Wkrótce Dexit i upadek Niemiec

Czy możliwe jest wyjście Niemiec z UE? A co, jeśli zrobią to, żeby się ratować? Już widzę, jak niektórzy uśmiechają się z politowaniem. Przestrzegam, że teksty napisane przez ekonomistę należy przeczytać bez uprzedzeń, a dopiero potem oceniać.

Zacznę może od przykładu, pozornie bez związku. Ma jakiś człowiek całkiem nowy dom, który wybudował za jakieś pieniądze. W pewnym momencie postanawia ten dom zburzyć i za porównywalne pieniądze wybudować inny, w tym samym miejscu. Jaki będzie koszt tego domu? Czyż nie razy dwa?

A w jakiej sytuacji są Niemcy? Zbudowali przemysł motoryzacyjny na konwencjonalne napędy, która to inwestycja się nie zwróciła. Świat, a nawet sami Niemcy rozwijają samochody elektryczne. Kogo, jak kogo, ale Niemców stać na takie inwestycje. Tylko ten akapit wyżej, gdzie kolejny dom, w miejsce obecnego, kosztuje razy dwa. Z kosztem produkcji samochodów będzie/jest podobnie, gdzie ten wyprodukowany w Niemczech jest dwa razy droższy. Z kim więc chcą wygrać konkurencję?

Niemcy wybudowały przemysł maszynowy i dostarczają całemu światu maszyny oraz urządzenia do produkcji wszystkiego. Nagle świat przestawia się na robotyzację i urządzenia dla nowoczesnego przemysłu, chociażby do produkcji samochodów elektrycznych. Druk 3D zabiera pracę dla wielu firm, które używały niemieckich maszyn do produkcji.

Niemiecki system bankowy w ruinie, a trójka czołowych banków, to bankruci sztucznie utrzymywani przy życiu. Kapitalizacja Deutsche Bank jest porównywalna z PKO BP. Nowa „religia”, wiatraki, kładą przemysł stalowy oraz niszczą tradycyjną motoryzację.

Już widać gwóźdź do niemieckiej trumny!
A jednak, epidemia koronowirusa istotnie przyśpieszyła to, co nieuniknione. Istotne, dodatkowe osłabienie przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego.

Dexit?
Niemcy spróbują się ratować, a ich ostatnią „linią obrony” będzie przywrócenie mechanizmów walutowych. Mówiąc wprost, będzie to wystąpienie ze strefy EURO, a w konsekwencji, z UE. Wcześniej spróbują zmusić Polskę do przyjęcia wspólnej waluty, bo to wydrenowałoby wszelki kapitał z Polski, a firmy musiałyby przenieść się na Zachód, głównie do Niemiec. To by ich uratowało, a Polska zostałaby zniszczona na zawsze. Obecne ataki na Polskę i „sponsoring” antypolskich partii oraz polityków ma ten plan urealnić.

Konsekwencje dla Polski.
Niemcy są dla Polski ważnym partnerem gospodarczym. Po okresie turbulencji i uderzenia w polską gospodarkę, nastąpi odrodzenie. Wystarczy wytrzymać jeszcze trochę, a firmy z Niemiec zaczną uciekać do innych krajów, w tym do Polski. Absolutnie nie wolno nam przyjmować EURO. Niemcy nie rozpoczną konwencjonalnej wojny z Polską, celem uratowania się, a to ze względu na nasz sojusz z USA.

Polecane artykuły:
https://naszeblogi.pl/53176-upadek-niemiec-blizszy-niz-mozna-sie-spodziewac

https://naszeblogi.pl/46196-scisle-jawna-tajemnica-niemiec-jadro-polityki

https://www.marketscreener.com/news/Shades-of-Detroit-Germany-s-auto-heartlands-in-peril-as-golden-age-fades--30010183/

I najważniejszy powód:
https://naszeblogi.pl/63063-tak-upadna-niemcy-i-zachod-nie-potrzeba-wojny

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maxilampus

19-02-2020 [21:02] - maxilampus | Link:

Co to jest ?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-02-2020 [21:42] - RinoCeronte | Link:

To jest napad ;-)

Obrazek użytkownika maxilampus

19-02-2020 [22:04] - maxilampus | Link:

nie mam kasy przy sobie..nie pamietam swojego PIN :-))

Obrazek użytkownika mjk1

19-02-2020 [23:59] - mjk1 | Link:

Szanowny Autorze. W lipcu 2016 roku popełnił Pan wpis, do którego adres wkleił pod dzisiejszymi wypocinami. Przekonywał Pan wtedy, że Niemcy już za chwilę upadną a przyczyni się do tego nieuchronne bankructwo Deutsche Banku. Napisałem Panu wtedy, że ani Niemcy ani Deutsche Bank nie upadnie i dokładnie to uzasadniłem. Poradziłem też Panu, aby przestał brać to, co bierze, bo Panu szkodzi. Minęło trzy i pól roku i okazało się, że to ja miałem rację a Pan znów niestety wrócił do nałogu. Może tym razem zamiast polemiki poda Pan przybliżoną datę tego upadku. Przygotujemy szampana, którego wtedy otworzymy. Któryś z nas tym dniu na pewno będzie miał rację i wcale nie jest wykluczone, że nie będzie nim Pan. Okazja będzie więc podwójna, pańska radość i mój smutek, albo znów odwrotnie. Na pewno jednak nikt z nas na tym nic nie straci a dobry humor pozostanie. Zapewniam Pana, że na mojej twarzy na pewno.      
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-02-2020 [07:57] - piastolsztyn | Link:

Myli Szanowny Pan "za chwilę" z plutonem egzekucyjnym. Ani ja, ani nikt myślący nie widzi teraz totalnej katastrofy. Ale osoby myślące widzą proces przyczynowo-skutkowy i zwykła matematykę. Każdy myślący i jako tako znający matematykę, potrafi wyciągać wnioski. Jedno pytanie, czy Pan do takiej kategorii osób należysz, czy może fanatyzm ideologiczny jest tu przeszkodą. Nie mnie oceniać.

Obrazek użytkownika angela

20-02-2020 [07:11] - angela | Link:

I  znów.... ,  "Kto mieczem wojuje.... .
A w Polsce juz nie ma  ryszawego "dobroczyncy", żeby wywalić 30 mld,  dla ratowania strefy euro,  w której to strefie  Polski nie było. 
Jakoś nie bylo jazgotu,  i nikt o onkologii nawet nie pomyślał. 
A teraz wychodzi taki "chórek", do kamery, "było to 5 lat temu zrobic" , TO BYŁO ZROBIC.
Raptem się wszyscy za ustawy wzięli,  tylko szkoda że jak sami mogli się wykazać,  to ustaw nie pisali.
Dajcie Rządowi  rzadzic, a nie pakujecie się z brudnymi buciorami  na pokoje. 
Pa Biedroń przynajmniej szczery,  jasno wyłuskał, że chodzi mu tylko o własny.... interes.

Obrazek użytkownika maxilampus

20-02-2020 [10:57] - maxilampus | Link:

No w koncu Angela napisala cos rzeczywiscie merytorycznego..! gratuluje !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2020 [11:38] - rolnik z mazur | Link:

Niemcy tą unię wymyślili, żeby frajerów łupić. Teraz po brexicie nikt im nie jest w stanie przeszkodzić.  Po co mają wychodzić skoro są głównymi beneficjentami unii? Polacy min. na ich dobrobyt zap... To co kolega pisze o niemieckich bankach świadczy tylko o tym,że  nie rozumie pan jak ten system działa. Na studiach tego nie uczą. Nie ma co robić czytelnikom zbędnych nadziei co do rychłego upadku Niemiec. Skutki dla Europy i dla nas byłyby katastroficzne. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

20-02-2020 [12:07] - maxilampus | Link:

.."Niemcy tą unię wymyślili, żeby frajerów łupić"..
Krotko i tresciwie,kolego :-))
Lokalne "elity polityczne" danego dnia o tym doskonale wiedza..Ich glownym  zadaniem jest uspakajanie i pacyfikowanie  lupionych tubylcow..
Za Tuska uzywali versji "Hard core" ...ale to nie dzialalo, bo tubylcy zaczeli sie szwendac po ulicach i przychodzily im do glowy paly debowe..Wiec szybko zrobili maly "adjustment" na "soft approche"..ktory uspokoil nieco sytuacje..Jak ich znam z pewnoscia juz wymyslili jakis "software" do sterowania "mainframe".:-)) .Pzdr

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-02-2020 [12:46] - piastolsztyn | Link:

Doskonale wiem, jak działają banki. Dlatego UE uchwaliła prawo, że jak co, banktsterzy mają prawo uwłaszczyć się na pieniądzach klientów.  Banki, to tylko dokładka, ale artykuł koncentruje się na kosztach nowego przemysłu, gdy niesplacił się stary. Niemców stać na budowę nowego, ale wszystko to, co wyprodukują, będzie kosztować razy dwa i to jest ten problem. Stary przemysł można zbankrutować, ale załatwi się w ten sposób banki. Precyzyjniej, banki przejmą pieniądze klientów i zbankrutują obywatele. Czy wtedy niemiecki ordung powstrzyma ich przed buntem?

I jaka perspektywa czasowa? Koronawirus przyspieszył wydarzenia. UE istnieje, póki Niemcy na niej pasożytują. Jeśli to się skończy i trzeba będzie się ratować, to porzucenie EUR o jest ostatnią linia obrony. Potężny stary przemysł jest za potężny, nawet dla Niemiec i tylko zniszczenie Polski, poprzez narzucenie EUR może ich uratować, a nas zniszczyć.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2020 [15:16] - rolnik z mazur | Link:

Poszczególne banki mogą splajtować ale w systemie pieniądza dłużnego nie ma to większego znaczenia. Kapitał własny banków to w porywach 2,5% sumy bilansowej tylko. Pzdr