Kogo tu szanować a kogo potępiać?

„Potępiamy grzech a nie grzesznika” to  obowiązująca wykładnia Pisma Świętego używana nieodmiennie w pedagogice wstydu jaką stosuje Gazeta Wyborcza wobec naszego  przypadkowego społeczeństwa. Nasi wychowawcy powołują się na ogół w swych wywodach na Św. Augustyna. Tymczasem Św. Augustyn powiada: „Przypuszczam, że przykazanie to oznacza, iż powinniśmy zawsze jak najlepiej interpretować działania, które wydają się wątpliwe, domyślać się,  z jakim dobrym zamysłem zostały wykonane. Ale w odniesieniu do takich, których nie można w żaden sposób ocenić dobrze, jak cudzołóstwo, bluźnierstwo itp., On pozwala nam osądzać. Pochopnym byłoby jednak osądzać czyny, które mogły być dokonane w dobrym lub złym celu, a szczególnie pochopnym byłoby ich potępianie”.
Według potocznej wykładni szacunek przysługuje każdemu człowiekowi nawet temu którego poglądy nam nie odpowiadają. A czy również temu, który nas okradł albo usiłował zamordować? Trudno zresztą o większy repertuar nonsensów niż wypowiadane przy okazji prowokacji w Białymstoku. To nie prawda, że nie podlegamy ocenie. Każdy z nas jest i będzie oceniany i to bynajmniej nie tylko na Sądzie Ostatecznym. Jest oceniany przez nauczycieli, egzaminatorów, sądy powszechne a nawet w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej do pracy. Blondynka w todze odbiera dziecko matce, która ma zbyt wysoki według jej standardów body mass index. Blondynka w todze nie mówi: „ nie podoba mi się zjawisko otyłości” pozostawiając rodzinę w spokoju.  Na podstawie umownego  wskaźnika otyłości ocenia ona kwalifikacje kobiety do zajmowania się własnym dzieckiem. Ocenia i krytykuje tę konkretną kobietę, a nie zjawisko otyłości jako takie.
Dla mnie sprawa jest  jasna.  Chodzi o to żeby ocena była wyłącznie instytucjonalna, do oceniania ma prawo wyłącznie państwo poprzez swoje instytucje. Zwykły człowiek zobowiązany jest natomiast okazywać należyty stosunek nawet złodziejowi i prostytutce i mordercy. Co więcej, penalizacji podlega nie tylko negatywny stosunek do osób homoseksualnych lecz nawet negatywny stosunek do LGBT, a przecież to jest zjawisko, a nie konkretny człowiek, to grzech który potępiać podobno mamy prawo.   
Naiwnością jest sądzić, że można zwalczać fałszywą czy zbrodniczą ideologię drogą dyskusji światopoglądowej. Przeciwnicy marksizmu nie akceptowali przecież przede wszystkim jego praktycznej realizacji –mordów, tortur rabunku prywatnej własności, upadku nauki i kultury, zapaści semantycznej. Czy gdy nas mordowano powinniśmy okazywać oprawcom szacunek? Z marksizmem walczyli żołnierze wyklęci w lasach.  Nie mieli oni okazji ani zamiaru z nikim dyskutować na temat teoretycznych założeń marksizmu. Nikt też nie zamierzał z nimi dyskutować. Kula w tył czaszki był to podstawowy argument enkawudzistów. Czy należało odnosić się do nich z szacunkiem?.
Obecnie sąd w Toruniu wdraża postępowanie o ograniczenie praw rodzicielskich tylko dlatego, ze dziecko nazwało banderowców bandytami. A kim był Bandera, Świętym Pańskim? Czy rodzina poety z Liceum Krzemienieckiego Zygmunta Rumla rozerwanego przez banderowców końmi powinna okazywać oprawcom szacunek? Poza tym gdyby dziecko mówiło nawet, że światem rządzą zielone ludziki nie może to być podstawą do ograniczania praw rodzicielskich. Być może dla wysokiego sądu Bandera jest bohaterem. Być może wysoki sąd jest potomkiem banderowców. To są podziały- przyznaję- trudne do przezwyciężenia. Jednak dlaczego wysoki sąd ma prawo oceniać żyjących ludzi, konkretnych rodziców i ich zdolności wychowawcze, a ci rodzice nie mają prawa ocenić nieżyjącego od dawna Bandery, nie mają prawa nawet do oceny historycznej. Okaże się wkrótce, że nie będzie wolno nazwać zbrodniarzami Hitlera i Stalina, bo jako jednostkom ludzkim należy się im szacunek.
Trzeba zrozumieć, że bez Hitlera nie byłoby hitleryzmu, a bez Stalina stalinizmu. Zbrodnicze jednostki tworzą zbrodnicze systemy, a zbrodnicze systemy prowokują, wręcz zmuszają społeczeństwa do popełniania  zbrodni. Hitleryzm czy stalinizm nie są to nieuchronne etapy rozwojowe dziejów, to nie prawda, że gdyby nie narodził się Hitler ktoś inny podjąłby w tej chwili dziejowej jego zadanie. Do zbrodni totalitaryzmu doprowadziło nie tylko zubożenie społeczeństwa niemieckiego i jego upokorzenie przegraną I Wojną Światową czy też imperialne tęsknoty Rosjan. Niemały udział w tych zbrodniach miały indywidualne cechy Hitlera i Stalina. Dlatego mamy prawo oceniać Stalina i Hitlera, mamy prawo nazywać ich zbrodniarzami i wariatami, nie mamy obowiązku ich szanować.
Nakłania się wszystkich do zaprzestania wojny w przestrzeni symbolicznej.  Gazeta Polska została skarcona za przekreślenie tęczy którą zmonopolizowały jako swój symbol środowiska LGBT. Nie ma tu jednak za grosz symetrii. Znieważanie symboli chrześcijańskich, wagina niesiona w charakterze monstrancji nie spotykają się z karą i potępieniem. Mamy nie znieważać wrogich nam symboli, mamy szanować ludzi którzy wdrażają albo usiłują wdrażać niebezpieczne ideologie. Czy mamy szanować również bandziorów, którzy pobili w Szczecinie księdza nie zgadzającego się na profanację kościoła?
Totalitarny system politycznej poprawności jest wrogiem prawdy. Nie pozwala nam -wbrew deklaracjom- posiadać i wyrażać własnych poglądów. A prawo do oceny ludzi i zdarzeń przyznaje tylko instytucjom.
Nie mam zamiaru polemizować z ideologią LGBT. Szkodami mi czasu na zapoznawanie się z jej szczegółami. Nie życzę sobie na ulicy mego miasta rozebranych świntuchów z piórem w tyłku. Przymusowe ich oglądanie traktuję jako molestowanie oraz epatowanie pornografią. Nie życzę sobie żeby moim wnukom czytała bajeczki jakaś ohydna drag queen. Nie życzę sobie deprawowania ich przez przyzwyczajanie do brzydoty rozpasania i nie panowania nad własną zboczoną fizjologią. Nie widzę żadnego powodu abym miała okazywać szacunek takiej drag queen. Niech mi się nie pcha przed oczy. W zaciszu swego domu może sobie robić co tylko chce ale nie ma prawa obrażać mnie pokazując swoją brzydotę.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-08-2019 [09:00] - Trotelreiner | Link:

Witam Panią!
"Przypadkowe społeczeństwo"----dawno nie słyszałem,ani nie widziałem tego określenia...już jest nieaktualne.
Nigdzie na świecie już nie ma społeczeństw,ani narodów/Narodów!
Jeżeli nie nazwać jakichś plemion w dżungli amazońskiej lub  pigmejów w Środkowej Afryce.

Jest totalnie wszystko wymieszane,powstały "rasy" ,których nawet hodowcy psów sobie nie wyobrażali.
W USA....miszung,w Europie jeszcze większy dzięki Merkel i temu pajacowi z Francji.

U nas.."wtymkraju".już nie ma społeczeństwa...zostało zatomizowane w grudniu 1981...i już sie nie odrodziło...chamstwo,agresja i nienawiść w oczach...skrzywione usta i nawet
dziewczynki 8-letnie tak klną na ulicy,że ...no właśnie.
Naród/naród...zapomnijmy o tej nazwie...bo już nie ma narodu...nie mówiąc o Narodzie!!

Jest tłum idiotów,sterowany przez niemieckie media i Jacka Kurskiego...."disco--polo" ,lans swojej osoby i słupki".
Juz tu nawet wczoraj pisałem,że Kurski to największy błąd Kaczyńskiego.

Dzicz,troglodyci i homo de Altamira...pismo obrazkowe,bo o ortografii nie mają pojęcia...dzicz...wystarczy zobaczyć co się dzieje na ulicach,w samochodach,na chodnikach...
Policja łapie 2000 pijanych "kierowców" w weekend...A ILU NIE ŁAPIE???

Moja żona jeździ samochodem po prawie całej Eurpie...na granicy "tegokraju" wysiada...i za  Chiny nie będzie jechała po szosach,ani tych....które sa u nas nazywane autostradami!!

Cytuje "Jedź se sam! Ja jestem dentystką,a nie psychiatrą...ty się tego uczyłeś...masz kółko i bez dyskusji...bo Ci zrobię przegląd".

PS.Podobno jakis "poseł" postulował,żeby nasi obywatele....mieli dostęp do broni palnej bez zezwolenia...albo idiota...albo brał w łapę od zakładów pogrzebowych!
PPS.Dopiero III WŚ [podobno] wyczyści ten świat....i po 40000 latach...powstanie nowe społeczeństwo,Naród na razie z karaluchów,szczurów i ryb głębokowodnych...bo tylko
one przeżyją.

Miłego weekendu :-))

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2019 [14:08] - Pani Anna | Link:

Trotelreiner, od czytania pana komentarzy aż bolą oczy i człowiek musi się mimowolnie zastanawiać nad stanem pańskiego umysłu.
 Żonie proponowałabym może jakiś porządny kurs jazdy? Mam poważne wątpliwości, czy szanowna małżonka faktycznie jeździ samochodem "po całej Europie", bo gdyby tak było, to miałaby tę watpliwą przyjemność spotkać na drodze młodych, śniadych, brodatych mężczyzn o zamulonym spojrzeniu w podrasowanych pseudosportowych autach. Po takim spotkaniu, zapewniam - człowiek z ulgą przekracza granicę na Odrze. Wiem coś o tym, bo ja też jeżdżę "po Europie" i po Polsce również.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-08-2019 [15:42] - Trotelreiner | Link:

Proszę sobie darować rozważania na stanem mojego umysłu...od tego są inni,a oni na pewno lepiej sie na tym znają...co obrazuje moje miejsce pracy i zarobki.
Żona zrobiła wszystkie kursy doszkalające...jazde po lodzie,po śniegu po wodzie i wygrała nawet konkurs jazdy ekstremalnej z "samcami alfa" u nas...:-))
Tak,że spokojna głowa....pani Anno [rewanżuję sie pani małą literą...kwestia kultury ]
A od pied noire z dywanikiem w bagażniku...gorsi są kierowcy panów z ruskiej mafii...czyli różnych służb...ze specnazem na czele...tam nie ma przepisów...jadą 4 SUW-y
200km/h i kto nie ucieknie...ten nie zyje....nawet nie popatrzą w lusterko wsteczne...a policja....nie widzi,nie słyszy i nic nie mówi...też chcą życ.

PS.Zawsze mi pani odpowiada atakiem ad personam....czy w "tymkraju" wszyscy tak mają?

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2019 [18:51] - Pani Anna | Link:

Trotelreiner odpowiadanie panu w ogóle mija się z celem, a pańskie  tyrady na temat "tenkraju" i ludzi tę krainę zamieszkujacych tylko to potwierdzają. 
Poczucie wyższości i chęć afiszowania się ze swoimi tzw. osiagnieciami chrakterystyczna dla pasierbiewicza i co niektórych troli. Kogo na litość obchdza pańskie "zarobki", a dla pewności dodam, że prawdziwe pieniadze lubią ciszę... Tak widać, że NB spełniaja funkcje teapeutyczne i może dobrze?
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-08-2019 [19:51] - Trotelreiner | Link:

Pani Anna 18.51
"Trotelreiner odpowiadanie panu w ogóle mija się z celem,"---koniec cytatu.
A zatem proszę sie juz wiecej nie męczyć...do pani nic nie dociera...dalej atak ad personam...przykro mi to napisać do kobiety...ale będzie pani źle postrzegana
na moim blogu...
Addio

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-08-2019 [20:52] - Pani Anna | Link:

Trotelreiner, spokojna pańska rozczochrona, ja na pańskiego bloga w ogóle nie zaglądam - szkoda czasu i atłasu.

Obrazek użytkownika Francik

26-08-2019 [14:30] - Francik | Link:

Kolejny "Prawdziwy patriota" nienawidzący Polski i Polaków. Jeśli Polacy to tacy idioci, to co pan powie o Francuzach, którzy sobie wybrali takiego Macrona, a teraz płaczą,  że mają paliwo droższe niż w Niemczech. A co o Niemcach, którzy karnie głosują na Angelę zapraszającą kolejne tabuny nachodźców na niemiecki socjal itp. itd. Ostatnio przejechałem Niemcy i Francję w te i nazad, nie zauważyłem, by kierowcy byli tam bardziej kulturalni niż w Polsce. Częstym zjawiskiem jest zmienianie pasów "na chama" bez oglądania się na innych, co w efekcie skutkuje co najmniej stłuczkami i korkami na autostradach (korki to w Niemczech normalne zjawisko). Chwile grozy przeżyłem, gdy "porządni niemieccy kierowcy" podczas ulewy zasuwali na autostradzie  z gazem do dechy - bo przecież nie ma ograniczeń. Modliłem się, żeby któryś gamoń nie wpadł w poślizg, bo byłby Stau na kilka godzin. Podobno jest pan socjologiem, ale coś ta pana wiedza socjologiczna bardzo wybiórcza.

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-08-2019 [15:47] - Pani Anna | Link:

Francik
Ciesze sie, ze pan takze odniosl sie do komentarza tego typa, ktory tak lubi pluc i opluwac Polske i Polakow (co prawda jestesmy na blogu Pani Izabeli i troche to jest nie na temat, ale ja tez juz nerwowo nie wytrzymalam belkotu tego "Patrioty"), ktory najwyrazniej ma problem z prowadzeniem auta, tak po prostu. Niemcy jedynie maja bardzo dobra infrastrukture, drogi i autostrady - na ktorych nota bene trwaja niekonczace sie remonty, ktore znacznie utrudniaja jazde i powoduja wielokilometrowe korki oraz auta w dobrym stanie technicznym - dla samochodow starszych niz 2lata obowiazkowy przeglad techniczny TUV co dwa lata...
Ta ich rzekoma wysoka kultura jazdy wynika z wytresowania, ktoremu Niemcy sa poddawani regularnie od malego, do tego dochodzi drakonski system mandatow i grzywien za najmniesze wykroczenia. Kamerki na 70% skrzyzowan, fotoradary w kazdym mozliwym miejscu, w promieniu 8km od mojego miejsca zamieszkania naliczylam 10... Jezeli jakis pechowiec straci prawo jazdy, to spokojnie moze sie przesiadac na rower do konca zycia, bo tacy kierowcy sa kierowani na psychotesty, ktorych z zasady NIKT nie zdaje. To jest cala tajemnica tej rzekomej "wysokiej kultury".
Kiepski refleks, do tego mnostwo kierowcow roznego koloru i pochodzenia, ktorym nigdy sie nie spieszy sprawia, ze wystarczy maly deszczyk nie mowiac o sniegu, a oni sa calkiem pogubieni i cale miasto po prostu stoi. Nie wiem jak ktos moze twierdzic, ze "jezdzi po calej Europie" i tego nie wiedziec. (Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze dorywczo z nieswojego komputera i nie moge zmienic jezyka).

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-08-2019 [09:06] - Marek1taki | Link:

Hipokryzja "nie oceniania" jest znamieniem lewości.  Tak w życiu prywatnym jak i publicznym.
Nie od dziś mamy do czynienia z sakralizacją ideologii marksistowskiej i pokrewnych:
"Świeckie instytucje wiernie głoszą formę panteizmu, a ich „święte Graale”, ideologia LGBTQ i prawa do aborcji, uważane są za święte i nie można ich krytykować. Przekonywał, że instytucje religijne, takie jak katolickie uniwersytety, propagują zasady oparte na boskości. - Zajmują się formacją katechetyczną – tłumaczył. - Pobożna szkoła robi dokładnie to, co robi bezbożna szkoła. Bezbożna szkoła absolutnie kształtuje uczniów, uczy ich, co cenić, a czego nie. Uczy ich, co czytać, a czego nie czytać. Uczy ich, co jest cnotliwe wg niej, a co złe - tłumaczył." Read more: http://www.pch24.pl/amerykansk...

 

Obrazek użytkownika izabela

24-08-2019 [22:12] - izabela | Link:

Ma Pan rację, polityczna poprawność jest dogmatem lewicowej wiary. Pamiętam jedyny program z panią ( bodajże) Drzyzgą, który obejrzałam. Dziennikarka przepytywała pedofila: " co czułeś gdy to robiłeś?". Każda z obecnych na sali osób zaczynała swoją wypowiedź od deklaracji: " Ja ciebie nie oceniam". To było przerażające w swej głupocie.

Obrazek użytkownika kaliszanin

24-08-2019 [23:33] - kaliszanin | Link:

co też pani pisze - dogmat jest ściśle związany z chrześcijaństwem, poza tym co to ma być ta wiara lewicowa? jest tylko i wyłącznie aktualny biznes, mówiąc wprost realizowany z rozmachem zależnym od objętości sejfu sponsora deal. przecież zaraz po zakończeniu batalii o lgbtq, klimat itp. pójdą ślepo zdobywać kolejny obszar paląc i łupiąc po drodze to co niechybnie stanie im na drodze. mają głęboko w dupie co to będzie byle hajs się zgadzał.
poza tym co to dzisiaj jest lewica a co prawica. konia z rzędem...

Obrazek użytkownika izabela

25-08-2019 [17:16] - izabela | Link:

"Dogmat" to prawda o której się nie dyskutuje, nie podważa się jej. Tak jest z zasadą nie oceniania bliźnich niezależnie od tego co zrobili. Staram się pokazać, że ocena czynu bywa nierozłącznie związana z ceną człowieka który ten czyn popełnił, co więcej nie powinniśmy się godzić na odebranie nam władzy osądzania nie tylko czynów lecz osób. Tylko dlatego ludzie którzy strzelali akowcom w tył czaszki nie ponieśli za to kary nie tylko w sensie prawnym lecz nawet towarzyskim,a odpowiedzialni za te czyny mogli być publicznie nazywani " ludźmi honoru".

Obrazek użytkownika kaliszanin

25-08-2019 [18:04] - kaliszanin | Link:

dziękuję.
nie chciałem tylko łączyć lewactwa jako takiego z czymś mającym jednak konkretne korzenie chrześcijańskie. 
a tych jak to pani łaskawie nazwała ludzi raczej bym odczłowieczał w każdym sensie tego słowa znaczeniu i na każdym kroku. łącznie z tym towarzyskim kremem.

Obrazek użytkownika stachu

24-08-2019 [16:04] - stachu | Link:

To przypomina czasy  Lutra , tzw Reformacji, hulaj  dusza piekła nie ma, co ciekawe ,, postępowy,,  Luter uznał dzieła Kopernika ,,O obrotach ciał niebieskich ,,za herezję

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-08-2019 [18:51] - RinoCeronte | Link:

Ten Pan ma rację... Ludzie w pewnym momencie dostali "małpiego rozumu" i już raczej jest za późno by to jakoś zwalczyć. Nie będę przytaczał przykładów, bo wystarczy przejrzę prasę codzienną. Demokracja sięgnęła bruku... Sławomir Mrożek to wszystko przewidział, ale był zbyt delikatny aby to nam wytłumaczyć.

Obrazek użytkownika stachu

25-08-2019 [14:12] - stachu | Link:

Mrożek  w latach Stalinowskich przez nikogo  nie przymuszany  podpisał się  pod,, Rezolucją  Literatów Polskich,, do władz komunistycznych za karą śmierci dla księży, z preparowanym przez  ubecję  procesie Kurii Krakowskiej.O ile wiem Mrożek nikogo publicznie nie przeprosiła za  swój  haniebny  czyn !!  Dal mnie skandalem jest  jeszcze to ,że został pochowany w krypcie kościoła  Piotra i Pawła w Panteonie Narodowym. http://yelita.pl/artykuly/art/...

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-08-2019 [21:33] - Marek1taki | Link:

"Chodzi o to żeby ocena była wyłącznie instytucjonalna, do oceniania ma prawo wyłącznie państwo poprzez swoje instytucje"
To jest sedno. Chodzi o upaństwowienie etyki.

Obrazek użytkownika izabela

24-08-2019 [22:20] - izabela | Link:

Jest jeszcze gorzej. Jeżeli reprezentujesz instytucję jesteś poza etyką. Obowiązują cię procedury i przepisy i tylko za ich złamanie możesz być sadzony. Natomiast czyn traci swój etyczny wymiar gdy jest popełniany w imieniu instytucji. Zrozumiałam to zastanawiając się nad przypadkiem Terry Schiavo. Nie mogłam pojąć jak lekarz może wykonywać wyrok śmierci przez zagłodzenie tylko dlatego, że nakazał to jakiś zbrodniczy sąd. Jak może przykładać rękę do morderstwa? Jak może odpędzać ludzi którzy chcieli zwilżyć usta cierpiącej? Czy taka jest rola lekarza? Godzi się być katem? 

Obrazek użytkownika maxilampus

24-08-2019 [23:03] - maxilampus | Link:

Ja tam szanuje "zdrowy rozsadek"..ktory mi nowi ,ze musimy w koncu stworzyc Panstwo ktorego  bedziemy obywatelami i bedzie nasza wlasnoscia....
Bez tej podstawy nie bedzie szacunku wspolnego i spolecznego ladu opartego na etyce i moralnosci....

Obrazek użytkownika mmisiek

25-08-2019 [04:31] - mmisiek | Link:

Mam wrażenie, że od tego celu raczej się oddalamy niż do niego przybliżamy.

Obrazek użytkownika maxilampus

25-08-2019 [00:59] - maxilampus | Link:

Ten filmik wyjasni wszystko..polecam ! https://www.youtube.com/watch?...
Przeczytajcie komentarze..duch w Narodzie nie ginie :-))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-08-2019 [10:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Obecnie sąd w Toruniu wdraża postępowanie o ograniczenie praw rodzicielskich tylko dlatego, ze dziecko nazwało banderowców bandytami."
Podatna jest Pani na manipulacje i sam w takich uczestniczy.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

 

Obrazek użytkownika stachu

25-08-2019 [14:13] - stachu | Link:

Jakieś konkrety możesz podać ?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-08-2019 [01:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dyrekcja szkoły przedstawia inny opis sytuacji niż gazety których redaktorzy maja patent na nieomylność i patriotyzm.
Dyrektora szkoły za oszukiwanie można zwolnić, zgnoić, zrobić z niego banderowca. Wszak okłamując publikę stanąłby vis a vis Ministerstw Edukacji, Sprawiedliwości a nawet MSW.
Na czele każdego z tych organów stoją ludzie surowi ale o niezaprzeczalnym poczuciu sprawiedliwości ludowej, ..... kto by próbował mieć z nimi na pieńku. 

Gwoli przypomnienia.
Lat temu parę kibole Ruchu Chorzów pobili się na plaży z Meksykanami z statku szkolnego.
 Wszyscy Prawdziwi Polacy i ich gazety, stanęli w ich obronie, a paru z nich, blogerów z NB postanowiło zbierać fundusze na ich adwokatów.
Koniec końców nie wiem ile zebrali, czy w ogóle, może przepili, a może zasilili zbożne dzieła Pana Rydzyka, nie mój interes.
Rzecz w tym że poniewczasie okazało się iż kibole Ruchu to śląskie bojówki będące ideologicznie blisko RAŚ, teraz okazało się iż to mafia z którą PiS ponoć walczy, niczym Tusk i Sienkiewicz.  Tylko wówczas dla Prawdziwych Polaków była to walka z Patriotami.
To kim byli kibole Ruchu każdy kto interesuje się piłką i tym co dookoła niej wiedział, dziwne że Prawdziwi Polacy o tym nie wiedzieli.

Kiedy Pani Izabela czyli intelektualne zaplecze Prawdziwych Polaków i Lepszego Sortu na NB, zaczyna opowiadać niesprawdzone i niczym niepotwierdzone gazetowe wieści - zdarza się jej to coraz częściej - to jest czego się bać, jeśli chodzi o mnie jak najbardziej.

Dlatego, że wystarczy by parę karków odzianych w koszulki z znakiem Polski Walczącej skopało mnie na ulicy, by  Pani Izabela  - podobnych do niej jest cała masa - wynalazła powód dla którego skopanie mnie, należało mi się. To nic, że po pewnym czasie okaże się iż goście którzy mnie skopali byli bandytami, a ja nic wspólnego z komuną, ani z LTBG nie mam. Prawdziwy Patriota zawsze będzie bronić drugiego Prawdziwego Patriotę nawet jeśli ten okaże się draniem.

Obecna władza jak słychać to po zapowiedziach, aż kipi by zadowolić potrzeby emocjonalne swych wielbicieli. 

Obrazek użytkownika Jan1797

25-08-2019 [13:49] - Jan1797 | Link:

Moi drodzy,
Jest kilka wątków w notce i dyskusji wymagających komentarza, niekoniecznie powiązanych
dla mnie nie do pominięcia. Rozsadek nakazuje dostrzec, że w końcu tworzy się Państwo
z naszą własnością. Musicie się wreszcie obudzić i zrozumieć jak mieszkańcy dwu bloków
w Krakowie, że o podstawy szacunku wspólnego i społecznego ładu trzeba zabiegać bez
przerwy bez oglądania się na innych. Jak to się mogło stać, że wśród kilkuset osób nie znalazła
się jedna zdeterminowana do skorzystania z prawa ustalonego przez naszych działaczy
samorządowych i przedstawicieli w sejmie już dwukrotnie wcześniej na początku transformacji
i w wyniku ustanowionego prawa przez pierwszy rząd PiS oraz współcześnie dla zapewnienia
sobie miru domowego. To jest przyczyna utrzymywania za wszelką cenę, bezradnych leniwych
i ubezwłasnowolnionych tumiwisizmem, współczesnych elit. Właśnie w miastach gdzie zderzacie
się z samorządową oceną instytucjonalna i ogromną patologią dotyczącą własności
w mieszkalnictwie (kurna, wstrętne słowo, powinno być ptaszki w klatkach).
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika maxilampus

25-08-2019 [19:08] - maxilampus | Link:

30 lat panie kolego..30 lat i zadnej zmiany..Trzeba sie uderzyc w piersi i wyznac ,ze to nasza obejetnosc na stan Panstwa,,nasza mentalnosc skazona sowieckim "tumuwisizmem" nasze relatywizowanie otaczajacej nas rzeczywistosci spolecznej sprawila ,ze jest jak jest..
Panstwa nie ma ..sa tylko jego atrapy..Zrecznie pokazywane i propagowane przez prawdziwych wlascicieli "tego kraju"..czyli Mafie policyjno-sadowniczo-prokuratorskie..kryminalne kliki urzedniczo-administracyjne i Mafie kryminalne..
Ale tego sie nie dostrzega..nie dopuszcza do wlasnej swiadomosci..Bogo-ojczyzniane baidurzenia i szukanie kolejnej okazji dla siebie..kolejny wysilek aby sie wlasciwie zalapac..ustawic..Jestesmy Homo Sowieticus czy sie nam to podoba czy nie...i ten nieustanny strach..Totalne zniewolenie ducha ..totalny brak odwagi..totalny brak refleksji..Nazrec sie samemu teraz tlusto  a inni niech sie wezma za naprawianie i reformy..
Palanty..wymagajcie wpierw od samych siebie niezaleznie od tego czy inni wymagaja..

Obrazek użytkownika Jan1797

26-08-2019 [16:57] - Jan1797 | Link:

Korzystając z okazji, oczywiście zadowolony jestem z reakcji na propagowanie wspólnot
mamy już nowe rodzaje w tym wspólnoty osiedlowe. Kaganek podany tli a opisywany przypadek
cóż nie wiem, czy próbowali bronić się wspólnotowo, jeżeli teraz chcą, słusznie.
Zdecydowanie, nie można odsunąć się od bieżących zagadnień społecznych przez dziwnie wciskane
w umysły trolli skojarzenia i manipulacje informacją.
@maxilampus,
 Pochopnie osadzasz czyny innych, dla własnych poglądów żądając wyważenia i zastanowienia, norma.
Najważniejsze, masz paradny podpis bez znaczenia czyś Gorol czy Gniewkowy.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

27-08-2019 [00:17] - maxilampus | Link:

Zupelny brak refleksji przez starego pierdziela ,ktory to "walczyl" z komuna przez 60 lat i dalej walczy..Koles przypominasz mi tego glupka Don Kichote..co to wlaczyl z wiatrakami..
No i co ty i tacy jak ty zdzialali od  1945 ??..To dzieki wam dalej jestesmy w "dupie murzyna'..Cedzisz i mierzysz te swoje slowka..aby zaprezentowac sie wlascwie i stworzyc pozory nobliwego Patrioty..Post-komunistyczny medrzec psiakrew !
Jaki z ciebie patriota skoro jeszcze zyjesz ?..Z pieczolowitoscia odrywasz kupony ktore ci sie nie naleza, za tych ktorzy walczyli i oddali swoja krew za Polske jak np.Ja !!
Spotkalem wielu jak ty..starali sie wygladac swieto-jebliwie i brzmiec intelektualnie jak Traby Jerychonskie..nie wiedzac ,ze postrzegalismu i postrzegamy Was jako skonczonych durniow i patetycznych bufonow..
Tak Tobie i twojemu pokoleniu  zarzucam ,ten Komformizm,Tumiwisizm,,oportunizm ktore to sprawily,ze od 1945 po dzis nie ma Panstwa Polskiego tylko jakas popieprzona post-sowiecka przybudowka....
Bardzo sie ciesze ,ze mloda Polska bierze ten grajdolek w swoje rece i nie liczy sie ze zdaniem i opinia takich zgrzybialych nieudacznikow jak ty..
 

Obrazek użytkownika Jan1797

27-08-2019 [19:25] - Jan1797 | Link:

Kiszczakowi tak mieli, zawsze; silni, zwarci, gotowi. Z sentymentem patrzyli na wschód
hołdując; nie masz celu wyższego niż dobro Związku Radzieckiego. To nie Stany, tam
Polonia jest zdecydowanie aktywna, stąd  różne wyniki wyborów na wyspach i w stanach.
Uświadomiona wspólnota dzięki wolnym mediom dobrze zorganizowana. Świadectwem
niech będzie informacja o zatrzymaniu po 30 latach zomowca z kopalni Wujek.
<Obywatel niemiecki został zatrzymany w Chorwacji, w pięć minut po przekroczeniu granicy.>
Ta Polska wg Ciebie na kolanach? Informacja została podana w Stanach po godzinie
od zatrzymania, w Wielkiej Brytanii raczej nie znana do tej pory.

Ktokolwiek kto był na misjach w ostatnich latach, nie użyłby Twojego języka, nigdy też
nie kpiłem z zajścia pod McDonaldem.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

28-08-2019 [14:13] - maxilampus | Link:

O czym ty bablasz ??
Tak o Was moje pokolenie spiewalo :
..." Na zycie patrzysz bez emocji
Na przekór czasom I ludziom wbrew
Gdziekolwiek jestes, w dzien czy w nocy
Oczyma widza ogladasz gre
Ktos inny zmienia swiat za ciebie
Nadstawia glowe, podnosi krzyk
A ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic"...
Pamietamy ten wasz pacyfizm ,konformizm i zwykle Sowieckie lenistwo..Obsewrwowalismy Was i wasza gre w dwoch druzynach..Nawet Chrystus wedlug was to byl "rewolucjonista"..
Rano do kosciola,po poludniu na zebranie Egzekutywy Partyjnej "aby dac odpor warcholom" ktorym bylo brak szacunku dla klasy robotniczo-chlopskiej..
Byliscie zwornikami Systemu Sowieckiego w Polsce ! Wasze potrzeby to byl tlusty salceson z "polka" wodki na lebka "Zlodziejstwo,nierobstwo,lenistwo sposobem na zycie..
I Wy macie czelnosc opiniowac innych ?/ Woda tak Wam mozgi przezarla ,ze nie jestesciw wstanie dostrzec niestosownosci wlasnych zachowan..
Moje problemy z bandytami mafi policyjno-prokuratorsko-sadowej nie sa przypadkowe..Oni wiedza ,ze ja wiem..Wiem kim sa..znam ich po nazwisku i ich kaprawych,swinskich oczkach..Te ich szykany,mordobicia,kradzieze,napuszczanie na mnie pospolitych kryminalistow nie robia na mnie wrazenia..bo wiem z kim do czynienia..To ich typowo faszystowsko-komunistyczne techniki operacyjne.Celowo pisalem na NB  o moich przesladowanich przez bandytow-policyjno-prokuratorskich aby mlodzi ludzie wiedzieli w jakim "panstwie" zyja...Jedynie co ich wk..wia to to ,ze jestem poza ich zasiegiem..Probowali rzucic gownem na Uniwersytecie gdzie pracowalem..ale jedynym efektem byla dekonspiracja SB-ka ukrytego w kONGRESIE POLONI CANADYJSKIEJ..
Nic sie w Polsce w tej mierze nie zmienilo i nie zmieni..Powsciagliwi i Spolegliwi na ich tupniecie  w zabkach zaniesli im podwyzki.(Jojo i Blaszczak).sraja w majty ze strachu przed nimi..I ja mam miec szacunek i zawierzyc przyszlosc Polski tym posranym ze strachu konformistom i hipoktytom ??? Nigdy !! Dlatego od nich odszedlem po wielu latch..Magdalenkowcy..Jakos dziwnie sie sklada ,ze od 4 lat slowo-klucz MAGDALENKA  zniknelo z przestrzeni medialnej..
Polska scene polityczna trzeba totalnie zaorac i wyrownac spychaczem..nic z tej  podszytej strachem i szantazowanej "chakami" Socjalistycznej przybudowki pozytecznego nie urosnie..
 

Obrazek użytkownika maxilampus

28-08-2019 [16:04] - maxilampus | Link:

Mariusz,przestan pieprzyc od rzeczy ! Wiesz z kim mamy do czynienia....wwszelkie proby retuszowania rzeczywistosci zdadza sie na nic !
Magdalenka...kuzwa MAGDALENKA ! Jakos nikt nie zauwazyl ,ze to tak popularne przed 2014 slowo-klucz zniknelo z przestrzeni medialnej przed 4 laty....a Magdalenka trwa..
Zdrada zdrade pogania..a do czego ma to doprowadzic ?
obejrzycie sobie uwaznie w tym linku : https://www.youtube.com/watch?...
Dlatego dla nich wszystkich milosc i lojalnosc do EU jest niepodwazalna..