Moje przygody z oczyszczaniem jelita grubego

Część I
Przez pierwsze 60 lat mojego życia nie miałem żadnych problemów z oczyszczaniem jelita grubego z kamieni kałowych. Po prostu, żyłem w nieświadomości i nie wiedziałem, że takie oczyszczanie jest w każdym roku  potrzebne. Przyszedł jednak dzień, kiedy moja dowcipna żona wyznaczyła mi randkę w Ośrodku Wczasów Zdrowotnych U Zbója w Gołubiu, w którym była wcześniej już kilka razy.
Wiedząc trochę, co mnie oczekuje, postanowiłem przelicytować żonę w pomysłach prozdrowotnych i stawiłem się „U Zbója” po kilku dniach picia soków (zamiast jedzenia) czyli z przewodem pokarmowym prawie wolnym od strawionego i niestrawionego pokarmu. W ośrodkowej stołówce, popisywałem się przed innymi kuracjuszami, zamawiając na wszystkie posiłki tylko soki. Grałem twardziela. – Żona patrzyła na mnie z ciekawością i z rozbawieniem i już pierwszego dnia radośnie poinformowała, że zapisała mnie w gabinecie lekarskim na trzy zabiegi hydrokolonoterapii. – Byłem zdziwiony jej szczodrością: aż trzy dni z płukaniem jelita grubego?! Nie dałem jednak poznać po sobie zaskoczenia.
 
Część II
Pierwsza wizyta u p. Doktora spełniła moje zabawowe nastawienie: lekarz został podwójnie trafiony. Po pierwsze, gdy mu odpowiedziałem na pytanie o mój wiek. Pytał dwa razy, aby się upewnić, że pacjent nie żartuje. Po drugie, kiedy płyn zaczął wlewać się do mojego jelita,  trwało to i trwało.   Zobaczyłem okrągłe z przerażenia oczy p. Doktora, który pewnie pomyślał, że nastąpiła perforacja. Szybko się jednak uspokoił, zobaczył, że pacjent się uśmiecha. Byłem bardzo dobrze przygotowany do hydrokolonoterapii a nie do lewatywy, jak to robi większość pacjentów.
-- Wyjaśniłem p. Doktorowi, że kolejny rok prowadzę się rozsądnie i że aktualnie już drugi tydzień karmię się tylko sokami. Powiedziałem także, że jelito mam raczej czyste. Na co lekarz odburknął w wojskowym stylu, że każdy ma brudne. – Dziś wiem, że miał rację.
 
W trakcie drugiego zabiegu zapytałem: dlaczego Rosjanie, którzy mają łatwy dostęp do wszystkich książek Małachowa, żyją krócej niż Polacy. – Doktor w odpowiedzi dodał: „Program telewizyjny z Małachowem na pierwszym kanale też oglądają.”
Po trzecim zabiegu zapytałem lekarza o skutki procedury. – Usłyszałem, że było trochę czarnego iłu. – Pomyślałem wtedy, że mówi tak na pocieszenie, aby nie było mi żal wydanych pieniędzy. Nawet mi do głowy wówczas nie przyszło, że lekarz mówił prawdę. Byłem przekonany, że kilka lat mojego dobrego sprawowania się spowodowało, że kamieni kałowych już nie mam. -- Byłem naiwny.
Po trzeciej hydrokolonoterapii z przekory zameldowałem swojej żonie, że bardzo mi się ten zabieg spodobał i z uśmiechem zażądałem natychmiastowego oczyszczania wątroby, gdyż byłem dobrze przygotowany, przewód pokarmowy miałem pusty. – Zostałem pochwalony za inicjatywę i zapisaliśmy się oboje (u lekarza!) na oczyszczanie wątroby. Opiszę to w następnej notce.
 
Część III -- osiągnięcie celu
Moja żona próbowała wyciągnąć od Doktora tajemnice: jakich płynów używa do hydrokolonoterapii i oczyszczania wątroby. – Nieskutecznie. Jednak sama szybko rozwikłała problem składu dwóch mieszanek stosowanych przy oczyszczaniu wątroby. Jeśli chodzi o płukanie jelita, miała tylko przypuszczenia, że wodny roztwór może zawierać substancje, które mają pomóc skruszyć kamienie kałowe.
Przeprowadziłem wówczas proste rozumowanie i odkryłem, że najlepszym roztworem do płukania jelita grubego musi być płyn o składzie zbliżonym do wód płodowych w drugiej połowie ciąży. To co jest panaceum dla dziecka pływającego w łonie matki i łykającego ciecz, w której pływa, jest naturalne. Musi to także pomóc dorosłemu człowiekowi.
-- Postanowiłem, że po powrocie do domu wypróbuję ten specyfik przy pomocy wlewnika.
 
Zabieg lewatywy przeprowadzany przy pomocy wlewnika jest prosty. Natomiast płukanie jelita grubego na całej jego długości jest skomplikowane. – Po pierwsze, trzeba mieć wolne od kału jelito grube. Po drugie, trzeba się trochę nagimnastykować przy klękaniu i przekręcaniu się, aby płyn dotarł do trzeciego odcinka jelita grubego. Po trzecie, trzeba do tej gimnastyki mieć stosowną powierzchnię, duży ręcznik, wieszak do zawieszenia wlewnika i przez godzinę lokum tylko dla siebie.
Z trudem opanowałem tę technologię i przeprowadzałem płukanie jelita grubego przez kilka dni pod rząd. – Z uwagą obserwowałem wyniki. Stosowany przeze mnie płyn rozlewał się jak balsam po ściankach jelita, wyraźnie odczuwałem kojące jego działanie i ulgę. W wydalanym roztworze pojawiały się tylko śladowe ilości świeżego kału.
Piątego dnia, najpierw poczułem straszny smród, później wydaliłem sporą ilość paskudnej, czarnej, śmierdzącej mazi. – Urodziłem się na wsi, mam już 77 lat, ale takiego śmierdzącego ohydztwa wcześniej w życiu nigdy nie widziałem. – Zacząłem się głośno śmiać. -- Przepłukałem jeszcze raz  jelito i starannie przewietrzyłem mieszkanie.
 
Moja żona, gdy ją poinformowałem o swoim sukcesie, opowiedziała o spotkaniu pod gabinetem Doktora w Gołubiu ze spazmatycznie szlochającą znajomą. – Podbiegła do niej z pytaniami: Co się stało? W czym Ci pomóc? – Kiedy kobieta się trochę uspokoiła, wyjęczała: „Takie obrzydlistwo nosiłam w sobie przez tyle lat. Nie mogę przestać płakać, gdy tylko wspomnę ten wygląd i ten smród.”
-- Wychodzi na to, że zarówno pacjent, jak i lekarz, nie mogą przegapić momentu wydalenia kamieni kałowych z organizmu.
 
P.T. Czytelnikom życzę skutecznego oczyszczenia jelita grubego z kamieni kałowych, Kazimierz Jarząbek
 
Następny wpis: „Moja przygoda z oczyszczaniem wątroby”
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

30-11-2018 [15:14] - paparazzi | Link:

W USA po 60 tce zalecają kolonoskopie i usuwają nagromadzone polipy. Te rakotwórcze twory nie leczone zabijają człowieka. Jeśli się ujawni wcześniej i usunie to nie ma problemu. Zabieg powtarza się co 3-5 lat. Nie wiem jak w Polsce.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

30-11-2018 [15:38] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ paparazzi
Hej, kłaniam się.
Zdaje się, że kolonoskopia to badanie, które umożliwia obejrzenie wnętrza całego jelita grubego przy użyciu giętkiego endoskopu (kolonoskopu) o grubości palca wskazującego. Głównym celem wykonywania kolonoskopii jest ocena błony śluzowej jelita grubego, natomiast hydrokolonoterapia to płukanie jelita grubego w celu rozmycia i wypłukania substancji nazywanych kamieniami kałowymi, które, moim zdaniem, przypominają pcv. Wg badań Amerykańskiego Departamentu Zdrowia ma je 94% populacji. Jest to straszne świństwo, które nosimy w sobie bez przerwy, zatruwa ono organizm i jest przyczyną ok. 100 chorób od bólu głowy do raka.
Miło było Pana znów spotkać. Pozdrawiam, K.J.

Obrazek użytkownika paparazzi

30-11-2018 [16:36] - paparazzi | Link:

" Wszystko co ludzkie nie jest nam obce" Raczej nie słyszałem o płukaniu. Natomiast mój kolega co go namówiłem do kolonoskopii miał cztery polipy rakotwórcze co mu natychmiast przy okazji usunęli. Ja miałem szczęście wszystko OK. Czesław Niemen mógł by żyć ale chronicznie odmawiał / wstydliwy problem/ badan. Wchodzę trochę na inny temat, Steve Jobs /twórca Apple/tez mógł by żyć gdyby wcześniej podjął kuracje swojej trzustki. Niestety kierował się medycyna alternatywna. Up To You.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

30-11-2018 [18:20] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ paparazzi
Zdaje się, że jesteśmy zgodni co do tego, że każdy człowiek sam odpowiada za swoje decyzje i wybory. W sprawach zdrowia też, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika paparazzi

30-11-2018 [19:03] - paparazzi | Link:

Ależ oczywiście ja nic nie sugeruje. Właśnie ostatnie zdanie to to co pan napisał. W sumie wszystko jest dobre byle by nie szkodziło. Placebo i stresy są tez ważne w zdrowiu. Średni wiek życia mężczyzn w USA zmalał! Wie pan dlaczego? Samobójstwa i narkotyki.Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-11-2018 [20:57] - Imć Waszeć | Link:

Nie chciałby nudzić o takich drobiazgach, ale gdzie można znaleźć link do tych badań Amerykańskiego Departamentu Zdrowia i w którym miejscu stoi owa tajemnicza liczba 94% albo gdzie jest lista tych 100 chorób.

Obrazek użytkownika krystal

01-12-2018 [14:36] - krystal | Link:

Jeszcze przed 50tką powinno się zacząć profilaktycznie badania jelita grubego. Uważa się, że kolonoskopia powinna być wykonywana co 5 lat (no, chyba że zaczyna się coś niedobrego dziać z naszym układem trawiennym, to częściej). Podczas kolonoskopii rutynowo usuwa się polipy, które z biegiem czasu mają tendencję do przekształcania się w złosliwe nowotwory. Co jakiś czas szpitale państwowe robia akcję darmowej kolonoskopii dla osób przeważnie powyżej 60 lat. Jesli się nam nie udało załapać na darmowy program, musimy wykonać go za własne pieniądze; chyba że mamy skierowanie od lekarza z NFZ. Na NFZ wszystko, niestety, bez znieczulenia, nawet bez jakiejkolwiek tabletki chocby pyralginy; prywatnie można ze znieczuleniem: słabszym lub silniejszym (sedacja). To wie przeciętny polski pacjent. Wielokrotnie robiliśmy rozeznanie wśród sąsiadów, znajomych itp.
Przepłukiwanie jelita grubego jest w modzie od dobrych paru lat, gdy Al. Kwasniewski zrobił sobie taką płukankę i sie tym pochwalił. Można zrobić ją prywatnie, ale, jak tu ktoś słusznie zauważył, nie jest to zabieg bezpieczny, zwłaszcza, że bierze się za to wiele osób nie mających do tego kwalifikacji.
Medycyna jest jedna, i powinna to być medycyna kompleksowa- ta szkolna, i ta naturalna połaczone ze sobą. Powinny sie uzupełniać. Prof. Religa zdawał sobie z tego sprawę  (szczegóły tu:http://mirakus.pl/5002-2-polsk... ; w "Z Codziennika").
Jeśli zaś chodzi o raka trzustki, to na już wyraźnego raka tego narządu jak dotąd nie ma mocnych. Jest uleczalny, gdy jest maleńki, tj. gdy wykryje sie go przypadkowo (jeszcze nie ma żadnych dolegliwości), ale ktoś robi sobie profilaktycznie co jakiś czas badanie i akurat lekarz uchwyci sam początek powstawania tego nowotworu.
Co do nowotworów, to warto posłuchać wykladu znanej w Europie polskiej lekarki onkolożki, pracującej od lat w Niemczech: https://www.youtube.com/watch?...
Jesli chodzi o StopNOP, to lekarze współpracujący z fundacją nie są przeciw szczepionkom, ale przeciw przymusowi szczepienia i przeciw skladowi szczepionek. Jesli do szczepionek dodać chemtrails, to okazuje się, że obecnie zachowuje się jak anteny - tak jesteśmy naszpikowani alumunium (niedowiarki mogą sobie zrobić badanie włosa - zobaczą czym są truci). A w takim przypadku jesteśmy już całkowicie przygotowani do zdalnego sterowania naszymi umysłami (broń HAARP; https://patents.google.com/pat...).
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-11-2018 [16:38] - zbieracz śmieci | Link:

Dobra nazwa dla tego  ośrodka "U zbója" takie golenie z kasy idiotów to bezpieczniejsze niż rozboje na drodze .U ludzi nikt nigdyunie widział takich kamieni chyba żeby żarli surowe mięso razem z sierścią jak wilki czy zdziczałe psy,maja czasami i koty bo zlizuja sieść.!
Jaworski dolary przeciwko orzechom ,że za oczyszczanie tam watroby nie dasz ani grosza bo ta notka to beczelna reklama tego zbójeckiego ośrodka .....!
PS.Jak zeżresz żonę razem z kudłami ,pazurami zębami to kto wie ,może też takich kamoli się dorobisz!?

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

30-11-2018 [17:59] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ zbieracz śmieci
Gratuluję poglądu w sprawie kamieni kałowych. Jeśli Pan chcesz, to możesz te kilogramy PCV nosić do śmierci, a masz je Pan na pewno, bo każdy dorosły człowiek je ma.   

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-11-2018 [18:54] - zbieracz śmieci | Link:

Płukanie jelit to niebezpieczny zabieg i każdy to powinien wiedzieć ,żona ci poleciła i czy aby z dobregoi serca i to cudzymi rączkami ...!?

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

30-11-2018 [19:56] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ zbieracz śmieci
Byłoby śmieszne, gdyby nie było niemądre.
Przypuszczam, że jeszcze sporo może się Pan o swoim zdrowiu dowiedzieć i to niekoniecznie ode mnie, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-11-2018 [21:05] - zbieracz śmieci | Link:

Zdrowie ,ten tylko się dowie 
co mu Jarząbek powie !
Czekam na podzielenie się wiedzą o zbawiennym wpływie kołtuna i czym grozi jego usunięcie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-11-2018 [17:53] - Imć Waszeć | Link:

Polecam film o nowych sposobach leczenia w medycynie (wykład dr Pawła Grzesiowskiego): https://www.youtube.com/watch?...
A tu artykuł na temat kamieni kałowych: https://zdrowie.tvn.pl/a/kamie...
Częścią wspólną obu informacji jest problem z rozleniwieniem jelit lub niewłaściwym odżywianiem (na przykład samymi soczkami). Ponadto kamienie to problem tylko końcówki jelita (odbytnica i esica).

PS: Grzesiowski to jest jeden z tych lekarzy, których bezpodstawnie oskarżają oszołomy z organizacji Stop NOP, uważając że już sama praca badawcza jest świństwem i łajdactwem. Mówię o oszołomach, czyli o tych, którzy nie uznają żadnych szczepionek (nie tylko współczesnych, podejrzewanych o zawieranie trucizn), twierdzą że są zbędne, a nawet twierdzą, że wirusy nie istnieją (np. wirus odry). Nie są to, jak twierdzi Rola z Wrealu24, ludzie chcący jedynie wyboru, ale ludzie chcący przeforsować swoje błędne wyobrażenia o życiu. Wyobrażenia te bardzo przypominają głupoty ze Starego Testamentu w interpretacji oszołomów protestanckich, czyli są takim małym fragmentem psucia świata przez pewnych masters of puppets (niektórzy mówią, że to masoni). Zresztą co ja tu będę definiował to oszołomstwo.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

30-11-2018 [18:15] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Imć Waszeć
Ja -- swoje, a Pan -- swoje.
Ja -- o kamieniach (PCV) a Pan -- o twardym stolcu.
Ja -- o hydrokolonoterapii, a Pan -- o lewatywie.
Całe życie przed Panem i ma Pan szansę jeszcze się sporo o zdrowiu dowiedzieć.
Podpowiadam w sprawie powstawania kamieni kałowych: Jeśli w jamie ustnej znajdzie się pokarm, który programy zarządzające naszym organizmem zidentyfikują jako coś niebezpiecznego (trucizna, coś obcego) to na powierzchni całego przewodu pokarmowego, w szczególności w jelicie grubym, wydziela się biały śluz, który po dwóch dobach powinien być wydalony. Nie zawsze tak jest i jest to zaczątek tematu naszej rozmowy. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-11-2018 [19:50] - Imć Waszeć | Link:

Jak rozumiem widział Pan ten śluz, badał go i reakcja wspomniana rzeczywiście zachodzi w wyniku drażnienia ślinianek. Dobrze zrozumiałem? Jeśli nie, to mamy chyba problem natury intelektualnej w poprawnym rozumieniu czym jest metoda naukowa, a czym szarlataneria i podobne wodolejstwo, nazwane już ładnie na NB "ziemboleniem".

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

30-11-2018 [20:03] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Imć Waszeć
Poddaję się, nie jestem w stanie Panu pomóc. -- Dobrego zdrowia Panu  życzę, Kazimierz Jarząbek

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-11-2018 [20:30] - Imć Waszeć | Link:

Również nie jestem w stanie pomóc, bowiem w całej literaturze jedynie jest PCW (polichlorek winylu), a po angielsku PVC (Polyvinyl chloride). Po prostu jakoś nie widzę związku pomiędzy nim a jelitami. Zresztą proszę samemu spróbować: "fecalith" to te kamienie, a "colon" to jelito.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

01-12-2018 [18:47] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Imć Waszeć i @ zbieracz śmieci
Informacji dotyczących badań Amerykańskiego Departamentu Zdrowia należy szukać w zasobach Amerykańskiego Departamentu Zdrowia. Znacie Panowie w wystarczającym zakresie język angielski i nie wątpię, że sami odszukacie potrzebne Panom informacje. Korzystałem z tego jakiś czas temu, zapamiętałem to, co było mi potrzebne i nie zapisywałem linków.
Ponadto daję Panom namiary na trójkę lekarzy wypowiadających się na temat kamieni kałowych i oczyszczania jelita grubego:
a)  Giulia Enders, niemiecka gastroenterolog, "Historia wewnętrzna", książka wydana w Polsce, dostępna w sprzedaży.
b) Borys Boligar, ukraiński lekarz pracujący w Polsce: http://www.borysboligar.pl/ocz...
c) G.P. Małachow, rosyjski lekarz, którego kilkanaście książek jest dostępnych w polskich księgarniach.  

Pozdrawiam Panów serdecznie, Kazimierz Jarząbek

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-12-2018 [00:40] - Imć Waszeć | Link:

Weźmy Borysa Boligara: "W przypadku przeciążenia organizmu wysoko przetworzoną żywnością, pozbawioną błonnika i substancji bioaktywnych - jelito grube zamienia się w stojącą kloakę, która przypomina wysypisko śmieci lub zapchany sedes, z którego - mimo wszystko - nadal się korzysta."
Co znaczy wyróżniony fragment? Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

01-12-2018 [06:45] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Imć Waszeć
Dość dawno zauważyłem:
1. Zdobywanie nowej wiedzy przez człowieka zależy od wielu czynników, jednym z nich jest to, czy dorosły podmiot nie utracił zdolności do uczenia się, a niektórzy ludzie tracą tę zdolność już po maturze.
2. Zdobywanie nowej wiedzy o zdrowiu jest szczególnie skomplikowane ze względów psychologicznych i socjologicznych, gdyż ludzie bronią swoich dotychczasowych poglądów, przyzwyczajeń i osiągnięć jak jakiegoś skarbu i status quo. Wyraźnie na to wskazałem we Wstępie do mojego bloga 17.07.2018
3. Bardzo współczuję ludziom, którzy chorują i przedwcześnie umierają, nie wiedząc, że mogliby sami, tak jak ja, zadbać o swoje zdrowie.Nawet mądrzy ludzie bywają bezradni, patrz wypowiedź Premiera Jana Olszewskiego:
https://wpolityce.pl/spoleczen...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-12-2018 [19:45] - Imć Waszeć | Link:

Nie sądzę, żeby to była nowa wiedza. Podobne kwestie poruszane były w starej książce gdzieś z przełomu 19 i 20 wieku, pisanej gotykiem po niemiecku. Obecnie zawieruszyła się gdzieś, ale jej poszukam. Na uwagę zwracają w niej rysunki - leczenie grypy poprzez zimne gorące prysznice, zawijanie w mokre prześcieradła, właśnie wszelkie kwestie lewatywowe (takie małe urozmaicenie jak rower poziomy do rozprowadzania płynu w jelitach;), a nawet był tam ów słynny imbryk, w którym gorącej kąpieli w solach zażywał w filmie Kingsajz Nadszyszkownik Kilkujadek. W każdym razie tak wyglądała ówczesna medycyna. Jest to więc typowa dla minionej epoki modernizmu idea, że człowiek jest biologiczną maszyną. Tu czy tam można podłączyć jakąś rurkę, wymienić płyny albo filtr, wyregulować ciśnienie, dmuchnąć, dolać, wypolerować i puścić na ulicę.

Co do korzyści zdrowotnych osiąganych przy pomocy operowania w okolicy odbytu, trudno się jednoznacznie wypowiadać. Zwłaszcza kiedy operują przy nim osoby trzecie. Jedni będą mieli do tego stosunek raczej negatywny, lecz tacy jak pan Biedroń z partnerem wręcz entuzjastyczny. W jednej ze swoich typowych zjadliwych wypowiedzi, słynny Kisiel wyraził się bez ogródek o swoim znajomym przebywającym w więzieniu, cytując w tym celu słowa pewnego lekarza, że hemoroidy są jak łożyska kulkowe w przypadku nagłego ataku grypsiarzy. Stale podłączeni do kolonoskopu miliarderzy pochodzenia amerykańskiego widzą już nawet cały świąt z tej perspektywy. Człowiek w pewnym wieku po prostu naturalnie mniej myśli, zaś więcej czasu poświęca głównie na zajmowanie się sobą. Jeśli już ekonomia i malwersacje przestają w życiu podniecać i inspirować, to można ubrać coś w swoistą analna filozofię. Zresztą dlaczego mamy odmawiać im tej radości? No właśnie dlatego, że ona głównie nam szkodzi.

Gdy więc dwóch panów w średnim wieku spotyka się dyskretnie w mieszkaniu, by wymienić się zdobytym skądinąd doświadczeniem, to jest ich prywatna sprawa. Jeden drugiemu aplikuje w odbyt rurę od odkurzacza i wpuszcza tam figlarnego chomiczka, a następnie przyświeca sobie zapałką!!!! Następuje wybuch feralny między innymi dla chomiczka, pozwalający zapisać się obydwu na kartach Księgi Rekordów Darwina. Natomiast, gdy jakiś Soros zalobbuje za obowiązkowym instalowaniem w samochodach aparatury do płukania odbytu, gdy finansuje akcje uświadamiające w przedszkolach o korzyściach okresowego czyszczenia garów, to sprawa staje się już dwuznaczna.

Ponadto rozumiem nieco zbieracza śmieci, który operując gdzieś tam w okolicach kliniki U Zbója, chciałby wiedzieć w co może potencjalnie wsadzić łapy i jak się przed tym uchronić na węch. Podejrzewam bowiem, że szczegółowe doznania dotyczące zapachów szlamu wyfedrowanego z wyjątkowo starej rury, mogłyby w chwilę zabić batalion wojska skuteczniej niż sarin :)))

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

01-12-2018 [20:53] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Imć Waszeć
W naszej rozmowie o sprawach dotyczących zdrowia wypowiadamy się z Panem z różnych pozycji, nieprawdaż?
1. Pisząc notki i komentarze, wypowiadam się z pozycji człowieka, którego 20 lat temu dopadło inwalidztwo. Od 17 lat skutecznie wracam do normalności. Wspominałem o tym wielokrotnie. Umierałem, a od kilku już lat mogę samodzielnie chodzić, tak jak na moim zdjęciu i swobodnie pokonuję dystans piętnastokilometrowego spaceru w ciągu 3 godzin. Po prostu, zmieniłem tryb życia i dostosowałem się do wymogów programów, które zarządzają moim organizmem.
2. Współczuję osobom, które chorują i przedwcześnie umierają. Żal mi tych ludzi, bo mogliby tak samo jak ja, ale każdy po swojemu, wyjść obronną ręką z kryzysów zdrowotnych. -- Staram się przekazać na Naszych Blogach część mojej optymistycznej wiedzy.
3. Korzystam z podpowiedzi aptekarzy, lekarzy, toksykologów i rehabilitantów. We wpisie "Nurt mojego pisania o zdrowiu" jednoznacznie napisałem: "Autorami, którzy pomogli mi wyrobić własne podejście do spraw zdrowia, w kolejności alfabetycznej, są: dr Ewa Dąbrowska, dr Jadwiga Górnicka, dr Andrzej Janus, dr Bernard Jensen, prof. Maria Dorota Czajkowska-Majewska, dr G.P. Małachow, dr Erich Rauch, dr John H. Tilden, prof. Kinga Wiśniewska-Roszkowska... Moim zdaniem, warto czytać publikacje tych i wielu innych autorów."
4. Prawie każdy człowiek w sprawach swojego zdrowia jest zdany na samego siebie -- miałem okazję tę prawdę poznać. Przeciętny człowiek nie ma możliwości zatrudnić specjalistów, którzy będą mu bez przerwy towarzyszyć. Wiemy z mediów, że bogacze, których na to stać, też na tym dobrze nie wychodzą.

Te cztery punkty i pewnie jeszcze kilka innych różnią się od pozycji, którą w dyskusji zajmuje Pan.
Serdecznie pozdrawiam, Kazimierz Jarząbek
 
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

01-12-2018 [23:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

co jeszcze u zboja czyszcza oprocz portfeli, jelit i watroby? mozgi tez przeczyszczaja? przynajmniej z nazwa sa uczciwi... 
jezeli chce sie Pan przysluzyc ludzkosci to prosze podac jakie ryzyko niesie taki zabieg, z oczyszczaniem jelit radza sobie doskonale zwierzeta bez terapii a'la zboj. koreanczycy w podobnym celu jedza krewetki wraz ze skorupkami. barbarzyncy zachodni uwazaja ze najlepiej bedzie zniszczyc do zera procesy biochemiczne a organizm niech nastepnie sam podniesie sie ze spustoszenia. na szczescie organizm czlowieka potrafi zniesc wiele i wielu oczyszczonych powraca z pobliza cienkiej czerwonej linii.
Zycze Panu zeby kolejne zabiegi pomogly organizmowi, a przynajmniej nie zaszkodzily.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

02-12-2018 [10:23] - Kazimierz Jarząbek | Link:

 @ Kazimierz Koziorowski
Uf, Pański komentarz chociaż częściowo jest sensowny. -- Gratuluję.

1. Prawdą jest, że nasi przodkowie, niektórzy ludzie obecnie a także zwierzęta żyjące na wolności radzili/radzą sobie z oczyszczaniem jelita grubego w naturalny sposób. -- Pan to trafnie zauważył. Niestety, u nas, obecnie w Polsce dominuje spożycie martwej, przetworzonej żywności, która jest źródłem naszych kłopotów zdrowotnych, w szczególności z funkcjonowaniem jelita grubego i wątroby. Proszę poczytać co na ten temat piszą lekarze, m.in.: Giulia Enders, niemiecka lekarka, autorka książki "Historia wewnętrzna" tudzież Borys Boligar, ukraiński lekarz praktykujący w Polsce: http://www.borysboligar.pl/ocz... oraz G.P. Małachow, rosyjski lekarz, którego kilkanaście książek można kupić w naszych księgarniach.
2. Tak się złożyło, że od 20 lat wytrwale studiuję przedmioty związane z moim zdrowiem i wprowadzam tę naukową wiedzę w życie. Nieźle mi idzie, czego i Panu życzę. Człowiek ma jednak wolną wolę. Jeśli decyzja Pana będzie inna, to też OK.
3. Płukanie jelita jest naturalną bezpieczną procedurą: http://www.borysboligar.pl/ocz...
4. Oczyszczenie jelita grubego i wątroby jest wstępem (pierwszymi czynnościami) do poprawy naszego zdrowia. Około 5 kg kamieni kałowych i około 1 kg kamieni wątrobianych nosi w sobie prawie każdy dorosły Polak, ma do tego konstytucyjne prawo.

Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia, Kazimierz Jarząbek