Na kowida, na rtęć i nie-rtęć... czyli dr Grzesiowski radzi

"Ja jestem zaszczepiony trzema dawkami, moja żona także. Chodzimy w maseczkach po domu, cały czas działa takie urządzenie oczyszczające powietrze, dezynfekujemy ręce i codziennie robimy sobie testy." - mówił dr Grzesiowski jesienią ub.r. (https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,jestes-zaszczepiony--ale-twoj-bliski-ma-covid-19--lekarz-radzi--co-robic,artykul,53409393.html)

"Rtęć jest pierwiastkiem, który się nie rozkłada przez długi okres czasu, odkłada się w organizmie, kumuluje i jest w stanie uszkodzić każdy narząd (...). To nie powinno ograniczać się do komunikatu, zalecenia czy apelu, tylko powinno mieć charakter twardego zakazu zbliżania się do rzeki na odległość co najmniej kilku metrów od jej brzegów. (...) Nie twierdzę, że w Odrze jest rtęć, ale jeśli nie rtęć, to jakaś inna toksyna, która zabija ryby i zwierzęta, mające kontakt z wodą. To jest równie niebezpieczne. Uważam, że powinien natychmiast zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej i zamknięcie terenów w pobliżu rzeki. Nie ma co czekać na wyniki badań." - mówi dr Grzesiowski teraz (https://dorzeczy.pl/opinie/334915/skazenie-odry-dr-grzesiowski-trzeba-oglosic-stan-kleski-zywiolowej.html).

Nie wiem, co w praktyce miałoby oznaczać zamknięcie terenów w pobliżu Odry, być może mieszkańcom terenów nad rzeką, jak np. mieszkańcom Wrocławia należałoby zakazać poruszać się przez mosty. Większy komentarz chyba zbyteczny. Warto jednak wspomnieć, że dr Grzesiowski to jeden z tych "ekspertów", których wypowiedzi, rady, opinie i rekomendacje wygłaszane przez dwa i pół roku miały olbrzymie konsekwencje dla naszego życia i zdrowia, wolności osobistej, życia zawodowego i rodzinnego, czy stanu polskiej gospodarki i wartości pieniądza.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2022 [10:49] - Jabe | Link:

Dyktatura ciemniaków – zamordystów.

Obrazek użytkownika admin

15-08-2022 [10:56] - admin | Link:

To jest antypis akurat, którego Grzesiowski jest jednym z wiodących przedstawicieli. 

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2022 [10:57] - Jabe | Link:

Co za różnica?

Obrazek użytkownika admin

15-08-2022 [11:22] - admin | Link:

Twój komentarz sugeruje, że tacy aktualnie rządzą. W oryginalnej wypowiedzi Kisielewskiego też dotyczył aktualnie rządzących. 

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2022 [12:03] - Jabe | Link:

Przecież rządzą.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-08-2022 [13:11] - Chatar Leon | Link:

Dlaczego zatem rząd "dobrej zmiany" wcielał w życie najgłupsze pomysły tego rodzaju "ekspertów"?
Co w tym rządzie robi i dlaczego za nasze zdrowie i życie nadal odpowiada nieudacznik i niedouczony ekonomista - karierowicz, plątający się po ministerstwach wszelkich od czasów SLD przez czasy Platformy? Nawet w zidiociałych, zamordystycznych i lubiących faszyzm Niemczech, Austrii i Włoszech nie zamknięto służby zdrowia przed pacjentem, tak jak zrobiono to u nas.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-08-2022 [12:03] - Pani Anna | Link:

Też słyszałam, jak chwalił się jak wygląda profilaktyka antycovidowa w jego domu, psychol jeden. Takich grzesiowskich znajdzie się setki na każdą okazję w sklepach z ekspertami.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-08-2022 [13:13] - Chatar Leon | Link:

Co do sklepów z ekspertami, to ciekawe jak tam osiągnięcia naukowe niejakiego Pyrcia i jak te miliony, które dostał na badania kowidowe przełożyły się na zdrowie Polaków.

Obrazek użytkownika spike

15-08-2022 [12:38] - spike | Link:

Załóżmy, że Rtęć jest trująca, jakby zbadać, ile termometrów rtęciowych się ludziom potłukło i rtęć rozlała po szczelinach podłogi, to prawdopodobnie już nie powinno być połowy Polaków. Nie wiem dlaczego nikt nie używa właściwego słownictwa - nazewnictwa, nie tyle rtęć, co sole rtęci są szkodliwe, w rzekach nie wykryje się rtęci, tylko i wyłącznie związek chemiczny ją zawierający, rtęć nie jest rozpuszczalna w wodzie, jej parowanie można pominąć. Chlor jest wyjątkowo zabójczy dla wszelkiego życia, ale jego związek z sodem NaCl, jest potrzebny do życia, kiedyś o sól toczoną wojny, była droższa od złota, na soli budowano naszą cywilizację i dalej jest niezbędna, "zabija" jak wszystko w nadmiarze.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-08-2022 [13:20] - Chatar Leon | Link:

Jakieś śnięte ryby znaleziono pod Krakowem. Teraz chyba będzie sezon na śnięte ryby (zastąpią najmodniejszą infekcję układu oddechowego) a z lubością będą to grzały media niemieckie. Przykład: https://www.fakt.pl/polityka/krakow-sniete-ryby-na-terenie-bielansko-tynieckiego-parku-krajobrazowego/57wg64v.
 

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2022 [13:20] - sake3 | Link:

Czyżby słowo rtęć miało zastąpić magiczne dotąd słowo cowid? Zapowiada sIe ciekawie

Obrazek użytkownika u2

15-08-2022 [13:35] - u2 | Link:

Jako rtęć i nie-rtęć, Peace był sprawcą wielu rybich śnięć :-)

Obrazek użytkownika Maverick

15-08-2022 [16:19] - Maverick | Link:

Nie bierz niczego zalecanego poprzez lewackich globalistów co wierzą w przeprowadzenie depopulacji, już w Norymberdze ustalono że szczepienia eksperymentalne są zakazane i karalne. Więc poznajesz w obecnej sytuacji poznajesz kto jest durniem z niskim IQ. 

Ja popieram tylko tych co własnym przykładem świecą i kończą swoje życie, bo wierżą ze jest zbyt dużo ludzi, ale ci co chcą skończyć twoje życie to jednak kryminaliści.

Jest nadzieja w młodych.  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2022 [18:57] - sake3 | Link:

W jaki przedziale wiekowym ci młodzi się mieszczą?

Obrazek użytkownika Ryan

17-08-2022 [21:12] - Ryan | Link:

Z ostatniej chwili !!!
Reżim Kaczyńskiego zajął Berlin

https://pbs.twimg.com/media/FaWzZo9XoAAeizw?format=png&name=900x900

Obrazek użytkownika Jan1797

17-08-2022 [23:47] - Jan1797 | Link:

 Ryan,
Choćbyśmy obydwaj na uszach stawali :(
W dniu 14.08. napisałem w komentarzu; "konieczna jest ustawa, która przedłuży odpowiedzialność za składowanie substancji niebezpiecznych do 25 lat. Zrzut ścieków przemysłowych musi skutkować nakazem instalacji systemu monitoringu cieku poniżej każdego wylotu kanalizacji np. poszerzony system"; https://automatykaonline.pl/Ar... 
 Wśród linków o stanie środowiska nie może zabraknąć z tego okresu; https://www.wroclaw.pios.gov.p...
Pani minister Moskwa obiecała dzisiaj mniej więcej tymi słowami;
Zbudujemy sieć stacji badawczych i monitoringu, które wykorzystają technologie teledetekcji i przekazu satelitarnego do alertu parametrów środowiskowych odpowiednim organom i służbom. 
Coś tam wiem o ciekach wodnych, więc po pierwsze wykluczyłem z grona znajomych (tych zajmujących się ekologią) tylko dlatego, że bredzili o rtęci w Odrze. Tymczasem marszałek województwa lubuskiego, która zebrała ponad dwa miliony rekordów w necie, a większość dotyczyła jej … wypowiedzi o rtęci, żali się na krytykę swojej osoby? 
Od wczoraj wiadomo, że prace nad ustawą trwają, więc dzisiaj każdy człowiek z drobiną zdrowego rozsądku po lekturze portali społecznościowych ma prawo powiedzieć;
Tolerancja większości dla krytykantów, przekręcających nazwisko, (kpiących z kobiety ministra zaangażowanej ponad miarę) nieudaczników którzy w życiu niczego nie dokonali i uznają, że mogą postępować jak to miało miejsce w trakcie urzędowania profesora Szyszki -zdecydowanie się wyczerpała!
.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-08-2022 [13:16] - Jan1797 | Link:

Ryan,
Warto obserwować informacje, po przejściu burz, woda błyskawicznie ogrzewa się i wystarczy doba w zastoiskach by pojawił się problem. Dziwne, że wędkarze udają zaskoczonych?    
Choćbyśmy obydwaj na uszach stawali :(

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-08-2022 [13:25] - Chatar Leon | Link:

Zieeeeewam tą "rtęcią", tak jak tą "pandemią".
Znajoma, pracująca w inspektoracie środowiska i od lat badająca rzeki dobrych parę dni temu, przed całą aferą, wspominała o suszy, powodującej po prostu zagęszczenie toksyn w rzekach i śnięcie ryb. Nie od dziś to wiadomo.
Mechanizm uruchamiający panikę rtęciową jest taki sam jak mechanizm paniki kowidowej. Manipulując próbkami wody, tak samo jak manipulując testami, można udowodnić po prostu wszystko.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-08-2022 [12:06] - Jan1797 | Link:

Witaj, Późno skończyłem -wybacz.
Znajoma, może nie wiedzieć, bo temat znany jest w wąskim kręgu pasjonatów „pożądanego środowiska łososiowatych” i nie ma nic wspólnego z ekodzi…Analiza problemu dostępna jest od 2011 roku, a o tę trafną, według nas, warto zapytać nad jeziorem Genewskim. Nie będę rozwijał, bo mało kogo to interesuje, mogę na priv lub przy kawie. Rozwiązania znane są w Polsce od trzydziestu lat, pierwsza oczyszczalnia działa, więc jest to jedynie kwestia samorządu. W programie smart city da naszego miasta wspomniano o żywej wodzie.  Wygrał kto wygrał pod i wiedzy nie wciśniesz. PiS nie ma partnera do poważnej dyskusji i rozważań zabezpieczających przed problemem.
Przykład dobry u nas opracowany ;) dla koleżanki w inspektoracie środowiska; https://sendzimir.org.pl/wp-co...
Po przejściu burz, woda błyskawicznie ogrzewa się i wystarczy doba w schładzanej wodzie (14–20 stopni) by w zastoiskach pojawił się problem.