Kto Polskę sprzedaje i jak temu zapobiec

Piszemy tu sobie a muzom, średnio jedną publikację czyta około tysiąca, więc oprócz nas samych, ktoś nas jednak czyta. Czyta ale nie cytuje, być może tylko kontroluje. Sformułowania użyte w tekstach na NB, wchodzą do obiegu, choć częściej, te z obiegu trafiają tu w nowym ujęciu. Oczywiście chodzi o to, by w rozsądnych granicach narzucić a następnie przejąć narrację rzeczywistości. Obóz rządzący, chce wytrwać, by Polskę umacniać gospodarczo. Starający się o władzę chcą po jej przejęciu Polskę uczynić bardziej europejską, co rządzący nazywają krótko, sprzedaż i zdrada.

My tu piszący, jak się nie trudno zorientować, jesteśmy w większości przeciwni sprzedaży Polski i w tym przekonaniu z różną skutecznością się utwierdzamy. Ale nie o nas tu idzie. Nie o nasze wzmocnienie tu chodzi. Trzeba myśl skierowaną na kurs gospodarki kierować do nieprzekonanych, tam argumentować, czym grozi sprzedaż kraju i powrót do zależności pozaborowej. Kierunkować argumenty. Obóz zdrady narodowej, słynna Targowica, to populacja stracona. Nie ma miary by im przemówić do rozsądku. Oni z programu sprzedaży Polski otwarcie się nie wycofają. Ale tak samo jak przejęli program wypłat socjalnych dla społeczeństwa od obozu rządowego, tak też z czasem odstąpią od zapatrzenia w gospodarkę europejską a zaczną mówić, że tylko narodowe gospodarki i media zapewniają bezpieczeństwo i trwanie. Na to trzeba czasu, więc proszę nie ustawać w wysiłkach i kolportować idee wprost do głów zarówno na tymże blogu NB, jak i w życiu codziennym. Przekonujmy dla Polski.

I nie obawiajcie się śmieszności i zarzutów, że w końcu więcej osób pisze niż czyta. Publicystyka międzywojenna dźwigała Polskę gospodarczo i w budziła świadomość, to dzięki rozpolitykowaniu, które wypełniało kawiarnie i gazety porwaliśmy się z kajdan i wrastali gospodarczo. To spowodowało że Rosja sprzymierzyła się przeciw nam z Niemcami. Dziś budujemy sojusz z USA, monitorujemy zachowania przeciwników, ale sami musimy walczyć o przekonanie rodaków, by mieli świadomość sensu narodowej gospodarki, kultury i własnych mediów.

JB

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2020 [13:23] - Marek1taki | Link:

Problem, że dobra zmiana jest ideologicznie spaczona dzięki czemu jest nieskuteczna. Być może tylko dzięki tej nieskuteczności została dopuszczona do władzy. Pierwszy rząd PiS był najlepszy dla Polski - został rozwiązany. Drugi jawnie socjalny (zatem oparty o antypolską ideologię) była nadal za prawy i został podmieniony na lepszą zmianę.
Po wolcie Dudy w sprawie sądów (być może celowo sprowokowanej) spodziewałem się, że skończy się na obronie jak Częstochowy.
Osuwamy się w otchłań lewicy.

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2020 [13:58] - Jabe | Link:

W jaki sposób publicystyka międzywojenna dźwigała Polskę gospodarczo? W jaki sposób obóz rządzący „chce” Polskę umacniać gospodarczo? Co to znaczy, że media są narodowe? Jak jest otwarcie sformułowany program sprzedaży Polski?

Same ogólniki i frazesy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2020 [14:25] - Pani Anna | Link:

@Jabe
w takich przypadkach jak twoje mówi się, że trzeba tłumaczyć "jak krowie na miedzy". 

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2020 [15:39] - Jabe | Link:

Proszę to zrobić koniecznie.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

07-06-2020 [16:06] - Jarosław Banaś | Link:

Jabe pan chyba pyta bez przekonania. 

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2020 [16:23] - Jabe | Link:

Cóż, niczym nie poparte ogólniki są tu normą.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2020 [17:11] - Pani Anna | Link:

@Jabe
mam wrażenie, że Pan Banaś pisze teksty zakładając, że trafiają do czytelników majacych chociaż w stopniu średnim ugruntowaną wiedzę ogólną. Na postawione przez ciebie pytanie za tzw. moich czasów bez trudu odpowiedziałby uczeń 3/4 klasy LO o profilu ogólnym. Czy Ty Jabe jestes już absolwentem jednej ze szkół tuskowych, w których usunięto, lub ograniczono do minimum lekcje historii, czy po prostu miałeś do szkoły pod górkę?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-06-2020 [18:58] - RinoCeronte | Link:

Ograniczoność normy niestety nie gwarantuje zwartości.