żółta kartka- czerwona kartka

Zawsze głosowałam i nadal mam zamiar głosować na PiS. Jak mówią dowcipni znajomi  jestem po prostu pisanką. Coraz częściej mam jednak ochotę pokazać mojej formacji nie tylko żółtą kartkę a nawet kartkę czerwoną. Co więcej uważam, że mam nie tylko prawo lecz nawet obowiązek to zrobić. Mamy obowiązek przestrzegać przyjaciół jeżeli błądzą.
Nie podobała mi się ustawa o zwierzętach. W świecie w którym istnieje łańcuch pokarmowy nie da się zadekretować a co ważniejsze przestrzegać ochrony każdego życia. Ochrona zwierząt futerkowych poprzez całkowity zakaz ich hodowli jest hipokryzją jeżeli tolerujemy zabijanie zwierząt w rzeźniach. Aby ochronić zwierzęta przed śmiercią w rzeźni nie wystarczy przymusowa zmiana gustów kulinarnych człowieka. Należałoby przede wszystkim z całą bezwzględnością wytępić wszystkie zwierzęta mięsożerne. Rezygnacja z zabijania jest jak widać niemożliwa, a naprawianie świata przez likwidowanie części jego mieszkańców już wielokrotnie przerabialiśmy. Szlachetna na pozór utopia, jaką była bezwarunkowa równość wszystkich ludzi, okazała się w realizacji utopią zbrodniczą.
Uważam że błędem taktycznym, (strzałem w kolano a nawet powyżej kolana)  było naruszanie tak zwanego zgniłego kompromisu w sprawach aborcji. Rozpętało to wielomiesięczną awanturę i wyprowadziło na ulice lewacką dzicz. Co gorsza po  stronie tej dziczy stanęły liczne Julki czyli niemądre smarkule przekonane wolnościową frazeologią lewactwa. Jako działaczka ruchu obrony życia Gaudium Vitae, którego kapelanem był ksiądz Stanisław Małkowski,  wielokrotnie przeżywałam kolejne fale dyskusji na ten bezdyskusyjny dla mnie temat i zawsze był on wywoływany jako polityczny temat zastępczy. Trudno ocenić co tym razem miałaby przykryć celowo wywołana awantura, być może jeżeli chcemy chronić życie futrzaków nie wypada zapominać o ofiarach ludobójstwa w obrębie własnego gatunku. Były to  jednak, moim zdaniem tylko błędy taktyczne. „ Piątka dla zwierząt” odebrała PiS część elektoratu wiejskiego, wyrok w sprawie aborcji  odbiera elektorat młodzieżowy. Podobnie jak przyznanie przez resort kultury wielomilionowych dotacji różnym celebrytom, ( a prościej mówiąc wyjcom z czasów PRL)  rozjuszyło środowiska artystyczne, a niefortunne decyzje w sprawie zarządzania stadninami  arabów uczyniły  środowisko koniarskie i jeździeckie zaciekłym wrogiem PiS. „Jeżeli się na czymś nie znasz, tak jak PiS na koniach,  korzystaj z wiedzy fachowców”- mówią mi .znajomi z tego środowiska i trudno nie przyznać im racji.  To wszystko traktuję tylko jako błędy taktyczne nie merytoryczne.
Istnieją jednak dwa tematy, które są dla mnie papierkiem lakmusowym przy ocenie każdej formacji politycznej. Jednym z nich jest sprawa energetyki jądrowej. To nie prawda, że energia jądrowa to energia tania czysta i bezpieczna. Energetyka jądrowa to najdroższy i najbardziej niebezpieczny sposób pozyskiwania energii. Przekonali się o tym w bolesny sposób Japończycy prezentujący o wiele wyższy poziom kultury technicznej niż nasz kraj. Ludzie którzy nie potrafili zaprojektować dachu na stadionie w Warszawie chcą projektować elektrownie jądrowe! Albo co gorsza kupować przestarzałe technologie od krajów które już odeszły lub odchodzą od energetyki jądrowej. Jak pamiętamy  Électricité de France  od dawna usiłowało wpakować do Polski swoje reaktory. Może budzić niepokój bratanie się premiera Morawieckiego z prezydentem Francji. Premier Morawiecki przy wszystkich swoich zaletach nie jest specjalistą od energetyki. Tych zagadnień nie są w stanie pojąć historycy, ekonomiści i socjologowie, od których w polityce się roi. Trzeba posłuchać znawców, choćby takich  jak specjalista od energetyki fizyk jądrowy profesor Dakowski, który  wiele lat przepracował  w Świerku.
Plany rozwijania w Polsce energetyki jądrowej sprawiają, że wyciągam z kieszeni żółtą kartkę. Czerwoną kartkę wyciągnie z tej kieszeni podatek katastralny. Z podatkiem katastralnym wojuję od wielu lat. Najprostszy zarzut to fakt, że podatek katastralny jest karą za gospodarność. Nieruchomość zaniedbana będzie obłożona niższym podatkiem niż zadbana i remontowana, nieruchomości w okolicy dobrze zarządzanej przez lokalne władze będą miały większą wartość sprzedażną niż nieruchomości w okolicy zarządzanej źle, z gorszą infrastrukturą, a wiec też będą płacić większy haracz. Najpoważniejszy zarzut to fakt, że podatek katastralny zgodnie z jego założeniami (czyli formułowanymi explicite lub nie intencjami ustawodawcy) ma zmienić strukturę własności. Ludzie starzy i niezamożni, którzy zdołali zachować swoje domy i mieszkania nie będą w stanie udźwignąć tego obciążenia i zamiast przekazać własność następcom prawnym będą zmuszeni ją sprzedać. Zgodnie z rynkowymi zasadami ceny nieruchomości spadną i staną się one łatwo dostępne. Właśnie dla kogo? Bzdurą jest kolportowane za czasów rządów lewicy  twierdzenie, że domy i mieszkania kupią tanio ludzie młodzi i rodziny wielodzietne. Zwykłych młodych ludzi a tym bardziej rodzin wielodzietnych nie będzie i tak stać na zakup dużego domu czy mieszkania. Nie bez przyczyny ludzie młodzi zadłużają się na całe życie w bankach a brak dostępu do mieszkań jest jedną z ważniejszych przyczyn zapaści demograficznej w Polsce,  której to zapaści nie przełamie i nie zlikwiduje żadne 500. Podatek katastralny nie będzie stanowił natomiast najmniejszego problemu dla łowców nieruchomości i to oni kupią po obniżonych cenach wyprzedawane przez biednych mieszkania. Jak zwykle zadziała syndrom kuli śnieżnej bogatsi staną się jeszcze bogatsi a biedni jeszcze biedniejsi. Nie ma w tym nic dziwnego- to banalne zjawisko społeczne i ekonomiczne lecz nie ma powodu pogłębiać nierówności, których i tak nie brak w naszym kraju i we współczesnym świecie. Nie tak dawno  przeżywaliśmy albo byliśmy świadkami procederu rabowania nieruchomości pod pretekstem reprywatyzacji. W tym procederze brali jak wiadomo udział sędziowie notariusze i adwokaci.
Nie powinien jednak mieć udziału ustawodawca.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

05-04-2021 [18:53] - u2 | Link:

"udowodnij, ze podalam nieprawdziwe fakty"

Ale, ale, to na stawiającym tezę ciąży ciężar udowodnienia tezy. W tym przypadku tezy o rzekomym zabiciu 100 tysięcy Polaków przez PiS postawionej przez niejakiego użytownika o nicku "Anna".

PS. A pierogi pycha, z białej kiełbaski i z dodatkiem chrzanu. Takich "Anna" w życiu nie jadła. Wiadomo, w Rosji marnie karmią, same ruskie pierogi. I dlatego muszą zapijać je wódką.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2021 [20:18] - Pani Anna | Link:

@u2
Nie wsiowy glupku, ja  nie podaje niesprawdzonych  faktów,  a wczoraj podalam ci jeden z wielu dostepnych linkow do tej informacji. Skoro straszysz sadem "za pomowienie", to powinieneś  wiedzieć, ze w tym momenie ciezar dowodowy spoczywa na stronie skarżącej. Znowu byle co zjadles i byle co piszesz, zamiast najpierw sprawdzić,  wsiowy glupku.

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [20:21] - Jabe | Link:

O wzroście śmiertelności z powodu „problemów w funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia” pisał poseł Kuźmiuk.

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2021 [20:29] - Jan1797 | Link:

Nikt tu niczego nie myli a jedynie rozpoznaje typowe nabyte niemieckie poczucie wyższości
i odróżnia życzenia od kompleksów wyjazdu w momencie gdy ludziom w Polsce żyje się lepiej
do tego stopnia, że mają w d.... szparagowe pola sąsiadów.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2021 [21:04] - Pani Anna | Link:

@Jan1797
Moglby mi Pan laskawie wyjasnic co to jest "typowo niemieckie nabyte poczucie wyzszosci"? Zna Pan to z autopsji, cyy moze przemawia przez Pana kompleks nizszosci, ktorego nawet brak bliskiej perspektywy zbierania szpargow nie wyruguje?

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2021 [21:24] - Jan1797 | Link:

Prosta sprawa, po wojnie wywołanej przez Hitlera żyli w biedzie, skromnie i pokornie.
Podobnie było za żelazną kurtyną, pomagaliśmy im i nic za to nie chcieliśmy, to był
błąd. Bez nas, podział Niemiec trwałby do dzisiaj. My to znaczy Polacy.

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2021 [21:36] - Jan1797 | Link:

Zna Pan to z autopsji, cyy moze przemawia przez Pana kompleks nizszosci
ktorego nawet brak bliskiej perspektywy zbierania szpargow nie wyruguje?
Skąd tyle agresji, skoro stwierdzam jedynie fakty cytowane wielokrotnie?
Czy nasi nie zrezygnowali z pracy na plantacjach?

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2021 [22:12] - Jan1797 | Link:

Do wypowiedzi z [20:18] -  Bardzo nieładnie.

Miast tak się zachowywać i źdźbła w cudzym oku wypatrywać, wystarczy czytać; https://twitter.com/BartosiakJ...
i rozpoznając cokolwiek; Jeśli NATO wzmocni swoją obecność militarną wokół Ukrainy, Rosja podejmie
dodatkowe działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa
- ostrzegł rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow

 

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2021 [22:17] - Jan1797 | Link:

bliskiej perspektywy zbierania szpargow nie wyruguje?
Nie boję się takiej pracy, Śmieszą mnie takie strachy na Lachy.
Ma pani dostęp, wystarczy sprawdzić w papierach stsiowych.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-04-2021 [15:20] - Kazimierz Kozio... | Link:

energia jadrowa jest eco lokalnie ale globalnie juz nie. podobnie jest z energia z wiatrakow i fotowoltaika.
jezeli dla biedaka jest dostepne tylko wyschniete lajno to nie bedzie budowal pieca na wegiel. gdybysmy mieli zloza uranu, albo nie mieli pokladow wegla  wtedy trzeba by sie zaczac na powaznie interesowac czy i jak wybudowac pare bezpiecznych elektrowni jadrowych. argumenty o niskiej kulturze technicznej i przestarzalych projektach sa do przezwyciezenia. nasi sasiedzi ze wschodu i z poludnia jakos nie maja z tym problemu  

Obrazek użytkownika izabela

03-04-2021 [22:39] - izabela | Link:

Mają problemy oj mają. Tylko - людей у них  много.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-04-2021 [16:26] - Kazimierz Kozio... | Link:

Owszem, w sowietach i postsowietach - tam juz nie da sie wyrugowac "kultury technicznej inaczej". Ale czy Slowacy, Wegrzy, Czesi majacy od lat funkcjonujace elektrownie jadrowe mieliby byc klasyfikowani jako stojacy na wyzszym poziomie cywilizacyjnym niz Polacy? Poza tym elektrownie jadrowe dzialaja w wielu krajach trzeciego swiata bezwypadkowo a rowniez u pieknoduchow jak Wlosi czy Grecy. To oczywiscie nie sa argumenty za rozwijaniem u nas energetyki jadrowej. Na szczescie w obwodzie kaliningradzkim budowa elektrowni jadrowej zostala wstrzymana. Ale gdyby wznowili to proponowalbym zaprojektowac nasza elektrownie w poblizu granicy kaliningradzkiej.
ALLELUJA ! 

Obrazek użytkownika juur

03-04-2021 [15:51] - juur | Link:

Zgadzam się z Panią i z większością komentujących. Prawie wszyscy trafiają w samo sedno. I jak by zapytał W. Młynarski "czy wszyscy tacy mądrzy, czy to sedno takie duże". Dla Pis-u to chyba za późno na jakiekolwiek kartki, ostry skręt w lewo to nawet dla wyznawców zbyt dużo. Dla zwykłych wyborców, świadome, niszczenie realnej gospodarki na rzecz tęczowej ideologi, nazywanej nowym ładem nie da głosów. Skandaliczne sabotowanie Amantadyny gdy umiera tyle ludzi świadczy jak najgorzej o PIS-e. Uruchomić badania (?) tylko po to by przeciągać to w czasie, to zwyczajne draństwo. Co do energetyki jądrowej to R. Trzaskowski i może do tego czasu S. Nowak będą gotowi służyć swoim oddaniem i doświadczeniem.

Obrazek użytkownika Boruta

03-04-2021 [18:02] - Boruta | Link:

[... niszczenie realnej gospodarki na rzecz tęczowej ideologi...]

Za przeproszeniem ale z jakiej orbity kolega nadaje ???

PS

Z tego co od dłuższego czasu obsewuję na NB to większość komentujących była z i za PiSem ale tylko w dobrych czasch. Kiedy w całej Europie i gdzie indziej nastały trudniejsze czasy wszyscy oni dali po prostu d...y i jeszcze są z tego dumni. Aż strach pomyśleć co będzie w przypadku wojny...wtedy nasze blogowe "autorytety" rozczarowane otaczającą ich rzeczywistością przyłączą się zapewne do najeźców, jak teraz przyłączyli się do chóru totalniaków.

Obrazek użytkownika sake3

03-04-2021 [18:48] - sake3 | Link:

@Boruta....Ma Pan rację,NB  obecnie stał się blokiem antyrządowym.Komentujący to przeciwnicy rządu robia wszystko by dorównać ekipie ,,soku z buraka''.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-04-2021 [18:50] - Pani Anna | Link:

@Boruta
a kiedy to dla PIS byly dobre czasy? Zawsze byli atakowani, zwlaszcza kiedy realizowali swoj program. Teraz przesciguja sie w wyslugiwaniu sie Niemcom, nie prowadza zadnej samodzielnej polityki, dewastuje wszelkie dziedziny, ktorych do tej pory nikt nie smial tknac, jak prawo do prowadzenia dzialalnosci gospodarczej, uczestniczenie w nabozenstwie, dostep do opieki medycznej, spotkania rodzinne,  czy wreszcie przymus noszenia wilgotnej, przepoconej szmaty na twarzy utrudniajacej oddychanie. W czym mam ich wspierac, w mordowaniu ludzi i rozwalaniu wiezi miedzyludzkich? WON!

Obrazek użytkownika juur

04-04-2021 [15:59] - juur | Link:

Domyślam się, że nie doprecyzowałem co to jest realna gospodarka. Realna gospodarka to taka, która:
a - np. potrafi wyprodukować wiatraczki lub cokolwiek innego. By to  zrobić potrzebny jest węgiel, huty, przemysł, energetyka...
b - potrafi je sprzedać jako odpowiedź na rzeczywiste potrzeby lub wykreować takie zapotrzebowanie
c - najwyższy poziom to wmówić komuś by zlikwidował własne źródła energii i siły wytwórcze i kupił te wiatraczki. Ale wiadomo, że aż takich durni nie ma a jednak to się dzieję. Wytłumaczenie może być takie: korupcja, szantaż, V-kolumna ....
Przykład f-my Siemens i największej, znanej afery korupcyjne w wyniku której poszkodowane państwa otrzymały b. wysokie odszkodowania a zamieszani w proceder korupcyjny wysokie wyroki. Polska była sporym rynkiem dla Siemensa i chyba jako jedyna nie otrzymała odszkodowania. W Polsce sprawa nigdy nie nabrała biegu, nikomu nie postawiono zarzutów. Dlaczego tak się stało? Proszę sobie samemu odpowiedzieć.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

04-04-2021 [17:59] - Czesław2 | Link:

@juur Na problem ekoszantażu, czy jak to nazwać, na który poszedł PIS zwracam tu na forum uwagę od dobrych kilku miesięcy. Niestety, gros ludzi wie tylko tyle, że prąd jest z gniazdka. Żeby energetykę budować od nowa w momencie, gdy gospodarka staje się silna to trzeba być durniem lub przekupionym. Przy czym kolejność jest taka, najpierw wyłączają, potem może wybudują. Hindusi na te plewy nie poszli i Nową Hutę wyłączyli z powodu kosztów energii.

Obrazek użytkownika sake3

03-04-2021 [18:28] - sake3 | Link:

@juur....A co do energetyki jądrowej ma Trzaskowski.?Czy w ogóle ten cymbał cokolwiek o niej wie? 

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-04-2021 [23:25] - Tomaszek | Link:

To samo co Nowak o kozach pływających po Wiśle , również tych podwodnych . Ale elektrownię na pedały to pewnie już ma obcykaną . 

Obrazek użytkownika izabela

03-04-2021 [22:40] - izabela | Link:

Dziękuję za komentarz i  wszystkiego najlepszego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-04-2021 [18:48] - Marek1taki | Link:

Nie głosuję na PiS i nie mam Pani dylematów ale współczuję. Poza tym niezależnie na kogo się głosuje to jest sojusz wokół wspólnych zasad. Muszę przyznać, że PiS jest wzorcem konsekwencji jeśli chodzi o trzymanie się pewnych zasad i nie są to moje zasady a zasady cywilizacji wrogiej Polsce.
1.Piątka dla zwierząt to czysty marksizm bo kwestionuje prawo własności pozwalając na terroryzm czerwonych agentur. Do tego zrównuje człowieka ze zwierzęciem tworząc jakieś prawa dla zwierząt. To niestety typowy mechanizm "rozwiązywania problemów" przez tworzenie patologicznego prawa.
2. Kolejna sprawa zabijania ludzi bo się nie narodzili. To wynika częściowo z tradycji eugeniki hitlerowskiej i stalinowskiej a częściowo z zasad judaizmu, który uznaje arbitralnie ludzkie życie od narodzin i to tysiące lat temu było zrozumiałe a dzisiaj każdy jest w posiadaniu wiedzy, że tak nie jest. Taktycznie każdy moment na podniesienie tego sporu emocjonalnego jest zły i rozgrywany dla celów politycznych. Uwikłanie emocjonalne wynika prawdopodobnie z historii rodzinnych nawet dwa, trzy pokolenia wstecz a do tego mamy presję środowiskową i medialną. I znowu na to następuje jako reakcja tworzenie prawa i objęcie socjalem kolejnej grupy. Doceniam dobre chęci coraz lepszej zmiany by kłaść bruk w piekle dalej od kotła ale mogliby spróbować się powstrzymać od tego natręctwa.
3. Energetyka jądrowa mnie nie przekonuje bo po co skoro mamy węgiel a gaz potaniał? Dywersyfikacja źródeł energii byłaby przydatna ale jak ktoś zamyka kopalnie to jest niewiarygodny. Akceptowałbym małe, tanie elektrownie podziemne, których awaria nie mogłaby spowodować tragedii. Jak nie potrafią tego zrobić, albo zrobić tanio niech się nie biorą. Jeżeli mamy robić bombę atomowa jak Iran a elektrownia jest w komplecie to niech faktycznie zakopią ją poniżej dna kopalni w Bełchatowie, ale z kolei nic nie słychać, że robimy bombę atomową do wysadzenia Moskwy, Berlina na wypadek gdyby strzeliło im coś do głowy. Znowu: nie podnoszą tego tematu zatem są niewiarygodni.
4. Podatek katastralny może narobić wiele szkód jak każdy podatek w rękach socjalistów. W innej rzeczywistości byłbym zwolennikiem, w rzeczywistości, w której totalitaryzm byłby w Polsce karalny realnie. Taka brzytwa w rękach lewicy to nie strzyżenie tylko golenie albo poderżnięcie gardła. Katastralny nadaje się jako jeden, z powiedzmy, trzech podatków obok pogłównego i akcyzy.
W sumie... nic to... Ostatecznie jak to Polacy liczymy na zbawienie.

Obrazek użytkownika u2

03-04-2021 [22:51] - u2 | Link:

"3. Energetyka jądrowa mnie nie przekonuje bo po co skoro mamy węgiel a gaz potaniał?"

Węgiel opłaca się sprowadzać nawet z Rosji, gaz z innych kierunków. Decydują prawa rynku. Energia jądrowa w końcu zastąpi węgiel i gaz, od tego nie ma odwrotu. OZE nigdy nie wyprą energii jądrowej. Warto przeczytać na ten temat książkę Jakuba Wiecha pt." Energiewende. Nowe niemieckie imperium"

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-04-2021 [18:49] - Marek1taki | Link:

Dziękuję za namiar lektury. Rzeczywiście nie było dla mnie jasne jak to z zamykaniem elektrowni atomowych, kupowaniem ruskiego gazu i "zieloną rezygnacją" z węgla by z niego korzystać. W tym szaleństwie (zamykanie niezamortyzowanych elektrowni atomowych) i uzależnienie się od Rosji rzeczywiście jest metoda ale nie leży to w interesie Niemców tak samo jak naszym.
W tym kontekście - ideologizacji energetyki - nie przekonuje mnie twierdzenie "Energia jądrowa w końcu zastąpi węgiel i gaz, od tego nie ma odwrotu." Niech zastępuje w zgodzie z  suwerennością energetyczną i kalkulacją ekonomiczną. Np. skoro mamy tani węgiel od Rosjan to róbmy z niego prąd zamiast odlatywać w wiatraki na morzu do których można zrobić sobie konkurs strzelecki nie licząc pomniejszych argumentów: ekonomiczno-energetycznych. Chyba, że to znowu coś innego, np. stacje radarowe ale skąd o tym możemy wiedzieć?

Obrazek użytkownika u2

06-04-2021 [20:21] - u2 | Link:

"Niech zastępuje w zgodzie z  suwerennością energetyczną i kalkulacją ekonomiczną."

Chodzi o globalną politykę, a nie lokalne bijatyki. Globalne ocieplenie to fakt naukowy. Oczywiście można się spierać, kto jest winny, ale czas ucieka. Nie modernizując źródeł energii ludzkość sama podcina gałąź, na której siedzi. OZE nie są w stanie zastąpić energetyki jądrowej. Dlatego nie ma odwrotu. Rosjanie budują lub już zbudowali elektrownię jądrową w Królewcu, aby energię z niej odsprzedawać, ale Polska powinna mieć własne źródła energii jądrowej i odnawialnej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-04-2021 [22:26] - Marek1taki | Link:

Globalne ocieplenie to fakt naukowy w tym sensie w jakim było w średniowieczu skoro w Norwegii odkryto winorośl z tamtych czasów. W sensie "naukowym", który jest podstawą klimatyzmu opartego o parytet CO2 to jest globalną lichwą i nie mamy interesu w tym uczestniczyć. OZE nie zamierzam bronić bo jest właśnie przykładem braku sensu ekonomicznego. Co innego w szczególnych sytuacjach a co innego dotować nieopłacalne. Atom musi konkurować z węglem by udowodnić swoją wartość. Poza tym Trójmiastu niech wystarczy zagrożenie skażeniem z Królewca. Jakiż problem dla naszych przyjaciół zrobić Czarnobyl w ujściu Wisły? Prawdziwym problemem nie tylko energetyki jest brak realnych wartości w gospodarce z powodu przeregulowania jej. Kolejna sprawa to samowystarczalność gospodarstw domowych i nie tylko na wypadek awarii gazu i prądu. Póki co lepszej baterii od węgla czy drewna w piwnicy nie ma. Jak będą butle z wodorem uzyskane z podziemnej elektrowni atomowej to będzie się nad czym zastanawiać.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-04-2021 [22:08] - Zygmunt Korus | Link:

Po raz kolejny na mniejsze zło nie dam się nabrać. Bo to znaczy, że wybranym czy przegranym tak samo nie ufam. Takie wybory są do bani, bo zło jest złem i końca tego nie widać. Gdyż zawsze coś nowego z brudu od tych mniej gorszych się dokleja i powiększa szambo... Teraz wreszcie rozumiem na swojej obywatelskiej skórze takimi szalbierskimi wyborami wygarbowanej, co miał na myśli mój sąsiad góral gdy się odzywał sentencjonalnie: - Co? Żebym ja szedł do urny palcem ciemiężcę se wskazywać...!? Teraz się do mnie uśmiecha, ale tak dziwnie, jakbym był wystrychnięty na dudka. Tylko on to przewidział i jest mu moralnie obojętne jak się to skończyło, bo tak samo nie miał na nic wpływu jak ja, naiwny. A teraz ja też mam pewność tej złej czekającej mnie przyszłości. Dlatego mam tę demosrację w d...!

Obrazek użytkownika izabela

04-04-2021 [09:56] - izabela | Link:

Nikomu z nas nie chodzi przecież o to żeby atakować PiS albo co gorsza walczyć z PiS. Ja nie widzę alternatywy dla tej formacji. Kieruje nami wszystkimi troska o naszą przyszłość a w moim przypadku troska o przyszłość moich wnuków. Ja mogę sobie powiedzieć jak kiedyś - "przeżyłam ruska przeżyję i Tuska". Świat zdąża  w dziwnym kierunku i nie zazdroszczę tym którzy rządzą. Nie możemy sobie jednak nakładać kolejnego kagańca.  Wystarczy że nosimy namordniki. Spotkałam na skwerku pana z psem. Ja też byłam z psem.Obydwa psy bez kagańców. Pan powiedział: "Świat się kończy, my nosimy namordniki a psy nie. " Złożyliśmy sobie życzenia. Aby ten świat jak najprędzej stanął na nogach.Czego sobie i Państwu życzę.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-04-2021 [10:24] - Czesław2 | Link:

Pani Izabelo, na początek, Wesołych Świąt.
Niestety , dla mnie niektóre działania PIS-u włączają czerwoną lampkę. Mam na myśli rozwalanie energetyki ( nie chodzi mi o kopciuchy ) ,Budując energetykę trzy razy od nowa zarzynamy Polaków. Zaniechanie działań prostujących prawo. Burdel na uczelniach prawnych i innych. Spolegliwość wobec bezprawnych działań uni.

Obrazek użytkownika izabela

04-04-2021 [11:33] - izabela | Link:

Wesołych Świąt życzę Panu i Pana rodzinie. Pana czy moje zastrzeżenia powinny być przedmiotem dyskusji. Inaczej zamiast demokracji mamy rodzaj absolutyzmu oświeconego.

Obrazek użytkownika Jabe

04-04-2021 [10:44] - Jabe | Link:

Alternatyw jest wiele, choćby inny zwolennik nowego ładu panna Spurkówna.

Obrazek użytkownika izabela

04-04-2021 [11:30] - izabela | Link:

Pan raczy kpić sobie ze mnie nieszczęsnej.

Obrazek użytkownika Jabe

04-04-2021 [13:13] - Jabe | Link:

Odrobinę kpię, bo mnie irytuje gadanie o braku alternatywy, zupełnie jakby mniejsze zło było akceptowalnie małe. Nie chodzi o to, że są zastrzeżnia, jak w tej notce. Nic w tym dziwnego, że po tylu latach trochę się ich nazbierało. Jednak, gdy się pyta o pozytywy, słyszy się w odpowiedzi co najwyżej, że pozytywów jest wiele. Sama Pani znajduje jedynie argumenty tej rangi, jak (być może jedynie wyimaginowany) kaprys ministra w kwestii muszek oraz odkupienie za pieniądze narodu narodowej kolejki. Wszelako Wesołych Świąt życzę!

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-04-2021 [11:03] - Pani Anna | Link:

@Izabela
 Pani unika naprawde trudnych tematow. Latwiej koncentrowac sie na muszkach owocowoach, bo przyslaniaja zbrodnie, ktore dzieja sie na naszych oczach, a ktorych lepiej nie widziec. Jak dla mnie w kraju, ktory jest kolonia zarzadzanym przez namiestnikow jest obojetne, ktory z lokalnych kacykow dostanie namaszczenie. W sprawach zasadniczych nic sie nie zmieni. Nie licze na odpowiedz, bo mnie Pani z reguly nie odpowiada. 

Obrazek użytkownika izabela

05-04-2021 [09:41] - izabela | Link:

Faktycznie tak bywało z tymi odpowiedziami bo Pani doskonale daje sobie radę w słownych potyczkach i chyba trochę boję się Pani podpaść. Jednak w sprawie muszek owocówek odpowiem. Odbieranie dzieci pod lada pretekstem ( te muszki owocówki to fakt ale można traktować je przenośnie) to część łagodnego terroru współczesnych czasów.To samo dzieje się w Norwegii w Niemczech i w USA. W Norwegii odbiera się dzieci gdy są smutne w przedszkolu, a w Niemczech zdarzyło się że Jugenamt uzyskał wyrok sadowy o odebraniu dzieci na podstawie stwierdzenia, że rodzice ( polska para) są zbyt głupi aby mogli wychowywać dziecko.Pomijając teorie spiskowe na temat sprzedawania dzieci do burdeli ( afera w USA) odbieranie dzieci za biedę to więcej niż głupota to zbrodnia. Wszystkiego najlepszego w tych trudnych czasach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2021 [11:42] - Pani Anna | Link:

@Izabela
Tak, ma Pani calkowita racje, a ja niepotrzabnie przywolalam te muszki. ZA WSZYSTO, co PIS zrobil dobrego dla dzieci, niech bedzie mu chwala. Co nie zmienia faktu, ze od roku nic nie usprawiedliwia ich dzialan.

Obrazek użytkownika juur

04-04-2021 [19:52] - juur | Link:

Jak widać po ilości i jakości komentarzy temat żywy. Niestety mam wrażenie, że jest to głos wołającego na puszczy. Chyba dzisiejszy wywiad z Prezesem w którym broni 5 nie pozostawia złudzeń, że w obecnej konfiguracji w PIS-ie nie ma przełącznika na odbiór od tych z dołu. Zrobienie ministrem aroganta i bufona to złośliwa prowokacja. Co to ma dać? Mam nadzieję, że pojawi się alternatywa i to wszystko jedno czy wewnątrz PIS-u, czy jako nowy twór. Życzę spokojnych i pełnych nadziei Świąt.

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski

04-04-2021 [14:43] - Zawisza Niebieski | Link:

I ja zawsze głosowałem na PiS

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2021 [19:57] - sake3 | Link:

Czytając te pełne nienawiści wpisy patrzę na daty i wręcz nie wierzę że są święta.Jak bym widziała stado wilków najeżonych i groźnych.Obalcież w końcu ten rząd który ściągnął na Polskę pandemię,podatek katastralny i zło całego świata i wybierzcie sobie jakąś świetlaną postać z list opozycji.Po co tyle ględzić/Zróbcie to wreszcie

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2021 [08:43] - Pani Anna | Link:

@sake2
 Daruj sobie czytanie, skoro i tak rozumiesz co trzecie zdanie. Albo popros kogos, zeby ci poczytal na glos. 

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [10:04] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Śmieszna nabzdyczona paniusiu,przypominasz Echo24 a S24.On też pisze stale jedno i to samo-w stylu paniusi ,,nic nie rozumiesz';,,nie nadajesz się'',,poproś o pomoc w czytaniu'', ,,tekst nie dla ciebie''...itd......Nie stać cię paniusiu na odrobinę inwencji przy tak wielkim ilorazie inteligencji której uparcie odmawiasz innym?

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [10:49] - jazgdyni | Link:

@sake3

U nas, technicznych, wyskalowaliśmy sobie, że najniższy iloraz inteligencji posiada chociażby taki termostat => IQ=1. Za zimno -> włącz, za ciepło -> wyłącz. W psychologii, czy socjologii też, uznaje się, że test IQ<70, to już, najdelikatniej mówiąc, człowiek niemądry. Czyli, gdzie stawiasz w zakresie 1 - 70 "paniusię"?

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [11:01] - sake3 | Link:

@Jazgdyni......Nie stawiam paniusi w żadnym przedziale inteligencji bo nie mam prawa ani zwyczaju oceniać nikogo pod względem ilorazu inteligencji.Ale nawet ja tak nisko oceniana przez tytanów intelektu posługujących na NB jestem w stanie zauważyć że doczepianie się do mnie i wymawianie mi nieustannie braku rozumu staje się już nudne i nie jest tematem blogów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2021 [11:54] - Pani Anna | Link:

@sake2
W odroznieniu od ciebie Sake, ja nie czytam echo24, bo staram sie trzymac od wariatow i glupkow z daleka, a na psychiatryk24 nawet nie zagladam, bo nikt tak jak to srodowisko nie kompromituje i nie ciagnie na dno prawicy. Rowniez w odroznieniu od ciebie ja dokladnie czytam te komentarze, na ktore odpowiadam i staram sie zrozumiec inny punkt widzenia niz slepe zapatrzenie w przewodnia partie, zamiast podciagac wszystko pod  "obca agenture" i zdrajcow ojczyzny. I tak uczciwie musze przyznac, ze nawet Wielkopolskizdzichu i Jabe maja czasem duzo racji.

Obrazek użytkownika spike

05-04-2021 [14:06] - spike | Link:

"Ochrona zwierząt futerkowych poprzez całkowity zakaz ich hodowli jest hipokryzją jeżeli tolerujemy zabijanie zwierząt w rzeźniach.".
--- jestem zaskoczony tym porównaniem, zwierzęta futerkowe nie są hodowane dla niezbędnego nam pokarmu, a dla wybranej garstki bogatych snobów, bez futerek rozwijały się cywilizacje od zamierzchłych czasów i dalej będą. Mięso zwierząt rzeźnych jest nam potrzebne dla zdrowego życia, hipokrytami są weganie, obżerają się trawą, a dla zdrowia muszą jeść suplementy składników zwierzęcych, by zachować zdrowie.
............
"Uważam że błędem taktycznym, (strzałem w kolano a nawet powyżej kolana)  było naruszanie tak zwanego zgniłego kompromisu w sprawach aborcji."
 - -z tego co ja wiem, z tym strzałem w kolano, rząd nie ma wiele wspólnego, sprawę tej ustawy, skierowało do TK kilku posłów, a że ustawa jest niezgodna z Konstytucją, Trybunał nie mógł wydać innego orzeczenia, jaki wydał. Swoją drogą nie rozumiem jednego, czy godzi się katolikowi dla korzyści politycznych, godzić się na mord niewinnych poczętych dzieci? Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [15:40] - Jabe | Link:

Należy zabronić „wybranej garstce bogatych snobów” noszenia futer, bo są bogaci, bo są snobami, czy może dlatego, że są garstką? Zresztą nie Panu decydować, co jest komu potrzebne, a co nie. Bez mięsa też da się obyć, podobnie jak bez wielu rzeczy. Docelowo miska ryżu ponoć wystarczy.

Propaganda specjalnie nie kryła, że trybunał orzekł pod dyktando Jarosława Kaczyńskiego. Nie po to on swoich przybocznych do trybunału wsadzał, żeby było inaczej. To jest oczywiste, hipokryto!

Swoją drogą nie rozumiem jednego, czy godzi się katolikowi dla korzyści politycznych, godzić się na mord niewinnych poczętych dzieci? – Wspomniany katolik długo się na mord godził. Sytuacja się zmieniła, gdy się ze swą lewackością odsłonił. Dla równowagi trzeba było się z pryncypiami ludowi pokazać.

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [16:34] - sake3 | Link:

Reasumując Pański komentarz i tak sprowadza się do oskarżeń Kaczyńskiego o wysiłki w celu nakazania nam spozywania jedynie ryżu i to w jednej miseczce Pocieszam więc-że niedługo będzie Pan konsumował wyśmienitą syntetyczną wołowinę,popijał wysmienitym mlekiem roślinnym ,które to dobra ma produkować wkrótce korporacja Billa Gatesa zarabiając na tym krocie.I o to chodzi.A jeśli nie będzie smakowite to i tak zawsze oskarży sie Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [20:18] - Jabe | Link:

Jeśli mnie pamięć nie myli o misce ryżu mówił Mateusz Morawiecki. Jarosława Kaczyńskiego z pretorianami oskarżam o hipokryzję w sprawie aborcji (oraz o generalne pozowanie na prawicowca).

Obrazek użytkownika spike

05-04-2021 [21:22] - spike | Link:

z tym ryżem to chyba Pan odleciał, odlot gwarantuje "marycha", a dla pewności i bez hipokryzji, na kogo się pozuje, bo z pewnością nie na prawicowca.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-04-2021 [17:45] - Marek1taki | Link:

Też mam dość hipokryzji! Własnej w dodatku.
Obnażam się z marzenia, dopraszam się łaski i wnoszę do laski by ustawowo każdy szeregowy poseł był zobowiązany nosić się ekologicznie. Żadnych syntetyków i roślinnych komponentów. Tylko skóra z kota za przyodziewek.
Może dalej nic z sensem nie będą robić ale za to ładnie się zaprezentują. I ładnie się będą elektryzować.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-04-2021 [18:08] - Jan1797 | Link:

W dyngusie, myli pani podatek katastralny z "samorządowymi" skutkami ustawy
z 2018 roku i samorządowa krytyką; "Według ekspertów firmy doradczej należy
spodziewać się zmiany w tym zakresie, przy czym trzeba brać pod uwagę, że może
to być zmiana niekorzystna dla JST."
https://samorzad.pap.pl/katego...
jakież to warszawskie.
 Fakt rozbudowywana przez deweloperów okolica obłożona była i jest nadal wyższymi
opłatami z tytułu wieczystego użytkowania a mieszkańcy płacili i nadal płacą większy
haracz.

PS
Byłbym zapomniał, głosował będę na Prawo i Sprawiedliwość.

Strony