Niemcy się zbroją

Ciekawe, że nikt nie zwrócił uwagi na pewien fakt. Dlaczego Niemcy się zbroja. Moim zdanie nie dlatego, że Rosja napadła na Ukrainę. Niemcy są za cwani i zbyt przebiegli, żeby nie wiedzieć, że od lat finansują potęgę militarną Rosji. Jednak ta potęga Rosji ich nie przerażała przez lata i wystarczyło Niemcom stare pordzewiałe i zapleśniałe i nie służące już do niczego uzbrojenie. Dlatego pytam co teraz spowodowało, że Niemcy zmieniają front zbrojenia się i na gwałt chcą wydawać miliardy Euro na nowe uzbrojenie. Jak już ustaliliśmy nie chodzi o potęgę Rosji, która to od lat współfinansują. Nie chodzi też o napaść tejże na Ukrainę, bo blokuje sankcje przeciw Rosji a Ukrainę chcieli wzmocnić hełmami i starą bezużyteczną, zapleśniałą bronią. To, dlaczego teraz, kiedy aktywuje się całe NATO i Niemcy mogą się czuć tym bardziej bezpieczni nagle w dobie kryzysu zapowiadają nagłe miliardowe inwestycje w uzbrojenie. Naprawdę szukałem wszędzie wyjaśnienia tego nagłego wzrostu obronności Niemiec i nic nie przychodzi mi do głowy poza jedna przyczyna. Jedyna przyczynę deklaracji Niemców o znacznym wzroście wydatków na obronność, widzę w zapowiedziach Polaków o znacznym wzroście wydatków na uzbrojenie.  Czyżby Niemcy bardziej bali się silnej Polski niż silnego reżimu Putina? Niech każdy sobie odpowie na to pytanie sam. Co tak nagle otworzyło niemieckie oczy na zapleśniale własne uzbrojenie, co do tej pory Niemcom nie przeszkadzało? Bo jeśli mam racje to wychodzi na to, że Niemcy mają jednego wroga i chyba widać to po tym co się dzieje w Unii z dotacjami i traktowaniem Polski przez Unijnych biurokratów, przede wszystkim Niemców. Wychodzi na to, że spadliśmy z deszczu pod rynnę, dzięki naszym genialnym politykom.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

31-03-2022 [19:07] - u2 | Link:

Dlatego pytam co teraz spowodowało, że Niemcy zmieniają front zbrojenia się i na gwałt chcą wydawać miliardy Euro na nowe uzbrojenie.

Jako praktycznie Niemiec, bo mieszkasz koło nich i mówisz, piszesz i myślisz po niemiecku to sam powinieneś odpowiedzieć :-)

PS. Może twoi ziomale zrozumieli, że USA ich nie obroni jesli nie bedą realizować zobowiązań sojuszniczych ? USA daleko, a Rosja ma S-400 w Kaliningradzie, które mogą zniszczyć np. Berlin. Dlatego np. Żelazna Kopuła z Izraela to muss :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

31-03-2022 [19:37] - Swisspola | Link:

Jako praktycznie idiota, nie wart jesteś dyskusji! Nawiasem mówiąc mieszkam w Polsce a Szwajcarom do Niemców dalej niż tobie do ruskich.  Nie dość ze idiota to jeszcze ignorant, dyskutuje o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia!

Obrazek użytkownika u2

31-03-2022 [19:59] - u2 | Link:

Nawiasem mówiąc mieszkam w Polsce a Szwajcarom do Niemców dalej niż tobie do ruskich.

Oftringen to w Polen? Pierwsze słyszę :-)

PS. Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek na NB. Ale to jest forum publiczne otwarte dla każdego przestrzegającego reguł forum. Co prawda widzę narastającą agresję na NB, ale to nic dziwnego jest narastająca wojna, więc agresja również na NB będzie narastać zwłaszcza u wrogich Polsce ludków :-)

Obrazek użytkownika Darek65

01-04-2022 [07:45] - Darek65 | Link:

Swisspola
U2 pisze "Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek na NB" , choć we wcześniejszym wpisie napisał tak - "Jako praktycznie Niemiec, bo mieszkasz koło nich i mówisz, piszesz i myślisz po niemiecku...." Totalne rozdwojenie jaźni... ale na to są podobno tabletki :)

Obrazek użytkownika Swisspola

01-04-2022 [08:41] - Swisspola | Link:

Szanowny panie przepraszam za moje inwektywy, ale tej agresji, hejcie i pomyjach jakie na mnie wylano w Internecie trudno jest zachować zimna krew. Oczywiście również nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ale jeśli w dyskusji automatycznie i moim zdaniem niemądrze wysuwa pan wniosek nie mając kompletnie nic wspólnego z tematem dyskusji jednocześnie autorytatywnie stawiając mnie po drugiej stronie mentalnej to chyba już jest agresja. Agresja mająca służyć wyłącznie jedynie słusznej racji. Pańskiej racji. Szanowny panie, pomimo że wyraźnie nie narzucam swojej tezy a wyłącznie podaje ja jako temat do dyskusji. Zawsze, kiedy na forum poruszałem np. problem o. Rydzyka jego samochodów od bezdomnych czy cegiełek, które podobno zbierał na ratowanie stoczni to natychmiast lądowałem w koszu na śmieci razem z Michnikiem, Wyborczą i” ZDRAJCAMI” Natomiast kiedy zwróciłem uwagę na wypowiedzi Michnika odnośnie roszczeń żydowskich czy Owsiaka odnośnie rzetelnego rozliczania fundacji to natychmiast lądowałem w koszu na śmieci ze słuchaczami Radia Maryja i moherami. W tym kraju nie można być normalnym i oceniać zło jako zło a dobro jako dobro. W Polsce są to wartości relatywne zależne od tego, do jakiej BANDY politycznej należysz! Proszę poczytać komentarze TEZEUSZKA czy KUDLY czy wielu innych i proszę się tak rzetelnie zastanowić czy to są naprawdę prawdziwi patrioci. Jeżeli my Polacy mamy takie pojęcie o patriotyzmie to nic dziwnego ze historia non stop wystawia nam tak krwawe rachunki za nasza wolność. To nie politycy to wyznawcy i zarozumiali rodacy posiadający monopol na racje mordują Polskę. Politycy tylko umiejętnie i bezwzględnie to wykorzystują. To są wrodzy Polsce LUDKOWIE patr(id)ioci. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

31-03-2022 [20:10] - Jan1797 | Link:

Chciałbym zapytać Admina; W jakim celu utrzymujemy dwa blogi, ten i rolnika?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-03-2022 [20:27] - Ula Ujejska | Link:

Janku
Denazyfikacja NB i straszenie Polaków w myśl carskich ukazów - to jedyne cele tych blogów.

Obrazek użytkownika Jan1797

31-03-2022 [20:39] - Jan1797 | Link:

Ula,
Jak napisałem u Radosława; pamiętam każde słowo pogardy. Czekam np. co Jabe ma do powiedzenia w kwestii importu węgla z Rosji/Biała Podlaska/Michał Litwiniuk/węglohurt?
Czy zna w Polsce dobrze przyjmowane słowo -przepraszam?

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2022 [20:21] - sake3 | Link:

No pięknie się zaczyna Pańskie nowe otwarcie na NB,od ubliżania innym.A Pan ma pojęcie niezielone przyznając samemu,że dopiero zastanawia się nad powodem dozbrajania się Niemiec?To jak ma wyglądać dyskusja jeśli z góry Pan zakłada,że każde inne zdanie może wypowiadać tylko idiota lub ignorant?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-03-2022 [21:03] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Zapytaj mnie kiedy on tego nie robił? Znam go wiele lat, i on  jak rolnik z mazur, jeśli masz inne zdanie to ... się módl o zdrowie itd. Znasz ten przekaz.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2022 [20:58] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.......Ten pan rozpoczyna dyskusję od agresji,ale cóż to typowe dla niektórych tu na NB..Wysuwa też ciekawe wnioski-uwaza ,że Niemcy uważają nas za wroga.No jakież to odkrywcze,tak jak byśmy od wieków tego nie wiedzieli.Jeszcze ciekawiej to uzasadnia -Nemcy się zbroją przez naszych ,,idiotów  rządzących''.Polska nie powinna się zbroić,nie powinna być silna to marzenie tego pana.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-03-2022 [21:43] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
to się módl o zdrowie. Nadrenia 2.0. pisałem o tym ale tu każdy chce ruskich dobijać i nie patrzy za plecy. To typowe dla głupków. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-03-2022 [21:30] - Pani Anna | Link:

Sake jest naprawdę zabawna, kiedy usiłuje udowodnić,  że nie jest "ignorantem lub idiot(k)a."  Tak się różnisz od Jachiry jak ta tu kaczka od Lempart. Z pewnością nie urodą i bluzgami.

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2022 [19:07] - sake3 | Link:

@Pani Anna........Nabzdyczona paniusiu żyłka ci pęknie od tego zacietrzewienia. Już sobie wyobrażam jak siedzisz cała czerwona ze złości i dumy że pełnisz tak ważną misję jak poszukiwanie mnie i moich komentarzy.Tytanie intelektu dla ubogich wyluzuj,złość piękności szkodzi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [19:24] - Pani Anna | Link:

Sake, co człowiek nie wejdzie na NB to dosłownie wszędzie są twoje komentarze. To raczej ja myślałam,  że czegoś od wczoraj się nie doszukałaś. Ja "recenzuję " tylko te najśmieszniejsze, a nie najgłupsze. Czasu by mi nie starczyło. 

Obrazek użytkownika Swisspola

01-04-2022 [07:12] - Swisspola | Link:

Witam. Szanowny panie, to nie ja z góry coś zakładam, wręcz przeciwnie. Jeśli pan uważnie przeczytał mój wpis to nie powinno ujść pańskiej uwadze, że również zadaje pytanie i mam wątpliwości co do mojej tezy. Natomiast U2 z góry zaszeregował mnie kompletnie fałszywie i to do grupy, którą chce dyskryminować, bo nie ma prawa głosu jako nie Polak lub gorszy Polak, nie mając o tej grupie kompletnie żadnego pojęcia. Wychodzi na to, że autorytatywnie U2 chce mieć racje wbrew faktom. Jak to nazwać jak nie głupotą i ignorancją? O rzeczach, o których nie ma się zielonego pojęcia należy milczeć, bo inaczej wychodzi się właśnie na idiotę i ignoranta. Miłego dnia życzy nie nowy a stary uczestnik NB. Pan się pomylił i zapewne dlatego, że właśnie o rzeczach, o których niewiele wiem, bądź nie jestem pewny, nie dyskutuje. Chyba ze proszę o pomoc jak w tym przypadku. Nie dyskutuje również z idiotami, ignorantami i wyznawcami którejkolwiek religii politycznej, których na wszelkich blogach jest mnóstwo, nie pomijając NB NIESTETY.
 

Obrazek użytkownika Darek65

01-04-2022 [08:06] - Darek65 | Link:

Bez względu na to, czy Niemców darzy się sympatią, czy nie, to jedno jest pewnikiem. Niemcy, to poważne państwo z odpowiedzialną klasą polityczną (bez względu na opcję, która rządzi). Nie oglądają się na interesy i potrzeby innych, ale w pierwszej kolejności na swoje. Może to nas denerwować, irytować, zastanawiać dlaczego robią tak, a nie inaczej, ale oni robią swoje. Posiadają również umiejętność gry na wielu fortepianach na raz. W zależności od potrzeb, tak kreują grę, że słyszymy ten fortepian, który oni chcą, abyśmy słyszeli. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ostatnie lata, to była przykrywka do jakiś szerszych planów. Zaplecze i potencjał zbrojeniowy mają. Pewnie magazyny też pełne są broni, choć grają umiejętnie na fortepianie o słabości armii. Zawsze zastanawiało mnie to, że niby ścigają, ale tak na prawdę chronią grupy ekstremistyczne, czy to z lewej, czy to z prawej strony. Przecież takie grupy, to później trzon armii. Coś takiego, jak w mniejszym stopniu u nas ultrasi-kibole. Tylko jeden klocek mi nie pasuje. Mają u siebie sporą mniejszość, choćby turecką. Turcja raczej nie jest fanem Niemców.Tu może być w razie czegoś zgrzyt, choć pewnie mają to już rozkminione. W każdym razie, nie martwmy się o nich, dadzą sobie radę. Martwmy się o siebie, bo w świetle poczynań usłużnego rządu możemy obudzić się w czarnej d....

Obrazek użytkownika Swisspola

01-04-2022 [08:44] - Swisspola | Link:

Ma pan absolutnie racje i właśnie dlatego martwię się o losy Polski. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Swisspola

01-04-2022 [10:23] - Swisspola | Link:

Ma pan absolutnie racje i właśnie dlatego martwię się o losy Polski. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

03-04-2022 [21:19] - Jan1797 | Link:

Szanowny panie,
Myślę, że przypadku tego bloga, jak czytam, to chwilowe nieporozumienie między blogerami :-) Myślę też, że skrupulatnie śledzi się w Polsce obowiązujące u sąsiadów trendy zwłaszcza te z wątkami przeszłości. Nie można inaczej i nie ma tu miejsca na jakikolwiek marazm władzy. Wzrosła wrażliwość społeczna na krytykę państwa, rządu czy samego społeczeństwa przeważnie w efekcie wojny hybrydowej a przyzwyczajenia „ten kraju” są powszechnie potępiane. Reguły postępowania instytucji niemieckich wobec naszych obywateli równie mocno zostały zweryfikowane. Patrzę na te zjawiska raczej optymistycznie

Obrazek użytkownika Pers

31-03-2022 [19:17] - Pers | Link:

//Dlatego pytam co teraz spowodowało, że Niemcy zmieniają front zbrojenia się i na gwałt chcą wydawać miliardy Euro na nowe uzbrojenie.//
To haracz dla "imperium".
Niemcy mają dość kasy, żeby dać zdechlakom te 100 dużych baniek (albo tylko obiecać).
Przeczekają i potem odrobią.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-03-2022 [20:42] - rolnik z mazur | Link:

@ swisspola
jak nie zwrócił?
Ja o tym pisałem juz dawno. 
Ale te glupki sfiksowane na Ukrainę nic nie rozumieja co się wokół dzieje. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

31-03-2022 [21:13] - Pers | Link:

Waldek
Bo to są idioci banderowscy.
Tyle

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-03-2022 [21:25] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Oni są tymi "sługami Ukrainy", o których mówił rzecznik.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [06:21] - Tezeusz | Link:

Anna S rolnik z gnoju - takie scierwoneonowe wypierdki.

Obrazek użytkownika Es

01-04-2022 [09:35] - Es | Link:

Strzeż się od pisania. Nigdy nie będziesz pewien, co koncesjonowani patrioci z tego wyczytają,  o czym nie miałeś pojęcia,  że napisałeś.
No ... chyba, że masz chwilową ochotę udowadniać że wielbłądem nie jesteś