Pandemia, pandemią a włdza musi być po naszej stronie!

Podstawowym pytaniem nurtującym polskich polityków w dobie pandemii korona wirusem jest pytanie: Wybory 10 maja: Tak czy Nie? Dla prezydenta Dudy i PiS-u czas działa na niekorzyść. Z takiej pandemii nie możemy wyjść bez strat i nie wiem jak propaganda TVP mamiła nas wielkimi sukcesami obecnego rządu i pana prezydenta, to mimo wszystko szczyt pandemii mamy przed sobą, a co za tym idzie spadek notowań pana prezydenta i rządzących, bardzo prawdopodobny. Z czasem będą wychodzić takie ułomności jak mała ilość testów, mała ilość łóżek czy respiratorów oraz stanowczo niewystarczająca pomoc dla małych firm. Pamiętajmy, że z 212 mld PLN około 130 mld PLN ma ratować budżet. Same planowane kwartalne koszty ZUS to około 60 mld PLN nie mówiąc o wzroście świadczeń  chorobowych. Do tego te 50-60 mld PLN wydawane średnio na służbę zdrowia będzie musiało się nawet potroić. Tak że z 212 naprawdę bardzo niewiele pozostania dla upadających firm, a jak widać per saldo będą musieli jeszcze dopłacać. Czyli czas działa na niekorzyść pana prezydenta. Dlatego PiS zrobi wszystko, żeby nie wprowadzić stanu wyjątkowego, który właściwie obligowałby do przesunięcia wyborów. Mało tego, bez stanu wyjątkowego tylko sejm może uchwalić 212 mld pakietu antykryzysowego.  Właśnie dlatego chciano uchwalenia zmiany regulaminu sejmu, aby posłowie mogli głosować online w domu, na co nie chce zgodzić się opozycja. Nawzajem obrzucają się oskarżeniami narażania zdrowia i życia ludzkiego. Moi kochani politycy, czy naprawdę myślicie, że społeczeństwo jest aż tak zidiociałe. Według PiS-u dzisiaj czy jutro nie można narażać 460 posłów na zarażenie się wirusem, ale 10 Maja, gdy sytuacja z pandemia w naszym kraju z całą pewnością się jeszcze pogorszy, można będzie narażać zdrowie i życie milionów obywateli. No chyba, że życie i zdrowie tych kilku milionów obywateli nie jest wartych zdrowia i życia aż 460 posłów. Natomiast politycy PO, licząc na to, że nie uda się zebrać sejmu, także na szale kładą życie i zdrowie nie tylko posłów i obsługi parlamentu, bo ci zarażaliby by nastepnych. Mam gorącą prośbę do naszych polityków, weźcie się w końcu do wspólnej, rzetelnej walki z pandemią i pomocy robiącej bokami służbie zdrowia. Tak po prawdzie to żaden z obecnych politycznych kandydatów nie zasługuje na to stanowisko. Pokazujecie nam, gdzie tak naprawdę macie pandemie korona wirusa i cale społeczeństwo. Niestety wszyscy! Właśnie przy takich nieszczęściach hipokryzja naszych polityków wychodzi jak chamowi słoma z butów. Oby tylko Polacy to dostrzegli i wyciągnęli z tego wnioski! Pomimo że mam jak najgorsze doświadczenia z polskimi mediami oraz jak najgorsze o nich zdanie, to pomimo to apeluję również do polskich mediów. Weźcie na wstrzymanie od polityki, obrzucania się kalumniami i błotem. Przynajmniej w obliczu takiego nieszczęście pokażcie, że przynajmniej trochę jesteście użyteczni społeczeństwu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-03-2020 [16:30] - RinoCeronte | Link:

Ludzie im zapłacą przy urnach wyborczych. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-03-2020 [16:31] - Jabe | Link:

Albo jest stan wyjątkowy i przekładamy wybory, albo nie ma stanu wyjątkowego i nie wprowadzamy godziny policyjnej.

Obrazek użytkownika kaliszanin

26-03-2020 [17:04] - kaliszanin | Link:

wyjątkowość tego stanu przejawia się tylko tym, że pierwszy raz w historii bardziej liczni są na pogrzebie tragarze niż rodzina zmarłego.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-03-2020 [17:30] - Jan1797 | Link:

W linku instrukcje koalicjanta, proszę o tłumaczenie co będziecie procedować;
https://twitter.com/i/status/1...                         w swojej bali, swoim mydłem.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-03-2020 [16:51] - Jan1797 | Link:

Ten kryzys Niemiec w projekcie neueuropa proszę dobrze mnie zrozumieć; nie myślimy o wyborach
bo są ważniejsze sprawy. Problemy niemieckiej statystyki, służby zdrowia, opinii jako państwa
tranzytowego są waszymi problemami i pierzcie je w swojej bali swoim mydłem.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-03-2020 [17:23] - NASZ_HENRY | Link:

"ale 10 Maja, gdy sytuacja z pandemia w naszym kraju z całą pewnością się jeszcze pogorszy,"
Skąd ta pewność? W Chinach  przecież po dwóch miesiącach sytuacja gwałtownie się polepszyła

 

Obrazek użytkownika Swisspola

26-03-2020 [19:11] - Swisspola | Link:

W Chinach od pierwszego przypadku zakażenia korona wirusem, a było to w połowie Listopada 2019, potrzebowano 4.5 miesiąca, aby odblokować prowincje Wuhan. Jeszcze dzisiaj Chiny są zamknięte dla obcokrajowców i odnotowywane są nowe przypadki zakażeń. W Polsce pierwszy przypadek zanotowano 13.03.2020 z tego można łatwo wywnioskować, że szczyt pandemii będzie przypadał właśnie na Maj. Z tym, że moja ocena polskiej służby zdrowia budzi pełne obawy, że u nas może potrwać to o wiele dłużej!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-03-2020 [17:30] - rolnik z mazur | Link:

Społeczeństwo jest zidiociałe jeszcze bardziej niż kolega sądzi.  Mam wrażenie, że czarnym koniem w tej zagrywce może okazac się M. Jakubiak, który ( sam nie wie jak ) zebrał ze 150 000 głosów. ? " Coś tu śmierdzi w państwie duńskim ".Czyżby ktoś go wyciagnął z kapelusza ? Pzdr

Obrazek użytkownika Swisspola

26-03-2020 [18:24] - Swisspola | Link:

Choć serce boli, to jednak musze się z panem zgodzić. O poziomie społeczeństwa dowodzi jego historia. A podobno "mądry Polak po szkodzie",

Niemiec czy Ruski nadal Polske łupi,
bo Polak przed szkoda i po szkodzie głupi! 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-03-2020 [20:00] - rolnik z mazur | Link:

@ Swisspola,

Może nie aż tak bardzo głupi jak naiwny i leniwy. Wątpię , żeby tych Polaków z  "biało - czerwoną " krwią było zbyt wielu.  Już Ruskie i Niemcy  sie o to postarali. Pydr

Obrazek użytkownika tricolour

26-03-2020 [18:25] - tricolour | Link:

@Rolnik

Z Jakubiakiem jest fajowo, bo on realnie nie zebral wymaganej liczby podpisów.

Ale - argumentował - nie zebrał nie z tego powodu, ze chodził i nie zebrał, ale z powodu, ze nie chodził więc nie zebrał, a nie chodził, bo nie można wiec to nie jego wina.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-03-2020 [19:56] - rolnik z mazur | Link:

@ tricolour

Nie zbierał ale zebrał i to z naddatkiem. Co z tego wynika ?  Nie chcę być złym prorokiem ale możemy mieć w drugiej rundzie PAD-a i Jakubiaka. Pzdr

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-03-2020 [18:31] - RinoCeronte | Link:

Pan Jakubiak był kiedyś sierżantem WP, zapewne jego wierny oddział rzucił się do szturmu...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [19:36] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli ktoś pisze reguły gry, to niech potem nie płacze, że ktoś je wykorzystuje. To normalne zachowanie. Za to zarzut, że ktoś był sierżantem WP jest po prostu śmieszny, że aż małolacki. Czy pytał Pan kiedyś jaki stopień wojskowy w LWP ma Kaczyński jako prawnik, albo Karczewski jako lekarz? Obawiam się, że sierżant to przy tym Pikuś.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-03-2020 [21:04] - RinoCeronte | Link:

Nie wiem jak Kaczyński, ale Karczewski to zapewne porucznik. Różnicę jednak robi ten kto był zawodowcem :-) Proszę przeczytać przenikliwą burleskę Pana Godziemby.

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [19:27] - maxilampus | Link:

Alert !
Rzadka ostatnio pozytywna dla Polakow wiadomosc.
Rzad bierze za morde zachodnich przekretasow z Firm Ubezpieczeniowych ..detale tutaj https://www.cms-lawnow.com/?sc...
No w koncu cos sie dzieje..ktos bierze w obrone Polakow..bo zaczely sie te zydo-faszystowskie  korporacje za bardzo panoszyc..
Plus u mnie dla Morawieckiego !

Obrazek użytkownika Swisspola

26-03-2020 [19:51] - Swisspola | Link:

Też mi się to podoba, ale mój sceptycyzm jest związany z KNF. Zbyt często zawodziła i tak nie do końca wiadomo na czyją korzyść działa. Dla Polski, Polaków czy na prywatne usługi rządzących i znajomków, bądź na korzyść samych banków! KNF zawiódła przy Amber Gold, zawiódła przy kredytach frankowych. Ostatnia propozycja korupcyjna złożona Czarneckiemu. Nie wiem, czy KNF nie powinna być przewietrzona i na nowo zdefiniowana. Ale kontrola jak najbardziej słuszna, tylko naprawdę nie rozumiem, dlaczego te standardy mają obowiązywać wyłącznie zagranicznych ubezpieczycieli. Czyżby polskich ubezpieczycieli obowiązywały odmienne standardy?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-03-2020 [20:03] - rolnik z mazur | Link:

@ maxilampus

cha, cha , cha.... kruk krukowi......pzdr

Obrazek użytkownika angela

26-03-2020 [20:32] - angela | Link:

To prawda, opozycja  gra na całego,  choćby cały rząd zamknąć w kwarantannie,  może jakiś tłok,  w autobusach, czy tramwajach, byle więcej tych koronawirusow,  żeby ten  kaczystowski rząd  jakimś cudem się rozpadł. 
A wybory, to juz jak szalupa ratunkowa  KO rozbitkow,  kiedy wody dopiero  tylko do kostek.

Obrazek użytkownika mmisiek

26-03-2020 [22:05] - mmisiek | Link:

Na majowe wybory i tak mało kto pójdzie bo przegięto z rozpętaną histerią i nie da się już tego skutecznie szybko wygasić (*).
Więc gdyby te wybory traktować serio to przewaga chyba raczej byłaby po stronie totalnych bo ich wyborcy są gotowi tego wirusa nawet sami zeżreć byle tylko odsunąć PiS od władzy.

(*) inna sprawa, że to nie jest wina PiSu bo operacja jest globalna i nawet Borys musiał się poddać.

Obrazek użytkownika Jabe

26-03-2020 [22:15] - Jabe | Link:

Nie wiadomo, po której stronie pandemia histerii zbierze większe żniwo.