Gowin winien klęski PiS w Senacie

Przyczyn przegranej jest wiele, ale jedną można nazwać po imieniu: Gowin. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak ludzie na karcie kandydatów do Senatu szukali przedstawiciela PiS i nie znaleźli. Większość wyborców PiS nie wie, że komitet PRAWICA, to partyjka Gowina wchodząca w skład PiS. Mało tego, na żadnym plakacie partii Gowina nie dostrzegłem, że jest z PiS. Ludzie wybierali losowo, w większej części innego kandydata, niż PRAWICA. Gowin stworzył problem i sam jest jego częścią. Osobną nazwę partii forsuje się wtedy i tylko wtedy, jeśli chce się mieć niezależną partię. Czy ten rząd dotrwa do końca kadencji, z tak niewiernym sojusznikiem?

Wspomnę o pysze i pogardzie. W 2005r. poszedłem do siedziby PiS w Olsztynie, przy ul. Dąbrowszczaków z trzema tematami i które od następnego rana szły codziennie, przez ok. 3,5 tygodnia. W 2007r. nie było z kim rozmawiać - pogarda i pycha - bo "oni" wiedzą lepiej co i jak, więc wynik znamy. Długie 8 lat rządów PO-PSL, gdzie po pierwszej klęsce zrozumiano, że trzeba zmienić strategię. Tu sięgnięto do mojej publicystyki z gotowym programem społeczno-gospodarczym i to dało zwycięstwo. Następnie Pani Szydło konsekwentnie ten program realizowała. Wywalono Panią Premier i gdyby nie Pan Kaczyński, byłoby jak za PO-PSL. Suma sumarum, w 2019r. znowu nie było z kim porozmawiać. Telefony odbierali asystenci, którzy żądali, aby propozycje przekazać im, a oni przekażą je dalej, oczywiście, jako swoje. Na taki nr nie zgodziłem się i propozycje częściowo opisałem otwartym tekstem, w mojej publicystyce.

Zaraz pojawią się wyzwiska mitoman, megaloman i inne. Gardźcie dalej i cieszcie się, że nie chcę zostać politykiem, więcej dla co niektórych z Was, ale na jak długo?

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

14-10-2019 [20:15] - mmisiek | Link:

Skoro to Pana program był cały czas realizowany to wielka szkoda, że nie dopisał Pan do niego kwestii repolonizacji mediów. Gdyby nie to przeoczenie to Polska i polska scena polityczna mogłyby dzisiaj wyglądać całkiem inaczej.

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [21:03] - Jabe | Link:

Gdyby wszystkie szczekały unisono, byłoby lepiej?

Obrazek użytkownika mmisiek

14-10-2019 [22:26] - mmisiek | Link:

Nie pisałem o pisizacji tylko polonizacji, różnica zasadnicza.

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [22:44] - Jabe | Link:

Nauczka z telewizją państwową jest taka, że PiS inaczej nie umie – dwa w jednym. Stąd mój błąd.

Obrazek użytkownika mmisiek

15-10-2019 [17:11] - mmisiek | Link:

Niezupełnie. Obecna sytuacja w dużej mierze wynika z nienormalnego kształtu rynku medialnego w Polsce i TVP pełni tu praktycznie  rolę równoważnika dla jawnie antypolskich szczujni. Postawienie tego wszystkiego z głowy na nogi powinno było priorytetem od pierwszego dnia po wyborach, ale tam chyba nikt takich prostych rzeczy za dobrze nie pojmuje.

Obrazek użytkownika Jabe

15-10-2019 [19:20] - Jabe | Link:

Nie równoważnika, bo jest jeszcze większą szczujnią. Więcej tego samego. Jak powiedziałem, gdyby PiS zrealizował Pański scenariusz, wszystkie szczujnie szczekałyby unisono. Tubylcom dalej robiono by wodę z mózgu.

Sojusznik zresztą nie pozwoli na takie rzeczy. W realizacji podstawowego celu obecna sytuacja jest optymalna, bo w sprawach ważnych będzie cisza, a wrzawa wiecznej świętej wojny spełni rolę maskującą.

Jaki miałby być cel „postawienia wszystkiego na nogi”? Jesteśmy kolonią, niech się metropolia martwi.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-10-2019 [00:01] - paparazzi | Link:

80% szczeka przeciw Polsce 20% różnie w tym disco-polo TVP. Wprowadzić takie prawo jakie jest prawo prasowe jest w Niemczech.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-10-2019 [20:21] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Córka mi przysłała zdjęcie baneru Gowina: olbrzym!,dwa piętra!
"Jarosław Gowin,ostatni na liście PiS do Sejmu". Kraków.
No to gdzie faktycznie kandydował???

Obrazek użytkownika piastolsztyn

14-10-2019 [20:56] - piastolsztyn | Link:

Do Sejmu nie było komitetów lokalnych i całe szczęście, bo Wyborcy przeczytali by PRAWICA i by się bujali w obłokach. Co innego Senat i okręgi jednomandatowe, gdzie można było zarejestrować oddzielną nazwę, jak w Olsztynie, ale podejrzewam, że w innych miastach również. Co najmniej kilka mandatów  do Senatu zostało utraconych w ten sposób.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-10-2019 [20:34] - AŁTORYDET | Link:

Powiem szczerze - zgłupiałem i nie wiem co o tym myśleć. Może żle to ująłem - boję się o tym myśleć. 
Pozdowienia. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [22:54] - Jabe | Link:

Komitet Prawica zarejestrowała Prawica Rzeczypospolitej.

P.S. Faktycznie w okręgu 86 zarejestrowano komitet o tej nazwie. Tym niemniej Jarosław Gowin ma osobną partię i nie nazywa się ona Prawica (choć akurat Jarosław Gowin jest najbardziej prawicowy z tego towarzystwa, przynajmniej w deklaracjach).

Obrazek użytkownika mjk1

14-10-2019 [21:21] - mjk1 | Link:

Po co używać wyzwisk, przecież prościej powiedzieć sprawdzam. Pozwoli Pan, że spróbuję. W każdym dobrym programie gospodarczym, dobrym dla kraju i społeczeństwa, chodzi zawsze tylko o to, aby gospodarka rosła i rozwijała się a ludzie żyli na coraz wyższym poziomie. Aby społeczeństwo żyło na coraz wyższym poziomie należy tylko i wyłącznie zwiększyć jego siłę nabywczą, tego społeczeństwa siłę nabywczą. To takie sprzężenie zwrotne. Jak ludzie więcej wydadzą, to przedsiębiorstwa więcej sprzedają. Rozwija się więc gospodarka a ludzie żyją na wyższym poziomie. Rośnie więc dobrobyt w kraju. Proszę więc podać swoją autorską propozycję na zwiększenie siły nabywczej społeczeństwa. Pozdrawiam i czekam z utęsknieniem na odpowiedź.  
 

Obrazek użytkownika mjk1

15-10-2019 [10:00] - mjk1 | Link:

To co proponuje Pan w zalinkowanym artykule nie jest żadna reformą i nie rozwiązuje problemu,  odwleka tylko upadek w czasie. Proponuje Pan podnieść płace o 40% ! Dlaczego tak mało? Skoro ceny mamy zachodnie, to zarobki też powinny być zachodnie, czyli 3-4 razy wyższe niż obecnie. Proponuje Pan rozwiązanie problemu wprowadzeniem ustawowego zwiększenia płac. Skąd jednak wziąć na to środki, skoro z dalszej części pańskiego artykułu wynika, że przedsiębiorcy (pracodawcy) nie są w stanie tego sfinansować. Jeżeli nie przedsiębiorcy to kto?
Załóżmy więc, że płace zrównujemy z niemieckimi i udział płac w naszym PKB wynosi teraz nie 35% a 51%. Sytuacja na pewno się poprawiła. Polacy są w stanie więcej kupić a gospodarka więcej sprzedać. Dalej jednak nie są w stanie wykupić 49% produkcji! Jeżeli cała produkcja nie zostanie sprzedana, gospodarka nie zbilansuje się, upadnie a pracownicy znów stracą pracę. Jak więc sprzedać te 49% PKB lub skąd wziąć na to środki?       
 

Obrazek użytkownika tricolour

14-10-2019 [21:58] - tricolour | Link:

Ha ha ha...

Miala byc wygrana 80% a Konfederacja miala dostac 1,5% bo tak wyliczył wielki ekonom i skoro mowi, to tak jest. Hahaha.

Tymczasem w sejmie ledwo, ledwo. Większość konstytucyjna to juz milczenie grobowe, senat poszedl sie....

To nie Gowin jest winny.  

Obrazek użytkownika Losek

14-10-2019 [23:33] - Losek | Link:

Dokładnie. Wszyscy inni sa winni... 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-10-2019 [09:39] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, nie bez powodu nie kontaktowałem się z PiS i proszę mi uwierzyć, nie było z kim.

Przytyki, a czesto inwektywy, mnie nie ruszają, skoro sam o sobie używam określeń: "nikt z nikad, nigdy i nigdzie". Nie chce władzy, profitów, a jedyne, czego chcę, to zrobić coś dla ludzi. Jedyne, czego nie osiągnąłem, to pomysły, ktore czynią ludzi niezaleznymi od polityków wszelakich opcji i ich woli. 

Rozważałem napisanie przed wyborami artykułu z fizyki na najwyzszym poziomie, często na granicy SF, ale do Kogo bym to pisał? 

Na tę chwilę jedyne, czego mogę chcieć, to dożyć do wieku emerytalnego w zdrowiu, przynajmniej jako takim i zająć się stosownymi eksperymentami. 

I jeszcze jedno, spróbuję wprowadzić najważniejszy pomysł, uniezalezniajacy ludzi od polityków. 

Obrazek użytkownika mjk1

15-10-2019 [10:12] - mjk1 | Link:

Interesuje mnie zarówno ten artykuł z fizyki, jak i pomysł na uniezależnienie się od polityków. Proszę pisać, chętnie podyskutuję.   
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-10-2019 [11:32] - NASZ_HENRY | Link:

To dwóch czytelników już Pan ma ;-)
 

Obrazek użytkownika Losek

15-10-2019 [17:14] - Losek | Link:

Pan w moim komentarzu widzi jakieś przytyki, albo inwektywy???

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-10-2019 [09:19] - NASZ_HENRY | Link:

Liczyć trzeba umieć

Prognozy  z dn. 11 października ­– suma błędów dla wszystkich komitetów w %
*Autorska prognoza Nasz_Henry – 5,3%
Średnia sondażowni ­wg MP – 9,21%
Autorska prognoza Marcin Palade – 11,1%
Trzeba było płacić za sondaże, jak ja prognozowałem lepiej i ostatni raz gratis
* https://naszeblogi.pl/54458-teraz-juz-czteroglowy-antypis
** https://twitter.com/MarcinPalade

Na PiS do Senatu oddano 44,71% głosów czyli więcej niż do Sejmu.  O wyniku zadecydował głównie sposób liczenia głosów.
 

Obrazek użytkownika Francik

15-10-2019 [14:58] - Francik | Link:

Szanowny Pan nie wie o czym pisze. W Olsztynie PiS nie wystawił własnego kandydata do Senatu a popierał panią Staroń. Komitet Prawica nie ma nic wspólnego z Gowinem, to inicjatywa związana z Markiem Jurkiem. Partia Gowina to Porozumienie - co prawda też na P :). Kto zdecydował, że PiS nie wystawił własnego kandydata do Senatu w Olsztynie trzeba pewnie pytać na Nowogrodzkiej. Tam też powinni się zastanowić czy to był dobry pomysł. Za guwiniątkami nie przepadam, ale pańska niekompetencja jest porażająca - obwinianie kogoś o klęskę wyborczą na podstawie zgodności pierwszej litery w nazwie partii. Przypisywanie sobie zasług w opracowaniu programu rządu to też niezły kabaret.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-10-2019 [17:32] - Anna Borycka | Link:

Gowin przyczyną klęski PiS w Senacie???

Ja bardzo cenię sobie Pańskie analizy, ale tym razem powiem krótko: PUDŁO!
Przyczyną nie klęski, ale brak większości  w Senacie, bo mimo to PiS wybory do Senatu wygrał, była zmiana taktyki wyborczej prze sitwę. PiS tego nie odczytał i nie zmienił swojej taktyki. PiS popełnił błąd wysyłając do UE  niektóre swoje lokomotywy wyborcze - to jest główna przyczyna, że w Senacie nie ma większości. Gowin to margines, tylko z PiS coś znaczy - i chyba wreszcie to zrozumiał?

Obrazek użytkownika Jabe

15-10-2019 [18:14] - Jabe | Link:

Jarosław Gowin gwarantuje większość. Jeśli powie, żeby prezes wyprał kota, w godzinę kot będzie się suszył na sznurku. Dlatego nie wykluczałbym poszerzenia obozu patriotycznego o PSL. Oni mają kadry, które tęsknią do dobrej zmiany.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-10-2019 [20:36] - piastolsztyn | Link:

Czytam i czytam i może rzeczywiście pudło, ale dlaczego ludzie nie wiedzieli o porozumieniu z Panią Staroń?

Pozdrawiam