Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny

Zbliżają się wybory, więc należy poruszać tematy ważne dla wyborców. Jest jeden temat, który popierają zarówno wyborcy PiS, jak i wyborcy PO-PSL – podatek katastralny. Pan Prezes Kaczyński, genialny strateg, zauważył, że ok. 90% Polaków nie chce tego podatku.

Temat podatku katastralnego poruszałem na wielu portalach, m.in. na interia360.pl (nie istnieje od 2015r.): PO-PSL pracują nad wprowadzeniem podatku katastralnego (z 21 czerwca 2012r. - nie potrafię sięgać do zasobów archiwalnych). Przypadkiem dowiedziałem się, gdy wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda zdementował informacje opozycji potwierdził fakt prac nad podatkiem katastralnym! Ale wcześniej, 03.02.2011r. do ówczesnego rządu napisali radni z dużych miast, by go ponaglić z wprowadzeniem tego podatku (stąd nazwa "Krajowa Polityka Miejska"). W dużych miastach w większości rządzi PO, a więc PO napisało wówczas do ... PO.

I jesteśmy w temacie, bo ten list napisali prezydenci, głównie z tych miast, którzy ostatnio zadeklarowali udział w wyborach do Senatu z list targowiczan. Jeszcze dalej poszła kancelaria ówczesnego Prezydenta Komorowskiego, gdzie zaproponowali tzw. opłatę urbanistyczną, gdzie radni mogli podjąć dowolną uchwałe o haraczu, bo np. za 20 myślą o wybudowaniu w danym miejscu czegoś tam.

PO mistrzem PR-owych zagrywek. Nazwy dokumentów dotyczą formalnie czego innego, a w tym przypadku są to założenia do tzw. Krajowej Polityki Miejskiej. Problem w tym, że jest tam zapis o wprowadzeniu podatku "ad valorem" (od wartości), który potocznie jest zwany podatkiem katastralnym. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że zespół do spraw tego podatku istniał już 2 lata, czyli dość długo. Druga sprawa, na posiedzenia rządu trafiają dokumenty przez ówczesny rząd zamówione. Samo powołanie specjalnego zespołu też o czymś świadczy. Porównaj (archiwalny link): http://biznes.interia.pl/nieru....

Dodajmy jeszcze rusofili, których wielu pod kuratelą Konfederacji. U nich ten haracz jest nazywany podatkiem pogłównym. Jeśli ktoś się wachał PiS czy Konfederaci, wybierze PiS.

Referendum w sprawie podatku katastralnego.

Nie wiem, czy Pan Kaczyński, zaczerpnął temat z moich publikacji, czy pośrednio, od ludzi czytających moje publikacje, ale uważam za niezbędne, aby zorganizować referendum, równolegle z wyborami parlamentarnymi i zapytać, czy wyborcy są przeciw temu haraczowi, a jeśli tak, to czy wpisać do Konstytucji zakaz tego podatku i innych, o podobnej konstrukcji. Należy ujawniać kwoty tego haraczu.

Argumenty merytoryczne przeciw podatkowi katastralnemu.

1) Jeśli ktoś kupi akcje, obligacje, surowce, złoto itd. itd., zapłaci podatek jedynie od osiągniętego zysku. Jeśli za te same pieniądze kupi, np. mieszkanie, zapłaci podatek od całej jego wartości. Jest to klasyczna nierówność wobec prawa.

2) Jeśli ktoś kupi, np. samochód, agd itd. itd., zapłaci piramidkę podatków w momencie nabycia. Kupujący mieszkanie płaci dokładnie tak samo, ale potem musiałby dalej płacić podatki od wartości mieszkania, którego składową wartości są też podatki. Kupujący samochód, agd, … już nic nie płacą więcej. Jest to klasyczna nierówność wobec prawa.

3) Zakupione mieszkanie nie jest towarem, nie jest wystawione do sprzedaży, a nawet nie ma ewentualnego momentu, w którym będzie sprzedane i czy w ogóle będzie sprzedane. Mieszkanie, obok żywności, jest artykułem elementarnej potrzeby i nie może tak być, że ktoś je sprzeda i zamieszka pod palmą. Sprzedając jedno mieszkanie, musimy kupić następne, bo w naszym klimacie inaczej nie można. Opodatkowanie wartości mieszkania, jakby było towarem, jest nadużyciem i tworzeniem fikcyjnej podstawy prawnej.

4) Doprowadzenie do bankructwa większości Polaków, likwidacja rolnictwa i uwłaszczenie się na majątku, za bezcen.

Celem bolszewickiej Rosji była tzw. "urawniłowka", czyli wszyscy posiadają mniej więcej to samo i nikt poprzez pokolenia nie staje się bogatszy. Kapitalizm, a tak naprawdę zachodni socjalizm, również wytworzył mechanizm, który w pewnym stopniu spełnia funkcję "urawniłowki", czyli tzw. podatek katastralny. Podatek katastralny zapobiega koncentracji kapitału, a mówiąc bardziej zrozumiale, czyni obywateli biedakami we wszystkich pokoleniach, uniemożliwia ludziom bogacenie się poprzez dorobek kolejnych pokoleń. Obywatelowi biedakowi władza może zawsze coś obiecać przy okazji kolejnych wyborów, a obywatel zamożny może nie być zainteresowany obietnicami władzy, a to już dla ferajny jest "skandalem".

Niedawno napisałem: https://naszeblogi.pl/59017-zakaz-podatku-katastralnego-wpisac-do-konstytucji .

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-06-2019 [22:52] - Imć Waszeć | Link:

Podatek katastralny jest typowym podatkiem wywłaszczeniowym i pozwalałby określonej sitwie, u nas związanej z polszewikami, czyli takim piwotalnym cwaniakom obsiadłym na totalniackich miastach rugować z nich masowo, bardzo przeszkadzających deweloperom i zachodniemu biznesowi, zwykłych mieszkańców. Podatek ten ma też ukryte drugie dno, które szybko może sprawić, że w Polsce nie da się niczego na stałe dorobić i osiąść na jakiejś zasłużonej emeryturze. Zwłaszcza posiadać trochę większych obszarów w obrębie podmiejskim, gdzie gros terenu obecnie jeszcze zajmują skromne wille i ogrody, własności ziemskich lub dużych przestronnych budynków przeznaczenia ogólnego (także typu bloków wielorodzinnych, choć czas dokwaterowań do metrażu podobno zasłużenie minął bezpowrotnie wraz z komuną), tylko stale trzeba by było ganiać za wysoko płatną pracą w celu utrzymania takiej gorącej nieruchomości. Wniosek jest więc taki, że na bieżąco koszona byłaby rodzima klasa średnia. Wystarczyłoby kilka lat posuchy, żeby taki delikwent z worem podatkowym u szyi sięgnął bruku, a wtedy na mur nastąpiłaby fala migracji ludzi ambitnych, przedsiębiorczych i chol... wkurzonych do... myślę, że do odblokowywanych właśnie opcji w USA, choć pomysł pewnie powstał pierwotnie na Zachodzie. Bo ku...rna ile lat można dorabiać się w koło tego samego, wciąż robić na to samo, żyć na krawędzi, a w końcu i tak móc wszystko stracić, czyli w sumie per saldo nie mieć tu nic. Dlatego za tym podatkiem czuję łapska kolonizatorów, którym wciąż za mało niewolnictwa w Polsce i w Europie.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2019 [00:15] - paparazzi | Link:

W USA istnieje podatek katastralny i ja klnę i place. Sa  umotywowane napełnianiem budżetu miasta i opłaty szkol, policji, strażaków, dróg lokalnych itd. Sa miasta rezydentów najbogatszych np. Greenwich, CT  gdzie domy kosztują więcej i większy jest podatek katastralny. Rocznie ok. 30, 40 tys. $  i nie będąc multimilionerem nikt tam się nie wprowadzi. Zresztą nabycie tam domu to inwestycja jak w Silicon Valley. Nota bene Google chce budować tańsze /dotować/ apartamenty to właściciele domów się buntują. Ja place około 6 tysięcy w zacisznym miejscu  ale płaciłem za szkoły prywatne dla dzieci i suma summarum  lepiej kupić  dom gdzie są renomowane publiczne szkoły niż płacić za prywatne szkoły.   Oczywiście jest różnica po miedzy bogatym państwie a państwem na dorobku walczącym o podmiotowość.  Dlatego Polska potrzebuje wyważonego systemu podatkowego wystrzegając się błędów innych krajów.  Co do przyjeżdżających Polaków to niech się szykują na TAX , lol.Massachusetts to już nazywają Taxachusetts.

Obrazek użytkownika cyborg59

19-06-2019 [02:18] - cyborg59 | Link:

Cyt : "Jeśli ktoś się wachał PiS czy Konfederaci, wybierze PiS."
Wolał bym by wahali się gramatycznie !  ;-)
Pozdrawiam !

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-06-2019 [09:22] - piastolsztyn | Link:

Te referendum zjednoczy elektoraty PiS i PO. Wieś prawie w 100% zagłosuje na PiS, bo ten POdatek w kilka miesięcy spacyfikuje wieś.

Konfederaci na smietnik historii. Ludzie są zdziwieni, jak mowie im o podatku poglównym JKM, zwanym tez podatkiem katastralnym. 

W poprzednim arrykule zaproponowalem, aby dokonac drobnej modyfikacji Kodeksu Wyborczego aby startyjacy prezydenci miast i wójtowie tracili z automatu urząd, w momencie zarejestrowania na liscie parlamentarnej. W tym artykule podalem datę listu prezydentów duzduż miast, którzy chca podatku katastralnego. Takie referendum wyekspediuje ich na smietnik historii.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-06-2019 [12:42] - piastolsztyn | Link:

Referendum ws. podatku katastralnego zjednoczy rozdartą przez targowiczan Polskę i da PiS większość konstytucyjną. Alternatywa do tego są wojny religijne, nienawiść, ubliżanie i morderstwa. To proponuję targowica.

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2019 [14:57] - Jabe | Link:

Na referendum uda się mniej osób, niż wie, o czym mowa.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-06-2019 [17:47] - piastolsztyn | Link:

Proszę sie pocieszać, ale w jednym przypadku jestem sobie w stanie to wyobrazić. Jeśli referendum odbyłoby się w innym terminie, niż wybory parlamentarne. Wtedy targowiczanie mogliby wzywać swoich zwolenników do bojkotu i to jest ten przypadek. PiS na to nie pójdzie, a w trakcie wyborów parlamentarnych targowiczanie mogą wzywać do ich bojkotu. Jestem za, niech bojkotują i siedzą w domach.

Obrazek użytkownika Zunrin

19-06-2019 [16:09] - Zunrin | Link:

No wreszcie ktoś tutaj poruszył ten temat. Prezes wyszedł i pozamiatał konkurencję, a tu cisza. Co się musi dziać w opozycji, to się pewnie nie da opisać.