Nie doszło do detonacji

Jesteśmy właśnie świadkami największego zwycięstwa polskiej prawicy. W ostatnich dniach PiS odniósł jeden z największych swoich sukcesów w historii – przetrwał potężne uderzenie komunistycznej międzynarodówki i nie rozpadł się na kawałki.  Cios był bolesny i chwilowo trochę prawicę obezwładnił, przez chwilę politycy nie mogli złapać oddechu, pogubili się dziennikarze i publicyści. Tak, jest dużo rozczarowania, zawodu, może nawet nieco zwątpienia.  Poleciało trochę wiór, ale gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.  A prawica przetrwała atak, sztorm potężniejszy od zawieruchy, jaką zgotować mogli lokalni czerscy, rude lisy i inne oWSIki. Dużo więksi pociągają tym razem za te sznurki i stoją za sterami operacji.

I dlatego naprawdę mamy powód do radości.  Nie doszło do wymarzonych przez autorów astroturfingu zamieszek na ulicach, nie ma rannych ani, nie daj Boże, zabitych. Nie ma żadnego pretekstu do fizycznej lub zbrojnej ingerencji w Polsce.  Nie ma też czym straszyć inwestorów, nie istnieją żadne racjonalne przesłanki do dalszego sztucznego obniżania kursu złotego (a zaczęto tę broń wprowadzać w zeszłym tygodniu).  Nie udało sią zniszczyć Polski tak, jak rozłożone zostały gospodarki innych krajów przez Georga Sorosa prawomocnie skazanego przez Sąd Najwyższy (tak!) we Francji w 2006. 

Polacy nie tylko odparli ten atak, ale przede wszystkim wysłali w świat jasne przesłanie: chcemy spokoju i kraj będziemy reformować skutecznie, panujemy nad sytuacją, koncertujemy się na reformach i budowaniu silnego państwa, mocnej gospodarki. 

Bomba wrzucona na nasze podwórko została, dzięki kolektywnej pracy polityków prawicy, rozbrojona i nie doszło do detonacji, nie powiódł się plan zdestabilizowania sytuacji do stanu, w jakim tzw. „społeczność międzynarodowa” przyszłaby nam z „pomocą”.  Wyrazy uznania należą się wszystkim liderom PiS, którzy potrafili w tych dniach łagodzić nastroje, a także prezydentowi Andrzejowi Dudzie, pomimo jego niedociągnięć komunikacyjnych i dwóch słabych przemówień.   Było ciężko, ale, lepiej lub gorzej, dali radę.

Komunistyczna międzynarodówka i jej sojusznicy spod czerwonych sztandarów, wszystkie te armie zjednoczone w celu wywrócenia Polski do góry nogami, zostały zatrzymane i zmuszone do długiego marszu.  Nie udał się im szturm, do którego pretekstem była dyskusja nad polskim systemem sądowniczym (przestańmy wierzyć w bajki, że liderów UE interesuje, kto w Polsce powołuje sędziów Sądu Najwyższego – wolne żarty!). 

Optymistycznie zakładali, że wezmą Polskę jednym uderzeniem swych połączonych sił, ale nie udało się. Polscy liderzy polityczni wytrzymali ten napór, wykazali się dużą mądrością i roztropnością, jak i politycznym wyrachowaniem. 

Zjednoczone siły próbujące wykoleić polskie władze będą musiały dalej inwestować środki w tą walkę, którą na pewno będą dalej prowadzić.  Zobaczymy jak grube mają portfele, i ile mają cierpliwości. W zasobność jednego i drugiego nie wątpię, nie mniej jednak będą musieli teraz ponownie przekalkulować swój budżet i zastanowić się, czy nie bardziej opłaca się zainwestować środków gdzie indziej, lub czekać na inny, właściwszy moment. Naszym zadaniem jest nie dopuścić, aby ten „inny, właściwszy moment” przyszedł.   

Chcieli zwycięstwa w szybkim sprincie, a zmuszeni zostali przez polską prawicę do długiego maratonu.  Polskie władze nie dały się pokonać w sprincie, na tych stu metrach na maksymalnej prędkości, okazały się silniejsze niż spodziewał się przeciwnik. 

Jeżeli chcą się z polskimi władzami dalej mierzyć, będą musieli teraz wytrzymać polskie tempo.  A bieg odbywa się na pełnej prędkości, nasze wskaźniki ekonomiczne idą w górę, systematyczna praca nad naszą kondycją przyniosła pierwsze efekty.  Chcą biec, niech biegną, zobaczymy kto ma lepszą kondycję i potrafi skuteczniej zmieniać tempo wyścigu, kontrolować grę. 

Polscy liderzy rozbroili bombę, wytrzymali ten sprint i biegniemy dalej.  To długi wyścig złożony z licznych etapów wiodących przez kręte, górskie drogi.  Liderzy prawicy w minionych dniach pokazali, że mają potencjał, aby wygrać te długie zawody. 

=====
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Leonarda

26-07-2017 [07:44] - Leonarda | Link:

Dzięki Bogu! W każdym razie dobrze to Pan podsumował, choć jeszcze - niestety - chyba nie wszystko uspokojone. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika alchymista

26-07-2017 [07:48] - alchymista | Link:

Gratuluję optymizmu i dziękuję za optymizm. Jednakże jadąc busem w góry słuchałem sobie troszkę blekotu na RMF FM (kierowcy obsesyjnie się tym narkotyzują) i redaktorzy stwierdzili, że po wetach prezydenta złoty poszedł w górę, więc proszą prezydenta, by jak najwięcej wetował. Takie żarty, ale znamienne. Tyle, że umacnianie złotego na dłuższą metę skończyłoby się stagnacją. Ceny byłyby niskie, ale też ludzie nie mieliby pieniędzy, żeby kupować...

Poza tym nie sądzę, żeby ta rozgrywka się nagle skończyła. Jeżeli sprawa kursu złotego jest powiązana ze sprawą reformy sądów, to zważmy na szali co lepsze: czy krótkoterminowa obniżka złotego ale zreformowane sądy, czy niezreformowane sądy, ale umocnienie złotego? Ja bym wolał jednak mieć zreformowane sądy. I tego oczekuję jako obywatel.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-07-2017 [08:17] - Roz Sądek | Link:

Jest Pan jednym z nielicznych, próbujących przekonać innych (siebie chyba też), że weto Prezydenta to szachowa zagrywka teamu PIS&Prezydent  przeciw opozycji i jej mocodawcom. Nie podzielam Pana zdania. Po prostu, w ostatnich kilku dniach czas przyśpieszył i stało się coś, czego nie wiemy, a wymusiło taką a nie inną decyzję Prezydenta. Kluczowym dowodem na nagłość tej decyzji jest wcześniejsze, zaakceptowane przez PIS ultimatum 3/5. Skrajnie niekorzystne dla rządu ultimatum nie zatrzymało determinacji PIS, no to zatrzymało weto. Jakby - hipotetycznie -  jakimś cudem udało się odrzucić to weto, to wydarzy się co innego. Ta ustawy nie przejdą; nie ma takiego sposobu i takiej siły, by je wprowadzić w życie.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-07-2017 [10:19] - Marek1taki | Link:

Jest sposób by wprowadzić te ustawy w życie.
„Te ustawy muszą zostać naprawione tak, by były do przyjęcia dla wszystkich” powiedział Prezydent Duda.
To jawna propozycja takiego kompromisu by wszystko się rozeszło po kościach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-07-2017 [08:33] - jazgdyni | Link:

Boże, co za błogi nastrój!

To była tylko potyczka bez zwycięzców. Nikt nic nie wygrał; nikt nikogo nie pokonał. Długi marsz pod nazwą Walec Kaczyńskiego trwa i daleko do końca drogi.
To taki optymizm, jak w 1939 - A Hel się nadal broni!

.

Obrazek użytkownika michnikuremek

26-07-2017 [08:40] - michnikuremek | Link:

Gratuluję optymizmu. Prezydent stanął po stronie komunistycznej oligarchii, PIS wkrótce się rozpadnie, a hołota na ulicach jeszcze bardziej się rozzuchwaliła - a Pan się cieszy, że nie doszło do detonacji..........

Obrazek użytkownika gajw

26-07-2017 [08:48] - gajw | Link:

To urzędowy optymizm, czy ślepota ?  Niestety rzeczywistość jest inna.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-07-2017 [09:57] - Goral Supreme | Link:

Hmmmm. Pobozne zyczenia i zaklinanie rzeczywistosci..Ptzygotuja inna bombe...Oni juz tak maja..
Polska jest  zbyt cennym i lakomym lupem.aby odpuscic.Ostatnio byl taki,ktory dla osiagniecia celu  w akcie desperacji chcial mieszkancow TEGO kraju zagazowac i przerobic na mydlo...
Inny masowo wywozil (relokacje ) po calej Azji od Sahalinu po Kamczatke..
Germancy to bandycki narod.Knuja od 1000 lat jak zbudowac to swoje Imperium..Naiwnoscia wiec jest sadzic ,ze tym razem odpuszcza..
Gratuluje optymizmu,ktory ni jak sie ma do otaczajacej rzeczywistosci..
 

Obrazek użytkownika mmisiek

26-07-2017 [14:39] - mmisiek | Link:

Super optymizm, powinni Pana wziąć do rządu dla podnoszenia morale ;)
"Nasza armia odniosła wielki sukces i wycofała się na z góry upatrzone pozycje"

 

Obrazek użytkownika Domasuł

26-07-2017 [15:39] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tekst w zamierzeniu miał chyba być odpowiedzia na tworczosc blogerska roznych opetancow i narwancow, która ku mojej uciesze zdominowala w ostatnich dniach Nasze Blogi. Pisany jakby w oparach czegos, ale mimo wszystko brawa dla autora za wyrwanie się z prawicowej politycznej poprawności - to zawsze się ceni.