Dziś w Polsce znów tysiąc kilkaset zgonów mięsnych!

    Ponad 90% osób umierających w Polsce to osoby jedzące mięso.
    Ludzi jedzących mięso umiera w Polsce ponad dziesięć razy więcej niż wegetarian.
    Jeśli jesteś wegetarianinem, na pewno unikniesz hospitalizacji lub zgonu związanych z jedzeniem mięsa (w tym z powodu współistnienia z innymi chorobami).

   Nie mówiąc o tym że, jak wskazują eksperci, hodowla zwierząt na mięso przyczynia się też do ocieplenia klimatu, a każdy schabowy zwiększa ślad węglowy. Zaufaj więc ekspertom i aktualnej wiedzy naukowej!
 
    Być może zatem, w ramach ostatniej prostej na drodze do Nowego Wspaniałego Świata, zdrowia, szczęścia, pomyślności, równości oraz ratowania planety przez globalnym ociepleniem przyszedł już czas, by zacząć raportować codziennie zgony mięsne! Wystarczy skorzystać z genialnej, rzetelnej i sprawdzonej metodologii wypracowanej przy zarządzaniu pandemią i raportowaniu zgonów osób zakażonych koronawirusem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

08-12-2022 [20:08] - Siberian Husky Dog | Link:

Dlaczego ten wpis nie ukazal sie 10 minut wczesniej
Odbija mi sie teraz wingsami od ciapaka

Obrazek użytkownika Darek65

09-12-2022 [07:48] - Darek65 | Link:

To może coś takiego :)  https://twitter.com/KBlazejczy...

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-12-2022 [20:22] - Tezeusz | Link:

Wokól mnie tyle trawy podrzucę trochę na wigilię. Będzie zdrowo, pysznie i świat  zdrowy się ziści. Popas mile widziany.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

08-12-2022 [20:30] - Edeldreda z Ely | Link:

Surowa reguła zobowiązuje kartuzów do niejedzenia mięsa... Ale nie wiadomo, jaka jest średnia ich życia...
Z drugiej strony, średnia długość życia pielęgniarki to aktualnie tylko 62 lata... Każe się to zastanowić nad jadłospisem tej grupy zawodowej... 🤔
Smutne to wszystko... 

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Rekordowa-liczba-zgonow-wsrod-pielegniarek-Placimy-cene-za-zla-organizacje-systemu,239846,14.html

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-12-2022 [20:49] - Chatar Leon | Link:

A ja wiem, że czegokolwiek bym nie zrobił, mój zgon będzie: a) zgonem nadciśnieniowca, b) zgonem krótkowidza, c) zgonem zaszczepionego w dzieciństwie i za młodu wszystkimi standardowymi szczepionkami, d) zgonem niezaszczepionego cudownym eliksirem kowidowym, e) zgonem jedzącego mięso, f) zgonem jedzącego marchewkę, g) zgonem przedstawiciela rasy białej, itd. Problem w tym, że ktoś cynicznie, zgodnie z "rzetelną metodologią" takimi danymi lubi manipulować, tak jak w przypadku "najgorszej w dziejach pandemii" albo jak w przywołanym przeze mnie anegdotycznym mięsnym przykładzie.

Obrazek użytkownika u2

08-12-2022 [21:08] - u2 | Link:

średnia długość życia pielęgniarki to aktualnie tylko 62 lata

Na świecie nie jest dużo lepiej. Poniżej badanie z 2019 w 35 krajach OECD z lat 2000-2016 :

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...

Obrazek użytkownika spike

08-12-2022 [20:55] - spike | Link:

Najzabawniejszy w ideologii wegańskiej jest fakt, że dla odpowiedniej równowagi organizmu, muszą gdzieś skrycie, może pod pierzyną, zajadać mięsne suplementy :))))))))))))))

Swego czasu na S24 prowadzili bloga w w/w temacie, jak i co jeść, aż pewnego czasu pojawił się wpis, który przypominał "wiernym wyznawcom", by nie zapomnieli o mięsnych suplementach dla zdrowia swojego i społecznego, a szczególnie dla wzmocnienia tej wyjątkowej wiary w zbawienną moc i zbawienie, jaka jest w zieleninie, niedługo po tym komunikacie, zniknęli z S24 :)))))))))

Ciekawe jest, z jakiej trawy są produkowane te mięsne suplementy, bo chyba nie z biednych zwierząt ??
Nie tak dawno oglądałem w programie Galileo, doświadczalną produkcję wegańskich jajek, przypominają naturalne, kształtem, mają białko i żółtko, jednego co im brakuje, a przekracza możliwości "technologiczne" to skorupka. Przypomnieć tu można Seksmisję, jest tam scena śniadania z jajkiem na miękko - rozkręcanym, widać twórcy tego wegańskiego jajka oglądali naszą słynną komedię.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-12-2022 [21:04] - Chatar Leon | Link:

Ależ, przecież genialny Bill Gates, autorytet od wszystkiego i nowy Mesjasz, którego słuchają wszyscy przywódcy świata, już zapowiedział, że wyprodukuje cudowne sztuczne mięso.

Obrazek użytkownika spike

08-12-2022 [21:05] - spike | Link:

PS. Swego czasu, jak rozważano podróże kosmiczne, to zakładano że żywność będzie skondensowana do postaci pigułek, to by upraszczało wiele spraw związanych z naszą przemianą materii. Jak się okazało, jednak trzeba wydać mln$ na zbudowanie toalet, żywność nie mozna skondensować do samej istotnej treści, muszą być wypełniacze, które są wydalane, bez tego człowiek umiera. Już wcześniej to odkryto, stąd wyszedł obowiązek, by każdy chleb min. od spodu był posypany otrębami, by jelita miały wypełniacz i się nie nudziły :)))

Jak się okazuje, drugą po seksie największą przyjemność sprawia człowiekowi jedzenie, a to pokręcone towarzystwo chcą nas tego pozbawić, czy jest coś trawiastego co zastąpi pieczyste z rożna, tradycyjnego schabowego ......itd ?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

08-12-2022 [21:05] - Siberian Husky Dog | Link:

Z potraw jarskich uwielbiam kapustę zasmażaną, młode ziemniaczki z koperkiem okraszone schabowym w panierce.
Schab koniecznie z kością. 

Obrazek użytkownika spike

08-12-2022 [22:15] - spike | Link:

albo wegański czosnek, do tego kminek, trochę cebuli, a wszystko okraszone kawałkiem wieprzowinki, wszystko podduszone na wolnym ogniu tak dla smaku, oczywiście ziemniaczki itd. :))
Ciekawe czy jest wegański rosołek, pewnie tak, oni wszystko robią z trawy, dla niepoznaki nazywają potrawami mięsnymi, jak "sojowy kotlet schabowy".
Gdzieś mignęła mi informacja, że "dobrodziejska" UE ma zakazać tego procederu nazywania potraw roślinnych, mięsnymi, tu się zgadzam i podpisuję "obiema rencami i nogami" i tym no :)

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

08-12-2022 [21:09] - Zbyszek_S | Link:

Pan myśli, że "żarty się pana trzymają". Tymczasem... No!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-12-2022 [22:47] - Chatar Leon | Link:

Przepraszam, nie czytam organu zwanego szmatą, bo się brzydzę.
Ale jeśli wyhodowali sztuczny łeb Michnika i chcą to zeżreć, to im życzę smacznego.

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

09-12-2022 [00:47] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Są nowe badania!!! Okazało się, że 100% umierających w Polsce pije wodę (w różnej postaci). Potem chodzi i chucha a para wodna jak wiadomo jest jednym z trzech gazów cieplarnianych!!! Co gorsza wykazano, że nawet takie napoje jak piwo, wino czy wódka również ją zawierają!!!  Jeśli chcesz zachować zdrowie i sprawność, a przy tym chronić środowisko pij tylko spirytus absolutny!!! NA ZDROWIE!!!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2022 [08:58] - Chatar Leon | Link:

Zauważ jednak, że niepicie wody uchroni Cię przed hospitalizacją i zgonem z powodu udławienia wodą.
Jest jednak problem większy. Prawie wszyscy zmarli wczoraj w Polsce to rasa biała. :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-12-2022 [06:28] - jazgdyni | Link:

@Autor

Nie róbmy z ludzi idiotów. Chyba, że chcemy by dołączyli do grona puknietych blogerów.

"Ludzi jedzących mięso umiera w Polsce ponad dziesięć razy więcej niż wegetarian."     -    Źródło !!!

Jest akurat odwrotnie.
What happens to your body if you stop eating meat?
"If meat is simply removed and not substituted, the consumer is at risk of iron or B12 deficiency, anemia, and muscle wasting," Levy-Wollins explains.
https://www.realsimple.com/health/nutrition-diet/what-happens-when-you-stop-eating-meat

Soja, fasola, czy grochy różne nigdy nie zastąpią mięsa i tego co nam daje. Na ironię, najlepsze jest mięso wołowe.

Ale ważne - wszystko jeść z umiarem, rozumnie.

 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2022 [08:40] - Chatar Leon | Link:

Witam,
Z wielu ludzi naprawdę nie trzeba robić idiotów.
Przecież sporo osób także na tej blogosferze nabierało się na jeszcze większe brednie, które produkował Niedzielski i inni!
Są ludzie, którzy nadal wierzą w tak "rzetelnie" podawane dane.

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-12-2022 [08:55] - Ijontichy | Link:

1.Wielka masa ludzka łatwiej padnie ofiarą wielkiego kłamstwa,niż drobnego fałszu.
2.Kłamstwo opublikowane w mediach stanowi prawdę faktyczną.

Te dwa zdania,to suplement do wzoru,który wstawiłem na blogu @Zbyszka

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2022 [09:44] - Chatar Leon | Link:

@Ijon
Jestem święcie przekonany, że spora liczba ludzi łyknie tak samo ideologię dorabianą do wegetarianizmu, jak łykają ideologię ocieplenia klimatu i jak łykali "najstraszniejszą pandemię".
Przecież najdoskonalsza manipulacja polega na podawaniu częściowych prawd, czasem nawet podawaniu oczywistości, które odpowiednio urobiony głupek zinterpretuje zgonie z oczekiwaniami manipulującego.
To, że 90% zmarłych w Polsce ostatniej doby jadło mięso, jest tak samo oczywiste jak to, że po prostu 90% ludzi w Polsce je mięso.
Tak samo jest oczywiste, że jeżeli każdego pacjenta podczas przyjęcia do szpitala zapytamy o krótkowzroczność lub zrobimy test na jakiegokolwiek wirusa, to wśród zmarłych w szpitalu (w Polsce większość ludzi umiera w szpitalach) będziemy mieć "zgony osób z krótkowzrocznością" lub "zgony osób zakażonych wirusem". Wystarczy teraz publikować codziennie alarmistyczne statystyki dla naiwnych.
 

Obrazek użytkownika u2

09-12-2022 [10:04] - u2 | Link:

To, że 90% zmarłych w Polsce ostatniej doby jadło mięso, jest tak samo oczywiste jak to, że po prostu 90% ludzi w Polsce je mięso.

Bzdura, nie poparta żadnymi danymi. Znowu uprawiasz hecę, czyli blagierstwo, a nie poważne blogerstwo. :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-12-2022 [12:40] - jazgdyni | Link:

@Autor

To jest odpowiedź?!
To pitolenie polityka. Proszę podać źródło tej informacji, jak zaznaczyłem w poprzednim komentarzu, Inaczej mam prawo nazywać pana kłamcą i konfabulatorem.
I się więcej nie wykręcać sianem, jak marny chłop wobec stada.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2022 [10:19] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Coś cicho o czipach, tych montowanych wraz z szczepionkowym placebo. Jak Pan myśli, już je uaktywnili, czy jeszcze czekają?
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2022 [11:06] - Chatar Leon | Link:

A płeć to Pan sobie już wybrał?
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2022 [12:04] - Roz Sądek | Link:

Odpowiadając w ten sposób pokazuje Pan albo brak wiedzy w temacie, albo jest Pan antyszczepionkowcem odwróconym i ukrywa to najgorsze przed nami.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2022 [12:45] - Chatar Leon | Link:

@Roz
"Montowane chipy", "antyszczepionkowcy odwróceni", "ukrywa, to co najgorsze"...

Hmm, ciekawe są treści w Pańskim umyśle, jednak muszę przyznać się do braku wiedzy w temacie. Psychiatrą nie jestem.