Rosyjską propagandę szerzą 23 polskie portale. Zobacz jakie

"To nie są małe witryny. Tylko na Facebooku mają 988 tysięcy fanów. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę grup na FB, w których linkowane są ich teksty, to liczba polskich użytkowników FB (ostrożnie szacowana) mających stały kontakt z prorosyjską propagandą wzrośnie do ok. 2,5 mln osób. Zaś liczba wejść na te witryny tylko w sierpniu wyniosła… 53,6 miliona.." Podaje portal oko.press. Portal ten pisze dalej cytat:

"Rosyjska propaganda sączona jest do głów Polaków w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas sądzono. Dociera nie przez oficjalne kanały sterowane przez Rosjan, które w Polsce nie cieszą się popularnością, lecz przez polskojęzyczne portale informacyjne.

Rozpowszechniają one w Polsce „newsy” ze Sputnika Polska, Russia Today (dziś występuje pod logiem: RT) oraz z pro-kremlowskiego portalu Voice of Europe. Podawane z pro-kremlowskich źródeł informacje dotyczą przede wszystkim wydarzeń z zagranicy. Widać, w jak ogromnym zakresie prorosyjska propaganda usiłuje kształtować Polakom obraz współczesnego świata.

Mechanizm jest prosty. Sputnik, Russia Today oraz Voice of Europe podają informacje z całego świata i z Polski, odpowiednio przetworzone tak, by pasowały do pro-kremlowskiej wizji rzeczywistości:

 USA, UE, NATO i Niemcy są złe, w stanie rozkładu i anarchii, Rosja jest stabilna i bezpieczna, chyba że zostanie zaatakowana przez „złych”, dlatego zbroi się, by w razie czego móc się bronić podczas III wojny światowej, która niebawem wybuchnie, a wywołają ją oczywiście Stany Zjednoczone. Sputnik Polska dokłada do tego jeszcze złych Ukraińców, którzy nienawidzą Polaków, zaś VoE przoduje w informacjach o złych muzułmańskich oraz czarnoskórych uchodźcach, którzy niszczą europejską kulturę i atakują Europejczyków."

Oto lista portali, na których znalazłam newsy ze Sputnika, RT czy VoE (alfabetycznie):

    alternews.pl,
    alexjones.pl,
    dziennik-polityczny.com,
    hnews.pl,
    koniec-swiata.org,
    magnapolonia.org,
    narodowcy.net,
    nczas.com,
    ndie.pl,
    neon24.pl - Opisywany w moim materiale  https://naszeblogi.pl/58502-an...
    newsweb.pl,
    parezja.pl,
    pikio.pl,
    prostozmostu24.pl,
    prawdaobiektywna.pl,
    reporters.pl,
    sioe.pl,
    wmeritum.pl,
    wolnosc24.pl,
    wolna-polska.pl,
    wprawo.pl,
    wsensie.pl,
    zmianynaziemi.pl.

Najmniej artykułów z pro-kremlowskich źródeł znalazłam na portalach: hnews.pl, prawdaobiektywna.pl i newsweb.pl. Były to pojedyncze teksty, zapośredniczone z innych portali. Bardzo częstą praktyką jest tu podawanie informacji wzajemnie od siebie. Jeśli jednak komuś wydaje się, że cała reszta są to witryny niszowe i mają one niewielki wpływ na Polaków, myli się.

Powyżej miliona wejść w sierpniu 2019 roku (do 27 sierpnia, dane z SimilarWeb) odnotowały: magnapolonia.org, zmianynaziemi.pl, nczas.com, newsweb.pl, wmeritum.pl, ndie.pl, wolna-polska.pl i największy w tym gronie pikio.pl (34,4 mln wejść).

Bardzo intensywnie z treści pro-kremlowskich korzysta witryna nczas.pl, czyli Najwyższy Czas, powiązana z tygodnikiem o tej samej nazwie, którego założycielem był Janusz Korwin-Mikke. Dziś witryna promuje zarówno Korwin-Mikkego, jak i Stanisława Michałkiewicza, radykalnie prawicowego publicystę.

Zaś Fundacja „Najwyższy Czas”  finansuje również, jak czytamy w informacji na stronie, honoraria autorskie autorów piszących na kolejnym portalu – wolnosc24.pl. Obie witryny często prezentują rosyjską wizję świata.

Wolność24.pl podawała za Sputnikiem m.in. informacje o nagiej opozycjonistce na spotkaniu przywódców Ukrainy i Białorusi w Kijowie, wypowiedź jemeńskiego generała nt. USA czy news o rosyjskim robocie, który potrafi strzelać z obu rąk. Za „Voice of Europe” cytowano newsy o tym, że muzułmanie za 12 lat przejmą kontrolę nad Brukselą, Węgry wycofują z uczelni „gender studies”, a Europę za chwilę zaleje nowa fala imigrantów, wśród których będą terroryści.

Obserwując działania rosyjskiej propagandy w Polsce widać, że Rosja angażuje się w Polsce na co dzień głównie w tematy budzące silne emocje społeczne. Często nie mają one związku z polityką, dotykają za to spraw istotnych dla zwykłych ludzi – właśnie za ich pomocą propagandziści pogłębiają podziały społeczne i potęgują chaos. Służy do tego m.in.. budowanie określonej wizji świata – zgodnej z interesem Kremla.

A w jego interesie jest osłabianie istniejącego, politycznego porządku, budzenie przerażenia i pogłębianie lęków. Stąd tak popularne treści skrajnie antyimigranckie, antymuzłmańskie, ale też antyukraińskie. Skutkiem tego jest również prezentowanie wybiórczo wszelkich negatywnych doniesień na temat sytuacji w instytucjach i krajach Unii Europejskiej oraz w NATO.

Na jednym z opisywanych portali znalazłam np. wywiad, oczywiście skopiowany ze Sputnika, z generałem, który przekonywał, że NATO nie jest nam dziś do niczego potrzebne. Zaś Angela Merkel jest stałą negatywną bohaterką zarówno w RT, jak i w Sputniku czy w VoE.

I tę właśnie wizję świata dostają Polacy za pośrednictwem polskich portali, także silnie prawicowych, walczących – wg ich własnych zapowiedzi – o silną Polskę. Podkreślam jeszcze raz: nie mówimy o niszowym wpływie, tylko o milionach Polaków, którym takie informacje są serwowane.

Czy pro-kremlowska propaganda wygrywa dziś w Polsce? Na pewno rosyjscy propagandyści umiejętnie szerzą w Polsce swoją opowieść o świecie. Na pewno  ich celem jest pogłębienie podziałów w Polsce  i w Unii Europejskiej. Czy bez tej propagandy podziały były mniejsze? Trudno powiedzieć. Ale warto mieć wiedzę, kto, jak i pod jakim przykryciem działa by nasze kłopoty powiększać........."
Czy to jest wojna informacyjna czy propaganda ?

Wojna informacyjna trwa w polskiej i międzynarodowej sieci internetowej od wielu lat. O tym fakcie informują coraz częściej zagraniczne i krajowe media. Taki stan rzeczy jest zauważalny niemal codziennie w krajowym internecie.
Kampania dezinformacyjna wielu państw w tym Kremla, wojna psychologiczna poprzez stosowanie nowoczesnych technik psychologicznych nasila się z dnia na dzień głównie w związku ze zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz ekspansją polityczną Rosji na świecie.

Każdy niemal nośnik informacyjny jest natychmiast infekowany przez zwolenników Putina - chociaż to jest to samo. Zwolennicy polityki i strategii wojny płynącej z Rosji używają do swego działania oficjalnych witryn internetowych np. RussiaToday lub działają oficjalnie za pośrednictwem wewnętrznych rosyjskich stacji radiowych i telewizyjnych.
Prasa wielokrotnie donosi o zaktywizowaniu na terenie Unii Europejskiej w tym w Polsce wywiadu Rosji oraz współpracujących z nimi lewackich trolli. Aresztowanie rok temu przez służby specjalne Polski osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji to wcale nie był początek wojny wywiadów.

Konflikt zbrojny na Ukrainie, wojna w Syrii, wybory w USA przy pełnymi zaangażowaniu Rosyjskich Służb Wywiadu, aneksja Krymu oraz szereg prowokacji i działań nieprzychylnych w stosunku do krajów NATO i Unii Europejskiej to była jak pamiętamy zapowiedź poważnej ofensywy Rosyjskich Służb Specjalnych.

Prezydent Władimir Putin wprowadził reformę rosyjskich służb wywiadu, kontrwywiadu i służby bezpieczeństwa. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) została przemianowana na Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego oraz odzyskać kontrolę nad Służbą Wywiadu Zagranicznego (SWZ FR) i Federalna Służba Ochrony  (FSO) – odpowiednika polskiego BOR - u W kręgach wywiadowczych i prasie mówiło się, że Putin dążył do połączenia wszystkich instytucji bezpieczeństwa (FSB, GRU, SWZ FR). Celem tego miała być odbudowa wpływów służb specjalnych na wzór KGB.

Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej przejęła zadania wykonywane wcześniej przez Zarząd Główny KGB ZSRR (ros. PGU), zajmujący się wywiadem zagranicznym.
Głównym zadaniem SWZ FR jest m.in. dostarczanie prezydentowi i rządowi Federacji Rosyjskiej informacji politycznych, ekonomicznych, technicznych, naukowych, analiza ww. informacji o państwach, organizacjach, ludziach, o wszystkim co ma znaczenie dla prowadzenia skutecznej polityki przez prezydenta, premiera i rząd Federacji Rosyjskiej. Funkcjonariusze SWZ FR działają jako dyplomaci, funkcjonariusze bez immunitetu dyplomatycznego tzw. nielegalni będący pod przykryciem dziennikarzy, turystów itp. Wykorzystują do tego celu ambasady, konsulaty osyjskie rozsiane po całym świecie oraz (nielegalni) rozmaite przedsiębiorstwa i organizacje Po rozpadzie Związku Radzieckiego i zakończeniu zimnej wojny, głównym zadaniem wywiadu Rosji było zlikwidowanie luki naukowo-technicznej między Rosją a krajami NATO.
Jaki jest pretekst i kontekst działań wywiadowczych Rosji

Scenariusz jest zawsze ten sam, rosyjskojęzyczne mniejszości narodowe, wspierające ich lewackie ugrupowania, nakierowywane są za pośrednictwem działalności rosyjskiego wywiadu na dezorganizację ładu i porządku prawnego państw w których zamieszkują co jest jakoby powtórką z najnowszej historii Europy i działań dywersyjnych wywiadu III Rzeszy Niemieckiej na terytorium Austrii, Czech czy Polski.
Takie działania Rosyjskich Służ Wywiadowczych odnotowywane zostały już w 1991 r. w Estonii o czym na łamach prasy wypowiadał się Ambasador Łotwy w Polsce. Rosjanie zarzucali wówczas Łotewskim władzom naruszanie praw mniejszości rosyjskiej porównując politykę Łotwy do nazizmu.

Prasa Europejska często informowała o czynionych usilnie próbach przez służby specjalne Rosji na odzyskanie wpływu i przywrócenia hegemonii Rosji na obszarze postradzieckim.
Działania wywiadu Rosji nasiliły się od momentu gdy pułkownik KGB Władimir Putin objął w Rosji ster władzy czyli od 2000 r. Pod pozorem rozbudowy działań antyterrorystycznych Rosja wydawała zwiększając środki finansowe na rozbudowę swojego agresywnego wywiadu.

Za cel postawiono sobie wówczas np. wykradanie tajemnic gospodarczych i technologicznych, uzyskanie wpływu na politykę wielu krajów w tym możliwości ich destabilizacji wewnętrznej. Ilość szpiegów w krajach UE zwiększano wielokrotnie  więcej niż niż liczyły one sobie w czasie tzw. zimnej wojny.
Działania wywiadu Rosji przeciwko NATO i UE

Wspieranie ruchów separatystycznych w krajach, które sympatyzują z NATO czy UE to już standard w działaniach Wywiadu Rosji przykładem koronnym takiego działania może być choćby Gruzja roku 2008, także działania na terytorium Mołdawii i Nadniestrzu gdzie Rosja próbowała i próbuje zdestabilizować te regiony świata. Rosja za pomocą swoich służb specjalnych podjęła zakrojone na wielką skalę działania zmierzające na podporządkowaniu energetycznemu państw NATO i UE oraz innych wchodzących w zainteresowanie Kremla np. Ukrainy.

Rosyjska polityka zewnętrzna przyjęła wówczas zasadę tzw. „Planu Putina” o ciągłym i sukcesywnym wywoływaniu kryzysów politycznych w państwach. Clifford Gaddy z Brookings Institution podkreśla w swoich materiałach publikowanych w prasie, że Putin rozpoczął tajne operacje od państw Kaukazu po bałtyckie by wprowadzić swój plan związany z odzyskaniem rosyjskich wpływów w tych regionach.

Budowa gazociągu South Stream to jeden z wielu elementów tego planu, Anders Fogh Rasmussen wielokrotnie w swoich wypowiedział oceniał, ze cytat „agresja Rosji wobec Ukrainy to tylko część wielkiego planu Władimira Putina”.
Wojna na terytorium NATO, według prasy amerykańskiej, nie będzie polegała na działaniu tzw. zielonych ludzików a przy wywoływaniu  częstych kryzysów politycznych i wskazania wiodącej roli Kremla w ich załagodzeniu.
Skuteczność działania Rosyjskich służb wywiadowczych została sprawdzona w praktyce przy zbrojnej aneksji Krymu oraz prawie całkowitej zdradzie żołnierzy ukraińskich wcześniej inwigilowanych przez wywiad Rosji.
Były Sekretarz Stanu USA John Kerry przyznawał wielokrotnie w swoich wypowiedziach przed mediami, że prorosyjskie demonstracje w niektórych ukraińskich miastach były częścią planu, którego celem miało być wejście Rosjan na Ukrainę. Powtórzył się scenariusz aneksji Czechosłowacji w 1938 r. przez Hitlera stąd dobre porównanie przez niektóre media tych dwóch przywódców. Podobne działania obserwujemy w państwach nadbałtyckich jak Łotwa, Litwa czy Estonia. Rosjanie budują i wciąż rozbudowują za pośrednictwem swoich służb specjalnych tzw „piramidę strachu” przed uderzeniem zbrojnym Federacji Rosji na te kraje.

Zaplanowany atak wywiadowczy  na państwa NATO i kraje UE to główny cel działań wywiadu Rosji
Rosjanie w chwili obecnej głównie koncentrują obecnie swoje wysiłki wywiadowcze na destabilizacji państw Europy Środkowo – Wschodniej głównie na Polsce, państwach bałtyckich, Ukrainie, Bułgarii i Mołdawii.
Podważenie ładu międzynarodowego poprzez zastraszanie militarne (ćwiczenia wojsk, rozbudowa infrastruktury wojskowej itp.) to tylko jeden z wielu działań propagandowych i wywiadowczych służb i agentury, która w dużej ilości pozostała w krajach postsowieckich po wycofaniu się tych terytoriów regularnych wojsk.

Uśpieni agenci zaczynają swoje działania niejednokrotnie skuteczniej niż pułki czołgów czy dywizji zmechanizowanych. To stara wypróbowana taktyka działania tak skutecznie realizowana w czasie choćby II wojny światowej przynosi skutki i korzyści np. na Ukrainie.

Główny atak gospodarczy Rosji wspierany wywiadowczo przy pomocy swojej zakonspirowanej w instytucjach państwowych, spółkach energetycznych i informatycznych  to embarga, oraz zastraszanie militarne poprzez wojska usytuowane w Kaliningradzie oraz ćwiczenia wojskowe ataku na kraje NATO. Takie w działania planowane przez wywiad Rosji  to tylko niektóre elementy działań nie tylko nacisku na rząd i budowę w Polsce tzw. „piramidy strachu” ale głównie agenturalnych działań wywiadowczych.

Internet opanowały, jak donosi prasa, już hordy hakerów opłacanych przez Kreml szkalujących politykę wewnętrzną, podważające potrzebę podnoszenia gotowości obronnej państwa czy gospodarki narodowej, politykę zewnętrzną. Dobrze iż szybko są takie działania ujawniania i eliminowanie przez nasze służby specjalne w tym ABW i SKW.

Aresztowanie na terytorium Polski, jak pamiętamy, agentów służb wywiadowczych Rosji w tym oficera WP to nie był wcale zdaniem wielu początkiem wielkiej kontrofensywy wywiadowczej i kontrwywiadowczej i takie działania należy wspierać gdyż są one w naszym interesie i dla naszego bezpieczeństwa.

Wrogim działaniom wywiadu Rosji nakierowanym na podporządkowanie Polski należy się przeciwdziałać w działaniu ofensywnym. Na trolli prorosyjskich, dla których nie istnieje dobro Polski sądy w ramach obowiązującego porządku prawa powinny znaleźć odpowiednie miejsce odosobnienia.

Czas walki o Wielką Polskę się zaczął ta wojna trwa ! ( nie myślę tutaj o walce militarnej), wojna o Polskę o nasz kraj dlatego tak ważne jest byśmy wszyscy dla których dobrem jest nasza ojczyzna w te walkę na wszystkich jej frontach się zaangażowali i ją wygrali. Trolle sowieckie atakują portale internetowe o treściach patriotyczni – narodowych i to już na skalę masową.
Infekują je poprzez dodawanie treści szkalujących Polskę i Polaków by w ten sposób zlikwidować ich istnienie. Podważają w swoich treściach patriotyczne wartości młodych patriotów w tym walkę o wolną Polskę prowadzoną przez Żołnierzy Wyklętych nazywając ich „ bandytami i mordercami”. Szkalują w ten sposób wartości patriotyczne Polaków w tym religię katolicką przeciwstawiając jej Islam jako dobro nie szkodzące nikomu ( namowy do przyjmowania w Polsce Islamistów ).
Trolle sowieckie i lewackie to sama sitwa skupiająca się już w grupach. Mechanizm ich działania jest prosty. Poprzez oszustwa starają się dostać do stron o treściach patriotyczno- narodowych, kibicowskich czy ONR -u istniejących już na Fb skupiające wokół siebie wiele tysięcy osób. Starają się oni uzyskać miano administratorów by ściągnąć w ten sposób swoją lewacką grupę i szybko „zainfekować„ prezentowane na tych stronach wartości patriotyczno – narodowe.To się już dzieje prawie na masową skalę wystarczy prześledzić portale społecznościowe.

Szkalują  ci wrogowie i wyśmiewają w swoich komentarzach wizerunek młodych patriotów nazywając ich „ bandytami stadionowymi, kibolami, zadymiarzami itp.  twierdzą iż pobyt w Polsce wojsk amerykańskich to " zbrodnia i niepotrzebny wydatek" , "Katyń był efektem i winą Polski". "Prawdziwymi wrogami Polski są Amerykanie i Żydzi ". "Po co Polsce Armia" - te i inne wypowiedzi są charakterystyczne na portalu NEon24.pl.
Cel tego działania jest jeden – rozbić rodzący się potężny Polski Patriotyzm i jego źródło. Zniszczyć poczucie bezpieczeństwa, wprowadzić element strachu i niepewności. Wmówić Polakom iż bez Rosji zginą itp..
Tak działają prawdziwi wrogowie być może nieraz gorsi niż ci stojący u bram Polski z bronią w ręku gdyż ich widać, można ich policzyć i zidentyfikować. Zielone ludziki Putina za ekranami komputera myślą, że sę bezkarni i nie można ich zidentyfikować - jakże się mylą.

Powstały  już w Polsce specjalne siły zbrojne do takiej walki- Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. 
Najwyższy już czas dać odpór tym wrogim działaniom. Patrioci będą wiedzieli co mają z nimi zrobić. Jednym ze sposobów np. na szkalowanie wizerunku Prezydenta RP jest kierowanie spraw do Prokuratury.
Walka o Wolną Polskę trwa nadal. !

Źródło : https://oko.press/rosyjska-pro...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2021 [12:26] - Jabe | Link:

Jakiś przykład?

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [15:19] - Tezeusz | Link:

W materiale w wykazie portali pro rosyjskich  zamieszczony.został link do faktów i konkretów

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [15:24] - Imć Waszeć | Link:

Jabe, rząd Niemiec i rząd Francji, a nawet Włoch sączy od lat prorosyjską propagandę i jakoś nikomu to nie przeszkadza "tkwić w Unii" albo "brać środki z Unii". Wniosek z tego taki, że wojenka o ruską agenturę jest formatem reality show tylko i wyłącznie dla Polaków. Z wiadomych względów można o sprzedawanie takiego formatu podejrzewać wyżej wymienione rządy, ale co za interes mają w tym nasi przyjaciele Amerykanie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [15:31] - Tezeusz | Link:

Żyjemy w Polsce mamy Polskie obowiązki nie Niemieckie czy Francuskie. Ot i cała różnica. A co do zagrozenia proponuję literaturę przedmiotu Konstytucję RP i  Ustawę o.Powszechnym Obowiązku Obrony.
Wówczas twoja wypowiedz to czyta demagogia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [15:48] - Imć Waszeć | Link:

Drogi Tezeuszu, ja to tutaj piszę od wielu lat (ad obowiązki). Chodzi mi o coś zupełnie innego. Po co, w jakim celu nakręcacie tu Panowie (Panowie, bowiem przyjęliśmy tu pewien poziom kultury w przeciwieństwie do wyżej wymienionych chlewów) ten cały majdan bluzgów i pustych oskarżeń, który - jak sami twierdzicie - spowodował konieczność ewakuacji się całej grupy stamtąd do nas? A może to wcale nie jest ucieczka tylko ordynarny najazd wraz z przekalkowaniem tamtejszych wzorców zachowań? Co do mnie, to znam waszą czeredkę z widzenia nie od dziś, a zdanie wyrobiliśmy sobie dawno temu na Katarynie. Kiedyś pisząc tam przemyślenia o takim gościu zwanym Piotr Bein, który deklarował się jednocześnie żydem i panslawistą, antysemita i rusofilem, antykatolikiem i chyba starowiercą, bo lubił też prawosławie, zdałem sobie sprawę z tego, co faktycznie i realnie powoduje wzrost agresji w "dyskusji" na pewne tematy i bluzgi w odpowiedzi na pewne pytania. Podbijanie bębenka, tylko jaki jest cel? Sporo czasu z buta traktował nas niejaki "obibok na własny koszt", więc odporny jestem na pewne rodzaje manipulacji. Co zatem będzie daniem głównym na tym obiedzie spraszanym? Nie wiem, ale się dowiem. Obiecuję ;)

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [16:33] - Tezeusz | Link:

Szanowny Panie. Strefa wolnego słowa to nie tylko pisanie o kwiatkach a o tak ważnych sprawach dla Polski jak jej bezpieczeństwo, gospodarką i nasz dobrobyt. Wiadomo kto jest wrogiem Polski. Trzeba i te wątki ii fakty pokazywać tak jest idea tego portalu.
Cytuję :
1."Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać. W szczególności do ich dyspozycji stoją media reżymowe..." (https://naszeblogi.pl/nasze-za...)
Wystarczy nieraz tylko przeczytać tzw Regulamin Portalu i być patriotą Polakiem.
Co do chamstwa to wprowadzają tutaj trolle jak np. patrz Pers@ vel Jarosław Ruszkiewicz. piszący jako SpiritoLibero  z portalu NEon24 zwanego "Scierwoneon" szkalującego Polskę i Siły Zbrojne RP.
 https://naszeblogi.pl/58502-an... ( wystarczy przeczytać jego komentarze kiedy i gdzie je zamieszcza i co sobą reprezentuje).

Co do mojej skromnej osoby zapraszam na mój blog https://albicla.com/Tezeusz. Tam jest wszystko KIM JESTEM.

Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Pers

01-05-2021 [16:26] - Pers | Link:

tezeusz (Wanda zieonooka)
"Co do chamstwa to wprowadzają tutaj trolle jak np. patrz Pers ( wystarczy przeczytać jego komentarze kiedy i gdzie je zamieszcza i co sobą reprezentuje... wystarczy ! )"

Jakoś Admini nie mają nic przeciwko moim komentarzom...
Czyżby to też były "chamy"?

tezeusz -  "Wulgarne pyskówki i kłótnie" - tak napisał o tobie właściciel niepoprawni.pl i cię wyrzucił... https://niepoprawni.pl/przewod...

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-05-2021 [00:24] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Witaj

"z buta traktował nas niejaki "obibok na własny koszt" "

Ten gość wysmażył paszkwil na mój temat, który usłużna wyszukiwarka Google (polska edycja) umieszczała na pierwszym miejscu. Nie żałował sobie i poleciał nie tylko po mnie, lecz po całej rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem ojca (śp.) osoby w Gdyni powszechnie znanej i szanowanej. Nie mogłem pozostać bierny, rozpocząłem poszukiwania by dopaść gnoja, by dokonać sprawiedliwości sądownie, lub w rozmowie w cztery oczy. Wielu znajomych włączyło się w akcję, więc dosyć szybko zidentyfikowałem go. Koledzy z WZZW, najstarsi wolnościowcy, co stworzyli Solidarność, dostarczyli mi swoje informacje. Obibok to taki miniaturowy Bolek. Z paskudną historią. W czasie strajków stał na bramie między stoczniami Lenina i Północną i rejestrował ruch strajkujących. Potem doprowadził do zajęcia przez milicję maszyn drukarskich. Miał sporo takich agenckich dokonań i był na czarnej liście strajkujących. Później, już w III RP najprawdopodobniej oddelegowano go do internetu. Gdy już go zidentyfikowałem, precyzyjnie z adresem, to grupa komandosów z Formozy zaproponowała, że mi go wystawi, bym mógł sobie pogadać. Zobaczyłem połamanego staruszka - jakieś metr pięćdziesiąt parę, typowego łachudrę. Szedł chyba z wnuczką, a ja nie jestem krwiożerczy. Niech dogorywa w pokoju. Jacy oni, mimo tylu minionych lat, ciągle ideowo zaangażowani i zdolni do każdej podłości.
I dokuczył sukinkot. Na przykład tutejszy Pers, czyli Ruszkiewicz, były administrator NEonu24 i jego klika, żywcem kopiowali kłamstwa Obiboka z paszkwilu przy każdej okazji. Taka zorganizowana nagonka. Potem jeszcze podano mi informację, że to "sowy z wsi" zwróciły na mnie uwagę i rozpoczęli niszczenie.
Oczywiście trójmiejska prokuratura nie była zainteresowana. Dodam, że Pers to bliski kumpel Obiboka na własny koszt i również osobiście prowadził "rozpoznanie" w Trójmieście.

Takie to czasy, nawet po tylu latach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-05-2021 [00:43] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni, domyśliłem się, że coś z nim jest nie tak. Próbował podporządkować sobie grupę Kataryniarzy, a każdego zbuntowanego czy tylko próbującego zadawać niewygodne pytania równał od razu do ZOMO, ORMO i komunistów z UB. Te frazesy o żarliwym patriotyzmie, Solidarności, AK i wolnej niepodległej Polsce brzmiały dokładnie tak samo jak tu obecne, stąd moje skojarzenie ;). W końcu udało się go delikatnie spławić i jakoś forum Kataryny dokulało do czasów niemal współczesnych, choć autorka zamilkła ponad rok wcześniej. Jak wiadomo Kataryna zbratała się z Gazetą Wyborczą, bo akurat ich układ karmił zaszczytami i dzielił pieniądze. Nie oznacza to jednak, że wszyscy czytelnicy potraktowali to jak business as usual.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-05-2021 [01:01] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Przyznam się, ze to właśnie Kataryna spowodowała moją aktywność w mediach społecznościowych (potem Seawolf ze Świętojańskiej). Toteż chyba jak większość zaczynałem na Salonie24. Lecz szybko przestało mi się tam podobać, jak wyczułem, że to raczej projekt biznesowy. I to warszawki. A potem doszedłem do przekonania, że Kataryna daje tylko twarz, a w rzeczywistości to silny zespół z odpowiednimi kontaktami.
To mnie nieco zdegustowało.

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [14:29] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika Pers

01-05-2021 [15:39] - Pers | Link:

Imć Waszeć
"ale co za interes mają w tym nasi przyjaciele Amerykanie?"

Mają i to duży.
Nasi "przyjaciele" Amerykanie traktują Polaków jako mięso armatnie i harcowników do prowokowania Rosji, z którą chcą walczyć do ostatniego żołnierza (ukraińskiego i polskiego).
Do tego potrzebne jest odpowiednie urobienie ludności tubylczej. Propaganda robi wszystko, żeby wzbudzić w Polakach strach i nienawiść do Rosji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [18:25] - Tezeusz | Link:

Pers@ vel Jarosław Ruszkiewicz. piszący jako SpiritoLibero  bohaterze moich materiałów o antypolskich portalikach,  kolejne materiały na ten temat już wkrótce. Bedą tam.i twoje materiały i wypowiedzi na temat Polski, Sił Zbrojnych RP. itd. Będzie się działo. Oczywiście trafi na Fb.i Abliclę jak zwykle.
https://niepoprawni.pl/blog/hu...
https://niepoprawni.pl/blog/hu...
https://niepoprawni.pl/blog/78...
https://niepoprawni.pl/blog/hu...
https://niepoprawni.pl/blog/mi...

Obrazek użytkownika Pers

01-05-2021 [18:18] - Pers | Link:

tezeusz (Wanda zielonooka)
"Oczywiście trafi na Fb.i Abliclę jak zwykle."

A do prokuratury, kancelarii premiera i prezydenta też trafi?
Hahahahahahahahahaha :)))))))))))))))))))))))))))
Oj żałosny, mały człowieczku...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [19:43] - Tezeusz | Link:

Antypolski trollu, ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Pamiętaj za opluwanie Polski  i Wojska Polskiego też przyjdzie zapłacić.

zdrowia życzę..psychicznego.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [20:35] - Tezeusz | Link:

Jaruś ślicznie wyszedłeś na tej fotce.
Obłednie!
Ahahahabuhaha
https://niepoprawni.pl/blog/mi...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [19:53] - Imć Waszeć | Link:

Do poziomu mięsa armatniego jeszcze w dyskusji i w mądrości etapu nie dotarliśmy. Chodzi mi tylko o to, jaki interes mają w utrzymywaniu a nawet w amplifikowaniu (np. TVN) formatu zachodniego reality show, w którym uczestnicy cały dzień węszą wokół siebie i mają za zadanie po zapachu ujawniać obcych, czyli ruskich szpiegów. Zwróciłem przy tym uwagę, że zachodnie "mocarstwa" nie przejmują się wcale tym tematem i robią świetne interesy mimo "ewidentnych działań wrogich na terenie paktu NATO" (użycie broni chemicznej, zamachy terrorystyczne). Jeśli zaś przyjrzymy się działaniom naszego największego sojusznika, to jako pierwsze w oczy przywali z blachy daleko posunięta powściągliwość w sprawie Smoleńska, a także podbijanie bębenka oszczerstw głoszonych tam już oficjalnie przez pewne środowiska, o których to wiemy. Oszczerstwa powtarzane nawet bez przełykania śliny przez persony z rządu, jakby ich wywiad i wiedza geopolityczna miał przypominać nasz wywiad i naszą sumaryczną wiedzę o procesach dziejących się w świecie. Nie mówimy tu więc ani a rusofilii ani o amerykanofobii, tylko zadajemy bardzo niewygodne choć logiczne pytania, na które odpowiedzią jest jazgot i napady band zorganizowanych trolli. Jeśli więc "jestem Polakiem i mam obowiązki polskie", to dlaczego "bardziej dbam o wygodę tych co to wiemy i Amerykanów", niż o nasz interes? Nawiasem mówiąc wiem co nieco o amerykańskiej obecności w Polsce w latach 90-tych, więc akurat mnie pewne "niemożności" w rodzaju braku rozliczenia WSI lub wykopania kasty zupełnie nie dziwią. A skoro ta obecność, to skąd ci wszędobylscy Niemcy, nieprawdaż? Media, rozrywka (polityczne ataki na Kaczora nawet w dubbingach filmów), przetwórstwo rolne, cukier, handel, energetyka i niedoszła kolej - komputer do zarządzania ruchem kolejowym i układaniem rozkładów, był używanym komputerem niemieckim z DB i nie był to żaden przypadek, tak samo jak podarowanie przez MS każdej szkole i instytucji w Polsce sieci komputerowej na Windowsie. ;) Kiedyś do tego etapu rozumienia rzeczy dojdą wszyscy, ale chwilowo napad trolli wystarcza do odwracania uwagi.

Obrazek użytkownika J z L

01-05-2021 [20:07] - J z L | Link:

Gdyby nie daj Boże Rosją napadła na nas, to najlepiej jakby zrobiła to gdzieś na terenie Ukrainy albo Białorusi bo u nas za mało miejsca żeby ich wszystkich pochować.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [22:00] - Imć Waszeć | Link:

Gdyby Rosja na kogokolwiek napadła, to trzeba doprowadzić do takiej sytuacji, żeby natychmiast Ukraina upomniała się o Krym, Gruzja o Abchazję, Mołdawia o Naddniestrze, Czukcze o autonomię, Finlandia o swoje południowe bagna i lasy, Japonia o Kuryle, a Chiny o część Syberii. W takim doborowym towarzystwie, to i my pewnikiem weźmiemy co nasze ;)

Obrazek użytkownika Pers

01-05-2021 [20:15] - Pers | Link:

Imć Waszmość
"zadajemy bardzo niewygodne choć logiczne pytania, na które odpowiedzią jest jazgot i napady band zorganizowanych trolli."
Napad "bandy zorganizowanych trolli" właśnie ma miejsce na NB. Chcą się uwiarygodnić swoim cepeliowskim "patriotyzmem".

"daleko posunięta powściągliwość w sprawie Smoleńska, a także podbijanie bębenka oszczerstw głoszonych tam już oficjalnie przez pewne środowiska, o których to wiemy."
Dawno to zauważyłem. Gdyby tylko Amerykanie, Brytyjczycy i żydzi chcieli to sprawa Smoleńska zostałaby wyjaśniona w 5 minut. No ale najwyraźniej nie chcą.
Moim zdaniem dil z Rosjanami był i coś za robienie za kozła ofiarnego dostali. Co to było to trudno powiedzieć ale było na pewno. Podobnie jak ze sprawą Gibraltaru.
Ewidentną korzyścią dla naszych "sojuszników" z katastrofy/zamachu w Smoleńsku było podsycanie nienawiści do Rosji, którą chcą podbić syjoniści i neokoni (w sumie to ta sama swołocz) wykorzystując do tego zasoby i terytorium Polski i Ukrainy. Przewidując przyszłe działania przeciwko Rosji z użyciem Polski i Ukrainy lepiej urobić sobie opinię publiczną.

" A skoro ta obecność, to skąd ci wszędobylscy Niemcy, nieprawdaż?"
Niemcy są mniej suwerenne niż nam się wydaje. Swego czasu dostali od USA Europę w pacht ale tylko ekonomicznie. Teraz jednak zamarzyła im się także suwerenność polityczna.

"Kiedyś do tego etapu rozumienia rzeczy dojdą wszyscy, ale chwilowo napad trolli wystarcza do odwracania uwagi."
No właśnie! Trolle zawsze pojawiają się w odpowiednim momencie :)
 

Obrazek użytkownika Ryan

01-05-2021 [22:14] - Ryan | Link:

Ty jako rekordzista w nowych nickach"uwiarygadniałeś" się na wielu portalach.A jak to się dla ciebie zawsze kończyło?

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [12:53] - Pers | Link:

Ryanek
"uwiarygadniałeś" się na wielu portalach"
Wielu? A jakich?
Ty to nie przypadkiem ten niedoszły admin NEon24?
Z pewnym plagiatorem Reinercikiem chcieliście "reformować" portal tylko wam nie wyszło...

Reinercika - plagitora zbanowałem ale ciebie jakoś nie kojarzę...
A Korczarowski jeszcze bije swoją mamę?

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2021 [18:39] - Jabe | Link:

Imć,
Nie mam wątpliwości, że to spektakl. Ma on na celu utwierdzenie wyznawców w przekonaniu, że trwa stan oblężenia i że wolno wierzyć tylko klakierom. Oczywiście to działa tylko na podatnych – w tym słabość tej taktyki.

Po unikaniu konkretu propagandzistę poznasz!

Obrazek użytkownika u2

01-05-2021 [14:58] - u2 | Link:

Zaś Angela Merkel jest stałą negatywną bohaterką zarówno w RT, jak i w Sputniku czy w VoE.

Zadziwiające. Przy całej tej prorosyjskiej polityce budowania ruhry na dnie Bałtyku takie rzeczy wypisywać o pani Kanclerzowej. Aby nie zasłona dymna ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

01-05-2021 [17:39] - Pers | Link:

u2
Zarówno w RT, jak i w Sputniku nie piszą źle o panu Kaczyńskim.
 Aby nie zasłona dymna ? :-)

Może dlatego nie piszą źle https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [21:11] - Imć Waszeć | Link:

O Putinie też w Polsce źle nie pisali i to ci sami, którzy teraz współpracują gorąco z Amerykanami. Zresztą z każdym będą współpracować, bo się boją, że się w końcu do nich dobierzemy i zrobimy im rozliczenie za AK. Sun Tsu mówił "jak ciągną to pchaj, a jak pchają to ciągnij" i to właśnie teraz robią. Pamiętacie jeszcze Panowie jak to się zaczynało? Młody rzutki biznesmen, który w kilka lat po smucie PRL dorobił się milionów majątku i luksusowego jachtu, jedzie do mało znanego mera Sankt Petersburga, żeby z nim wypić wódkę. Chwali się przy tym znajomościami nie z byle kim, także w USA. Na pewno nie jest jakimś tam chłopcem na posyłki, o co to to nie ;). Pijaństwo owo opisuje potem soczyście na postpeerelowskich salonach, czym zdobywa uznanie. Kilka lat później już siedzi (chyba nawet Fogielman nie dał rady), w sumie nikt nie wie jeszcze za co, a wraz z nim idzie siedzieć pewien senator łapówkarz z SLD. Zaś Putin rządzi - nowa nadzieja zachodu i Abramowicza. Taka praca, nie ma lekko. Tak samo jak u nas Baksiki, Gąsiorowscy, Foziewicze, a temu to bodaj Dochnal na imię dali. Resztę nie chce mi się pisać, bo widać do czego doprowadził ten cyrk.

Obrazek użytkownika Jan1797

01-05-2021 [21:53] - Jan1797 | Link:

Zarówno w RT, jak i w Sputniku nie piszą źle o panu Kaczyńskim.
Dokładnie taki komentarz źle o Persie świadczy.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

01-05-2021 [18:05] - Jan1797 | Link:

Mam zdanie odrębne, jeżeli chodzi o panujący dotychczas poziom kultury mniejszości
która tu przez dwa ostatnie lata dominowała.  Postępujący paraliż poprzez postępujący
mono tematyzm; antyszczepionka, antypis, antyrząd, antypaństwo-w kierunku jedno-
znacznego jasyru publikacyjnego na przykładzie Ukrainy potwierdza wskazany kierunek
tyle, że odwrotnie. To, że jeden, drugi czy trzeci rząd sączy prorosyjską propagandę
i nie przeszkadza to kompletnie ubezwłasnowolnionym interobywatelom, którzy jedno-
cześnie budują nasz reality show dla grup interesu, jest tylko celem pośrednim.
Dla przywrócenia klimatu zasadniczego; pozostawienia Polski jak w przypadku Ukrainy
na pastwę podziału, podobnie jak wtedy gdy dopingowali temat podstawowy jakim
były niespłacone długi.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [20:16] - Imć Waszeć | Link:

Masz drogi Janie całkowitą rację. Nie tylko "ruscy" chcą nas rozerwać na kawałki, utopić w długach oraz sprowadzić do roli roboli rolnych liczących do pięciu. Śląsk to już od dawna wie. Dlatego ten jazgot jednokierunkowy może być, a nawet jest przykuwaniem uwagi do pewnych zagrożeń, w celu ukrycia innych równie realnych zagrożeń. Skupianie się tylko na ruskich zagrożeniach jest zawsze opcją wyciąganą z szuflady w przypadku każdej presji z zupełnie innej strony, powiedzmy "sojuszniczej". Musiałbym być jakimś tępym bucem, żeby tego nie skojarzyć, prawda? Zwiększenie ciśnienia w mediach jest niestety faktem. O co więc tym razem będzie chodzić?

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-05-2021 [21:30] - Marek1taki | Link:

Psycholog :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

01-05-2021 [22:16] - Jan1797 | Link:

Filozof?

Obrazek użytkownika J z L

01-05-2021 [20:49] - J z L | Link:

Tragedia
Armagedon
Koniec Świata jaki znamy
Kremlowski Napoleon,chodzące truchło,sowiecka KGB-owska onuca ogłosiła listę "krajów nieprzyjaznych" wobec Moskwy. Znalazły się na niej: Stany Zjednoczone, Polska, Czechy, państwa bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia), Wielką Brytania, Kanada, Ukraina i Australia.
I jak teraz przyjdzie nam żyć

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-05-2021 [21:17] - Tezeusz | Link:

Witaj bo to  sowiecka ideologia. Bydło czerwone ktore tak kochają nasze rodzime sprzedajne  szczury głównie że Scierwoneonowki 

Obrazek użytkownika J z L

01-05-2021 [21:44] - J z L | Link:

Oni już na pampersy nie urobią
Polecam komentarze
https://naszeblogi.pl/46558-drodzy-bracia-rosjanie-list-profesorow-do-putina

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2021 [21:49] - Imć Waszeć | Link:

Oj tam profesorami. Ci co trzeba to się nie odzywają z reguły, np. na UJ i UW, ale swoje robią ;)

Obrazek użytkownika Jan1797

01-05-2021 [22:10] - Jan1797 | Link:

Jakże się cieszę:)) Oczywiście, potrzebnych jest dwóch, niezmiennie wiadomo to
od trzystu lat. Wytłumacz mi Waszeć, jaki interes mają w osłabieniu nas i rozerwaniu
sojusznicy zza oceanu? Co Śląsk od dawna wie o zastoju inwestycyjnym, bieda
szybach i gangach dzieci otwierających węglarki w biegu ? Przeżyłeś ostrzał kulami
gumowymi dla poprawy w sondażach? Nikt nie mówi, że jesteś, znasz jedynie okładkę
uruchom PW.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

02-05-2021 [10:35] - Jarosław Banaś | Link:

Niestety tzw. wojna hybrydowa: informacyjno polityczna trwa cały czas i inaczej nie będzie. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [10:41] - Tezeusz | Link:

To wojna o Polskę .Wojna pokolenia AK z pokoleniem sowieckiego bydła rodem z UB pokolenia resortowrgo. Będę o.tym pisał.