Odpowiedz dla Elig

Witam Cię Elig. Jak się zorientowałaś moja aktywność na tym blogu znacznie wyhamowała. Przyczyna tego jest coraz większa jednobiegunowość komentarzy a co za tym idzie coraz mniejsza obiektywność, która coraz częściej zastopują wulgaryzmy, hejt i bezwzględna wyznaniowość. Jednak Twoje komentarza zawsze czytałem z wielką uwagą najczęściej przyznając Ci racje. Niestety z tym wpisem nie mogę się zgodzić, bo pokazuje tylko konsekwencje a nie przyczyny i winnych tego co się dzieje.

1) Proszę mi odpowiedzieć, czy odpowiedzialnym było poruszanie tematu, który jak żaden inny w Polsce budzi olbrzymie kontrowersje, emocje i jak żaden inny dzieli Polaków, i to w momencie szczytu pandemii, kiedy każdy dzień przynosi rekordy zakażeń i zgonów? Moim zdaniem, kto w takim momencie wkłada kij w mrowisko, jakim było manipulowanie przy ustawie antyaborcyjnej, ten jest co najmniej współwinnym tego co się dzieje i tych ofiar o których piszesz. Z cala pewnością nie możne tego kogoś nazwać patriota, nawet choćby mial1000% racji i nie jedna a 1000 konstytucji dawałoby mu prawo do zmiany prawa aborcyjnego. Takie jest moje zdanie.

2) Drugim moim argumentem jest fakt dania lewactwu pretekstu wyprowadzenia na ulice właśnie tych dzieci, o których piszesz. Bezwzględnemu lewactwu, które wykorzysta każda okazje, aby brutalnie i ordynarnie przyłożyć rządzącym i wykrzyczeć swoje lewackie racje. Kto jest najbardziej podatny na te propagandę, oczywiście ludzie młodzi którzy nie pamiętają i nie znają zarazy zwanej lewactwem, która za wszelką cenę i bezwzględnie zrobi wszystko, aby dojść do władzy i chwycić wszystkich, również tych którzy ich obecnie popierają, za pysk. Stąd taka ilość młodych ludzi bierze udział w tych protestach.

3) To chyba najsmutniejszy punkt mojej argumentacji. Od 40 lat w całym kraju przedstawia się kościół jako zlepek chciwych i zdemoralizowanych kaznodziei potrafiących jedynie wykorzystywać seksualnie dzieciaki i mieszać się do Polityki. Oczywiście nie bez podstaw i udziale kościoła. Przez 40 lat o. Rydzyk urósł do symbolu kościoła, który niestety utożsamia wiele tych negatywnych cec. W mediach celowo podaje się po dzień dzisiejszy informacje ze "Samotnej matce wychowującej 3 dzieci chcą odebrać rentę" a zaraz pod spodem "Kościół znów żąda zwrotu swojego majątku". Prowadzona od lat taka propaganda, filmy Sakowskiego i im podobne robią swoje. Nikt tym młodym ludziom w szkole nie wytłumaczył, że kościół to oprócz zbioru ludzi, że swoimi wadami i słabościami, to jednak ten kościół od tysięcy lat niesie ze sobą wiele wartości. Jest podstawa naszej cywilizacji. Ze trwa wojna z nasza cywilizacja i tymi wartościami, a przede wszystkim nie udowodnił statystycznego faktu, że wśród homoseksualistów jest 2- razy więcej pedofilów niż wśród księży. Nikt o nich nie robi filmów! Wręcz przeciwnie LTGB jest trendy i prześladowane, a kościół jest zły i jest prześladowcą. I tutaj wszyscy którzy rządzili przez te 40 lat w Polsce ponoszą za taki stan rzeczy winę. Politycy albo znoszona naukę historii w szkole, albo zawłaszczają historię dla własnych partykularnych celów. Silą narzuca się religie zamiast nauczać filozofii i podstaw światopoglądowych, co automatycznie pozwoli zrozumieć role kościoła w naszej cywilizacji. Niestety powtarzam z całą odpowiedzialnością, że za te brutalne ataki na kościoły, za wulgaryzmy, agresje odpowiadają wszyscy politycy i dziennikarze którzy nie tylko nie są w stanie tym młodym ludzi dać jakiekolwiek autorytety i przekazać jakiekolwiek wartości, ale jak jeden przekazują całemu społeczeństwu złe emocji, dewaluują autorytety i depczą wartości.   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

30-10-2020 [23:23] - angela | Link:

Nie zauważyłam, żeby te wszystkie słuszne rację, które autor wymienił, żeby choć raz sam wprowadził w życie na NB.
Bo przeciez  NB  czytają na pewno i młodzi. 
Czyzby bal się pyskaczy, dyżurnych trolli  Jabe tricol, lewaka ,  i innych Ann, którzy mają pole,  bo nikomu nie chce się robactwa wdeptac w ziemię.
Czadami trzeba buty ubrudzic, a nie  pisać,  nikt, nikt, nikt.

Obrazek użytkownika elig

31-10-2020 [01:12] - elig | Link:

ad 1) i 2)  Bardzo możliwe, że Kaczyński odpalił aborcję, by uprzedzić przygotowywany od dawna atak lewactwa, które nie mogło znieść perspektywy następnych trzech lat z PiS.
ad 3)  Te pretensje to chyba nie do mnie.  Nigdy nie atakowałam Kościoła.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

31-10-2020 [09:01] - RinoCeronte | Link:

Jak na razie to najniebezpieczniejsze miejsce dla dziecka to macica własnej matki (choćby statystycznie rzecz ujmując). Dlatego państwa "poważne" postanowiły to zrównoważyć (np. Holandia) wprowadzeniem eutanazji postnatalnej pomimo, że części społeczeństwa to się bardzo  nie podoba. Quo vadis Polsko?, chciałoby się zapytać.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-10-2020 [09:52] - NASZ_HENRY | Link:

Niemcy polskie dzieci do machin oblężniczych przywiązują, od obrony Głogowa, bez krępacji ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

31-10-2020 [17:35] - sake3 | Link:

To nie Kaczyński odpalił aborcję tylko pani Elig odpaliła demonizując Kaczyńskiego kolejną wersją ,,szatana zbrodni''.i to z pogranicza fantastyki.Opozycja się ucieszy widząc pomocną dloń podaną przez panią Elig bo opozycji powoli już zaczeło brakowac pomysłów.Można będzie już oczekiwać w przyszłym tygodniu pełne oburzenia wypowiedzi kolejnych poltyków tłumaczących ciemnemu ludowi jakim zbrodniarzem jest i że dla takich jak on została już tylko Norymberga.