7 Grzechów głównych – Grzech 3 – Księga rodzaju

Właściwie od tego grzechu powinienem rozpocząć mój cykl. Jednak sprawa sądów tak rozpaliła emocje całego społeczeństwa, że o źródłach PiS-u i jej prezesa napisze dopiero przy Grzechu 3. Oczywiście nie mam zamiaru tutaj wspominać wielu kłamstw pana Kaczyńskiego, jak np. «Nigdy nie będę premierem, jeśli mój brat zostanie prezydentem» . Jednak bardzo trudno przejść obojętnie wobec przewodniej roli braci Kaczyńskich na polską transformację w latach 1988-1993. Postanowiłem napisać o moich wątpliwościach, ponieważ na różnych blogach wielokrotnie pytałem o wyjaśnienia moich wątpliwości pana Kaczyńskiego, a otrzymałem tylko mętne tłumaczenia jakiego internauty. Dlatego zapytam ponownie.

1) Czy bracia Kaczyńscy wiedzieli w 1988 roku, że Lech Wałęsa współpracował ze służbami i był TW o pseudonimie Bolek.

Oczywiście na to pytanie znamy już 100% odpowiedź, że w 1988 wszyscy wokół Walesy wiedzieli o tym, a ten nie robił z tego żadnej tajemnicy wobec swojego otoczenia. Gwiazda piszę, że już w 1978 roku Walesa się do tego przyznał.

2) Co myśleli bracia Kaczyńscy, kiedy w 1989 roku praktycznie Wałęsa powołał z ich pomocą swoja Solidarność BIS, aby wyeliminować niewygodnych sobie przywódców Solidarności? Czy to było zgodne z ich sumieniem i poczuciem właśnie Solidarności? Czy nie budziła w nich sprzeciwu umowa, że na pierwszego powojennego prezydenta Polski zostanie wybrany Wojciech Jaruzelski?

3) Czy Lech Kaczyński pił w Magdalence wódkę z Kiszczakiem?

Odpowiedz również znamy, bo udzielił jej sam Lech Kaczyński: «Owszem piłem, ale mniej niż inni»!

4) Czy bracia Kaczyńscy brali udział w rozmowach Okrągłego Stołu, o których dzisiaj twierdzą, że był to akt zdrady?.

Odpowiedz jest oczywista, bo w internecie można znaleźć tyle ich zdjęć z tych rozmów, że można byłoby zapełnić nie jeden album.

5) Co czuli bracia Kaczyńscy, popierając bezkompromisowo na fotel prezydenta zdrajcę i TW Bolka? Czy naprawdę było to zgodne z ich poczuciem patriotyzmu, z który się tak obnoszą?

6) O co się pokłócili z Wachowskim i czy bez konfliktu z Wachowskim również wycofaliby swoje poparcie dla Wałęsy?

7) Czy Jarosław Kaczyński uważa, że jego rola w latach 1988-1993 w polskiej transformacji była bez skazy i nie ma sobie nic do zarzucenia?

8) Jak ocenia Jarosław Kaczyński swój udział w jawnych aktach zdrady, jak sam dzisiaj ocenia rozmowy w Magdalence i przy Okrągłym Stole? Czy uważa, że ma dzisiaj prawo i mandat do kierowania narodem bez wyjaśnienia tamtych zdarzeń?

9) Czy naprawdę Jarosław Kaczyński nie wiedział o dzikiej reprywatyzacji, kiedy słyszała o niej Polonia w każdym zakątku świata, a brat jako prezydent, mając wątpliwości, zablokował kilka reprywatyzacji!

10) Jak ocenia pan Kaczyński swoje poczynania jako opozycjonisty? Czy nie uważa, że powinien ostro reagować, aby przynajmniej próbować ograniczyć szkody, jakie Polsce wyrządzały rządy PO i PSL? Czy pan Jarosław Kaczyński uważa za patriotyczne, jako opozycjonista, niereagowanie na tak katastrofalne rządy PO i PSL?

11) Jak ocenia pan Kaczyński schowanie się za damska spódnica i nieponoszenie najmniejszych konsekwencji własnych, zakulisowych rządów?

12) W jakim stopniu uważa się pan Kaczyński za współwinnego w dzieleniu Polaków i czy jest to zgodne z jego sumieniem patrioty, jakim chciałby być, lub jakiego udaje?

13) Czy czuje się pan Kaczyński swoimi poczynaniami w latach 1988-1993 współwinnym braku dekomunizacji w Polsce? Przecież brał w tej transformacji główny udział od początku do końca!

Brak klarownych odpowiedzi na te pytania powoduje, że niestety nie potrafię zaufać Jarosławowi Kaczyńskiemu, a co za tym idzie i PiS-owi. Nigdy nie uwierzę, że im na czym więcej zależy jak na następnej kadencji. HGW grylują już ponad rok i nie są w stanie nawet zdjąć jej ze stołka, o prokuraturze nawet nie wspomnę. Dokładnie to samo z mediami. Zamiast je naprawić, to wprowadzili w nich propagandę bardziej groteskową niż za komuny. Stwarzają pozory dezubekizacji, ale największe relikty komunistyczne, którymi zasłania się każda łachudra polityczny, czyli konstytucje i TK nie likwidują, a to przecież one są ostoją polskiego burdelu politycznego, nie nazwy ulice i PKiN.

Ja rozumiem, że każdy może pobłądzić, choć błędy braci Kaczyńskich były dla Polski fundamentalnie negatywne. Jednak nie jestem w stanie zaufać człowiekowi, który nie ustosunkuje i nie wytłumaczył z tak karygodnych błędów o tak fundamentalnych negatywnym wpływie na polską transformację i za te błędy nie jest w stanie rodaków przeprosić! Niestety nawet przy największych chęciach komuś takiemu nie jestem w stanie zaufać! Zresztą chyba nie tylko ja, skoro od kampanii wyborczej 2015 schowany jest za spódnicą premier Szydło!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-12-2017 [23:36] - rolnik z mazur | Link:

Gratuluję odwagi !  Niestety III RP została zbudowana na oszustwach,  kłamstwach i niejasnych układach. Smród się ciągnie od lat i dlatego jestesmy w czarnej d.... Te same gęby od lat  w mendiach robią  dobre miny do ciągle złej gry.  Bez resetu nie ruszymy z niczym do przodu. Opcja zero to jedyne rozsądne rozwiązanie. Demokratycznie niestety  nie do zrobienia, dlatego będziemy się powoli  staczać po równi pochyłej ku kompletnemu upadkowi - demografia i  socjal  nas załatwią. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-12-2017 [23:48] - Imć Waszeć | Link:

Ma Pan rację, z tym, że o potrzebie oddzielenia się od elementu obrotowego i zdradzieckiego, o ile pamiętam, dyskutujemy w necie już od końca lat 90-tych. To nie Kaczyński wymyślił ideę "podzielenia Polaków", tylko dawno temu już Polacy dostrzegli, że bez radykalnej chirurgii GWno tu będzie. Pamiętam, że gdy gnoiłem na Onecie MK, jawnie wtedy popierającego PO, to również mówiłem o konieczności oddzielenia ziarna od plew. Tak więc to tak bardzo stara idea jak "czeciaerpe", którą wsioki i folksdojcze postanowili dokleić Kaczyńskiemu. W pewnym sensie można wręcz powiedzieć, że to nie Kaczyńscy wpadli na to, żeby walczyć z obłudą i zakłamaniem postkomunizmu, tylko ludzie z czasem ich tego nauczyli swoją nieprzejednaną postawą. Nawet jeśli ktoś wpatrzony jest tylko w słupki poparcia, to czasem można nim pokierować tak, że zacznie działać szlachetnie, nieprawdaż? Pamiętam, że jeszcze w czasach Buzka i AWS nie dałbym za nich złamanego guzika. A dziś?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-12-2017 [00:30] - rolnik z mazur | Link:

I co z tego wynika ?   Działać szlachetnie ....?  Pro publico bono ?  Wszystko to jest tak zapętliczone, skotłowane i zmechacone , że jedynie  jakiś  Aleksander może to rozciąć. Proszę wziąć pod uwagę te wszystkie komisje :  Wassermanówny i Jakiego np: Toć dochodzenie do prawdy zostaje za lansami i umizgami daleko w tyle. Panem et circenses ! W jakim poważnym kraju taka HGW może się tak migać ?  W jakim poważnym kraju premier sp....  na lepiej płatną posadkę ...? . W jaki więc sposób zwykły Kowalski może mieć szacunek do takiego państwa ?  Nie ma . Głosuje nogami i tyle w temacie. Demografia zrobi resztę. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-12-2017 [01:55] - paparazzi | Link:

Wlasnie o to chodzi. Jaka mamy opcje?

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [12:00] - Swisspola | Link:

Wiem, że można by było podać doskonały przykład w naszej historii tak skrajnej polaryzacji społeczeństwa, jak obecnie. Oczywiście pan się domyśla, co mam na myśli. Ma pan racje, nie jest to wymysł pana Kaczyńskiego, ale z przykrością stwierdzam, że brał i bierze czynny udział w tym podziale, niejednokrotnie prowokując awantury które miały chyba wyłącznie cel dzielenia Polaków! Np. walka o TK, które i tak nic im nie dawało, bo podział po wyborze tych 3 sędziów przez PiS i tak był 9:6 na korzyść PO plus Rzepliński jako prezes. Wystarczyło przyspieszyć inauguracyjne posiedzenie sejmu o 4 dni, aby wybór tych 3 sędziów przez PO był absolutnie niezgodny z prawem, co musiałby nawet TK pod wodza Rzeplińskiego również przyznać. Sytuacja byłaby identyczna, ale bez całej tej awantury i dalszego dzielenia Polaków. Niestety nie ufam Kaczyńskiemu, że mógł tej możliwości nie zauważyć jako Polski mistrz intrygi. Skutek, jeszcze większa polaryzacja społeczeństwa. Owszem Kaczyński nie wymyślił polaryzacji i skłócania społeczeństwa, ale w III RP do dzisiaj wiedzie w tych podziałach prym. Niestety tak to widzę, co absolutnie nie licuje z postawą prawdziwego patrioty, którym tak uwielbia się jawić! Z drugiej strony, na tle poczynań totalnej opozycji naprawdę nie trudno jest udawać patriotę!

Sam obawiam się, że polaryzacja społeczeństwa jest celowa i ma na celu rozemocjonowanie społeczeństwa oraz wyłączenie zdrowego rozsądku i krytycyzmu w społeczeństwie polskim, co obecnym partiom politycznym gwarantuje, pozostanie przy korycie, choćby w drugim rzędzie. Najlepszym przykładem jest, że jeszcze nie dawno półmagister, pijak, mafioso i komuch były prezydent miał w tym społeczeństwie jeden z największych procentów zaufania społecznego, bądź PO i PSL po tak katastrofalnych rządach dostało jeszcze 24% głosów! Typowe glosowanie spolaryzowanego społeczeństwa z negacji, głosując wbrew rozsądkowi. Lepiej oddać glos na złodziei i krętaczy niż oddać go na kogoś kogo się nie lubi. Typowe glosowanie z negacji co najbardziej jest chyba szkodliwe w demokracji!!! Dodając do tego ordynację wyborczą, komunistyczną konstytucję i komunistyczny relikt, jakim jest TK zabetownowanie sceny politycznej jest szczelne i jeśli jakimś cudem uda się wejść do parlamentu komuś spoza układu, to wtedy te "walczące na śmierć i życie" ze sobą partie jak PO PiS wspólnie i bardzo skutecznie potrafią działać razem w zwalczaniu takich "wyrzutków"! Tak było z Samoobroną i LPR, bo tylko tak mogę tłumaczyć niezrozumiale rozbijanie z hukiem koalicji przez Kaczyńskiego, czy obecne ataki na Kukiz'15.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2017 [14:16] - Czesław2 | Link:

Proste pytanie. Co Pan proponuje, aby nie było takiej polaryzacji Polaków? Jedni, powinni nie zwalczać kradzieży, wyłudzeń, godzić się z pluciem na swoją wiarę? Zostawić wszystkie media? Powinni zacząć kraść, nie zwalczać patologii, promować pijaństwo, narkomanię i normalność związków jednopłciowych? A może drudzy zacząć działać w negacji? Zdaje się że były wybory i ludzie coś wybrali? Jeszcze raz to samo pytanie! Kto się ma zmienić i jak, aby druga strona była zadowolona!

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [18:52] - Swisspola | Link:

Widzi pan moim skromnym zdaniem, aby system demokratyczny jako tako funkcjonował, obywatele muszą do niego dojrzeć. Demokracja to wielka odpowiedzialność przede wszystkim dla DEMOES, czyli ludu. Nierzadko stajemy przed dylematem głosowania dla dobra kraju, bądź dobra osobistego. Narzucono nam wręcz dekretem pseudodemokrację. I tak z egoistycznego homosovieticusa staliśmy się "demokratami", czyli z systemu pseudoopiekunczego musieliśmy stać się samodzielni i odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za całe państwo! Kiedy pytałem wielu rodaków: co ich zdaniem jest najważniejszym obowiązkiem obywatela w demokratycznym państwie, odpowiedź była jedna: "Obowiązek głosowania". Gdy zapytałem: a jeśli nie ufasz żadnej partii, startującej w wyborach odpowiedzi były różne, ale górowała jedna: To nie idę na wybory. To by tłumaczyło niską frekwencję w wyborach! Moim zdaniem największym obowiązkiem obywatela w demokracji jest wyciąganie wniosków z poprzednich wyborów. Jest to jedyny moment, wychowania polityka przez obywatela. Jednak żeby tego dokonać, konieczna jest świadomość, krytycyzm i zdrowy rozsadek, a nie emocje, zaślepienie i nienawiść. I właśnie to uważam obecnie za najważniejsze: W pierwszej linii uświadomić rodakom, że emocjonalnie popełniają same błędy i dają się mamić politykom. Należy włączyć rozsadek i logikę wyłączając emocje, co pozwoli nam na trafną ocenę działań polityków. Dzisiaj politycy lekceważą obywateli, jak się pewien polityk waraził, obywatele to motłoch, któremu można wszystko wcisnąć. I wciskają!!! Tak nas traktują politycy i z przykrością stwierdzam, że mają w dużej części racje. Moje wpisy właśnie mają służyć temu, aby ta świadomość rosła a opadały emocje. Oczywiście wyłączam z tego komentarze trolli! Gdy już wzrośnie świadomość i krytycyzm obywateli, to już żadna szuja polityczna nie odważy się pogardzać obywatelami, wtedy możemy zacząć się domagać obowiązkowych referendów itd. Nie chciałbym uchodzić za poplecznika Kukiza'15, ale za największe zło w Polsce uważam dominacje partii w życiu politycznym Polski, co stawia ich szefów poza krytyką i powoduje, że zaczynają górować partykularne interesy partyjne nad interesami kraju i obywateli. Aby to zlikwidować, trzeba im zabrać naważnieszy atrybut ich władzy, czyli układanie list wyborczych. Niestety JOW-y, które jak demokracja są najgorszym rozwiązaniem, ale lepszego nie wymyślono. Tylko że do JOW-ów potrzebny jest nie tylko zdrowy rozsądek i krytycyzm wobec polityków, ale również, a może przede wszystkim, aktywność polityczna poszczególnych obywateli, z czym u nas w Polsce jest już tragicznie. Powiem tak, szanowny panie domaga się pan ode mnie naprawienia czegoś, co od 38 a właściwie od 83 lat ( bo w 1989 roku władzę przejęła postkomuna) było i jest permanentnie i świadomie psute. Naprawdę nie jestem cudotwórca, ale uważam, że należy robić choćby małe kroczki w odpowiednią stronę. I właśnie moimi wpisami staram się to czynić! Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [12:09] - Swisspola | Link:

Niestety nie mogę dłużej milczeć! Pominąłem jeszcze jedno z najważniejszych pytań do pana Kaczyńskiego:

14) Panie Kaczyński, co się takiego wydarzyło, że podpisany przez pana brata (mniemam, że w porozumieniu z panem) w grudniu 2007 roku Traktat Lizboński tak biegunowo się zmienił przez te 8-10 lat, że dzisiaj pańskim zdaniem wymaga renegocjacji? Czy naprawdę czytaliście ten traktat przed jego podpisaniem, czy z jakiś sobie znanych powodów wydaliście Polaków na żer żarłocznej Unii i jeszcze bardziej pazernych Nieńców? Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2017 [13:19] - Czesław2 | Link:

Mam wrażenie, że prawo uni od podpisania traktatów się zmieniło. Czy zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Czy uważa Pan, że wszystkie kraje są traktowane równo przez władze uni? Nie słyszał Pan o decyzji Pani Merkel w sprawie emigrantów? To była decyzja SPOŁECZEŃSTW uni? Czy traktaty lizbońskie nakazywały wybiórcze traktowanie wiary? Wybiórcze traktowanie państw z nadmiernym deficytem? Wybiorcze traktowanie pomocy publicznej? Skupywanie długów firm niemieckich i francuskich? Może jeszcze ktoś dopisze różnice w prawie i bezprawiu od podpisania traktatów. Chociaż po co sto razy pisać to samo.

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [14:17] - Swisspola | Link:

Absolutnie zgadzam się z panem. Właśnie to napisałem tylko może z innej strony. Uważa pan, że polityk ma prawo cos podpisać, niezdający sobie sprawy, jakie to może mieć konsekwencje i w jaką stronę pokierują się trendy w Unii? Dla mnie taki ktoś nieumiejący przewidzieć choćby w 50% na 5-10 lat do przodu i potrafiący się zabezpieczyć przed niespodziankami nie powinien na siłę kierować 40-milionowym państwem. Pomijam już fakt, że dobry polityk to wizjoner, które nie da się zaskoczyć i sam kształtuje przyszłość. Pan Kaczyński z taką przenikliwością miałby problemy w kierowaniu własną rodziną i może dlatego jej nie posiada. Przypominam, że to był już 2 katastrofalny w skutkach dla Polski błąd pana Kaczyńskiego. Do tego słyszałem wiele głosów, że de facto Traktat Lizboński powoływał Unie jako osobowość prawną o charakterze państwowym. Czy widział pan jakieś niepodległe państwo będące częścią innego niepodległego państwa? I właśnie w tę stronę powoli zmierza Unia, do budowy federalnego państwa, w którym główne skrzypce Graja Niemcy i ich wślizgodupy Francuzi. O tym mówiono bezpośrednio po podpisaniu TL tj. 10 lat temu. Pan Kaczyński tego nie widział bądź nie chciał widzieć. Do tego proszę pamiętać, że jest jeszcze jeden paragraf w TL który może mieć katastrofalne skutki dla Polski. To jest zobowiązanie przyjęcia EURO jako waluty. Wprawdzie czas jest nie określony, ale z pewnością Niemcy kiedyś upomną się o wypełnienie tego artykułu, kiedy to będzie im na rękę. Proszę mi wierzyć, że nawet dla laika było to wszystko do przewidzenia, co sobie przypominam z dyskusji w latach 2007-2008, a co dopiero dla wytrawnego polityka, za jakiego uważa się pan Kaczyński. To, co pan wymienił, to oczywiście detale, ale detale w kierunku, który ukształtował TL. Takie jest moje zdanie. . Przypomnę, że podpisanie TL też nie było decyzja polskiego społeczeństwa. Najwyraźniej takie wyrobiono w Unii standardy! Pozdrawiam serdecznie!
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2017 [18:09] - Imć Waszeć | Link:

Ostatnio czytałem, że ze względu na zagrożenie terrorystyczne w czasie świąt chrześcijańskich, żydzi dla bezpieczeństwa na mieście muszą zdejmować jarmułki. To wróży albo szybkie rozwiązanie kwestii poprawności politycznej z powodu przegięcia nie akceptowalnego przez Izrael, albo znów zaczną się przedstawiać jako ofiary złych Europejczyków. Zawsze dziwił mnie fakt, że w krajach zachodu, tak zacięcie walczy się z krzyżykami na szyi jako wrednymi skłócającymi symbolami wiary w przestrzeni publicznej, gdy jednocześnie panowie w jarmułkach i z pejsami paradują sobie bez przeszkód. Gdzie była ta słynna francuska równość ze sztandarów do tej pory? Chyba w ciemnej du...e. Ci równiejsi robili co chcieli, a nas zmuszono do walki o przeżycie. Ba, cały zapasowy parlament europejski pełen uśmiechniętych suflerów epatował symbolami religijnymi i nikomu z marksistów to nie przeszkadzało. Skoro aż tak troszczyli się o kształt Europy, to mieli kilka lat na zabranie głosu w sprawie muzułmańskich nachodźców. Raz zabrali głos w Berlinie, ale w sprawie wprowadzenia w Polsce drugiego języka urzędowego i to było na tyle. Teraz przynajmniej mamy kolejne potwierdzenie starej mądrości ludowej "kto pod kim...".

Obrazek użytkownika marsie

02-12-2017 [00:30] - marsie | Link:

"Jak ocenia pan Kaczyński swoje poczynania jako opozycjonisty? Czy nie uważa, że powinien ostro reagować, aby przynajmniej próbować ograniczyć szkody, jakie Polsce wyrządzały rządy PO i PSL? Czy pan Jarosław Kaczyński uważa za patriotyczne, jako opozycjonista, niereagowanie na tak katastrofalne rządy PO i PSL?".
Drogi blogerze walczący - to tylko fragment, ale jakże miły Michnikowi i spółce - nie masz za grosz honoru i ambicji? Pisać każdy może, jak już powiedziałem, ale czy musi? No chyba, że musi - to pardon! Ale  w takim razie - co robisz tutaj? Więcej nie napiszę, bo musiałbym słów grubych użyć!

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [10:40] - Swisspola | Link:

Drogi komentatorze, zadam panu tylko jedno pytanie: Czy będzie pan chronił zbrodniarza tylko dlatego, że jego krytyka byłaby miła pańskiemu śmiertelnemu wrogowi?
Mój wpis ma na celu właśnie eliminację narodzin takich Michników także w obozie przeciwnym. Poglądy Michnika i innych zdrajców z PO wcale nie zwalniają obywateli i patriotów od krytycznej postawy wobec rządu zwłaszcza wobec podawanych przeze mnie faktów! To jest dopiero głupotą, bo przypadkiem moja krytyka zbiegła się z tym, co pisze Wyborcza. Przecież to normalne, jeśli ja to zauważam, to dziwne byłoby, żeby taki Schachtier tego nie widział. Jedyna różnica polega na tym, że Michnik i PO walczą o władzę i korzyści a ja o normalna Polskę. Podobnie walczyłem z rządem PO i PSL i też mi zarzucano, że moja krytyka jest zbieżna z narracją PiS-u. Swoją drogą dziwne jest, że wolicie ludzi sobie przychylnych i przeciwników waszych śmiertelnych wrogów, wrzucić za krytykę do wora ze śmiertelnymi wrogami niż zastanowić się, że może być coś na rzeczy. Doprawdy nie wiem jak to nazwać, czy głupotą, czy arogancją i zarozumialstwem.

Jedynie inteligencji czytających pozostawiam do oceny, czy krytyka jest słuszna i w jakim celu służy. Trudno jest mordercy zarzucać złodziejstwo i tylko dlatego, aby nie zrobić przyjemności śmiertelnemu wrogowi. Proszę mi wierzyć, mam w głęboko w 4 literach pana Michnika, a jego pozycja wystawia tylko moim rodakom katastrofalną ocenę z psychologii. Przecież nikt inny jak Polacy postawili tę mendę na piedestale, a teraz uciszają każdą krytyke, bo jest zbieżna z krytyka tej mendy. Nonsens.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

02-12-2017 [02:03] - paparazzi | Link:

Cytujesz Lorda Actona ale  ubliżasz na blogu ludziom co maja inna opinie."Idiota, proszę czytać ze zrozumieniem itd. Juź ktoś napisał, trojki rzucone na naszeblogi np: /Pasierbiewicz, Swisspola i jeszcze 1/. Dezinformacja i sprytna inteligencja, ot to. Te serdeczności w/w blogerów, jak w wersalu " pozdrawiam serdecznie, życzę miłego weekendu, troska o ojczyznę, znienawidzony kocioł", itd. Stara  moskiewska szkoła żeby wciągnąć  w dyskusje  i pokonać go swoim doświadczeniem trolla . W sumie się to czyta jako modus operandi, dlatego tyle  wejść. Serdeczności i pozdrawiam cieplutko. Bez serdeczności proszę. Aha,Theaetetus of Athens, przypominał Sokratesa w powściągliwości nosa i wybrzuszeniu oczu ale gdzie tobie do niego.

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2017 [05:55] - Jabe | Link:

 Stara moskiewska szkoła żeby wciągnąć w dyskusje i pokonać go swoim doświadczeniem trolla – Stara moskiewska szkoła nie zajmować się tematem, tylko rozmówcą.

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [14:22] - Swisspola | Link:

No właśnie. Moskale też przedkładali argumenty siły nad silę argumentów. Widać, że ma pan doświadczenie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-12-2017 [14:13] - Imć Waszeć | Link:

Okazuje się, że to nie jest moskiewska szkoła tylko frankfurcka. Właśnie niedawno wyjaśniał to pan Karoń w wykładzie o dyskursie. Polecam.

Obrazek użytkownika Swisspola

02-12-2017 [10:55] - Swisspola | Link:

Tutaj się przyznaje do błędu i masz absolutna racje. Powinienem za te słowa przeprosić co niniejszym czynie. Przepraszam wszystkich, do których zabrakło mi cierpliwości.

Natomiast poczytaj komentarze i zrozumieć, że nawet święty straciłby cierpliwość do tych trolli, których jedynym celem jest sprowadzić dyskusje do poziomu szamba i w ten sposób zdewaluować nawet najsłuszniejszą krytykę!. Najczęściej atakują cię ad persona, bo z argumentacją u nich jest bardzo krucho. Do tego, jak może zauważyłem, te wpisy bardzo wiele mnie kosztują emocji. Przecież chodzi o moją ojczyznę. O przyszłość moich dzieci i wnuków! Nie twierdze, że mam racje, wręcz przeciwnie chciałbym jej nie mieć, bo to gwarantowałoby rozwój, a nie upadek Polski. Trollingiem trudno mnie przekonać, a jedynie łatwo wyprowadzić z równowagi, za co wszystkich nie trolli, którzy poczuli się urażane, jeszcze raz bardzo serdecznie przepraszam.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Obrazek użytkownika mmisiek

02-12-2017 [06:53] - mmisiek | Link:

Co do punktów ze stosunkowo dalekiej przeszłości to zawsze można powiedzieć, że się przejrzało na oczy i przeszło na jasną stronę mocy. Patrząc w ten sposób to mnie dużo bardziej niepokoją obecne zaniechania bo niekiedy to wszystko dosyć dziwnie wygląda.
No i jest jeszcze kwestia pod jakimi warunkami w ogóle dopuszczono PiS do władzy bo narrację o nagłym ruszeniu PeOwskiego sumienia i zaprzestaniu fałszowania wyborów to można włożyć między bajki. Ale tego to się raczej nie dowiemy, można tylko snuć domysły na podstawie czynów...
 

Obrazek użytkownika xena2012

02-12-2017 [14:39] - xena2012 | Link:

,,Jak ocenia pan J>Kaczyńskiswoje poczynania jako opozycjonista?Czy nie powinien ostro reagować lub ograniczać szkody jakie Polsce wyrzadziły rzady PO_PSL?Czyjako patriota i opozycjonista nie powinien reagować''? A skąd Pan wie ,że nie reagował? To dlaczego był tak znienawidzony i osmieszany przez PO i PSL? To dlaczego wypuszczono na niego Cybę żeby go zabił ? Tyle że Kaczyński nie wybierał do swojej reakcji takich metod jak dzis stosuje obecna opozycja! Nie urzadzał puczów,kretyńskich protestów,zadym ,nie biegał ze skargami do obcych mediów,ambasad i instytucji bo nie uwazał za własciwe  reagować w taki sposób.Wielu z nas przyzwyczajonych do kłamstw,chamstwa i arogancji PO czy PSl nie jest już w stanie zrozumieć.

Obrazek użytkownika xena2012

03-12-2017 [17:15] - xena2012 | Link:

Jest Pan dopiero przy trzecim grzechu,po dojściu do końca cyklu chyba wszyscy zaczniemy nienawidziec tego ,,strasznego'' Kaczyńskiego i dopraszac się o Cybę. Nurtuje mnie jednak dlaczego jest tak znienawidzony przez poprzednia władzę a dzisiejszą opozycję skoro jak pisze Autor jego błędy były fundamentalne i zwiazane z Okrągłym Stolem.O co Autor ma pretensje,o ówczesny brak radykalizmu? Jak nawet miał to zrobić? Jeżeli jego wpływ na polska transformację był tak negatywny to dlaczego i on i jego brat byli tak konsekwentnie atakowani,osmieszani przez twórców tej transformacji? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-12-2017 [17:32] - Imć Waszeć | Link:

Okładki kondensatora.

Obrazek użytkownika Swisspola

03-12-2017 [20:18] - Swisspola | Link:

To nie jest absolutnie moim celem. Proszę mi wierzyć, że jestem na tyle realista i wiem, że brak jest innej opcji. W obecnej chwili opcja PiS jest jedynym gwarantem, aby banda PO PSL nie powróciła do władzy! Jednak pan Kaczyński musi zdać sobie sprawę, że obywatele są świadomi i że nie może sobie na wszystko pozwolić, nawet kiedy brak jest alternatywy. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, ale szczerze: Czy w takiej postaci zmiany w TK, czy sądownictwie zaakceptowałaby pani, kiedy byłyby one w identycznej formie inicjatywą rządu PO i PSL? Jeśli będzie pani szczera, jestem przekonany, że nie, a to oznacza, że te ustawy są złe, psuja dalej państwo i aż się strach bać, kiedy do władzy powróci totalna opozycja. A każdy choć trochę interesujący się polityka obywatel jest świadom, że to wcześniej czy później musi nastąpić, pod znanymi nazwami i przywództwem bądź pod nową maską! Wyłącznie neutralne politycznie i dobre ustawy dla Polski i Polaków dają możliwość ich obrony w przyszłości. Identycznie jak zmiany ustaw o TK wprowadzone przez PO w 2015 roku dały prefekt PiS-sowi do swoich zmian i jestem w 200% przekonany, że te dadzą pretekst kiedyś PO czy ich spadkobiercom do dalszego grzebania przy TK i własnych ustaw. I tak się demoralizuje i psuje państwo w imie partykularnych interesów partyjnych! Pan Kaczyński powinien być świadom, że obywatele go pilnie kontrolują i że za każde próby psucia państwa kiedyś odpowie, tak jak dzisiaj powinni za swoje rządy odpowiadać przestępcy z PO i PSL. To my obywatele jesteśmy suwerenami i w końcu WSZYSCY politycy powinni sobie z tego zdać sprawę! To co robię, to wyłącznie panika, aby obecne rządy PiS-u nie stały sie rządami PO PSL BIS! Bez krytycznego spojrzenia obywateli i świadomości polityków, że obywatele patrzą im na ręce, jest to absolutnie możliwe!