Strachy na Lachy

Na początek kilka retorycznych pytań. Gdzie jest obecnie dziura ozonowa? Zwiększyła się, zmniejszyła, a może znikła? A może wcale jej nie było? Nie interesują się nią media ani opinia społeczna. Podobno dziura maleje od wielu lat i ma zniknąć za życia obecnej generacji. Histeria związana z dziurą skończyła się dobre 20 lat temu. Nie wiadomo zresztą czy faktyczne jej pochodzenie związane jest z działalnością człowieka. Nie wiadomo dlaczego powstała nad biegunami. Gdyby była związana z freonem emitowanym przez urządzenia chłodnicze powinna powstawać na różnych szerokościach geograficznych. Nie wiadomo również czy dziura ozonowa ma związek ze wzrostem zachorowań na raka skóry czy to tylko przypadkowa korelacja.
Gdzie jest choroba Creutzfeldta-Jakoba czyli gąbczaste zwyrodnienie mózgu zwane „chorobą wściekłych krów”? Wymordowano w imię tej szerzącej się rzekomo epidemii tysiące zwierząt, priony miały rozprzestrzeniać się podstępnie jak nie przymierzając koronawirus. Jedynym skutkiem tej medialnej epidemii był znaczący i trwały spadek popytu na wołowinę i apetytu na tatara w populacji z końca ubiegłego tysiąclecia. Chociaż słuchając niektórych polityków, dziennikarzy a nawet historyków idei trudno się oprzeć podejrzeniu, że faktycznie dotknęło ich gąbczaste zwyrodnienie mózgu.
Gdzie są grypy ptasie, świńskie, różnorakie? Jedynym pozytywnym posunięciem pani Kopacz w jej karierze premiera była rezygnacja z zakupu niesprawdzonej szczepionki przeciw grypie. Jej zasługi nie zmniejsza fakt, że zrobiła to  chyba przez pomyłkę. Koronawirus też zapewne okaże się efemerydą. Epidemia medialnej paniki  z nim związana będzie miała jednak poważne konsekwencje. Pod jej wpływem uchwalono przepisy dające władzom prawo do przymusowego leczenia, szczepienia i hospitalizowania czy wręcz internowania obywateli. Skąd możemy wiedzieć czy szczepionka, której zresztą jeszcze nie odkryto nie będzie miała poważniejszych skutków niż sama choroba? Ludzkość w swojej historii popełniała wiele zabójczych błędów, Oczyszczanie ryżu stało się przyczyną masowego zapadania Azjatów na chorobę beri beri. Na szczęście nie wszystkich było stać na biały czyli oczyszczony ryż, a oczyszczanie nie było przymusowe. Używanie ołowianych rur do wody uważa się za przyczynę upadku starożytnego Rzymu. Wbrew powszechnej opinii Rzymianie byli świadomi ryzyka związanego z ołowianymi rurami. Rzymski architekt Witruwiusz, którego traktat „O architekturze ksiąg dziesięć” jest cenionym źródłem wiedzy o budownictwie starożytnego Rzymu, zalecał, aby stosować rury gliniane, gdyż ołowiane mogą być szkodliwe dla zdrowia. Niestety ołowianych rur używano w wielu krajach, w tym w Polsce  jeszcze w XX w. Używanie cynowych naczyń było podobno ważniejszą niż mrozy przyczyną klęski Napoleona pod Moskwą. Lekceważenie zasad higieny lekarskiej i nieużywanie gumowych rękawiczek podczas badań było w dawnych czasach przyczyną masowych zgonów położnic na gorączkę połogową. Na szczęście niektóre kobiety rodziły w domu, bez opieki medycznej  i miały większe szanse przeżycia. Pamiętamy opowiadanie Prusa o Rozalce, którą znachorka kazała wsadzić na trzy zdrowaśki do rozpalonego pieca. Wyobraźmy sobie, ze znachorka jest ministrem zdrowia, a jej terapia zostaje uznana za zgodną z medycznymi procedurami, a co gorsza jest stosowana  przymusowo dla zapobiegania epidemii. Jeżeli ktoś uzna moje słowa  za przesadę przypomnę takie okrutne procedury medyczne jak elektrowstrząsy czy lobotomia stosowane powszechnie bez wystarczających przesłanek ich skuteczności.
Skutki teorii na temat globalnego ocieplenia, która jest taką samą teorią jak dziura ozonowa czy walka klas czyli quasi- religijną efemerydą są również tragiczne. To teorie, które dają idiotom i złoczyńcom narzędzia do terroryzowania społeczeństwa, a opłacanym za wierszówkę pożytecznym idiotom temat do wałkowania i wyolbrzymiania problemu bez racjonalnych przesłanek.
Istnieją natomiast tematy objęte bezwzględną omertą, których nie podejmuje żaden z mnożących się ostatnio  jak grzyby po deszczu dziennikarzy śledczych. Te tematy to na przykład handel narządami i przemysł transplantacyjny, handel dziećmi oraz przemysł rabowania starych i chorych samotnych osób. Trudno oprzeć się wrażeniu, że kryminogenne ustawy były pisane na zamówienie beneficjentów tych przemysłów. Te ustawy to przede wszystkim definicja śmierci mózgowej, gdzie o życiu i śmierci pacjenta decydują dwie albo trzy osoby, które mogą przecież być w zmowie albo są tak głupie że lekceważą informacje o pacjentach uznanych za zmarłych, którzy zostali wyprowadzeni ze śpiączki i uratowani przez słynnego profesora Talara. Kolejną kryminogenną ustawą jest ustawa o ochronie praw dzieci umożliwiająca ich rabowanie i sprzedawanie w trybie adopcji oraz ustawodawstwo uprawniające sądy rodzinne do przymusowego umieszczania starych i chorych ludzi w zakładach opiekuńczych gdzie są całkowicie na łasce personelu i gdzie bywają dręczeni i obrabowywani.
Omerta obejmująca różne tematy jest przyczyną pojawiania się licznych teorii spiskowych, które zawsze mnożą się w sytuacji braku rzetelnej informacji. Niektóre z teorii spiskowych potwierdziły się i nie pomogła obejmująca je omerta. Dobrym przykładem jest sprawa więzień CIA w Polsce  ulokowanych w Starych Kiejkutach, gdzie w latach 70 była tajna jednostka wojskowa, a potem ośrodek szkolenia wywiadu. Na pobliskim lotnisku w Szymanach regularnie lądował amerykański gulfstream. Informacje te zostały potwierdzone przez wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przyznającego odszkodowania więźniom CIA torturowanym w Kiejkutach.
Istnieją wreszcie takie teorie spiskowe, które jak dotąd się nie potwierdziły choć funkcjonują w świadomości zbiorowej. Dotyczą np. Katastrofy Smoleńskiej. Omerta obejmująca tę katastrofę jest tak szczelna, że z niejasnych przyczyn zabroniono krewnym ofiar informowania dziennikarzy o tym  kto kogo odwoził na lotnisko.
To wymaga wyjaśnienia jak wszystkie inne budzące wątpliwości fakty. W przeciwnym przypadku jedni będą snuli spiskowe teorie na ich temat, a inni będą je traktowali jak zwykłe strachy na Lachy.

 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2020 [11:37] - Jabe | Link:

Gorączki przychodzą i odchodzą, nie mają początku ani końca. Smoleńsk, choć miał początek, został w podobny sposób wygaszony, gdy nie był już potrzebny.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-03-2020 [11:45] - rolnik z mazur | Link:

W końcu jakiś głos rozsądku. Pzdr

 

Obrazek użytkownika izabela

21-03-2020 [12:17] - izabela | Link:

Ja tez serdecznie pozdrawiam. Jak widać podobnie definiujemy rozsądek.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-03-2020 [16:21] - Jan1797 | Link:

Chiny: wysyłają paczki życzliwości przeciwko epidemii. Do wybranych państw, czytamy tu:
http://www.rynekaptek.pl/marke...  Dalej czytamy w tym głosie nie rozsądku;
W ramach kampanii „paczek życzliwości przeciwko epidemii” niemiecka firma kurierska
DHL oferuje klientom indywidualnym możliwość tańszej wysyłki masek ochronnych i żelów
do dezynfekcji z Chin do Niemiec, W. Brytanii, USA, Kanady, Japonii i Australii.

I tylko nierozsądni zauważą; Wśród krajów objętych promocją nie ma Polski ani poważnie
dotkniętych koronawirusem Włoch, Hiszpanii czy Francji
ale to zapewne nikogo a szczególnie
autorki i rolnika, nie interesuje bo i dlaczego.
https://www.wykop.pl/link/5388...
Niemcy zatrzymują transport masek przeznaczonych dla Szwajcarii i Austrii
bez znaczenia przy dywagacjach o dziurze ozonowej, prawda :-) i nie bierzcie państwo
tego do siebie, to tylko przypadkowe skojarzenia.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-03-2020 [11:56] - Imć Waszeć | Link:

Jako uzupełnienie proponuję artykuł o grypie "hiszpance". Wtedy też największe szkody spowodował przymus państwowy przy chronicznej głupocie urzędników i funkcjonariuszy:

"Śmiercionośne lekarstwa na grypę hiszpankę" - https://tytus.edu.pl/2020/03/0...

"W 1918 roku strach przed wirusem, który zbierał śmiertelne żniwo, opanował cały świat. Nazywany wdzięcznie „hiszpanką”, pochłonął, według różnych szacunków, od 20 do 100 mln istnień ludzkich. Żadne z dostępnych badań nie wskazują jednak, jaki odsetek chorych zmarł na skutek zaaplikowanej kuracji leczniczej. (...)
Oprócz szalejącego wirusa śmiercionośne okazywały się także niektóre metody walki z nim. I to wcale nie te podejmowane przez znachorów, lecz realizowane w majestacie obowiązujących nauk medycznych. Światła prababka, która postanowiła z przypadkiem hiszpańskiej grypy stwierdzonym w rodzinie udać się do kliniki w Warszawie, mogła skazać swojego bliskiego na uczestniczenie w swoistych eksperymentach, prowadzonych w najlepszej wierze przez doktorów medycyny stosujących terapie polecane przez rodzimych i zagranicznych kolegów po fachu. (...)
dożylnym podawaniem kamfory czy strychniny (...)
wytwarzaniem tzw. ropni sztucznych, zastrzykując podskórnie w okolice brzucha lub uda od 2 do 15 ctm3 terpentyny (...)
Puszczanie krwi, które na przestrzeni dziejów przeniosło w zaświaty niejednego pacjenta, było ciągle jeszcze polecanym sposobem walki z grypą. (...)
stosowanie lewatyw, środków przeczyszczających na bazie trującej rtęci czy rakotwórczej fenoloftaleiny."

PS: Brrr. Parafrazując pewnego dr przypominam niezbyt kumatym, że mój post dotyczy ekonomii, prawa i polityki, a nie literalnie medycyny. ;)

Obrazek użytkownika izabela

21-03-2020 [12:26] - izabela | Link:

Przede wszystkim prawa. Przymusowe szczepienie ludzi niesprawdzoną szczepionką wydaje mi się jednym z największych zagrożeń. Zagrożeń prawnych nie medycznych.

Obrazek użytkownika kaliszanin

21-03-2020 [12:46] - kaliszanin | Link:

można zaryzykować twierdzenie, że tym większy będzie przymus stosowania szczepionki im bardziej nie będzie ona sprawdzona.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-03-2020 [13:22] - Imć Waszeć | Link:

Tu nie chodzi o tę konkretną szczepionkę na tego konkretnego wirusa, tylko o spodziewane ułatwienie przepychania butem wszystkich możliwych szczepionek na wszystkie realne i fikcyjne zagrożenia pod pozorem "ratowania Planety"... *tfu* to znaczy ratowania społeczeństwa albo gospodarki. To ten sam case. Chodzi o pojawiający się niepokojący trend ułatwiający "pracę" urzędasom półgłówkom i politykom debilom. Już kilka miesięcy temu zwróciłem uwagę na niepokojące zachowanie otoczenia premiera w sytuacji "realnego" "zagrożenia" (celowo w uszach). Reakcją na jakiegoś pojedynczego pajaca prującego przez przejścia dla pieszych, którego jakimś cudem dotąd nie widziała ani policja ani nawet miejscowi "oczy w oknie zza paprotki" dla właściwego jemu miejsca lokalizacji i/lub żerowania za kasą, była niemal delegalizacja zawodu kierowcy, a przynajmniej poważne podporządkowanie ich zachowań widzi-mi-się każdego pieszego. W ten sposób kierowca przestawał być w pewnym sensie jedynym właścicielem samochodu, bo wystarczyłoby, żeby jakiś wesołek lub denat chciał sobie posurfować na masce, a władza odbierałaby prawa do samochodu kierowcy. Tymczasem kompletnie nic nie zrobili w sprawie odbierania uprawnień siejącym śmierć, zgorszenie i kalectwo cielebrytom z polszewii. Dali za to pretekst czerwonej kaście do wkurzania i montowania puczu. Można sobie teraz wyobrazić, że jakiś cielebryta z wyborczej (np. ten co się pastował szuwaksem na murzyna albo lepił z wafelków) przebierze się teraz w habit i będzie chodził z krzyżem po ulicach i "pocieszał owieczki w godzinie próby" sepleniąc, parskając i plując im mimochodem w twarze z bliskiej odległości. Gdyby nastały rządy jurgieltniczej zmiany, byłby to oczywisty pretekst nie tyle do zatrzymywania się przed zakonnikami i proboszczami "w przewidzianej przepisami odległości", ale wręcz do delegalizacji zakonów w Polsce. Kreatywność kadry nierządniczej, kształconej przez komuchów i marksistów jest przecież bezkresna jak plany ZSRR.

Obrazek użytkownika izabela

21-03-2020 [14:17] - izabela | Link:

Dokładnie o to mi  chodziło ale Pan to precyzyjnie ujął.Na przykład przestępstwa przeciw dzieciom, które powinny być surowo  karane, (ale psychopaty nie odstraszy jak wiadomo żadna kara) stały się pretekstem do ubezwłasnowolnienia rodziców. Nawet podniesienie głosu może zaowocować donosem sąsiadów i odebraniem dziecka, a potem sprzedaniem go jakimś autentycznym psychopatom. Jak w Pucku. Nazywa się to przekazaniem do pieczy zastępczej i  robi się to oczywiście dla dobra tego dziecka. Podobnie bywało w przypadku bałaganu w domu - przysłowiowych muszek owocówek czy okruchów na stole. Otóż niezbywalnym  prawem człowieka - twierdzę- jest posiadanie muszek owocówek w domu, a dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Dobra zmiana ograniczyła odrobinę proceder zarabiania na cudzych dzieciach albo realizowania niespełnionego instynktu macierzyńskiego kosztem dzieci komuś ukradzionych.  Lekarze też często się mylą. Pediatrzy nakazujący w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku karmienie trzymiesięcznych niemowląt rosołkami ze zmielonym mięsem a co  gorsza wzbogacanymi żółtkiem kurzego jaja są odpowiedzialni za epidemię uczuleń wśród obecnych czterdziestolatków.Nie zauważyłam aby ktoś z nich poczuwał się do winy, a potrafili straszyć rodziców sądem rodzinnym. Hospitalizowane dzieci były siłą wyrywane rodzicom i często pozbawiane z nimi kontaktu.  To na szczęście się zmieniło, wróciła moda na karmienie piersią, za to dzieci są przymusowo szczepione, a liczba tych przymusowych szczepień rośnie.  Plany regulatorów naszego życia są bez granic.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-03-2020 [14:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

Strachy wynikają najczęściej z oszukiwania społeczeństwa. Na przykład takiego https://twitter.com/DSzczotkow...
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-03-2020 [15:39] - Pani Anna | Link:

Dziękuję Pani za głos rozsądku, jak zwykle zresztą. Plusy dodatnie z tej powszechnej paranoi są takie, że wyczyszczono wreszcie wózki sklepowe i wszelkie poręcze oraz przyciski, a z tego, że z półek poznikało głównie mydło i papier toaletowy należy wnioskować, że większość populacji chyba wreszcie pojęła do czego wymienione artykuły służą i zaczęła ich używać.

Obrazek użytkownika kaliszanin

21-03-2020 [17:28] - kaliszanin | Link:

no nie wiem Pani Anno bo jak się u mnie we firmie dwóch wózkowych dowiedziało, że wystawiony płyn do mycia rąk ma 75% to zaczęło podejrzanie często obchodzić tę flaszeczkę...

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-03-2020 [17:55] - Pani Anna | Link:

@kaliszanin
No tu mnie Pan zagiął, chociaż ja raczej miałam na myśli zwykłe mydło, takie, jakiego zawsze było w bród...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-03-2020 [17:22] - NASZ_HENRY | Link:

W czasie pandemii najśmieszniejsze jest to, że jedyna skuteczna metoda zwalczania koronawirusa - kwarantanna pochodzi ze średniowiecza ☺

Obrazek użytkownika kaliszanin

21-03-2020 [17:47] - kaliszanin | Link:

strach pomyśleć jakby gdzieś znaleźli jakąś czarownicę...

Obrazek użytkownika mmisiek

21-03-2020 [19:21] - mmisiek | Link:

Dobrze przeczytać coś mądrego.
Historia nauki, w tym medycyny, jest pełna najprzeróżniejszych bzdur wyrządzających często potężne szkody i nieszczęścia. Już choćby zwykły rozsądek nakazuje aby zachować tu ostrożność.
Dzisiejszy problem jest natomiast taki, że jeszcze nigdy władza nie miała takich środków inwigilacji i przymusu aby te wszystkie "ostatnie krzyki nauki" masowo wdrażać. To znacznie bardziej niebezpieczne od brzytwy w rękach małpy.

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2020 [20:52] - Jabe | Link:

Tak, przy tym wirus to żadna plaga, najwyżej zdziesiątkuje.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-03-2020 [19:50] - Trotelreiner | Link:

Szanowna Pani...zadedykuję Pani dwa,pozornie nie na temat komentarze,cytaty.
1.Omerta...to sycylijska...kulturowo zakorzeniona specyfika,pochodząca jeszcze od  Horacego--[Quintus Horatius Flaccus] jak on tłumaczył,co to jest tajemnica:
  "Tajemnica jest wtedy i tylko wtedy,gdy o czymś wie tylko jedna osoba.Gdy o czymś wiedzą już dwie osoby...to nie ma tajemnicy"
2.Kiedyś Einsteina zapytano na konferencji prasowej,czy wierzy,że gdzies w Kosmosie istnieje wyższa cywilizacja od naszej?
-  Tak...wierzę,bo z teorii prawdopodobieństwa to wynika.
-Jeżeli istnieje ta wysoko rozwinieta cywilizacja,to dlaczego nie nawiąże z nami kontaktu?
--Właśnie dlatego...
Odpowiedź Einsteina była niezrozumiała dla niektórych....właśnie dlatego :-))

Ukłony...

 

Obrazek użytkownika izabela

21-03-2020 [22:04] - izabela | Link:

Używam terminu omerta we współczesnym znaczeniu słownikowym. Omerta to przede wszystkim  mafijna sycylijska  zmowa milczenia, nieformalne prawo sycylijskie zabraniające członkowi mafii informowania o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości – sędziów, prokuratorów i policji. Metaforycznie oznacza zmowę milczenia we wszelkich strukturach  nieformalnych,które powiązane omertą nieuchronnie grawitują w stronę gangu. Na przykład omerta dotycząca rozmów w Magdalence stawia jej uczestników w dwuznacznej sytuacji. są podejrzewani o zmowę we własnym interesie przeciwko społeczeństwu. Mafia to więcej niż jedna osoba. Nie chodzi o to ile osób wie lecz ile powie i co ich za to spotka.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-03-2020 [08:40] - Trotelreiner | Link:

Pani Izo.
Już 13 lat mieszkam w Syrakuzach na Sycylii...musiałem sie "zaprzyjaźnić" z sąsiadami i sąsiadami sąsiadów...:-))
Ale miałem trochę łackiej śliwowicy i "pejsachówki' ,tak,że na trzeci dzień...niektórzy już zaczęli wracać do teraźniejszości.
Żona wzięła do spółki gabinet stomatologiczny,a ja tyram w Bari na Uniwersytecie.
Trochę daleko od domu...ale w piątek już jestem w domu.

Widok z okna...siedzi trzech starszych facetów przy stoliku...kawa juz zimna,parę butelek wina...i się nie odzywają do siebie...trzy godziny milczą...żeby przypadkiem czegoś
nie chlapnąć....to już miasto,portowe,turyści,handlarze,ruch od rana do rana...miasto nie spi...ci starsi panowie nie mają żadnych tajemniczych wiadomości,ale nigdy,nic nie wiadomo....bo może złamią COŚ o czym nie wiedzą? Lepiej nic nie mówić....omertę maja w genach.

A mafia? Owszem jest. Całe Lazurowe Wybrzeże...włoskie,francuskie,hiszpańskie....to mafia...tylko jakaś dziwna...wsie gawariat pa ruski.
To oficerowie KGB,GRU...i czort znajet czto jeszczio...wille stzreżone przez ochroniarzy z karabinami ....JAWNIE...mury na 3 metry...kamery i prąd na drutach kolczastych.
O nich Pani pisała? :-))

A nasza omerta...np. o Magdalence i Smoleńsku...żadna omerta...walizka z dolarami otwiera nawet te super tajne/poufne...najwyżej kogoś potem potrąci samochód
albo wyskoczą przez okno,albo nie zgaszą silnika w garażu...ale to mniej niż zero wypadków...pieniądz to też załatwia.

Ciao madame...:-))
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-03-2020 [08:43] - Trotelreiner | Link:

I.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-03-2020 [02:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Na pobliskim lotnisku w Szymanach regularnie lądował amerykański gulfstream. Informacje te zostały potwierdzone przez wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przyznającego odszkodowania więźniom CIA torturowanym w Kiejkutach."
No kto by pomyślał. Pani Izabela powołująca się na Strasburg, lewacką ostoję w sercu Europy. Pamiętać będę.

Obrazek użytkownika angela

22-03-2020 [08:02] - angela | Link:

A ja Szumowskiemu wierzę,  że nam krzywdy nie zrobi. On  w mlodosci z matką Teresą z Kalkuty pracował . A tacy ludzie są bardzo wiarygodni.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-03-2020 [10:32] - Kazimierz Kozio... | Link:

https://informationisbeautiful...

suche dane statystyczne zebrane m.in. z who, the lancet - pozwola na wyciagniecie interesujacych wnioskow samodzielnie, bez podpowiedzi zmanipulowanch wyrobnikow mediow. wymowna jest zestawienie w ostaniej tabeli obrazujace burze mediow zmobilizowana do covid19 w porownaniu do poprzednich akcji nie tak owocnych

Obrazek użytkownika Zunrin

22-03-2020 [16:15] - Zunrin | Link:

Co do nie-zakupu szczepionki za czasów świńskiej grypy, to waham się między dwoma teoriami: że albo nie mieliśmy na to pieniędzy albo nie potrafiono załatwić ich zakupu...

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [17:56] - Marek1taki | Link:

I niech tak zostanie. Primum non nocere.
Mniej terapii immunosupresyjnych u chorych w czasie obecnej epidemii to dla chorych zarówno utrata potencjalnych korzyści zdrowotnych jak i brak ryzyka powikłań,
w tym ryzyka śmiertelnego przebiegu obecnie nam panującego w koronie monarchy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2020 [18:14] - Marek1taki | Link:

"Na szczęście nie wszystkich było stać na biały czyli oczyszczony ryż, a oczyszczanie nie było przymusowe."
To dotyczy też refundacji leczenia, bo przymus nie musi być bezpośredni. Wystarczy, że decyzja o finansowaniu leczenia zostaje przeniesiona z pacjenta na urzędnika. Możliwość samofinansowania zmniejsza się albo staje się nierealna.
Jako nieludzką odbieramy sytuację, w której brakuje respiratorów dla wszystkich potrzebujących. To skrajne i dotyczy sytuacji, w której zawiadywanie tą terapią przez państwo jest uzasadnione. Ten sam mechanizm działa jednak w wypadku innych terapii refundowanych i regulowanych przez państwo, czyli pozbawia swobody zakupu niełuskanego ryźu taniej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-03-2020 [00:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Na szczęście nie wszystkich było stać na biały czyli oczyszczony ryż, a oczyszczanie nie było przymusowe."

Nie przywiązywałbym wielkiej wagi do news'ów Pani Izabeli.
Tak się składa, że beri-beri była chorobą biedoty.
W miarę zamożni mieli zróżnicowaną dietę i dzięki temu bez względu jaki ryż konsumowali dostarczali organizmowi tiaminę czyli witaminę B1.
Biedota kupowała  najczęściej właśnie ryż biały.
Czynnikiem decydującym była ilość opału niezbędnego do uzyskania  postaci konsumpcyjnej ryżu. Ryż niełuskany wymaga 30 - 50 minut obróbki cieplnej, białemu wystarczy od 10 do 15'.
Biały ryż, nawet niedogotowany da się zjeść, skonsumowanie niedogotowanego niełuskanego, wymaga daleko idącego samozaparcia.
Nawet w gospodarstwach chłopskich opłacało się ryż łuskać z wyżej opisanych powodów.

Ale w sumie po kiego dzwona, wiedza na temat papu na Daleki Wschodzie, potrzebna jest Lepszemu Sortowi...?

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-03-2020 [19:47] - Marek1taki | Link:

To ciekawa uwaga choć zjadliwa.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-03-2020 [09:23] - Kazimierz Kozio... | Link:

wlasciciwie to wszystko sa wciaz cwiczenia w przejmowaniu totalnej kontroli nad spoleczenstwem 3 dekady XXI w. tak zeby masy mniej lub bardziej potulnie zaakcepowaly wspolczeny kaganiec.
rodzina koronawirusow znana jest medykom i wirusologom od dzisiatkow lat jako jeden z czynnikow wywołujących sezonowe przeziębienia; z badań przeglądowych przeciwciał wynika, że większość ludzi przebyła w swoim życiu infekcję koronawirusami zapewne nie wiedzac ze taka byla przyczyna ich choroby(Collier, Oxford 2001 ↓, s. 135). na przestrzeni ostanich kilkunastu lat bylo wiele prob, wszystkie malo udane ale jak widac wnioski zostaly wyciagniete i tym razem kampania covid-19 zaskoczyla. czy ktos jeszcze pamieta np. probe odpalenia paniki zika wirusowej w okresie olimpiady w rio de janeiro 4 lata temu? w 2019 juz wiedziano gdzie i w jakim okresie roku nalezy odpalic bombe informacyjna. 
trzeba bylo miedzy innymi w ciagu paru lat przysponsorowac dostep do mediow spolecznosciowych ale zafundowanie smartfonow biedakom z dostepem socjalnym do globalnej sieci i przeprogramowanie otumanionych mas na wyzbycie sie resztek wolnosci - wszystko to szybko zbilansuje sie sponsorom. teraz juz pikus maly zeby pozbyc sie gotowki, nastepny pikus zeby pozbyc sie bankomatow i terminali platniczych dotykowych na rzecz danych biometrycznych z kamer inwigilacyjnych i kolejny pikus: zycie niewolnika tak zostanie ulatwione przez "dobrowolne" zachipowanie ze poki nie bedzie przymusu to przynajmniej bedzie passe przyznawanie sie do posiadania gotowki i materialnego ID w kieszeni.
wlasciwie przesterzeganie kwarantanny i egzekwowanie jej przez nadzorce jest fikcja ale tak nie bedzie jezeli osoby poddane kwarantannie zostana zaobraczkowane i kontrolowane przez wspolczene metody inwigilacji - i tak ta zabawa musi sie rozegrac wkrotce z powszechnym poparciem otumanionych mas.
RCC byl potencjalnie spora przeszkoda ale jak widac kilka lat wystarczylo zeby zniweczyc 2 tysiacletnia opoke. przeniesienie kultu do internetu rozwiazuje problem a wygaszanie kosciola rekami hierarchii - chapeau bas dla architektow wojny o nowy wspanialy swiat. moj arcypasterz dekretami wygasil wszystkie nabozenstwa wielkopostne ale pod dekret o dyspensie z niedzielnej mszy sw, nie zalapuje sie pinewaz nie kwalifikuje sie do zadnej grupy dyspensowanej w tym "- osobom, które czują obawę przed zarażeniem".

a wy(my) wszyscy kontestatorzy juz jestescie na listach proskrypcyjnych i bedzie was mozna wyeliminowac z dostepu do globalnej sieci jedna komenda