Wykluczenie klapkowe

Nauczyciele zaprzyjaźnionej szkoły poinformowali mnie, że otrzymali z Urzędu Miasta Warszawy następujące pismo: (język oryginału)

 „uprzejmie informuję, że szkoły, w których naukę pobierają uczniowie uchodźcy z Ukrainy otrzymają środki na zakup strojów sportowych w wysokości 400 zł. na ucznia. Każdy komplet sportowy powinien składać się co najmniej z koszulki, szortów i stroju kąpielowego w tym klapki i czepek. Komplety strojów sportowych należy zakupić i przekazać ukraińskim uczniom do 24 czerwca br. Termin ten wynika z faktu, że stroje sportowe powinny zostać przekazane uczniom przed wakacjami. (-) Zakupione komplety powinny zostać na opakowaniu oznaczone przez szkołę logiem UNICEF Organizacja UNICEF kładzie ogromny nacisk na dokumentowanie swojej działalności. Proszę więc o wykonywanie dokumentacji zdjęciowej np. sfotografować zakupione stroje sportowe i na kilku zdjęciach moment ich wręczania. Ważne jest to, żeby na zdjęciach tych widoczne było logo UNICEF”.

Podobne pisma otrzymały wszystkie szkoły w Warszawie i okolicach.
To bardzo szlachetnie, że UNICEF troszczy się o to żeby dziecko ukraińskie nie poczuło się wykluczone ze względu na brak klapek. Zastanówmy się jednak co oznacza to zarządzenie dla nauczycieli szkoły w której uczy się kilkadziesiąt osób z Ukrainy, przysłane nota bene na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego. Gdyby nauczyciele chcieli swoje zadanie potraktować poważnie powinni iść z każdym dzieckiem osobno na zakupy. Każdy kto zna psychologię dzieci  w wieku szkolnym i dość okrutne prawa ich oceny przez grupę rozumie, że bardziej wykluczający niż brak klapek jest strój nie dobrany rozmiarem, wyglądający na odziedziczony po starszym bracie. Oczywiście nie ma możliwości indywidualnych zakupów,  stroje sportowe zostaną więc zakupione w najbliższej hurtowni i nawet jeżeli będą miały zróżnicowane rozmiary, będą przydzielane dzieciom jak mundury w wojsku albo uniformy w więzieniu. Dzieci ukraińskie z zamożniejszych rodzin wyrzucą taki strój do kosza, albo odłożą na półkę. Dzieci z rodzin niezamożnych, wysłane na jakieś kolonie, będą rozpoznawane właśnie po niedobranym stroju. Nie mamy powodu ani prawa troszczyć się na co UNICEF wydaje swoje pieniądze, można tylko zastanowić się czy warto czynnie popierać podobne idiotyzmy. Również czy przepracowani pod koniec roku nauczyciele powinni zamiast wystawiać oceny i wypisywać świadectwa dokumentować fotograficznie obdarowywanie ukraińskich dzieci klapkami, czyli pracować za darmo na rzecz PR UNICEFU?

Przydzielanie nauczycielom takiego zadania pod sam koniec roku szkolnego przypomina mi jako żywo czasy realnego socjalizmu gdy szkoła w której pracowałam pod koniec roku obrachunkowego kupowała do gabinetu dyrektora paprotki i zupełnie zbędne, paskudne ( innych nie było) reprodukcje na ściany, bo pieniądze trzeba było wydać w całości, żeby w kolejnym roku nie obniżono szkole dotacji.
Swego czasu komentowałam obietnicę Tuska, że każde dziecko w Polsce dostanie w prezencie laptop. Na szczęście niespełnioną. W zamożniejszych rodzinach każdy ma swój komputer, czy tablet więc prezent Tuska leżałby wśród zbędnych rzeczy i wylądował w końcu na śmietniku. W rodzinach biednych problemem nie jest brak komputera lecz brak środków na niezbędne wydatki więc sprzedaż komputera prędzej czy później zatkałaby jakąś dziurę w budżecie. W tak zwanych rodzinach patologicznych komputer zostałby sprzedany natychmiast i to na wódkę. Na szczęście dla finansów kraju Tusk należy do polityków, którzy jak mówią – to mówią. Nie takie obietnice i nie takie ordynarne kłamstwa słyszeliśmy z jego ust. Można się tylko cieszyć, że nie rozproszył kolejnych miliardów. ( liczba uczniów w Polsce to około 5milionów mnożona przez tysiąc złotych czyli cenę taniego laptopa) na szlachetną, ale tylko z pozoru inicjatywę.

Und hier ist der Hund begraben. ( i tu jest pies pogrzebany). Nie bez przyczyny posługuję się niemieckim idiomem. Wszystkie takie szlachetne (ale tylko na pozór) inicjatywy okazują się być utopijne i przynoszą więcej szkody niż pożytku. Jak pięknie pomyśleć na przykład, że możemy czerpać energię wyłącznie ze słońca i wiatru. Jak miło uwolnić się od brudnego węgla. Starsi ludzie pamiętają umorusanych węglarzy rozwożących w powojennych latach węgiel na platformach ciągniętych przez ogromne perszerony i dym z kominów unoszący się nad dachami domów. Jednak te niemiłe dla obecnych ideologów zielonego ładu widoki oznaczały dla nas bezpieczeństwo i ciepło w domu. Właśnie Niemcy, którzy postawili na utopię czystej energii nie tylko zapłacili za swoje fanaberie wysoką ceną energii elektrycznej lecz zmuszeni będą obecnie powracać do węgla. Nie mogą ryzykować nieuchronnej destabilizacji społecznej i politycznej kraju gdy ludzie zaczną zamarzać w swoich domach. Poza tym do świadomości społecznej dociera fakt, że materiały stosowane w panelach słonecznych i akumulatorach czyli lit i kobalt są silnie toksyczne. Dlatego nie wolno tych akumulatorów wyrzucać na wysypiska śmieci. Samo wydobycie metali ziem rzadkich stanowi również poważne zagrożenie dla środowiska. Dlatego państwa zachodnie nie wydobywały ich u siebie, lecz kupowały (z właściwa sobie hipokryzją) w Chinach.
Polonistka jednej ze znanych mi szkół podstawowych zadała dzieciom wypracowanie: „ Jak czuje się gwóźdź wbijany w deskę?”. Można takie pytania ciągnąc w nieskończoność. A jak czuje się deska w którą wbijany jest gwóźdź?  Jak czuje się zarodek gotowany na miękko w jajku? Jak czuje się wesz traktowana Delacetem?

Stawianie sobie takich pytań oznacza niezgodę na jedyny świat jaki znamy i musimy w nim żyć. Próby arbitralnego poprawiania tego świata prowadzą do nieszczęść o wiele poważniejszych niż te, którym usiłuje się przeciwdziałać. Likwidacja nierówności społecznych oznaczała wyrżnięcie milionów ludzi. Likwidacja zabijania zwierząt oznaczałaby wyrżniecie wszystkich istot mięsożernych. 
Dlatego przestańmy zajmować się wykluczeniem klapkowym. Skupmy się na poważniejszych, realnych problemach.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [12:15] - u2 | Link:

 Und hier ist der Hund begraben. ( i tu jest pies pogrzebany)

Ja spotkałem się z wersją :

da liegt der Hund begraben

https://pl.wiktionary.org/wiki...

Obrazek użytkownika smieciu

09-07-2022 [12:28] - smieciu | Link:

Prościej byłoby dać tą kasę Ukraińcom, niech sobie sami kupią ten strój jeśli ich dzieci zamierzają uczestniczyć w zajęciach sportowych. Tanio, jasno i każdy byłby zadowolony.
Ale nie.
Ten przykład jest jednym z wielu pokazującym absurdy obecnego systemu, biurokracji. Dodatkowo jak się wydaje chodzi o skłócenie Ukraińców z Polakami w czym wszyscy na górze biorą czynny udział.

Najpierw sprowadzono Ukraińców do Polski mimo że wojna jest obecna tylko na około 20% terytorium Ukrainy. Dlaczego nie zorganizowano obozów na terenie tego kraju? Nie. Zamiast tego widać świetnie zorganizowaną akcją w której Ukraińcy wypychali swoich obywateli do Polski a Polska tylko czekała by ich przyjąć.
Następnie dano Ukraińcom różne namiastki pomocy ale w takim właśnie wyżej opisanym patologicznym stylu. Np. Polak dostaje 40zł dziennie na głowę Ukraińca. No i się stało, znam przykłady ze swojego miasta. Hotelarz przyjął ich siedemdziesięciu. Karmił breją i kaskę zgarniał. A teraz kiedy zlikwidowano tą pomoc zwyczajnie ich wypieprzył.
Tą zagrywką Ukraińcy doszli do wniosku ze Polacy to cwaniaczki i tylko chcą ich wykorzystać.
Ale porozmawiał z jakimś biedniejszym Polakiem. Ten się zapyta. Ale dlaczego oni dostają kasę i mieszkania? Ja czekam, składałem wniosek w gminie i gówno. Nienawidzę tych ukraińskich skur...nów. Sam wysłuchałem dokładnie takiego tekstu.

I właśnie to jest całym celem. Ukraińcy mają myśleć że traktuje się ich jak bydło a Polacy że mają odbierane dobra, Ukraińcy dostają przywileje, których my nie mamy.
Rząd robi swoje, robi co zawsze. A lud? Ten też jak zawsze. Skupi swoją wrogość na podstawionym celu.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [12:45] - u2 | Link:

wojna jest obecna tylko na około 20% terytorium Ukrainy

Szerzysz dezinformację. Rosyjskie bomby spadają również na Lwów. Nie ma bezpiecznego miejsca na Ukrainie.

Obrazek użytkownika izabela

09-07-2022 [12:56] - izabela | Link:

Dokładnie tak. . A poza tym te klapki są potrzebne ludziom dotkniętym przez wojnę jak zającowi dzwonek. UNICEF robi sobie PR kosztem pracy i tak obciążonych nadmiernie przed końcem roku nauczycieli. Natomiast kryminogenne przepisy powodują, a nawet  wręcz prowokują nadużycia . I to zamiast sympatii budzi wzajemną niechęć. 

Obrazek użytkownika terenia

09-07-2022 [13:50] - terenia | Link:

Szanowna Pani Izabelo 
" to zamiast sympatii budzi wzajemną niechęć. " Wywiad z p.L.Żurawską (pisarką,mieszkanką Hajnówki) ,w którym  relacjonuje swoje przykre przeżycia z przyjęciem do swojego 48-metrowego mieszkania gości  https://www.youtube.com/watch?...  

Obrazek użytkownika izabela

10-07-2022 [01:02] - izabela | Link:

Wysłuchałam uważnie. Tam gdzie są ludzie pojawiają się konflikty.. Dlatego nie sprowadzamy do Polski całej populacji głodującej Afryki lecz pomagamy w miarę możliwości na miejscu.  Obecna strategia pomocy Ukraińcom nieuchronnie  generuje konflikty. Swego czasu sowieci umieszczali celowo ludzi nauki we wspólnych mieszkaniach gdyż wiedzieli że po pewnym czasie wejdą w konflikt i nie będą zdolni do współdziałania. Nasz znajomy z Leningradu , dobry fizyk był przez całe życie w takiej sytuacji..  Obecnie w Polsce ludzie kierujący się szlachetnym uniesieniem sprowadzili sobie na głowę problemy.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [13:20] - Czesław2 | Link:

Tu mamy realny problem:
https://wpolityce.pl/polityka/...
Zielony Ład dla rolnictwa wprowadza w uni Wojciechowski. Przy pełnym poparciu Morawieckiego. Przy czym tenże Wojciechowski w wywiadzie dla wPolityce łże jak świnia twierdząc, że protesty rolników w Amsterdamie to wewnętrzna sprawa Holandii nie mająca nic wspólnego z unią.
https://wpolityce.pl/gospodark...
https://www.farmer.pl/finanse/...

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [13:32] - u2 | Link:

Zielony Ład dla rolnictwa wprowadza w uni Wojciechowski.

Eurokomisarz Wojciechowski już tłumaczył wielokrotnie, że zmiany dotyczyć będą wielkich zachodnich farmerów, którzy masowo hodują bydło w tysiącach sztuk. Polscy rolnicy hodują co najwyżej kilkadziesiąt sztuk i zaostrzenia przepisów ich nie będą dotyczyć.

Co do Holandii, a właściwie Niderlandów, to Niderlandy wystąpiły przed szereg i same gnębią swoich rolników.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [13:53] - Czesław2 | Link:

Bredzisz człowieku. Jeśli zlikwidują te farmy to skąd będzie mięso dla Europy. Od polskiego gospodarza mającego jedną krowę we wsi?

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [14:15] - sake3 | Link:

@Czesław2....Przecież mięsa tez ma nie być,o to walczy jak lew w PE pani Spurek Trzeba się nauczyć wygrzebywac jakieś jadalne korzonki z ziemi,bo chyba nie chce Pan zbrodniczo korzystać z mleka krów zmuszanych do wydojenia ani jajek od wykorzystywanych niecnie kur.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [14:25] - u2 | Link:

skąd będzie mięso dla Europy

Pod Suwałkami kilka ładnych lat temu spłonęła wielka ferma świń. Podejrzewałem, że to było podpalenie, bo ogień zajął od razu wszystkie chlewnie. To wielomilionowy biznes. Zwykli rolnicy tyle świń nie hodują. W Polsce przeważają małe gospodarstwa, a nie wielkie. A jeśli już powstają duże to ludzie protestują, bo po prostu śmierdzi. Tak było w Jeleniewie koło Suwałk.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [13:49] - sake3 | Link:

Jeżeli NIemcom wolno powrócić do węgla brunatnego i kamiennego dlaczego Polsce nie? Może dlatego,że przez nasze kompleksy nie śmiemy wystąpić z taką propozycją? Nawet kosztem marznięcia zimą.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [14:51] - Czesław2 | Link:

Rząd wziął kasę na wygaszenie kopalń, to wygasza.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [15:06] - sake3 | Link:

@Czesław2....Niemcy też wzieli kasę na swoje wygaszanie.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [15:13] - Czesław2 | Link:

Tylko, że dla Niemiec ewentualne oddanie ( uśmiałem się z własnego dowcipu ) tej kasy to pikuś. Ich gospodarka to 10 gospodarek Polski. Nie byłoby takiej różnicy, gdybyśmy dobrowolnie i z zachwytem nie oddali handlu. I jeszcze jedno, Niemcy przestali wygaszać, Polska nie. Słowa Morawieckiego nic nie znaczą, prawnie NIC NIE ZMIENIŁ.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [15:18] - u2 | Link:

Ich gospodarka to 10 gospodarek Polski

Dane wzięte z sufitu. Niemcy generują 25,1% PKB UE, Polska 3,9%.

https://europapnews.pap.pl/eur...

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [15:24] - Czesław2 | Link:

Uspokoiłeś mnie. Tymczasem ekolodzy szykują się do zablokowania wszelkich inwestycji wiatrakowych na Polskim wybrzeżu.
https://wysokienapiecie.pl/728...
Wiadomo, dlaczego. Uwolniliśmy gałęziówkę, wiatraki niepotrzebne. Wczoraj na giełdzie cena prądu doszła do 2500PLN/MWh, tzn 2,50/kWh czyli 300% więcej, niż na rachunkach za prąd. A to jest cena hurtowa, niższa niż w detalu.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [15:31] - u2 | Link:

Tymczasem ekolodzy szykują się do zablokowania wszelkich inwestycji wiatrakowych na Polskim wybrzeżu.

Na morzu będzie im trudniej blokować. Pod Augustowem wieszali się na drzewach. Poza tym to nie ekolodzy, tylko najęci zadymiarze.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [16:18] - Czesław2 | Link:

Nikt starodawnych metod już nie stosuje. Od tego jest unia i Polskie sądy.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [16:26] - u2 | Link:

Nikt starodawnych metod już nie stosuje. Od tego jest unia i Polskie sądy.

No rozbawił mnie "Czesław2". Totalniacy od początku stosują taktykę "ulica i zagranica". Polskie sądy są tylko z nazwy polskie, bo nigdy nie oczyściły się z komunistycznych złogów. Tolerowanie komunistycznych zbrodniarzy w swoich szeregach świadczy, że to nadal komusze sądy, a nie polskie.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-07-2022 [16:30] - Czesław2 | Link:

O czym ty facet piszesz? Co wpis przeczysz sobie. daj sobie siana w końcu.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [16:34] - u2 | Link:

O czym ty facet piszesz?

Wolnoć Tomku w swoim domku. Jak nie podoba się to pisz donos do admina. Na razie donosisz jak tobie źle w "tymkraju". Nic na twoje żale nie poradzę. :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [16:58] - Pani Anna | Link:

@Czesław 
szkoda czasu na u2. Wyszczepiony 3x, już po pierwszej dawce było widać,  że mu się pogorszyło.  Wcześniej pitolil tylko od czasu do czasu,  po trzeciej dawce jak widać potyka się człowiek o typa kilkadziesiąt razy dziennie. 

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [17:41] - sake3 | Link:

@Czesław2....Niemcy zaczęli wygaszać a Polska nie.No tak,ale jak by Polska zaczęła wygaszać to Niemcy wsparte UE podniosłyby wrzask pod niebiosa o brak praworządności.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-07-2022 [14:21] - Roz Sądek | Link:

Ludddzziee! Wirus się budzi, a Wy o klapkach i rolnikach? 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-07-2022 [15:16] - Chatar Leon | Link:

No pewnie, szczególnie z tym rolnictwem to kompletne pierdoły. Będzie mięso czy nie będzie, czy Unia dorżnie rolnictwo czy nie dorżnie różnymi "zielonymi ładami", czy ceny jedzenia wzrosną o 50 czy 100%... To oczywiście pierdoły! Po co tym się zajmować? Lepiej zająć się poważnymi tematami i na przykład rozkręcać kolejny rok z rzędu panikę z powodu "najstraszniejszej pandemii w dziejach świata" i kolejny raz bredzić o kolejnej "ostatniej prostej", którą zapewnią nam cudowne dwudawkowe eliksiry po siódmej dawce.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [16:54] - Pani Anna | Link:

I znowu panikują ci 3xwyszczepieni. Ciekawe, nie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-07-2022 [19:54] - Tezeusz | Link:

@Anna
gary umyte bo wali smrodem...jak to u niezaszczepionych

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [17:46] - sake3 | Link:

Noooooo,teraz się zacznie wytykanie palcami kto był wyszczepiony i ile razy..Zgłaszam się na ochotnika-ja nawet  7 razy bo mi się bardzo podobał pan dający te szczepionki.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [18:04] - Pani Anna | Link:

@sake3
ty akurat nie musisz nawet nic mówić,  to widać,  słychać i czuć. 

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [18:18] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Nie muszę mówić ale mogę.Czyż demokracja i wolność słowa  nie jest wspaniałą sprawą nabzdyczona paniusiu?

Obrazek użytkownika terenia

09-07-2022 [18:44] - terenia | Link:

@sake3,@Pani Anna
Arystoteles w swoim znanym dziele "Polityka" napisał "muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów" .Zapraszam zatem Drogie Panie posłuchajmy https://www.youtube.com/watch?...    Pozdrowienia przesyłam.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [18:56] - Pani Anna | Link:

@Terenia
Dziękuję za link.  Takie obyczaje to ja bardzo poważam.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [19:22] - sake3 | Link:

@Terenia......Piosenka owszem podbijająca serca,ale jak to wszystko co w niej wymienione wsadzimy sobie w d...ę to co mamy dalej robić oprócz śpiewania,że jest nas 99%? Nie dlatego pytam żebym się mieściła akurat w tym !% tylko z ciekawości,czy ten jeden procent to wybór niewolnictwa?

Obrazek użytkownika terenia

09-07-2022 [20:07] - terenia | Link:

@sake3 
Witam,wg mnie to wybijające się w tekście songu 99 %  to tzw.litentia poetica (choć może prawdopodobnie wyrażać ,iż te 1% populacji światowej to są Ci którzy chcą całemu społeczeństwu świata urządzić życie w różnych jego aspektach wg swoich idei .To co reprezentują możni tego świata np.B.Gates,K.Schwab, J.N.Harari,że wymienię sztandarowe osoby, zyskują poklask niestety bardzo wielu i co urzeczywistnia się na naszych oczach ,choć do niedawna uznawane było tylko za teorię..Wizje i pomysły wymienionych choćby tylko tych trzech panów,mnie (jako humanistkę całym sercem i duszą) przerażają .Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [20:14] - u2 | Link:

Wizje i pomysły wymienionych choćby tylko tych trzech panów

Wiele z tych "wizji i pomysłów" to typowy czarny pijar wymierzony w Billa Gatesa. Te bajeczki o czipowaniu są łykane przez pelikany bez żadnej refleksji. Przykładowo w KGB był zespół, który wymyślał kawały wymierzone w Lońkę Breżniewa, w końcu Lońkę zabił kagiebista Andropow :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Śmierć
Zmarł na zawał serca 10 listopada 1982, w swojej daczy w Zarzeczu. Istnieje również teoria o tym, że śmierć Breżniewa nie nastąpiła z przyczyn naturalnych. Według niej, został on zamordowany na zlecenie byłego szefa KGB, Jurija Andropowa, który nie chciał dopuścić do tego, aby nowym sekretarzem generalnym KPZR mianowano – kierującego Komunistyczną Partią Ukrainy – Wołodymyra Szczerbyckiego. Miał on bowiem zostać namaszczony na to stanowisko przez Breżniewa, podczas posiedzenia plenarnego Komitetu Centralnego 15 listopada 1982 roku[71].

Obrazek użytkownika terenia

09-07-2022 [20:45] - terenia | Link:

Czy ja pisałam o jakichś głupich teoriach z chipami w produktach genetycznych zwanych szczepionkami ,proszę poczytać sobie o Kontroli populacji (tym zajmował się m.in tatuś B.Gatesa ...B.GatesII .Czy mówi panu coś nazwa Planned Parenthood (dobrze pan jarzy, szefem był tatuńcio Bill Gates II   https://thelifeinstitute-net.t...

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [21:04] - u2 | Link:

Planned Parenthood (dobrze pan jarzy, szefem był tatuńcio Bill Gates II

Znowu czarny pijar. Brak jakichkolwiek dowodów, że Bill Gates chce mordować ludzi, a darczyńcą Planned Parenthood jest była żona Billa Melinda :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [20:38] - Pani Anna | Link:

@Terenia
Podobno 90% wszystkich środków pieniężnych na ziemi znajduje się w posiadaniu 1 promila ludzkości,  a konkretnie 10 najbogatszych rodzin. Resztą obracamy sobie my, niewolnicy.
Pytam co chodzi po głowach ludziom, którzy mają absolutnie wszystko? Przy czym ci wymienieni z nazwiska to pionki, słupy, bo ktoś musi reprezentować tych, którzy pozostają w cieniu.
Władza,  ale taka, która raz na zawsze odbierze ludziom duszę. 

Obrazek użytkownika terenia

09-07-2022 [20:50] - terenia | Link:

@Pani Anna 
Oczywiście ,to są tylko ci,którzy dają twarze

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [20:58] - u2 | Link:

ty się nazywasz debil

Sądzisz innych po sobie A. Bez obrazy :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [22:13] - Pani Anna | Link:

@u2
Swoją drogą tylko debil śmieje się z własnych dowcipów... u ciebie to notoryczne.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [20:51] - sake3 | Link:

@Terenia...Jeśli tak jak Pani myśli te 1% to ci co narzucają światu swoją wizję i swoje plany to jest to istotnie wizja przerażająca.NIe tylko dla humanistów,dla wszystkch myślących.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [18:48] - Pani Anna | Link:

@sake3
Demokracja jest złudzeniem, a wolność słowa to prawo do mówienia innym tego, czego nie chcą słyszeć. Więc ja też mogę. 

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [20:05] - u2 | Link:

wolność słowa to prawo do mówienia innym tego, czego nie chcą słyszeć

To się nazywa spam, czyli spamowanie, a nie wolność słowa :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [20:25] - Pani Anna | Link:

@u2
A ty się nazywasz debil, a nie u2.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [20:31] - Pani Anna | Link:

@u2
a w ogóle pała z literatury. Wyszczepy tak mają,  że nic nie kumają. 
"Jeśli wolność w ogóle coś znaczy, oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. W czasach powszechnego kłamstwa mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym."
George Orwell.
 

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [21:08] - u2 | Link:

W czasach powszechnego kłamstwa mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym.

O, to to to. Wy lewuski ciągle marzycie o rewolucji. Tyle że prawda w komunie to kłamstwo, albo tzw. dwójmyślenie :-)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-07-2022 [20:20] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
Na pewno George Orwell, a nie czasem George B. Schaw???
 

Obrazek użytkownika paparazzi

09-07-2022 [17:47] - paparazzi | Link:

Czy mogę bliżej poznać sprawę niszczenia grobów  polskich żołnierzy we wsi Mikuliszki, Bahdany, Bobrowicze, Dyndyliszki, Jodkiewicze i Iwie w Białorusi? Wiem ze Pani zna bliżej Białoruś ze tak powiem pierwszej reki. Jakiś wpis by się przydał. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Live free or Die

10-07-2022 [01:42] - Live free or Die | Link:

Zmieniasz temat czy trollujesz ale za to tam jest porządek i czysto.

Obrazek użytkownika paparazzi

10-07-2022 [23:05] - paparazzi | Link:

I ludzie żyją wolni? Ale po co wolność jak dotowane jedzenie i picie jest tańsze? A i pozamiatane skwerki. A i też z rozkazu Backi odrestaurowano zabytki. Po ulicy chodzisz i nikt cie nie napadnie. Strzelajo tylko ci co majo. Ameryka, co....?

Obrazek użytkownika izabela

10-07-2022 [07:13] - izabela | Link:

W najbliższym czasie napiszę na en temat. Chciałam umieścić zbiór zdjęć ilustrujących stan Białorusi pod rządami" kołchoźnika" lecz zrezygnowałam. Nie mam ochoty na nieproduktywne połajanki.. Podaję aktualne ceny na Białorusi. ("Na" a nie "w"  ). :benzyna litr 2.78 zł ;masło ćwiartka 2.80 zł; 1 kg sera żółtego 10.30; bochenek chleba 1.30;0.5 L wódki 40% 12 zł; 1 kg szynki bez konserwantów 15 zł.  Warto samemu sprawdzić zamiast ( jak to było przez całe lata) powielać bzdury. Lecz nasze ministerstwo odradza wyjazdy do " wrogiego reżimu". Natomiast do kraju w którym toczy się wojna nasi przedstawiciela jeżdżą tam i z powrotem jak na wczasy. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-07-2022 [10:51] - Pani Anna | Link:

Nie tylko nasi przedstawiciele jeżdżą na Ukrainę jak na wczasy. Są biura podróży,  w których można wykupić calkiem dosłownie wczasy na Ukrainie. Chętnych podobno nie brakuje. Nie wspomnę już o tych "uchodźcach", którzy masowo wybrali się na Wielkanoc na Ukrainę,  a po świętach spokojnie wrócili do nowej ojczyzny.  Trochę to się kłóci z obrazem ludzi, którzy musieli uciekać gdyż bomby im spadały na głowy. 

Obrazek użytkownika HenrykH.

10-07-2022 [11:12] - HenrykH. | Link:

Masełko tanie i dobre ,ale ile kilogramów może pracownik kupić? Pytam nie z chęci przyp...czepienia ,bo znam więcej Białorusinów niż całe chyba NB i odpowiedź znam .Pytam   po to żeby nie  robić wrażenia że tam jest super .Nie jest i te tłumy które  skaczą przez płot i tydzień płyną w lodowatej wodzie chyba na to maslo i chleb za grosze nie chcą się załapać  .To że jest czysto i niby porządek o niczym nie świadczy.Korea Polnocna jest tego dobrym przykładem.Chcąc podawać jakieś dane warto przedstawiać caly kontekst ,inaczej to trochę słabe i woda na mlyn dla idiotów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-07-2022 [17:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

"0,5 L wódki 40% za 12 zł" Idealny kraj dla wyborców PiS.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-07-2022 [20:51] - Kaczysta | Link:

Kolejna granica debilizmu przekroczona. Tusk na wiecu zapewnia, że „tylko tacy ludzie jak my są w stanie uratować 500 plus”.
Uderzenie w kryształowy sufit głową z betonu. Zahipnotyzowane twarze zebranych, z tępym spojrzeniem, patrzą mu bezwolnie w oczy.

Ręce same trzepoczą się w oklaskach.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [20:55] - sake3 | Link:

@Kaczysta.....Za kilka dni na kolejnym wiecu Tusk powie,że 500+ to szkodliwe dla społeczeństwa przywileje.Trudno odnosiśić się do słów człowieka który nieustannie zmienia zdanie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-07-2022 [21:12] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2022 [21:27] - sake3 | Link:

@Kaczysta......Demagogia do potęgi n-tej.Tak wyglądają wiece z Tuskiem. I ten brodaty pan z PO wytypowany do wystąpenia z tłumu ,pouczony co ma mówić Szkoda,że nikt się na tym spędzie nie zgłosił odnośnie tej zapowiedzianej 4-rodniowej pracy w tygodniu.Czy grille w pozostałe dni sa w stanie zastąpić gospodarkę funkcjonującą w jakimś realnym wymiarze? Na spędzie Tusk nie pochwalił się jak zamierza wyprowadzić Glapińskiego i Przyłęską.Zapewne siłą-wyrzucając osobiście przez okna wg planu Wałęsy,zabijając dechą za radą Komorowskiego albo pałować (znów Wałęsa)?

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-07-2022 [21:30] - Kaczysta | Link:

Jest dobra oznaka na rynku. Ceny zaczynają mocno spadać
https://pbs.twimg.com/media/FXP4jmOXwAASVa8?format=png&name=900x900

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [22:29] - u2 | Link:

tylko debil śmieje się

Czyli Louis de Funes według a. to ... debil, bo zalecał codzienny śmiech :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2022 [22:37] - Pani Anna | Link:

@u2
Logika jak to u wyszczepa. To, że zalecał śmiech nie oznacza,  że sam się  śmiał z tego, co powiedział czy napisał.  A reżyserem jego najlepszych scen był  Richard Balducci. Widzisz cepie, ile się dzisiaj dowiedziałeś dzięki mnie?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-07-2022 [03:07] - Kazimierz Kozio... | Link:

bywa ze rzeczona logika wyszczepa to jedno z powiklan zdrowotnych ale najczesciej zachodzi tu prosty mechanizm ze jezeli ktos dostatecznie dlugo dal sie dobrowolnie robic w konia to bedzie odrzucal wszystkie dowody iz zostal oszukany i nie bedzie zainteresowany prawda. szarlatan przejal kontrole nad ofiara, dla ktorej przyznanie sie do tego ze stala sie ofiara oszustwa byloby na tyle bolesne ze gotowa jest isc w zaparte az do swojego najmarniejszego konca

Obrazek użytkownika u2

09-07-2022 [22:51] - u2 | Link:

sam się  śmiał z tego, co powiedział

No właśnie śmiał się. Trafiłeś w sedes ... pardon, w sedno a. :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-07-2022 [01:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Starsi ludzie pamiętają umorusanych węglarzy rozwożących w powojennych latach węgiel na platformach ciągniętych przez ogromne perszerony i dym z kominów unoszący się nad dachami domów. Jednak te niemiłe dla obecnych ideologów zielonego ładu widoki oznaczały dla nas bezpieczeństwo i ciepło w domu. "
Dym z komina gwarantem bezpieczeństwa, czy to da się wyleczyć? 
Wątpię. 
Komuna ponoć się skończyła, ale pozostawiła w umysłach nieodwracalne zmiany, przykład Pani Izabeli o tym świadczy.

BTW
Ciekawe czy Pani Izabela zdaje sobie sprawę ile elementów zbudowanych z ziem rzadkich składa się na to aby jej "złote myśli" za pośrednictwem netu i NB stały się dobrem publicznym.

Obrazek użytkownika Francik

10-07-2022 [19:46] - Francik | Link:

Zdzichu, twój przypadek jest z pewnością nieuleczalny. Nawet horbany, simony, gierelaki do spółki z grzesiowskimi nie dadzą rady.  żadna szczepionka nie pomoże. 

Obrazek użytkownika izabela

10-07-2022 [07:18] - izabela | Link:

Kilkoro dzieci z opisywanej szkoły jedzie z rodzicami na Ukrainę na wakacje. Mają zamiar wracać potem do Polski. To miłe dobre dzieci i szczere. Mówią, że wolałyby zostać na Ukrainie ale rodzice wolą Polskę. Jak to jest możliwe nie wiem. Ale rozumiem. - wielu Polaków też wolało kiedyś Anglię czy USA. Wielu wolałby dzisiaj.