PZPR i tajne służby

Poprawię pewnego senatora z PO, który napisał w liście otwartym do pp. Kelus, że do PZPR należało ok. 6 milionów Polaków. Według radosnej propagandy było tych członków ok. 3 miliony. Faktycznie, do PZPR (razem ze mną) należało około półtora miliona Polaków.
 
Moim zdaniem, trzeba przypominać, że wszyscy członkowie PZPR (razem ze mną) i ZMS (razem ze mną) SD i ZSL, Komsomołu i Hitlerjugend służyli złej sprawie. – Są to pouczające i bezsporne fakty. – Mea culpa, mea maxima culpa.
Niestety, dokładnie to samo wypada (sprawiedliwie!) powiedzieć o ludziach, którzy w łatwiejszych czasach nierozważnie poparli sowieckie SLD, nieobywatelską PO, niepolskie PSL, obce Bankowe Kody, Nowoczesne Kłamstwa lub nawet coś takiego jak X czy Bolka. Ale, kto nigdy nie zgrzeszył? Wielka Pokuta dla wszystkich chętnych? Mocne postanowienie poprawy?
 
Otóż to! Przecież nawet św. Paweł i ks. Robak przeszli transformację. -- Kiedy w 1980 roku wybuchły strajki, połowa cywilnych członków PZPR z Torunia zaczęła samodzielnie myśleć i poparła strajkujących. Tak było w całej Polsce. Oczywiście, ta druga połowa członków PZPR to byli cwaniacy, agenci, karierowicze i żołnierze Oszustwa. Zdawałem sobie sprawę z tego już wówczas, bo Sierpień 1980 przyszedł do mnie dwa lata wcześniej. Błądzący zrobili zwrot. W Toruniu powstały „struktury poziome” w PZPR, tzw. Poziomki. Przeciwstawiliśmy się Łgarzom. Zbuntowaliśmy się otwarcie. „To wcale nie wymagało wielkiego charakteru, mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi, lecz w gruncie rzeczy była to kwestia smaku.” (Zbigniew Herbert, Potęga smaku)
 
Każde pokolenie Polaków (i każdy człowiek) idąc śladami ewangelicznego Nikodema, miało,  ma i będzie miało niejedną okazję zająć własne stanowisko w stosunku do Kłamstwa i Prawdy. W ciekawy sposób omawia to Witold Gadowski, w artykule „Podpis naszego Pana” („Niedziela” z 28.01.2018)
 
Przeciwnicy „Poziomek” (tzw. twardy beton PZPR) aż do 1989 r. robili kariery jako wojujący obrońcy „słusznej partyjnej linii.” Jaruzelski był ichnim guru. PRL nagradzała taką postawę stanowiskami w gospodarce, mediach, urzędach, szkołach i nawet w sporcie. Oni, wspólnie ze swym moskiewskim mocodawcą, traktowali Polskę jak wojenną zdobycz, do której ponownie potwierdzili swoje wojenne prawa 13.12.1981. III RP okazała się dla nich wyrozumiała i szczodra. Premier Mazowiecki ogłosił dla nich grubą kreskę, co stanowiło jeden z elementów wcześniej zaprojektowanej brudnej transformacji. Nie było to ani spontaniczne, ani przypadkowe. Ich wódz został pierwszym Prezydentem III RP, Bolek – drugim, Magister – trzecim. Kontynuowali oni  swoje szemrane interesy, ale wykreślili z życiorysów niewygodne fakty z przeszłości i odpowiedzialność za cokolwiek. Nie jest to puste uogólnienie, znam mnóstwo takich przypadków. Większość ich wnuków będzie już tylko biznesmenami. -- Oligarchia? -- „Dzieci PRL i Balcerowicza”? (Tak ich nazwał Michał Karnowski.) – Pasożyty? To oni wraz ze swymi wychowankami opanowali kluczowe fortece: przedsiębiorstwa, uniwersytety, media, stowarzyszenia prawników, banki i władzę w   wielu miastach.
 
Wydaje się, że bunt w toruńskich szeregach PZPR,  w 1980 roku, który przejawił się także i w innych województwach, mógł mieć spory wpływ na to, że zalegalizowano Solidarność i nie wprowadzono stanu wojennego już w marcu 1981 roku. W Toruniu, służby otoczyły nas siecią agentury. Wśród agentów przodowało dwóch uczonych z UMK, którzy korzystali z naukowego autorytetu, umiejętnie kierowali podejrzenia na innych i krytykowali Zbyszka Iwanowa. W ramach manipulacji, młodszego z nich internowano i rozprzestrzeniano plotki, że to inni współpracują z SB. Organizatorzy toruńskich „Poziomek” (którzy nie byli agentami) ponieśli konsekwencje buntu. Władza zastosowała wobec nas cały wachlarz prześladowań: zwolnienia z pracy, blokadę zatrudnienia gdziekolwiek, ściganie przez wymiar niesprawiedliwości,  niewybredne pomówienia i wyrafinowany sposób gnębienia -- proces środowiskowego dziobania, do którego podłączają się różni osobnicy na zasadzie atawistycznego odruchu. -- Zbigniewa Iwanowa  zamordowano, miał on tylko 39 lat.
 
Mnie śmierć ominęła (cudem!) kilka razy, a byłem mniej znaczący od Zbyszka Iwanowa. Reżim obawiał się mojej przynależności do NSZZ „Solidarność” i mojej działalności dysydenckiej. (Dowód: dostępny w Internecie tytuł teczki „Działacza”, IPN BY 081/451 i kilkanaście innych - ważniejszych od tej wskazanej przez IPN) Przy pomocy tajnych służb, prokuratorów, adwokatów i sędziów wykluczono mnie ze spisu Polaków, którym przysługiwały prawa człowieka. W moim przypadku, totalne prześladowanie nie byłoby możliwe bez przyzwolenia (ukazu? nakazu? rozkazu?) KGB i GRU, ponieważ toruńska SB nie mogła sama z siebie wiedzieć, co oznaczało 8 lat spędzone przeze mnie w ZSRR i jaki charakter miały moje towarzyskie  spotkania z dowódcami Armii Czerwonej w Toruniu.
 
Trzeba pamiętać o tym, że peerelowskie służby nie były samodzielne. Suweren PRL-u urzędował w Moskwie. „Scenariusz decydujący o życiu milionów Polaków przez kolejne powojenne dekady powstawał w Moskwie…” „To Niezłomni mieli rację”, Bogdan Kędziora („Niedziela” 15 IV 2018)  Podobnie  ujął  tę kwestię bloger @Darek65 w komentarzu na NB. Mówiłem wtedy moim rozmówcom: mogą mnie zabić, ale nie zamierzam uciekać z Polski. „Ale niech żywi nie tracą nadziei, I przed narodem niosą oświaty kaganiec; a kiedy trzeba – na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!” Juliusz Słowacki, Testament – Przesada? – Zbyt górnolotnie? -- Nie, to były takie lata, że trzeba się było zdecydować, kim chce się być. Niewolnikiem czy człowiekiem wolnym? Oszustem czy człowiekiem uczciwym?
 
Pozdrawiam serdecznie Czytelników, Kazimierz Jarząbek
Jutro: „Strajkowy okruszek”
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-07-2018 [10:22] - Goral Supreme | Link:

Hmmmm.Panie Jarzabek..tak mi "po glowie chodzi" mysl czy te panskie ekspiacje nie sa czaem proba uwierzytelnienia sie na NB ?
A moze "labedzim placzem" odstawionego od "koryta" ?
Dobra spowiedz i konfesjal najlepszym sposobem na oczyszczenie z grzechow przeszlosci, wlasnego sumienia i duszy..
Tak na marginesie ,jest pan wyznawca Chrystusa i czlonkiem jakiejs wspolnoty chrzescijanskiej ?
Ja jestem "betonem" Kosciola Powszechnego obrzadku Rzymskiego..

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

20-07-2018 [12:31] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Goral Supreme
Dziękuję za krytykę i interesujące teorie. :)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-07-2018 [13:59] - Goral Supreme | Link:

Jaka krytyke ? o czym pan mowi ?
Wyraznie ma pan problemy z odpowiedziami na pytanie..Co pan ukrywa ?
Uczciwy czlowiek,ktory nie ma nic do ukrycia w dialogu czy polemika z drugim czlowiekiem odpowiada na pytanie skoro otrzymal odpowiedz na wlasne..
To jest pan chrzescijaninem czy ta panska "odnowa duchowa" i "przemiana" z zajadlego Komunisty dotyczy zamiany Dialektyki na Empiryczny realizm..
Posiada pan wystarczajaca odwage aby odpowiedziec na jakiekolwiek pytanie czy splynie z pana wszystko jak z teflonu ?

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

20-07-2018 [16:05] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Goral Supreme
?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-07-2018 [16:40] - Goral Supreme | Link:

Widze ,ze "rznie pan glupa"..Pytania bylo jasno sprecyzowane..
Sowieckie metody dialektyki stosowanej nie znajda uznania i sympati na NB..
Przygotuj sie pan na "jazde bez trzymanki"...

Obrazek użytkownika paparazzi

20-07-2018 [20:02] - paparazzi | Link:

Panie Góral, widzę ze ostatnie palowanie po głowie w Polsce "po głowie chodzi". Zachowuje się pan jak ojcowie tych co pana zbili tylko z innego departamentu. No, może nie wszyscy.

Obrazek użytkownika Darek65

20-07-2018 [14:37] - Darek65 | Link:

PZPR, to była tylko wydmuszka, tzw. słup, który wykonywał polecenia. Może kilka procent, to byli ideowcy, Znałem takiego jednego, który płakał, jak sztandar wyprowadzano. 10%, to był twardy beton, który siedział tam dla władzy, a reszta, to byli ludzie, którzy poprzez zapisanie się do partii liczyli na awans, szybsze mieszkanie, itp.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

20-07-2018 [16:37] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Darek65
Nie zaprzeczam w kwestii PZPR. A co z tymi co popierają polską z nazwy PO? Z tymi co popierają polskie z nazwy PSL? itd. Przecież czasy są łatwiejsze i informacji nie brakuje.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

20-07-2018 [20:06] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Ktoś z życzliwych PT Czytelników może się martwić, jak znoszę treść niektórych tu komentarzy? Proszę Państwa, po pierwsze, połowę swojego internetowego czasu spędzam na forach rosyjskojęzycznych -- tam się dzieje, tu na NB -- to piaskownica. Po drugie -- mam satysfakcję, że już po kilku dniach decydenci dostrzegli moją obecność na Naszych Blogach, wiedzą, że jestem dla nich groźny. Nic się nie dzieje ani przypadkowo, ani spontanicznie, widać to na tym drobniutkim przykładzie. Tak działają nasi wrogowie. Oni znają mnie od 40 lat. -- Apeluję do Administratora NB, aby nie utrudniał drobnym wykonawcom poleceń obnażać się i ujawniać na moim blogu. :)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-07-2018 [14:44] - zbieracz śmieci | Link:

Łubu dubu niech zyje admin,to ja jarząbek zadaniowiec drugiej klasy,niech żyje nam...!
Widz jarząbek ,że ty bardziej elegancki jesteś bo na jednym skoku tylko waloka a na drugim gumofilc ale smród ten sam

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

21-07-2018 [16:10] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ zbieracz śmieci
Bez krępacji. Zezwalam na więcej. Pokażmy, jacy jesteśmy i niech ludzie nas osądzą. :)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-07-2018 [17:16] - zbieracz śmieci | Link:

Znalazł się tow.comi będzie łaskawie zezwalał ,tow.jarząbek nie szukajcie sobie towarzystwa do publicznego wyznania swoich grzechów a róbcie to na własny rachunek

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

23-07-2018 [15:19] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ zbieracz śmieci
Proszę zwrócić uwagę:
1) Należący do brygady propagandowej @ zbieracz śmieci, który wstydzi się własnego nazwiska i używa pseudonimu, który przydzielił mu scenarzysta, ma mi za złe, że nazywam się "Jarząbek". Wyśmiewanie się z nazwiska jest sprzeczne z polskim obyczajem i kulturą. -- Pachnie rosyjskimi służbami. Przecież nazwisk mamy bez liku i jak tu sądzić, że jedno jest gorsze od drugiego. Ponadto "Jarząbków" mieszka w Polsce ok. 8 tysięcy i ktoś kto wyśmiewa to nazwisko, załapuje się na odpowiedzialność przed prawem karnym.
2) @ zbieracz śmieci nawołuje do ograniczenia moich praw człowieka i obywatela, obraża tym samym Konstytucję i Kodeks Karny , które gwarantują mi swobodę wypowiadania sie pod warunkiem, że nie czynię tego w celu ograniczenia praw i wolności innych osób. -- I znów pachnie to rosyjskimi służbami.
3. Tak, należałem do PZPR i tego nie ukrywam. Obszernie to opisuję, aby ostrzec naszą młodzież przed wrogimi Polsce ośrodkami, które dziś manipulują i kłamią. W 2018 roku już nikt nie werbuje młodych ludzi do ZMS, PZPR, SD, ZSL, Komsomołu czy Hitlerjugend, natomiast namawiają ich na udział w obrzydliwych czarnych marszach i różnych innych protestach, które opracowują wrodzy Polsce scenarzyści i finansują zagraniczni producenci.
4. Tak, należałem do PZPR i byłem przez władzę PZPR prześladowany pod różnymi zmyślonymi pretekstami. Widać, że dla @ zbieracz śmieci i jego kolegów ja jestem wrogiem, a Bierut, Jaruzelski, Kiszczak czy Kwaśniewski są dla nich ludźmi honoru.
5. Proszę zwrócić uwagę, jak szybko przełożeni @ zbieracz śmieci i jego kolegów zareagowali na moje pojawienie się na Naszych Blogach. Akcja błyskawiczna, znamy się więcej niż 40 lat i wiedzą, że pomimo mojego wieku, jestem dla nich niebezpieczny.Szkoda tylko, że Zbyszka Iwanowa zamordowali, bo byłoby nas dwóch.

Obrazek użytkownika OLI

20-07-2018 [20:21] - OLI | Link:

A myślałam, że blog starszego pana udzielającego zbawiennych rad PiS-owi jest nie do przebicia.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-07-2018 [22:34] - Goral Supreme | Link:

..."Otóż to! Przecież nawet św. Paweł i ks. Robak przeszli transformację."...
Ks Robak przeszedl transformacje szczegolnego rodzaju dzieki panu ...
Z postaci fikcyjnej ztransformowal go pan w empiryczna rzeczywistosc..i uzywa to jako fakt  w argumentacji ...Takiego cudu to nawet J,Chrystus nie uczynil...
Niezly odlot. Mistrz Pasierbiewicz to blotka przy panu...

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

23-07-2018 [15:19] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Goral Supreme
Dziękuję za komplement zawarty w ostatnim zdaniu Pańskiego komentarza. :)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-07-2018 [14:26] - zbieracz śmieci | Link:

Pojawia sie na NB jarząbek a to każdemu wolno który od zawsze był tu duchm ale jakoś ciałem to nie i komentuje aż miło za dobra zmianą.
Jak się pojawł pierwszy tekst to góral słusznie zauważył ,że to legendowanie 
Panie jarząbek do partii za wiesława to nie brali na siłę ani niczego za friko nie dawali ,były procedury w tym dwóch wprowadzających którzy brali niejako jako chrzestni brali odpowiedzialnośc za chętnego .Chętny nie tylko musiał nawet jak szczyl już mieć zasługi nie wspomnę o rokowaniach na przyszłość a i pochodznie też się liczyło.
Obrastał w tłusczyk jarząbek pod czujnym okiem jaczeji a ta rosła w siłę i tak się dokolebali do Sierpnia.
Tu się zatrzymam bo jarząbek mąci ibrudne łzy leje na sobą ....!?

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

21-07-2018 [16:05] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ zbieracz śmieci
Toć napisałem:
"Moim zdaniem, trzeba przypominać, że wszyscy członkowie PZPR (razem ze mną) i ZMS (razem ze mną) SD i ZSL, Komsomołu i Hitlerjugend służyli złej sprawie. – Są to pouczające i bezsporne fakty. – Mea culpa, mea maxima culpa. 
Niestety, dokładnie to samo wypada (sprawiedliwie!) powiedzieć o ludziach, którzy w łatwiejszych czasach nierozważnie poparli sowieckie SLD, nieobywatelską PO, niepolskie PSL, obce Bankowe Kody, Nowoczesne Kłamstwa lub nawet coś takiego jak X czy Bolka. Ale, kto nigdy nie zgrzeszył? Wielka Pokuta dla wszystkich chętnych? Mocne postanowienie poprawy?"
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam :) 

Obrazek użytkownika DRaj

22-07-2018 [22:20] - DRaj | Link:

Proszę pozdrowić Olgę, gdziekolwiek jest !..

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

23-07-2018 [02:13] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Dzięki -- pozdrowię :). Ola aktualnie na wczasach, w głuszy, poza zasięgiem, musi wyjechać, albo wejść na górkę, aby pogadać. Serdecznie się kłaniam :) 

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

26-07-2018 [18:07] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Uwaga: Porządkuję ład dyskusyjny na NB. Przenoszę wymianę poglądów z bloga @ dr Anna na mojego.

"20-07-2018 [22:43] - Goral Supreme | Link: ..."popiera w wyborach
..."popiera w wyborach kłamców i złodziei. -- Mają w głowie zaszczepionego czipa? "....
Hmmmm...To juz nie mozna zostac zlodziejem i klamca bez zaszczepionego czipa w glowie ?
Czego to sie czlowiek nie dowie na NB...
PS....Krazy taka opinia wsrod Komunistow...: Komunistom zostaje sie do konca  zycia "...
Czy moglby pan Jarzabek jako byly , zweryfikowac prawdziwosc tego stwierdzenia ?
odpowiedz

21-07-2018 [15:44] - Kazimierz Jarząbek | Link: @ Goral Supreme
@ Goral Supreme
Już przy drugim spotkaniu zauważyłem, że @ Goral Supreme to wykształcony i inteligentny człowiek, który wykonuje robotę na Naszych Blogach zasłaniając się maską specjalnie dobranego pseudonimu, udając prostaka używającego knajacki język i nie potrafiącego używać polskich literek.
@ Goral Supreme przebiegle biega po różnych blogach i używa tam mojego nazwiska, tak jakby nie mógł tego zrobić na moim blogu, czyli adresatem tych propagandowych wypowiedzi nie jestem ja, lecz środowisko NB.
@ Goral Supreme ostro żądał ode mnie, abym zaczął pisać własne teksty. – W dniu 17.07.2018 przychyliłem się do tej propozycji i teraz cała brygada propagandowa ma kłopot. Ponadto, zauważyłem, że posiada on o mnie informacje, których nie ma w Sieci, widocznie jego zwierzchnicy, których znam od 40 lat już mu je przekazali. – Szefowie nie będą z niego zadowoleni.
Pod moim wpisem „PZPR i tajne służby” @ Goral Supreme napisał: cytuję,  „Mistrz Pasierbiewicz to blotka przy panu” – Dziękuję za ten komplement." 

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

28-07-2018 [12:12] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Uwaga: Porządkuję dyskusję, Przenoszę poniższy wątek z blogu Ryszarda Surmacza na swój, aby P.T. Czytelnicy wiedzieli o co chodzi i o co tu biega.

16-07-2018 [22:29] - Goral Supreme | Link: Panie Jarzabek. A slyszal pan
Panie Jarzabek. A slyszal pan cos o nauce Chrystusa i Zyciu tutaj jako Pielgrzymce do Domu Ojca ?
Masz pan tutaj blog na ktorym nic nie ma..ale jak obserwuje chetnie pan komentujesz innych..Moze pan cos napiszesz to sie do tego ustosunkujemy ?
odpowiedz
17-07-2018 [07:27] - Kazimierz Jarząbek | Link: @ Goral Supreme
@ Goral Supreme
Za chwilę spełnię Pańskie życzenie. Z góry dziękuję za każdą krytykę. Pozdrawiam :)