PO ma swojego Cybę, dlaczego PiS ma nie mieć?...

...J.Owsiak za atak na prezydenta Gdańska na jego imprezie wini plastusie Basi Pieli i  TVP.
A jak mówisz TVP – myślisz PiS...
W mediach internetowych odezwał się L.Wałęsa, o dziwo tym razem b.lakonicznie - napisał na TT „Pawle jesteśmy wszyscy z Tobą.” i to wszystko.  Z PO R.Trzaskowski też coś tam coś tam ale tak jakoś pod surdynką. Tylko B.Borusewicz i oficer kulturalny kulturalnego stanu wojennego płk Mazguła pojechali ostro i choć ten pierwszy tylko bezosobowymi okólnikami, ten drugi wprost wini Jarosława Kaczyńskiego.
A jak mówisz Kaczyński – myślisz PiS...
Tylko onet zdobył się na zadanie pytań ale tylko retorycznych - czy ochrona na scenie zareagowała właściwie i jak napastnik w ogóle tam się dostał. I to było na tyle w internetowym mainstreamie w 2 godziny po tragedii.
Dziwne?
Dziwne, że po ataku na prezydenta Gdańska P.Adamowicza niby jest szum ale go nie ma bo dziwnie milczą liderzy PO, którzy do milczków nie należą i jeśli jest tylko okazja wskoczyć na PiS to jej nie tracą. A tu okazja jest bo wg nich to przecież PiS rujnuje państwo, to PiS zieje nienawiścią do opozycji, PiS kopie przepaście w społeczeństwie!  Ale Platforma Obywatelska wciąż milczy. Schetyna nic, Neumann nic, milczy wygadany Siemoniak i Grabiec, wyszczekane Nitrasy, Szczerby, Tomczyki, Kierwińskie, Kopacz i i.
Zwykli obywatele od wieczora modlą się o zdrowie dla prezydenta Gdańska (nawet pan Timmermans w Brukseli), czyżby oni też przyklękli sobie gdzieś w ciszy  i skupieniu?  Tak sobie pytam choć za kilka godzin i tak będzie wiadomo jaki duch „zstąpił” na nich w modlitwie i natchnął mądrością, że za zamach jest winny Kaczyński i PiS.
Milczy również Nowoczesna i jej liderka, no ale akurat jej milczenie jest  raczej  jasne...
...Zaczęłam R.Cybą bo tak mi się skojarzyło jakoś z wielkim jazgotem  platformersów po zamachu w Łodzi 19.10.2010 r. na PiS-owca Marka Rosiaka ponieważ naprawdę zastanawiające jest dlaczego Platforma Obywatelska  milczy. To dziwne milczenie bo o ile w Łodzi ofiarą zamachu padł zwykły pracownik biura poselskiego posła PiS i w obecności tylko kilku świadków, o tyle w Gdańsku ofiarą zamachowca jest wybrany z listy PO potężny prezydent miasta, szóstego w Polsce pod względem liczby mieszkańców, a sam zamach odbył się w wyjątkowo pokazowy sposób - na oczach  zebranych na koncercie WOŚP tłumów i tysięcy, a może nawet milionów ludzi, oglądających imprezę w telewizji. 
Komu zależało na takiej gigantycznej i spektakularnej pokazówce i jakie może mieć z niej korzyści?
Dlaczego akurat P.Adamowicz padł ofiarą i kto może mieć największy interes w odstawieniu go na jakiś głuchy  tor? Aniołem nie jest, ma sporo za uszami, Bóg wie co jeszcze  i prokuratora na głowie ale żeby aż tak?
Oczywiście  może być również tak, że on jest całkiem  przypadkową ofiarą całkiem przypadkowego szaleńca, któremu chodziło tylko o to żeby „zasłynąć”...
Nie, przypadki tu nie pasują. Te puzzle nie chcą się tak ułożyć!... 
...Zaczęłam Cybą również dlatego ponieważ jego łódzki zamach dość poważnie popsuł Platformie Obywatelskiej wizerunek i tak już  nadszarpnięty np.sposobem traktowania tragedii smoleńskiej, skandaliczną farsą  śledztwa i powoli wyłażącymi na wierzch urokami rządów koalicji PO-PSL i prezydenta Komorowskiego. Te „uroki” spowodowały, że w 2015 r. Polacy w wyborach im wszystkim podziękowali i wybrali sobie nowe władze. Dlaczego nie zepsuć im i Polsce wizerunku? Dlaczego nie skompromitować w Polsce i zagranicą? Niech grillowanie trwa. Tym bardziej właśnie w chwili gdy Platformie w opozycji  poparcie i znaczenie wciąż spada i w kraju i zagranicą, a na wierzch wychodzą afery bardzo ciężkiego kalibru. Z kolei PiS-owskim władzom poparcie i prestiż w kraju i zagranicą rośnie, Polska to już nie kamieni kupa, a na kolanie preparowane przeciwko „PiS-owi” kompromaty są przy tych z czasu poprzednich rządów jak uczniowskie wrzucanie much do kałamarza.  
 
Małe podsumowanie tego co powyżej – powody (oczywiście hipotetyczne) już są, hipotetyczny moment też „dojrzał”. Tylko wybór miejsca na pokazowy zamach, wybór ofiary – bardzo wysoko postawionego samorządowca bo prezydenta miasta Gdańska niestety nie są hipotetyczne i są strzałami w 10 by grillowanie Polski podjąć ze zdwojoną siłą i pewnym skutkiem. Pozostała kwestia wykonawcy i nauczenia go „legendy”. Znalazł się, bardzo realny i tak bardzo niehipotetyczny jak skutki jego krwawego dzieła.
 
Pozostaje czekanie...
Na wieści o stanie ofiary.
Na krew – najlepiej 0 RhD- (minus).
Na ostatnie puzzle w tej układance.
 
Ktoś może powiedzieć, że jestem brutalna pisać w takim momencie takie rzeczy. Nieprawda. Jestem wstrząśnięta tym co się stało. Jestem przerażona co jeszcze  może się stać. I boję się. Bardzo boję się tego, że powyższe  hipotezy o grillu za chwilę mogą przestać nimi być, a będę niejako zmuszona powiedzieć – „A nie mówiłam???”!
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-01-2019 [11:09] - Imć Waszeć | Link:

A ja tak sobie wczoraj pomyślałem, a co tam z tą konferencją przeciwko Iranowi, a co tam z tą osią Warszawa-Rzym, a co tam z tymi sankcjami za Nordstream 2, a co tam dalej z Donbasem, gdzie ponurych facetów jest na czarno? A jak przeciwko Iranowi, to i przeciwko Rosji. A jak przeciwko Rosji, to niechybnie też przeciwko Niemcom, a wtedy to już tylko przeciwko demokracji i ładowi światowemu. Każdy odnosi korzyść - deal cud. Kodziarze i peerelczycy od Frasyniuka trzy lata bezskutecznie próbowali zalać do swego politycznego auta jakąś niewinną krew, nawet Diduszko się położył "przed czołgi", a tu nic. Ktoś uczynny mógł sobie pomyśleć, że jest jakaś ukryta prośba do spełnienia. Mógł nakręcić świra i .... Tylko dlaczego świra? No bo są dwie możliwości: albo 1) Stefan W. napadał z bronią na banki, ale nie pamięta i nie uważa tego nawet za wykroczenie (czyli świr i psychopata), albo 2) Stefan W. jest kolejnym Komendą wrobionym pod statystykę przez "kastę", a "na osłodę" dostał tylko 5.5 roku za straszliwą brutalną kradzież, gdy inni gniją po kilkanaście lat w kryminale (czyli mógł ześwirować). Jakiś wywiad mógł się zainteresować takim smakowitym desperatem, zwłaszcza że wyglądał mi na wytresowanego i fachowo doćpanego jak komandos. Strasznie mało wiemy o tym człowieku, żeby teraz robić przy okazji jakieś zakłady i quizy.

Obrazek użytkownika xena2012

14-01-2019 [11:54] - xena2012 | Link:

Celem napaści nie musiał być akurat Adamowicz,Po prostu on w danym momencie trzymał mikrofon przemawiając a napastnik chciał wykrzyczeć swoje przesłanie.Ale to tylko taka moja luźna refleksja. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-01-2019 [14:10] - Imć Waszeć | Link:

No jak nie był, skoro napastnik wiedział, że on jest z tego złego PO, które go rzekomo niewinnie wsadziło do więźnia? Nadal pozostaje pytanie, kto nakręcił przygłupa, bo taki klient sam z siebie to zwykle chodzi kilka dni jak Gollum po wpieprzeniu śniętej ryby i powtarza coś w rodzaju "Mój sssskarb." Chyba, że gościu nie jest psychiczny, ale wtedy *patrz wyżej*.

Obrazek użytkownika Guildenstern

14-01-2019 [17:05] - Guildenstern | Link:

Może to jakiś Mandżurski Kandydat jest.
Co do napadów, to jeśli przynajmniej z niektórych udało mu się wyjść z kasą i jeszcze ją przehulać, to rzeczywiście wyrok niewielki. Albo był to taki jednoosobowy Gang Olsena z pistoletem-atrapą. Rzeczywiście, niewiele wiemy. I pewnie się nie dowiemy. Postawa ochroniarzy fatalna, wręcz dziwna. Z drugiej strony, przywykliśmy, że w dzisiejszych czasach dziennikarz może człowieka zniszczyć w 10 sekund. Zwłaszcza tam gdzie rządzą kliki. Może się wystraszyli tej plakietki a potem ich sparaliżowało (albo miało sparaliżować). Kamuflaż dobrał sobie idealny. Jak na świra za dobrze był przygotowany. Może wręcz wytresowany.  Ergo może jednak MK ultra?

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2019 [11:15] - Jabe | Link:

Sugeruje Pani, że Cybę to Kaczyński nasłał?

Nawiasem mówiąc, tym rosnącym prestiżem na arenie międzynarodowej to świnki w kosmosie. Kamieni kupa.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-01-2019 [11:39] - Ula Ujejska | Link:

Spodziewałam się takich wydarzeń i pisałam o tym  TUTAJ . To nie koniec wojenki między Tuskiem a Schetyną.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika angela

14-01-2019 [11:54] - angela | Link:

Ten człowiek,  p. Adamowicz wiązał wiele układów, i  dla Wszystkich najlepsza powinna cisza. 
Jeszcze sygnał nie dany , kilku sklerotykow  wyrwało sie przed szereg, ale generalnie będzie cisza 

Obrazek użytkownika polon

15-01-2019 [12:33] - polon | Link:

Ja całość tego zdarzenia, zabójstwa Pawła Adamowicza, widzę jako spełnienie ironii losu na życiu człowieka, który jak piszesz - "wiązał wiele układów".Tu rozwijać tego nie będę, bowiem z wiadomych względów dla ludzi wiary i poszanowania bliźniego, nie powinno się - przynajmniej zaraz po tragicznej śmierci - opisywać wizerunku i jego postawy, jako osoby publicznej i polityka w świetle tych "układów", bo wyjątkowo, właśnie w tej chwili prawda jest zbyt brutalna dla zmarłego,i teraz byłaby odebrana jako mówienie złych rzeczy o tragicznie zmarłym, a czego nie powinno się robić - dla tego tu lepiej się wstrzymać. Ale trzeba sobie zdać sprawę, że nie pozostaje to bez wpływu(atmosfera wokół układów) na społeczne nastroje w samym Gdańsku,  nakierowane w stronę władz samorządowych, których kondycja moralna pozostawia wiele do życzenia i wzbudza wiele kontrowersji, o czym słychać było od dawna na ulicach miasta. Samorząd w przeważającej większości był nakierowany zdecydowanie przeciwko obecnej władzy państwowej , parti rządzącej, nie uchylając się nawet od aktów agresji słownej. 
Niestety ale społecznie ,przez takie właśnie postawy, jesteśmy w Polsce przesyceni tym językiem nienawiści i złośliwości, a osadza się to we wszystkich środowiskach i ludzkich głowach, tych wszystkich, którzy w swym podziale różnie to odczuwają i rozumieją - a czego ofiarą bywa ludzkie życie. I myślę, że dalsze poszukiwanie przyczyn jest bez sensu - wszyscy powinni wyciągnąć wnioski - jak słusznie zauważa kard. Nycz - czego ta tragedia nas uczy.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-01-2019 [18:23] - hr.Levak-Levatzky | Link:

PO ma swojego Cybę, dlaczego PiS ma nie mieć?... 
Tytuł porażający, lepiej dalej nie czytać, bo  jad sączy się w duszę. To jest ta polska, chrześcijańska tradycja plucia na trumnę, chociażby i wroga? Ale czy to na pewno był wróg czy tylko polityczny przeciwnik,a zgodnie z wiarą katolicką po prostu bliźni.