Kto ich uratuje?

Powiedzmy, że sytuacja jest klasyczna. Oni nie pojawili się wczoraj ani dziś, bo gdyby ich nie było świat nie podążałby w ciemną stronę. To ludzie przez zazdrość źli. Zło siejący. Skąd się biorą i czego chcą?

On był najęty do dobrej winnicy, dostawał zapłatę. Lubiany i doceniany, przez gospodarza. Jedni mówią, że ukąsił go wąż, inni że to zazdrość o syna kazała mu wystąpić przeciw gospodarzowi. Ten go strącił i tak On przystał do zła. Teraz zło sieje, bo cóż ma robić? Może pracować tylko dla dobra lub zła. Dobro go odtrąciło, więc pracuje dla zła. Dobro nim gardzi, On płacze i rozpacza, ale nic uczynić nie może. Jest po złej stronie.

Innemu podano dłoń, dano pracę, przyuczono, uratowano. Był miłym uczynnym człowiekiem. Jedni mówią, że ukąsił go wąż, inni że to zazdrość o syna kazała mu wystąpić przeciw gospodarzowi. Ten go strącił i tak Inny przystał do zła. Inny teraz płacze i rozpacza, ale nic uczynić nie może. Jest po złej stronie.

Nie brnąc dalej w męczącą analizę, można stwierdzić, że gdyby gospodarz nie odtrąciłby Jego i Innego, ci nie czyniliby dziś zła. Pracowaliby, pełni zazdrości, ale po stronie dobra. Czy praca ludzi zżeranych zazdrością, ukąszonych przez węża, dałaby dobre owoce?
Dobrej odpowiedzi, na to pytanie nie ma. Zarówno ci, którzy powiedzą, że dobrze iż ich odtrącono, jak i ci którzy powiedzą, że źle się stało, że ich odtrącono - mają rację. A ty jak uważasz?

Nie dzwonię więc do nich. Nie patrzę w ich stronę. Skazani na stracenie, na ogień w którym płoną chwasty, orbitują gorzko po obrzeżach życia, przez zazdrość? Tylko z tego powodu, skazali się na cierpienie?

Jeszcze nie minął rok, jak zostali odtrąceni. Bo chcieli, więcej i więcej, bo byli zazdrośni o syna. Dziś plączą i zgrzytają zębami. Bełkoczą, a nawet gdy wyrażają skruchę, kłamią. Kto ich uratuje?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

17-08-2020 [08:30] - angela | Link:

W obecnej sytuacji, tylko wiara i rozum ich uratuje, bo ludzie, których przekonania obracają się za pieniędzmi i władzą, to ni władza im nie wyjdzie, ni pieniędzy mieć nie będą. 
Ludzie nie rozumieja, ze nic nie może byc ważniejsze i większe od BOGA.
 

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

17-08-2020 [23:46] - Jarosław Banaś | Link:

... wszystko jest od Boga
i do Boga droga...