Kto wrobił ambasadorę Mosbacher&CD w trolling???

Chodzi o skierowany 27.09.2020 r. do władz RP bezczelny , znieważający RP  "List 50 Ambasadorów w obronie praw osób LGBT".

Jeżeli jego inicjatorem i koordynatorem jest Ambasada Królestwa Belgii w Polsce, dlaczego rzeczona Ambasada nie podjęła się jego publikacji, a użyła do tego JE Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher?
 
Jeżeli treść tego „listu” jest 1:1 kopią „Listów Ambasadorów w obronie osób LGBT” z 2014 i 2015 r., skierowanych do władz RP również z inicjatywy Ambasady Królestwa Belgii w Polsce - różnią je tylko nazwiska sygnatariuszy - to jaka jest gwarancja jego wiarygodności?  
ZERO!
 
Teraz UWAGA!
Jeżeli treść „Listu Ambasadorów” z 27.09.2020 r.  jest 1:1 kopią „Listu Ambasadorów” do władz RP z lat 2014, 2015, 2016, 2018 i 2019 r. i różni je tylko liczba sygnatariuszy +  zamiana nazwisk nowymi + zmiana „koordynatora”, to nie tylko gwarancja jego wiarygodności pada pod zero. Pada niestety również wiarygodność podpisujących się pod nim dyplomatów i państw, które w RP reprezentują.
 
Co wynika z powyższego?
Tegoroczny „list Ambasadorów” nie jest jednorazowym incydentem, nie jest przypadkowym „wypadkiem przy pracy”. Tegoroczny „List Ambasadorów” to jest RECYDYWA!
N-ta RECYDYWA!
Czyli...
Ktoś bardzo brzydko się bawi i nadużywając swej wysokiej pozycji i wpływów  eksploatuje akredytowany w Polsce korpus dyplomatyczny czyniąc z niego istrument i mięso armatnie dla swych własnych porachunków z Polską. Widać gołym okiem, że temu "komuś" bardzo zależy na dyskredytacji Polski i skonfliktowaniu jej z resztą świata. 
Jednocześnie szokuje i żenuje fakt, że sygnatariusze "listu" - najwyższej rangi dyplomaci -  tak bezrefleksyjnie godzą się na bycie instrumentem manipulacji i zniżają się do hańbiącej funkcji prymitywnego trolla.
Uczestnicząc w tej recydywie dają dowód, że albo są dyplomatami z łapanki - jak były świecznik Brukseli (z łapanki A.Merkel w 2014 r.) i te różne Junckery, Timmermansy, Tajani itd., albo z przypadku jak np.Tomasz Arabski, „ambasador” rządu premiera RP Donalda Tuska schowany za immunitet dyplomatyczny w Madrycie po 10.04.2020 (Smoleńsk), którego największym dyplomatycznym osiągnięciem w karierze Ambasadora RP było... podarowanie swemu byłemu pryncypałowi na urodziny pięknej klaczy arabskiej krwi o wdzięcznym imieniu Manzanilla... 

Wygląda na to, że sygnatariuszy "listu" w pełnieniu misji dyplomatycznych obowiązuje bardziej instrukcja cesarza Fryderyka Wilhelma II Pruskiego z maja 1791 r. niż ustawy Konwencji Wiedeńskiej o prawie międzynarodowym,  „alfa i omega” wciąż obowiązującej każdego dyplomatę do ad mortem defaecatam jego dyplomatycznej misji!

Pytanie zadane w tytule pozostaje aktualne choć jest w zasadzie retoryczne bo nawet  przedszkolak wie, że nie jest żadną tajemnicą fakt iż po wyborach '2015 w kraju i zagranicą namnożyło się "życzliwych" Polsce, a ich cele  nie są żadną tajemnicą. Ich nazwiska prawie codziennie figurują na głównych szpaltach mediów. 
KTO próbuje kompromitować Polskę jakkolwiek gdziekolwiek i staje w kontrze do jej racji stanu niech ma na uwadze, że kompromituje tylko siebie i swych mecenasów. 

28.09.2020  

Teksty „Listu Ambasadorów” do porównania:
2020 - https://pl.usembassy.gov/pl/li...  - koordynator Ambasada Królestwa Belgii w RP
2019 - https://www.polsatnews.pl/wiad...     koordynatorzy – Ambasada Królestwa Belgii w RP (Anne Sophie Massa), ambasador Wielkiej Brytanii w RP Jonathan Knott, ambasador Irlandii w RP Emer O’Connell
2018 - https://www.gazetaprawna.pl/ar...    - autor nie podaje koordynatora 
2016 -  https://pl.ambafrance.org/Para...   - koordynator Ambasada Szwecji w RP
2014, 2015 - https://twitter.com/rydzyk_fiz...   - koordynator Ambasada Królestwa Belgii w RP*
 
* - Ponieważ niestety wujek Google (podobnie ciocia Wikipedia) – co zapewne Państwo również zauważyli - od „pewnego” czasu wg jednych użytkowników cierpi na demencję, wg innych został poddany wazektomii/kastracji ośrodka pamięci– zwał jak zwał – dlatego wyjątkowo powołuję się na źródło z Twittera, mając poważne powody uznać wiarygodność info internauty @rydzyk_fizyk.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-10-2020 [00:15] - hr.Levak-Levatzky | Link:

No jasne,że to podróba ten list rzekomych ambasadorów.Jakieś cwaniaki się zmówiły,żeby Polsce zrobić kawał,udając m.in. tę lalunię Georgetkę, podobnie i innych  niby to ambasadorów,a kraje wymienionych, które rzekomo reprezentują sygnatariusze listu dały się na to nabrać i uwierzyły, że to ich prawdziwi ambasadorowie. Na szczęście znana ze swej przenikliwości i nieprzeciętnej mądrości hrabina (contessa) otwarła nam wszystkim oczy demaskując wszystkich 50-ciu wrogów Polski, którym teraz nasze państwo powinno wypowiedzieć wojnę!

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2020 [03:05] - jazgdyni | Link:

Witaj Contesso

która niestety też jesteś chyba podatna na manipulacje, sądząc po tym, jak nagle zerwałaś kontakty ze mną. A mając na uwadze Twoje uprzednie rozmowy z ludźmi, którzy usiłowali na Ciebie wpływać, osobnikami ze znanej nam WiejSkIej Farmy agentów wpływu, żałuję, że tym razem uległaś. Dla mnie szkoda, biorąc pod uwagę Twoje zalety.

Przedstawiona w tym tekście gra wojenna, będąca atakiem informacyjnym na polskie władze, a w rzeczywistości na całą Polskę, by nie dopuścić do jej wzrostu na arenie międzynarodowej, a co wygląda na działania wielotorowe i skoordynowane - list ambasadorów, wypowiedź o "zagłodzeniu" Polski i Węgier, wiceszefowej PE, fanatycznej marksistki Katariny Barley, stała agenda UE o powiązaniu finansów z "praworządnością", wskazuje na ulubioną grę Putina - trójwymiarowe szachy - jaką już z powodzeniem zastosował w 2016 do wpływania na wybory USA. Wprawdzie zniszczył Clinton, ale umoczył Donalda Trumpa tak, że do dzisiaj połowa Amerykanów, jak i nasi domorośli politykierzy wierzą, że w rzeczywistości Trump jest agentem Moskwy. Właśnie, teraz, na ponad miesiąc przed wyborami, temat się odgrzewa. To też nie przypadek, że potężnie opiniotwórcze sieci - HBO i Netflix, wrzuciły filmy dokumentalne uwalające Trumpa szambem.

Pojutrze zostanie zaprzysiężony nowy rząd. Potencjalnie, po ostatnim zawirowaniu może być on nie tylko o wiele twardszy, ale także bardziej skuteczny. Zobaczymy...
A na topie priorytetów rządowej agendy lokują się dwie sprawy, które Unii, czytaj Berlinowi, czytaj Moskwie bardzo się nie podobają - zakończenie procesu rewolucji w sądownictwie i całym wymiarze sprawiedliwości. oraz uzdrowienie rynku medialnego w Polsce. Już zaczynamy słyszeć mocne słowa (Europoseł Saryusz-Wolski, wicepremier Gliński) w stosunku do Brukseli. To sygnał, że już nie będziemy tak miękko reagować. Należy zwrócić uwagę, że ambasador USA Mosbacher, chyba po raz pierwszy, została wezwana do naszego MZtu. I zapewne też, tej antypolskiej, oszalałej prezydent Gdańska również zostanie wytoczona sprawa sądowa.
Podejrzewam, że jednym z warunków porozumienia Kaczyński - Ziobro, było zdjęcie smyczy z ministra sprawiedliwości i zgoda na jego szybkie i ostre działania.

Rosja potrafiła rozgrywać wybory w USA. Zabija swoich byłych agentów, otwarcie w Wielkiej Brytanii. Ma taką aż moc. I nic się złego dla niej nie dzieje. Jedynie Trump jest się w stanie Kremlowi boleśnie przeciwstawić (ośmieszając przy tym również główną tezę lewaków-demokratów, że jest agentem Putina), praktycznie blokując projekt Nord Stream 2, gdy już wtopiono (nawet w sensie dosłownym) w niego grube miliardy.
Jednakże Polska Kaczyńskiego, jest dla wschodniego satrapy bolesnym wrzodem na dupie, który nie pozwala Putinowi siedzieć wygodnie. Cóż może być bardziej irytującego dla tego potomka mongolskich chord, kiedy niewielki kraik, nieustannie powoduje ból siedzenia.

Pozdr 

Obrazek użytkownika sake3

03-10-2020 [07:55] - sake3 | Link:

@jazgdyni....Dziękuję za optymizm,ale przestrzegam:,,nie chwalmy dnia przed zachodm słońca''.Wezwanie pani Mosbacher do MSZ nie okazało się az tak twarde i nawet nie wiem czy na dywaniku była ambasadoressa czy raczej nasz szef MSZ.Jak podają media sprawa zakończyła się pozornym porozumieniem,sporym złagodzeniem ostrego tonu z polskiej strony i zwekslowaniem rozmowy na sprawy militarne i wzajemne stosunki w kampanii wyborczej Trumpa,czyli nic nowego.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-10-2020 [08:34] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

". Już zaczynamy słyszeć mocne słowa (Europoseł Saryusz-Wolski, wicepremier Gliński) w stosunku do Brukseli."---koniec cytatu.
Ty to po ilu szklaneczkach whiskey pisałeś? A może już 38 stopni przekroczyłeś?
Gliński urzęduje w gabinecie Mosbacher.,"oni są z jedne plemie od Noe" on sam od sie..nawet nie kichnie...strach mu pośladki zaciska...michnikowiec z krakowskiej UD/UW.
Saryusz...ja jemu nie wierzę w ani jedno słowo...szczep Platformy na PiS-ie.

Piszesz,że w poniedziałek zostanie zaprzysiężony "nowy rząd"...jest TO NAJGORSZY RZĄD ODKĄD WYGINĘŁY DINOZAURY!
Nie pomoże cysterna wazeliny,którą to wylewają media Karnowskich i TVP...i Sakiewicza...

Ceterum censeo...Ziobro powinien odejść....a nie dyskutować...z Gowinem,Kaczyńskim i resztą gabinetu geriatrycznego...ONI JUŻ NIC NIE ZDZIAŁAJĄ....

Byle łachudra,prostak,cham i debil...pluje na Polskę...na czele z potomkami SS i Gestapo...czeskimi babołami...i lewackim bardakiem "wtymkraju".

Już Ci napisalem,że TU nie ma nikogo coby wstał z wyrka i dał im w mordę...a teraz w tym rządzie....to na pewno.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-10-2020 [14:14] - jazgdyni | Link:

Trotenleinerze!

Bardzo proszę - ciesz się życiem! Taki bagaż problemów, niepokojów i irytacji, może wykończyć najsilniejszego. Po co Ci to? Mały aperetif przed obiadem. Coś dobrego potem.

Uśmiechaj się więc cały czas
do wszystkich dookoła,
bo uśmiech może zmienić nas -
otwierać serca zdoła !

Non avere paura!
Domani andrà meglio.

Obrazek użytkownika Pers

03-10-2020 [22:18] - Pers | Link:

To Trump nie został osadzony w Białym Domu przez Putina???
To by znaczylo, że media naszego wolnego świata i amerykanskie słuzby kłamią. Jak to mozliwe?

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2020 [17:50] - Tomaszek | Link:

Jakie media , jaki wolny świat , jakie służby ? Jełopem to można być , ale tobie to już się serio popi....doliło w e łbie .

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-10-2020 [08:36] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Scusi!!! Witam dawno niewidzianą naszą gospodynię....:-))
Rączki całuję i do nóżek padam!

Obrazek użytkownika contessa

05-10-2020 [15:41] - contessa | Link:

Buongiorno mio vecchio amico! È molto bello che ti ricordi contessa. ;)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-10-2020 [10:39] - NASZ_HENRY | Link:

Tej ambasadorowej to trzeba przypomnieć, że w 10 stanach USA obowiązują kary za sodomię i gomorę. Niech się produkuje i poucza u siebie ☺
 

Obrazek użytkownika Jan1797

03-10-2020 [20:50] - Jan1797 | Link:

@contessa,
Dobry, bardzo dobry wpis.
Pozdrawiam.