No to co z tą reakcją rządu RP na skandal w Ravensbrueck?

Od trzech dni słychać o tym, że władze stanowczo zareagują na skandal podczas obchodów wyzwolenia obozu Ravensbrueck.
A skandal jest dość poważny oraz wpisuje się w cały ciąg akcji antypolskich.
Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, gdy niemiecka policja nie dopuściła na miejsce rocznicowych obchodów wyzwolenia niemieckiego obozu grupy Polaków - delegacji Związku Narodowych Sił Zbrojnych ze Szczecina, pragnącej uczcić zamordowane w tym miejscu Polki, będące żołnierzami NSZ.
Polski konsul, który podjął się nieskutecznej interwencji, złożył w końcu w imieniu grupy Polaków wieniec.Po pewnym czasie nieznani sprawcy zerwali z wieńca wstęgę.
Bulwersujący jest szczególnie fakt, że równocześnie na teren obozu, gdzie odbywały się obchody, bez problemu wejść mogli osobnicy z georgijewskimi wstążkami, stanowiącymi dziś, jak wiadomo, rozpoznawalny symbol ideologii putinowskiej Rosji. Podobnie nic złego organizatorzy nie widzieli we wnoszeniu na miejsce uroczystości transparentów skrajnie lewicowej Antify, nie mówiąc już o sześciokolorowych emblematach ideologii LGBT. Jak widać na filmach ze zdarzenia, Członkowie Antify kierowali wobec Polaków obraźliwe gesty. Polacy, którzy chcieli wziąć udział w uroczystościach zwracają też uwagę, że Niemcy przy pomocy tego rodzaju lewackich akcji konsekwentnie dążą do zawłaszczania miejsc zbrodni, budując także pokrętną narrację o Ravensbrueck jako "miejscu eksterminacji lesbijek".
Tymczasem największą grupę więźniarek niemieckiego obozu Ravensbrueck stanowiły Polki. W obozie tym więziona była m.in. Wanda Półtawska. Do więźniarek obozu należały też członkinie Narodowych Sił zbrojnych, będące uczestniczkami Powstania Warszawskiego, a których martyrologię uczcić chcieli przybyli na miejsce Polacy.

Czy wezwano niemieckiego dyplomatę na dywanik do MSZ?
Czy wezwano polskiego ambasadora w RFN na konsultacje do Warszawy?
Czy wydano oświadczenie o niedopuszczalnych zachowaniach przedstawicieli kraju, który jest sprawcą zbrodni popełnionych na sześciu milionach obywateli Polski?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-04-2023 [18:45] - sake3 | Link:

W tej sprawie będzie podczas wizyty w Berlinie interweniował wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.Nie ukrywam że jestem rozczarowana milczeniem prezydenta Dudy.Nie zawiódł IPN który dokonał na cmentarzu w Furstenbergu nad jeziorem Szwedt uroczystego pochówku 45 zidentyfikowanych z nazwiska Polek. W uroczystości brały udział byłe więźniarki Barbara PIotrowska i Wanda Półtawska.Smutne,że dopiero teraz minister Gliński przyznał,że podczas obchodów rocznicowych w Dachau Niemcy zabronili polskiej delegacji wpisać się do księgi pamiątkowej,Czyli kolejna zniewaga przemilczana.

Obrazek użytkownika u2

26-04-2023 [18:51] - u2 | Link:

jestem rozczarowana milczeniem prezydenta Dudy

Bez przesady, parę lat temu podobny skandal zdarzył sie w Dachau. PAD ma reagować na wszystkie antypolskie podpuchy ? Od tego są inni droga sake.

Obrazek użytkownika sake3

26-04-2023 [19:10] - sake3 | Link:

Może gdyby wtedy w Dachau a zdarzyło sie to dwukrotnie interweniował MSZ,bądź ambasador polski w Berlinie nie doszłoby teraz do takiego skandalu.Nie da się bowiem inaczej nazwać sytuacji w której uczestniczy nazistowska Antifa i powiewają flagi lgbt a nie ma miejsca dla polskiego wieńca.Polskie więźniarki były przecież w Ravensbruck najliczniejszą grupą.Była wśród nich moja bliska krewna przywieziona na dobicie z Auschwitz.Po eksperymentach medycznych i wyniszczeniu organizmu (ważyła 26 kg przy wzroście 175cm) dochodziła do siebie w Szwecji. 

Obrazek użytkownika u2

26-04-2023 [19:17] - u2 | Link:

nazistowska Antifa i powiewają flagi lgbt a nie ma miejsca dla polskiego wieńca

To rzeczywiście przykre droga sake. Niemcy nie są głupi. Są piekielnie inteligentni. Spotykałem się z nimi za szachową deską i są bardziej upierdliwi niż kacapy, którzy wszak wytrenowali najwięcej mistrzów świata do tej pory :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-04-2023 [18:52] - Chatar Leon | Link:

Ja nie pytam, czy wiceminister coś tam poruszy podczas wizyty (ewentualnie możnaby zapytać, czy powinien w ogól tam jechać)?
Ja się pytam o konkretną dyplomatyczną reakcję.

Obrazek użytkownika sake3

26-04-2023 [19:00] - sake3 | Link:

Proszę nie mieć do mnie pretensji.Odpowiedziałam na ile wiem.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-04-2023 [23:02] - Chatar Leon | Link:

Ależ ja żadnych pretensji nie mam.
Niech nam babcia Sake żyje długie lata!

Obrazek użytkownika sake3

27-04-2023 [08:05] - sake3 | Link:

@Chatar Leon........Postaram się specjalnie dla pana żyć conajmniej tak długo jak żółw.Ale musi pan zmienić repertuar .Nawet dla tak wiekowej babci jak ja ględzenie o maseczkach i szczepionkach staje sie nieznośne i nudzi jako że mimo swoich 95 lat nie mam demencji i świetną pamięć..

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-04-2023 [09:26] - Chatar Leon | Link:

@Sake
Przecież ta "babcia" to z czystej sympatii...
Ględzenie o maseczkach i szczepionkach uprawiali ci, którzy te maseczki i nieskuteczne szczepionki nam wciskali (a wciskają także "ocieplenie klimatu" i inne "europejskie dyrektywy"). Proszę zatem nie mieć pretensji do osób, które po prostu zwracają uwagę na przekręty "pandemiczne".
Nie wszystkim wiekowym osobom udało się przeżyć lockdown służby zdrowia, leczenie przez telefon i całą pandemiczną szajbę. A gdy już trafili w ostatnich chwilach życia do szpitala, umierali tam w samotności.
Poza tym niniejszy mój wpis nie jest o maseczkach i szczepionkach.

Obrazek użytkownika sake3

27-04-2023 [10:27] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.....Wywołałam jak widać wilka z lasu.Przyznaję-1:0 dla pana za wykorzystanie okazji i podszkolenie mnie maseczko-szczepionkowo .Gdybym miała sztuczną szczękę to by mi wypadła z podziwu,że tak dałam się podejść.Jak miło,że nawet na blogu innej treści i tak wychodzi poczciwy ,stary Chatar Leon.

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-04-2023 [19:06] - Ijontichy | Link:

Naiwny optymista zadaje pytanie...na które sam zna odpowiedź. Środkowy palec niemiecki...

Obrazek użytkownika Es

27-04-2023 [01:11] - Es | Link:

Jakiś urzędnik średniego szczebla niemieckiego msz, w obecności Mularczyka wyrazi ubolewanie-gdy jednocześnie za drzwiami sąsiedniego pokoju inni będą pękać ze śmiechu-spuszczając go tym samym na drzewo. Czy to o to nam chodzi? Zasadniczą reakcją powinny być środki odwetowe przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jakie? Do ustalenia. I z uśmiechem na ustach

Obrazek użytkownika sake3

01-05-2023 [11:04] - sake3 | Link:

@Es.....Słuszna uwaga.Polska strona poprzestaje na uzyskaniu markowanych przeprosin,wycofaniu skandalicznego tekstu,nawet nie sprawdzając czy to się rzeczywiście stało czy wyrazach nieszczerego ubolewania.Tylko wygrana sprawa sądowa może mieć sens,nie popiskiwanie.Nic dziwnego że szkalowanie i lekceważenie Polski ciągnie się przez lata ,,czasy wojny zacierają się w pamięci obecnych. Własnie dlatego,że dzisiejsze społeczeństwo mało pamieta to i nie reaguje na stale rosnące fałszowanie historii w której Polacy są już niemalże postrzegani jako sprawcy II-ej WŚw. Wielkim skandale były rocznicowe obchody w Auschwitz i haniebny i kompromitujący występ nowomianowanej pani ambasador Izraela-Azari,po którym oklaskiwałą ją gorąco niestety paniusia z mnisterstwa Gawin.Wtedy nie wpuszczono na teren Auschwitz ani rodzin pomordowanych tam więźniów,ani polskich flag dla pokazania światu,że żadnych innych więźniów oprócz Żydów w tym obozie nie było.Pracownica Muzeum Auschwtz zaproponowała wtedy Polakom by z białoczerwonymi  flagami udali się pod skocznię narciarską bo tam ich miejsce.Temu skandalowi utrącono łeb i zaraz po tym wiceprezydent Gdańska ogłosił,że wojna wybuchła z powodu złego słowa Polaka.Czy była jakaś burza z powodu tak antypolskiej wypowiedzi.Otóż nie.Właśnie ta polska niefrasobliwość o własne dobre imię,obojętność,a nawet skrajnie antypolskie postawy pokazują,że ilość takich incydentów jak ten w Ravensbruck będzie tylko narastać i to szybko.Tam gdzie nie ma zdecydowanej reakcji rządu,MSZ trudno oczekiwać,że strona niemiecka czy izraelska nie wykorzystają takiej okazji..

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-04-2023 [23:23] - Alina@Warszawa | Link:

Olimpia Baranska-Maluszek: przebiła dno! - Świetnie ktoś skomentował słowa sędzi z Iustitii! 
https://www.magnapolonia.org/t...