Lekcja Alfie Evansa

Często zadajemy sobie pytanie co oznacza dla nas niezawisłość sądów i mówiąc szerzej- niezawisłość prawa. Stojący przed takim pytaniem maturzyści i studenci  bez problemów recytują wszelkie przymioty i gwarancje niezawisłości sędziowskiej. Sędzia jest nieusuwalny, nie można go przenosić , posiada immunitet. Obowiązuje go tylko wierność prawu i konstytucji. Ma to zapewnić, że nie będzie podlegał politycznym naciskom. Po  doświadczeniach dwóch totalitaryzmów XX wieku wiemy jednak dobrze, że prawo stanowione nie tylko może być ułomne, lecz może być wręcz zbrodnicze. Zarówno Żydzi w hitlerowskich Niemczech jak i ziemianie w ZSRR  byli mordowani w majestacie obowiązującego wówczas prawa. Wierność sędziego wobec prawa nie zabezpieczała nikogo przed losem ofiary zbrodni  popełnionej w majestacie tego prawa, wręcz przeciwnie, gwarantowała, że wpadniemy w jego zbrodnicze  łapy. Przed zbrodnią w majestacie prawa mogłaby nas zabezpieczyć tylko wyjątkowa postawa etyczna sędziego, ale trudno system prawny opierać                na jednostkowym heroizmie. Szczególnie trudno heroizmu wymagać od naszej polskiej kasty „ludzi wyjątkowych”, którzy swoją wyjątkowość postrzegają wyłącznie jako przysługujące im wyjątkowe przywileje.
 Poza tym sędzia może być po prostu w zwykły ludzki sposób głupi czy nieuczciwy i nie zabezpieczy nas przed tym, nawet najlepszy system kształcenia prawników. Niezależność sędziego może oznaczać, że podejmuje on swoje decyzje arbitralnie, że decyzje te nie podlegają kontroli, że są one w pewien sposób ostateczne. Sędzia decydujący o życiu i śmierci człowieka, sędzia który jest władny skazać niewinne dziecko na okrutną śmierć wbrew woli jego rodziców i wbrew protestom setek osób przypisuje sobie uprawnienia Pana Boga, ale nie Boga chrześcijańskiego, który jest dobry, sprawiedliwy i wybaczający lecz uprawnienia jednego z okrutnych bóstw azteckich takich jak bóg ognia Huehueteotl nieustannie domagający się ofiar z ludzi.
Jeden z brytyjskich lekarzy opisał praktyki stosowane od lat w brytyjskich hospicjach i szpitalach. Pod kontrolą lekarzy chorzy pozbawieni są dostępu do żywienia i ostatecznie umierają z głodu i odwodnienia. Odbywa się to zgodnie z programem Liverpool Care Pathway obowiązującym w angielskiej służbie zdrowia. Liverpool Care Pathway (w skrócie LCP) to specjalne wytyczne dotyczące opieki nad nieuleczalnie chorymi i umierającymi pacjentami. Szacuje się, że każdego roku umiera w ten sposób około 130 000 osób. Zdarzały się liczne  przypadki odmowy leczenia i kwalifikowania do programu ludzi, którzy wcale nie byli umierający. LCP to tak naprawdę forma eutanazji, która ma na celu zwolnienie zajętych przez chorych szpitalnych łóżek i zaoszczędzenie pieniędzy NHS.  
Agonia z głodu i odwodnienia nie jest jednak łatwa ani szybka. Przeciętnie trwa około dziesięciu dni. Jak napisała dr Laura de Rooy – konsultant ds. neonatologii w Szpitalu św. Jerzego w Londynie „daleko posuniętą naiwnością jest sądzić, że umierające dzieci nie odczuwają głodu i pragnienia”. Pamiętamy opisy straszliwych cierpień więźniów głodzonych przez hitlerowców w obozach w bunkrach śmierci, cierpień Ukraińców umierających w czasie wielkiego głodu. Uświadommy sobie, że podobne cierpienia funduje lekarz nic nie winnym i nie rozumiejącym co ich spotyka chorym. I to pod pretekstem ich własnego dobra, powołując się na to dobro.
Zagraniczni komentatorzy doszukują się faszyzmu w naszym kraju. Za recydywę faszyzmu uważa się niewinny żart o motywach etnicznych albo zbytnie przywiązanie do państw narodowych. Trzeba być zupełnie ślepym żeby nie widzieć odradzania się hitleryzmu w stanie czystym w dobrej starej Anglii, gdzie sąd wydaje wyrok śmierci na niewinne dziecko, a cały aparat państwowy z szatańską zaciekłością pilnuje żeby ten wyrok został wykonany. Społeczeństwo, które takie uprawnienia nadaje sądom jest moim zdaniem  na progu zagłady.
W Polsce sądy wsławiły się odbieraniem dzieci niezamożnym rodzicom i oddawaniem ich w ręce rodzin zastępczych gdzie zdarzało się były katowane a nawet zabijane. Odbierano dzieci za kruszki na stole, muszki owocówki w mieszkaniu albo z podobnie błahych powodów. To sądy wydawały nieruchomości w ręce złodziei w aferze zwanej reprywatyzacyjną. To sądy za ważne dokumenty uznawały ewidentnie sfałszowane testamenty i pełnomocnictwa napisane na świstkach papieru. Nikt nie przyjąłby w takim stanie świadectwa szczepienia psa, a na podstawie podobnych dokumentów eksmitowano na bruk setki ludzi i przyznawano złodziejom wielomilionowe odszkodowania. To sądy wreszcie skazały w Polsce na 18 lat więzienia zupełnie niewinnego człowieka.
Traktowanie tego aparatu przemocy jako gwaranta jakkolwiek rozumianej demokracji jest idiotyzmem wołającym o pomstę do nieba. Albo jest wyrazem skrajnie złej woli.
Cóż to za demokracja w której rodzice nie mogą ratować życia swego ciężko chorego dziecka i musza patrzeć na jego umieranie w mękach? Nawet jeżeli szanse uratowania tego życia są znikome rodzice mają prawo mieć nadzieję na cud, a dziecko ma prawo do umierania w domu pod ich opieką.  O jego życiu i śmierci nie ma prawa decydować żaden człowiek, a w szczególności zarozumiały sędzia, przekonany o swojej nieomylności, o swoich wyjątkowych prawach i o swojej misji. Na przykład misji depopulacyjnej, ekologicznej czy jakiejkolwiek innej.
Cóż to za cywilizacja w której troszczymy się aby przestępcy skazani za gwałty i morderstwa mieli właściwe wyżywienie , dostęp do rozrywek i świeżego powietrza, a pozwalamy umierać okrutną śmiercią głodową dziecku, które nic złego nikomu nie zrobiło. W której norki mają większe prawa od chorego dziecka.
Rządy dobrej zmiany ukróciły odbieranie dzieci rodzinom za ich biedę czy złe warunki higieniczne. Rządy dobrej zmiany chcą wprowadzić instytucję rewizji nadzwyczajnej, która umożliwiłaby zmianę niesprawiedliwych wyroków nie podlegających kasacji.
Miejmy nadzieję, że rządy dobrej zmiany nigdy nie dopuszczą aby jakiekolwiek dziecko spotkał w Polsce los małego Alfie.

Tekst drukowany w Warszawskiej Gazecie
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cyborg59

19-05-2018 [08:57] - cyborg59 | Link:

W sklepie kupuję miernik elektryczny, metrówkę, wagę. Mają one dokumenty legalizujące i powinienem dawać wiarę oraz polegać na wynikach pomiarów. Nie mam prawa wpływać na ich pomiary! Naciągać metrówki, szlifować odważników, kalibrować miernik. Mam prawo oddać je do ponownej legalizacji .... lub skasować i ostrzegać przed firmami produkującymi takie mierniki.

Obrazek użytkownika xena2012

19-05-2018 [11:25] - xena2012 | Link:

W tym samym niemal czasie kiedy umierał Alfie w Stanach Zjednoczonych przeznaczony do ,,eksterminacji'' trzynastoletni chlopiec po wypadku i gdzie lekarze uznali obumarcie mózgu wybudził się.W krótkim czasie wrócił do normalnego życia.Czy nie jest to przesłanką dla świata lekarzy,że muszą inaczej i po ludzku spojrzeć na choroby?I dlaczego uważa się że metodą zagłodzenia jest lepsza od usmiercania np.zastrzykiem? Bo w głębi duszy wcale nie mają niezbitej pewności ani wiedzy że ten chory musi zostać usmiercony.Zagłodzenie to perfidna asekuracja,żeby nie zostać uznanym za mordercę.

Obrazek użytkownika cyborg59

19-05-2018 [13:57] - cyborg59 | Link:

Organy uśmierconego zastrzykiem (trucizna!) nie nadają się do przeszczepu. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-05-2018 [16:05] - Imć Waszeć | Link:

Czyżby? A seryjny samobójca? Ponadto sztuka mięs jest nadal sztuka mięs i jakiś dziany saudyjski lub hinduski fuckir może się zainteresować.

Obrazek użytkownika izabela

19-05-2018 [17:36] - izabela | Link:

W Polsce w podobny sposób wybudziła się dziewczynka, u której po upadku z konia stwierdzono śmierć pnia mózgu i przeznaczono do rozbioru na narządy. Wyratował ją energiczny ojciec i profesor Talar. Podczas spotkania poświęconego przeszczepom pokazano film z jej udziałem i z udziałem jej dziecka.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2018 [11:48] - rolnik z mazur | Link:

Już tego rodzaju dyskusje i rozważania swiadcza o tym jakimi staliśmy się barbarzyńcami. Jeszcze trochę i zaczniemy stosować eutanazje na masową skalę. Dlaczego wlasciwie nie ? To tanio i skutecznie. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika izabela

19-05-2018 [17:31] - izabela | Link:

Lepiej jednak protestować niż chować głowę w piasek i udawać, że nic się nie stało. Tak było przed II Wojną Światową. Ludzie wiedzieli, że hitlerowcy likwidują chorych psychicznie i upośledzone dzieci, ale uważali, że to ich nie dotyczy. Natomiast co do dyskusji ma Pan rację. Przed wojną też różne towarzystwa eugeniczne dyskutowały nad eugeniką nie przyjmując do wiadomości, że prowadzi ona wprost do zbrodni.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2018 [12:32] - Marek1taki | Link:

Rzeczywiście "sędzia może być po prostu w zwykły ludzki sposób głupi czy nieuczciwy", ale to mimo wszystko nie jest częste w sposób samoistny. Nieuczciwość w praktyce wynika z dyspozycyjności wobec organizacji i służb, a głupota w praktyce nie oznacza braków inteligencji, wiedzy i doświadczenia tylko indoktrynację. O ile nie sądzę aby organizacje i służby werbowały 100% populacji sędziów, to indoktrynacja wynika z systemu kształcenia. W efekcie mamy sędziów myślących dialektycznie - przez pryzmat marksizmu, sędziów wyrokujących w kategoriach myślowych cywilizacji socjalistycznej. Zatem bez poczucia łamania etyki cywilizacji łacińskiej. Nie do końca jednak, skoro jest potrzeba angażowania wyselekcjonowanych sędziów, jak ten orzekający w sprawie małego chłopca.

Ideologicznie sędziowie, i my wszyscy, poddawani jesteśmy pozornie sprzecznym naciskom. Marksizm z jednej strony działa eugenicznie: czerwonym nie opłacają się chore jednostki i stosują eutanazję. Z drugiej kreują roszczenia chorych, kalek, ale i zdrowych przesuwając w kierunku niesprawności. Ma to swoje powody i konsekwencje. Pozorują powszechną dostępność socjalu. Zarabiają na ubezpieczaniu. Eksperymentują na cudzy koszt finansowy i organizacyjny, bez wątpienia uzyskując postęp medycyny - w pierwszej kolejności dla siebie. Monopolizują medycynę. Monopolizują opiekę na słabszymi rozdzielając więzy rodzinne i społeczne. Ideologicznie wykorzystują etykę do szantażu moralnego, a jednocześnie szantażem moralnym rozbijają etykę. Eksploatują socjal politycznie.

Obrazek użytkownika izabela

19-05-2018 [17:24] - izabela | Link:

W sprawie sądowej przeciwko sprzedawcy energii elektrycznej ( Stoen) który żądał 4000 za miesięczny pobór energii rejestrowany przez licznik obsługujący tylko korytarz i łazienkę miałam do czynienia z sędzią o poziomie umysłowym pantofelka. Kiedy usiłowałam wyjaśnić, że taki pobór mocy oznaczałby prąd rzędu 25 amperów czego nie przepuściłby bezpiecznik, co potwierdził zresztą elektryk,  wyszło na jaw, że sędzia ( blondynka w todze) nie odróżnia volta od ampera. Na szczęście adwokat ustalił, że licznik nie był atestowany i wysoki są przyjął to z wyraźną ulgą. Wygrałam w cuglach. Z przerażeniem pomyślałam o poważnych sprawach  rozstrzyganych przez takich sędziów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2018 [18:21] - Marek1taki | Link:

Rzeczywiście to byłoby niehumanitarne gdyby nie było parytetu zatrudnienia dla blondynek w togach. Dzięki bizantynizacji poziom umysłowy sędziów schodzi na dalszy plan. Albo licznik nie ma atestu i poprawność wskazań nie ma znaczenia, albo papiery są w porządku i może wskazywać co chce. Stan faktyczny w sądzie ma trzeciorzędne najwyżej znaczenie. Na pierwszym jest chyba ta litera.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-05-2018 [21:13] - gorylisko | Link:

Witam Szanowną Panią...
śledziłem batalię o Alfiego... kiedy zmarł, napisałem do ambasady niemieckiej z pytaniem czy przyjęliby takiego emigranta jak ja... wcześniej słyszałem, że premier Bawarii nakazał powieścić krzyże...dlaczego nie ? póki co muszę tu żyć gdzie żyję bo w propagandę skucesu w Polsce nie wierzę... niestety... niech mi Bóg wybaczy... zaś Jezus niech sprawi radość wielką Alfiemu i innym dzieciom na tamtym świecie skoro na tym go niechciano... na blogu szkolanawigatorow.pl ktoś sugerował że Alfie to ofiara złożona dziecku rosemary z rodziny królewskiej... niewiele jest mnie w stanie już zdziwić...

Obrazek użytkownika izabela

19-05-2018 [21:40] - izabela | Link:

Być może Alfi faktycznie był skazany. Ale przecież nie na okrutną śmierć głodową. Rodzice mieli prawo liczyć na cud. Znam przypadek dwójki dzieci chorych na postępujący zanik mięśni, które zdecydowała się urodzić dziewczyna obciążona opieką nad starszą dziewczynką chorą na to samo. To wada genetyczna. Dzieci zostały objęte eksperymentalną terapią w klinice Gemelli w Rzymie, która dała świetne rezultaty. Skierowanie na  terapię i przyjęcie na nią graniczyło z cudem. ale się udało.

Obrazek użytkownika AZ

20-05-2018 [14:27] - AZ | Link:

Nie jestem prawnikiem, dlatego nie mogę podać szczegółów, ale:
Można twierdzić, ze każda sprawa rozpatrywana przez sąd jest inna (tak jak każdy pacjent leczony przez lekarza jest inny), ale zdecydowana większość spraw w swojej kategorii jest podobna do siebie (podobnie, jak większość zachorowań na określoną chorobę jest podobnych do siebie.)
Wyroki (podobnie jak i metody leczenia) nie powinny się zasadniczo różnić. Jeśli występuje odstępstwo od  powszechnie przyjętej w danej kategorii zjawisk zasady- należałoby je szczegółowo uzasadnić. To uzasadnienie winno być weryfikowalne.
Dlaczego tej zasady nie stosuje się w naszym systemie prawa? Lekarze też są niezależni, a pomimo tego stosowane metody leczenia są porównywalne.

Obrazek użytkownika xena2012

20-05-2018 [17:02] - xena2012 | Link:

Przecież medycyna jak dotąd nie poznała jeszcze wszystkich tajników ludzkiego ciała,pomimo swojego rozwoju poprzez wieki nie jest w stanie opanować chorób czy epidemii więc dlaczego stawia kropke nad ,,i'' jak w przypadku Alfiego? I dlaczego posiłkuje sie w tym sądami?