Powstańcom Wielkopolskim Cześć i Chwała. Pamiętamy o bohaterach..
„Hasło dziś rozbrzmiewa,
Hej za broń powstańcy!
Prusak zdzierać chce sztandary,
Padają ofiary,
Hej za broń! (…)”
https://naszeblogi.pl/64…
Powstanie wielkopolskie do dziś ma olbrzymie znaczenie dla regionu, jest pewnym symbolem mającym podkreślać wyjątkowość zwycięskich, słynących z pracy organicznej Wielkopolan. A jakie miało wpływ na losy Polski?
Jeśli spojrzeć na to pod kątem historii i skutków tamtych wydarzeń, powstanie, które wybuchło 27 grudnia 1918 r., miało absolutnie ponadlokalny charakter. Nie wbiło się w świadomość wszystkich Polaków, a przecież dzięki niemu Polska zyskała Wielkopolskę, ważny silny region historyczny i gospodarczy.
Być może gdyby nie powstanie, region nie zostałby przyznany Polsce podczas konferencji w Paryżu w 1919 r. Jednak opanowanie tego terytorium przez powstańców na pewno ułatwiło mocarstwom zachodnim podjęcie decyzji korzystnej dla Polski. Dzięki temu Polska stała się niepodległym państwem złożonym ze wszystkich trzech zaborów, co przed I wojną światową wydawało się rzeczą zupełnie niemożliwą.
Gdyby nie nie bohaterskie świetnie wyposażone i dowodzone Poznańskie Pułki " Cud nad Wisłą " nie powiódł by się a czerwona zaraza zalała by Polskę i Europę...\
Wielkopolanie szczycą się swoim zwycięskim powstaniem czcząc go bardzo uroczyście nie tylko w oficjalnych jego obchodach, ale i zabawie i uczestnictwie w pokazach grup rekonstrukcyjnych, które wiernie odtwarzają ducha tamtych dni zwycięstwa i chwały.
Cześć i Chwała Bohaterom !
pw.ipn.gov.pl
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 7356
"To miło, że gdyński śledź tak się przejmuje naszym Powstaniem."
Nie twoim Ruszkiewicz nie twoim, twoje jest daleko na wschodzie, tak je wychwalasz w swoich agitkach i hymnach pochwalnych dla faszystowskiej roSSji..w Scierwoneonowym portalu...
Twoje tytuły materiałów ostatnich cytuję :
"Skąd się biorą ataki na cele w Rosji?". "Dlaczego Rosja będzie wiodącym mocarstwem XXI wieku"," Putin źle odczytał Zachód i jeśli wkrótce się nie obudzi, nadchodzi Armagedon",Jak Rosja pomaga w desowietyzacji Ukrainy"..
itd...i tam jest twoje wielkie osrane "Powstanie" sowieckiego szamba....... idiotów, morderców, gwałcicieli, złodziei i bandytów ich dalej wychwalaj.....bardzo chętnie jak zwykle je skomentuję...
Czynię to za każdym razem z wielkim zadowoleniem...cieszysz się...a jak twój blog ?
naszym Powstaniem
Nie ściemniaj puters, ciebie wtedy na świecie nie było, a twój stary został przywieziony na kacapskich tankach, stąd ta twoja miłość do ludobójców z kacapii.
//Nie ściemniaj puters, ciebie wtedy na świecie nie było, a twój stary został przywieziony na kacapskich tankach, stąd ta twoja miłość do ludobójców z kacapii.//
Widzisz, ptysiu litwaku, mój śp. Ojciec urodził się w 1938 ale mój Dziadek dużo wcześniej.
Miał na imię Serwacy i za udział w Powstaniu Wielkopolskim został awansowany do stopnia podporucznika.
powstancywielkopolscy.blogi.pl
Nie wiem czy warto rzucać perły przed takie wieprze jak wy...
Żałosny jesteś i godny politowana..
@ pers z ciebie jest taka perła ale sowiecka, co do porównania ciebie do wieprza - pełna zgoda..dodam rusofilowa taka liżąca...
Twoj ostatni ścierwoneonowy ściek skomentowałem jak zwyklwe.cieszysz się ? I nie możesz go zablokować szkoda prawda ? Jedyneczki masz też ode mnie - taki prezencik..
? Pers,
Skoro Wasze, gdzie pomniki, muzea czy chociażby Dzień Pamięci Powstania?
W końcu mieliście sporo czasu na upamiętnienie, 70 lat.
Pozwolisz, że nie będę odpowiadał na chamskie zaczepki?
W Polsce czci się tylko przegrane powstania.
''Pozwolisz, że nie będę odpowiadał na chamskie zaczepki?''
Tak o sobie ? cham o chamie- niebywałe.Nie pasuje to wypad do swoich śmierdzących ścierw osranych scierwoneonowych...
A w faszystowskiej roSSji co się czci ? ludobójstwo, złodziejstwo, gwałty mordowanie dzieci i kobiet.....takie bandyckie skurwielstwo co może czcić ? bandytyzm ! Stalina i Lenina idoli rusofili...
Na dziś dość.
Wypad.
To według ciebie puters, Powstanie Wielkopolskie lub Powstanie Śląskie zostało przez Polaków przegrane ? :-)
---------------
Dzień Pamięci zwycięskiego powstania jest godnym postanowieniem. Nie jest przeszkodą w budowie Muzeum Narodowego Powstania Wielkopolskiego.
„W obliczu Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego ślubuję, że Polsce, Ojczyźnie mojej i sprawie całego Narodu Polskiego zawsze i wszędzie służyć będę, że kraju Ojczystego i dobra narodowego do ostatniej kropli krwi bronić będę…” – głosiła rota przysięgi Powstania Wielkopolskiego. W 104. rocznicę zwycięskiego Powstania kibice Lecha Poznań przygotowali iluminację. - Dwie trasy oświetlone racami skrzyżowały się pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Było nas chyba około 1500, chciałbym podziękować kibicom z całej Wielkopolski. A także kibicom Pogoni Szczecin, którzy również przyjechali na obchody Powstania – mówi portalowi Niezalezna.pl Marcin Kawka, prezes Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz.
"W Poznaniu Polacy na eventy pisiorskie nie chodzą. Pięć gwiazdek i trzy."
Masz POpaprańcu niemiecki te gwiazdki wyryte na swoim idiotycznym czole ze swoim nazwiskiem... Co za palant! A ilu prawdziwych poznaniaków jest w Poznaniu. No nie ty przywieziony na sowieckich tankach..
Nie wciskaj kitów sake. Dla ciebie Polakami są wyłącznie tacy jak ty, elektorat zjednoczonej tzw. prawicy, w skrócie pisiorstwo. Żaden stosunek do powstań nie ma tu znaczenia.
naszeblogi.pl
dla @tez trzeba podać na tacy, bo to człowiek o baaaaardzo małym rozumku i wielkim kopronosie
encyklopedia.pwn.pl
zapięty w noworoTTka? Git
Na dziś dość.
Wypad.
Już jeden materiał napisany kim i czym jesteś..., pisze się kolejny, pójdzie na lokalny poznański rynek i nie zapomnę przypomnieć jak obrażasz powstańców Wielkopolskich
Lokalny poznański rynek rozpozna w tobie idiotę, leczącego kompleksy w Internecie.
Wystarczy rzut oka na twoją "tfurczość literacką": powstańców Wielkopolskich.
Zdradź w jakiej szkółce niedzielnej uczono ciebie języka polskiego?
BTW
Hodując ciebie na NB admin wyświadcza mi, zajadłemu wrogowi pisiorstwa, olbrzymią przysługę.
Gdyby twoja głupota mogła fruwać byłbyś wroną. Ale masz rację to jak klasyka " kultura i sztuka " Przy takiej sztuce bezmózgowia i nienawiści jak ty KOdziarku z gwiazdkami trudno o kulturę.. Ujawniając kim jesteś chamie z nienawiścią do ludzi sprawiasz mi tyle radośći..
//Pan Ruszkiewicz zapomina albo nie wie ,że każde z powstań przybliżało nas do niepodległości,te przegrane też,//
Sama to wymyśliłaś?
Na dziś dość.Twoja "miłość" do "koszer carka" jest tak żarliwa, że aż boję się wchodzić w polemikę ":a więc gościu teraz wali smrodem scierwoneonowym osranego putlerka i.....zatem...
Wypad ze "szczujni Sakevycza"
Treści agitek @ Persa oceniają, jak można doczytać w komentarzach w NEon24,, na bieżąco specjaliści z wojny propagandowej w tym zapewne z ABW ?. co do samego Ruszkiewicza został on już scharakteryzowany na podstawie jego postaw i wypowiedzi w NB :
naszeblogi.pl
Niewatpliwie przegrane powstania nam pomogły. Wykrwawic się. Dlatego elity mamy obecnie takie akurat na miarę Sake.
a gary nie umyte i walą sowieckim scierwoneonowym gównem a twoje święta prawoslawne tuż tuż. Szybko do garów biegnij.. bo Pop się wścieknie.. smród straszny..Nie napisałem..wypad ..
//gary nie umyte i walą sowieckim scierwoneonowym gównem a twoje święta prawoslawne tuż tuż. Szybko do garów biegnij.. bo Pop się wścieknie.. smród straszny//
Nie musisz @ścierwousz co chwilę udowadniać, że jesteś chamem i kretynem.
chamem i kretynem rusofilowym i to nr 1 jesteś TY co udowodniłem 6 krotnie przypomnieć.?
naszeblogi.pl
np..
"to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."
jeszcze ? Piszę o twojej osobie, twoje agitki ocenia już kto inny...Ja je tylko skomentowałem wielokrotnie.. To co jak pisze Ruszkiewicz cytuję : "WYPAD do swojej ścierwoneonowej szczujni " !...poszedł won ! bez honoru !! won do swoich śmieci..
Często odnoszę wrażenie że to jedna i ta sama osoba, tak sobie przytakują i spijają sobie z dzióbków :-)
//dodatkowo mam prawo do pisania komentów jakie uważam a nie pod dyktando pani Anny czy Persa.//
Oczywiście, że masz prawo.
Inna sprawa co z tego wychodzi...
Ponieważ Ruszkiewicz zablokował możliwość komentowania swoich ścierwoneonowych agitek a sam komentuje moje to by było sprawiedliwie komentuję je oczywiście za pośrednictwem stronki odpowiedniej. Jest uczciwie jest i patriotycznie i po obywatelsku. Nawet jak" coś wzbudza moje podejrzenia "
I to jest dopiero OK. zgodnie z opisaną procedurką :
naszeblogi.pl
Namawiam do stosowania niech będzie uczciwie.....Twoje takie " patriotyczne" myśli Ruszkiewicz cytuję :
"Niewytłumaczalny amok jaki ogarnął polskie "elyty" wchodzące na wyścigi w ukraińską rzyć można przyrównać jedynie do robienia "łaski" USA."
To też poszło z całym pakietem i oczywiście komentarzem a co !! i to jakim chciałbyś wiedzieć !!!
Po co dyskutować z tym toto...nie lepiej komentować jego agitki na stronce...przynajmniej będzie patriotycznie..
Opisane szczegółowo :
naszeblogi.pl
Nie rób mi tego o nadobna @sake!
Mój pobyt na NB straci wszelki sens...
Nie sądziłem, ze masz tak niską samoocenę.
Dyskusje z tobą to bardzo odświeżające ćwiczenie intelektualne.
A teraz co? Mam rozmawiać ze @ścierwouszem o fekaliach?
//prosze doradzić w czym mam iśc na Sylwestra. a w czym z kolei bawić się w karnawale//
Z największą przyjemnością nadobna @sake!
Jestem powszechnie znany ze świetnego gustu.
Ale musiałbym mieć więcej informacji, na przykład jakieś fotki.
Prześlij mi na [email protected] a zrobię z ciebie takie bóstwo, że klękną narody a koleżanki szlag trafi z zazdrości :)
"A teraz co? Mam rozmawiać ze @ścierwouszem o fekaliach?"
Chyba o swoich osranych bandytach roSSyjskiej zgrai ludobójców i gwałcicieli, to tobie faktycznie wychodzi najlepiej.... do czasu ? Fekaliami ty sukcesywnie obrzucasz blogerów NB co tobie 6 krotnie udowodniłem...mam przypomnieć ???
Twoja ocena w zakresie postaw i kultury słowa jest tam zawarta, nie oceniam treści pisanych przez ciebie agitek - od tego to już są specjaliści...Blog ci już poszedł....
Czytam i "dyskutuję" z tobą bo taka pocieszna jesteś :)
"Stary ramolu" do mnie?!
Podejrzewam, że jestem jednak młodszy od ciebie :))
tezeuszku, tępa dzido. Poproś babcię by ustawiła sprawdzanie ortografii w twoim edytorze tekstu , skoro sam nie potrafisz w miarę poprawnie pisać.
W polskim piśmiennictwie nie ma słowa "zachacza". Ani paluchami na klawiaturze, ani długopisem w dłoni, Polak nie napisze takiego babola.
Nie śmiej się z niego.
Jego rodzice w ogóle po polsku nie mówili to jak miał się nauczyć?
I tak nieźle sobie radzi :)
a twoi jeszcze cyrylicą piszą ? bo ty sobie świetnie radzisz......wiadomo.. co kraj to obyczaj.- takie wychowanie ?
A tak dla przypomnienia twoje publiczne słowa napisane na portalu NEon24 o blogerach NB cytuję |:
" w Polsce nie rządzą Polacy tylko żydowskie kundle."
"znowu ten bełkot został przedrukowany na ścieku Sakevycza i oklaskiwany przez najgorsze żydobanderowskie mendy jakie istnieją w Sieci."
"To wyjątkowa banda debili. Jedna taka, @ujejska, pojechała ponoć na UPAdlinę i "przesłuchiwała rosyjskich jeńców". Ponoć "żaden jej nie podskoczył"...I zobacz, że to żydobanderowskie kurwiszcze jest tam podziwiane? Masakra..."
""A jak szukasz kumpli pasujących do ciebie to polecam żydobanderowskie ścierwa od Sakevycza"
"..Zobacz sobie na taką stronkę pt. naszeblogi.pl Zebrała się tam cała ferajna płatnych, żydobanderowskich trolli, których sam stąd wykopywałem i mieszają ludziom w głowach.
Jarek Ruszkiewicz SL 30.09.2021 20:49:41 '
""A ile takich qurev szlaja się po blogach.Starczy zajrzeć na naszeblogi.pl , zatrzęsienie.Tylko, że to są jedynie mendy internetowe. Tamci to chociaż ruszyli doopsko i głupi łeb i pojechali walczyć za banderowców. Ścierwa od Sakiewicza tyle odwagi nie mają. ''
"Internet jest prawdziwym gniazdem żmij żydobanderowskich.
"Starczy zajrzeć na pisowskie "patriotyczne i prawicowe" strony (niezalezna.pl, naszeblogi.pl salon24 czy niepoprawni.pl i zobaczyć ile tego qrestva się ujawniło. Niektórzy przez lata się legendowali jako "Polacy" a teraz drą ryja "chwała gerojam!".
itd..itd...
Zanim komuś coś powiesz i wytkniesz Ruszkiewicz stań przed lustrem nieraz warto..
już jeden materiał o tobie powstał i był na stronach Powstańców Wielkopolskich, teraz kolej na cz 2. Cieszysz się ?
Jakie ty wnioski wyciągasz z historii, skoro jej nawet nie znasz? Jesteś jedyna w swoim rodzaju, mnie uczono, że aby dyskutować/pokonać, a najlepiej przekonać przeciwnika należy poznać jego argumenty i nauczyć się je logicznie oraz rzeczowo obalać. Przy okazji dobrze jest się zapoznać z innym punktem widzenia, bo to odsłania nowe perspektywy. Tylko krowa nie zmienia zdania, wiesz? Natomiast ty, nawet kiedy się ośmieszasz, jak wypisujesz niewiarygodne głupstwa, jak się popisujesz nieznajomością tematów, które komentujesz, to jedyne co potrafisz, to uderzyć w histeryczne nuty rozegzaltowanej panienki. Ojejku, znowu mi dokuczają, nikt mnie nie docenia, a ja przecież taka mądra...
Popraw interpunkcję, bo aż daje po oczach.
najpierw gary bo dalej gównem śmierdzą..
"Powstanie Wielkopolskie II
Jak tylko Ruszkiewicz będzie przejeżdżał przez Poznań wybuchnie II Powstanie Wielkopolskie.
I to będzie początek wstawania z kolan.
Innej opcji nie widzę.
Pytanie: jak duży będzie zasięg, bo może się okazać, że powstanie będzie dotyczyć nagłego zerwania się z fotela i wyskoczeniu z pociągu jadącego z Kujaw do Berlina."
W punkt z oceną daję 5 i łapkę w górę..Jaruś ma tradycyjnie zasłużoną pałę i do takiej oceny tych agitek gorąco namawiam..