Jeźdźcy Apokalipsy

17 października w Krakowie na ul. Mickiewicza doszło do wypadku drogowego, w którym brał udział kierujący samochodem marki lexus aktor Jerzy Stuhr oraz motocyklista. Jak się okazało Jerzy Stuhr miał około 0,7 promila alkoholu we krwi.
Jerzy Stuhr, znany przede wszystkim z tego, że za granicą wstydzi się mówić po polsku dołączył do grona nietykalnych Świętych Krów. Są to miedzy innymi Piotr Najsztub, Włodzimierz Cimoszewicz oraz nie żyjący już Henryk Wujec. 
Sąd w Piasecznie uznał, że Piotr Najsztub jest niewinny spowodowania w październiku 2017 roku wypadku, w którym potrącił 77-letnią kobietę przechodzącą przez pasy. Sąd uznał, że to starsza pani jest winna, gdyż wtargnęła na przejście dla pieszych.
Włodzimierz Cimoszewicz potrącił na przejściu dla pieszych w Hajnówce 70-letnią rowerzystkę. Auto, które prowadził, nie posiadało ważnych badań technicznych. Potrącona kobieta miała złamaną kość podudzia i rany twarzy. Parlament Europejski dopiero w marcu 2022 roku podjął decyzję o pozbawieniu immunitetu eurodeputowanego Włodzimierza Cimoszewicza z grupy parlamentarnej Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, więc proces w tej sprawie jeszcze się nie rozpoczął. Włodzimierzowi Cimoszewiczowi postawiono zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Te przestępstwa są zagrożone obecnie karą do 4,5 roku pozbawienia wolności.
Kierujący toyotą zmarły w 2020 roku Henryk Wujec , wówczas doradca ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, potrącił przechodzącego na pasach mężczyznę, który doznał urazu głowy i spędził w szpitalu kilka tygodni. Wujec usłyszał zarzut potrącenia pieszego, groziło mu za to do trzech lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uniewinnił jednak Wujca w kwietniu 2017 r., zaś Sąd Najwyższy oddalił kasację Ministra Sprawiedliwości wniesioną na niekorzyść Wujca.
 Gospodarz „Faktów” TVN Piotr Kraśko został skazany na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, po tym jak przyłapano go na kierowaniu autem bez prawa jazdy, a Kamil Durczok zgodnie z orzeczeniem sądu opublikowanym 30.03.2021 roku został uznany za winnego prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, w związku z czym został skazany na  rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 2 lata.
Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku bez ofiar śmiertelnych, grozi kara więzienia do 4,5 lat, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz sankcja finansowa w wysokości od 10 000 do 60 000 złotych. 
 Jerzy Stuhr liczy zapewne, że jego sprawę– podobnie jak sprawy Najsztuba i Wujca rozpatrzy Kasta Niezwykłych Ludzi.
„.. ( jeżeli) musiałbym stanąć przed obliczem sądu, to chciałbym mieć jedną pewność - że ten sąd nie jest poddany żadnej presji, żadnej opcji, żadnemu naciskowi np. partyjnemu" – powiedział Stuhr, dodając: "wtedy takiemu sądowi poddam się z ufnością. Takich sądów chciałbym,  o takich sądach marzę  i w takie sądy wierzę, że mogą mnie sprawiedliwie z czarną opaską na oczach osądzić". 
14 kwietnia tego roku doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty na drodze S8. W zdarzeniu brało udział auto, którym podróżowali była  prezes SN Małgorzata Gersdorf i jej mąż. Zdaniem dziennikarzy nie tylko nie zatrzymali się, by udzielić pomocy ofierze, ale nawet nie powiadomili odpowiednich  służb.
 
Dwadzieścia dwa lata temu Wiesław Pszczółkowski, późniejszy burmistrz Łomianek, staranował na ulicy Puławskiej samochód pani Pauli Powązka. Został za to skazany w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w dniu 25.04.01 roku wyrokiem z artykułu 177 § 1 KK  na sześć miesięcy  w zawieszeniu na dwa lata. W procesie apelacyjnym Sąd Okręgowy w dniu 20.02.2003 roku podtrzymał ten wyrok nie zabezpieczając prawa poszkodowanej do nawiązki od sprawcy wypadku ani nie proponując postepowania adhezyjnego.  Warta, w której ubezpieczony był służbowy samochód sprawcy wypadku wypłaciła poszkodowanej 3000 złotych. Naprawa jej samochodu kosztowała wielokrotnie więcej i dokonano jej za pieniądze z AC poszkodowanej. Do dziś dnia poszkodowana nie doczekała się odszkodowania z Warty za szkody które poniosła. Przede wszystkim za spowodowane wypadkiem bardzo poważne problemy zdrowotne wymagające kosztownej rehabilitacji a potwierdzone pełną dokumentacją medyczną.
Dokładnie w dziesiątą rocznicę wypadku, w dniu  5.01.2010 roku  odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Warcie sprawy z powództwa cywilnego założonej przez Paulę w 2009 roku po odnalezieniu akt sprawy karnej Pszczółkowskiego, które dziwnym trafem zaginęły na cztery lata w III Wydziale Karnym Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. Okręgowego. Sędzia Janina Dąbrowiecka nie zabezpieczyła poszkodowanej renty tymczasowej i zwrotu poniesionych udokumentowanych rachunkami kosztów leczenia rehabilitacyjnego od dnia wypadku do pierwszej rozprawy. Jedyne co potrafiła powiedzieć to: „jak wam brakuje pieniędzy to idźcie do Opieki Społecznej”. Chora faktycznie zwróciła się do Opieki Społecznej aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne. Do tej pory tego ubezpieczenia jednak nie otrzymała ani nie doczekała się odszkodowania od Warty. Natomiast na wniosek Opieki Społecznej od pięciu lat toczą się kolejne postepowania mające na celu jej ubezwłasnowolnienie, a więc odebranie jej prawa do decydowania o sobie. Zarówno sprawa przeciwko Warcie o odszkodowanie jak i o ubezwłasnowolnienie poszkodowanej toczą się (a właściwie ślimaczą) w tym samym wydziale XXIV Cywilnym Sądu Okręgowego. SOO Tomasz Wirzman prowadził sprawę karną w X Wydziale Karnym. Obecnie del. SSR Anna Zalewska prowadzi sprawę cywilną w XXIV Wydziale Cywilnym wraz ze sprawą o ubezwłasnowolnienie.  Trudno oprzeć się wrażeniu że opieszałość sądów jest w interesie Warty, która uzależnia wypłatę odszkodowania od zakończenia sprawy o ubezwłasnowolnienie. Mataczenie Warty w kwestii wypłaty odszkodowania trwa już dwadzieścia dwa lata. Orzeczenie ubezwłasnowolnienia byłoby dla Warty korzystne, bo poszkodowana straciłaby prawa cywilne i praktyczną możliwość dochodzenia czegokolwiek.
Jak twierdzi Konrad Osajda profesor nauk prawnych, ubezwłasnowolnienie ma służyć wyłącznie interesom ubezwłasnowolnionego a w żadnym przypadku nie może służyć ochronie instytucji państwowych czy osób trzecich przed jego roszczeniami. Ale jak widać sądy nie muszą przejmować się poglądami profesorów uniwersytetu.
A co do Warty- powinna zmienić slogan reklamowy. Proponuję: „z  Wartą nie warto”.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

30-11-2022 [20:23] - spike | Link:

W mojej rodzinie były dwie sprawy spadkowe, jedna trwała prawie 20 lat, nawet p.sędzia zaznaczyła, że w czasie "trwania" tego procesu z asesora została sędzią! druga trwała też wiele lat, w efekcie jest niedokończona, trzeba otworzyć proces o zasiedzenie, bo zrzeczenia się roszczeń pozostałych spadkobierców straciły ważność, a nowych nie będzie, bo zmarli, a muszą być potwierdzone notarialnie, a na domiar złego mieszkali poza granicami Polski.

Na jakimś bloku sprawę sądów (dotyczyło "sędziego Tulejki), wyraziłem pewną nadzieję, że przyszłe wybory wygra PiS, w zemście UE nie wypłaci Polsce należnych pieniędzy, więc PiS sobie odpuści i zrobi reformę sądów, najlepiej wszystkich na bruk, po weryfikacji na nowo mianować. Sprawne sądownictwo jest ważniejsze niż jakiekolwiek pieniądze, a z uczciwymi sędziami będzie można walczyć brukselskim lewactwem i resortową opozycją.

Obrazek użytkownika izabela

01-12-2022 [00:16] - izabela | Link:

@ spike 
Reforma sądownictwa jest konieczna lecz dokładnie przeciwna niż to narzuca Bruksela. Niezawisłość sędziów nie może oznaczać ich samowoli czyli wydawaniu wyroków według .zu ich widzi mi się. To jest kryminogenne, prowadzi do nepotyzmu i korupcji a także zachęca przedstawicieli palestry do udziału w pospolitych przestępstwach.  

Obrazek użytkownika Live free or Die

01-12-2022 [02:57] - Live free or Die | Link:

Ależ to oczywiste pani Izabelo.

Obrazek użytkownika sake3

01-12-2022 [09:03] - sake3 | Link:

@Izabela........To nie jest już nawet samowola kasty tylko ordynarna anarchia Przyglądała się Pani wyrazowi twarzy sędzi Kamińskiej mówiącej o zemście? Więc widać jak się mszczą na wszystkich Polakach,za to że nie dokonali ,,słusznego'' wyboru przy urnie.Nie dziwmy się więc wyrokom tak kuriozalnym jak te co Pani wskazała. A takich jest większość.W atmosferze ględzenia o prawach człowieka,tolerancji ,demokracji i poszanowaniu kasta sądownicza rozgrzesza swoje uchybienia,niekompetencję,skrajne upolitycznienie.Jest zresztą przez to nagradzana pdznaczeniami.Za co pani Gersdorf uwieszono medal niemiecki na obfitej piersi? 

Obrazek użytkownika Jan1797

01-12-2022 [21:31] - Jan1797 | Link:

Sprawne sądownictwo jest ważniejsze niż jakiekolwiek pieniądze, 
Jakiekolwiek
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-11-2022 [20:26] - Chatar Leon | Link:

Pesymizmem powiało. Boć i ta patologia wydaje się być niezniszczalna...
 

Obrazek użytkownika izabela

01-12-2022 [00:24] - izabela | Link:

Dlatego niektórzy proponują opcję zero czyli " wszyscy won" i zaczynamy od nowa. Nie jest to możliwe podobnie jak w przypadku lekarzy. Inni chcieliby wprowadzić w Polsce sądy przysięgłych. Dwunastu przypadkowych ludzi, wybranych drogą losowania  ma decydować o ludzkich losach?  Stąd ten pesymizm.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-12-2022 [10:21] - Pani Anna | Link:

@Izabela
W Polsce nic nie jest możliwe. Opcja zero? Przez 8 lat można wykształcić sędziego od pierwszego roku studiów przez aplikację do egzaminu. Tych 12 przypadkowych ludzi nie jest takich znowu przypadkowych, gdyż od losowania jest jeszcze cała procedura prowadząca do wyłonienia ostatecznego składu ławy przysięgłych, w której bierze udział zarówno prokurator jak i obrona. Do wydania wyroku w sprawie karnej potrzeba jednomyślności,  czyli 12 osób musi być absolutnie przekonanych o winie. Jeżeli sędziowie przysięgli nie dojdą do porozumienia proces musi zostać powtórzony. No, ale to w Ameryce. U nas możliwe jest wszystko,  pod warunkiem, że służy Brukseli i kastowym mafiom,  którym marionetki, które akurat są przy władzy wiernie służą. Niestety, znikąd ratunku.

Obrazek użytkownika syringa

03-12-2022 [16:39] - syringa | Link:

To JEST MOZLIWE 
Tak zrobili Niemcy po 89 roku z nauczycielami akademickimi tylko sie o tym nie mowi 
WSZYSCY PRECZ! A potem na nowo przyjmowali (nie wszystkich)

Obrazek użytkownika u2

30-11-2022 [22:10] - u2 | Link:

nietykalnych Świętych Krów

Jest jeszcze np. Rafał D. były prezydent W., który pocałował się z tramwajem i uszkodził sobie miednicę. Został potraktowany bardzo "lajtowo", czyli mandacik i punkty karne. Dla zwykłego Kowalskiego konsekwencje karne byłyby dużo większe.

Obrazek użytkownika izabela

01-12-2022 [00:29] - izabela | Link:

@ u2
Zauważmy że ustawodawca zaostrzył kary za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Dochodzi do absurdalnych sytuacji, że gdy przepuszczam samochód na przejściu bo przecież mu trudniej hamować kierowca staje i czeka. Boi się skorzystać ze zwykłej uprzejmości. 

Obrazek użytkownika u2

01-12-2022 [07:25] - u2 | Link:

kierowca staje i czeka

Bo taki jest teraz ustawowy wymóg. Na zachodzie to normalka, że kierowcy, jak widzą pieszego, to stają i czekają co zrobi. Nie chcą płacić odszkodowania całe życie. Kary są tam jeszcze wyższe niż w Polsce.

PS. No i nie ma tam zmiłuj się dla celebrytów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-12-2022 [03:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

"W zdarzeniu brało udział auto, którym podróżowali była  prezes SN Małgorzata Gersdorf i jej mąż. Zdaniem dziennikarzy nie tylko nie zatrzymali się, by udzielić pomocy ofierze, ale nawet nie powiadomili odpowiednich  służb."
W poprzednim wpisie Pani Izabela twierdziła coś innego. Specjalistka od poczty węgierskiej lubi zmianę.

Obrazek użytkownika spike

01-12-2022 [08:36] - spike | Link:

"W poprzednim wpisie Pani Izabela twierdziła coś innego."
"no patrz pan, niemożliwe !"
ty to jak ten dziennikarz z TVNu, albo z GW, coś mu się przywidziało, albo gdzieś coś usłyszał nie wiadomo od kogo i na jakiej podstawie, wyciąga daleko idące wnioski, nieważne ile w tym jest prawdy.
Jak już chciałeś "błysnąć ciętym językiem", to należało dać cytat tej "sensacyjnej wypowiedzi", albo jej źródło, wtedy byś nie robił z siebie bęcwała.

Druga sprawa, z racji że o tej "wyjątkowej" sytuacji p.sędzi wszyscy czerpią wiadomości z mediów, to i ocena ich może być inna i zmienna.

Obrazek użytkownika Kocur1

01-12-2022 [09:02] - Kocur1 | Link:

O czym ty bredzisz, debilu? Cala myslaca Polska widziala,jak maz Gersdorf zajechal droge motocykliscie, ktory grzal ile fabryka dala bo widzial przed soba wolny pas. A po spowodowaniu wypadku ze skutkiem smiertelnym, nie tylko sie nie zatrzymali (widzac przed soba zdezelowany wypadkiem motocykl, ktory sunac sie wyprzedzil ich samochod) ale nawet nie powiadomili odpowiednie sluzby (co jest zasranym obowiazkiem kazdego swiadka wypadku). TVN tak ci juz mozdzek wylasowal,ty zmanipulowany, bezmozgi lemingu, ze uwierzysz w to, ze Prezes zaczyna dzien od zjedzenia niemowlaka na sniadanie. Jestes zwykle, ludzkie bydle, na ktore nawet napluc szkoda bo moja slina jest lepsza niz caly ty, smieciu! Zeby to dotyczylo kogokolwiek z PIS-u to bys sie z wrazenia juz dawno zesral a w TVN mowili by o tym od rana do wieczora przez caly miesiac. Jak mozna byc az tak glupim?

Obrazek użytkownika sake3

01-12-2022 [10:01] - sake3 | Link:

Teraz już nie te czasy kiedy nie było monitoringów ,radarów i możliwości rejestrowania zdarzeń.Zdawałoby się -sprawa prosta do ustalenia.Otóż nie,jeśli w grę wchodzi ktoś taki jak pani Gersdorf,wszechwładna i nietykalna,dziennikarz wprawdzie kiepski jak Najsztub,ale ,,po linii i na bazie'',polityk który za potracenie i ucieczkę z miejsca wypadku dostaje fuchę w Europarlamencie,czy aktorzy których traltujemy jako nasz skarb narodowy i wybaczamy.Nie łudźmy się ,ta rozzuchwalona biernością i spolegliwością Polaków kasta coraz bardziej się rozrośnie.Nie tylko w sądownictwie.No i pamiętajmy zrobić internetową zrzutkę na nowy garnitur zębów pana sędziego Żurka.

Obrazek użytkownika spike

01-12-2022 [13:15] - spike | Link:

W obecnych czasach, gdy w UE obowiązują idiotyczne przepisy ruchu drogowego, szczególnie pod względem pieszy, rowerzysta - kierowca samochodu, w konsekwencji z pieszych zrobiono "święte krowy" o kurzym rozumku, który włazi pod maskę samochodu jak ta przysłowiowa kura, każdy kierowca powinien  dla własnego dobra instalować sobie rejestrator jazdy, inaczej trudno jest dowieść swej niewinności, Policja z góry zakłada, że kierowca jest winien potrącenia. Nie wykluczone, że któraś ze "świętych krów" miała taki przypadek, tylko że niewinny nie ucieka z miejsca wypadku, czy pijany, albo bez prawa jazdy i nieważnym przeglądem.

Oglądam program dok. "Stop drogówka", gdzie kierowcy mający rejestrator jazdy "uszli z życiem", unikając mandatu czy nawet więzienia.

Obrazek użytkownika Czesław2

01-12-2022 [15:26] - Czesław2 | Link:

Najlepszy numer jest taki, że na tzw Zachodzie bezwzględne pierwszeństwo pieszych na przejściach nie obowiązuje wszędzie. Przejścia są różnicowane. To info od różnych znajomych. Tylko w Polsce piesi i rowerzyści to święte krowy w ramach wprowadzanego komunizmu.

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-12-2022 [07:26] - Ijontichy | Link:

To jest Aleja Mickiewicza,potem idzie Aleja Słowackiego,nastepnie Aleja Krasińskiego...i Mateczny.
Droga Pólnoc>>>Południe...strategiczna wg.Ludowego Wojska Polskiego...No!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-12-2022 [09:27] - Chatar Leon | Link:

Eeee tam...
To jest dawna obwodnica Krakowa powstała jeszcze w czasach Najjaśniejszego Pana. I było to dość ciekawe rozwiązanie: parę lat przed pierwszą wojną zrobiono dwupasmówkę z pasem dla pojazdów konnych i z pasem dla pierwszych samochodów.
 

Obrazek użytkownika sake3

01-12-2022 [20:00] - sake3 | Link:

Jeszcze raz apeluję o zrzutkę na nowe uzębienie sędziego Żurka.Ja sama deklaruję tu wobec świadków kwotę 2zł,jeżeli pan sędzia zażyczy sobie złote dorzucę 50 groszy. Mam nadzieję że i inni będą równie hojni.

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [10:42] - tricolour | Link:

@all

Najważniejsze, że religia w szkole odchodzi do lamusa z braku chetnych.

Potraficie spieprzyć wszystko. I bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2022 [11:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ale publicznych pieniędzy ta sutannowa banda przytula na manipulacje pod płaszczykiem katechezy, jakby całe 40 milionów Polaków  przepuszczali przez swe łapska.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [12:03] - Edeldreda z Ely | Link:

@Tri
Dwie godziny lekcyjne tygodniowo religii w szkole wobec jednej godziny nauk przyrodniczych? To się nie mogło udać... Ustawodawcy jakiś niepośledni bies do ucha musiał szeptać: "Dwie, dwie, po co jedna... Jedna przejdzie niepostrzeżenie... Powiedz od razu: dwie! “.... 

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [13:06] - tricolour | Link:

@Ely

Tak. Przy stole się je, nie żre. Żre się z koryta więc paszcze, pyski i ryje wyprowadzamy z pokojów.

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [13:43] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely......Religia nie jest w szkole przedmiotem obowiązkowym.Uczeń nie musi na te lekcje uczęszczać,a rodzice zgadzać się by ich dzieci uczyły się religii.W czym więc problem? 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [13:57] - Edeldreda z Ely | Link:

Jest to zagadnienie wizerunku... Kwestia PR. 

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [14:41] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely........To nie jest kwestia ani wizerunku ani PR,to kwestia przemijania.Przez wieki przychodziły i upadały religie ,kultury,trendy i mody. Nadszedł czas by zniszczyć chrześciajństwo by ono ustąpiło nowym religiom czy ideologiom.Te co przyjdą też będą musiały po czasie ustąpić.Świat rządzi się swoimi prawami wśród których jest nieuchronność. Teraz jest trend by tę nieuchronność upadku chrześcijaństwa przyspieszyć.Widać to po pogardliwym stosunku do katolików.Po ich ośmieszaniu i określaniu jako ludzi gorszych,życiowo niezaradnych,oczywiście rzekomo niewykształconych. Dlatego mnie nie dziwi,że malej i ilość katolików  a rośnie ilość niewierzących. Prawdę powiedziawszy jak też myślę,że nawet lepiej,że lekcji religii już nie będzie,Czym bowiem zawinił ksiądz czy katecheta,że w szkole traktowany jest jak niepotrzebny śmieć?

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-12-2022 [15:19] - Pani Anna | Link:

@sake3
Wiesz może Sake, ćwierćinteligentko, czym zawinili pierwsi chrześcijanie, że trafiali na arenę dla lwów? Albo czym zawinił sam Chrystus, że go ukrzyżowali? A ci księża,  o których mówisz,  faktycznie lepiej, żeby zniknęli i to nie tylko ze szkoły. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2022 [21:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czym bowiem zawinił ksiądz czy katecheta,że w szkole traktowany jest jak niepotrzebny śmieć?"
W czasach oficjalnej  walki  z zabobonem katecheta w salce katechetycznej parafialnej był królem nie śmieciem.
Salę katechetyczną w parafii, na terenie której "ubogacany" byłem wiarą zamienioną została na biuro Radia Maryja, Salki takie budowane były rękoma i za pieniądze wiernych między innymi moi rodziców.
Z jakiej racji katecheci, którzy są traktowani przez władzunię jak święte krowy mają być traktowani przez młodzież inaczej niż śmiecie?

 

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [22:44] - u2 | Link:

Salki takie budowane były rękoma i za pieniądze wiernych między innymi moi rodziców.

Przecież ty żaden katolik, tyś harcerzyk z ZHP :-)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-12-2022 [23:02] - Edeldreda z Ely | Link:

@wielkopolskizdzichu
U mnie wyżej wymienione salki zostały właśnie wyburzone. Cenną informacją jest Pana wiadomość, że były wybudowane rękami i nakładem finansowym wiernych, bo... to właśnie wierni na polecenie/rozkaz* ksiedza dokonali obecnego dzieła rozbiórki...

* niepotrzebne skreślić 

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [23:37] - u2 | Link:

Cenną informacją jest Pana wiadomość, że były wybudowane rękami i nakładem finansowym wiernych

Tyle że "zdzichu" to żaden wierny, wyciera sobie gębę katolikami na NB ile wlezie. Ba, twierdzi, że jest harcmistrzem i ma we władaniu jakiś bliżej nieokreślony hufiec harcerski, zakładam że komunistyczny ZHP, bo nienawidzi hasła Bóg, Honor, Ojczyzna.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2022 [23:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Ba, twierdzi, że jest harcmistrzem i ma we władaniu jakiś bliżej nieokreślony hufiec harcerski,"

Wskaż mój wpis z takim stwierdzeniem.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-12-2022 [23:55] - Edeldreda z Ely | Link:

Cóż... Powiem tak: Bułhakow napisał w Białej gwardii, że Rosjanie to taka nacja, że tak się boją przyszłości, że nie zauważają, jak staje się ona teraźniejszością, a zaraz potem przeszłością, która tak kochają... Może to nie tylko rosyjskiej duszy mechanizm, a ogólnoludzki i jeśli mechanizm, może zachodzi z małą dozą refleksji, ale... Jeśli te salki były budowane rękami naszych bliskich i z ich pieniędzy, to ksiądz powinien zapytać się wiernych czy zgadzają się na podobne nowości, jak ich wyburzenie... Jeśli się nie spytał, a wierni przystąpili ochoczo, albo nawet ze skrywaną wrogością, ale bez słowa do rozbiórki, to czym się różnią te owieczki od tych opisywanych dziś przez jazgdyni? 

Obrazek użytkownika u2

05-12-2022 [00:18] - u2 | Link:

ksiądz powinien zapytać się wiernych

Tego nie wiadomo z relacji "zdzicha". Znana jest jego relacja, nacechowana wrogością wobec katolików. Gdyby był wiernym to mógłby protestować, ale powołuje się na to, że niby jego rodzice byli katolikami i z tego tytułu rości sobie prawo do wycierania swojej gęby katolikami. Typowe podejście komuszego gada, który 'nawrócił' się na Marksa i Lenina :-)

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [14:02] - tricolour | Link:

@sake

Bardzo się cieszy całe lewactwo świata, że katolik nie widzi problemu i jeszcze racjonalizuje wyliczanką godzin.

Otóż problem jest w tym, że gdy kleryk zlizuje śmietanę z kolan biskupa albo bzyka diakona, to katolickie Sake winią za to telewizje, które o tym mówią. W wyniku tego do kościoła uczęszcza (badanie sprzed miesiąca) 20% populacji, a to oznacza, że zawalił się cały system norm chrześcijańskich.

Pedały, lesby i aborcjoniści byli od zawsze, ale właśnie zdycha jedyna przed nimi obrona.

Więc w czym problem?

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [14:41] - u2 | Link:

kleryk zlizuje śmietanę z kolan biskupa albo bzyka diakona, to katolickie

Nie ściemniaj młokosie, tyś nie katolik, wiec nie masz pojęcia co jest katolickie, a co nie. Widać, żeś typowy komuszy gad wychowany w nienawiści do wszystkiego co polskie :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-12-2022 [13:59] - Pani Anna | Link:

@Tri
Tak, potrafią spieprzyć wszystko, ci najbardziej prawi z prawych. Kiedyś,  na religię do salki katechetycznej chodzili wszyscy, nawet dzieci lokalnych partyjnych notabli. Teraz dzieci tych, którzy najbardziej za religią w szkole gardlowali, z niej się wypisują. To jest coś niezwykłego. 

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [14:11] - tricolour | Link:

@Anna

I dlatego telewizor dostał siedemset baniek podwyżki, przeprogramują kolejność stacji, by partia była przed Bogiem. Bóg stał się kamiennym bożkiem podpierającym telewizor, by się nie kiwal.

A tak w ogóle, to jakie pochodzenie ma Ojciec? Podejrzana sprawa...

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [14:33] - Edeldreda z Ely | Link:

@ Tricolour, Łobuzie... 
Pochodzenie Ojca to ewentualny przedmiot rozważań  teologii apofatycznej, a może nawet i dalej. 

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [14:42] - tricolour | Link:

@Ely

Etam, gdy zajdzie potrzeba, to dziadek będzie z Wehrmachtu bez rozważań.

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [14:42] - u2 | Link:

jakie pochodzenie ma Ojciec?

Nie wiesz skąd pochodzi twój stary, typowe dla komuszego gada :-)

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [15:21] - tricolour | Link:

@u2

Z pewnością nie jest takim bezpłciowym chujem jak twój. Mamuśkę twą spod latarni też ujmiemy w dyskusji?

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [16:11] - u2 | Link:

bezpłciowym chujem jak twój

Nie ściemniaj, widać że twój synek nie wie kto jest jego ojcem, Polak czy Niemiec :-)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [16:18] - Edeldreda z Ely | Link:

@u2 & @tri
A wiecie, Chłopaki, że to wodzenie się za łby to naszej nacji sztandarowa i mało pomocna cecha? Abstrahujcie od tych pokus, Panowie 🙏

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [16:26] - u2 | Link:

wodzenie się za łby to naszej nacji

Droga Ely, nie ja zacząłem wrzutki o Ojcu, ani nawet o synku. Kilka razy uprzedzałem młokosa, że przekroczył cienką czerwoną linię. Nie dociera, trudno. Po to jest to forum, aby oddawać pięknym za nadobne :-)

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [17:04] - tricolour | Link:

@u2

Nie rejteruj teraz, stary śmierdzielu, że kto inny zaczął. Ode mnie nie dostaniesz za nadobne pięknym tylko w ryj jeśli uznam to za odpowiednie zachowanie.

I nie właź koleżance do tylka nagłym "drogowaniem" bo widać wyraźnie jaki z ciebie fiut.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [18:20] - Edeldreda z Ely | Link:

@tri
Chyba "filut" miało być? 🙃

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [18:28] - u2 | Link:

"filut" miało być?

Profesor Filutek może być. Nie mylić z Fafikiem :-)

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [18:24] - u2 | Link:

tylko w ryj

Tak sobie dumasz patrząc w lustro młokosie ? :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-12-2022 [17:02] - Pani Anna | Link:

@Edeldreda 
Eee, niech się wodzą.  Prawdziwy mężczyzna tak już ma. Fajnie jest.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [16:36] - Edeldreda z Ely | Link:

@u2 & @tri
Poza tym, tak się złożyło, że jest tutaj parę niewiast... Wiecie, ostatnio byłam w kościele i wściekła, że nie zdążyłam przyjść w porę, by zająć sobie miejsce siedzące, postanowiłam podjąć desperacką próbę wywarcia niemej  presji na jakimś facecie, by mi jednak miejsca ustąpił... W tym celu wybrałam ławkę, na której skraju siedział nie dziadzio, a dorodny czterdziestoparolatek... Stanęłam jako wyrzut sumienia bardzo bliziutko niego. Czułam, że cierpnie mu skóra na karku, a czoło zrasza pot... Na twarzy zarysowało się napięcie i niemal słychać było gorączkową pracę szarych komórek... W końcu gościu znalazł rozwiązanie na spokojny sen... Miejsca mi nie ustąpił, ale szybko pożyczył od żony kilkuletnie dziecko i ulokował je sobie na kolanach. Dziecko wcale nie było zadowolone z takiego obrotu spraw... Wyrywało się do matki, ale było przytrzymywane na siłę na ojcowskich kolanach. Główka pracuje ✌️

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [16:46] - u2 | Link:

byłam w kościele i wściekła, że nie zdążyłam przyjść w porę, by zająć sobie miejsce siedzące

Też bywałem w kościele, choć nie jestem katolikiem. Zwykle zajmuję miejsce stojące z tyłu za ławkami. Klękam jak inni klękają, wstaję, jak inni wstają. Ale nie znam tych waszych modlitw, więc milczę. Najfajniejszym momentem jest kiedy ksiądz mówi, przekażcie sobie znak pokoju :-)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [17:00] - Edeldreda z Ely | Link:

@u2
Ku pokrzepieniu i w imię oddania sprawiedliwości rodowi męskiemu muszę dodać, że podczas trwania tych ławkowych wydarzeń, obok, równolegle rozgrywał się innego rodzaju dylemat. Kątem oka, na swojej trzeciej widziałam znajomego, siedzącego w ławce od wewnętrznej, tylko po prawej stronie. Czułam też napięcie znajomego, który wiem, że mnie widział, a Jego trudny dylemat brzmiał tak: "Czy ustąpić miejsca swojej znajomej (czyli mnie) czy też matce z trzyletnim dzieckiem znajdującej się trochę z przodu... (ja nie zwracałam twarzy w Jego kierunku, by nie wpływać na rodzącą się decyzję). W pewnej chwili, znajomy wstał i wyciągnął rękę, by dotknąwszy ramienia kobiety z dzieckiem i zaprosić ją do zajęcia Jego dotychczasowego miejsca. A ja mogłam dziękować Bogu, że udali mi się znajomi, choć - robiłam to nadal stojąc 😉

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [17:07] - u2 | Link:

Czy ustąpić miejsca swojej znajomej (czyli mnie) czy też matce z trzyletnim dzieckiem

Oby tylko takie dylematy targały nami w świątyniach :-)

PS. Byłem onegdaj świadkiem Pana Młodego na ślubie i weselu. Ma już czwórkę dzieci, więc jestem dumny jak paw. Byłem też przewodnikiem na pogrzebie mojej kuzynki. Niosłem krzyż kilka kilometrów od jej domu do kościoła, a potem na cmentarz. Teraz rokrocznie odwiedzam jej grób, który jest blisko grobów pozostałych członków mojej rodzinki.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [17:12] - Edeldreda z Ely | Link:

@u2
Wszystkie opowiedziane wydarzenia rozegrały się na 7 minut przed rozpoczęciem Mszy, także był to jeszcze czas, w którym można było sobie pozwolić na rozproszenie na modlitwie 😊 

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [16:35] - sake3 | Link:

Katolicka sake być może ćwierćinteligentka czy idiotka w oczach bardzo mądrej paniusi potrafi dostrzec coś więcej w katolicyzmie niż stary obyczaj zlizywania z kolana księdza śmietany.Katolicka sake nigdy by w internecie nie nazwała kogoś bez powodu idiotą,nie nazwałaby by nikogo bolszewickim ścierwem,wiecznie nachlanym wycieruchem którego każdy może z upodobaniem upokorzyć na NB bo wycieruch nie ma prawa na NB przebywać i każdy powinien na takiego wycierucha jak sake napluć.Szkoda,że widząc tylko w kościele nie pomyślą ci bardzo mądrzy,ile krzywdy sami mogą zrobić choćby w sieci.Przecież odbiorcą tych waszych wyzwisk może być osoba samotna lub niepełnosprawna szukająca kontaktu lub rozmowy,osoba chora lub nieśmiała którą tak się potraktowało jak mnie.Wprawdzie ja nie jestem samotna,chora czy niepełnosprawna ale jestem człowiekiem.Czy pan pomyślał panie Tricolour jak zareagowały moje córki natknąwszy się na ten ohydny o mnie wpis? To i tak szczęście,że nie szukały głębiej by natknąć sie na wpisy i inwektywy pod moim adresem pani Anny.Nie trzeba być nawet katolikiem ale wystarczy być człowiekiem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-12-2022 [16:57] - Pani Anna | Link:

@sake3
Ale Sake, ja mam powód,  żeby cię nazwać zarówno idiotka, jak i ćwierćinteligentka. To, że Ty nie przyjmujesz do wiadomości żadnej krytyki, żadnych argumentów świadczy o tym najlepiej. Teraz będziesz nas dziećmi szantazowac? Każdy w internecie może się wypowiedzieć dowolnie na mój temat, na Twój i na każdego innego. Na tym m.in. polega fenomen internetu. Jak się nie podoba,  to się wyloguj.

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [17:13] - sake3 | Link:

Twoje niedoczekanie nabzdyczona paniusiu że się wyloguję.Ja też się dziwię,że nie przyjmujesz do wiadomości niczego tylko sama żądasz od innych aprobaty do swoich bredni pani Hiacynto Bukiet..Kubek w kubek Hiacynta jak żywa.To samo pieniactwo i chamstwo pomimo pozorów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-12-2022 [17:49] - Pani Anna | Link:

@sake3
A bądź sobie,  histeryczko i obludnico. Kupa śmiechu z ciebie, ćwierćkatoliczko.

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [17:53] - u2 | Link:

#fekaliusz

histeryczko i obludnico

Znowu o sobie piszesz fekaliusz.

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [18:09] - sake3 | Link:

@u2......Ja nazywam toto awatarem. Niech teraz duma co to oznacza i pieni się.Pewno wygląda prześlicznie.

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [18:27] - u2 | Link:

nazywam toto awatarem

To nawet nie awatar, tylko zwykły fekaliusz :-)

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [18:55] - sake3 | Link:

@u2.......Mnie to nawet bawi.Warto się posmiać,bo za pięć dni mam spotkanie z kardiochirurgiem na sali szpitalnej.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-12-2022 [19:07] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3 
Będzie dobrze! Skąd to wiem - Pers by się bez Pani zapłakał (Tricolour zresztą też) - niebiosa nie będą tak bezlitosne! 😊

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [19:49] - sake3 | Link:

Będą płakać z radości w nadziei że może wykituję w objęciach tego kardiochirurga,a może z rozpaczy,że nie w ich ramionach.-kto wie?

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [20:55] - tricolour | Link:

Pewnie bym zapłakał, kto to wie. Gdybym był prawdziwym Polakiem, to bym się niewątpliwie ucieszył, ale wielokrotnie tu dowodzono, że nie jestem więc jest zupełnie prawdopodobne, że z radości nic by nie zostało. Można postawić śmiałą tezę (a ludzi inteligentnych cechuje zdolność do śmiałych ekstrapolacji), że jestem naturalnie pozbawiony ludzkich odruchów radości z cudzej śmierci. 

Niech niebiosa mi to wybaczą.

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2022 [21:04] - tricolour | Link:

@sake

Jeśli córki natknęły się na mój ohydny wpis, to jest mi niezmiernie przykro, że się natknęły. Żywię jednak nadzieję, że wpis ten będzie źródłem inspiracji, by nie natykać na mnie przypadkowo, a bywać tu regularnie, regularnie czytać i myśleć, co się przeczytało. Jednokrotne natknięcie się ma słabą zdolność zapłodnienia umysłu krytycznym myśleniem więc życzę córkom regularnego obcowania.

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [21:19] - sake3 | Link:

@Tricolour.......Moje córki nie szukały inspiracji tylko w żartach chciały sprawdzić czemu ja w tym komputerze tak przesiaduję.Więc raczej nie inspiracja a przykre doświadczenie.A słownictwo zastosowane wobec pana u2 tez raczej nie skłania do regularnego obcowania z treściami czy przemysleniami.

Strony