Władza wasza kasa nasza, ha, ha…

Konwencja. Garnitury po siedem, średnio, bo i za dziesięć się trafi. Wody kolońskie po pięćset, nie wszyscy wiedzą, że są takie, buty po tysiaku, na buty jakoś nie ma ścigania. Może mniej się znają na butach. Odżywieni, opaleni, wymuskani, wygładzeni, samozadowoleni. Ekstra jest. Ściszone głosy. Szmerek pomruk. Z rzadka buchnie śmiech. To pointa dowcipu o prezesie. Za każdym stoi biznes, średni, większy, parcele, kamienice, dotacje, fundacje, manipulacje. Ziemia, przekształcenia, organizacja, konsultacja, manipulacja. „Piniądze”.

Kto to? To uciśniona, pognębiona, pozbawiona praw, aresztowana, zniewolona, zdegradowana, pozbawiona wpływów i mediów opozycja. To męczennicy, którzy mają dość swoich wypasionych samochodzików, swoich lokalnych układzików, stanowisk po dychaczu, gwarantowanego zatrudnienia dla każdego członka rodziny, dla każdego działacza partii, dla każdego sympatyka choćby tylko lajkującego namiętnie wpisy przewodniczącego na FB. Zniewolenie jest oczywiste, widoczne i nie do wytrzymania. Zgroza. Nie mogą Polski sprzedawać, nie mogą się bogacić, nie mogą, wbrew temu co zaleca zagranica, tworzyć światowych finansowych powiązań. Po prostu nie mogą żyć.

Konwencja. Garnitury po tysiaku. Garsonki sprzed sezonu. Wody znane z sieciówki. Trochę chaotyczni, w pośpiechu bo właśnie na konwencje zerwali się z budżetówki, albo małego biznesu. Politycznie bezpretensjonalnie nieobyci. Znają się z opozycji, kościoła, manifestacji patriotycznych. Nie jeżdżą na polityczne szkolenia do województwa, na hotelowe partyjne zjazdy pod pozorem ważnych konferencji, nie chodzą po zagranicznych telewizjach, nie czytają o swoich znajomych w „Wyborczej” „Polityce” „Newsweeku”. Nie płacą mandatów za szybkość, bo ich małolitrażowe „limuzyny” nigdy nie rozpędzą się tak ryzykownie. Dziękują Panu Bogu za „500+”, wysyłają dzieci nad Bałtyk i modlą się o zdrowie dla prezesa.

Kto to? To partia władzy. Mają władzę ale nie mają pieniędzy. Pieniądze i wpływy mają inni. Oni mają nadzieję. Wierzą, że trzeba tak rządzić, by pieniądze zostawały w Polsce. Że nie należy sprzedawać polskiej ziemi, polskich przedsiębiorstw, banków gazet. Wszystkiego. Są przekonani, że Polska się idzie w kierunku niezależności. Do własnej mocnej polityki ekonomicznej, do samodzielności energetycznej, do potężnych spółek skarbu państwa, do szczelności systemu VAT, do pewnych sojuszy militarnych. Wierzą w silne gospodarczo państwo, naukę historii, obronę kultury przed obcym wpływem. Trzymają się jak kotwicy kościoła i trwają.

W niedzielę, podzielona Polska, pójdzie wybrać albo mocne państwo albo europejską kolonię. Ci co mają władzę, mają tylko władzę, pieniądze nadal są po drugiej stronie. A uciśniona opozycja nuci wesoło: władza wasza kasa nasza, ha, ha…   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-06-2020 [19:04] - Marek1taki | Link:

"Za każdym stoi biznes, średni, większy, parcele, kamienice, dotacje, fundacje, manipulacje. Ziemia, przekształcenia, organizacja, konsultacja, manipulacja."
Władza konsekwentnie działa w interesie "piniendzy". To dzięki decyzjom władzy są dotacje, fundacje, manipulacje, przekształcenia.
Pomysłem władzy - jak wynika z ostatnich lat -  są przekształcenia własnościowe poprzez rozdawnictwo. Biednym od tego przybędzie o tyle o ile wszystko zdrożeje - najwyżej. To zaspokaja emocje opisanego przez Pana aparatu władzy PiSowskiej i jak trafnie Pan zauważa główny strumień nadal płynie tam gdzie płynął do uwłaszczonych na PRLu i najgorliwiej kolaborujących z IIIRP.
Administrowanie pieniądzem publicznym przez obecną władzę nie zmienia zasady, tylko pogłębia zależność od państwa. Złą jest zasada, że państwo zajmuje się wszystkimi aspektami życia ludzkiego od kołyski po grób. Nazywa się to solidaryzmem społecznym ale to tylko inna twarz socjalizmu.
Zabawa w dobrego i złego policjanta nie uratuje Polski.

Obrazek użytkownika nonparel

26-06-2020 [19:16] - nonparel | Link:

Co za plastyczny opis - jakbym to widział - bo zdarzało mi się bywać na obydwu rodzajach spotkań. Tylko, że tego rodzaju spotkań z reguły unikam a tych pierwszych w szczególności. Tak czy owak dawno, dawno temu został przyjęty deal: my mamy  władzę a wy pieniądze. I ci drudzy mają pieniądze. Rzeczywiste. A ci pierwsi władzę. Iluzoryczną. Czy tak ma zostać?

nonparel

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-06-2020 [19:34] - Tomaszek | Link:

No i "elektorat " nieprzekupny" za 500+ cz trzynastą emeryturę  biorący ,"bo się należy ". I tak w razie czego , to będa motłochem dla swoich wybrańców . Ale polizać  szmalastą dupę - bezcenne . I jeszcze raz "Naród wspaniały , tylko ludzie ...". I tak już zostało.

Obrazek użytkownika angela

26-06-2020 [23:55] - angela | Link:

Sporą część,  tej wypasionej często na ludzkiej krzywdzie zgrai,  mocno kwiczy, bo Ziobro im się dobrze do skóry dobiera. 
Niestety sądy mamy jeszcze z PRL,  i każdego napakowanego byczka, noworysza,  wypuszczą. 
Pdowrot do władzy POprzedniej  ekipy, na nowo rozzuchwali patologię.

Obrazek użytkownika Jabe

27-06-2020 [09:52] - Jabe | Link:

Potrafi Pani podać jakieś przykłady?