Kogo my mamy za prezydenta?

1. Prezydent Komorowski udzielił obszernego wywiadu portalowi Onet.pl, którym po raz kolejny potwierdził jak jest bezwzględny i cyniczny.
Wprawdzie Komorowski niezmiennie prowadzi w rankingu zaufania do polityków, (około 70% zaufania) ale nie wynika to z jego specjalnych osiągnięć na jakimkolwiek polu, tylko raczej z nie angażowania się w kontrowersyjne decyzje i ze specjalnej ochrony jaką ma zapewnioną w mediach.
Nawet jego inicjatywa legislacyjna polegająca na wprowadzeniu poważnych ograniczeń w ustawie o zgromadzeniach, wręcz godząca w podstawowe wolności obywatelskie, była w mediach przedstawiona tak, jakby było to przedsięwzięcie rządowe albo poselskie, które prezydent tylko podpisuje wręcz jako „notariusz”, a więc nie ma z tym nic wspólnego.
To właśnie ta osłona medialna pozwala Komorowskiemu, opowiadać rzeczy, które aż biją po uszach niespójnością i sprzecznościami ale nikt z „niezależnych” dziennikarzy prowadzących z nim wywiady, nawet się na ten temat nie zająknie.
2. Tak było i w tym wywiadzie, prezydent Komorowski mówi, „że nie powinniśmy obchodzić rocznic stanu wojennego bo to hańba narodowa” ale ten fakt nie przeszkodził mu jakiś czas temu autora tej hańby - gen. Jaruzelskiego, zaprosić na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i głęboko się przed nim skłonić podczas uroczystego powitania.
Jednocześnie jakby od niechcenia wypowiada słowa, które jednoznacznie mają wskazać, że lider PiS-u wcale nie był walczącym opozycjonistą w latach 80-tych poprzedniego stulecia (zgodnie z instrukcją z szafy Lesiaka z 1993 roku, że J. Kaczyński nie był internowany bo był mało znaczącym działaczem).
Mówi tak o demonstracji organizowanej przez PiS w dniu 13 grudnia „rozumiem, że ktoś się spóźnił o kilkadziesiąt lat. Demonstracje antyrządowe w imię walki o wolność miały sens w okresie stanu wojennego. Warto pamiętać, że wtedy nie wszyscy wychodzili na ulicę, nie wszyscy ryzykowali, więc zapewne muszą dzisiaj nadrabiać zaległości z tamtych lat”.
Mówi to choć doskonale wie, że internecie od jakiegoś czasu funkcjonuje choćby oświadczenie Marka Nowickiego szefa Komitetu Helsińskiego (w 1989 roku przekształconego w Helsińską Fundację Praw Człowieka), że Jarosław Kaczyński był jednym z jego założycieli w 1982 roku i jedną z najaktywniejszych postaci (między innymi jednym za autorów słynnego raportu o łamaniu praw człowieka w Polsce, który był prezentowany na madryckiej konferencji OBWE w 1983 r).
3. Drugim wątkiem, który porusza w sposób niezwykle cyniczny, prezydent Komorowski jest katastrofa Smoleńska. Stwierdza zdecydowanie, „że wszystkie teorie o zamachu w Smoleńsku, uważa za błędne i szkodliwe”. I dalej „ ten nieszczęsny artykuł w Rzeczpospolitej, winien być przestrogą i sygnałem ostrzegawczym dla polityków i dziennikarzy”.
Mówi to, choć zapewne zna wypowiedź szefa Prokuratury Wojskowej płk. Artymiaka, który na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości przyznał, że detektory w Smoleńsku wykryły trotyl na szczątkach samolotu, czym obnażył polityczne inspiracje wcześniejszej konferencji prasowej prokuratora Szeląga, na której ze swadą zaprzeczał, że nic takiego w Smoleńsku nie wykryto.
Mówi o nieszczęsnym artykule, choć doskonale wie, że był to artykuł prawdziwy i za tę prawdę po interwencji rzecznika rządu Pawła Grasia u właściciela Grzegorza Hajdarowicza zwolnieni zostali nie tylko dziennikarze tej gazety ale został rozwiązany ponad 20 osobowy zespół    największego opiniotwórczego tygodnika Uważam Rze.
4. Prezydent Komorowski, nie dostrzega ani ograniczeń wolności w Polsce i wyśmiewa protesty obywatelskie w tej sprawie, bez żadnych zahamowań, uczestniczy również od ponad 30 miesięcy w zamiataniu pod dywan największej tragedii dotyczącej fundamentów naszego państwa, po II wojnie światowej.
Wszystko to po raz kolejny każe postawić pytanie - kogo to my Polacy mamy za prezydenta?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

17-12-2012 [08:55] - dogard | Link:

swiadcza o niebotycznej arogancji i zaklamaniu wasala kacapskiego--to jawny szkodnik , drwiacy z prawdy historycznej i faktow zbrodniczych na NARODZIE.

Obrazek użytkownika Daf

17-12-2012 [09:14] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

to o czym Pan pisze jest powszechnie znane, dlatego przedstawiona tu przez Pana krytyka niczego nie zmieni. Powinien Pan przedstawic zatem konkretne propozycje naprawy sytuacji, oraz metody ich realizacji, np. metody bezposredniej demokracji, o ktorych Pan zapewne slyszal i ktore mozna tez i w Polsce stosowac.

A oto kilka pytan do Pana i Panskich kolegow partyjnych:

* Jakie sa konkretne propozycje PiS-u dot. naprawy Rzeczpospolitej ?
* Dlaczego PiS nie szuka bezposredniego kontaktu ze spoleczenstwem ?
* Jak interpretuje PiS pojecie konkurencji ? Czy obywatele polscy i rozne stowarzyszenia, ktore chca funkcjonariuszom PiS- u, oplacanych przeciez z pieniedzy podatnikow, bezinteresownie pomodz, bo im los Polski lezy na sercu - to konkurenci ?
* Dlaczego PiS nie bierze w udzialu w niezwykle waznej akcji w obronie TV TRWAM ?
* Dlaczego PiS nie upomina sie o "Starucha" i innych, przetrzymywanych w areszcie ?
* Dlaczego ludzie ida do polityki ?
a) Bo mozna dobrze zarobic ?
b) Mozliwosc "wladania" czyli rzadzenia ?
c) Mozliwosc dojscia do wysokich urzedow i z tym zwiazanych przywilejow ?

W oczekiwaniu Pana laskawej odpowiedzi
pozostaje z wyrazami szacunku

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

17-12-2012 [09:37] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Szanowna Pani!

Pan poseł,ktory juz zaliczył kilka partii w swoim zyciu,nie ma w zwyczaju odpisywać na komentarze.

Zalicza swoim blogiem kilka portali,od S24,poprzez NE,do naszychblogów.pl

Z wyżyn jego stanowiska,doktoratu i katedry...nie widac spoleczeństwa...nie mówiąc o niszy blogerskiej.

Ja go tu podsumowałem kilka razy,za co oberwałem od służb portalu.

Szkoda czasu na pytania...zwłaszcza takie,które Pani zadaje.

Addio---P.

Obrazek użytkownika Daf

17-12-2012 [13:01] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Te pytania moga sobie przeciez inni przeczytac - i pomyslec ! Wiem, ze p. Kuzmiuk nie odpowiada na komentarze.
To sa takie nowe polskie maniery.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika alkoan

12-11-2014 [21:40] - alkoan | Link:

Wersetem do ~~Daf pif paf :
O sobie żle, no nie mogę.
Na innym torze są wrodzy.
Tylko ja mogę zadawać pytania.
Jestem od rzucania nie od prania.
alkoan

Obrazek użytkownika alkoan

12-11-2014 [21:48] - alkoan | Link:

Wersetem :
Och ! maniery, salony, perfumy.
,,POmyślała'' kokosz w rozumie.
alkoan

Obrazek użytkownika alkoan

12-11-2014 [22:08] - alkoan | Link:

,,POlskie manierry'',łajjnem cuchnie, ,,nie myśleli''
Myślała kokosz o niedzieli, w sobotę łeb ucięli.
alkoan

Obrazek użytkownika cassiodorus

17-12-2012 [18:59] - cassiodorus | Link:

Pańska skłonność do zawężania rzuca sie w oczy ,wręcz oślepia.
Pomyliły sie panu partie co jest miernym politykierstwem .Ludzie obecni w polityce mogą trafić do więzienia,stracić całą swoja własność a nawet życie .Można w polityce stoczyć się na najnizszy szczebel egzystencjalny ,czego panu nie życzę,mozna też wznieść sę na szczyt bohaterstwa czego panu zyczę
Pańska wyliczanka to tania propaganda z początku ubiegłego stulecia
Przesyłam szczere ukłony i wyrazy sympatii

Obrazek użytkownika rob2004

19-12-2012 [10:18] - rob2004 | Link:

Szanowny Panie.

Pani Daf zadała tylko pytania.

Pana zacietrzewienia wskazuje, że nawet pytania mogą zostać uznane jako wrogie działanie sił kontrewolucyjnych.

Nie wiem o co Pan walczy ale ja walczę o Polskę wolną, silną, demokratyczną gdzie władzę sprawuje świadomy naród za pośrednictwem swoich przedstawicieli.

Jako więc jednostka tego świadomego narodu mam prawo domagać się od swoich przedstawicieli utrzymywania pewnych standarów oraz odpowiedzi na ważne pytania dotyczące spraw polskich.

Bądźmy wyborcami a nie wyznawcami.

Wierzyć mamy w Boga - polityków mamy rozliczać.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-12-2012 [09:51] - NASZ_HENRY | Link:

rezydenta, rezydenta - lokatora Pałacu Namiestnikowskiego ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

17-12-2012 [10:24] - xena2012 | Link:

blogi posła Kuźmiuka cechuje informacyjne,bezstronne podejście do polskich problemów głównie ekonomicznych.W sposób wyważony i skrótowo informuje o tym co na próżno szukać w reżimowych mediach.A że krytykuje?Widocznie nie ma co pochwalać.Pretensje jakoby poseł i PiS nie szukali dróg naprawy są doprawdt chybione.TO właśnie PiS i wyłącznie PiS prezentuje możliwości naprawy poprzez organizację debat ,spotkań i konferencji prasowych z udziałem ekspertów i prof.Glińskiego.Program naprawczy jest ,ale trzeba się nim zainteresować bez względu na to jak trudne i niestety nudne sa to problemy.Oczywiście okazujemy zainteresowanie różnym nowinkom,sensacjom,plotkom nie poświęcając czasu na sprawy o wiele ważniejsze.Blogi pana Kuźmiuka nie są dla większości atrakcyjne bo nie ma w nich sensacji,a informacje gospodarcze choćby przystępnie pisane omijamy szerokim łukiem.Zarzut ,że pan Kuźmiuk nie zniża się do odpowiedzi na komentarze,jest wręcz śmieszny i złośliwy.Każdy bloger prezentuje własne podejście,blog posła Kuźmiuka zawiera głównie warstwę informacyjną i wcale nie musi się ustosunkowywać do wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Daf

17-12-2012 [12:54] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

o ktorych tu Pani tak obszernie i bez glebszego sensu pisze - to nie ma nic wspolnego z polityka ! Partie polityczne, nawet opozycyjne, maja obowiazek SLUZENIA SPOLECZENSTWU, za to sa oplacane z pieniedzy podatnikow. A wiec, jezeli polityk cos krytykuje, to MA OBOWIAZEK przedstawic wlasciwe rozwiazanie i realizacja tego rozwiazania sie zajac. Lanie wody zdrowo myslacego czlowieka nie interesuje ! Im predzej Pani to zrozumie, tym lepiej bedzie dla Pani. Pozytecznym byloby, zajecie sie wlasna edukacja i przestac innych pouczac - do tego nie ma Pani ani prawa ani kompetencji !

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-12-2012 [15:33] - Janko Walski | Link:

przez ludzi nieznających odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące kandydata, jego publicznej aktywności ("afera marszałkowa"), poglądów, osiągnięć, prawdomówności, przeszłości, statusu materialnego (zdumiewają zasoby gotówki wpłacone do banku Palucha, jak na gołodupca latającego z bibułą i odzyskanie ich, gdy bank padł), koneksji rodzinnych. Wszyscy wiedzieli że hrabia napisał pracę magisterską z historii w tydzień bo, jak sam się chwalił, pomagał mu teść, który tę historię przeżył. Ile osób wie, że teściowie to małżeństwo resortowe z centrali bezpieki! Ile osób rozumie co to znaczy, że "resortowe" i że z centrali. Pytań jest więcej i były stawiane wielokrotnie, ale nie przez  media "zaprzyjaźnione", masowe. Komorowski nie odpowiedział na nie. (por słynne 50 pytań Aleksandra Ściosa do Komorowskiego).

Czy za prezydenta można uważać kogoś kto został wybrany przez ludzi nieznających odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące kandydata? Formalnie, tak. Tylko formalnie.

Obrazek użytkownika gralfa00aa11

28-03-2013 [11:39] - gralfa00aa11 | Link:

Chyba nie mamy za prezydenta powiatu wojny-..le w work z tych jolk-swierkow,hurra -At kino..to swierkowa jest ..pi..g a.USA,rudej PP ss soty zachod wojna, komora z orfana,Salcia Tate, nie pole ,dom im,a z piotrowymi do..garbatych ? Starej ekipe na pewno chodzi o mikolajczykowcow,Swierczewskich,Jankowskich,o Zerro piotrowskie takim,nie rewizje,osady. Czyli synom i corkom ekipe- grand zero,w smieci z chmielewskim Odes October. O pierniczek z ta orfanka a la Tate,ile zyje,kielbi to odbiera cos im,o przegrane na starcie procesy takich polit sierot o ojcowizne,smierc rodziny,wyrok na wuju czy ojcu..Czy to taki prezydent, takich pp sota Swierczewskim i podobnych ?

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

11-11-2013 [06:24] - Marcus Polonus | Link:

 - tak powinien brzmieć tytuł. A mamy beznadziejną ruską kukiełkę,  niejakiego Osipa Gafajewa vel Bulu Szczynukowicza, rekordzistę świata w biegu szybkim na dystansie Sejm - Pałac, ustanowionego w godzinach rannych 4.10. 2010 i do dzis nie pobitego przez nikogo.Mamy wybitnego ortografa, który dopiero niedawno dał się przekonać,że w języku polskim nie pisze się "żont", niezwykle utalentowanego  w takich dziedzinach jak podpieprzanie kieliszka królowej, spychanie  własną dupą z jej krzesła kanclerzyny, czy też wpisywanie się z sarmacką swadą do ksiąg kondolencyjnych. A z tymi 70% - panie Kużmiuk, czy pan się wczoraj narodził??? To zero to wynik błędu ruskiego serwera, którego operator, Kostia Szmarawoz, uchlał się bimbrem, nacisnął jeden klawisz za dużo i tak już zostało. Chociaż myślę, że tak naprawdę, to i te 7% jest wynikiem rozpasania pijanego kierownika sondażowni,
Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika alkoan

31-01-2014 [18:34] - alkoan | Link:

,,Ano mamy, ano mamy.
Kukłę sąsiedzie Janie.
Ani to mówi do rzeczy.
Wszystkiemu ino przeczy.
A to,że woda spływa.
Z Bałtyku nie wypływa.
Kieliszek spija królowej.
Jej Mości,PO sposobności.
Wpierw siada,póżniej goście.
Opowiada dowcipy sprośne.
Jan na to poważnie, rzecze.
Zmyłka kosmiczną w świecie.,,

alkoan.blog.onet.pl 31-01-2014

Obrazek użytkownika alkoan

12-11-2014 [21:28] - alkoan | Link:

Do ~~Daf
Dlaczego słonie mają trąbę ?
Na wyścigach podnoszą bombę ?
A Kasia taple się w błocie ?
Prosię o picie się nie prosi ?
Kto ma intencje strzelić pif, paf ?
To ja, pytalska namolna ~~Daf !
alkoan

Obrazek użytkownika Prof bez kropki

24-01-2015 [14:37] - Prof bez kropki | Link:

Co to za pytanie?Przecież rodowody to podstawa,awansów społecznych!
A w szczególności tak,eksponowanych społecznie.
Tzw. Komorowski to wnuczek Szunykewycza,byłego koniuszego hr.Komorowskiego.
Był ten "szczunyk" odprawiony za umizgi do jednej niepełnosprawnej umysłowo
młodej damy, z rodziny Komorowskich.
Został godnie odprawiony z majątku. Na odprawę dostał niewielki majątek,
tzw.Ruską Budę.
Nie mógł sie z tym pogodzic, a że to był rok 1917 wstapił do sowietów!
Gdzie jak każdy ciemny typ,został"rewolucyjnym komisarzem"
No zaczeły się rabunki i uwłaszczenia minn.hr.Komorowskich.
Tak z parobków, powstał Komorowski!