

Kilkanaście tysięcy ukraińskich dzieci wywiezionych wgłąb Rosji. „Kreml chce, aby Ukraińcy byli poddanymi”
Wojna na Ukrainie trwa już prawie rok. W tym czasie, rosyjscy najeźdźcy siłą wywieźli z terytoriów ukraińskich wgłąb Rosji już ponad 14 tysięcy dzieci. O tym fakcie poinformował Michael Carpenter, ambasador USA przy OBWE podczas posiedzenia Stałej Rady tej organizacji w Wiedniu.

Bandycko faszystowska roSSja bierze ewidentny przykład ze swoich idoli faszystowskich niemiec a raczej niemiec i ich wyczynów w IIWŚ.

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-02-2023 [20:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Każdy Ork ma „swój” czas, a tutaj jest czas dla Starszego Śledczego, emerytowanego kryminalisty, Pułkownika Sprawiedliwości Andrieja Friesena. Ochotniczo wziął udział w bitwie pod Bachmutem  i 30 stycznia 2023 został natychmiastowo zdemobilizowany 
https://pbs.twimg.com/media/FoB-oTeWAAgBPDy?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika marsie

03-02-2023 [19:50] - marsie | Link:

Do autora - taki jesteś wspaniały, ale – wykreśliłeś mnie ze swych „znajomych” na Albicli! Coś to jednak o czymś mówi?

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [20:31] - Tezeusz | Link:

Ej ! chyba pomyłka nikogo kie wykreslilem z Ablicli nie mam takiego zwyczaju. No wiesz ! Nie było od ciebie @ marsa zaproszenia nie pamiętam..Jeszcze raz sprawdze.
Sprawdzilem nie zapraszałes mnie do znajomych. Więc nie moglem ciebie wykreślić. Pomyłka.

Obrazek użytkownika marsie

03-02-2023 [21:34] - marsie | Link:

To było dawno, nie ma śladu (nawiasem - coś w tej albicli trzeba by chyba poprawić - coś jest za sztywna?), zatem zapraszam ponownie, pozdrówka!

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-02-2023 [21:44] - Tezeusz | Link:

Zaproszenie przyjmę jak będzie.Wykonane !

Obrazek użytkownika marsie

03-02-2023 [22:38] - marsie | Link:

Jest OK, pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [07:20] - Tezeusz | Link:

Szokujące ustalenia. Ukraińskie dzieci deportowane do Rosji - sprzedawane do filmów porno
Jak wynika z przekazów podawanych przez Dmytro Łubińca, ukraińskie dzieci, deportowane o Rosji, są tam sprzedawane do produkcji pornograficznych. Największe obawy - zdaniem ukraińskiego RPO - budzi los sierot wojennych. "Za dziecko wyznaczono cenę 250 tys. rubli' - wskazuje Łubiniec.

Bydlo roSSyjskie to bydlo 200 tysctego scierwa już nie morduje i nie gwałci.....