Intercity zaraża, ale samolot już nie. Zaufaj nauce!

Najpierw pomyślałem, że bloger Matka Kurka foliarsko trolluje i robi sobie płaskoziemsko antyszczepionkowe jaja. Ale, nie! To jak najprawdziwsza prawda, potwierdzona u źródła.
Jak podaje Deutsche Welle, w ramach nowych regulacji kowidowych w Niemczech, zmieniono obostrzenia oraz przepisy dotyczące maseczkowania.
Jak czytamy: "Maseczki FFP2 są obowiązkowe (...) dla wszystkich osób w wieku od 14 lat w pociągach dalekobieżnych, takich jak ICE i Intercity. (...) Zniesiony zostaje obowiązujący od miesięcy obowiązek noszenia maseczki w samolotach."
Co ciekawe, w pociągach dalekobieżnych dzieci w wieku 6-13 uchroni przed pomorem maseczka jakakolwiek, która jednak nie chroni już 14latków i starszych (muszą mieć maseczkę FFP2). Za to w pociągach lokalnych, w przeciwieństwie do dalekobieżnych, wszyscy Niemcy w każdym wieku mogą się czuć bezpieczni bez maseczki. Podobnie, jak w samolocie.
Wszystkie te i inne regulacje, oparte są oczywiście na badaniach i rekomendacjach renomowanych ekspertów.
Zaufajmy więc nauce! To przecież nauce zawdzięczamy odkrycie, że jednym z najbezpieczniejszych miejsc w czasie pandemii jest samolot, którym podróżowanie - jeszcze niedawno, według tak samo renomowanych ekspertów - niosło z sobą jedno z największych kowidowych zagrożeń.
Podejście do pandemii jest nie tylko profesjonalne i naukowe, ale także interdyscyplinarne. O ile w Niemczech odpowiednikiem polskiej "rady medycznej" jest Instytut Roberta Kocha, jego szef Lothar Heinz Wieler jest weterynarzem.

U nas tymczasem rozkręca się kampania, mająca przekonać amatorów trzeciej dawki dwudawkowej szczepionki do skorzystania z ... dawki czwartej (oczywiście dwudawkowej szczepionki, która w ramach "ostatniej prostej" zakończyła pandemię).
Okazuje się zatem, że nie tylko dwa równa się trzy, ale także dwa równa się cztery!
Jak wiadomo, w Polsce obecny minister zdrowia jest ekonomistą, a współczesna ekonomia w coraz większej mierze odwołuje się do zaawansowanych technik matematycznych. Zaufaj nauce!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

04-10-2022 [11:18] - ruisdael | Link:

I w te pędy naskoczą JzL. jazgdyni, Tezeuz i parę innych wyznawców rządowo-schwabowej narracji...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-10-2022 [05:10] - Kazimierz Kozio... | Link:

owe "naskoki" wyszczepów należy traktować jak powikłania poszczepienne czyli jednostkę chorobową która trwale uszkodziła ich psychę. poza tym usiłują oni wyprzeć swoją kolaborację z macherami którzy okazali się sprytniejsi niż mądre głowy. kolaboracja wyszczepów stała się głównym czynnikiem sprawczym galopujęcej inflacji a to też im nie przejdzie przez myśl bo przecież dobroczyńcy ludzkości prowadzili działalność charytatywną której koszty trzeba wliczyć w bezpieczeństwo jakie rzekomo zabezpieczyli ciemnemu ludowi

Obrazek użytkownika Pers

05-10-2022 [13:15] - Pers | Link:

To są debile.
Albo gorzej...

Obrazek użytkownika J z L

05-10-2022 [14:09] - J z L | Link:

pam..pers
​a ty kim kutasie jesteś

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-10-2022 [16:26] - Tezeusz | Link:

"To zwykła menda parchata, potomek banderowca."

Ruszkiewicz tak sam o sobie ?
https://cygnus.nowyekran24.com...

Obrazek użytkownika Darek65

04-10-2022 [11:45] - Darek65 | Link:

Od kiedy księgowi-ekonomiści zaczęli decydować o tym, ile dadzą kasy na samochody, to skończyły się prawdziwe auta, a zaczęły wyroby samochodopodobne :) Ta cała pandemia, to wielki materiał badawczy dla rzesz socjologów. Myślę, że czołowy propagandysta III Rzeszy, gdyby wrócił z czeluści piekieł, to zawył by z zachwytu, jak dzisiaj łatwo wykonuje się jego robotę :)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-10-2022 [13:08] - Chatar Leon | Link:

To wszystko nawet było zabawne, gdy np. wiosną 2020 pewnego dnia na mocy rozporządzenia lasy przestały zarażać, za to rozporządzeniem zamknięto "tereny zieleni" (do których w myśl ustawy należą np. skwery osiedlowe, przez które połowa mieszkańców miast przechodzi do domu). Z kolei zimą 20/21 tłumy jeździły kolejkami linowymi, do których jednak nie można było wnieść sprzętu narciarskiego (bo akurat stoki narciarskie zarażały). W ramach "pandemii" przypomniałem sobie zresztą ścieżki przez góry przez zieloną granicę.:)

Nie było mi natomiast do śmiechu, gdy dobrych parę miesięcy temu osoba z rodziny musiała lecieć do Stanów, ażeby zaopiekować się krewną w czasie chemioterapii. Okazało się wówczas, że wg ówczesnych przepisów nie można ot tak sobie wlecieć do USA ani z Polski (pomimo zniesienia wiz) ani z żadnego kraju Unii, bo przecież w Unii jest wysoka liczba pozytywnych testów kowidowych. Natomiast bez problemów można było do USA wlecieć z Rosji (!), bo akurat tam nie robiono masowych testów i nie epatowano liczbą zakażeń (w tym wypadku onuce były OK).

Obrazek użytkownika u2

04-10-2022 [12:13] - u2 | Link:

obowiązek noszenia maseczki w samolotach

Pamiętam jak wracałem  w lutym Aerofłotem z Moskwy prawie dwie dekady temu, to nieopatrznie włączyłem wentylację. Po powrocie miałem paskudną grypę przez parę tygodni. W Moskwie było minus 15, w Warszawie plus 10. Maseczka na pewno by pomogła, ale wtedy nikt ich nie nosił oprócz zapobiegliwych Azjatów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2022 [15:04] - Pani Anna | Link:

@u2
Chłopie,  to jeszcze nic, bo jakbyś tak codziennie zjadał ogóra kiszonego i popijał kefirem, to nigdy w życiu nie miałbyś zatwardzenia. Zapobiegliwi ludzie tak robią. 

Obrazek użytkownika u2

04-10-2022 [16:05] - u2 | Link:

#ścierwousz

Uwielbiam ogórki, ale popijam jogurtami :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2022 [17:54] - Pani Anna | Link:

@u2
Chłopie,  to wiele tłumaczy. 

Obrazek użytkownika spike

04-10-2022 [15:34] - spike | Link:

Śmiechy śmiechem, ale nim się będziemy z czegokolwiek nabijać, trzeba się chwilę zastanowić.
Przypomnę pewną sprawę sprzed kilku lat, ojciec Giertycha gdzieś się wypowiedział, że przyczyną małej ilości ryb w rzekach, są środki antykoncepcyjne. Pamiętam ten rechot w mediach i e-parlamencie (tam był e-posłem), ale nie tylko. Co się okazuje, że ma rację. Te środki antykoncepcyjne są przez kobiety wydalane, trafią do oczyszczalni, a ta nie jest w stanie ich zneutralizować, więc przedostają się do rzek, a te "łykają" ryby, wstrzymując ich płodność. Dodam, że zostało to dowiedzione.

Podobnie ma się sprawa z maseczkami w samolotach, różnią się one od pociągów, że powietrze w nich jest ciągle filtrowane i uzdatniane, tak więc to może miało wpływ na decyzję władz.
Jest też inna prawda, ludzie nie wiadomo dlaczego, uznali, że maska ma chronić przed zarażeniem, a to jest nieprawda, jedynie specjalny kombinezon chroni, a i tak jest ryzyko.
Maseczka ma tylko i wyłącznie ograniczyć zasięg wirusów, dlatego dodatkowym zabezpieczeniem jest zachowanie pewnej odległości między ludźmi.
Kiedyś oglądałem dok. pokazujący pewne zjawiska filmowane tzw. "fotografią smugową", to powinni zobaczyć wszyscy zawzięci wrogowie masek, np. kichnięcie ma zasięg rażenia do kilkunastu metrów, kaszel też niewiele mniej, rozmowa ponad metr, do dwóch, dzięki maseczce ograniczamy zasięg rażenia tak koło 0,5 metra i mniej.
Ograniczanie pola rażenia, to jest główny cel i sens noszenia maseczek.
Sam ich nie lubię, ale cóż, jak idę między ludzi, zakładałem, dodam, że nie jestem szczepiony.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-10-2022 [17:31] - Chatar Leon | Link:

Jeśli cała ta pandemia polegałaby na kilkutygodniowym noszeniu maseczek w transporcie i w Pierdzionce (tak przecież to przedstawiano dwa i pół roku temu), zapewne w ogóle nie zabierałbym głosu na ten temat.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2022 [17:57] - Pani Anna | Link:

A ja na ten przykład jak idę "między ludzi" to ładnie się ubieram i robię makijaż.  Też nie jestem szczepiona ani nie zachorowałam na katar. 

Obrazek użytkownika u2

04-10-2022 [18:00] - u2 | Link:

#ścierwousz

ładnie się ubieram i robię makijaż

Czyli ty ścierwousz homo niewiadomo ? :-)

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2022 [18:39] - Pani Anna | Link:

@u2
Za to ty wiadomo, jeszcze jak.

Obrazek użytkownika spike

04-10-2022 [18:51] - spike | Link:

"ładnie się ubieram i robię makijaż."
a to ładne ubranie i makijaż to jakie ma zadanie, wystraszyć wirusy, czy przyciągnąć uwagę tych co nim zarażają ? a może to cel czysto matrymonialny? :)))))))))))))
Ja też w slipach nie wychodzę między ludzi, jak trzeba to garnitur wkładam, a jak był nakaz to i maseczkę :))
Powiem tak. jak był nakaz maseczek, a jej nie miałem, to ludzie omijali mnie szerokim łukiem, albo witali się na odległość, a maseczka łagodziła obyczaje, więc robiłem ludziom przyjemność i nosiłem maseczkę. Zrobiłem sobie odpowiedni zapas, miałem je wszędzie, by zawsze była pod ręką.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2022 [20:36] - Pani Anna | Link:

@spike
Ładne ubranie i makijaż to moja druga natura, tak jak wielu kobiet, ale coś mi się wydaje,  że pańska szanowna małżonka należy do tego rodzaju, który po zaobraczkowaniu daje sobie spokój z dbaniem o siebie, bo jak wytłumaczyć inaczej pańskie nieudawane zdziwienie? Ludzie nigdy mnie nie omijali na odległość, w masce lub bez  więc trudno mi tu coś  Panu poradzić, nie czuję tematu. Jeżeli teraz, po dwóch latach tego cyrku i upodlenia nadal nic nie dotarło,  to nie ma o czym mówić.  Skoro komuś noszenie maseczki dobrze robi na głowę,  to niechże ją sobie nosi, zwłaszcza,  kiedy mu się wydaje, że komuś robi przyjemność i ludzie bardziej go lubią. Ja robię ludziom uprzejmość oraz przyjemność tym, że zasmarkana i kaszląca siedzę w domu, dopóki się nie wyleczę. Durnych nakazów nie przestrzegam i z góry zapowiadam, że jeśli dla "zdrowotności " będącej przykrywką dla różnej maści geszefciarzy i ich akolitow będzie nakaz nosić pieluchę na głowie,  to ja się nie dostosuję. 

Obrazek użytkownika u2

04-10-2022 [20:52] - u2 | Link:

#ścierwousz

Ładne ubranie i makijaż to moja druga natura

Czyli nie pierwsza ścierwousz :-)

Obrazek użytkownika ruisdael

05-10-2022 [06:27] - ruisdael | Link:

u2- proszę nie brnąć w dyskusji i się nie kompromitować.

Obrazek użytkownika u2

05-10-2022 [08:33] - u2 | Link:

Wolnoć Tomku w swoim domku :-)

Obrazek użytkownika spike

04-10-2022 [21:58] - spike | Link:

"Ładne ubranie i makijaż to moja druga natura,"..............lubię obecność zadbanych kobiet, ale to pierwsze wrażenie, podobnie jak w sklepie ładnie opakowany towar, który po otwarciu, pokazuje co jest warty.
Pisząc o maseczkach, nie było mowy o ubiorze, a empatii dla wystraszonych ludzi, tylko ci co nimi gardzą, nie nosili maseczek, widziałem takich sporo, np. w sklepach, na zwrócenie uwagi często reagowali agresją, takich nazywamy aspołecznymi.
Pani wie, że Japończycy jak tylko im z nosa cieknie, coś tam pokaszlują, na ulicę wychodzą w maseczkach, tam ludzi nie trzeba było pałką przymuszać, bo znajdzie się jakiś mądrala, który nie przestrzega ustalonych norm, a tylko głupcy szukają na siłę usprawiedliwienia dla swojej głupoty.
Jak pisałem, nie jestem zaszczepiony, nie na zasadzie przekory, trochę o tej "szczepionce" poczytałem i mi się nie spodobała, nie ufam w jej działanie, co ma potwierdzenie w wielu przypadkach. W rodzinie mam zaszczepionych, a mimo to kilka razy musieli być izolowani, ale kto wie, może jakby nie byli szczepieni, to by ich już nie było ?
Problem w tym, że nie mówiono nam całej prawdy o szczepionce, a szalę "goryczy" przelała walka z dr Bodnarem i Amantadyną.

Na zakończenie dopowiem, gdy jak pytałem "opornych" dlaczego nie nosi maseczki, nie potrafili tego uzasadnić, motywem było głównie to, że ten nakaz wprowidzili Pisowcy, jak takiego szanować ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-10-2022 [10:42] - Pani Anna | Link:

@spike
Mija się Pan nieco z faktami, drogi Panie. Japończycy noszą maseczki od lat, ale nie że strachu przed smarkaniem, a wszechobecnym SMOGIEM. Co do maseczek i szczepień,  to nie było grupy bardziej poniewieranej przez PIS, rząd  i media niż mieszkańcy ściany wschodniej, gdzie ilość wyszczepow była najniższa,  jak również i tam najbardziej miano w poważaniu przymus namordnikowy. Jak wiadomo, to właśnie ściana wschodnia jest matecznikiem PIS. Walenie we własny najwierniejszy elektorat jest czymś,  co dobrze charakteryzuje tę całą pożal się Boże rządzącą ekipę. Co do działania maseczek, mało było Panu widoku polityków,  którzy w okresie lockdownu dla plebsu w najlepsze imprezowali, wyjeżdżali na wczasy, głośno naśmiewali się ze "skuteczności " namordnikow i mieli gdzieś kwarantannę ( " święty " Szumowski jest najlepszym przykładem)? Oślepł Pan, podobnie jak 50% społeczeństwa,  co zresztą w skali światowej jest i tak niezły wynikiem? Zważywszy,  że w tych 50% byli też ludzie zwyczajnie zastraszeni np. uratą pracy?

Obrazek użytkownika u2

05-10-2022 [11:33] - u2 | Link:

#ścierwousz

Japończycy noszą maseczki od lat, ale nie że strachu przed smarkaniem, a wszechobecnym SMOGIEM.

Nie ściemniaj ścierwousz, kiedy był SARS-1 to wszyscy nosili maseczki nie z powodu smogu, tylko z powodu SARS-1. Tylko ścierwousz może tak agitować przeciwko maseczkom :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-10-2022 [11:45] - Chatar Leon | Link:

@ubocik
No więc zaufajcie "nauce", noście te maski, zjadajcie te kiszone ogórki i zapijajcie jogurtami (przez maskę) i czekajcie na piątą dawkę przypominającą do zapominającej dawki szóstej szczepionki dwudawkowej (którą wzięliście po to, by pożegnać te maski), natomiast przestańcie nakręcać panikę i terroryzować tym ogół społeczeństwa.

Obrazek użytkownika u2

05-10-2022 [12:32] - u2 | Link:

zjadajcie te kiszone ogórki i zapijajcie jogurtami (przez maskę)

Durnyś. Piję jogurt zamiast kefirów, oczywiście nie po zjedzeniu ogórków. Zamieniłeś się na głowy z mecenasem koniem ? :-)

PS. Azjaci to bardzo ucywilizowana cywilizacja i dlatego noszą maseczki bez żadnego przymusu, dbają o swoje zdrowie. Dlatego są długowieczni jak na Okinawie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-10-2022 [05:26] - Kazimierz Kozio... | Link:

@Spike:
coś o trenowaniu układu immunologicznego pan słyszal i organach nieużywanych zgodnie z ich przeznaczeniem? w brudnej afryce niemal nie ma alergii...
ja złapalem C19 potwierdzonego certyfikatem ozdrowieńca, wszystkie okoliczności wskazują na to że złapałem od osoby która 2 tygodnie po przyjęciu trzeciej dawki zaczęła zarażać osoby bliskie. moje banalne objawy przeszły po trzech dniach bez najmniejszych powikłań. nie nosiłem maski, nie szczepilem się, nie unikałem kontaktu z ludźmi. mój system odpornościowy dobrze sobie radzi bez szemranego wspomagania

Obrazek użytkownika Darek65

05-10-2022 [07:32] - Darek65 | Link:

KK
I tu leży sedno całej tej dyskusji. Układ odpornościowy. Trzeba o niego dbać, a w okresach "grypowych" wzmacniać. Najlepiej zajadając ząbek czosnku dziennie, popijając witaminę C i D, optymalnie i zdrowo się odżywiając, itp. On się nam odwdzięczy sprawnym działaniem.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-10-2022 [01:40] - Kazimierz Kozio... | Link:

muszę dopowiedzieć że jestem zwolennikiem szczepień tradycyjnych. kiedyś w czasach przed C19 wolno było o tym mówić biologom i nauczać że układ immunologiczny może się nauczyć odporności w przypadku jednych mikrobów np. ospa wietrzna, podczas gdy w przypadku innych jest to praktycznie nierealne, np. polio, wścieklizna.

w przypadku szybko mutujących wirusów np. grypy czy sars - skutki infekcji i ewentualnie spowodowanej nią choroby będą dla 99.99% pomijalnie małe. ale biznes bigpharmy takiej okazji do geszeftu nie może odpuścić. 

"wprawdzie silnik w pańskim samochodzie wciąż funkcjonuje na oleju dotychczas używanym, ale usilnie zalecamy wymianę na olej eksperymentalny po którym, jak zapewniają producenci tego produktu, silnik na pewno będzie lepiej zabezpieczony. tak jedynie dla czystej formalności prosze podpisać zgodę że nie będzie pan rościł pretensji w razie gdyby coś poszło niezgodnie z oczekiwanym wynikiem eksperymentu. w razie gdyby się pan nie zgodził wziąć udziału w naszym eksperymencie to władza grozi że wjazd pana samochodem może zostać zakazany do obszarów na których obywatele swoje samochody już poddali terapii udoskonalającej "

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-10-2022 [08:39] - Chatar Leon | Link:

W ostatnich paru miesiącach z tego co widzę po znajomych, to kowidka złapały akurat osoby, które zdecydowały się na przyjęcie trzeciej dawki (czasem szczepiły się bez żadnego przekonania, ale np. jechały w delegację do Azji, gdzie w paru krajach takich szczypawek wymagają). Chyba nie tylko ja mam wrażenie dziwnej prawidłowości: im więcej dawek, tym większa szansa na ponowne przejście kowida. Zresztą w ostatnich kilku miesiącach wg statystyk wśród zaszczepionych jest dwa razy więcej zakażeń niż wśród niezaszczepionych. A na kowidową śmiertelność szczepionka nie ma właściwie żadnego wpływu.
Interesujące byłyby pełne, szczegółowe dane w tym zakresie, ale z tego co widzę, pewne informacje Ministerstwo zaczęło już chować. Przecież trzeba wciskać cudowne eliksiry!

Obrazek użytkownika spike

05-10-2022 [09:35] - spike | Link:

Pan nie rozumie co pisze, do tego nie w kwestii tego o czym ja pisałem, a pisałem o maseczkach, na których z głupoty wiesza się psy.
To że nie nosił pan maski, dobrze nie świadczy, bo to oznacza, że nie rozumie do czego służą i jak działają, a mają się nijak do systemu odpornościowego. Wg pana, jak ma jakoś działający system odpornościowy, to jest "nieśmiertelny", żaden wirus nie zagraża :))))))
Ja na swój system odp. nie narzekam, nawet nie znam swojego lekarza rodzinnego.
Jeżeli pojawia się nowy rodzaj bakterii, wirusa, to wytrenowany pański system odp. nie zareaguje jak w przypadku grypy, a uczyć organizm odporności na tak wrednym wirusie, to pan miał szczęście, że z tego wyszedł, proszę sobie pogadać z rodzinami w żałobie po ofiarach wirusa.
Problem ze szczepionką przeciw Cowid jest taki, że to nie jest szczepionka jaką znamy, problem główny jaki tu występuje, to że nie jest dokładnie zbadana, zarówno jej skuteczność, jak i konsekwencje które mogą wystąpić po czasie, a sporo się już pisze, że coś jest nie tak.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-10-2022 [14:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

dyskusję o czyjejś głupocie darujmy sobie. maska w takiej formie jaką ignoranci albo świadomi manipulatorzy usiłują wmusić ofiarom słabej edukacji to po prostu szalka petriego, inaczej wylęgania rozmaitych drobnoustrojów chorobotwórczych, która powinna być utylizowana po max. 4 godzinach użytkowania. co więcej wyrzucanie zużytej maski do śmietnika innego niż pojemnik z odpadami biohazardowymi stanowi kolejne żródło rozprzestrzeniania się patogenów. pranie i sterylizowanie maski jednorazowego użytku pozbawia ją właściwosi filtrujących. o nadzwyczjnej ilości chorób infekcyjnych które są ewidentnym efektem maskowania nie sposób dowiedzieś się z publikowanych statystyk ale wystarczy popytać lekarzy praktyków którzy zauważyli coś zupelnie niespokykanego jak chociażby wysyp letnich infekcji górnych dróg oddechowych u pacjentów pediatrycznych. dorośli niech sobie robią ze swoim zdrowiem co chcą ale wciąganie dzieci w grę polityków rzuconych na odcinek zdrowia woła o pomstę niebios