Dziś i tutaj

Poniższy wpis dedykuję komentatorom mojego bloga, dzięki którym dowiaduję się rzeczy, o których do tej pory nie miałem i nie miałbym zielonego pojęcia, gdyby nie Oni.
Za to, i za inspirację w poszukiwaniach, niekiedy nieistniejących, odpowiedzi serdecznie dziękuję.                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Dziś i tutaj

Gdy miałem 17 lat
dostałem książkę
J.J Thomsona „Atom”.
Ojciec siedział w fotelu i czytał swoje,
ja obok, by wyglądać jak on.

Ojca już dawno nie ma,
umarł, jak stary atom;
powstały kwarki, gluony, nuklidy, bozony...

Na pytanie o granice
nie odpowiada nikt,
a matematyka udaje
że nie słyszy.
…...

Dziś siedzę w fotelu obok psa.
króry też nie rozumie nowych teorii
i czytam komentarze
mądrych ludzi na tym blogu.

Zanim pójdę za ojcem
do swiata z ksiażki
usiłuję zrozumieć co mówią ...
tak, na wszelki wypadek.

.

kmeehow Maj 2020

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [13:55] - kmeehow | Link:

Panie Kazimierzu,
Nasza rozmowa przypomina mi dysputy prowadzone na piętrowych łóżkach w akademiku w oparach eliksiru mądrości jakim był wówczas J23, czyli „patykiem pisane”.
Padały mądre słowa, głupie, były obrony logiczne, reakcje urażonych, ale najwięcej było nieporozumień i mijania się myśli ze słownym wyrazem, które to zjawisko nie łagodził, a raczej pogłębiał J23.
Nauka i Bóg, nauka i wiara, niebezpieczeństwo wynikające z nauki, które powstaje gdy ona zaczyna działać przeciw ludzkości etc, etc. To wszystko ważne akademickie kwestie, które na poziomie bloga nie zostaną rozwiązane, ale są i były przedmiotem dyskusji naukowych od dawien dawna.
Polecam co Albert Einstein miał do powiedzenia w tej sprawie.

file:///C:/Users/kotek/AppData/Local/Temp/07_Albert_Einstein_O_Nauce_Jej_Funkcjach_I_Celach.pdf

Między innymi mówił:

„Jestem głęboko przekonany – pisał Einstein – że rozwój nauki służy przede wszystkim zaspokojeniu tęsknoty za czystą wiedzą9.

. W znanym dialogu Nauka a Bóg, którego uczestnikami, obok Einsteina byli J. Murphy i J. Sullivan, ten ostatni przytoczył słowa H. Poincarégo, że głównym celem życia nie jest działanie, lecz kontemplacja, a naukę warto uprawiać, gdyż ujawnia ona piękno przyrody, bo gdyby go nie ujawniała, to nie warto byłoby się nią zajmować, a życie nie byłoby warte, aby istnieć. Ustosunkowując się do tych słów Einstein powiedział:
Dla mnie osobista wartość wiedzy naukowej leży, właśnie tak, jak to powiedział Poincaré, w radości rozumienia, a nie w możliwościach działania, które otwiera”.
I tak, dalej....
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [16:45] - Imć Waszeć | Link:

@kmeehow
Od kiedy to Einstein powiedział słowo prawdy? Przed chwilą słyszałem z podobnego źródła, że głównie mylił się i kłamał, a nawet, że kradł. Na przykład w kwestii E=mc^2. Trzeba na coś się zdecydować, na jakiś układ aksjomatów lub dogmatów, bo załamuje się cała logika oraz zdrowie rozsądku i nawet cysterna J23 nie wystarczy. O ile pamiętam, to Einstein pisał też o aparacie do komunikacji na odległość zwanym radiem, który porównywał do specyficznego telegrafu, składającego się z bardzo długiego kota, którego ogon jest w Paryżu, zaś głowa w Nowym Jorku. Gdy ktoś miętoli ogon kota w Paryżu, to głowa miauczy w Nowym York. To telegraf. A radio? Wtedy nie ma żadnego kota, a coś i tak miauczy. To trochę przypomina te różne bajki z Książki w tym sensie, że niebawem za jakieś 2000 lat orły intelektu religio-nauki mogą już uważać, literalnie traktując Pisma Einsteina, że na Ziemi żyły koty o długości tysięcy kilometrów.

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [17:23] - kmeehow | Link:

@ Imć Waszeć

Nie wiem czy powiedział słowo prawdy, czy nie, bo jestem na to za słaby. Znam wszakże skutki jego wynalazku i jego stosunek do jego własnych osiągnięć.
Ale, czy w odniesieniu Einsteina do przyrody, idealistycznym oderwaniu celu badań od samej potrzeby badań nie znajduje Pan dalekobrzmiącego odniesienia do Boga?
Takiego, jakie juz wyraźnie widać u innych naukowców, jak Meissner, Penrose i inni? Koło sie zamyka i kiedyś sie zamknie.
Dlatego podałem ten cytat.
Fajne są te Pańskie odniesienia: lisy zwiazane ogonami, koty o długości kilku tysięcy kilometrów...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [18:32] - Imć Waszeć | Link:

A czy tak nie jest w przypadku odczytań Pisma przez rozmaitych protestantów? Oni rzeczywiście biorą każde "Słowo" dosłownie i dlatego koty również mogą stać się kiedyś telegrafami przeszłości dla ludzi z przyszłości. Tak jak dla nas stała się realną rzeczą Arka, która obiektywnie była jedynie przenośnią. Do tego zawierająca wszystkie zwierzęta świata, nawet te, których żydzi nigdy na oczy nie widzieli (Ameryka południowa, Australia, Antarktyda), niczym te nomen omen babcine wieloryby. Nie pamięta Pan szeregu filmów takich jaczejek jak Discovery, National Geographic i.in., które relacjonowały na żywo badania różnych geologów, archeologów, lingwistów i innych ratowników basenowych w stopniu amerykańskiego naukowca, którzy co i rusz, to tu to tam na świecie odkrywali albo górę Ararat, albo szczątki Arki? Niektórzy nawet ją budowali - głównie tacy sami, jak ci co twierdzili, iż piramidy wznieśli kosmici. Zastanowiłbym się poważnie nad tym, jaki był ich cel, bo na pewno nie przedstawienia naszego Boga jako Nieskończenie Mądrego. Ja pamiętam te filmy doskonale. Wpisują się one w to, co wygaduje Talmud i ultrasi w KK typu tego zakonnika neokatechumena, co był "dolazł do Grobu Pańskiego". Widać więc wyraźnie jak dobrze tu działa porzekadło o wojowaniu mieczem. Nie tak dawno linkowałem tu sensacyjną pracę dwóch protestanckich naukowców z USA (była na ArXiv jak prace Harameina). Otóż zaczynała się ona wyliczeniami dotyczącymi modeli kosmologicznych, ale gdzieś od środka zaczęła przechodzić w typowy pastorski bełkot. Pisali oni tam, że "dzięki tym obliczeniom" udało im się namierzyć w kosmosie - chyba nawet w naszej galaktyce w mgławicy Oriona, o ile nie w mgławicy Andromedy (hahaha), już nie pamiętam - miejsce, skąd leci do nas Boski Rydwan zaprzęgnięty w Anioły, którym na Ziemię powraca Chrystus. Zaczęli się upierać, że widzieli za pomocą teleskopu ten rydwan, a za nim Wielki Biały Tron. Poważnie, oni twierdzili że go widzą. Taką metodą właśnie różni cwaniacy kroją ogłupionych staruszków na "wnuczka".

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [18:46] - maxilampus | Link:

Piekna Fantazja zgadzam sie..Ale mowimy tutaj o rzeczach i Realnych  zagadnieniach ! ?
Przyklad o lisach powiazanych ogonami na odleglosc wielu tysiecy kilometrow jest nierealny i Fantazja..Nie ma takiej populacji lisow mogacych stworzyc kosmiczny lancuch. takiej dlugosci.Ot tak to wyglada "naukowy" argument Imcia :-))

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [19:28] - maxilampus | Link:

zaczynasz obrazac Imciu....

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [14:33] - maxilampus | Link:

Wszystko to sztucznie stworzona Narracja i sluzy jako pulapka ..Funkcjonuje na takiej samej zasadzie jaka byla uzyta  w Kuszeniu Ewy..Organo-leptyczna Obserwacja Kola nie wystarczyla..za Prawde..Stworzyl wiec Stary Waz pokuse udowodnienia ,ze ono jest Kwadratem..a jak sie chce to Czlowiek na papierze moze wszystko udowodnc..czy patykiem na piasku..Sa niestety ludzie ,ktorzy uwazaja ,ze Kolo jest Kwadratem..i nic oraz nikt  nie zmieni tej ich percepcji..

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [17:10] - kmeehow | Link:

@Maxilampus, Imć Waszeć

Drogi Maxi, podziwiam i cenię Twoją pryncypialność i nawet staram się Ciebie naśladować, co mi nie zawsze wychodzi.
Rzecz w tym, że ja w swojej naiwności wierzę również w to, że są naukowcy (a nie zatrudnieni pracownicy na etatach), którymi kieruje pasja poznania przesłaniająca inne aspekty życia, to są ludzie, którzy nie tyle realizują jakiś plan, w którym poznanie jest środkiem do celu, ale realizują sami siebie poprzez myślenie, wymyślanie, teoretyzowanie, co w gruncie rzeczy jest dla nich celem samym w sobie. Oni po prostu tym żyją i nie potrafią inaczej.
Imć Waszeć może mówić co chce, ale gdyby mu zabrać możliwość uprawiania matematyki, zginałby jak ciotka w Czechach.
Fascynacja myślą ludzką dotyczy też nienaukowców, a nawet niuków.
Dziś rano robilem sobie kawę. Wyciągam z szafki nowe szklane opakowanie z plastikową nakrętką i widzę duży czerwony napis: „NEW CAP”. Targnęło mną, bo cóż nowego mogą łobuzy wykombinować, żeby sprzedać więcej kawy? No i olśnienie. Zakrętka jest kwadratowa w kształcie i tak zaprojektowana, że po przyłożeniu do słoiczka wystarczy tylko 1/4 obrotu i słoik jest zamkniety, a jego ścianki pozostają zawsze w jednej płaszczyźnie z bokami zakrętki.
Elegancja, szybkość, ale przede wszystkim pomyślałem o tym człowieku, który spędzał swój czas, wysiłek i energię, by takie skondinąd proste, ale eleganckie rozwiązanie uzyskać.
Zgadzam się. Pytanie „po co?” jest nadrzędnym kwalifikatorem takich i wszelkich innych wynalazków, ale chciałem tu zwrócić uwagę na element zwykłej fascynacji czystą myślą ludzką w ogóle,
co mieści się w kategorii fascynacji Cudem Stworzenia

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [17:55] - maxilampus | Link:

Alez ja nie namawiam do jakiejs szczegolnej formy ortodoksji w poszukiwaniu Prawdy ! Sam jej szukam..Ale metody i sposoby jej poszukiwania nie moga polegac na manipuacji, doginaniu faktow,klamstwach czy dowolnych Inerpretacjach stanow Rzeczywistych Wszechswiata..i Aktu Stworzenia..
Kwestionuje sie go nic w zamian nie oferujac..Wiec co ? mam uwazac .ze Wszechswiata nie ma ,bowiem "naukowcy" nie znalezli jednoznacznych dowodow tlumaczacych jego powstanie ? a jednoczesnie akceptuja jego istnienie !!  Dla mnie wybacz to jakas forma paranoi.szczegolnie kiedy moje zyciowe,empiryczne doswiadczenia wskazuje na istnienie jakies Porzadku w nim a nie dostrzegam nieopisanego Chaosu..
Cala Historia Ludzkosci uczy jakie niebezpieczenstwa sie kryja za tymi luznymi narracjami  i do czego prowadza..,ze tylko wspomne Darwinizm,Faszyzm i Komunizm ,ktore byly rowniez "nauka"..i posiadaly zbudowana od podstaw fundamenty i cala potrzebna "naukowa' nadbudowe z wlasnym jezykiem wlacznie..Nie uwazasz ,ze zdrowy sceptycym i konstruktywny krytycyzm jest tutaj szczegolnie potrzebny ?
Niebezpieczenstwa grozace z samozwanczo tworzonych "teori naukowych" i narzucania ich masom Kowalskich ukazalo ich miernosc rezultatow i spowodowalo nieodwracalna KATASTROFE w umyslach Polakow..a co za tym idzie Polsce..

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [18:13] - maxilampus | Link:

.."" element zwykłej fascynacji czystą myślą ludzką"..
O Boze...a zamiast tego nie warto by w koncu zajac sie fascynacja Mysla Boza i Jego zamiarami wobec nas ?
Moze to jest bardziej owocny sposob wykorzystania wlasnego potencjalu niz sprawianie sobie Przyjemnosci plynacej z kwadratowej nakretki i falszywej mysli ,ze to zostalo skonstruowane z mysla o nas..
Skonstruowali aby lepiej sie to sprzedawalo ! w odroznieniu od produktow Konkurencji ! a nie trosce o ciebie,, Twoja przyjemnosc i falszywa mysl o ich intencjacj jest tylko dowodem jak umiejetnie potrafia manipulowac Rzeczywistoscia..Stary numer Starego Weza..
Kupowales do tego czasu z Okraglo zakretka ta sama Kawe i twoj Wszechswiat byl taki sam lacznie z przyjemnoscia picia Kawy..ktora ci teraz jakby lepiej smakuje bo jej opakowanie ma Kwadratowa nakretke..Kochany..opamietaj sie :-)) pomysl..czy nie graja na twojej Pysze i sklonnosciach do Hedonizmu ?
Szatan zna nasze czule miejsca..lepiej od nas..

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [21:13] - kmeehow | Link:

@Maxilampus
Maxilampusie, przepraszam, że nie dość klarownie wyraziłem swoją myśl na temat „zakrętki”, albo Ty przeoczyłeś coś, co jest tam napisane.
Jeśli chodzi o fascynację ludzką myślą generalnie, nie widzę w tym sprzeczności w uwielbieniu Boga, transcendencji etc. Twoje myśli fascynują mnie szczególnie i otwierają oczy na wiele spraw.
Przecież to mówisz Ty, nikt inny. Podzielam całkowicie obawy związane z myśleniem w kierunku zła, wykorzystania drugiego człowieka, obrażania Boga, ale nic nie widzę złego w myśleniu prawdopodobnie, młodego Hindusa, czy polskiego emigranta, który zamiast pić gorzałę wynalazł nakrętkę. Inna sprawa, że produkt jego myśli służy nie jemu, ale tym, którzy ją ukradli, ale to jest inna sprawa.
Może powiem inaczej. Moja fascynacja myślą mądrych ludzi bierze się z mojej ułomności, czyli niezdolności dorównania; to tak jak z pójściem do Filharmonii i słuchaniem pięknej muzyki.
Podziw dla muzyki, nie odbiera mi, a nawet wzmacnia podziw dla wykonawcy - może trochę na zasadzie, że chciałbym, ale nie potrafię.
pozdrawiam i chylę czoła przed walecznością w słusznej sprawie

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [21:28] - maxilampus | Link:

Fair enough ..ja rowniez nie jestem nieracjonalnym zelotem..staram sie jednak miec zdrowy dystans do mojej "ludzkiej natury" bowiem znam doskonale jej ograniczenia..Nie mialem zamiaru cie urazic ! Masz prawo zyc i uwazac zgodnie z wlasnymi potrzebami..Ten "ludzki" swiat zaszedl mi mocno za skore wiec mam na niego alergiczna reakcje..Czesto nieuzasadniona..Widzialem i doswiadczylem zbyt wiele aby Swiatu czy Ludziom bezgranicznie zaufac..Moj osobist komfort znalazlem w Bogu..i w Jego Swiecie czuje sie najlepiej..jak mi przyjdzie stapac po ziemi i zejsc na nia to czuje sie na niej obco jak Kot..Niby wszystko znane a takie obce :-))  Zmuszam sie aby uczestniczyc w tej ludzkiej rzeczywistosci..czasami mniej lub bardziej udanie..Pzdr..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [17:27] - Imć Waszeć | Link:

Bo koło jest kwadratem. W geometrii i topologii przestrzeni metrycznych kołem nazywamy zbiór, którego punkty są odległe od wybranego środka koła nie więcej niż promień r. Jeśli weźmiemy zwykłą metrykę kartezjańską na płaszczyźnie, czyli pierwiastek z sumy kwadratów różnic współrzędnych punktów d(P1,P2)=sqrt((x2-x1)^2+(y2-y1)^2), to koło w tej metryce o środku w zerze (0,0) i promieniu r, czyli K(d,r) będzie kołem. Ale jeśli weźmiemy metrykę "maximum" (odległość Czebyszewa), czyli ρ(P1,P2)=max(|x2-x1|,|y2-y1|), to kula o środku w zerze i promieniu r, czyli K(ρ,r) będzie w tej metryce kwadratem. Co tu jest niemożliwego do pojęcia, Max? W linku masz więcej metryk i jeszcze więcej kół/kul nie mających typowego kształtu koła/kuli. Bez znajomości tego "fenomenu" wylatuje się po pierwszym roku ze studiów technicznych z łatką "kretyna": https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Najbardziej podejrzane kule są w analizie funkcjonalnej dla przestrzeni nieskończenie wymiarowych, np. dla przestrzeni funkcji. W przypadku przestrzeni funkcji całkowalnych z kwadratem L^2(R) sprawę komplikuje fakt, że taka przestrzeń nie ma metryki, a jedynie pseudometrykę. Właśnie w linkowanym wcześniej artykule o pierścieniach i topologiach klasy T0 (mechanizm Kołmogorowa) jest napisane, jak się pozbyć nadmiaru "funkcji różniących się na zbiorze miary zero", przez co otrzymujemy już metrykę np. dla przestrzeni Hilberta w mechanice kwantowej. Tak tak, to L^2 jest właśnie przestrzenią Hilberta i ma nieskończony wymiar oraz bardzo dziwne kule. Mechanika kwantowa funkcjonuje na operatorach samosprzężonych na przestrzeni Hilberta. Piszę to, bo być może fizyk Nassim tego jeszcze nie wie.

A dla ciekawskich, tak wygląda metryka np. w przestrzeni funkcyjnej Sobolewa i Biesowa (zagadnienia liczenia równań różniczkowych cząstkowych i różne dystrybucje):

1) https://en.wikipedia.org/wiki/...
2) https://en.wikipedia.org/wiki/...

Metrykę uzyskujemy z normy, patrz dział "norma", gdy policzymy normę dla różnicy "punktów". Punktami tutaj są funkcje, a właściwie klasy funkcji względem pewnych relacji równoważności, bo mamy całkę jak dla wspomnianej L^2(R). No i jak wyglądają tu kule? Ktoś lubi skoki na główkę z wieży do przerębla? ;)))
A gdzie toto ma zastosowanie? A na przykład w tak zwanej chemii kwantowej, czyli powiedzmy dziś przy dogłębnym badaniu własności chemicznych białka spike w wirusie SARS-Cov2:
https://www.researchgate.net/p...

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [14:12] - maxilampus | Link:

No coz..podsuniety link sluzy do przkonania o slusznosci wlasnej tezy...nic wiecej Brak w tych dzialaniach rzetelnosci i fundamentalnej uczciwoci..Ja ze swej strony moglbym zalaczyc dziesiatki podobnych filmikow sceptyczni odnaszacych sie do "wiedzy" o Hipotetycznych "czarnych dziurach" tylko po co ? Prawda istnieje ..nie nalezy szukac jej w Mechanice Kwantowej czy Kosmogoniach Einsteina ktore sa tak od siebie odlegle jak wielkosc Wszechswiata..Wystarczy znac czym sie Fizyka Kwantowa zajmuje a czego dotczy "teoria" Wzglednosci ..To wszystko co mam do powiedzenia zwiazanego z zarzutem Imcia o "klamstwo"..Pzdr..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [17:33] - Imć Waszeć | Link:

"Prawda istnieje ..nie należy szukac" - Jedzenie też istnieje i nie należy go szukać. Książka tez istnieje i nie należy jej szukać. Lek na syfilis też istnieje i nie należy go szukać. Sprawiedliwość też istnieje i nie należy jej szukać. Wolność też istnieje i nie należy jej szukać. Niepodległość też istnieje i nie należy jej szukać. Wiedza też istnieje i nie należy jej szukać. Mądrość też istnieje i nie należy jej szukać. Uczciwość też istnieje i nie należy jej szukać. Bóg też istnieje i nie należy go szukać.... Coś mam dorzucić do tych sylogizmów?

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [17:36] - kmeehow | Link:

Może tylko jedno: "pokora"

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [18:25] - maxilampus | Link:

Zwroc uwage Bracie na jeden fakt..
Cala ta "nauka" nic nowego nie Stworzyla..Zajmuje sie tylko tym co juz istnieje i zostalo juz Stworzone.Prosze wskaz mi JEDENA !! Nowa Rzeczywistosc Materialna lub Metafizyczna ,ktora "nauka Stworzyla od poczatkow swojego istnienia ?.. JEDNA   !! i natychmiast oddam jej sprawiedliwosc i Prawo do uzasadnionego Istnienia ..
To co robi to tylko NASLADOWNICTWO..tego co juz Istnieje i przypisywanie sobie tego Autorstwa..
"Nauka" KRADNIE i zawlaszcza co do niej nie nalezy..Akt Stworzenia i wszystko co jest z nim zwiazane od najmniejszej czastki atomu..po cale Galaktyki..
Iluz ludziom ta Kradziez  umknela  uwadze ???

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [20:57] - Imć Waszeć | Link:

Max, przestań bredzić. Cała ludzkość nic nigdy nie stworzyła, a przewala tylko z miejsca w miejsce energie z wielkiego wybuchu. To co wymyśla, to są prawa rządzące światem, czyli nigdy ich nie wynajdzie w sensie skonstruuje z niczego. Więc o co chodzi? Chodzi chyba o to, że durny lud latał do jakiegoś rabina po wyjaśnienia, a podręczniki były zakazane, tak?

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [21:09] - maxilampus | Link:

to ty bredzisz..Jaki "wielki wybuch" ???
To " naukowcy" nalewaja z proznego w prozne a nie "ludzkosc" ktora nigdy nie byla w tym argumencie przeze mnie wspomniana..wiec nie wiem dlaczego ja w to wplatujesz..
Pracujesz za "pudlo rezonansowe" tych "naukowych"  hochsztaplerow powielajac ich zaklecia w stylu "Big Bang"..opamietaj sie chlopie !
Proponuje zakonczyc ta polemike..az do nastepnego razu :-)) Adieu !

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [19:04] - Imć Waszeć | Link:

O to to. Pokora przydałaby się licencjonowanym znawcom istoty, natury i zwyczajów Boga Stwórcy.

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [19:46] - maxilampus | Link:

Odnosimy sie Imciu do twoich Kwantonowych dywagacji i polemizujemy. z nimi merytorycznie..ale nie widze z twojej strony poza ogolnikami i wysmiewywaniem sie z naszch stanowisk dotyczacych Wiary i zycia Duchowego. rownie merytorycznego odniesienia do tych kwesti przez nas podnoszonych..Starasz sie zawlaszczyc cala dyskusje i przekierowac ja na rzekomo "naukowe" tematy i obserwacje..Niemam ochoty grac do jednej bramki szczegolnie jak przeciwnik zaczyna kopac po lydkach i obrazac..
Jedno w tej dyskusji obserwuje..Brak twojej wiedzy historycznej i kulturoznawczej..Brak tolerancji do adwersarzy ,ktorzy prezentuja inne niz ty stanowisko..To nie rokuje dobrej polemiki na zdrowych fundamaentach miedzy nami na przyszlosc.. Jestes fanatykiem oraz ofiara zawodu ktory uprawiasz..warto czasami zdystansowac sie od tego co sie robi za pieniadze,,

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2020 [21:10] - Imć Waszeć | Link:

Max, jak będziemy rozmawiać o grillu, albo o piłce nożnej, to po grzyba mieszać do tego wiarę? Rozmawiamy o nauce, bo padły niczym nie poparte oskarżenia wobec niej, jakoby jej jedynym celem było zniszczenie wiary. Celem nauki tabliczki mnożenia jest zniszczenie wiary w Boga - tak w skrócie telegraficznym. Efekt opisuje zdanie "nie łap za kierownicę kierowcy, to nie będzie chryi". Kierowcy wiary i nauki jadą innymi autami i w kompletnie innych kierunkach. Proste.

To nie jest żaden przypadek, że gdy w Danii opublikowano Biblię, z której na modłę politycznej poprawności usunięto wszelkie odniesienia do żydów i Izraela, to pierwsi oburzyli się i zaprotestowali żydzi. Ci którzy podobno nawołują do utopienia Ewangelii wraz z ich Bohaterem w gotującej się gnojówce. Zastąpiono to słowami "my", "nasz", lub "lud", więc żaden z tego antysemityzm. To przecież zrozumiałe, że kult w obecnej postaci służy głównie jako smycz, kaganiec i kolczatka na gojskie psy. A walki "frakcyjne" są dokładnie tym, czym ciągłe zażarte "kłótnie" okrągłostolarzy. Ściemą dla gawiedzi. Ale kiedyś opowiedzenie chrześcijaństwa bez kompletnie żadnego odwołania do żydów i Izraela stanie się wreszcie faktem. To ma być wiara uniwersalna, na miarę całego kosmosu, a nie kur..dołek jakiegoś szowinistycznego plemienia z pustyni.

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [21:17] - maxilampus | Link:

To nie "nauka" byla tematem rozwazan..lecz Rzeczywistosc i Natura Wszechswiata..ty prezentowales stanowisko "naukowo-matematyczne" ja Intuicjonalizmu Metafizycznego czyli Arystotelo-Tomizmu.. To ty probowales  sprowadzic cala dyskusje do " naukowych pokemonow"..na co ci nie pozwalalem..but still love you :-)) Zawieszenie broni..Time out !!

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [21:54] - maxilampus | Link:

Imciu..Tutejsze Forum nie jest wlasciwym mjescem do wynurzan co mi naprawde w "duszy gra"..Musze i chce tutaj trzymac sie pewnej konwencji bowiem obecni sa tutaj ludzie z nie do konca uformowanymi umyslami i nie chce wprowadzac ich jeszcze w wieksza konfuzje..Reakcja Autora tego blogu daje temu najlepszy wyraz..Szanujmy wiec Jego i jego blog..bo pozwala nam na nim hasac..praktycznie nieograniczenie..ale kazda cierpliwosc ma swoje granice..Warto i trzeba tez byc odpowiedzialnym za to co sie mowi w strefie publicznej szczegolnie w tutaj poruszanej tematyce ktorej kraobraz zmienia sie z miesiaca na miesiac i nic w nim pewnego nie jest....To potrafi byc jednak hamulcem..Nie mam watpliwosci ,ze znajdzie sie okazja na mniej ortodoksyjna wymiane pogladow..Staralem sie byc rowniez tutaj "devil advocate"..Instytucja znana i szanowana w Kosciele Katolickim :-))   i w tym punkcie to zostawmy..

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [23:17] - kmeehow | Link:

No, No, rozbrykała się młodzież.
Panowie, możecie hasać do woli. To honor dla mnie Was gościć.
Limit hasania jest klarowny: nie obrażać Boga, autora Bloga i nie uprawiać propagandy partyjnej,
chyba że dla Konfederacji, ale tym zajmie się już Admin.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

02-06-2020 [20:37] - maxilampus | Link:

Drogi Imciu..
To zwrocilo ponownie moja uwage : ", jakoby jej jedynym celem było zniszczenie wiary."..
Gdzie ty doczytales sie w moich opiniach takiego stwierdzenia ? nawet nie pisnalem na temat relacji Wiara-Nauka..
Jak juz jestesmy przy tym temcie to w mojej opini sa segmenty "nauki" ktore pragna ZASTAPIC Wiare i jej funkcje..oraz stworzyz Nowa Religie z " naukowcami" jako Kaplanska Sekta..
Samo srodowisko " naukowe" do ktorego jak ty naleze , jest podzielone na ten temat i widzi podobne niebezpieczenstwo..Taka jest moja opinia na ten temat..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-06-2020 [22:01] - Imć Waszeć | Link:

Nie, jest tylko złowroga sekta posługująca się nauką. Podobnie jak są sekty posługujące się instrumentalnie wiarą do swoich celów. Nie ma przecież noża zabójcy, tylko zabójca posługujący się nożem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-06-2020 [04:40] - jazgdyni | Link:

Jednym z przywódców sekty, a właściwie nowej religii "ateizm" (wiara w to, że Boga nie ma) jest Richard Dawkins, bardzo wpływowy autorytet lewactwa, który niestety był profesorem katedry Public Understanding of Science na Uniwersytecie Oksfordzkim, więc ma rozległe kontakty. Niesłychanie sprytnie posługuje się paralogizmem, więc mądrzy inaczej dają się na to łatwo łapać. Wścieka sie obecnie, bo wykasza go New Age i cała ta hubbartowska scjentologia.

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [19:53] - maxilampus | Link:

do kogo kierujesz to stwierdzenie ?

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [15:54] - maxilampus | Link:

Drogi Imciu..Ty jestes Kosmiczna Emeferyda ! Tak samo jak te hipotetyczne "czarne dziury" czy "silne sily"..ktore czasami sa albo ich nie ma..Jednoczesnie
uzywasz imienia Boga i odwolujesz sie do Jego autorytetu  od czasu do czasu ..to swiadczy o twoim pragnieniu poznania Go i doswiadczeniu Jego obecnosci w twoim Zyciu..To sprawia mi ogromna ulge ,ze nie wszystko dla ciebie stracone a zwlaszcza Zbawienie..
Twoja Babcia Tam ,musi sie mocno starac abys ciagle doswiadczal Łaski..Modle sie za ciebie i prosze innych o to samo..bys mogl powrocic do Wiary,,oraz bo jestes wart Zbawienia i przypisanego ci Zycia Wiecznego..Nie odrzucaj bezmyslnie tej mozliwosci prosze...

Obrazek użytkownika kmeehow

28-05-2020 [05:20] - kmeehow | Link:

Waszeci,
O ile rozprawa z matematyczną osnową jest dla mnie, muszę przyznać, nieczytelna, to przedstawiony cytat z wniosków końcowych daje dużo do myślenia.
Opór jaki napotykamy ze strony struktur i praw rządzących światem może być, jak to wzmiankowaliśmy we wcześniejszych rozmowach, niemożliwy do pokonania.
Heller ogranicza się do stwierdzenia, że
„Skutecz­ność coraz mniej intuicyjnych pojęć w badaniu świata mówi coś o samym świecie. Jego struktura nie jest przystosowana do naszego bezpośredniego poznania „
W domyśle - poznanie jest możliwe jeśli oderwiemy się od „intuicyjnych pojęć”.
Być może jest to prawda, być może - nie.
Wydaje mi się, że człowiek ze swoją intuicją i zakodowanym sposobem percepcji nie będzie nigdy w stanie oderwać się od swego człowieczeństwa, by stać się zewnętrzym sobie bytem myślącym i funkcjonujacym według praw dla niego nie stworzonych.
Coś mi się wydaje, że ludzkość porusza się po łuku o ogromnym promieniu, którego początek złączy się kiedyś z końcem i znajdziemy się u punktu wyjścia.
Bez zaprogramowanego w nas ogranicznika śmiało moglibyśmy konkurować z Bogiem.
Jednakże ogranicznik z pewnością istnieje, czego dowodem są wyskoko rozwiniete cywilizacje, które zostały zasypane piachem, lub po prostu umarły.
Ot, tak mi się gada po ciężkim dniu pracy w polu.
pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

28-05-2020 [12:53] - maxilampus | Link:

Witam..
..."Jego struktura nie jest przystosowana do naszego bezpośredniego poznania „"...
Mimo istniejacych roznic miedzy nami w probie "rozumienia" Natury Wszechswiata ,milo stwierdzic ,ze istnieje miedzy nami wspolny mianownik ,ktory pozwala na osiagniecie Consensusow jak chocby ten tutaj..Daje temu przekonaniu wyraz rowniez autor tego bloga  w swojej opini..
Osiagnac taki Consensus z tak przeciwstawnych pozycji metodologicznych, pozwala przypuszczac ,ze te roznice nie sa tak wielkie i glebokie jak sie nam wydaje..co jest dla mnie bardzo radosnym i wartosciowym  odkryciem..Ja i wlasciciel bloga prezentuje Metafizyczne stanowisko ,wspierane wielo tysiacletnia  Intuicja Filozoficzna..Waszec Empiryzmem wyplywajacym z nauk Euklisedowskich i Newtonowskich..
Nasze wspolne proby nie prowadza do sukcesu w uchylaniu " Kurtyny Niebios"..i jak Autor i Waszec stwierdzil winna jest temu niedoskonalosc uzywanego narzedzia poznawczego..jaki jest nasz ludzki mozg..
I tutaj nasuwa sie pytanie, czy nie jest to bledna droga i narzedzie ktore wybralismy w probie  " zagladniecia co za ta kurtyna" ..
Nasz mozg jest przydatnym narzedziem..ale niestety ma swoje limity..Abstrakcje i Kompleksowosci z ktorymi jest zmierzyc sie wstanie,rowniez sa ograniczone..
Konkluzja nasuwa sie sama z siebie..Aby pojsc dalej musimy uzyc innego narzedzia poznania..i uzyc innej metodologi oraz perspektywy..
To przekonanie zaczyna podzielac coraz smielej "zdawalo by sie Empryczna " nauka" ,ktora w wyrazny sposob odchodzi od nauk Newtona..bowiem rozpoznala jej limity i ograniczenia..Odchodzi rowniez w duzym zakresie od niektorych teori Entaina ,ktore z nauk Newtonowskich wyplywaja..Mam szczegolnie tutaj na uwadze zagadnienia zwiazane z Grawitacja i Czaso-przestrzenia..
Wiec co ? "Intuicionalizm" ?
W regule klasztornej mialem mozliwosc praktykowania Kontemplacji..
Przyznam ,ze na poczatku bylem sceptycznie nastawiony do sensu jej praktykowania..Zabralo mi dobrych pare lat aby podczas oddawaniu sie jej ,oderwac sie od Pepowiny ,ktora nierozerwalnie laczyla mnie ze swiatem empirycznie poznawalnym..
W pewnym momencie mury runely..i zobaczylem i doswiadczylem to "czego oko nie widzialo i ucho nie slyszalo"..Nie byly to kompleksowe przezycia..tylko fragmentaryczne..i krotkotrwale mierzone czasowo z zewnatrz..ale pozwolily one na stwierdzenie,ze to jedyny i wlasciwy kierunek i narzedzie w Poznaniu..
Nie mam slownej mozliwosci opisu przezyc i stanow "mistycznych ?" bowiem nie istnieje adekwatne slownictwo w ich opisie..
Jednego jestem pewny ,ze to wszystko nie bylo aktem mojej Woli czy treningu..Zawsze zaistnialo i bylo zwiazane z "druga strona"..Po tym wszystkim ,nie mam najmniejszej watpliwosci, ze istnieje "druga strona" i Wspolna dla nas i "Jej/Jego " Rzeczywistosc..i istnieje "Brama " ktora pozwala na wzajemne przenikanie ..c.d.n

 

Obrazek użytkownika kmeehow

28-05-2020 [17:23] - kmeehow | Link:

Czekając na ciąg dalszy, też uważam, że rożnice w poglądach na sprawy istotne, są, generalnie mówiąc, „kosmetyczne” wśród ludzi zainteresowanych swoim bytem, miejscem na ziemi, nawet przeznaczeniem. Wspólnotę tę tworzy zarówno niewiedza o charakterze bariery nie do przejścia, jak również nasze biologiczne uwarunkowanie będące takie same w każdym przypadku.
Każdy z nas jest indywidualnym żołnierzem tej samej armii, wyrosłej z jednego pnia.
Skąd więc moglibyśmy różnić się „nieludzko”?
Czasem taka sytuacja występuje, ale to za sprawą mocy, o których tu nie chcemy mówić, wiedząc, że istnieją.
To, o co czasem kruszymy kopie, jest sprawą interpretacji, a nie racji absolutnej.
Zgadzam się, Imć Waszeć jest z nami i sam przyznaje to nie raz, a jego elitarna droga szukania prawdy, choćby nigdy nie zaprowadziła do satysfakcjonującej konkluzji, jest fascynująca w samej jej formie.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [17:21] - maxilampus | Link:

..."jego elitarna droga szukania prawdy, choćby nigdy nie zaprowadziła do satysfakcjonującej konkluzji, "...
Konkluzja moze byc tylko jedna..Wspolna dla niego i dla nas ..Tak..Forma w jaki sposob wyraza wlasna Wiare jest piekna ! pelna wzorow,wykresow,model i esow-floresow :-))
Forma nie ma wlasciwie znaczenia poza doznaniami Estetycznymi , ktore i tak sa relatywne..Wazny jest Cel i Przeznaczenie w finalnym kontekscie..
Przypomina mi Waszc znarowionego Araba..ktory za wszelka cene pozbyc sie chce jezdzca..doskonale jednak wiedzac ,ze to mu sie nie uda i tak naprawde nie jest to w jego interesie...:-)) ale jego wysilki sa owszem ,obserwowane przez stado..:-))

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [15:58] - maxilampus | Link:

part 2..
Ta czesc pragne zaczac od stwierdzenia,ze Czlowiek jest Bytem Duchowym..
Chrzescijanska Kosmogonia najpelniej wyraza prawdziwosc tego twierdzenia...
1)."  Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,...na obraz Boży go stworzył"..
2) .."wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. "
Wczesniej wspomnialem o kontemplacyjnym przezytym doswiadczeniu dualnosci wlasnego bytu..Swiadomie oberwowalne wlasne Istnienie  w 2 Transcendalnych Swiatach..
Mozna to porownac do " tej samej monety posiadajacej dwie rozne strony"..Ta dualnosc ( podwojnosc) jest WSZEDZIE obserwowana i doswiadczana..bowiem  E= mc 2
Kazdy rodzaj Materi jest Energia..
Poza Dusza.. Daje jej to mozliwosci Istnienia i "egzystencjonalna powierzchnie" poza swiatem Materi..
Wyraznie o tym mowi Slowo Boze..oraz zwraca uwage na roznice miedzy Stworzeniem czegos a Powolaniem do Zycia..I na tym polega Boza czastka w nas i Podobienstwo do niego..Nasz Dualizm ..Zanim zostalismy Powolani do Zycia,,zostalismy wpierw Stworzeni..czyli juz Istnielismy Przed ..Od Poczatkow Wiecznosci..Od Poczatkow Wszechswiata..Kazdy z Nas..z wlasna Ksiega Zywota przed tchnieciem w nas Zycia..
 

Obrazek użytkownika kmeehow

29-05-2020 [21:08] - kmeehow | Link:

@Maxilampus,
Pisze Pan tak, że dech zapiera i hadko jakoś pozbierać własne myśli, żeby zbliżyć się do Pańskiego poziomu.
Jednakowoż postaram się dziś wieczorem podjąć choćby jedną z wielu kwestii, które Pan porusza.
Jak na tę chwilę, życie pozablogowe przytłacza mnie całkowicie nie dając momentu wytchnienia.

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [02:04] - maxilampus | Link:

W Akcie Stworzenia zawarte jest cale PIEKNO BOGA..i jego Perfekcja w calej swojej roznorodnosci..i roznorodnej Substancji..tak jak Jego nam objawienie Siebie..W cichym szepcie Slow skierowanych do Abrahama jak i w Ucielesnieniu w osobie Jezusa Chrystusa..
Piekno doswiadczania Boskiej Roznorodnosci jest nam dane w Sakramencie Przemienienia..Czym jest Boska Krew ? Czym jest Boskie Cialo ? ,ktore spozywamy pod postacia Wina i Chleba podczas Eucharisti ? Dla mnie jest Duchowa i Fizyczna Komunia z Bogiem..Zjednoczeniem Duchowym i Cielesnym w Jego Glori..Co za Dar,Zaszczyt i Wyroznienie tylko Nam ,Ludziom przeznaczone..Tylko prawdziwa Milosc pozwala tak bezcenie  obdarowac..

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [13:22] - maxilampus | Link:

https://www.youtube.com/watch?...
 https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Kromka rumianego chleba ,szklanka zrodlanej wody,lyk czystego powietrza oraz mozliwosc Uwielbianie Boga ..coz wiecej jest potrzebne czlowiekowi do Pelni Szczescia ?..no moze Muzyka Sfer darowana dzieciom przez Ducha Swietego :-)) Pelnia Ludzkiego Szczescia !
Dzialo sie..i znowu musimy sie policzyc..https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika kmeehow

30-05-2020 [14:34] - kmeehow | Link:

"Kromka rumianego chleba ,szklanka zrodlanej wody,lyk czystego powietrza oraz mozliwosc Uwielbianie Boga..."
A no właśnie. A my tu panie o gwiazdach.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [22:42] - maxilampus | Link:

part 3..
Czlowiek jako podmiot tego, „czym ma byc,  jest jedynie i indywidualnie zdolny do odkrywania sensu swej egzystencji. Oznacza to, ze nie jest on we wladaniu kosmosu, lecz samodzielnie sobą rzadzi. Nie tylko staje sie inny niż byl, ale tez sam siebie ksztaltuje. Inna wlasciwoscia osoby jest i to, ze potrafi kierowac soba, ustanawiac ciagłosc miedzy przeszłoscia, czasem obecnym i przyszloscia zarowno w najbardziej banalnych wyborach, jak i najbardziej bohaterskich decyzjach. To zas pociaga za soba wlasciwe tylko osobie konsekwencje, nazywane moralnoscią bądź zyciem moralnym. Bedac podmiotem swego istnienia i dzialania,ta "konsekwencja"  jest postrzegana jako „ktos” w odroznieniu od istnienia i dynamizmu rzeczy, okreslanych zaimkiem „cos”. Tylko osoba cala swa nature — jako podmiot działania — wyraza w swiadomych czynach naznaczonych aktem poznania, wolnosci i odpowiedzialnosci. Bycie osoba oznacza wiec posiadanie dostepu do swiadomego nawiazywania trwalej i wolnej relacji z otaczajaca rzeczywistoscia oraz z jej pierwsza i nieskonczona podstawa — Bogiem.
Ten osobowy wymiar ludzkiej natury nalezy uwazac za własciwosc, któoa realizuje sie tylko w konkretnej cielesnosci, w „tu i teraz” historii, w  dialogu z innym „ty”, a wiec we wspolnocie i w sytuacji, w któoej czlowiek w swoim dzialaniu od samego poczatku i stale narazony jest na bolesne doswiadczanie Swiata....

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-05-2020 [04:13] - jazgdyni | Link:

To co powiedziałeś ma sens

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [22:29] - maxilampus | Link:

part 4
Aby podsumowac i zakonczyc ta czesc rozwazan ktore autor tak pieknie zainicjowal trzeba dodac do mojego stwierdzenia ,ze "Czlowiek jest Bytem Duchowym"  o potrzebie posiadania   Zycia Duchowego.,ktorego własciwoscia jest wykraczanie poza cielesnosc, poprzez stawianie pytan o to, „kim jestem” czy „po co zyje”. Zycie duchowe stanowi zatem szczegolną zdolnosc odkrywania i (z) rozumienia zarowno samej tajemnicy człowieka, jak tez sensu jego zycia. Ponadto staje się wykladnia jego dojrzalej postawy wobec siebie, Swiata i Zycia. Postawa ta stanowi forme zycia religijnego. Zmierza do zjednoczenia z Bogiem przez Jezusa Chrystusa, czego wyrazem jest respektowanie zasad zycia chrzescijanskiego
Pojecia „duchowosc” nie należy utozsamiac z zaprzeczeniem „materialnosci”. Roznica polega na tym, ze Zycie duchowe odnosi sie do tego, co niematerialne, co wewnetrznie jest niesprowadzalne dla materii. O ile materia nie może istniec poza wlasnymi granicami, o tyle duchowosc może przekraczać granice, przerastac swoja podmiotowosc i dystansowac sie wobec niej. Umozliwia przez to wykraczanie poza posiadana cielesnosc. Przyjmujac, ze czlowiek moze przekraczac wlasne granice, w przeciwienstwie do materii, powiemy, ze musi miec w sobie cos wiecej niz materię..Jest to nasza DUSZA..

Obrazek użytkownika tricolour

29-05-2020 [19:15] - tricolour | Link:

Wiecie co? Fajnie się to czyta, mądre takie czasem.

A mnie i tak największą radość sprawia wieczorne, pokorne zgięcie kolan przed obliczem Pańskim, z żoną po jednej, a synem po drugiej stronie.

Obrazek użytkownika kmeehow

29-05-2020 [21:16] - kmeehow | Link:

Jest Pan szczęśliwym człowiekiem. Tylko to przychodzi mi na myśl.
pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [21:50] - maxilampus | Link:

nawet tak politycznie spolarozowani jak Pan i zona  ?? oczywiscie to zart ! Niech Bog panu blogoslawi w Dzieciach bo osobiste Szczescie juz Pan z Zona osiagneliscie..Pzdr.

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2020 [13:09] - tricolour | Link:

Nasza polaryzacja dotyka wszystkich dziedzin życia.
Żona np. wjeżdża do garażu, bo w dół i przodem. Ja wyjeżdżam, bo pod górę, tyłem i czasem jeszcze odśnieżyć trzeba. Albo ona sprząta dół, to ja muszę górę... ale wcześniej zakupy, żeby tak nagle sprzątanie mi się nie zaczęło. Żona lubi ogród i tam dłubie, ja dłubię przy samochodach, łącznie z zatankowaniem jej auta - bo to czysta przyjemność dla mnie, co mnie też i dziwi... dziwne.

Prawdę mówiąc, jedyna rzecz, którą robimy razem, to kochamy się... też jakieś to dziwne, a nawet tajemnicze.

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [13:41] - maxilampus | Link:

Z serca i przeprosinamy za wczesniejsze moje chamstwo :https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2020 [23:05] - tricolour | Link:

@Maxi

Jeżeli mnie przepraszasz, to - w moim odczuciu - nie ma za co...

Obrazek użytkownika kmeehow

30-05-2020 [19:05] - kmeehow | Link:

Szanowni Dyskutanci, ja muszę się juz odmeldować, bo i tak zaniedbałem swoje obowiązki
Dziękuję wszystkim za odwiedziny i cenne uwagi.
Mam nadzieję spotkać sie tu z Panami ( "nie ma niewiast w naszej chacie...") wkrótce.
Chciałbym wówczas porozmawiać na temat etyki zawodowej, bo ta sprawa, jak nigdy jest warta uwagi w kontekście tego, co się wokół nas dzieje.
pozdrawiam serdedcznie
.

Obrazek użytkownika maxilampus

01-06-2020 [15:26] - maxilampus | Link:

C,S  LEWIS i jego Trylogia Kosmiczna ( Out of Silent Planet, Perelandra oraz That Hideous Strenght )
Prorocza wizja czasow ,ktore nadchodza. Zawierajaca Wiedze o Kosmosie ( 1938-1945) ,ktora dopiero oficjalnie osiagnelismy obecnie)
Wizja Autora obnazajaca mechanike i anatomie Klamstwa,Manipulacje Starego Weza..Cudownie poetyczna,pelna niezrownanych wyobrazen,,Transcendentalna..
Ksiazka ,ktora KAZDY Chrzescijanin powinen przeczytac..Niestey nie jest ona przetlumaczna na jez, Polski oraz z jakis oczywiscie  "dziwnych" wzgledow "ukrywana" w przestrzeni publicznej na calym swiecie..Jego inne ksiazki jak Kroniki Narni czy Czarna Wieza sa znane a nawet byly przeniesione na ekran..
Posiadam orginalna wersje tej Trylogi..i chetnie sia nia podziele po moim powrocie do Polski..z tymi dla ktorych jez Angielski nie sprawia trudnosci..
Autor byl bliskim przyjacielem Tolkiena i Georga Orwella..

Obrazek użytkownika kmeehow

01-06-2020 [17:27] - kmeehow | Link:

Jest też wersja audiobook na youtube.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2020 [04:40] - jazgdyni | Link:

Jestem próżny i zarozumiały, więc prawem kaduka skonkluduję tę świetną wymianę zdań i poglądów, Lecz może jestem również pośród tych niedojrzałych umysłów. jak to elegancko określił Autor, więc użyję słów prostych i dosadnych (widać długo dojrzewam,pewnie jak dobry ser, bo w tym towarzystwie jestem najstarszy).

Komentarzy w tym momencie 155. Generalnie Trzech Muszkieterów zdjęło kapelusze i zaczęło się solidnie nawalać. I o to chodziło - Brainstorm! Koniec pitolenia i picia sobie z dzióbków.

Dalej Szanowni Panowie, popijalibyście sobie letnią herbatkę, gdybym wam nie wbijał szpilek w pośladki. Ega się obudziły i ruszyły do walki.

Serdecznie pozdrawiam i autentycznie to było dobre. Minus - nie potrafiliście Panowie dojść do porozumienia i wypracować wspólnej mądrej koncepcji. A ona jest na wyciągnięcie ręki.

Strony