7 Grzechów głównych – Grzech 4 – Smoleńsk.

Po dotychczasowych dyskusjach i komentarzach do moich "7 Grzechów głównych" trochę się obawiam tego tematu. Po pierwsze dlatego, że praktycznie nic w tej sprawie nie jest udowodnione i jasne, a ja oczywiście nie jestem w stanie takiego stanu rzeczy zmienić. Po drugie, dlatego, że temat ten budzi tak niesamowite emocje wśród rodaków, a po doświadczeniu z wieloma komentatorami mam poważne obawy, że mogę zostać zlinczowany przez nazwijmy to "inaczej myślących". A takie próby już były! Jednak postępując według własnego motta życiowego, sprawdzę, czy czegoś nauczyły mnie dyskusje i pyskówki z wieloma "inaczej myślącymi" a dyskusje obiecuje podjąć wyłącznie z uargumentowanymi wpisami i poglądami! Dlatego spróbuje.

Czytałem i wielokrotnie komentowałem, to co nastąpiło w Smoleńsku i po tej katastrofie. Na wiele pytań, jakie mi zadawano na ten temat zawsze odpowiadałem:

"Wiedzy na ten temat nie mam, jednak z faktów i opisów, które odnalazłem w wielu źródłach internetowych, bo media nie tylko publiczne, konsekwentnie milczały na temat takich faktów, naliczyłem około 15 nagłych śmierci-ofiar, ludzi, którzy mieli coś do powiedzenia, czy do czynienia z wyjaśnianiem tej katastrofy, uważam, że coś na pewno jest na rzeczy!"

Nie podaje linków, ale bez problemów można te informacje znaleźć w internecie. Również zachowanie się Tuska i jego ekipy by temu dowodziły. Uważam, że w sprawie Smoleńska, nie tylko organizacja tego wyjazdu prezydenta, ale i przygotowanie samego lotu, jak i sam lot i katastrofa budzą na tyle wątpliwości, że niejeden związany z tymi zdarzeniami urzędnik Tuskowej ekipy powinien stanąć przed sadem. Nie tylko pan Arabski!

No i tutaj dochodzimy do problemów, jakie w tej sprawie przysporzył PiS-owi w rozwiązaniu tej zagadki, pan Macierewicz. Jego nieodpowiedzialne wypowiedzi o sztucznej mgle, o wybuchu, o zamachu bez najmniejszych dowodów popierających własne tezy, spowodowało to, że udało się wszystkie zarzuty co do tej katastrofy sprowadzić do poziomu groteski i wyśmiać. To oczywiście spowodowało uniknięcie wszystkim winnym odpowiedzialności, którzy świadomie bądź nie świadomie przyczynili się do tej katastrofy.

Osobiście pamiętam Krakowskie Przedmieście w południe 11 Kwietnia, dzień po katastrofie. Pamiętam, jak powiedziałem do koleżanki, widząc tę masę ludzi, którzy przyszli oddać hołd prezydentowi i wszystkim poległym w tej okropnej katastrofie:

«Popatrz, po takich nieszczęściach najlepiej rodzi się ludzka Solidarność. W kąt idą poglądy i podziały, a liczy się tylko Solidarność międzyludzka. Gwarantuje Ci, że politycy coś wymyślą, żeby skłócić ludzi, bo oni niczego tak się nie boją, jak właśnie ludzkiej solidarności.»

No i wymyślili. Sztucznie nadmuchane problemy z krzyżem przed pałacem prezydenckim, szczanie na znicze itd. Niestety w ten scenariusz wpisują się również bzdury, które wygadywał pan Macierewicz. Najlepszym dowodem tego, że były to sztucznie sprowokowane konflikty, jest fakt, że nierozwiązywalny problem z krzyżem został w nocy rozwiązany, po wypowiedzi telewizyjnej pani Środy, że jej zdaniem na tym konflikcie zyskuje tylko PO i że to jedynie PO jest zainteresowane w sztucznym podsycaniu tego problemu. Przypominam, że to było zdanie autorytetu z własnych szeregów PO!

Dzisiaj, po dwóch latach rządów PiS (absolutnych rządów - rząd, prezydent i poparcie) nie udało się jeszcze niczego udowodnić, poza wieloma probami matactw komisji Laska czy Millera. Oczywiście, to nie jest żaden dowód, że w Smoleńsku ktoś świadomie nie pomógł przy tej katastrofie, ale 5 lat rządów z pewnością pozwoliło ekiie Tuska na zatarcie wszystkich śladów. Natomiast postawę pana Macierewicza w całej tej sprawie uważam za groteskową, która pomogła Tuskowi i dala mu czas na matactwa i  jeszcze bardziej zamaskować cala sprawę. Wypowiedzi te w żadnym wypadku nie zbliżyły nas do  wyjasnienia faktycznych przyczyn tej katastrofy i w pewnym sensie pomogły winowajcą uniknięcia odpowiedzialności. Nawet nie są w stanie postawić Tuska przed sądem, za bezprawne oddanie śledztwa nad katastrofą smoleńską Rosjanom, czy Kopaczowej za kłamstwa o przekopaniu ziemi 1 m w głąb i zgody na bezczeszczenie zwłok polskich obywateli! Zresztą jeszcze się nie zdarzyło, żeby któraś opcja polityczne pociągnęła do odpowiedzialności politycznego przestępcę opcji przeciwnej. Pani HGW pseudonim bufetowa jest tego najlepszym przykładem! Sprry, takie mamy standardy!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

03-12-2017 [20:32] - mmisiek | Link:

Na moje oko Smoleńsk to prusko-ruska operacja z zielonym światłem Clintonowej z Departamentu Stanu - dlatego nic się w przewidywalnej przyszłości nie wyjaśni i dlatego sejmowa komisja jak ognia unikała wszelkich wątków towarzyszących, które potencjalnie mogłyby prowadzić w niewłaściwą stronę i całą uwagę desperacko kierowała na ostatnie chwile lotu. Ot, i wszystko. Stan świadomości naszych kluczowych polityków to osobna sprawa, tutaj trudno coś powiedzieć.

 

Obrazek użytkownika Swisspola

03-12-2017 [20:57] - Swisspola | Link:

Odpowiem standardowo. Nie mam na ten temat wiedzy, ale wszystkie znane mi fakty, czy te oficjalne, czy nie oficjalne mówią, że coś jest na rzeczy. Jeśli idzie o Twoje stwierdzenie, to uważam, że to jest absolutnie możliwe, tak jak oceniam światowe lewactwo, które moim zdaniem nie cofnie się przed żadnym s...syństwem dla własnych celów, ale jak mowię nie mam na ten temat wiedzy. Natomiast wersja -ruska wydaje mi się tak dalece prawdopodobna, że niemal pewna, Potrzebna jest jednak kropka nad i. Niestety Macierewicz nie jest w stanie jej postawić! Życzę miłego dnia!
 

Obrazek użytkownika mmisiek

03-12-2017 [21:26] - mmisiek | Link:

Przede wszystkim w owym czasie Polska de facto znajdowała się bezpośrednio pod pruskim zarządem, a Tusk kroku nie zrobił bez zgody Berlina więc co dopiero mówić o operacji na taką skalę i grożącą potencjalnie nieobliczalnymi konsekwencjami. A ponieważ Niemcy to oficjalnie nasz "sojusznik" i "przyjaciel" to już samo to wystarczy aby sprawę ukręcić. Ukręcenie sprawy jest natomiast równoznaczne z bezkarnością lokalnych peowskich współsprawców - co właśnie cały czas obserwujemy i to się raczej już nie zmieni. Nikt żadnych "polskich wątków" zbytnio nie drążył i drążyć nie będzie.
 

Obrazek użytkownika Swisspola

03-12-2017 [22:13] - Swisspola | Link:

Widzi pan, jak sobie tak przypomnę ten spacer Tuska z Putinem po sopockim molo oraz późniejsze uściski w Smoleńsku, to nie do końca jestem przekonany, czy Tusk nie służył dwóm panom!

Obrazek użytkownika mmisiek

04-12-2017 [01:15] - mmisiek | Link:

Ja bym powiedział, że Tusk tam reprezentował stronę niemiecką.
Ale generalnie w tym co Pan napisał tez by nie było wielkiej sprzeczności bo ci "dwaj panowie" świetnie się ze sobą dogadują - zwłaszcza na odcinku polskim i zwłaszcza w sprawie mordowania polskiej elity.
 

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [10:53] - Swisspola | Link:

To jest absolutnie możliwe.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-12-2017 [21:44] - maks jamnicki | Link:

No tak, w poprzednim odcinku na tapecie J. Kaczyński, w tym odcinku na tapecie osłabianie Macierewicza. Ale oni was bolą. Stara sowiecka metoda, osłabiać swoich wrogów w ich własnym obozie. Całe Pana pisanie, "obiektywne argumenty" itd, krótsze czy dłuuugie jak poprzednie, w gruncie rzeczy służy tylko jednemu. Ulokować się jak chwast czy perz i rozsiewać nasionka chwastu i perzu w obozie wroga. I niech Pan nie baja bzdetów o "merytorycznej dyskusji" itp. Cel jest jeden :) Szkodzić, siać zamęt a przynajmniej wątpliwości. Osłabiać. Nawet czasami odnosicie sukcesy, ludzie słabsi mentalnie i charakterologicznie rażeni z bliska i bezpośrednio jak np. PAD ulegają wewnętrznej erozji i dysfunkcji  i zaczynają z kolei szkodzić swojej formacji. Więc bywają i sukcesy. Co prawda Pan jest tylko maleńkim trybikiem tej akcji, ale ulokowany na portalu zbratanym z GP, widocznie nie tym najmniejszym. Trzeba się Panu przyglądać.

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2017 [09:15] - Jabe | Link:

Szkodzić, siać zamęt a przynajmniej wątpliwości. Osłabiać. – A więc Pańska wiara nie jest tak niezachwiana.

Nawet czasami odnosicie sukcesy, ludzie słabsi mentalnie i charakterologicznie rażeni z bliska i bezpośrednio jak np. PAD ulegają wewnętrznej erozji i dysfunkcji i zaczynają z kolei szkodzić swojej formacji. – „PAD” jest prezydentem Polski i nie wolno mu służyć innej formacji.

Co prawda Pan jest tylko maleńkim trybikiem tej akcji – Zastępy szatana zewsząd osaczają.

Przepraszam, ale Pan jest fanatykiem religijnym, Panie Maksie. Nie potrafię tego inaczej nazwać.

Obrazek użytkownika ruisdael

04-12-2017 [09:49] - ruisdael | Link:

Natomiast Pan jest lewackim wyznawcą  oświeceniowego "rozumu"  pełnego człowieczej pychy.

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2017 [10:22] - Jabe | Link:

Czekam uzasadnienia.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [10:40] - Swisspola | Link:

Oj, długo będziesz czekał!

Obrazek użytkownika ruisdael

04-12-2017 [12:26] - ruisdael | Link:

A cóż tu uzasadniać, proszę szanownego Pana. Przecież nie znam Pana osobiście (czego nie żałuję), a wnioskuję  jedynie z Pana wpisów.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [17:32] - Swisspola | Link:

O, obrzucić pomówieniami, insynuacjami i kalumniami to potrafimy, bez osobistej znajomości, tylko nie potrafimy tego uzasadnić! To oczywiście nie jest pycha! Typowa alergia intelektu wszystkich wyznawców wszystkich sekt politycznych!

Obrazek użytkownika smieciu

03-12-2017 [21:01] - smieciu | Link:

Chyba muszę się z panem zgodzić. W sprawie Smoleńska można było zrobić dużo więcej. Naprawdę było i jest wiele efektownych argumentów, które umiejętnie nagłaśniane, mogłyby mocno wstrząsnąć oficjalną narracją. Ot weźmy takie rzeczy jak fakt że Komisja Millera nigdy nie zbadała wraku, miejsca katastrofy a nawet jak się wydaje nie jest autorem żadnego zdjęcia zamieszczonego w swoim raporcie... Takich rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Według oficjalnej wersji samolot spadł z około 15m (wcześniej się wznosił) w grząski teren, wszyscy zginęli na miejscu, ciała rozerwane na strzępy...
Łatwo było pokazać że oficjalna wersja to absurdalna groteska. A badanie to czysta farsa.
Zamiast tego skupiono na się na nieszczęsnym skrzydle, brzozie i Biniędzie. Mgła też faktycznie była nieszczęśliwa, bo choć z zapisu rozmów z rosyjskiej wieży wynika że była dziwna to przecież mogła być naturalna i nie było co się jej czepiać.
Generalnie o tym co pan pisze w artykule wspominałem tutaj już kilka lat temu. Macierewicz bardziej sprawiał wrażenie człowieka, który chce mieć ten temat pod kontrolą niż dotarciem do większej rzeszy ludzi. To prawda że jego komisja organizowała ciekawe spotkania itd. ale zawsze było tak że te materiały docierały jedynie do ludzi, którzy i tak mieli wiadome zdanie na ten temat.
Zdecydowanie A. Macierewicz nie jest człowiekiem, który budzi zaufanie. Brał udział w wielu kluczowych dla Polski przedsięwzięciach. Z których żadne nie zakończyło się sukcesem. Począwszy od agenta Wałęsy, co wyłożyło rząd Olszewskiego po sprawę WSI, która przepadła. A jak się skończy Smoleńsk?
Z pewnością równie źle.
Albo bowiem powoli odejdzie w niepamięć. Albo zostanie wykorzystana czysto instrumentalnie w momencie kiedy jakiś wyższy plan nakaże zdecydowany kurs na Rosję. W końcu czy to że Macierewicz został ministrem obrony jest przypadkiem?
W sprawie Smoleńska warto zwrócić uwagę na coś więcej niż kto wykonał tą robotę ale na całe otoczenie. Ot choćby na to że wszyscy, wszystkie służby na świecie, rządy znają prawdę. Na to że nie zrobiło to nich większego wrażenia. Także na naszym „sojuszniku” z USA. Po prostu takie życie. Tusk bryluje w UE. Natomiast jeśli chodzi o USA to cóż właściwie ma znaczyć ten samolot? Naprawdę są ważniejsze rzeczy jak ewentualnie ropa.
Smoleńsk może im się jednak przydać. Dla nas też powinien to być jasny znak. Jeśli sprawa ta odżyje to chyba będzie oznaczać że robi się gorąco.

 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-12-2017 [21:40] - maks jamnicki | Link:

No tak, w poprzednim odcinku na tapecie J.Kaczyński w tym odcinku na tapecie osłabianie Macierewicza. Ale oni was bolą. Stara sowiecka metoda, osłabiać swoich wrogów w ich własnym obozie. Całe Pana pisanie, "obiektywne argumenty" itd, krótsze czy dłuuugie jak poprzednie, w gruncie rzeczy służy tylko jednemu. Ulokować się jak chwast czy perz i rozsiewać nasionka chwastu i perzu w obozie wroga. I niech Pan nie  baja bzdetów o "merytorycznej dyskusji" itp. Cel jest jeden :). Szkodzić, siać zamęt a przynajmniej wątpliwości. Osłabiać. Nawet czasami odnosicie sukcesy, ludzie słabsi mentalnie i charakterologicznie  rażeni z bliska i bezpośrednio jak np PAD ulegają wewnętrznej erozji i dysfunkcji i zaczynają z kolei szkodzić swojej formacji. Więc bywają i sukcesy. Co prawda  Pan jest tylko maleńkim trybikiem tej akcji, ale ulokowany na portalu zbratanym z GP, widocznie nie tym najmniejszym. Trzeba się Panu przyglądać....

Obrazek użytkownika Swisspola

03-12-2017 [21:57] - Swisspola | Link:

Szanowny panie, nawet ci pańscy idole zaprzeczyli pańskiej teorii, chowając się w czasie kampanii wyborczej za damską spódnicą. To jest niezaprzeczalny fakt, choć panu bardzo niewygodny! Tak, tak ja mam cel szkodzić, a pan zacznie mi się przyglądać. Przecież jestem niepewny ideowo. Skąd ja to znam. Jako żywo najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja" sam złodziej Z argumentami znów pan nie zaszalał, choć standardowo pomówienia sypie pan jak z rękawa!.

Jeśli naprawdę tak ma wygląda Polska PiS-u, to chyba, zamiast konstruktywnie krytykować PiS, zacznę go zwalczać. Jednak uważam, że pańskie wpisy i poglądy to wyłącznie nawyki i zapędy zawodowe! Naprawdę, aż tak źle, to ja nie oceniam PiS-u!

W następnym wpisie, jeśli pan liczy na odpowiedz poproszę o argumenty, kontrargumenty i fakty.

Obrazek użytkownika smieciu

03-12-2017 [22:01] - smieciu | Link:

Wprawdzie to do mnie pewnie tylko częściowo ale popełnia pan podstawowy błąd logiczny. Gdybym ja był NIMI to z pewnością nie jechałbym po Macierewiczu, Dudzie itd. Generalnie nie jechałbym po PiSie. Po prostu nie ma powodu, gdyż póki co nie UCZYNILI niczego. Niczego realnie zmieniającego reguły gry prowadzonej przez tych samych ludzi od ponad 70 lat.
Choć ok, jest jeden powód by krytykować PiS. Tylko jeden. By tworzyć pozory że oni faktycznie coś chcą zmienić. Że mogą coś zmienić. Że warto jest angażować swoją energię w poparcie tego rządu.
Dla mnie PiS obecnie jest jak na dłoni niczym innym jak powtórką z rozrywki. Solidarnością z przed 30 lat. W mediach było pięknie. Byli i męczennicy i bohaterzy walczący o wolność. Tylko że to wszystko było namalowane, medialną kreacją (sam pan niedawno rzucił tekst o Frasyniuku). Owszem było kilka prawdziwych postaci. I tak też jest pewnie w PiSie. Ale to bez znaczenia gdyż oni są bez znaczenia.
W każdym razie ludzie uwierzyli. Poparli itd. Nie chcieli przyjmować do wiadomości że to wszystko ustawka. Miliony Polaków do dzisiaj nie przyjmują do wiadomości że Wałęsa był agentem. To przecież bohater, noblista. Po prostu ta granica wiary/logiki jest dla różnych ludzi różna. Jedni wbrew faktom będą wierzyć dłużej inni krócej. To wszystko.
A w międzyczasie, najlepiej właśnie z poparciem ludu, tworzy się nową konstytucję, wchodzi do UE, zatwierdza traktat Lizboński, podpisuje CETĘ. Zwiększa uprawnienia służb specjalnych. Tworzy super nadzór skarbowy. Robi wiele by wycofać gotówkę z obiegu. Tworzy się centralistyczne państwo zamordystyczne.
Ja to tylko chciałbym wiedzieć jedno. Czego właściwie oczekuje wyborca PiS? Naprawdę wystarczy mu jeśli Polska będzie na mapie i będzie mieć tą swoją biało-czerwoną flagę i orła w koronie? Chyba tak. No bo cała reszta, łącznie z tworzeniem prawa, kontrolą gospodarki i pieniądza nie jest w naszych rękach. A PiS nie robi nic by to zmienić.
Więc o co chodzi, po co nam PiS?

Obrazek użytkownika Swisspola

03-12-2017 [22:07] - Swisspola | Link:

"Nawet czasami odnosicie sukcesy, ludzie słabsi mentalnie i charakterologicznie  rażeni z bliska i bezpośrednio jak np PAD ulegają wewnętrznej erozji i dysfunkcji i zaczynają z kolei szkodzić swojej formacji."

Nawet pan sobie nie zdaje sprawy, jaka siła jest potrzebna, aby płynąc pod prąd. Jednak tylko szlachetna ryba to potrafi, natomiast z prądem płyną byle odchody!

Obrazek użytkownika paparazzi

03-12-2017 [21:33] - paparazzi | Link:

Chwileczkę PiS rządzi 2 lata a śledztwo było za PO. Wyobraża pan sobie aresztowania wśród komisji Millera i Kopaczki 1 m w głąb zaraz jak PiS doszedł do władzy. Wszystkie fakty łącznie z wyliczeniami pokazywały na matactwa i negowanie praw fizyki /beczka na 6 metrach. Oczywiście główny dowód TU 154 M został pocięty /kuriozum światowe, wszędzie składa w hangarze w całość// przy aprobacie rządu Tuska i rezydenta Komorowskiego. Czarne skrzynki zaaresztowano w Maskwie. Później teren starannie zabetonowano. Nie wspomnę o badaniach patomorfologicznych to pan chyba wie. A od PiSu wymagało zaraz dowodów i karanie kryminałem gdzie swiatowka lewicznaja tylko czekała. Z tego wpisu zrozumiałem, Pan Minister Macierewicz musi odejść, to ON jest winny zamieszaniu bo hipotecznie mówił za dużo. C'mon. W szczegóły nie wchodzę bo tez nie jestem upoważniony.

Obrazek użytkownika Swisspola

03-12-2017 [22:01] - Swisspola | Link:

Ależ ja się z panem absolutnie zgadzam, tylko ktoś zawinił temu, co pan opisuje, a nikt nie ponosi najmniejszej za to odpowiedzialności, w czym moim zdaniem po części wina leży u Macierewicza opowiadającego na ten temat niebotyczne bzdury!
 

Obrazek użytkownika paparazzi

04-12-2017 [01:58] - paparazzi | Link:

Nie, wina leży na byłym polskim rządzie co ma pan minister Macierewicz do tego. W zasadzie to ma bo dąży do wyjaśnienia zamachu na Polskę w warunkach gdzie prawo nie znaczy prawo, gdzie targowica oplotła Polska jak mafia.Bloger timdan21 napisal"Negocjacje w sprawie statusu wizyty Prezydenta prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych (Radosław Sikorski), samoloty przydziela szef kancelarii premiera (Tomasz Arabski), za przydział pilotów odpowiada minister obrony narodowej (Bogdan Klich), za bezpieczeństwo minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller i szef BORu Marian Janicki. Z tego co piszesz wynikałoby, że Lech Kaczyński wydał polecenie kancelarii prezydenta by ta nie przydzieliła mu samolotu gdy leciał do Brukseli... Rozważania o odpowiedzialności za zaniedbania w trakcie przygotowań do wizyty z 10-04-2010 są oczywiście na miejscu z tym, że nijak się mają do tego co się stało w tym dniu przed Sewiernym o godzinie 8:40. Katastrofę Tu-154M 101 spowodowały dwa wybuchy, które słyszeli świadkowie (nie wszyscy zginęli w zderzeniu mikrobusu z pancerną limuzyną ministra Sergieja Szojgu). Te dwa wybuchy figurują w zeznaniach montażysty TVP Sławomira Wiśniewskiego złożonych w prokuraturze. Oczywiście zarówno komisja Millera jak i prokuratura nie zajmuje się wątkami wskazującymi na zamach (vide strzały na filmie 1:24). Komisja Millera nie badała miejsca zdarzenia, wraku samolotu, oryginałów czarnych skrzynek i ciał ofiar, nie badała odłamanego fragmentu skrzydła, ani pnia brzozy tylko powtarzała jak za Panią Matką zaklęcia Anodiny. Rząd Tuska i podległe mu organa władzy państwowej do spółki z mainstreamem reprezentują w Polsce interesy obcego mocarstwa. Jeżeli to nie jest zdrada interesów państwa, to co nią jest. Gość1 gdyby to co piszesz miało ręce i nogi to nie zostałby zdymisjonowany Bogdan Klich, a szefem MSW byłby nadal Jerzy Miller. Tzw. polskie śledztwo polega na tym, że jak eksperci zespołu Antoniego Macierewicza (prof. Bienienda, prof. Nowaczyk. prof Szuladziński, dr Czachor) obalą jakieś kłamstwo, to anonimowi eksperci reprezentujący prokuraturę wynajdują pod naciskiem rządu nowe kłamstwa lub odgrzewają stare. Jeżeli tego nie widzisz to stąpasz w jednym szeregu z Urbanem, Moniką Olejnik, Palikotem i reprezentujesz Polskę według Kiepskich. Twoja sprawa. Miło, że zechciałeś się podzielić.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [10:38] - Swisspola | Link:

Ależ szanowny panie, ja właśnie o tym pisze. Jednak z moich obserwacji i wniosków wynika, że bezpodstawne bzdury, jakie wygadywał na temat tej katastrofy pan Macierewicz, wydatnie pomogły ekipie Tuska całą katastrofę wyśmiać i sprowadzić do groteski, co szalenie ułatwiło im tuszowanie sprawy.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

04-12-2017 [00:12] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Gra Pan na starej harmoszce Panie Swisspola - PIS nie taki najgorszy, tylko ten Kaczyński i Macierewicz powinni odejść. Słabe to, pomimo, że tak rozbudowane literacko i tak wszechstronnie uzasadnione...

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [10:33] - Swisspola | Link:

Proszę pana, podawałem fakty, na których oparłem moją opinie. Oczywiście nie twierdzę, jak wielu kontrkomentatorów, że mam monopol na racje. Jeśli moja krytyka jest zbieżna z krytyką takich meneneli politycznych i zdrajców, jak np. Michnik nie ma w tym nic dziwnego. Skoro można wymyślać fake na przeciwnika, to trudno byłoby nie skorzystać z faktów i błędów obciążających tego przeciwnika. Proszę poczytać moje wpisy i komentarze i oceniać je nie na podstawie krytyki PiS-u, ale krytyki poprzednich bandyckich rządów i obecnej zidiociałej opozycji. Można mnie o wszystko posądzić, ale nie o przychylność dla tych zdrajców i złodziei! Dlatego uważam za mało rozsądne zwalczanie wszelkiej krytyki i wrzucanie krytykującego do jednego wora z tym zbirami! Nierozsądnym jest tak silne zwalczanie konstruktywnej krytyki człowieka przynajmniej obojętnego, a jak wyżej pisze, nie do końca jestem aż tak obojętny do PiS-u, bo wiem, że jest obecnie jedyną alternatywą i gwarantem, że tamci bandyci szybko nie powrócą! Nie wrócą, ale tylko wtedy kiedy PiS nie będzie popełniał takich wpadek, o jakich pisze w 7 Grzechach, choc mogę się mylić i dlatego proszę o merytoryczną dyskusje. No cóż, każda arogancja i głupota kiedyś jest ukarana, co najlepiej widać na przykładzie poprzednich rządów! Właśnie tego się obawiam! Literatem nie jestem, natomiast logikiem z dobrą pamięcią i niestety bez wyjaśnienia nad wieloma faktami nie potrafię przejść do porządku dziennego. Zresztą chyba na tym polega demokracja. Jaka jest to demokracja, kiedy wielu obywateli nie jest w stanie skojarzyć dwóch faktów z rana i wieczora. Natomiast może być pan pewien, że krytycznymi wpisami bez najmniejszych argumentów i faktów potwierdzacie jedynie moją opinię, no bo jaka poważna partia może się opierać na tak mało rozsądnym i agresywnym elektoracie? Na szczęście naprawdę wyżej cenię pana Kaczyńskiego od laurki, jaka mu bezmyślnie wystawiacie. Niestety, nie należę do ludzi typu MatkaKurka, którzy w 2007 roku wyzywali od idiotów przeciwników PO i zwolenników PiS-u a w 2015 bez żenady wyzywał od idiotów zwolenników PO i przeciwników PiS-u. Byle na fali!
 

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

04-02-2021 [09:14] - Seryjny-Samobójca | Link:

Nie zapominajmy, że temat nonstop wałkuje Macierewicz w TV Republika gadajac czasami niespozyte kretynizmy o wybuchach. A najgrosze, że wywalono mnóstwo państwowej kasy na te ich ''eksperymenty'' gdzie ładne pieniążki zarobili: Binienda czy Jacek Ronda, który przyznawał, że blefował dla dobra ''sprawy''.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-12-2017 [14:53] - zbieracz śmieci | Link:

Sztuczna mgła -rechot,parówka jako przykład tu dopiero rechotano ale o jej istnieniu przekonali się jadący jedna z naszych autostrad i zapewne byli tam i wtedy którzy rechotali.Karambol jaki wtedy sie wydarzył był spowodowany właśnie pezez sztuczna mgłe która produkowali sadownicy w poblizu autostrady a która przeniosła sie na autostradę -bolesne doświadcznie,nieprawdaż ...!? Pekająca prówka -rechot głosny i po całym kraju ale to wynik zwykłego braku znajomości zasad fizyki i mechaniki , znany konstruktorom i technologom gdy projektują zbiorniki ciśnieniowe a samolot latający na dużych wysokościach takim zbiornikeim ciśnieniowym jest.To dotyczy samolotów pasażerskich albo takich które muszą mieć stałe wewnętrzne ciśnienie obojetnie   czy gdy sś na wysokości gdzie brak ciśnienia czy gdy ciśnienie jest na wyskości morza.
Chcesz merytorycznej dyskusji ale jak mozna prowadzić z kimś kto ładuje swoje akumulatory w naturalnym dla siebie Spa jakimi są szamba na czerskiej czy wiertnioczej ,jedno wam zasypali ,to na Woronicza. wsioki ,agenura wewnętrzna i zewnętrzna 
Macierewicz musi odejść ,to takie prymitywne żądanie ale msze czarne odprawiają dzień w dzień.
Wchodzić z toba w dyskusje to bez ubabrania się nie da tym co z szamba wynosisz na sobie,ja tego zamiaru nie mam.
 

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [17:26] - Swisspola | Link:

Przepraszam, możemy się tutaj sprzeczać i tak nikt nikomu nic nie udowodni, czy to możliwe, czy nie. Można zadymić powierzchnie, ale wtedy nie wyżej jak na wysokość kilku metrów, bo dym albo idzie do góry przy ładnej pogodzie, albo rozchodzi się nisko, kiedy jest zła pogoda. Widze, że nie tylko ja muszę się douczać. Jednak stek bzdur, jakie ten poważny polityk plótł, nie tylko w sprawie sztucznej mgły był niczym nieuzasadnione. Pan Macierewicz jest znany jako pozwany polityk z rozsiewania idiotycznych informacja jak np. powtarzanie za sowieckim portalem przekazania Rosjanom francuskich Mistrali za symboliczne EURO przez Egipcjan i to w sejmie!!! Moim zdaniem ten pan już tyle razy się ośmieszył, że nie powinien po wyborach w ogóle wypłynąć! Tak naprawdę twoje szamba z czerski itd. dyskwalifikują w ogóle Twój wpis do jakiejkolwiek odpowiedzi. Tylko ludzie chorzy bez argumentów wszędzie widza spiski, wszyscy inaczej myślący są wsiokami i wszędzie na nich czyha agentura. I Ty mi zarzucasz brak merytorycznej dyskusji!!!

Jeśli w naszej dyskusji jest cokolwiek prymitywnego to Twój wpis. Odpowiedziałem Ci tylko ze względu na zarzuty przeciw mgle. Więcej na twoje agresywne wpisy i kalumnie nie będę odpowiadał. Życzę miłego dnia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-12-2017 [19:03] - zbieracz śmieci | Link:

Twoje dotychczasowe wywody obarczone sa od poczatku jednym grzechem -kłamstwa i pewnie bedzie tak dalej tyle tylko ,że to nie mój problem.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [19:41] - Swisspola | Link:

W którym miejscu, który z podanych przeze mnie faktów jest kłamstwami? Oczywiście z wyciągniętymi przeze mnie wnioskami na podstawie tych faktów można dyskutowac, bo są jak każde wnioski subiektywne, ale tylko komuniści mówili, ze jeśli poglądy nie zgadzają się z faktami tym gorzej dla faktów! Natomiast twój wpis bez najmniejszych trudności można zaliczyć do rollingu! Oczywiście, że to nie jest Twoim problemem, Twoim problemem to jest argumentacja własnych wniosków czy pomówień. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

04-12-2017 [19:09] - Roz Sądek | Link:

"Jeśli naprawdę tak ma wygląda Polska PiS-u, to chyba, zamiast konstruktywnie krytykować PiS, zacznę go zwalczać"
Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze! 
Jeszcze parę postów i w komentarzach przebije Pan Pana Pasierbiewicza. Najśmieśniejsze, że zarówno Pan, jak i interlokutorzy sprawiacie wrażenie, że piszecie coś ważnego, poważnego i kanalizującego jak nie dzieje świata, to w każdym razie Polski. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-12-2017 [19:46] - zbieracz śmieci | Link:

Są tacy którym sie cos chce i zmiany następują sa tacy którzy leżą  z ołówkiem do góry i przeżuwają ale mają się za rozsądnych.
Taki kołtunek leży ale wymagania swoje ma.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-12-2017 [20:04] - Swisspola | Link:

No wie pan, każdy ma swoje priorytety i dla każde coś innego jest ważne. Pan przyjmuje postawę trybuna, nie podając najmniejszego argumenty i faktu w dyskusji. Zdaje sobie sprawę, że moje wpisy są dla rozemocjowanych wyznawców nie w smak, ale to już nie moja wina. Proszę o kontrargumenty i fakty albo pański wpis będę musiał zaliczyć nie do głosu trybuna, ale do najzwyklejszego trollingu! Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-12-2017 [21:21] - zbieracz śmieci | Link:

Co wydarzyło sie się Smleńsku to musisz poczekać ,poczekąć do wiosny przyszłego roku tak rzewcze Pan Macierewicz  bo już wie i pewnie niewiele jeszcze osób.
Natomiast setki chciałoby wiedzieć już ile wie bo pancerna brzoza ,pijany Generał to dla takich jak ty i setek tysięcy tobie podobnych.
Młyny Boże mielą powoli,zapamiętaj to sobie bo nie ma zbrodni doskonałej.Papatki
 

Obrazek użytkownika Swisspola

05-12-2017 [08:32] - Swisspola | Link:

Pan Macierewicz podawał już dziesiątki terminów ujawnienia ostatecznej prawdy o Smoleńsku! Czyżby chronił ekipę Tuska.?

A jeśli już wmieszałeś w naszą dyskusje Boga, to chyba bliżej prawdy jest powiedzenie: Jeśli Bóg chce kogoś pokarać, to odbiera mu rozum" Jesteś tego najlepszym przykładem! Niestety mamy w kraju zdecydowana większość podobnych Tobie. Ludzie wy jesteście w jakimś amoku. Jedni żebrzą o kasę dla nygusa, krętacza i przestępcy Kijowskiego, drudzy zaklinają fakty i prawdę. Czy naprawdę ma ten kraj szanse na normalność?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-12-2017 [18:17] - zbieracz śmieci | Link:

Facio ta prawda to ma być tylko twoja zakłamana od poczatku do końca a sukces gdy ktoś się na nią nabierze.Może ci gratulować rolnik z Mazur ale to jest tak ,że chwalą nas a kto wy mnie a ja was bo od jednej matki jesteście.
Zbyt dużo czasu ci poświęciłem a czas ucieka .EOT.
PS.Zbierałeś jak koza za obierki w sralonie to tutaj sie przeniosłeś - nic z tego ,żadnych luzów.