Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Gruba, czerwona linia

Izabela Brodacka Falzmann, 20.08.2022
Zmarły niedawno historyk idei profesor Marcin Król wielokrotnie nawoływał do siłowego obalenia rządów PiS. Nie pamiętam dokładnie jego sformułowań lecz były wielokrotnie cytowane w mediach. Dziwne, że pan profesor nie rozumiał, że przekroczył w ten sposób pewną nieprzekraczalną granicę, cienką czerwoną linię. Nawoływanie do zamachu stanu w demokratycznym państwie „to gorzej niż zbrodnia-to błąd”. (Tak  podobno skomentował Charles Maurice de Talleyrand egzekucję Ludwika Antoniego de Bourbon-Condé, znanego jako książę d'Enghien). 
Marcin Król wypowiadał jednak te naprawdę nie przystojące profesorowi słowa z profesorskim wdziękiem. Donald Tusk idzie w jego ślady zupełnie bez wdzięku. Przekracza już nie cienką czerwoną lecz grubą czerwoną linię a właściwie morze czerwone głupoty. Obiecuje na przykład wyprowadzenie Glapińskiego z NBP bez żadnej ustawy. Jak się wyraził jego kumpel Siemoniak: „ przyjdą silni panowie i go wyprowadzą” .Nawoływanie do siłowego usunięcia urzędnika kadencyjnego to łamanie porządku konstytucyjnego, nawoływanie do zamachu stanu, wreszcie są to groźby karalne. Poza tym podobne zapowiedzi jak twierdzi Jacek Saryusz –Wolski mogą zachwiać polską walutą. Dlatego NBP złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez Tuska przestępstwa. Wątpię czy pan Glapiński zechce wdawać się w prywatną sprawę sądową z Tuskiem. Ten ostatni jako notoryczny kłamca nie ma po prostu zdolności pojedynkowej. Można by napisać czarną księgę kłamstw Tuska. Kłamał twierdząc, że prezydent Duda zamawiał ekspertyzy dotyczące legalności wyboru Glapińskiego na prezesa NBP. Kłamał przypisując ekspertom Rzeczpospolitej prognozę ceny chleba w Polsce na poziomie 30 złotych, której to prognozy Rzeczpospolita nie zamieściła.
Tusk wielokrotnie strzelał sobie w stopę opowiadając się po stronie komuny, z którą podobno walczył i przeciwko której spiskował w spółdzielni robót wysokościowych „ Świetlik” przemianowanej potem na „ Gdańsk” będącej kuźnią gdańskich ;liberałów. Swoje prawdziwe sympatie ujawnił  powołując się na ekspertyzy, które sporządził prawnik Stanisław Hoc. Stanisław Hoc jest opisany w biuletynie IPN dotyczącym funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL (katalog.bip.ipn.gov.pl) . Habilitację robił w ZSRR. Nic więcej chyba nie trzeba dodawać. Pamiętamy również  jak po katastrofie smoleńskiej Tusk wymieniał uściski z Putinem i jak nad trumnami ofiar przybijali sobie radośnie piąstki. Tego Tusk nie zdoła się wyprzeć, tych zdjęć nie uda się usunąć z przestrzeni publicznej pomimo obecnej zdecydowanej zmiany zwrotu politycznego wektora.
Donald Tusk popiera postulaty aborcjonistek. Z jedną z nich, wulgarną Lempart, pokazywał się w Brukseli w maseczce ze znakiem pioruna na twarzy. Jednocześnie powołując się na swój katolicyzm nakłania do nie głosowania na PiS, a kiedy trzeba było kokietować katolików wziął nawet po wielu latach  ślub kościelny ze swoją połowicą.  
W czasie rządów PO Tusk przeprowadził przedłużenie wieku emerytalnego. Twierdził, że skrócenie wieku emerytalnego zrujnuje polską gospodarkę. Teraz propaguje czterodniowy tydzień pracy. Ale sklepy jego zdaniem powinny być koniecznie otwarte w niedzielę bo inaczej zbankrutują.  Zatem powinny być na przykład otwarte we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę, a zamknięte w poniedziałek, środę i piątek. W niektórych państwach  czterodniowy tydzień pracy oznacza wolny weekend  od piątku, lub pracę w piątek tylko do 12 aby ludzie mogli  na dłużej wyjechać.  Odpoczynek w niedzielę nie jest koniecznie wiązany z nakazami religijnymi. Czterodniowy tydzień pracy to forma walki z bezrobociem ( pracą należy się dzielić) a jest to swoją drogą oryginalny pomysł Putina.
Ustami ministra finansów rząd Tuska mówił  „piniedzy ni ma i ni będzie”. Miało ich zabraknąć na wszelkie programy społeczne. Teraz Tusk chce bronić „550+” i to  przed kim? Przed twórcami tego programu?. „Tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my są w stanie uratować 500 Plus”- powiedział  w Szczecinie. Twierdzi poza tym, że program „500+” wymyśliła Ewa Kopacz (ale chyba zapomniała o tym komukolwiek powiedzieć). „500+” to zresztą zdaniem Tuska za mało, obiecuje o wiele więcej. Startował jako liberał i zwolennik wolnego rynku. Teraz jawi się socjalistą licytującym się z innymi ugrupowaniami  wyborczymi obietnicami.  Nasuwa się pytanie dlaczego Tusk tak postępuje, dlaczego nikt mu nie uświadomi, że się ośmiesza? Jak twierdzi  Jacek Saryusz Wolski w saloniku politycznym „Republiki” wynika to z bezradności intelektualnej Tuska. Nie ma po prostu nic do zaoferowania wyborcom, bo jego jedynym programem jest odsunięcie PiS od władzy. PO w zaiste stachanowskim czynie zapowiada odbycie w ciągu roku dzielącego nas od wyborów dwudziestu tysięcy spotkań. I podczas tych tysięcy spotkań zamiast przedstawić program wyborczy będzie manifestować swoją jałową nienawiść do PiS a przede wszystkim do prezesa Kaczyńskiego.
Szkoda czasu na dalsze wyliczanie wszystkich niekonsekwencji, kłamstw i wpadek Tuska. Tusk jest po prostu  jak chorągiewka na wietrze albo lepiej jak mały zardzewiały kogucik na wieży wiejskiego kościółka.
 Ursula Gertrud von der Leyen grzecznościowo wróżyła Tuskowi funkcję premiera ale nikt w Brukseli i chyba on sam już w to nie wierzy. Największym osiągnięciem rządów Tuska była ciepła woda w kranie więc dowcipni internauci proponują żeby wrócił do Niemiec jako ekspert od ciepłej wody, której Niemcom bez niego wkrótce zabraknie. Odwołanie Tuska ze stanowiska przewodniczącego partii EPL przed upływem kadencji (co się do tej pory w historii tej partii nigdy nie zdarzyło) świadczy o tym, że w Brukseli też jest postrzegany jako polityk niepoważny i zużyty, którego pozostawienie na stanowisku przynosiłoby  więcej szkody niż pożytku. Niewątpliwie szeregi PO dojdą do tego samego wniosku. Jeżeli ta formacja ma przetrwać musi pozbyć się swego najbardziej kompromitującego członka. Tusk jak pamiętamy był jednym z założycieli PO. Teraz ją zatapia.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 12403
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

19.08.2022 09:03

Bez względu jak zły jest Tusk to idea oderżnięcia pisowców i ich rodzin, od państwowego koryta jest ideą słuszną. I nie istotnym jest jakie sposoby do realizacji tej idei zastosowane będą.
Es

Es

19.08.2022 11:32

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Bez względu jak zły jest Tusk

@zdzichu
Co po " oderżnięciu pisowców" proponujesz w zamian? Przyklejenie po- wców na nowo?
sake3

sake2020

19.08.2022 12:50

Dodane przez Es w odpowiedzi na @zdzichu

@es........Co po wyrznięciu pisowców? Przeciez macie do wyboru takie okazy jak pan Hołownia Placzliwy, pan Czarzasty z czerwonym nochalem,tytan pracy Trzaskowski,może nawet wesoły Romek by się wam nadał. Przecież ma takie zasługi jak skakanie na przymurku i donośne rżenie ,,kto nie skacze,ten za PiS-em''.. Starszym wyborcom polecam Kosiniaka-Kamysza lekarza bez dnia praktyki,ale umiejącego zaryczeć przy pomocy żony,albo niedoszłą prezydentkę od Matki Natury.Wybór jest niczym w ulęgałkach a i pewność ,że faktycznie to ulęgałki.
Es

Es

19.08.2022 13:31

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @es........Co po wyrznięciu

@sake3
" Przecież macie do wyboru..." - oświadczam uroczyście, że jest mnie sztuk : jeden. 
A co do meritum: staram się pisać zwięźle i dobierać słowa " odporne" na manipulacje. Ale za każdym razem udowadnia mi Pani małą w tym skuteczność. Gratuluję.
sake3

sake2020

19.08.2022 14:08

Dodane przez Es w odpowiedzi na @sake3

@es.......Nic nie udawadniam,ja tylko dałam kilka propozycji wyborów po wyrznięciu pisowców.Nie podobają się Panu,nie odpowiadają?.No to poszukam, pogłówkuję i podam Panu inne,ależ Pan wybredny.
Ryan

Ryan

19.08.2022 18:09

Dodane przez Es w odpowiedzi na @zdzichu

"jestem w depresji patrząc na to, co się dzieje z Odrą" - mówi Tusk teraz w Krośnie Odrzańskim na spotkaniu.
a po zamachu smoleńskim? też był  szmaciarz w depresji?
Tezeusz

Tezeusz

19.08.2022 12:19

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Bez względu jak zły jest Tusk

@pijany zdzicho znowu masz zwidy ? a wali od ciebie POpaprańczym gównem
admin

Admin Naszeblogi.pl

19.08.2022 17:16

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Bez względu jak zły jest Tusk

Koryta to są samorządowe. Gdzie czasem od pokoleń żrą ci sami. I nie jest to PiS. Więc przestań Zdzichu pieprzyć
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 17:40

Dodane przez admin w odpowiedzi na Koryta to są samorządowe.

Czy radni PIS w spółkach samorządowych nie siedzą? Pis rządzi ,czy zablokował ten konflikt interesów? NIE. Tutaj POPIS jest wyjątkowo zgodny.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

19.08.2022 19:01

Dodane przez admin w odpowiedzi na Koryta to są samorządowe.

serwisy.gazetaprawna.pl
u2

u2

19.08.2022 09:05

Marcin Król wielokrotnie nawoływał do siłowego obalenia rządów PiS
Oczywiście cudzymi ręncyma. Profesorowie tak mają, uważają innych za durnych studentów, którym zależy na zaliczeniu przedmiotu.
PS. Czytam właśnie Historię Polski 1914-2004 autorstwa prof. Roszkowskiego. Okazuje się, że początki 2RP takie właśnie były. Zamach za zamachem :-)
sake3

sake2020

19.08.2022 09:10

Chciałoby się zacytować choc w odwróconym szyku powiedzenie ,,jaki kram taki pan''. Nie wyróżnia się niczym od swojej wesołej gromady.Tak samo kłamie,taki sam wielki poziom tupetu, tak samo wrzeszczy,tak samo wygaduje głupstwa jak kandydaci na stanowiska w przyszłym rządzie Brak programu to żadna przeszkoda,bo przecież rządzić nie będą a jedynie posłusznie wykonywać zalecenia i dyrektywy UE przesyłane sms-em. Czytać jeszcze jakoś potrafią.
Chatar Leon

chatar Leon

19.08.2022 09:12

Problem w tym, że mając takich Donków Kondonków za opozycję, "dobra zmiana" nie musi robić po prostu nic. Po każdej kompromitacji tego rządu wyłazi taki Donek Kondonek i odstawia taką żenadę i taki kabaret, że "dobra zmiana" nie dokonując żadnych zmian może upozycjonować się przynajmniej jako "mniejsze zło".
Poza tym te same miernoty siedzą w ministerstwach. I takie same kliki i grupy interesu trzęsą państwem i przepychają przez parlament swoje ustawy, łupiąc obywatela.
Czym się różni "dobra zmiana" od poprzedników? Chyba tylko tym, że Donek całowałby niemieckie tyłki z radością, gdy bankster, były doradca Donka całuje niemieckie tyłki bez tej radości, okraszając całą tą patologię patriotycznymi hasłami.
sake3

sake2020

19.08.2022 09:42

Dodane przez Chatar Leon w odpowiedzi na Mając takich Donków Kondonków

@Chatar Leon.......Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem że obecny rząd nie musi nic robić mając tak mierną opozycję. Opozycja mierna to fakt ale za to z wielkim zadęciem,tupetem i arogancją,a to się dziś najbardziej liczy.Dziś świat nie zdobywa się wytężoną pracą i kulturą tylko chamstwem i krzykiem. Czy jak Pan określa dobra zmiana ,,nie musi robić nic''? Nic błędniejszego,bo jakkolwiek rząd ma za sobą nietrafione decyzje,zaniechania,pomyłki to jednak chyba jest najpracowitszym rządem. ,,Weźcie się do roboty'' jak nawołuje człowiek który podczas swojego premierowania przesiedział w Gdańsku połowę tygodnia,a resztę poświęcił na futbol i jazdę w Dolomity brzmi niemal groteskowo.
Jabe

Jabe

19.08.2022 11:27

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Chatar Leon.......Pozwolę

@Sake  Żałosne wykręty.
Es

Es

19.08.2022 12:15

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Chatar Leon.......Pozwolę

@sake
Oczywiście, że nie musi robić nic oprócz codziennej jarmarcznej pyskówki z totalnymi przeciwnikami i z tego "przywileju " skwapliwie korzysta. 
Niestety ich pracowitość na owym maglu oraz przepychaniu kolanem absurdalnych w większości ustaw się kończy. 
można oczywiście zlecić Kurskiemu przeprowadzanie masowej lobotomii, ale jego skuteczność rządu i Pis pewnie nie zadowoli. Nadal istnieją tacy którzy pamiętają płomienne przemowy z roku 2015.
sake3

sake2020

19.08.2022 12:23

Dodane przez Es w odpowiedzi na @sake

@es......No,przecież zawsze możemy powspominać wspólnie na NB pracowitość rządów poprzednich dla porównania z obecnymi.Niech Pan zaczyna jako pierwszy skoro już mnie wywłał do tablicy.
Es

Es

19.08.2022 12:47

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @es......No,przecież zawsze

@ sake
Daleko mi jest do przeciwników czego dowodem jest głosowanie na obecnie rządzących i skuteczne nakłanianie do tego wielu sceptyków. Nie bedę się doszukiwał przykładów ich pracowitością, bo jednoznacznie je oceniałem przed rokiem 2015 i nadal tak, a może -dzięki pogłębionej przez te parę lat  wiedzy- jeszcze gorzej. Ja oceniam tych którym swoim skromnym głosem powierzyłem przywilej rządzenia i wypełniania obietnic usprawnienia czy też w wielu aspektach naprawy postkomunistycznego państwa. Bilans 7 lat widzę mocno niezadowalający- żeby tak eufemistycznie to nazwać i stąd moje opinie.
u2

u2

19.08.2022 09:52

Dodane przez Chatar Leon w odpowiedzi na Mając takich Donków Kondonków

Po każdej kompromitacji tego rządu wyłazi taki Donek Kondonek
Aby na pewno to nie Tusk się kompromituje, vide ostatnio rtęć w Odrze, tylko rząd Zjednoczonej Prawicy ? Żyje pan w urojonym świecie serwowanym przez ubeckie merdia WSI24 ? :-)
Jabe

Jabe

19.08.2022 09:26

Proszę zauważyć, że wybory prezydenckie nie odbyły się też bez żadnej ustawy. Mieliśmy do czynienia z wręcz ostentacyjną samowolą rządzących. Została przekroczona ta sama linia. I co?
Z tym, że Donald Tusk jedynie zapowiada, a Jarosław Kaczyński robi to faktycznie.
AŁTORYDET

AŁTORYDET

19.08.2022 14:38

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Proszę zauważyć, że wybory

@Żabe,
"Proszę zauważyć, że wybory prezydenckie nie odbyły się też bez żadnej ustawy" - Żabe, ty się trzymaj swojego stylu: dwa , najwyżej trzy słowa komentarza. Gdy probujesz napisać zdanie złożone, obnażasz swoją ignorancję. Masz chociaż maturę?
tricolour

tricolour

19.08.2022 09:52

Znów ten Tusk. To chyba jakaś forma nerwicy natręctw. Ilość lamentów oraz ich forma przekracza normy społeczne.
A mnie się to podoba, ta forma zastępcza. Wszak pamiętam kuriozalną wypowiedź, że władzy się nie krytykuje, bo to kosztuje. Proszę zatem krytykować, co jest bezkosztowe, co nie przyniesie przykrych konsekwencji, niczego nie zmieni, niczego nie poprawi i niczego też nie zepsuje.
Klaka naszą przyszłością. Z klaki mamy polskie samochody elektryczne, za którymi tęskni światowa motoryzacja, centralne porty komunikacyjne i najczystsze rzeki. Cały świat nam zazdrości.
sake3

sake2020

19.08.2022 10:22

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Znów ten Tusk. To chyba jakaś

@tricolour.....Świat nam niczego nie zazdrości,ale i my nie mamy też czego zazdrościć światu.Czy u naszych bliższych i dalszych sąsiadów są czyste rzeki ? Czy tylko nasze ozdobione są rtęcią,jak utrzymuje opozycja? W jakich ramach mieści Pan krytykę obecnej władzy przez opozycję? Jako bezkosztową? Niestety ,te koszta są i ponosi je cała Polska.To blokowanie przez Senat,wyprowadzanie hołoty na ulice,rozwalanie Polski w Brukseli jest bezkosztowe? A jeżeli już weźmiemy władzę to czy za słuszne i dozwolone uważa Pan takie słowa ,,krytyki jak ,,pisowska swołocz''(w wykonaniu pana z zarzutami prokuratorskimi'' ? A podobnych słów,epitetów padło już multum już nie mówiąc o groxbach użycia siły To nerwica natręctw wg Pana?
Siberian Husky Dog

Siberian Dog Husky

19.08.2022 14:56

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @tricolour.....Świat nam

Jakim trzeba być sk****synem i złamasem, żeby zwykły epizod ekologiczny o marginalnym zasięgu i żadnych nieodwracalnych skutkach dla przyrody napompować do rangi Armagedonu, katastrofy czy klęski i na dodatek obarczyć winą niczemu niewinnych ludzi nie mających wpływu na przyrodę.Platforma Obywatelska ze swoim szefem na czele i usłużne jej media rozsiewający toksyczne fejki jak rtęć. A prawda jest taka, że naukowe badania wskazują na przyczyny naturalne, jakie zachodzą często w przyrodzie bez ingerencji i wbrew człowiekowi.
Es

Es

19.08.2022 12:30

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Znów ten Tusk. To chyba jakaś

@tricolour
"Nerwica natręctw" - jeśli ją można brać pod uwagę jako motyw przewodni tak zwanej działalności politycznej , to przypadłość obu stron. Zewnętrzne objawy może jej dowodzą, ale to tylko kotara zasłaniająca nitki kukiełek i ich operatorów.
Tomaszek

Tomaszek

19.08.2022 23:01

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Znów ten Tusk. To chyba jakaś

Tricolour
Ale kawior potaniał 3800 funa kilo za Huso Huso czyli Belugę , to taniocha , trzy miesiące temu było prawie sześć tysia . To detal , o hurt trza by zapytać smutnych , ale lepiej zapłącić i przeżyć , bo pomyłki kompetencyjne bywają smutne . Zwykłego Acipensera możesz jeść za tysia za kilo . Oficjalnie "Irański" bo jak to by był ruski ? Walić Twoje cycki indycze . Dość biednie żyć ! Zjesz kilo Belugi i dwa tysia funa zaoszczędzone . To jest ekonomia ! Ty wiesz ile to trzeba tych Twoich cycek z indyka na tą kasę zeżerć ? Mi wyszło prawie  półtorej tony i i tak jesteś do tyłu , bo o piątaka (zł) podrożały . Teraz wiesz dla czegoś biedny ? Bo cycki z indyka żresz i o piątaka dziadu jęczysz .
tricolour

tricolour

20.08.2022 09:11

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Tricolour

Tomaszku,
Jestem pod wielkim wrażeniem twej determinacji, bym zwrócił w końcu swą uwagę na ciebie. Niestety parówa nie leży w moim typie ani orientacji, o czym zresztą już ci pisałem więc wybacz, że będę reagował oschle lub wcale.
Mniemam jednak, że z łatwością się pocieszysz i jakoś emocjonalnie zbilansujesz, bo są na forum osoby, które darzysz wielką sympatią. Nie przesadź tylko z wazeliną, bo skrajności w miłości są niepożądane.
Tomaszek

Tomaszek

20.08.2022 11:38

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Tomaszku,

Ty to chyba z rozpaczy naprawdę te cycki z indyka przedawkowałeś .
Pani Anna

Pani Anna

19.08.2022 10:32

O Tusku napisano i powiedziano już chyba wszystko, ten felieton też nic nowego nie wnosi. Że " piniędzy nie ma i nie będzie " kurswizja również codziennie ciemnemu ludowi przypomina. Jakiejkolwiek głupoty czy podłości PIS by nie popełnił,  to wystarczy, że wyjdzie Tusk i wszystko idzie w niepamięć.  I to jest chyba głównym powodem grzania tego tematu w nieskończoność.  Czy to wystarczy do wygrania wyborów? Ano pożyjemy,  zobaczymy. Na razie innego pomysłu niż straszenie Tuskiem brak, a "piniędzy" się dodrukuje. Czyżby Pani również rozpoczęła prekampanie?
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

19.08.2022 12:56

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na O Tusku napisano i

@ Pani Anna Nie startuję w żadnych wyborach, nie reprezentuję żadnej grupy ani koterii. Piszę to co uważam. O Tusku na pewno nie napisano wszystkiego ale niektóre wątki są procesowe więc dziennikarze śledczy ich unikają. Moje intencje są proste. Formacja Tuska to wyjątkowi szkodnicy. potrafili sprzedać nawet kolejkę na Kasprowy a właściwie kolejkę wraz z górą. Ochroniarze firmy zarządzającej kolejką nie pozwalali turystom przejść przez Myślenickie Turnie. Wprawdzie Turnie nie są specjalnie godne uwagi lecz turystów to wkurzało bo traktowali to symbolicznie. My Polacy mamy krótką pamieć. Dlatego warto przypominać co trzeba.
Pani Anna

Pani Anna

19.08.2022 13:31

Dodane przez izabela w odpowiedzi na @ Pani Anna Nie startuję w

@Izabela
Czegokolwiek jeszcze  nie napisano o Tusku przestało to już być interesujące.  Dziennikarze śledczy? Co to za dziwo i gdzie występuje, bo na pewno nie u nas. U nas nawet dziennikarze wyginęli, zostali pismacy lub najmimordy na zlecenie. Ja mam dobrą pamięć i nie znam takiej formacji politycznej, która by Polsce ani narodowi polskiemu nie zaszkodziła. Kolejka na Kasprowy kontra 200 000 nadmiarowych zgonów? Kopalnie, unicestwienie szkolnictwa, służby zdrowia... Tego już się nie da cofnąc ani naprawić jedną decyzją. Znajmy proporcje...
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

19.08.2022 14:51

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Izabela

@ Pani  Anna
Są takie tematy jak związki Tuska i  Kongresu Liberałów  z Wiktorem Kubiakiem, rola Wiktor Kubiaka w rodzącej się III RP.. Dziennikarze  wolą zajmować się przypadłościami gwiazdeczek i aktoreczek. Nadmiarowe zgony to problem światowy. Wielki reset. Nasi rządzący są za słabi żeby przeciwstawić się trendowi światowemu choć powinni to zrobić. Podobnie jak nie powinni likwidować kopalni i w ogóle powinni  przeciwstawić się terrorowi UE. O tym też pisałam.
Pani Anna

Pani Anna

19.08.2022 16:40

Dodane przez izabela w odpowiedzi na @ Pani  Anna

@Izabela
Pozwolę sobie się nie zgodzić.  Nadmiarowe zgony to głównie polska przypadłość.  W całej Europie nie bylo kraju, który by pobił polski " rekord". Niemcy odnotowali 3% wahniecie i to tylko dlatego,  że ludzie, zwłaszcza starsi autentycznie się przestraszyli i nie zgłaszali się do lekarza. Nikomu nie przyszło do głowy,  żeby zamykać całe oddziały, czy odwoływać zabiegi ratujące życie. Nikt tego od PIS nie wymagał i niczemu nie musieli się przeciwstawiać.  Oprócz własnego tchórzostwa i psychopatycznych zapędów pewnych ludzi, którym powierzono władzę nad ludzkim życiem. Tego im nie daruję ani nie zapomnę.
AŁTORYDET

AŁTORYDET

19.08.2022 15:12

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Izabela

@Pani Anna
Interesujące-nudne, to nie ma znaczenia. Istotne jest to, że Tusk aspiruje do roli architekta polskiej polityki, projektuje naszą przyszłość. Zajmowanie się nim, to obowiązek, nie przyjemność. On może nas naprawdę urządzić.
Pani Anna

Pani Anna

19.08.2022 18:33

Dodane przez AŁTORYDET w odpowiedzi na @Pani Anna

@autorydet
Obowiązek jest zajmować się tymi, ktorzy aktualnie projektują naszą przyszłość,  a nie dopiero do tego aspirują.  Mnie ciekawi jak to jest, że  w tej chwili rządzi nami i nas urządza doradca Tuska, nominowany na to stanowisko przez jego śmiertelnego wroga.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

19.08.2022 13:36

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na O Tusku napisano i

@ Pani Anna Co by PiS zrobiło bez Tuska? Toc to skarb nad skarby. Można na niego zwalić wszystkie swoje zaniedbania i zaniechania, nieudolność i po prostu glupte. Niech się modlą, żeby żył jak najdłużej choc to len i łajdak. Pzdr 
Es

Es

19.08.2022 13:44

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ Pani Anna

@rolnik
Najlepszy wróg to ten zaprzyjaźniony. Stąd miłość jest wzajemna
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 11:53

Wszystkie problemy rządu MM rozwiążą się zimą. Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma ludźmi w Małopolsce, niedaleko Śląska. Węgla nie ma nigdzie, po zapisy można dzwonić tydzień bez skutku. Lato wasze, zima nasza.
sake3

sake2020

19.08.2022 12:15

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Wszystkie problemy rządu MM

@Czesław2....Jeszcze nie jest poiedziane,że zima wasza.Na razie z węglem jest jak z tym paragonem z warzywniaka co S24 podaje.Ceny na paragonach kosmiczne:pomidory 20zł /kg,morele 20zł/kg,warzywa od 15zł.kg.A jak jest w praktyce? Pomidory 4,50zł/kg ,kalafiory 4-5zł za sztukę,morele 7zł,pomarańze 4,99 zarówno na jarmarkach jak i w sklepach. .Przypuszczam że ten paragon to prowokacja i tak samo będzie z węglem.oczywiście jak węgiel będzie nie raczycie przeprosić.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 12:17

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Czesław2....Jeszcze nie jest

W praktyce węgla nie ma, i proszę nie mącić.
juur

juur

19.08.2022 12:51

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na W praktyce węgla nie ma, i

Trzeba być sprawiedliwym. Obecnie nie ma węgla po 1tys złotych a nie jak przed interwencją po 3 tys.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 14:50

Dodane przez juur w odpowiedzi na Trzeba być sprawiedliwym.

@juur Tak, teraz można sobie niekupić po 1k. pln.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 13:27

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Czesław2....Jeszcze nie jest

jeśli przez "wasza" rozumie Pani marznących ludzi, to ok.
sake3

sake2020

19.08.2022 14:00

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na jeśli przez "wasza" rozumie

@Czesław2....Jest Pan pewien tego marznięcia zarówno w zakresie my jak i wy?
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 14:58

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Czesław2....Jest Pan pewien

@sake3 proszę w końcu się odczepić. Najlepiej niech Pani weźmie w poniedziałek 3k pln i pójdzie kupić tonę groszku. Info z paragonem może Pani zamieścić i będzie sukces.
sake3

sake2020

19.08.2022 15:10

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na @sake3 proszę w końcu się

@Czesław2....Oczywiście juz się odczepiam w myśl Pana życzenia.Proszę równiez przyjąć przeprosiny za moją niestosowną nachalność.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 15:26

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Czesław2....Oczywiście juz

Przy czym proszę poinformować o transakcji. Przecież w/g Pani nie ma problemu.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 20:03

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Czesław2....Oczywiście juz

No i proszę, to Morawiecki i Sasin blokują wzrost wydobycia węgla w Polsce. Należy to wszędzie nagłaśniać. Facet i jego przydupasy są do wyrzucenia
dorzeczy.pl
J z L

JzL

19.08.2022 20:26

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na No i proszę, to Morawiecki i

Jutro wybory????
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom
juur

juur

20.08.2022 16:27

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na No i proszę, to Morawiecki i

Wygląda na to, że ten żarliwy zwolennik globalizacji jest nie do ruszenia.
juur

juur

19.08.2022 11:57

Taka rola obecnej opozycji by PIS jak najdłużej utrzymać przy władzy i by broń boże nie pojawiła się niekoncesjonowana opozycja, niewygodna dla obu stron. Gdy są tylko dwie siły polityczne to obie strony są zadowolone. PO zawsze gotowe pomóc w sytuacjach krytycznych wygadując takie głupoty, żeby wyglądało to na kompletny brak alternatywy.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 13:21

Dodane przez juur w odpowiedzi na Taka rola obecnej opozycji by

Cieszę się, że nie tylko ja uważam popis za teatr. Dotyczy to zresztą całej uni. Nie po to miliardy euro idą na propagandę, żeby reszty kasy nie moc rozkradać. Oczywiście zgodnie z prawem, na oze i fontanny.
Roz Sądek

Roz Sądek

19.08.2022 13:22

Dodane przez juur w odpowiedzi na Taka rola obecnej opozycji by

@juur
Samo sedno. Konieczne są jeszcze partie satelickie, nie za małe, nie za duże.
Roz Sądek

Roz Sądek

19.08.2022 13:48

Od czasu do czasu jeżdżę jeszcze po świecie za chlebem i niekiedy w towarzystwie - zawsze wyłącznie inżynierskim wynoszę z spotkań i dyskusji odkrywcze wnioski. Jeśli spostrzeżenia, opinie i podsumowania w kilku nacjach są prawie takie same, wtedy przyjmuję je za udowodnione tezy, pewniki. Czemu nasz kraj na tle innych, niekoniecznie postkomunistycznych jest tak bardzo upolityczniony? Czemu koleżeńskie, ba, rodzinne dyskusje już nie dotyczą, albo prawie nie dotyczą spraw damsko męskich, sportu, hobby czy ogólnie życia rodzinnego, a po krótkin wstępie stają się bezproduktywną młócką o stanie państwa i ozdrowieńczej dla niego terapii. Otóż powód jest prozaiczny: ilość nadprodukowanych specjalistów od niczego osiągnęła masę krytyczną. Ta masa czeka na zawieruchę, to nie ci heh magistrowie , którzy już siedzą na stołkach choćby gminnych czy noszą torby za politykami, ale to te dzisiątki tysięcy tych, do których dotarło, że posiadany dyplom pozwala jedynie na wyciąganiu szparagów czy siedzeniu na babcinym portfelu. To rodzi ogromne, niewyobrażalne frustracje.
Zadyma daje iluzoryczną, ale jednak szansę.
.
Czesław2

Czesław2

19.08.2022 14:55

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Od czasu do czasu jeżdżę

@Roz Sadek ... do których dotarło...  Ale do czego nigdy wprost się nie przyznają,. tak jak nie przyznają się do światowego sukcesu ci na zmywaku i szparagach.
AŁTORYDET

AŁTORYDET

19.08.2022 15:08

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Od czasu do czasu jeżdżę

Podzielam Pana opinię, co do merytoryczności debaty publicznej. Można oszaleć, kiedy pani od polskiego, wygaduje bzdury o "nieogarniętej skali", historyk z trójkowym dyplomem plecie o "rtęci", kolejna polonistka robi za ekonomistę-analityka. Z bezwstydnym tupetem, banda nieuków projektuje politykę energetyczną, rozstrzyga kwestie procedur medycznych, dyskutuje o ekologii-sozologii. Nawet nikt nie próbuje zawracać głowę czymś co ma sens, bo publika tego nie zauważy. Zadyma daje szansę - racja. Dzięki zadymie Tusk osiągnie swój cel - całkowicie zdezintegrowane społeczeństwo. Po to przyjechał. Wcale nie po władzę. Gdyby naprawdę chciał rządzić po wyborach, nie projektowałby pandemonium. On ma to w nosie, to to nie będzie jego problem.
Jabe

Jabe

19.08.2022 17:13

Dodane przez AŁTORYDET w odpowiedzi na Podzielam Pana opinię, co do

Sądzi Pan, że po to Jarosław Kaczyński zrobił tego historyka premierem, żeby Donald Tusk mógł dezintegrować społeczeństwo?
smieciu

smieciu

19.08.2022 14:42

Szkoda czasu na dalsze wyliczanie wszystkich niekonsekwencji, kłamstw i wpadek Tuska. Tusk jest po prostu  jak chorągiewka na wietrze albo lepiej jak mały zardzewiały kogucik na wieży wiejskiego kościółka.
Ursula Gertrud von der Leyen grzecznościowo wróżyła Tuskowi funkcję premiera ale nikt w Brukseli i chyba on sam już w to nie wierzy. Największym osiągnięciem rządów Tuska była ciepła woda w kranie więc dowcipni internauci proponują żeby wrócił do Niemiec jako ekspert od ciepłej wody, której Niemcom bez niego wkrótce zabraknie.

Jest jednak pewna grupa ludzi, którzy biorą go serio i ciągle się go boją. To oczywiście masa tutejszych blogerów komentatorów. Łatwo zrobić pewien test. Napisać coś złego o PiSie by zaraz się dowiedzieć że jak wróci Tusk to będzie gorzej :) Nie wolno źle pisać o PiSie bo Tusk wróci! Itp.
No ok, tak naprawdę jest to zasługą Kurskiego, który jest wyrocznią dla połowy tutejszych blogerów. Kurski uczynił z Tuska największą gwiazdę Wiadomości TVPiS. Nie śmieszną ale diabelską. Ciągle obecną. Ciągle się czai i snuje te swoje demoniczne plany. Po czym przystępuje do czynu by wystąpić z żenującym kłamstwem, idiotyzmem lub generalnie bzdurą nie mającą w niczym pokrycia. Wszędzie się z tego śmieją ale nie tu! Tutaj przecież niemal każdy wierzy że Tusk rzeczywiście może przeprowadzić zamach stanu, zabrać 500+ lub odwołać Glapińskiego. Czyli zaprowadzić straszne zło!
Łoooo!
Siberian Husky Dog

Siberian Dog Husky

19.08.2022 14:50

Tusk obiecał właśnie po zwycięstwie wyborczym bezpieczne lokaty kapitału w nowo utworzonym natychmiast Banku pod nazwą ALGA GOLD.
Pers

Pers

19.08.2022 15:39

Chciałbym się nieśmiało spytać lokalnych pisowców spod znaku tryzuba co złego widzą w zamachu stanu czyli siłowym obaleniu legalnego rządu?
Już nie pamiętają co się zdarzyło na Ukrainie w 2014?
Mogę im odświeżyć pamięć...
J z L

JzL

19.08.2022 16:08

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Chciałbym się nieśmiało

pam..pers
W 2014 kremlowski cwel (coś tak jak ty) napadł na suwerenny kraj
I ta KURWA skończy tak jak i ty
ZDECHNIE
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u
Tezeusz

Tezeusz

19.08.2022 16:18

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Chciałbym się nieśmiało

@ Rus...kiewicz vel ścierwousz
Chciałbym się nieśmiało spytać lokalnych ściwerwoneonowych głupków spod znaku faszystowskiej roSSyji co złego widzą w zamachu stanu czyli siłowym obaleniu nielegalnego rządu w moskwie? rządu bandytów , skurwieli, pedofili, złodziei oraz barbarzyńców ludobójców....
Tak kużwa grzecznie się pytam...kiedy ścierwoneon wyleci w kosmos jak blog niejakiego Rus..kiewicza i te 60 tys. wejść... tak mi przykro !
Ryan

Ryan

19.08.2022 17:48

Bolszewickie ścierwo wie dobrze, że w Polsce uczciwie wyborów nie wygra, więc łżą od rana do nocy licząc że sowiecki sołdat zostawił na zajętych ziemiach polskich tyle nasienia, gwałcąc Polki, że znajdą swoich genetycznych braci debili,którzy ich wybiorą
Art

Art

19.08.2022 21:03

Pani Izabelo,uklony do samej ziemi za ten artykul.Acha,bylem w Ochotnicy Dolnej,pieknie tam.
marsie

marsie

19.08.2022 22:33

O cienkiej czerwonej linii pisałem już dawno (można sprawdzić), ale Pani wypowiedzi o Tusku "są już po herbacie" – Tusk to kawał "polskiego skurwysyna", nic więcej!
Ale "może to pomoże"?
biuletynnowy.blogspot.com
O komentarzach ani słowa – pozdrówka!
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

19.08.2022 22:37

Dodane przez marsie w odpowiedzi na O cienkiej czerwonej linii

Problem ma marsie. Poznań mu  śmierdzi ponieważ PiS nie może się dorwać w Stolicy Wielkopolski do koryta, całkiem obfitego.
Tezeusz

Tezeusz

20.08.2022 09:04

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Problem ma marsie. Poznań mu 

To poznańskie koryto śmierdzi lewactwem i LGBT czyli dewianci...
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

19.08.2022 23:10

Dodane przez marsie w odpowiedzi na O cienkiej czerwonej linii

@marsie
Ja też pozdrawiam. Przeczytałam, dziękuję  Co do komentarzy- kiedyś na NB nie używano argumentów ad personam. Tempora mutantur et nos mutamur in illis . Wydaje mi się, że komentarz po łacinie jest odtrutką na te swojskie klimaty i maniery. Ale chyba się mylę.
Czesław2

Czesław2

20.08.2022 07:10

Erdogan w drodze na Ukrainę był w Polsce w Rzeszowie. Przywitał Go zastępca wojewody
J z L

JzL

20.08.2022 07:55

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Erdogan w drodze na Ukrainę

A dlaczego aż taka wysoka ranga witającego?
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

20.08.2022 08:48

Dodane przez J z L w odpowiedzi na A dlaczego aż taka wysoka

@hozik
a co ty tu jeszcze robisz? Zapier...walczyc za swoją wolną Ukrainę - dekowniku i tchórzu
Tezeusz

Tezeusz

20.08.2022 09:05

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @hozik

@,oborowy
walisz gównem osranego karakana putlerka
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

20.08.2022 09:55

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @,oborowy

@ Tezeuszku
nawet bym się brzydzil na cię splunoc polglowku
Tezeusz

Tezeusz

21.08.2022 09:50

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na   @ Tezeuszku

@ oborowy
cały czas wali od ciebie gównem i ścierwem sowieckim
u2

u2

20.08.2022 09:58

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @,oborowy

walisz gównem osranego karakana putlerka
Ano, antypolskie trolle prezentują na NB antyukraińską agitkę i prorosyjską propaganduchę. Widać ubeckie geny u nich buzują :-)
juur

juur

20.08.2022 07:56

Tak to dziwne dlaczego osoby z sporym bagażem doświadczeń z mądrością życiową, której zdobycie, często, było okupione ogromnym kosztem stają się w pewnej sferze nieracjonalni. Przestają reagować na zdarzenia a przyjmują słowa jak fakty. Może to pragnienie autorytetu, stałego punktu odniesienia? Kościół jako instytucja, raczej nie wypełnia tego pragnienia a nie ma nic co mogło by zapełnić tą pustkę. Tylko tak mogę sobie wytłumaczyć tolerowanie Tuska czy MM, notorycznych krętaczy i kłamców.
Czesław2

Czesław2

20.08.2022 11:36

Dodane przez juur w odpowiedzi na Tak to dziwne dlaczego osoby

Ludzie uczciwi ciągle liczą w Polsce na cud. I trzeci raz zostają bezczelnie okłamani. Kościół to wiara, i nawet jako instytucja nie zakupi ludziom węgla na zimę.
Jabe

Jabe

20.08.2022 12:03

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Ludzie uczciwi ciągle liczą w

Nie koniecznie uczciwi – naiwni.
Roz Sądek

Roz Sądek

20.08.2022 10:58

Ja myślę, źe rolnik, pers, (heh)Pani Anna i jeszcze paru, to właśnie mająca za już niedługo pokierować światem sztuczna inteligencja, o której tu często pisze jeden dowartościowujący się swoim politycznym wybrykiem żeglarz z budżetowej łódki.
sake3

sake2020

20.08.2022 11:39

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Ja myślę, źe rolnik, pers,

@Roz sądek.....Trochę jakas niedopracowana jeszcze ta sztuczna inteligencja w wymienionych przez Pana okazach.Ale technika idzie naprzód i może niedługo sztuczna inteligencja już ulepszona i wystandaryzowana będzie mogła coś więcej niż ocenianie inteligencji nas Ziemian.Jak na razie tylko słyszymy,że mamy się modlić o zdrowie,bo  rozum za późno,albo stosowanie do naszego rozumu archaicznej skali w postaci rozmiaru buta.Wymienione przez Pana ,,cuda postępu'' powinny umieć coś więcej jeśli mają być zastosowane do kierowania światem.
juur

juur

20.08.2022 15:27

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Ja myślę, źe rolnik, pers,

Od zawsze to powtarzam, że lepsza sztuczna niż żadna
Izabela Brodacka Falzmann
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 063
Liczba wyświetleń: 7,770,384
Liczba komentarzy: 21,370

Ostatnie wpisy blogera

  • Było, ale nie minęło
  • Ukraina zmierza w kierunku nazizmu
  • Kto płaci za orkiestrę, wybiera muzykę

Moje ostatnie komentarze

  • Jaruzelska nie gloryfikowała. Ona sobie kpiła. I to mi się własnie nie podobało. Natomiast jestem w posiadaniu listów pana Przedpełskiego właściciel domu przy ulicy Ikara przejętym po Jaruzelskim…
  • Pisałam kiedyś niechetnie o klanie Spiewaków ale Jana będę bronic. Pomaga lokatorom bezprawnie wyrzucanym z mieszkań i zajmują go sprawy Warszawy. Moim zdaniem nie jest groźna lewicowa wrazliwośc.…
  • Ale to nie znaczy, że nalezy zakazać uzywania wentylatórów. Wydalanie też jest nieuchronne. Czy nalezy negować istnienie wodniczki tętniącej?Cóż winny jest nieszczęsny pantofelek, że tak ma? Gorzej…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Upadek edukacji. Tym razem piszę jako fachowiec.
  • Historia pewnej kamienicy
  • Śpioszki rozmiaru XXXL

Ostatnio komentowane

  • RinoCeronte, Nadzieja umiera ostatnia Panie Lechu...
  • RinoCeronte, A takie Podwieczorki przy mikrofonie?  Ech łza się w oku kręci Panie Malinowski.
  • Tomaszek, Trzeba pilnować kasy . Bo pieriestrojka czyli pieriedyszka nie wyszłaby bez pieriechwatyzacji . A w zasadzie po to to było i przyszło po wojnie dopiero w momencie wystarczającej akumulacji . 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności