Wszyscy wyhotdożeni

- Wszyscy wyhotdożeni - powiedziała siostra Łukaszka. Hiobowscy odwrócili się powoli w jej stronę. Siostra stała w drzwiach, rozczochrana, w pomiętym ubraniu. W ręku trzymała siatkę na zakupy, w których właśnie wróciła. Siatka była pusta.
- Chyba: wychędożeni - poprawił odruchowo dziadek.
Siostra Łukaszka zaczęła płakać i wyciągnęła przed siebie siatkę mówiąc:
- Nic nie mogłam zrobić!
- Napadli ją - babcia Łukaszka pobladła i wstała przewracając krzesło.
- Ależ skąd! - wzruszyła ślicznymi ramionkami siostra. Ale oto stanęła przed nią mama Łukaszka i zapytała:
- A zrobiłaś tak?
I zaczęła kolebać biodrami klepiąc się po udach i ramionach.
- Trą, trą, misia bela, misia kasia kąfacela... - zawtórował Łukaszek.
Mama Łukaszka wyrzuciła go za drzwi.
- Za co? - darł się wyrzucony. - Myślałem, że gramy w wyliczanki!
- Ja pokazuję specjalny taniec mający dać do zrozumienia napastnikowi, że ofiara nie chce być napadnięta! Siostrę ci napadli a ty sobie żarty stroisz! - oburzyła się mama.
- Nikt mnie nie napadł!
- To o co chodzi? - spytał tata Łukaszka. Siostra wzruszyła ramionami.
- Wszystko jest takie, no... Zahotdożone.
- Tak się nie dowiemy - dziadek Łukaszek podniósł siatkę na zakupy. - Nic nie kupiła trzeba iść jeszcze raz. Gdzie jest Łukasz?
- Za drzwiami.
- Dajcie go tu z powrotem.
- Zdecydujcie się! - złościł się Łukaszek. - Raz wyrzucacie, raz wrzucacie... Bo zadzwonię po moderatorkę Strajku Kobiet!
- Nie strasz, nie strasz. Idź po zakupy i zobacz o co chodzi!
Poszedł więc.
Niedaleko był kiosk. Kiedyś należał do sieci RUCH, po kupieniu sieci przez państwowy koncern paliwowy teraz był to kiosk RORLEN. Przed kioskiem był tłum. W kiosku można było dostać gazety, lekki alkohol i oczywiście hot dogi.
W sąsiednim bloku było solarium. Obecnie należało do sieci stworzonej przez państwowy koncern paliwowy o nazwie SOLORLEN. Właśnie wychodziła jakaś pani jedząc hot doga.
Obok był pawilon drogerii państwowej sieci DRORLEN. Łukaszek zajrzał tam na chwilę. Pani przy kasie prosiła o sos tysiąca wysp.
Zajrzał też na pocztę, która po przejęciu przez państwowy koncern paliwowy nosiła nazwę PORLEN. Wewnątrz był dziki tłum.
- Jeden z parówką, jeden z kabanosem...
Wracając zajrzał do budki z hot-dogami sieci HORLEN.
- Nie, hot-dogoów nie mamy - oświadczyła pan iw białym kitelku. - Ale można u mnie kupić znaczki lub doładować telefon.
Łukaszek wrócił do domu i oznajmił:
- Wszyscy wyhotdożeni.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

28-11-2020 [00:07] - Kazimierz Kozio... | Link:

prawda czasu :-(