Teraz już czterogłowy antyPiS

1. W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej, w sytuacji kiedy badania opinii publicznej pokazują wyraźną przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi czteroma blokami partii politycznych, widać wyraźną promocję ostatniego z nich czyli Konfederacji, a po stronie opozycyjnej pojawiły się nawet zapowiedzi możliwej koalicji z tym ugrupowaniem po wyborach.

W ostatnich tygodniach w programach publicystycznych komercyjnych stacji radiowych i telewizyjnych, gremialnie pojawiają przedstawiciele Konfederacji, którzy są wręcz hołubieni przez prowadzących.

Ba pojawiły się wypowiedzi zarówno po stronie totalnej opozycji (Sławomir Neuman), jak i po stronie Konfederacji (Janusz Korwin-Mikke), że po wyborach możliwe jest utworzenie rządu „ratunku narodowego” jak go nazwał pierwszy z wymienionych polityków w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych.

2. Wcześniej forsowano po stronie opozycyjnej koalicję trójgłową, a więc Koalicja Obywatelska z Platformą na czele, blok lewicowy tworzony pod patronatem SLD i tzw. koalicja Polska czyli PSL z Kukiz15.

Choć po wyborach do Parlamentu Europejskiego stosunki pomiędzy tymi wcześniej wymienionymi ugrupowaniami, wyraźnie się pogorszyły, a utworzona przez nie Koalicja Europejska się rozpadła, szybko do niej wrócono.

Zawarte zostało porozumienie o wspólnym starcie do Senatu i rzeczywiście w większości okręgów jest ono przestrzegane, po stronie opozycyjnej startuje tylko jeden kandydat, który jest wspierany przez wszystkie formacje ją tworzące.

Politycy partii opozycyjnych nie atakują się wzajemnie (poza drobnymi uszczypliwościami), a przedmiotem ich zmasowanego ataku jest Prawo i Sprawiedliwość i rząd Mateusza Morawieckiego.

3. Już Koalicja Europejska była programowo bardzo trudna, na przykład przerażony oskarżeniami o udział „w tęczowej koalicji” PSL, uciekł z niej tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Teraz zapowiedzi wzbogacenia tej koalicji jeszcze o Konfederację, która w większości kwestii programowych ma inne poglądy niż pozostałe partie opozycyjne wyglądają wręcz na kuriozalne.

A jednak się pojawiły i są podtrzymywane głównie w mediach, które do tej pory czasami wręcz brutalnie zwalczały polityków należących do Konfederacji i głoszone przez nich poglądy.

4. Mimo całej swej absurdalności, pomysł czterogłowej koalicji po najbliższych wyborach parlamentarnych jest jak widać ostatnią nadzieją establishmentu i mediów wspierających opozycję na odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy.

Jeżeli bowiem po niedzielnych wyborach do Sejmu weszłoby aż 5 bloków politycznych, to nawet wynik bliski 45% dla Prawa i Sprawiedliwości, może nie dać bezwzględnej większości.

Ta determinacja po stronie opozycyjnej i przymykanie oczu i uszu nawet na poglądy głoszone przecież przez Janusza Korwin-Mikke, dobitnie pokazuje, że to nie próba „ratunku narodowego” ale próba panicznego ratunku samej Platformy i czołowych jej polityków, z których co najmniej kliku już teraz ma zarzuty prokuratorskie.

Tym bardziej po stronie Prawa i Sprawiedliwości i zwolenników naszej partii powinna trwać wręcz do 24 w najbliższy piątek bezpośrednia kampania wyborcza, zachęcająca szczególnie niezdecydowanych do pójścia na wybory i wsparcia rządzącej obecnie Zjednoczonej Prawicy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-10-2019 [08:44] - Jabe | Link:

Skoro zadał sobie Pan trud, przekroczenie progu przez Konfederację jest realne. To cieszy – prawica byłaby w parlamencie!

Janusz Korwin-Mikke jest bardziej publicystą niż politykiem, ale wie, że trzeba mieć warianty alternatywne. Gdyby powiedział, że tylko PiS, okazałby się równie nieudolny, jak nasz rząd w relacjach z USA i UE.

Politycy partii opozycyjnych nie atakują się wzajemnie [...], a przedmiotem ich zmasowanego ataku jest Prawo i Sprawiedliwość i rząd Mateusza Morawieckiego. – Utyskuje Pan, że opozycja w ogóle istnieje, bo opozycja z natury rzeczy atakuje ugrupowanie rządzące. Polskim paradoksem jest zmasowany atak rządzących na (wszelką) opozycję. Widocznie rząd odwraca uwagę, bo nie za bardzo ma się czym pochwalić.

Teraz zapowiedzi wzbogacenia [Koalicji Europejskiej] jeszcze o Konfederację, która w większości kwestii programowych ma inne poglądy niż pozostałe partie opozycyjne wyglądają wręcz na kuriozalne. – Zatem kłamie Pan kuriozalnie.

próba panicznego ratunku samej Platformy i czołowych jej polityków, z których co najmniej kliku już teraz ma zarzuty prokuratorskie. – No bez żartów proszę.

Rzekome promowanie Konfederacji przez komercyjne stacje radiowe i telewizyjne sprowadza się zapewne do zdjęcia blokady informacyjnej wobec prawicy. Ta blokada jest szczelna w przypadku mediów rządowych. Był nawet proces o kłamliwe zamilczanie niewygodnej dla pseudoprawicy konkurencji.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-10-2019 [08:50] - NASZ_HENRY | Link:

*******************************
Nie tylko sejm ale i senat wiszą na Konfederacji:
Uśrednione prognozy:

SEJM
PiS-44,7%
POKO-26,9%
SLD-13,1%
PSL-6,9%
KONFEDERACJA-5,3%
Inne opcje-3,1%

plus/minus – 3%
SENAT
PiS – 54 mandaty
 plus/minus -5 mandatów
Wskazują, że 13 wszystko się może zdarzyć ;-)