Czy śmierć Andrzeja Leppera spowoduje polityczne trzęsienie ziemi?

1. W ostatni piątek późnym popołudniem dowiedzieliśmy się z mediów o śmierci Andrzeja Leppera, przywódcy Samoobrony, wicemarszałka Sejmu w latach 2001-2005 , a w latach 2005 -2007 wicepremiera i ministra rolnictwa.
Prawie natychmiast po odkryciu zwłok, policyjny rzecznik prasowy , poinformował o śmierci samobójczej przez powieszenie, później potwierdził to także prokurator z prokuratury okręgowej w Warszawie, choć sekcja zwłok ma się odbyć dopiero dzisiaj i dzisiaj także ma zostać wszczęte śledztwo w tej sprawie.
Także od razu pojawiły się sugestie, że Andrzej Lepper się powiesił, ze względu na kłopoty finansowe, trudne sprawy rodzinne (ciężka choroba syna), a także załamanie spowodowane wyrokiem skazującym w tzw. seksaferze (choć niedawno został on uchylony przez sąd wyższej instancji).
Najbliżsi współpracownicy ci obecni i ci sprzed kliku lat w licznych wywiadach dla mediów wprawdzie tłumaczą, że to nie mogło być samobójstwo, bo Przewodniczący Samoobrony był niezwykle mocnym i odpornym na przeciwieństwa losu człowiekiem, który do ostatniego dnia budował z nimi plany polityczne związane z nadchodzącymi wyborami, ale wersja z pierwszych godzin jest ciągle podtrzymywana zarówno przez prokuraturę jak i wiodące media.
Pojawiły się także komentarze między innymi Piotra Tymochowicza (kiedyś doradcy medialnego Andrzeja Leppera, a teraz bliskiego współpracownika Janusza Palikota), a także redaktora Żakowskiego (Polityka, TVP Info.), że bezpośrednią przyczyną śmierci było ogłoszenie projektu raportu tzw. komisji naciskowej przez jej przewodniczącego posła Andrzeja Czumę, w którym po ponad 3 lat badań stwierdza on ,że w żadnej badanej przez nią sprawie (także aferze gruntowej )nie było nacisków ówczesnej władzy na funkcjonariuszy publicznych.
2. W sobotę kij w to mrowisko wsadził redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz, który na portalu Niezależna poinformował, że w niedzielę przekaże prokuratorze taśmę z nagraniem rozmowy z Andrzejem Lepperem w której ten wymienia nazwisko osoby, która dokonała przecieku w aferze gruntowej, a także potwierdza przebieg wypadków w tej aferze ustalony przez CBA i oświadcza, że rozmawia z Sakiewiczem na ten temat, bo boi się o swoje życie.
W niedzielę redaktor Sakiewicz już o godz. 10 rano złożył zeznania w prokuraturze i dostarczył jej wspomniane nagranie ale mimo ,że w normalnym demokratycznym kraju, gdzie media są wolne, tego rodzaju informacje byłyby sensacją, to poza kilkoma portalami internetowymi i jedną telewizją informacyjną, żadne wiadomości na ten temat się nie ukazały.
W Polsacie News Sakiewicz coraz bardziej przerażonemu dziennikarzowi tłumaczył, ze Andrzej Lepper był gotowy zeznawać w prokuraturze przeciwko sobie, potwierdzając swoją winę w aferze gruntowej, że chodzi w tej sprawie o naprawdę ogromne pieniądze i że zwyczajnie bał się o swoje życie.
Na pytanie dlaczego dopiero teraz sprawę ujawnia odpowiedział, że był proszony przez szefa Samoobrony o utrzymanie tej rozmowy w tajemnicy ale skoro Andrzej Lepper nie żyje to czuje się z niej zwolniony i wręcz zobowiązany do dostarczenia wszystkich tych informacji do prokuratury.
3. Zobaczymy jak wykorzysta te informacje prokuratura i czy wątek w nich przedstawiony zostanie dokładnie zbadany. Sprawa wygląda na bardzo poważną i może dotyczyć osób z pierwszych stron gazet nie tylko tych związanych z polityką ale także z gospodarką, których nazwiska były już wymieniane przy okazji afery gruntowej.
Padają jedne po drugich powtarzane od wielu miesięcy w głównych mediach, kłamstwa dotyczące wykorzystywania prze rząd Kaczyńskiego służb i policji do walki z niewinnymi ludźmi. Najpierw wyłamał się z tego przekazu poseł Andrzej Czuma, choć natychmiast spadły na niego gromy z mainstreamowych mediów, a także od kolegów z jego partii.
Jeżeli teraz miałoby się okazać, że Andrzej Lepper narażając siebie na więzienie, chciał „sypać” w sprawie afery gruntowej, przeciekowej i być może także innych afer III RP, to ostatecznie zawaliłaby się cała misternie budowana od 3 lat konstrukcja oskarżania rządu Kaczyńskiego o wszelkie zło.
I to zwaliłaby się tuż przed wyborami, a przecież w oparciu o straszenie powrotem Kaczyńskiego do władzy, miała być oparta strategia wyborcza Platformy. Może, żeby do tego nie dopuścić , trzeba się było Andrzeja Leppera pozbyć? Czy prokuratura jest w stanie udźwignąć ciężar niezależnego śledztwa w tej sprawie?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

08-08-2011 [09:11] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

bo zama nie jest niezależna.Który niezależny a przede wszystkim kompetentny prokurator wydałby tak stanowcze oświadczenie o przyczynach śmierci jak to zrobiono teraz ? Gołym okiem widać stopień rozgrzania pana prokuratora,który nawet nie czeka na wyniki sekcji lansując z góry narzuconą tezę.Zadziwia sekcja z dwudniowym opóźnieniem choć nawet dla zwykłego telewidza oglądającego ,,Kryminalne zagadki Miami''jest jasne,jak ważne jest szybkie przeprowadzenie tej czynności.A może okaże sie ,że nie trzeba sekcji przeprowadzać,bo pan prokurator już powiedział wszystko i teraz została już tylko praca dla dziennikarzy do wmówienia ,ze winny był Kaczyński.

Obrazek użytkownika Jawa

08-08-2011 [09:31] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

Też tak uważam, już w piątek wieczorem pismak z gw. opowiadał, że to wszystko przez to, że Samoobrona weszła w koalicję z PiS-em. Jedynie jest jakaś nadzieja że te mistrnie utkane argumenty za samobójstwem zostaną pokrzyżowane przez taśmę z wywiadem przeprowadzonym ze śp. Andrzejem Lepperem.

Obrazek użytkownika wladeczek

08-08-2011 [18:13] - wladeczek (niezweryfikowany) | Link:

najlepiej powinnismy poczekac na ustalenia bratniej prokuratury ,absolutnie nie wolno prosic specjalistow z amerykanskiego wrogiego imperium

Obrazek użytkownika SC-ptyczna

08-08-2011 [09:36] - SC-ptyczna (niezweryfikowany) | Link:

To nawet nie jest śmieszne.

Przy dzisiejszych specyfikach jakie posiadają służby specjalne, to nie trzy dni, a 3 godziny po zgonie może być już za późno na badanie denata, aby cokolwiek wykryć w ciele.

(A pomysł z rusztowaniem - jeśli jest to prawda, i jest z niego dostęp do siedziby Samoobrony - jest "genialny"!)

Obrazek użytkownika zf

08-08-2011 [14:33] - zf (niezweryfikowany) | Link:

Tak więc piątkowe popołudnie to najlepsza pora na "samobójstwo", bo przecież w letni weekend nikt nie może rozpocząć śledztwa i przeprowadzić sekcji zwłok.

Obrazek użytkownika Gość

08-08-2011 [22:01] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

też tak pomyślałam ,że jakoś dziwnie wszystko wcześniej zostało ustalone, bo co by było gdyby S.P.A.Lepper powiesił się w poniedziałek np.a tak to wszystko przez weekend mogło się "ułożyć" po myśli władzy.
Wieki temu nasi magnaci też przehulali Polskę,pozwolili "przyjaciołom" rozgrabić i podzielić ziemię , tak teraz dzieje się to samo tylko z tą różnicą,że wtedy szary zwykły człowiek nie miał wpływu na decyzję Panów a dziś my sami dajemy przyzwolenie głosując na PO aby rozsprzedali nasz majątek i nasze dobra.To jest ,a raczej będzie kolejny rozbiór Polski będzie , tylko że za to odpowiedzialność będzie PO stronie nie tylko rządzących ale także tych którzy na nich głosowali- więc będzie "naród tak chciał".

Obrazek użytkownika cogito

08-08-2011 [12:48] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Pozwolę sobie pożyczyć od KaNo ten tytuł, któremu należą się prawa autorskie do niego.

"Zobaczymy jak wykorzysta te informacje prokuratura i czy wątek w nich przedstawiony zostanie dokładnie zbadany."

Widzę to tak. Taśmy gdzieś się gubią ( np. czyjś bagażnik). Nawet jeśli red. Sakiewicz ma kopie to okazuje się, że kopie nie mogą być dowodem w sprawie. Następuję aresztowanie 0 6:00 rano red Sakiewicz, dla pewności z rodziną i współpracownikami ( bo nie jest mozliwe, żeby nic nie wiedzieli w sprawie i zapewne będą mataczyć, albo ukryją dowody) za ukrywanie ważnych dowodów w sprawie bezpieczeństwa państwa. Michnik go potępi w "lub czasopismach". Potem sąd i skazanie. Opinia publiczna już wie, że red Sakiewicz jest niewiarygodnym przestępcą. Śledztwo w sprawie nagrania i przecieku oraz wszystkich możliwych odprysków zostaje umorzone z powodu nie wykrycia sprawców. Czas pokaże czy moje czarne wizje są tylko moim wymysłem.

Obrazek użytkownika Gość

08-08-2011 [22:05] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

niestety taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny,obecna władza zrobi wszystko żeby tej władzy nie oddać.

Obrazek użytkownika Ada

08-08-2011 [13:21] - Ada (niezweryfikowany) | Link:

z całą mocą. I niedługo ją wszyscy poznają...

Obrazek użytkownika Tylko SPOKOJ i BRAK PRZYZWOLENIA

08-08-2011 [17:11] - Tylko SPOKOJ i ... (niezweryfikowany) | Link:

Prokurator Seremet zdaje sobie sprawe, ze jak opadnie kurz, to ci, ktorzy odpowiadaja prawnie za podjete decyzje, pozostana na polu SAMI: SAM NA SAM Z TEMIDA, nikt im wtedy nie pomoze, chyba ze tak jak sp. Andrzejowi Lepperowi (Prawo Opadania Kurzu), ktory teraz wydaje mi sie znacznie uczciwszy i madrzejszy niz wiekszosc zaklamanych, sprzedajnych prostakow silacych sie na "mezow stanu", nie wiadomo tylko czyjego, bo napewno nie Polski.

Wiem, ze naciski musza byc ogromne, bo i afera jest jak sadze ogromnych rozmiarow. Nie wykluczam, ze Seremet takze ryzykuje zyciem cokolwiek by nie uczynil. Nie zazdroszcze mu, ale tez nikt z niego pasow nie darl, zeby zmusic go do zajecia tego stanowiska. A wydaje mi sie, ze dzisiejsza Polska, jak zaden inny kraj poza moze USA, staje sie teatrem czarno-bialym: polityczna poprawnosc szlag trafil i decyzje, ktore trzeba podejmowac, sa jaskrawo, albo czarne, albo biale. Nie sadze jednak, ze Prokurator Seremet powinien kryc sprawcow, aby przezyc. Tak, czy siak, ta afera wywroci do gory caly tzw. establishment i, ani Tusk, ani Komorowski, ani ten kto naprawde Polska trzesie, nie sa w stanie tego zatrzymac. Nawet tzw. " ataki terrorystyczne" w eykonaniu sluzb specjalnych na ksztalt nieszczesnej Norwegii. Mowi sie juz glosno, ze planowane sa w Polsce przed wyborami. Trzeba o tym mowic glosno i wszedzie i nie dac sie sprowokowac, tak jak nie dali sie sprowokowac madrzy kibice i pan Staruchowicz (mam nadzieje, ze nie pobili go za mocno, gnojki). Porzadni Polacy potrafia sie zjednoczyc dla dobra swoich dzieci i Polski i nie dac sie dalej sklocac i okradac sluzbom obcych Panstw. SPOKOJ i KONTROLA WLADZY W IMIE DOBRA NASZYCH DZIECI!

SP Andrzej Lepper jeszcze raz pokazal, ze choc z pozoru prostaczek, to jednak swoj rozum mial. Nie moga wybic do nogi calej prokuratury, a teraz jest czas na decyzje dla kazdego urzedasa, ktory ma IQ dodatnie. Powinien zdawac sobie sprawe z "Prawo Opadania Kurzu", nawet gdyby obiecali mu nie tylko gore zlota, ale caly zloty lancuch w Alpach, a moze nawet w Himalajach. Jedyna droga, to precyzyjne przestrzeganie prawa, inaczej...
Bierz przyklad ze SP. Anrzela Leppera i zabezpiecz sie: jesli cha cie utluc, to przynajmniej nie za darmo. Jestem pewna, ze na wszelki wypadek ubezpieczyl sie na zycie na bardzo wysoka sume, zabezpieczajac w ten sposob rodzine. O nia zawsze przykladnie dbal.

Niech odpoczywa w pokoju.

Obrazek użytkownika sarmata

08-08-2011 [18:36] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Budowa na kłamstwie i oszustwie państwa jest niemożliwa!

Obrazek użytkownika sarmata

08-08-2011 [18:41] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Budowa państwa na oszustwie, kłamstwie, pogardzie, nienawiści, arogancji, niesprawiedliwości jest niemożliwa! Wszystko się wali. Rodacy sięgnijcie w końcu po rozum do głowy! Nie ma zwolennika PO i PiS jest zwolennik Polski niepodległej!

Obrazek użytkownika LB-NY

08-08-2011 [19:58] - LB-NY (niezweryfikowany) | Link:

Decyzje o zamordowaniu kogos takiego jak Andrzej Lepper nie zapadaja ad hoc. To zawsze niesie pewne ryzyko, czyli Andrzej Lepper musial posiadac wiedze zagrazajaca pewnemu ukladowi i to byc moze nie tylko na terenie Polski. Trzeba pamietac, ze byla to osoba z reguly dosc dobrze poinformowana. Dlatego wiedza, ktora posiadal byla bardziej zabojcza niz ewentualne konsekwencje zabojstwa.
Pytanie czy wplynie to na stan umyslow ludzi wierzacych w PO jak Arab w brode proroka? Z tego co wiadomo z doswiadczen swiatowych ten, kto raz uwierzyl w brode proroka tej wiary pozbyc sie nie jest w stanie.
Zatem, zeby w Polsce powstal earthquake z tego powodu sprawe trzeba wyciagnac na forum przynajmniej europejskie a jeszcze lepiej amerykanskie, gdzie wszystkie takie dzialania podciagane sa pod pojecie terroryzmu, ktore w tym kraju dziala jak plachta na byka.
A dodatkowo trzeba pamietac, ze main donkeys sa tutaj traktowani nad wyraz pogardliwie.

Obrazek użytkownika Gość

08-08-2011 [20:46] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam nadzieje,ze tasmy z nagrana rozmowy czy tez wywiadu sa w posiadniu pana red,Sakiewicza i odpowiednio zabezpieczone.A zostaly odsluchane i skopiowane przez organ wladzy.

Obrazek użytkownika bolko1

09-08-2011 [17:31] - bolko1 (niezweryfikowany) | Link:

idiotą i zabezpieczył swoje dowody winy, obciążające trójpartyjnych "POlityków"w kilku co najmniej miejscach.Dziś w dobie ksero żaden problem powielic coś aż tak ważnego.Ci co zabili pana Andrzeja POpełnili wielkie głupstwo.Pan Lepper martwy jest bardziej groźny dla nich niż żywy. Z żywym, małpie móżdżki, mogli sie dogadac, coś ugrac dla siebie a z martwym-nic.Ale to też jast dowód jak pewnie i beskarnie "oni"POczynają,się czują w POlsce.No i "prokuratura"wszczyna śledztwo w tak ważnej sprawie PO 3-ech dniach,zabito przecież wice premiera,Kolejnym faktem istnienia zmowy milczenia, nie tylko w sprawie zamachu stanu w Smoleńsku jest "sekcja"zwłok PO 3-ech dniach-to już bezprawie nie kpina.A telewizory i POzytywne "rządzącym"media?Nic tylko dopatrują się wszystkiego co jest najdalsze od prawdy,którą,tak so myślę niedługo wszyscy poznamy.Jeszcze jeden fakt o którym warto napoisac:pamietam jak pan A.L. z trybuny sejmowej pytał mafiosów o ich przekręty,panów:D.tuska,L.Milera,J.Szmajdzińskiego,Płażyńskiego,Pawlaka i olechowskiego a może i Olszewskiego o w różny sPOsób uzyskane przez nich dochody, ale najbardziej zdziwiło,zaskoczyło,zwaliło z nóg mnie "ostrzerzenie"a raczej groźba "marszałka sejmu"pana M.Borowskiego o konsekwencjach jakie czekają pana A.L. za ujawnione fakty.Gdyby to był Polski marszałek sejmu to powiedział by panu A.L. proszę o te dokumenty,zabespieczam je na poczet dowodów w sprawie.A co zrobił sowiecki marszałek?A no straszył człowieka,który dociekał prawdy.W jakim kraju żyjemy i teraz nie dziwne,że młodzi ludzie widząc takie przekręty,naciski POlityków na organa władzy,lekarzy uciekają z tego mafijnie zarządzanego kraju.

Obrazek użytkownika Gość

10-08-2011 [15:23] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

To z pewnością ledwo czubek lodowej góry, jaką jest korupcja i degrengolada naszej politycznej kasty " nietykalnych". W konsekwencji doprowadzają oni do apatii wyborców i pełnej znieczulicy na politykę .
To bardzo niebezpieczne i szkodliwe społecznie

Obrazek użytkownika gralfa00aa11

28-03-2013 [11:22] - gralfa00aa11 | Link:

Smierc A Leppera jest jakas konsekwencja ,stala u ekipy. Chocby tylko przez ataki osmieszania,seksualna afere,ktora uwazam zostala wymyslona.Zmian nie bedzie skoro jak bruk z kocich lbow robi sie ciagle cos bez przeszkod wiekszych zawsze. Podobnie Donaldinium na krogulcach wrzesniowych-a ci zdecydowanie gorzej maja od lat wielu. Albo stary ubaw,albo inna motywacja- nie stosu polskich skor na ruska fure- przeamerykanskiego sportu. I tam,i tu sa rozni. W US tez sa antyhitlerowscy,wrzesniowi,tacy-nie Piotrusiowi Ode,Donaldowi porachunkow Mlyna Zlotego ruskiego katynskiego grabarza "swiata" starego z wojenkami jego.