Proroctwa i hipotezy

Dostałam od anonimowego czytelnika opracowanie klucza do spiskowej interpretacji numerów PESEL Nie jestem w stanie zweryfikować jego tez więc nie powielam tych odkryć pomimo ich atrakcyjności. Mój ojciec za czasów PRL miał dowód osobisty z serii WCA. W interpretacji ojca te trzy literki oznaczały: „w razie czego aresztować”. Jego dowcip miał w sobie dużo ukrytej prawdy, jak wiele innych dowcipów z czasów PRL. Kultywując ten sposób opisu (dziś powiedziałoby się narracji) życia w najweselszym baraku w komunistycznym obozie wiedzieliśmy, że absolutne zło można czasem rozbroić, a jego funkcjonariuszy poniżyć właśnie humorem. Rezygnowaliśmy z patosu na rzecz realizmu, a z realizmu na rzecz jeszcze bardziej porażającej  ironii.
 Tak właśnie, z humorem, opowiadał ojciec o karnej kompanii w Oświęcimiu choć to co tam przeżył nie było wcale zabawne. Podobnej formacji psychicznej była zapewne Anna Jachnina (pseudonim „Hanka”,rok 1942) również więźniarka Oświęcimia. Napisała: „Po Auszwicu sobie tuptam, patrzę trup tu, patrzę, trup tam, wszędzie trupy, trupów stosy, szczury zjadły uszy nosy” Była również autorką słynnej okupacyjnej piosenki ''Siekiera, motyka, bimber, szklanka.'', która przetrwała w codziennym repertuarze orkiestr podwórkowych. Nie sadzę, żeby ktokolwiek i kiedykolwiek czuł się tymi piosenkami urażony. Przyznajemy Hance prawo do ironii  i autoironii.
Innego z moich czytelników zbulwersował fakt, że prawie po 30 latach, papież Franciszek, ( którego uparcie nazywa Bergoglio) zmienił swój historyczny, srebrny krzyż pektoralny na inny. Stało się to tydzień po tym, jak historyk sztuki Andrea Cionci zidentyfikował w tym krzyżu symbolikę masońską i opisał to w dwóch artykułach. Czytelnika zdumiewa, że nikt ze znawców symboliki religijnej dotychczas tego nie zauważył.
I znowu wobec tego fenomenu jestem zupełnie bezradna. Nie jestem w stanie ustalić faktów, a spiskowe teorie, które powstają zawsze wtedy gdy brak jest rzetelnej informacji nie bardzo mnie pociągają. Faktycznie nikt tego nie zauważył, a jeżeli nawet zauważył nie ośmielił się komentować gdyż znaczenie symboli zostało współcześnie niejako zdelegalizowane. Symbole, w szczególności religijne, traktuje się jako folklor, a przywiązywanie wagi do ich znaczenia jako przesąd, którym nie wypada się zajmować naukowcom i publicystom.
Bardziej interesują mnie niezrozumiałe dla mnie zdolności prorocze osób nigdy nie pretendujących, o ile wiem, do grona proroków.
Pierwszym takim „proroctwem” był wybór Karola Wojtyły na papieża, który jak pamiętamy miał miejsce 16.10.1978 roku. Otóż pewien znajomy zaprzyjaźniony kiedyś z biskupem Życińskim powiedział nam (czyli mi i mężowi) 24 maja 78 roku czyli prawie pół roku przed konklawe, że Wojtyła zostanie z całą pewnością wybrany na papieża. Ponieważ nie uwierzyłam, a nawet uznałam to za brednie, zapisałam pod tą datą w kalendarzu: „X twierdzi, że papieżem zostanie Polak, Karol Wojtyła”. Ten kalendarz znalazłam ostatnio podczas remontowych porządków. Znajomy wiedział o tym zapewne od Życińskiego, ale skąd Życiński wiedział, że umrze Jan Paweł I (zmarł 28 września 78 roku) i że na jego następcę kardynałowie wybiorą właśnie Wojtyłę? Nazwiska znajomego nie podaję (choć mógłby potwierdzić to co napisałam) bo nie wiem czy tego by sobie życzył. Od Życińskiego, gdyby nawet chciał mówić,  niczego już się nie dowiemy. 
Podobnym proroctwem była zapowiedź wygrania przez opozycję pierwszych „częściowo wolnych” wyborów. Otóż jadąc z dziećmi na wakacje do Ochotnicy Dolnej spotkałam w pociągu do Krakowa Marcina Króla. „Wszystko jest już ustalone, wygrywamy wybory a Jaruzelski zostanie prezydentem, ale na krótko”-powiedział zachwycony. Było to w lipcu 1988 roku, a wybory „wygraliśmy” jak pamiętamy 4 czerwca 1989 roku. Skąd Marcin Król rok wcześniej wiedział, że wygramy wybory? Skąd wiedział, że prezydentem zostanie Jaruzelski? Prorok jakiś, ki diabeł.
Nie warto byłoby  tym wszystkim pisać gdyby nie fakt, że z pewnością istnieją osoby które mogłyby gdyby chciały wyjaśnić te tajemnice. Chociaż chętnie wierzę w interwencję Ducha Świętego w kwestii wyboru papieża, z trudem uwierzę że Duch Święty zechciał oświecić akurat Marcina Króla w sprawie wyniku wyborów do parlamentu  oraz wyboru Jaruzelskiego na prezydenta RP.
W 2010 roku Fundacja Rockefellera opublikowała dokument pod tytułem: „Scenariusze dla przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego w którym jak twierdzi arcybiskup Carlo Maria Viganò :„przewidziano wszystkie te wydarzenia, których jesteśmy obecnie świadkami”. Czyli  przewidziano pandemię! Kolejni prorocy, ki diabeł?
Ostatnio dobrze poinformowana osoba opowiedziała mi o ustaleniach dotyczących nowego podziału Świata. Twierdzi, że Ukraina straci na rzecz Rosji część swego terenu aż do Odessy, natomiast Polska zyska spory areał ukraińskich ziem. Te decyzje zapadły bez udziału Polski, podobnie jak bez udziału Polski obdarowano nas po II Wojnie Światowej ziemiami zachodnimi w zamian za utracone tereny wschodnie. Czy to są fakty czy przypuszczenia dowiemy się za kilka lat. Wiele osób z nostalgią odnoszących się do Lwowa i dawnej „pańskiej Polski” z radością  przyjęłoby powrót tego Lwowa do macierzy. Ja natomiast choć pochodzę ze wschodu (z okolic Pińska) powiadam uparcie : „Timeo Danaos et dona ferentes”. Nie chciałabym zwrotu mojego majątku, nie oczekuję zburzenia Pałacu Kultury, nie oczekuję również zwrotu Polsce Lwowa choć Lwów to naprawdę piękne polskie miasto. Było kiedyś polskie, ale teraz jest ukraińskie. Podobnie jak Australia należała kiedyś do Aborygenów a Ameryka do Indian, ale już nie należą. Pewne procesy historyczne są po prosu nieodwracalne.
Polska powinna opierać swoje znaczenie przede wszystkim na dobrych stosunkach z najbliższymi sąsiadami. Choć nie możemy godzić się na gloryfikację Bandery, jak nie zgodzilibyśmy się na gloryfikację Hitlera, dla dobrych stosunków z Ukrainą nie powinniśmy brać udziału w próbie zawłaszczenia jej części. Dobre stosunki z Białorusią już przegapiliśmy.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

27-11-2021 [08:27] - Ijontichy | Link:

Witam Panią...
To,że Jan Paweł I umrze...to było wiadomo od poczatku w Watykanie...naruszył bowiem 11 przykazanie:
11.Nie interesuj sie tym,czego ci nie wolno...

A Wojtyła...to była gra służb...naszych [czyt. rosyjskich] amerykańskich,niemieckich i włoskich...a że "nasz episkopat" był umoczony w bezpiekę...to mogli puszczać newsy.

"W polityce nie ma przypadków,ani pomyślnych zbiegów okoliczności.A jezeli juz są,to są dobrze wyreżyserowane..." książę,kardynał Richelieu....za Machiavellim.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-11-2021 [08:38] - NASZ_HENRY | Link:

  Rolę proroków i jasnowidzów przejęły już sondażownie a w kolejce czeka sztuczna inteligencja ☺☻
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

27-11-2021 [09:20] - Ijontichy | Link:

Nie ma sondażowni...są ośrodki kształtowania opinii społecznej...a sztuczna inteligencja,ma dopiero 0.4 IQ

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-11-2021 [15:57] - NASZ_HENRY | Link:

Jak zdobędziesz V kategorię grając ze sztuczną inteligencją w warcaby, szachy lub GO to będziesz miał jasność co do swojego IQ ☺ ☻

 

Obrazek użytkownika u2

27-11-2021 [08:51] - u2 | Link:

„Wszystko jest już ustalone, wygrywamy wybory a Jaruzelski zostanie prezydentem, ale na krótko”

Może po prostu czytał jakąś książkę Cz. F. Klimuszki (1905-1980) ? W książce "Moje widzenie świata" jest jeszcze trochę przepowiedni zdarzeń, które nadejdą :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-11-2021 [10:19] - RinoCeronte | Link:

Polish Fanatasy to choroba nieuleczalna ;-)  Także może być świadectwem bezradności i ucieczką w urojenia. Czego współczesnej Polsce gorąco NIE życzę.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2021 [12:33] - u2 | Link:

Z tego co pamietam, to jednak Cz. F. Klimuszko (1905-1980) przewidział upadek PRL, więc to jest dobre wyjaśnienie skąd p. Marcin Król mógł wiedzieć co się wydarzy :-)

Obrazek użytkownika izabela

27-11-2021 [15:02] - izabela | Link:

Mnie zainteresowały " proroctwa"które się sprawdziły. Część z aktualnych pochodzi od osób dobrze poinformowanych, które drażnią tajemnice. W prymitywnych społecznościach czarownik jeżeli ciążyły mu tajemnice wykopywał dołek  w ziemi i wyszeptywał je do tego dołka. Mam wrażenie, że jestem jak ten dołek w ziemi, bo ludzie mówią mi rzeczy których mówić nie powinni. Nie mogę ich zweryfikować, czasami wyjaśniają się same. w tym rzecz, że polityka to skomplikowana gra.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

27-11-2021 [13:16] - Kazimierz Kozio... | Link:

Spiskowe teorie to folklor, czesto ciekawszy niz literatura sensacyjna. Zeby nie odleciec w fantazje trzeba miec na nie trzezwe i krytyczne spojrzenie podobnie jak w przypadku literatury sci-fi, czy klasycznej legendy. 

Watpie zebysmy mieli przypadek jasnowidzenia w przypadku przyjaciela sp. ks Jozefa Zycinskiego, pseudonim TW "Filozof", wowczas mlodego naukowca z ATK. Mogl po prostu rezonowac to co pewne sluzby ustawily albo przynajmniej mialy wiarygodne sondaze. W zadnym wypadku nie sugeruje ze kardynal Wojtyla zostal podstawiony na Stolice Piotrowa przez sluzby. Ale wiemy ze sluzby obstawily JPII swoimi agentami, i ze tylko niektore nazwiska wyszly na jaw.

Mozna sie spodziewac ze proroctwa Marcina Krola mialy podobna geneze. Musialy sie krecic wokol niego osoby "dobrze poinformowane" znajace scenariusz, ktory jak obecnie wiemy byl opracowany znacznie wczesniej niz "prorok" przewidzial rozwoj wypadkow.

Co do podzialu swiata, granic - owszem pewne procesy historyczna sa nieodwracalne ale jak uczy historia zadne granice panstw nie sa ustalone raz na zawsze i nie nalezy sie spodziewac ze od teraz bedzie inaczej.

Obrazek użytkownika mmisiek

27-11-2021 [15:33] - mmisiek | Link:

"Twierdzi, że Ukraina straci na rzecz Rosji część swego terenu aż do Odessy, natomiast Polska zyska spory areał ukraińskich ziem"

To ja dopowiem swoje proroctwo, chociaż do proroków nie należę.
Ta "Polska" po połączeniu z kawałkiem Ukrainy będzie się nazywała Polin, a dla równowagi obecnymi Ziemiami Zachodnimi oraz Pomorzem zaopiekują się nasi niemieccy przyjaciele bo im się też coś będzie należało z tej całej operacji.
Natomiast technicznie to najlepsze warunki realizacji tego scenariusza zapewnia wciągnięcie Polski w jakąś lokalną zadymę gdyż to jest zwykle doskonała okazja do korekty granic.
Same decyzje zapadły pewnie i wysoko, ale nasi "pełniący-obowiązki-patriotów" swoimi działaniami i zaniechaniami wpisują się w scenariusz już od dawna.

Obrazek użytkownika mmisiek

27-11-2021 [15:37] - mmisiek | Link:

Jeszcze a propos proroctw to warto przypomnieć, że i nasz premier, zapewne po jakimś szkoleniu "liderów", całe lata temu prorokował pracę za miskę ryżu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-11-2021 [19:57] - Imć Waszeć | Link:

Oj tak. Czas już zacząć stawiać znaki równości pomiędzy szkoleniami liderów w obcych krajach, a możliwościami działalności agenturalnej dla tych krajów. Można się uczyć u obcych języków, techniki, sztuki w jakimś zakresie, ale nie organizacji na poziomie państwa, bo taka organizacja nie będzie działa dla nas, tylko dla nich. Tak trudno zrozumieć, że jak pośle się dzieci do bogatych sąsiadów, którzy nas nie lubią, to mogą wrócić z wdrukowanymi obcymi poglądami, że ich rodzice do niczego się nie nadają, piją i dlatego są biedni? To pozostaje w głowie i wpływa na psychikę oraz na życie rodziny.

Obrazek użytkownika izabela

28-11-2021 [08:57] - izabela | Link:

Czy na podobnej zasadzie szkoli się w Polsce własnie wielu Ukraińców?Za komuny kształciliśmy masowo Arabów, Murzynów i inne nacje.Czy zdobyliśmy w  świecie arabskim przyjaciół? Wątpię, natomiast nasi inżynierowie w Iraku pozostawili dobre wspomnienia jako budowniczowie dróg i mostów a dobre stosunki popsuł nie Husajn lecz udział w zaprowadzaniu Pax Americana. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-11-2021 [17:06] - Imć Waszeć | Link:

No i znów jestem zmuszony zaapelować o poszanowanie dla logiki. W czym u nas kształcili się ci obcokrajowcy z Azji i Afryki? W polskim prawie, polskiej kulturze, integracji europejskiej, czy może raczej na politechnikach, w chemii, językach, w matematyce? Prawda, że widać różnicę? Matematycznie można by to określić jako przedmioty zlokalizowane i ogólne w tym sensie, że jedne papiery można efektywnie wykorzystać tylko w otoczeniu centrum szkolenia, w kolonii, zaś inne gdziekolwiek. Większość ludzi bowiem kalkuluje i idzie na studia nie po wiedzę, ale po papier. Widzimy polskich polityków i celebrytów chwalących się dyplomami czołowych ogólniaków i największych polskich uczelni i znamy ich "wiedzę" choćby ogólną - o przedmiotową nawet nie pytam. Kurdeje, Spurki, Muchy, Trzaskowskie wymiatają na portalach z memami. W mojej wypowiedzi poruszyłem temat innego, trzeciego rodzaju przedmiotów: przedmiotów inwazyjnych (nazwa tymczasowa). Chodzi o eksport - że użyję popularnego w naszych czasach określenia - "naszych" wartości. "Naszych" to np. takich, które są instrumentalizowane przez kraje silne przeciwko słabym. Nie jakiegoś systemu wartości w klasycznym sensie: chrześcijańskiego, łacińskiego, drobnomieszczańskiego, czy choćby tego, że "nikomu nie sikaj na wycieraczkę", lecz abstrakcyjnych wartości, pod które można podłożyć dosłownie wszystko, czyli 50 płci, "tolerancja", gotujące się pingwiny z powodu małej liczby wiatraków. Tak wygląda najazd w dziedzinie aksjologicznej. Warczenie o jakichś wartościach, których nikt nie definiuje, a każe przestrzegać, słyszymy codziennie. To typowy lewacki bełkot, o którym mówi m.in. Leszek Żebrowski. W naszym kraju przedmiotem inwazyjnym jest na 100% integracja europejska, część ekonomii (nadal politycznej) i bankowości, zarządzanie i marketing oparte na zachodnich wzorcach i wiele innych, których celem jest narzucenie nam pewnego sposobu myślenia, działania, albo produkujące roszczeniowy tłum głosujący za "więcej tego czego się naumieli" (patrz integracja). Czy więc dzięki naszym naukom ogólnym zdobyliśmy tam na rubieżach cywilizacji zachodniej przyjaciół? Tak. Do dziś trwają związki, czego dowody można znaleźć na kanałach Gadowskiego i ostatnio Otoki-Frąckiewicza z Iraku. Tam na filmie było widać jak jest, a nie jak maluje to nam propaganda nowo-wielkoniemiecka w celu obniżenia poczucia wartości (właśnie ta bajka o Polsce i Husajnie). Zresztą w czasach PRL firmy z Polski budowały tam drogi i mosty, a nie nawracały na katolicyzm tudzież komunizm, więc mówimy tu o konkretnym pomaganiu, a nie o wtrynianie się jak to wobec nas czyni Unia (Niemcy). To chyba jasne. Uogólnienia bywają zarówno korzystne, jak i szkodliwe.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika izabela

28-11-2021 [08:59] - izabela | Link:

Ciekawi mnie dlaczego to dość  obelżywe dla nas proroctwo ochoczo ujawnił.?

Obrazek użytkownika Ko-mentator

27-11-2021 [16:14] - Ko-mentator | Link:

"Ukraina straci na rzecz Rosji część swego terenu aż do Odessy, natomiast Polska zyska spory areał ukraińskich ziem. Te decyzje zapadły bez udziału Polski,"

Nie wiem, czy zwróciła Pani kiedykolwiek uwagę na takie procesy, od lat już przecież u nas zachodzące:

-- Polska wspiera Ukrainę dosłownie "na ślepo" właściwie we wszystkim, cokolwiek ta Ukraina zrobi
-- od końca lat 90-tych zaczęto polskie społeczeństwo przyzwyczajać do ukraińskiej obecności w Polsce po prostu przez telewizję (np. zaczynają pojawiać się ukraińskie postacie w serialach)
-- mamy w praktyce nieograniczoną imigrację ukraińską do Polski. Teoretycznie muszą mieć wizy -- w praktyce to tylko kwestia wydania jakiejś kwoty pieniędzy
-- mamy zupełnie niepotrzebną Polakom umowę emerytalną z Ukrainą -- niezwykle DLA NICH korzystną
-- banderyzm ściga się u nas co najwyżej werbalnie
-- pewnie pisząc tak "na szybko" pomijam niejedno i można byłoby jeszcze dodać to i owo. Np. ile właściwie gazu Polska wysyła na Ukrainę i czy to w ogóle jest rozliczane

W każdym razie od lat odnoszę wrażenie, że polskie społeczeństwo jest cierpliwie i systematycznie "przyzwyczajane" do Ukraińców. Więc zapewne podana przez tego Pani znajomego informacja -- jeśli należy on do kręgów "dobrze poinformowanych" -- ma jakieś solidne podstawy. Aczkolwiek ew. powrót polskich ziem to raczej nie będzie "euforia", a konieczność sporej pracy i wydatków przez nastepne 100 lat, bo -- niestety -- Polska nie jest w sytuacji RFN przed zjednoczeniem, a znacznie gorszej. Ba! Chodziłoby także o to, "żeby Polska była polska" -- a nie, że ci "przyklejeni" do nas Ukraińcy będą nam tu próbować rządzić po swojemu.

Obrazek użytkownika mmisiek

27-11-2021 [17:01] - mmisiek | Link:

Ukraińcy nie rządzą nawet na Ukrainie, więc tym bardziej nie będą rządzić w powstałym nowym-tworze.
Zresztą dokładnie to samo dotyczy też Polaków. Od rządzenia jest kto inny.

Obrazek użytkownika Ko-mentator

27-11-2021 [18:15] - Ko-mentator | Link:

NA RAZIE... taki stan nie będzie trwał wiecznie.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2021 [17:43] - u2 | Link:

Np. ile właściwie gazu Polska wysyła na Ukrainę i czy to w ogóle jest rozliczane

Zrozumiałe, że to powoduje wielki ból 4 liter u rusko-niemieckich trolli, iż Polska ma swój gazociąg z Norwegii i interkonektory na Litwę, Czechy, Słowację i Ukrainę :-)

Obrazek użytkownika Ko-mentator

27-11-2021 [18:14] - Ko-mentator | Link:

Ja nie o tym mówiłem.

Niech się nauczy czytać ZE ZROZUMIENIEM.

Obrazek użytkownika izabela

27-11-2021 [19:31] - izabela | Link:

Też to obserwuję. Ukraińcy są pracowici i wypełniają  braki polskich specjalistów. Pracują w sklepach, na budowach, przy remontach, przy opiece nad starszymi osobami. Nikt nie ma do nich zastrzeżeń tak jak do Wietnamczyków. Stanowią jednak siłę choćby liczebnie i trzeba się z tym liczyć.

Obrazek użytkownika Ko-mentator

27-11-2021 [19:45] - Ko-mentator | Link:

"Nikt nie ma do nich zastrzeżeń"? Doprawdy? Naprawdę nie czytała Pani narzekań, jak to np. "tani pracownicy" z Ukrainy po "jako-tako" wykonanej robocie znikają z kompletem narzędzi? Nie swoich, oczywiście... a ten "pracowity Ukrainiec" informatyk, co to dla rozrywki (w Krakowie, jakieś 3 lata temu) porozbijał szyby w kilkunastu samochodach? Oczywiście, zaraz może Pani odpisać, że "to dwa wypadki na półtora miliona Ukraińców w Polsce" -- ale, droga Pani, to nie jest tak. Ja po prostu mam lepsze/ważniejsze zajęcia, niż prowadzenie rejestru ukraińskich występków.
Ano właśnie, wiedziałem, że coś pominę: znaczy, faktycznie nie zauważyła Pani, że temat przestępczości ukraińskiej w mediach praktycznie nie istnieje? Same "anioły skrzydlate" do nas z tej Ukrainy przyleciały?

Obrazek użytkownika Ko-mentator

27-11-2021 [19:50] - Ko-mentator | Link:

Zresztą, w sumie jakiż to problem; wpisuje Pani w Google'u frazę "przestępczość ukraińska w Polsce" -- i już COŚ jednak na ten temat do poczytania Pani ma:
"Ukraińcy królują w niechlubnych policyjnych statystykach – dotyczy ich blisko 100 proc. wydanych za wykroczenia listów gończych".
"Michał Siudak: Ukraińska przestępczość w Polsce to poważny problem -- Problem ukraińskiej przestępczości w Polsce jest tematem niepoprawnym politycznie. Jeżeli sporadycznie trafia na łamy gazet, czy zostaje poddany analizie, przechodzi bez echa, a jedynym słowem komentarza do tych analiz może być słowo „amatorszczyzna”. Powodowany lekturą ostatniego opracowania na ten temat z „Rzeczpospolitej”, przejrzałem z uwagą dostępną na ten temat literaturę, najczęściej statystyczną, która jak to statystyka – podobna jest do kobiety na plaży – pokazuje wszystko, tylko nie to co najważniejsze. [..]"
itd. itp.

Obrazek użytkownika izabela

28-11-2021 [08:48] - izabela | Link:

To racja że nieobecność problemu w mediach może stwarzać takie pozory. Być może problem z Ukraincami przypomina problem Niemiec z Turkami. Sprowadzili ich do ciężkich prac    i stracili kontrolę nad ich społecznością. Dzielnice "no go" były w Berlinie już 20 lat temu gdy nikomu nie śniły się wariactwa Makreli.prowokującej wielką wędrówkę ludów.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-11-2021 [09:18] - NASZ_HENRY | Link:

Wariactwa Makreli to fałszywa narracja. Ona sprowadzała planowo migrantów, nie do Niemiec (bo oni do zbierania szparagów się nie palą) tylko do Polski i Węgier. Migranci mieli stanowić ładunek wybuchowy rozsadzający od środka państwa narodowe aby umożliwić stworzenie jednolitej UE czyli  IV Rzeszy - Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego ☺☻
 

Obrazek użytkownika Ko-mentator

29-11-2021 [22:35] - Ko-mentator | Link:

Nie jestem do końca pewien, jak sprawują się Turcy w Niemczech -- pewnie można wprawdzie dogooglować się wielu informacji na ten temat -- ale warto pamiętać, że kiedyś-tam ich rodzice faktycznie jechali do tych Niemiec do pracy. Zupełnie inaczej, niż ci iraccy Kurdowie, atakujący (na razie) kamieniami naszych żołnierzy na granicy, co do których (Kurdów) z góry wiadomo, że jadą do Niemiec "obijać gruchę" siedząc na zasiłkach. A jak im się to nie uda, to kto wie, czy nam nie przyjdzie żywić tych darmozjadów, jak to już od lat jest np. z tymi Czeczeńcami z ośrodka k. Białegostoku (i bodajże także pod Olsztynem). W Czeczenii już od dawna żadnej wojny nie ma -- ale oni za nic tam nie wrócą, bo to "zagraża ich życiu" (czyt. między wierszami: "w Czeczenii to trzeba byłoby wziąć się do jakiejś pracy, a tutaj polscy frajerzy na nas robią").

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-11-2021 [18:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Stało się to tydzień po tym, jak historyk sztuki Andrea Cionci zidentyfikował w tym krzyżu symbolikę masońską i opisał to w dwóch artykułach."

Bzdet. Papież Franciszek nie chciał nosić złota, wybrał wersję biedną tzw. Krzyża Dobrego Pasterza wykonaną przez Antonio Vedele.
Gdyby nerwowo reagować na symbolikę masońską lub żydowską to co drugi kościół trzeba by było przebudowywać.
Przy okazji. 
Nasze godło też zawiera symbolikę masońską to członkowie lóż masońskich decydowali w 1927 roku o usunięciu krzyża z korony i dodaniu pięcioramiennych rozet.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-11-2021 [19:47] - Imć Waszeć | Link:

Prorocy świata zachodniego zlecieli się swoimi odrzutowcami do Glasgow, niczym stado czarownic na sabat, żeby jeszcze bardziej przykręcić kurek ludzkości, a konkretnie to krajom europy środkowej, wschodniej i południowej, gdzie podpisano kolejne bzdurne dezyderaty. Na zlocie tym Biden głośno zaznaczył swój ślad węglowy, co wzbudziło konsternacje księżnej, więc podjęto decyzję, że następnym razem pod nóż pójdą metan i krowy. Pojawił się też nowy "problem" gotowania się ludzi w miastach. Spieszą się, bo w przeciwieństwie do klimatu, zmiany koniunktury następują dużo szybciej, a tu szybkimi krokami zbliża się kolejny cykl karmienia premiami zarządów globalnych korporacji i w nowym rozdaniu trzeba będzie pokazać udziałowcom coś nowego. Ciekawe czy ktoś zauważył, że wraz ze zlotami globalistów pod hasłami klimatycznymi zniknął z widzenia problem z zamieszkami antyglobalistów? No właśnie. Koronkowa korporacyjna robota. A tymczasem w Szkocji, Anglii i Irlandii śnieżyca z wiatrem miejscami 160 km/godz.... są ofiary

https://niezalezna.pl/420456-b...

Film: https://www.youtube.com/watch?...
podobnie w Hiszpanii: https://www.youtube.com/watch?...

Ot ocieplenie pełna gębą. Likwidujcie sobie Hiszpanie piece na węgiel i grzejcie się słońcem ulepionym ze śniegu ;)

Obrazek użytkownika izabela

28-11-2021 [08:40] - izabela | Link:

Co gorsza Eurokołchoz nam zlikwiduje piece na węgiel, i zabroni palić drewnem.Pytanie retoryczne. Gdzie się podziała dziura ozonowa? Dlaczego nie sprawdziła się żadna z prognoz  Klubu Rzymskiego .I niezwykle trafna Pana obserwacja. Gdzie się podziali anty-globaliści?  Wszyscy wymarli? Nawrócili się ? Dostali lepiej płatne zlecenia?  Jakie? 

Obrazek użytkownika Jan1797

28-11-2021 [20:17] - Jan1797 | Link:

W poprzednim komentarzu na Pani blogu zamieściłem link muzyczny, dzisiaj dopełnienie tego linku;
https://twitter.com/BartekPiek...
...... Dostali lepiej płatne zlecenia?  Cenne proroctwo to potrzeba wspólnoty.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-11-2021 [09:23] - Czesław2 | Link:

https://wysokienapiecie.pl/426...
Wyobrażają sobie Państwo cenę gazu w Europie po zrealizowaniu przez niemieckich zielonych komunistów swoich planów? Docelowo gaz mają zastąpić wodorem. W artykule ktoś przytomnie zauważył, że niemcy sami nie są w żaden sposób takiej iloci wodoru wyprodukować. Wodór jest gazem, którego w ekonomiczny sposób nie da się sprężać do transportu ani magazynować, co stawia pod znakiem zapytania naprodukowanie go latem i przechowanie do zimy. Ale problem jest inny. Morawiecki idzie tą samą drogą. Współczuję następnemu pokoleniu.

Obrazek użytkownika Ko-mentator

29-11-2021 [22:38] - Ko-mentator | Link:

Należy pamiętać o czymś jeszcze: wartość opałowa wodoru jest ok. 3-krotnie niższa, niż gazu ziemnego. Tak więc tego wodoru potrzeba byłoby -- objętościowo -- 3x więcej.

Obrazek użytkownika Valdi

27-11-2021 [19:52] - Valdi | Link:

Jan Paweł I wybrany został 26 sierpnia 1978. Po 33 dniach zmarł.  
 24 maja 1978 żył jeszcze Paweł VI

Obrazek użytkownika izabela

28-11-2021 [08:33] - izabela | Link:

Dziękuję za info, pamięć już nie ta. Jednak wybór Wojtyły wydawał mi się wówczas  ( jak widać niesłusznie ) bzdurą. 

Obrazek użytkownika Czesław2

28-11-2021 [11:14] - Czesław2 | Link:

Czy mój komentarz z przed ponad 2 godzin ma szanse?

Obrazek użytkownika Czesław2

28-11-2021 [11:46] - Czesław2 | Link:

Czyli odczekałeś admin, aż mój komentarz zejdzie z paska ostatnie komentarze, żeby go nikt nie zauważył. Nie po raz pierwszy.

Obrazek użytkownika admin

28-11-2021 [12:05] - admin | Link:

Czesław: Taki przebiegły nie jestem. Czasem jest opóźnienie, bo nikt nie siedzi non stop nad moderacją, zwłaszcza w niedzielę. Wielu komentatorów poza tym już dostało możliwość pisania na bieżąco. Wystarczy tylko nie wszczynać awantur i/lub nie oskarżać innych (w tym konkretnych osób publicznych) o z d wzięte spiski.

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2021 [12:37] - Pers | Link:

@admin
//Wielu komentatorów poza tym już dostało możliwość pisania na bieżąco.//
Zauważyłem. Głównie chamy i żydobanderowcy.
Strefa "wolnego" słowa.

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2021 [12:38] - Pers | Link:

@admin
//Wielu komentatorów poza tym już dostało możliwość pisania na bieżąco.//
Zauważyłem. Głównie chamy i żydobanderowcy.
Polacy muszą czekać w kolejce.
Strefa "wolnego" słowa.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-11-2021 [12:13] - Czesław2 | Link:

@admin Przepraszam, jeśli to co napisałem na podstawie własnych odczuć jest nieprawdziwe.

Obrazek użytkownika admin

28-11-2021 [12:17] - admin | Link:

Czesław: Spoko. Poza tym, wpisy p. Izabeli cieszą się dużą popularnością, ja je dodatkowo aktualizuję żeby były wyżej na portalu, więc każdy NOWY komentarz nie zostanie przeoczony. Można też od biedy powtórzyć komentarz i jeśli obydwa dzieli spora różnica czasu to moderacja przegapi to jako duplikat :)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2021 [14:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Dobre stosunki z Białorusią już przegapiliśmy."
Pani Izabela powiedziała to samo co  Chirac w 2003 pod adresem Polski.