Hejt polski nową jednostką monetarną na czas kryzysu

Obserwacja jest prosta. Wywodzę ją z tego co piszą na świecie o algorytmach mających zastąpić transcendentalną istotę, jak i o obserwowalnym multiplikowaniu się reakcji, jako jednostki tenże algorytm napędzający.

Jest taki skecz Stanisława Tyma w którym ukazuje on, coraz szybciej mówiącego komentatora sportowego. Dzieje się tak dlatego, gdyż ma słuchawki na uszach w których słyszy swój głos komentujący mecz. Chcąc mówić szybciej goni swój głos.

Podobnie ma się sprawa z algorytmami. Wydają one wskaźnik wedle odczytanego sygnału, który natychmiast wzmacniają i popularyzują, by natychmiast otrzymać potwierdzenie tegoż i ponownie je wzmocnić. W tym cyklu nie czasu na refleksję. Jest tylko multiplikowanie. Tak oto jeden prosty hejt rzucony pod czyimś adresem w jakieś leniwe popołudnie, pod jakimś mało istotnym wpisem, gdzieś tam w sieci połączeń i podejrzeń, wraca stokrotnym echem, ale już grzmiący groźnym wezwaniem, do definitywnego zakończenia problemu. Skoro tyle osób przeczytało i odhaczyło treść jako akceptowalną, oznacza to, że jest to pogląd obowiązujący. Teraz inne usłużne algorytmy przeliczą ten obrót hejtem na pieniądze i opublikują liczbę odsłon.

Dalego postuluję, by wprowadzić do oficjalnego obiegu, jako jednostkę rozliczeniową, chociażby na czas - kryzysu "Hejt Polski" (HP). Nim to dokonywać rozliczeń, za zdradę , za służbę obcym, za lżenie świętości, za wszystko co trujące i sączone na zgubę narodową. W hejcie polskim wypłacać honoraria za wartość sprzedanego majątku narodowego. Hejt polski bowiem, tryska całodobowo, samoczynnie i wystarczy tylko te potoki nakierować, zgromadzić, spiętrzyć i tak nagromadzony potencjał przeliczyć na bitą choćby wirtualnie monetę i wprowadzić ją do obrotu. Hejtu nigdy nam nie zbraknie, póki starczy klawiatur i prąd będzie dopływał pod adresy IP. 

JB

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-03-2020 [19:04] - RinoCeronte | Link:

Brońmy raczej kultury. Algorytmy jak to z nimi bywa zdławi złożoność (i.e. complexity). Kultura może być tarczą, która nas obroni.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

29-03-2020 [13:55] - Jarosław Banaś | Link:

Kulturę też przeliczają algorytmy.... 

Obrazek użytkownika kaliszanin

29-03-2020 [14:08] - kaliszanin | Link:

zwłaszcza na lajki i odtworzenia na jutubie 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-03-2020 [20:44] - Imć Waszeć | Link:

Doprawdy? Zabrzmiało to tak, jakby Pan był prawdziwym znawcą algorytmów ;)
No ja aż tak dobry nie jestem, więc proszę być łaskawym oraz wielkodusznym i podać mi sposób na złamanie tego algorytmu sztucznych monet na IP. Obawiam się jednak, że rozciągnęliśmy tu pojecie algorytmu do zagadnienia upraszczania wiedzy do poziomu myślenia przeciętnego humanisty. To znaczy maksymalnie cztery literki, znak równości jakaś liczba, i już to coś ma znaczyć. Mam złą wiadomość, niestety. Algorytmy takie po prostu nie są i w ogóle nie mają większego związku ze wzorami dla humanistów. A już religijnych, czyli odrzucających podstawową logikę w niezwykle ważnych, lecz subiektywnie wybranych momentach, w szczególności. Gdyby do algorytmów podchodzić w sposób humanistyczny, to nigdy nie udałoby się nam wynaleźć nawet podstawowej kryptografii. A jednak to jakoś działa, prawda? Może jestem w błędzie i nie działa? Jak to jest z kartami VISA?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-03-2020 [23:42] - RinoCeronte | Link:

Alexander Grothendieck nie cierpiał komputerów i świetnie sobie radził bez nich... Humanistom nie chodzi o policzenie krzywizny świdra czy rangi krzywej eliptycznej. Oni czasem widzą o wiele głębiej niż specjaliści od bankowości. Niestety nie ma ich zbyt wielu. Zanim zdołamy ich docenić to odchodzą przedwcześnie. Pozdrawiam serdecznie i niech VISA  lekką panu będzie.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-03-2020 [14:31] - maxilampus | Link:

Na szczescie nie wszystko sprowadza sie do "krzywej eliptycznej" !!!..az odetchnalem z ulga..bowiem zaczalem odczuwac panike i kompleksy  zwiazane z Imc-em..Moj umysl zostal przez niego Steroryzowany !! :-))
Zastanawiam sie teraz jak on z zona i przyjaciolmi  rozmawia ? :-))
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-03-2020 [15:42] - Imć Waszeć | Link:

Max, znajomi twierdzą, że jestem robotem internetowym z zainstalowaną sztuczną inteligencją. Możemy więc ze znajomymi porozmawiać o gatunku oleju do trybów i pojemności kostek pamięci :)

A tak przy okazji była kasa do zrobienia, jakieś 200 koła baksów sztuka, za rozkład liczb na czynniki pierwsze. I wiesz co się stało ostatnio? Wszystkie nagrody zostały wycofane i jest za tę pracę tylko figa z makiem. Zgadnij dlaczego? ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-03-2020 [15:21] - Imć Waszeć | Link:

Panie @RinoCeronte, to nie są żarty ;)
Dlatego trzeba się brać za te głupie algorytmy i dłubać, poprawiać. Problem w tym, że złowieszcze państwa oraz globalne korporacje mają dwa-trzy rzędy wielkości więcej sprzętu, niż normalni ludzie. Mają bardziej zdeterminowanych i świetnie wykształcone kadry na gwizdnięcie, a nam lekarze dusz zalecają tylko modlidtwę. Na przykład Chiny mają więcej superkomputerów niż USA. A oto przykład zagrożenia dla VISA:

https://zaufanatrzeciastrona.p...

Dlatego jeśli nie weźmiemy się w końcu za to, to oni i tak to zrobią, a my będziemy u nich chodzić w elektronicznych obrożach i kagańcach. Na gwizdnięcie.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

29-03-2020 [13:57] - Jarosław Banaś | Link:

Pisałem trochę na wyrost, ale prawda jest taka, że nawet jak się Panu wydaje, ze nie jest pan manipulowany, to własnie o to chodziło... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-03-2020 [15:28] - Imć Waszeć | Link:

Drogi @Autorze, jestem manipulowany, mam tego świadomość, ale mam też wiedzę o tym, że algorytmy pozwalają ujawniać manipulacje. Tak samo jak algorytmy do wykrywania edycji jakimś Photoshopem w zdjęciach z Internetu. Człowiek jest za krótki, żeby zrobić to ręcznie. Z drugiej strony mamy sztuczna inteligencję, która kiedyś będzie, bo pozwala w skali miesiąca wymyslać leki na nowe wirusy. Pozwala też nakładać ludziom obrożę, ale to, do czego i jak zostanie użyta, zależy od nas, a nie od niej. A my, jak wspomniałem dzielimy się na przykład na chrześcijan i takich Chińczyków, którzy się z nikim nie liczą. Wielu tu czasem pisze, że gdyby Polska miała broń A, to miałaby spokój jak Izrael. To samo tyczy się zaawansowanych technologii informacyjnych. Czy to my sprzedajemy oprogramowanie i drony do Izraela, czy Izrael do nas? A przecież ich jest kilka razy mniej. To o co chodzi?

Obrazek użytkownika Zunrin

29-03-2020 [00:42] - Zunrin | Link:

A co to jest hejt?

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

29-03-2020 [13:58] - Jarosław Banaś | Link:

Hejt nasz powszedni... 

Obrazek użytkownika Zunrin

29-03-2020 [23:11] - Zunrin | Link:

Czyli co?

Obrazek użytkownika Kryspin

29-03-2020 [03:57] - Kryspin | Link:

Może trzeba częściej wracać do tej piosenki:   https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

29-03-2020 [13:58] - Jarosław Banaś | Link:

To zawsze. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-03-2020 [11:05] - Marek1taki | Link:

Pańskie słowa maja pokrycie nie w nawalance podstolnego POPiSu tylko w procedowanej przez nich tajnej (wciąż nie znanej publicznie) ustawie zwanej tarczą. To akt agresji i pogardy dla Polaków w sytuacji częściowo uzasadnionej, a częściowo sprowokowanej. Z tego aktu będą kreowane pokrętne dotacje.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

29-03-2020 [14:00] - Jarosław Banaś | Link:

Mamy wojnę. Trwa walka o przeżycie. Nie ma czasu na debaty, trzeba wykonywać rozkazy. Inaczej przepadniemy.

Obrazek użytkownika kaliszanin

29-03-2020 [14:11] - kaliszanin | Link:

czyje rozkazy? czy widzi już Pan przywódców, generałów, czy na oślep mamy próć na przeciw...?

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2020 [14:38] - Jabe | Link:

Z jednej strony mamy wojnę, a z drugiej nic nadzwyczajnego się nie dzieje i wybory mogą się odbyć. To trąci schizofrenią!

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-03-2020 [15:13] - Marek1taki | Link:

Tak. Mamy wojnę. Rzecz w tym by była świadomość kto jest wrogiem, jaka Polska jest celem, jaka drogą iść trzeba.
Poddaję w wątpliwość wiarygodność dowództwa na podstawie jego własnych słów gdy rozdaje lizaki i opaski na oczy prowadząc na skraj przepaści.
Leczenie dźumy tyfusem a zapaści gospodarczej rzuceniem betonowego koła ratunkowego nie skutkuje. Są rozwiązania prostsze, bardziej adekwatne, zrozumiałe, na Naszych Blogach i gdzie indziej.
Proszę nie brać do siebie, na pewno użyłem słowa hejt wielokrotnie, ale jest to nowomowa, próba odebrania prawa do obrony przez penalizację tej tzw. mowy nienawiści. To słowo jest metodą walki światowego marksizmu z wolnością słowa. Prawda, słuszny gniew i ośmieszanie to też odpowiedź na kampanie nienawiści organizowane przez lewicę i polityków sabotujących walkę o przeżycie pod osłoną monopolu władzy.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

30-03-2020 [07:57] - Jarosław Banaś | Link:

Tak, pełna zgoda. Przyjmuję, że to jest okres przejściowy. Na przykładzie pandemii widać wyraźnie kryzys wartości liberalnych 

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2020 [08:33] - Marek1taki | Link:

Jeśli socliberalną wersję marksizmu tzw. Zachodu określimy za nowomową mianem "liberalizmu".