Wewnętrzny spór to zdrada narodowych interesów

Jeżeli nie popatrzymy na Polskę, jak na dom rodzinny w którym wzajemnie wyniszcza się rodzeństwo, jeżeli nie przyjmiemy poglądu, że rodzeństwo musi natychmiast zaprzestać walki, jeżeli działania wbrew Polsce, wbrew rodzinie, nie będą uznane za zdradę narodowego interesu, nie będą potępiane i zakazane, jeżeli nie dowiedzie się, że walcząc wewnętrznie osłabiamy pozycję międzynarodową, tracimy czujność, wewnętrzną mobilność i stajemy się łatwi do zniszczenia, upokorzenia ekonomicznego w końcu do wykupienia i utraty narodowości – nie będziemy istnieć.

Nadal bez zmian w tzw. narracjach. Zapętleni, wkręceni, uwikłani, zamuleni, zadymieni, rozkołysani, rozedrgani itd. Nic nie zapowiada zmiany wojennej narracji dwóch plemion, dwóch klubów, dwóch nacji, dwóch sekt, itd. Nie rozmawiamy tylko nadajemy, każdy swoje opowieści. Pól wspólnych brak. Chyba, że na cmentarzu.

Kiedy w katastrofie lotniczej straciliśmy dowódców wojskowych, bo wbrew, czy też z powodu braku procedur, zasiedli razem do ostatniej podróży 23 stycznia 2008 roku, myślałem, że już nic gorszego nie może się Polsce przytrafić. Jednak nastąpił Smoleńsk, kiedy to też niejako na własne życzenie, zapakowano Polskę do samolotu, który 10 kwietnia 2010 roku zamienił się w trumnę.

Kiedy antypolska i antycywilizacyjna dzicz wyległa by lżyć żałobników, szargać symbole i wyć z nienawiści do ofiar, myślałem, że teraz, to już na pewno nic gorszego nie może się przydarzyć. Ale widzę, ze się myliłem. Nadal możemy z lubością wzajemnie się upadlać i szargać. Jeden całopalny, biało czerwony samolot to za mało. Teraz być może czeka nas, jakaś hekatomba na jednej z manifestacji, meczu, w kościele na dworcu.
Tak mocno wzajemnie się nienawidzimy, że przypuszczam iż stanie się coś, co zaskoczy, nawet najbardziej przewidujących specjalistów od politycznej fikcji i kryzysowych sytuacji. Jakaś nowego rodzaju mgła, zatruta woda, śmiercionośne powietrze, wirus, nie wiem, ale bądźcie przygotowani.

Z czego wnoszę oczekiwanie na kataklizm? Uważam, że już niebawem, nikt nie będzie pamiętał o co nam w Polsce poszło. Od czego się zaczęło, które szyderstwo uruchomiło kości domina, padające coraz szybciej, aż do ostatniego. Narracje nakrywają narracje, mity i opowieści nakładają się na kolejne warstwy mitów i opowieści. Snującym tą kakofonię ostatecznie nie chodzi przecież o prawdę, tylko o to, by najnowsze zaklęcia były najsilniejsze i żeby z ich pomocą, utrzymać bądź przejąć władzę.
Nie potrafimy zacząć opowieści o Polsce od początku, jeszcze raz z godnością i deprecjonowania. Mogłoby się wtedy okazać, że ta Polska prawda, nie wszystkim odpowiada, nie wszystkim mandat daje, więc trzeba sobie mitu przysporzyć, trzeba swoim mitem zasłonić przed mitem drugiego plemienia, bo w końcu nie po to, to wszystko przeżywamy, żeby teraz kajać się przed politycznym przeciwnikiem i mit osłabiać przyznając, że nie wszystko zostało dobrze nazwane i że nie wszystko w swojej wymowie jest dobre dla Polski.

Nieznośne napięcia towarzyszące temu stanowi, dotykają wrażliwszej część nacji. To ona odpada. W walce pozostają osobniki odporniejsze, prymitywniejsze o mniej refleksyjnej konstrukcji. Obowiązuje narracja wojenna. Rozkazy, fronty, przegrupowania, hasła i odzewy. Toczymy bój, ścieramy wroga, świętujemy wygrane bitwy i szykujemy się do nowej potyczki. Do krwi ostatniej, bez końca.
Jeżeli nie popatrzymy na Polskę, jak na dom rodzinny w którym wzajemnie wyniszcza się rodzeństwo, jeżeli nie przyjmiemy poglądu, że rodzeństwo musi natychmiast zaprzestać walki, jeżeli działania wbrew Polsce, wbrew rodzinie, nie będą uznane za zdradę narodowego interesu, nie będą potępiane i zakazane, jeżeli nie dowiedzie się, że walcząc wewnętrznie osłabiamy pozycję międzynarodową, tracimy czujność, wewnętrzną mobilność i stajemy się łatwi do zniszczenia, upokorzenia ekonomicznego w końcu do wykupienia i utraty narodowości – nie będziemy istnieć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krystal

17-02-2019 [13:53] - krystal | Link:

Rodzeństwo, o ile zaczyna sie wyniszczać, robi to prawie zawsze nie samo z siebie (chociaż czasem się zdarza, że za bardzo rywalizuje o wzgledy rodziców), ale po wprowadzeniu do domu rodzinnego obcych- zięciów, synowe, a co za tym idzie po wprowadzeniu do rodziny rodziców tychże obcych, ich ciotki, wujków, ich mentalność, ich wartości, sposób bycia itp.
Pisze Pan: "Kiedy antypolska i antycywilizacyjna dzicz wyległa by lżyć żałobników, szargać symbole i wyć z nienawiści do ofiar,(...)". Mam, stosując tutaj Pańska diagnozę, uznac, że ta "dzicz", to Pańskie/nasze rodzeństwo? Chyba jednak nie uważa ich Pan za swoje rodzeństwo? Potrzebna jest tutaj inna diagnoza.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

17-02-2019 [20:46] - Jarosław Banaś | Link:

Tak rodzinka do dalszego wychowywania. 

Obrazek użytkownika krystal

18-02-2019 [11:42] - krystal | Link:

Powodzenia w wychowywaniu rodzinki ("dziczy"; Pan zdaje sobie sprawę, że dzicz jest dzika za pieniądze? W takim wypadku w grę wchodzi tylko, jako narzędzie skuteczne, "wychowanie" poprzez jeszcze większe pieniądze). Oby nie dostał Pan od tej rodziny propozycji nie do odrzucenia.

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2019 [14:04] - xena2012 | Link:

Własnie tracimy narodowość i państwo.Dzis radosnie na Twitterze zakrzyknął europoseł Boni-,,Polska to Polin""

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-02-2019 [14:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kłamiesz xena. Nic takiego, ani nie powiedział, ani nie napisał.

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2019 [18:33] - Jabe | Link:

Zamierza zmienić barwy partyjne i radośnie przystąpić do obozu rządzącego?

Obrazek użytkownika krystal

18-02-2019 [11:44] - krystal | Link:

W ramach łączenia rodzin?... Boże, miej litość nad Polską.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2019 [14:33] - zbieracz śmieci | Link:

Może Pan sie czuc spokrewnionym więzami rodzinnymi czy plemiennymi z polskojęzyczną częścią ob.III RP bo ja nie .To wrogowie z którymi należy walczyć tak prawnie jak i siłowo a nie wchodzić w układy.Utracimy na zawsze wolnośc jak V-kolumna wygra w najbliżych wyborach !

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

17-02-2019 [20:47] - Jarosław Banaś | Link:

Ale moi wrogowie, właśni, bo Polacy. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2019 [21:19] - zbieracz śmieci | Link:

W każdedj rodcy zinie zdarzają się mendy ale to nie oni są problemem ale polskojęzyczni przebierańcy.

Obrazek użytkownika Dorota M

18-02-2019 [16:52] - Dorota M | Link:

Wszystko na to wskazuje, że PIS nie będzie miał większości żeby mógł rządzić samodzielnie, a koalicjanta gwarantującego przetrwanie tego rzadu nie widać na horyzoncie. Narodowcy, czy też szeroko pojęty blok narodowy, usiłuje zdobyć poparcie plując na PIS gorzej niz opozycja. Według sondaży ta cała koalicja nie przekracza progu wyborczego, zabierając jednak PIS procenty. Jeżeli tak sie stanie, to PO z przydatkami zmontują koalicję i przejmą rządy. We wszystkich portalach prawicowych, jest agresywny nalot naPIS. Ludzie nie zdaja sobie sprawy co nas czeka jeżeli PO przejmie władzę. Wtedy nie będzie juz Polski. Natomiast ten artykuł ma taki wydźwięk, jak napisałby go ktoś z zewnątrz, nie znajacy rzeczywistości politycznej w Polsc, albo ktoś z opozycji.. 

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2019 [20:48] - maxilampus | Link:

..."PIS nie będzie miał większości żeby mógł rządzić samodzielnie, a koalicjanta gwarantującego przetrwanie tego rzadu nie widać"...
W tym problem..Pani to dostrzega,ja i miliony innych poza Kczynskim,Duda i partyjniakami z PIS..
Jak oni chca byc tak slepi to jak barany pierwsi pojda pod noz..Rzez bedzie kompletna jak PO-SLD-PSL dojdzie do wladzy..
Kaczynski,Duda i PIS nie posiada instynktu samo-zachowczego..Jak barany wala lbem w betonowa scianie liczac ,ze ja przebija ..
Kaczynski ma wydrukowane we lbie doktryne Mistrza Lozy Masonskiej  Lipskiego "Polacy MUSZA glosowac na PIS bo nie maja innego wyboru"...I jak pijany w amoku nie dostrzega go otaczajacej go rzeczywistosci..Przebudzenie dla niego,Dudy i PIS bedzie straszne..My ,Stronnictwo Patriotyczne rowniez pojdziemy na rzez...
Slepota i krotkowzrocznosc Kaczynskiego doprowadzila do katastrofy Narodowej..Pozostaje zadac sobie pytanie..w jakim celu on to robi ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-02-2019 [21:38] - Imć Waszeć | Link:

To nie cel, tylko cecha, słabość charakteru, która raczej nie cechuje prawdziwych wodzów narodu. Cytuję za (*tfu*) Borowskim, ale tu ma rację: Kaczyński "nigdy nic nie wie". Cechą charakterystyczną Jarosława Kaczyńskiego jest to, że unika odpowiedzialności. Unika też sprawowania funkcji, które powodują, że za ich sprawowanie musi odpowiadać. Przykro mi.
Żeby być sprawiedliwym dodam, że Narodowcy też prawdziwych przywódców nie mają. Mają dobrych sekretarzy. WSI, o których amerykanie wypowiadali się "my im wierzymy, oni są w porządku", montując system polityczny w Polsce, zadbali już o takie szczegóły.

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2019 [17:25] - maxilampus | Link:

..."Wewnętrzny spór to zdrada narodowych interesów"...Wow !! Pan ma problem ze zrozumieniem podstawowych znaczen.
Spór jest to sytuacja, w której istnieją sprzeczne stanowiska między osobami lub stronami..Nazywanie to Zdrada jest naduzyciem..
Dla mnie i moich przyjaciol komuno-faszysci,,zydo-komunisci oraz ich Germanskie ,Sowieckie,Syjonistyczne.Globalistyczne agentury jak SLD-PSL,PO, NIGDY nie byly strona odnoszenia..Niestety PIS i jego Partyjne cele oraz alianse wpisaly go na ta liste..
Nie ...nie jestesmy dluzej rodzina z PIS i Kaczynskim..wiec i nie ma punktu odniesienia jakim jest "Spor wewnatrz rodziny"..
Blednie to wwszystko pan diagnozuje..W zwiazku z tym cala ta panska konstrukcja myslowa upada i jest bez sensu,zgodnie z zasadami Logiki formalnej.
Staram sie byc logicznym w ocenie zdarzen i nie kieruje sie sentymentami w ich ocenie.Tego Polska potrzebuje..Realnosci i Logiki..Pzdr..
 

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

17-02-2019 [20:50] - Jarosław Banaś | Link:

Myślę, że skoro ktoś działa przeciw rodzinie, to ją zdradza.  

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2019 [21:09] - maxilampus | Link:

..@ autor :." Myślę, że skoro ktoś działa przeciw rodzinie, to ją zdradza.  "..
Panie kolego.Pan nie mysli tylko powtarza glupie i szkodliwe stereotypy..Efektem takich "przemyslen" zaklamana Polska rzeczywistosc i zgoda na ten polityczny teatr ktory nam jest serwowany od 1989 roku..Efekt koncowy znany ..Brak Suwrenego Panstwa Polskiego..

Obrazek użytkownika krystal

18-02-2019 [11:46] - krystal | Link:

Tak, i dlatego Fred Corleone musiał zostać zlikwidowany... Boże, Boże.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2019 [21:29] - zbieracz śmieci | Link:

To z Realności  i Logiki zwykły bełkot ale w mieście na rubieży mówią ,że mialeś brata bliżniaka który urodził się jako drugi ,biedak spojrzał na ciebie i odszedł -niestety nie było wtedy ani USG ani badań planetarnych a szkoda.

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2019 [21:02] - maxilampus | Link:

Uzyl pan zwrotu "Interes Narodowy"..
Na strazy owego interesu narodowego stoi  Suwrenne Panstwo..
Na dzien dzisiejszy tylko ignorant,glupiec i czlowiek zlej woli  moze uznac istnienie Suwerennego panstwa Polskiego..
Ukrywa sie ta wiedze przed Narodem od roku 1989..W zamian oferuje sie Polakom iluzje ,fasady,puste atrybuty Suwerennosci za ktorymi nic nie ma..Slynne "ch..j du..a i kamieni kupa" jest prawdziwym obrazem rzeczywistosci. MY Polacy ludzilismy sie nadzieja ,ze sa w Polsce sily polityczne ,ktorych celem jest odzyskanie Suwerennosci..
Po grudniowym coup d'etat ,kurtyna opadla..Byly wczesniej czytelne przeslanki zby stwierdzic ,ze Kaczynski i jego PIS nie  reprezentuje i REALIZUJE  naszych  pragnien zycia i bycia obywatelami Suwerennego kraju.Przy duzej dawce dobrej woli mozna spekulowac ,ze  posiadal taki zamiar .w przeszlosci.Niemniej na dzien dzisiejszy dla obiektywnego i trzezwego obserwatora nalezy uznac ze go porzucil i oddal resztki Polskiej Suwerennosci podmiotom miedzynarodowym. Trzeba byc odwaznym i uczciwym z samym soba aby to stwierdzic  Kaczynski i PIS NIE jest wstanie realizowac naszych pragnien i Narodowej woli..
ps. Mam nadzieje ,ze pozostaly adminowi resztki przyzwoitoci i odwagi aby moj komentarz ujrzal swiatlo dzienne na NB...Pzdr.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

17-02-2019 [21:17] - Ryszard Surmacz | Link:

Witamy Pana na NB. Diagnoza jest prosta, jak autostrada słońca: każdy spór osłabia, każda zgoda wzmacnia. Porównanie do sytuacji rodzinnej jest przenośnią jasną, jak słońce . I tu nie ma nic do dodania. Tak jest. I trzeba przyjąć to do wiadomości. Dziękujemy za wpis. Amen

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

18-02-2019 [00:55] - Jarosław Banaś | Link:

Dzięki, jestem zaszczycony.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-02-2019 [07:39] - zbieracz śmieci | Link:

Surmacz ty tak nie amenuj bo piszesz bzdety jakoby spór osłabiał -bez spooru nie byłoby nowych ideii a gdyby tylko była zgoda na wszystko to dawno by nas nie było.
Będzie zgoda gdy surmacz kodziarzom ,złodziejom ,zdrajcą rękę poda...to będzie tylko zgoda surmacza nikogo innego i jego wolny wybór !

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2019 [21:59] - maxilampus | Link:

Pomijac nietrafiona egzemplifikacje spor = zdrada interesow narodowych,uznaje fakt zaistnienia sporu miedzy prawicowo-patriotyczno-konsewatywna  czescia spoleczenstwa w Polsce..
Przedmiotem obecnego sporu jest Kaczynski,Duda,PIS ..Wielu zadaje sobie pytanie czy wymienieni reprezentuja realnie oraz maja prawo do repezentowania wymieninej czesci spoleczenstwa w Polsce..Moim i wielu moich przyjaciol zdaniem,ten dany im mandat spolecznego zaufania bezpowrotnie utracili..
Nie ukrywam,ze glownie z popelnionych bledow ideologicznych i politycznych przez Kaczynskiego i jego doradcow..
Uwazam ,ze Kaczynski jeszcze przed nadchodzacymi wyborami powinien wycofac sie z zycia politycznego i zniknac z areny zdarzen..
Przed racjonalnie i trzezwo myslacymi Polakami stoi zadanie stworzenia na nowo  skutecznej sily politycznej,ktora pozwoli i bedzie jej celem odzyskanie utraconej Suwerennosci w 1939 roku do chwili obecnej..Pzdr...

Obrazek użytkownika Ptr

18-02-2019 [07:21] - Ptr | Link:

Naród usiłuje walczyć ze swoim zniewoleniem. I nie będę doradzał mu , by przestał. Gdyby przestał zniewolenie wróci, a z nim problemy materialne, wywłaszczenie. Aby tego nie widzieć trzeba być obojetnym. Ale to nie takie proste. Tę walkę powoli przegrywamy za sprawą wierchuszki rządowo -prezydenckiej. Silni gracze wciągają nas w pułapkę. Naród tę pułapkę zaczyna dostrzegać, a wierchuszka nie widzi zagrożenia. Naród alarmuje, wierchuszka uspakaja.  
Jeżeli naród pójdzie inną drogą niż wierchuszka, ta ostatnia będzie mogła pojednać się z kim chce. W każdym razie odwodzenie narodu od myślenia w kierunku pojednania itp.działa na jego szkodę. Ma na celu demobilizację elektoratu , aby wygrał przeciwnik. 

Obrazek użytkownika krystal

18-02-2019 [11:51] - krystal | Link:

Ma Pan rację. A naszemu społeczeństwu potrzebne jest oświecenie, wiedza niezakłamana. Można ją znaleźć np. w wykładach dr. Rafała Brzeskiego. I paru innych rzetelnych speców od informacji i od historii. Banały z rodzinką, a raczej z powinowatymi, służą tylo ogłupianiu narodu i jeszcze głebszym uspieniu go.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

18-02-2019 [14:51] - Jarosław Banaś | Link:

Rodzinka to nie rodzina. Jeżeli wartościujemy. Polska = Rodzina. Rodzinka - zbieraninka. 

Obrazek użytkownika Ptr

18-02-2019 [16:48] - Ptr | Link:

Trzeba przyznać ,że chyba Pan Premier Morawiecki rozumie , że wchodzenie w to dalej jest zagrożeniem. Ogólnie wchodzenie w głębsze układy z USA nie może być oparte na miłych słowach. Trzeba ostrożnie z tym,ale jeżeli się da - to naprzód. Ameryka jest różnorodna. Nie wiem , czy sytuacja tamże się pogarsza, ale być może dryfują na lewo niezależnie od tego , kto jest prezydentem. Oczywiście nie ma sensu przerzucać sympatii na Demokratów, To byłoby miotanie się. Ja wiem jak głupie to wszystko może być w Stanach. Kiedyś jedna Amerykanka prosiła abym powiedział coś o Polsce. Między innymi zacytowałem "na stos rzuciliśmy nasz życia los". Możliwe ,że jednak nie zabardzo zrozumiała i póżniej wzięła mnie za jakiegoś faszystę. Zresztą gdzie mogła zobaczyć jakiś wzorzec polski, gdy komunizm dokładnie skasował wszelkie wzorce. Może tylko poza JP II i Pan Michael ( Wołodyjowski), widziałem taką książkę.  

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-02-2019 [07:54] - zbieracz śmieci | Link:

Szanowny Panie im wiecj blogerów na NB tym lepiej ale łatwo nie będzie to pewne.
Na dzis i na jutro i długo,długo jeszcze tak ,że albo PIS albo koniec-jeden jest wybór i sszanuję osoby o gołębim sercu skorych do utopijnej zgody ale nie w tej sytuacji w jakiej jesteśmy .Pozdrowienia.