Ukraińskie baty, czyli klęska polskiej dyplomacji

Analiza przemówienia Bidena pokazuje, że Ukraina właśnie pokonała Polskę 33 do 13. Przegrać na własnym terenie różnicą aż 20 punktów, to bolesna porażka.  Taki właśnie łomot dostaliśmy w samym sercu Warszawy.  U stóp Zamku Królewskiego prezydent Biden upokorzył Polaków, a przedstawiciele państwa polskiego przyjęli policzek z godnością.  Co więcej, z prawdziwą chrześcijańską miłością nadstawili nawet drugi.

Podczas gry, tonący w żółtawym błękicie prezydent USA aż 33 razy wspomniał Ukrainę w swoim dwudziestominutowym przemówieniu.  Nasza Ojczyzna dostąpiła tego zaszczytu trzynastokrotnie, aż o jeden punkt więcej niż NATO.  O ile sojusz północno-atlantycki został przez Bidena wspominany, to na temat kluczowego dla przyszłości Polski Trójmorza, POTUS nie szepnął choćby słowa.  Milczeniem potraktował także kwestię stałych baz wojsk USA w Polsce, lub jakichkolwiek innych sposobów na zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Czy to skandaliczne przemówienie Bidena traktującego gospodarza jak kelnera lub lokaja noszacego za gośćmi garderobę, otworzy Polakom oczy? Czy Polacy zobaczą wreszcie realny świat schowany za kulisami tego marnego spektaklu jaki został dla nas odegrany w Warszawie i sfinansowany z podatków jakie płacą Polacy? 

Czasem można się na kimś „nie poznać”.  Jeżeli taka sytuacja się przydarzy, zazwyczaj oznacza ona złe konsekwencje dla tego kto dał się zaskoczyć. Najgorzej, gdy osoba na jakiej się "nie poznaliśmy" ma duży wpływ na nasze życie osobiste.  Niestety, można się również „nie poznać” na politykach. Tutaj akurat prawdopodobieństwo chybionego osądu jest znaczne.  Każdy polityk od rana do nocy (a zazwyczaj również w nocy) wychodzi z siebie, aby tworzyć swój krystaliczny wizerunek.  Oczywiście są też politycy uczciwi i kierujący się dobrymi intencjami.  

Prezydent Biden ma wspaniałe intencje – całe resztki swojej energii poświecić postanowił na obronę Ukrainy przed rosyjskim agresorem, aby mógł ją oddać w ręce Larry Finka. Właśnie odwiedził Kijów a następnie Warszawę w jakiej wygłosił żarliwe przemówienie w całości poświęcone Ukrainie.  Biden nie jest oczywiście pierwszym prezydentem największego mocarstwa na świecie jaki przemawiał w Warszawie.  Ale z pewnością jak dotąd jedynym, który wykorzystuje Warszawę dla swoich korzyści nie oferując Polakom nic w zamian.

Poprzednik Joe Bidena, Donald Trump w lipcu 2017 nie głaskał naszych zachodnich sąsiadów.  Wprost i otwarcie wskazał na Niemcy jako państwo nie wywiązujące się ze swoich zobowiązań względem sojuszników.  Co najważniejsze Trump skoncentrował się na Polsce.  Przemawiając spod pomnika Powstania Warszawskiego, to w naszym kraju widział lidera regionu, co wyraźnie podkreślił poprzez jednoznaczne i publiczne poparcie inicjatywy Trójmorza jako jednej z najważniejszych inicjatyw w Europie.  To podczas jego wizyty zrodził się pomysł na Fort Trump – stałej bazy amerykańskiej armii w Polsce. Trump widział w Polsce partnera strategicznego, gracza dla jakiego warto było nadwyrężyć stosunki z Izraelem.

Wraz z przejęciem władzy przez Bidena wiele się zmieniło. Nasza pozycja na scenie międzynarodowej uległa znacznej degradacji. Obecny prezydent USA postrzega nas jako narzędzie do celu, a nie cel jakim było zrobienie z Polski gracza rozdającego karty w Europie środkowej.  W efekcie z rangi pełnoprawnego partnera zostaliśmy sprowadzeni do roli szatniarza w teatrze.

Nawet scenę do odegrania spektaklu kazano nam przybrać w obce nam barwy narodowe. Patrząc na relację z Warszawy miałem wrażenie, że oglądam jakiś spektakl z czasów Breżniewa. Przemawiający był w kondycji fizycznej przypominającej formę Leonida. Zewsząd otaczały go obce nam kolory, sowiecką czerwień zmieniono na złoto-błękitne sztandary, ale efekt ten sam.

A symbolicznym uwieńczeniem tego niestrawnego zakalca była robaczywa wisienka na zdechłym torcie w postaci gafy prezydenta Dudy dziękującego "bohaterskim żołnierzom rosyjskim".

W 2015 roku wstaliśmy z kolan.  Dlaczego teraz upadliśmy, i co było przyczyną naszego upadku?

=====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-02-2023 [08:35] - Tezeusz | Link:

Autor albo czegoś nie zrozumiał może jeszcze śpi a może za dużo TVN i Moskwy ..Przypomnę, że to faszystowska roSSja napadła na Ukrainę zabijając niewinnych ludzi. Świat zachodni wspiera Ukrainę tam giną dzieci a miasta obracane są w perzynę...I temu zjawisku poświęcona była wizyta Prezydenta USA głównie na Ukrainie i przy okazji w Polsce. Media to konkretnie pokazywały co prawda bez bandyckiej roSSji.. .... Autorze piszesz nie pij...a myślenie nie boli jak upadleś wstań.

.

Obrazek użytkownika u2

23-02-2023 [10:33] - u2 | Link:

za dużo TVN i Moskwy

To pachołek kacapów, możliwe że płatny.

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2023 [08:39] - Pers | Link:

Nie zgadzam się z autorem.
Właśnie mamy dowód że Polska jest supermocarstwem a co najważniejsze wiernym slugą bohaterskiego narodu ukraińskiego.
Mi ze szcześcia rece i nogi opadły.
Pan Prezydent Putin na sam dźwięk słowa "Polska" czmycha do najgłębszego bunkra.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-02-2023 [09:06] - Tezeusz | Link:

Dlaczego tak wali sowieckim gównem scierwoneonowym ?

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2023 [08:42] - Jabe | Link:

Toć to nic zaskakującego.

Obrazek użytkownika Ryan

23-02-2023 [08:58] - Ryan | Link:

Opozycja demokratyczne zyskuje właśnie podmiotowość na arenie międzynarodowej❗️
PiS do tego samego potrzebował rocznej wojny, a im wystarczyło 40 sekund

https://pbs.twimg.com/media/FpkckrRXEAEeU-n?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika RinoCeronte

23-02-2023 [09:14] - RinoCeronte | Link:

Królu, Królu daj wojaka! Jakiego? Hm, bez optymizmu nie można wygrać żadnej wojny.

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [09:37] - Es | Link:

Konia z rzędem temu kto wie jakie są kierunki strategiczne polskiej polityki, jaka jest doktryna obronna polski i jakie są środki podejmowane do ich realizacji.  Czytają i w konsekwencji traktują nas tak jak  wynika z sygnałów ktore sami wysyłamy. Jeśli prezydent i rządzący obóz obrali sobie misję pełnienia służebnej wobec ukrainy roli, zapominając, którym krajem kierują, to też i tak są traktowani. Dopóki służalczość wynikająca z mentalności niewolnika nie zostanie zastąpiona asertywną, samodzielna polityką Polska będzie jedynie arena, na której inni będą rozgrywać własne bitwy. 
Tymczasem głównym tematem zarowno rzadowych jak i medialnych oszołomów jest : jak bardzo zostaliśmy docenieni przez amerykańskiego łaskawcę i ile sekund łaskawca poświęcił jednemu czy drugiemu klałnowi i ile śladów po klepnieciach ma każdy z nich na grzbiecie. Jednym..No może dwoma słowami koncząc: polski cyrk. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-02-2023 [09:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "jaka jest doktryna obronna polski i jakie są środki podejmowane do ich realizacji."
Doktryna jaka jest, każdy widzi. Kupować jak leci bez związku i ładu bo od każdego wydanego miliona dolarów pisiorstwo kasuje procenty do swych kieszeni. Po nas choćby potop, to jest ich doktryna.

Wystarczy wspomnieć jakie było oburzenie na sygnał iż opozycja o ile przejmie władzę przyjrzy sie zamówieniom i kontraktom. Wydawałoby się, że to normalna procedura, że jest to jeden z filarów demokracji - kontrola poczynań ustępującej władzy.
Nie dla PiS.
Kontrolowanie tego co PiS realizował przez dwie kadencje to zdaniem PiS i jego elektoratu zamach na Polskę.

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [11:10] - spike | Link:

Jakby twoja głupota mogła latać, to byś mógł otworzyć firmę lotniczą :))))))))))))))))))
Wskaż Puchatku polityka od 89 roku, który odpowiedział za swoje decyzje gospodarcze, czy polityczne, wtedy możesz fandzolić o jakiejkolwiek odpowiedzialności, dlaczego Tusk nie odpowiedział za za współudział w zamachu smoleńskim, za AmberGold, za stocznię, za umożliwienie wyprowadzania VATu itd.itd.

Jak tylko ze swej strony dopowiem, że mi się to nie podoba, prezes dowolnej prywatnej firmy, za niegospodarność idzie do paki, politycy mogą kłamać, oszukiwać i manipulować prawem dla korzyści i nie odpowiadają za to - KONSTYTUCJA, mój ty Puchatku o małym rozumku :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-02-2023 [14:28] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Tusk nie odpowiedział za za współudział w zamachu smoleńskim, za AmberGold, za stocznię, za umożliwienie wyprowadzania VATu itd.itd."
W stosunku do Tuska nie sformułowano żadnych zarzutów prokuratorskich. Czyli prawie po 8 latach rządów PiS okazuje się że zarzuty są medialne, ale nie mające pokrycia w materiale dochodzeniowym
"Jak tylko ze swej strony dopowiem, że mi się to nie podoba, prezes dowolnej prywatnej firmy, za niegospodarność idzie do paki, politycy mogą kłamać, oszukiwać i manipulować prawem dla korzyści"
Bzdura, polityka też można wsadzić do pierdla https://www.tvp.info/59177344/....
Ciekawostka. PiS postanowił zapewnić bezkarność uczestnikom machlojek kopertowo - wyborczych i stara się podobną bezkarność zapewnić uczestnikom mafijnych układów towarzyszącym zakupom związanym z epidemią.

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [11:14] - Es | Link:

@zdzichu
Nie wiem czy kasują i ile. Wydaje sie, że osobsty konflikt prezesa nik z partią rządzacą ,po raz pierwszy w historii istnienia tej instytucji stworzył warunki w miarę poprawnego jej działania i wypełnania statutowych obowiązków i można liczyć na jej solidność. 
Natomiast ważniejsza jest struktura prowadzonych zakupów,czego nik nie ma mocy oceniać. W tej chwili  mon wpadło w przedświąteczną gorączkę zakupoholika. Kupujemy jak najwięcej I co się da, a co z tym zrobimy bedziemy się zastanawiać później. A ewentualną wojnę mamy zdaje się zamiar prowadzić również w oparciu o zagraniczną żebraninę.  
O polityce międzynarodowej, jej celach i  strategicznych wizjach - nie tylko formacji rządzącej w tej chwili( żeby nie było) - to nawet szkoda gadać. 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

23-02-2023 [19:23] - Piotr Węcław | Link:

@Es
Trafne spostrzeżenie.  Nieczego nie potrzebujemy tak bardzo jak asertywności.

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2023 [20:06] - Jabe | Link:

Nazwałbym to raczej elementarną god­nością z kro­plą oleju w głowie.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [09:48] - sake3 | Link:

Gdzie pan widzi ten upadek Polski,w czym? Ze nie były poruszane sprawy polskie a Ukrainy? W końcu to nie na Polskę (jak na razie) napadła Rosja.Toczy się wojna na Ukrainie więc siłą rzeczy ośrodkiem zainteresowania jest kraj napadnięty.Tematem dwudniowego spotkania były rozmowy w szerszym gronie również z przywódcami Bukareszańskiej Dziewiątki.Autor skrupulatnie policzył ile razy prezydent Biden użyk słowa Polska a ile Ukraina i na tej postawie wysunął godny przedszkolaka wniosek.Dołaczył pan w swoim mizernym rozumowaniu do grupy naszych opozycyjnych polityków podliczających ile trwały rozmowy z Trzaskowskim,czy Tuskiem,kto komu podał a kto nie podał ręki .Dla pana nieważne są sprawy tam poruszone,a bardzo niepokojące chocby plany Rosji wchłonięcia Białorusi czy inwazji na Mołdawię.O czym mieli wg pana rozmawiać?Spotkanie potwierdziło trwałość więzi atlantyckich i słuszność podjetych wysiłków na rzecz pokoju ,bezpieczeństwa i stabilności świata. Takie wysiłki należało już wczesniej podjąć,obojętnie gdzie ale podjąć.To jest ten upadek?

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [09:58] - Es | Link:

Sake .kłócisz się z Prezesem, którego opinia: "niczego nie powiedział" wystarczająco była chyba wyraźna? 

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [10:20] - sake3 | Link:

@Es.......Właściwe rozmowy to te które toczyły się w drugim dniu spotkania.W przemówieniu każdy oczekiwał słów wg swoich wyobrażeń,ale przemówienie było ogólne dla obywateli,dla pokazania że ta wojna nie jest światu obojętna. Słowa Kaczyńskiego mogły też zostać wyrwane z kontekstu,a może prezes oczekiwał czegoś więcej Może pan Staszewski który w spotkaniu brał udział tylko po to,żeby filmować Kaczyńskiego powie coś więcej?Ja widzę tu tylko grono nienawidzących obecnej władzy ludzi,,nawet nie malkontentów,którzy zawsze będą pluć jadem.Gdyby takie jak warszawskie spotkanie odbyło się w innym państwie też byście utyskiwali,że Polska została pominieta.Was i autora kompletnie nie obchodzi czy ta wojna się skończy czy nie,jakie są plany Putina,jakie są dalsze perspektywy i czy wojna się nie rozszerzy. Waszym zadaniem jest tylko krytykować wszystko,wyśmiewać iwszystko bez zastanowienia i hamulców.

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2023 [10:25] - Pers | Link:

@sake
A twoim zadaniem jest merdanie ogonkiem.
Śliczne ci to wychodzi.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [12:20] - sake3 | Link:

@Pers.......Nie mam tu żadnych zadań do wykonania. Po prostu przekazałam swój pogląd do którego mam prawo.To że jest inny niż wasz? A kto powiedział,że przekaz i poglądy mają być takie same? To po co w ogole dyskusja? To was tak boli,że ktoś ma czelność mysleć inaczej niż wy? Ja tę wizytę oceniłam przynajmniej obiektywnie.Wojna nie toczy się w Polsce a wizyta była oceną tej wojny.Co w niej było takiego kompromitującego ? Nic,więc wy postanowiliście ją skompromitować ,obnizyć rangę,zajmować się detalami zamiast sprawami tam poruszonymi.To pan merda pokornie ogonkiem w kierunku każdego kto gotów Polskę obsmarować.Wstyd. 

Obrazek użytkownika Jan1797

26-02-2023 [20:03] - Jan1797 | Link:

Jestem pewien to, tutaj odegrało niebagatelna rolę ; https://twitter.com/MirAS27763...
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-02-2023 [11:13] - Pani Anna | Link:

@sake3 
A kto według ciebie "toczył te rozmowy" w imieniu dziadzi Bidena,  nie poruszajacego się bez opieki i promptera? Sake, można się przyzwyczaić do twoich niedostatków wynikających najpewniej z naiwności i braku wiedzy ogólnej.  Na wszystkie argumenty masz zawsze jedną i te samą odpowiedź o swoich "ugruntowanych poglądach". Jednak co innego mieć takie czy inne poglądy,  a co innego nie widzieć,  nie słyszeć, być po prostu ZAKUTA PAŁA. Ty przekraczasz wszelkie granice śmieszności w tej ślepej wierze.  Nigdy, ale to nigdy nie przyznałaś,  że nie miałaś racji, że Twoje rozumowanie było błędne.  Tylko Bóg i sake3 są nieomylni, na to wychodzi.  W sumie, to Ci współczuję. 

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [11:34] - sake3 | Link:

Wiesz nabzdyczona paniusi -wiosna idzie.Idź do sklepu kup sobie coś ładnego na zbliżający się sezon,zobacz jakie fryzury będą modne bo czas zrzucić czapki zamiast bawić się w krytyka i znawcę.Choć podejrzewam ,że twojej nabzdyczonej wiecznie miny nawet wiosna się przestraszy.Wielkości intelektu którym tu próbujesz szpanować też nikt nie dostrzeże bo go po prostu nie posiadasz.Za to jadu i chamstwa wiele,a dowcipy niskiego lotu.Zajmij się sobą paniusiu w swoim polskim piekiełku.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-02-2023 [11:46] - Pani Anna | Link:

@sake3
szczerze i z dobrego serca,  zastosuj te rady najpierw wobec siebie, moja droga. Jeszcze żadnej kobiecie nie zaszkodziła nowa fryzura (chyba) ani nowy ciuch.
To nas dwie różni, że jeżeli wskażesz mi choć jedną moją wypowiedź z ostatnich 3 lat, w której pomyliłam się co do oceny skutków pewnych działań i zaniechań radośnie nam rządzących, to ja chętnie odszczekam. A nie pomyliłam się nie dlatego, że jestem jakimś prorokiem,  tylko dlatego,  że życie nauczyło mnie ostrożności i krytycyzmu,  zwłaszcza w ocenie polityki. A czego ciebie życie nauczyło? 

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [14:22] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Nie nabzdyczona paniusiu,nas rózni bardzo wiele. Podejście do innego człowieka bez względu kim jest i jakie ma poglądy,szacunek do komentatorów którym ja nigdy nie ubliżam,nie wytykam niedostatków umysłowych ani nie wyśmiewam z tego powodu.Paniusia ma brak szacunku,zrozumienia i zyczliwości aż w nadmiarze i w tym jest przepaść między nami.Dlatego nie czekam ani na polemikę ani odszczekanie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-02-2023 [16:19] - Pani Anna | Link:

@sake3
 Moja droga,  na szacunek trzeba sobie zasłużyć.  Dla zakutej pały co najwyżej pobłażliwość.  To i tak dużo. 

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [11:26] - Es | Link:

@sake
Czy przekaz płynacy z przemówienia Bidena jego odbiór jest inny z powodu obecności klałna Staszewskiego i roli jaką sobie wyznaczył? Jak zwykle spoza drzew nie widzisz lasu?

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [11:44] - sake3 | Link:

@Es......Oczywiście,bo wy droga opozycjo tylko w takim kontekście tę wizytę oceniacie.Kretyn Staszewski filmuje,Nitras jazgocze,a pan @Es dociska w internecie .Wszystkie ręce na pokład.Ku chwale..... No właśnie ku jakiej chwale? Przecież nie ku chwale Ojczyzny.Co pan wyniósł z tej wizyty? Nic. Co było poruszane chociaż pan wie? Dla pana była ona tylko powodem do jazgotu na rząd.

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [11:58] - Es | Link:

@sake
Nie podejmuję się oceniać,czy w twoim przypadku jest problem ze zrozumieniem czytanego prostego tekstu, czy raczej z manipulowaniem nim. 

Obrazek użytkownika u2

23-02-2023 [10:37] - u2 | Link:

Dla pana nieważne są sprawy tam poruszone

Bo autor najwyraźniej ekscytuje się statystykami, tyle że nie potrafi zrozumieć sensu całej wypowiedzi. Takich głupich pachołków ma Putin zainstalowanych za oceanem. Nie dziwota, że poszedł na tę samobójczą wojnę za "ruski mir" :-)

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [11:01] - sake3 | Link:

A to ci statystyki tak pasjonujące autora. Widocznie liczenie słów Ukraina i Polska było tak frapujacym dla niego zajęciem,że nawet treści przemówienia nie starał się zrozumieć.Powinien jeszcze policzyć kto i ile razy np.ziewnął,albo wytarł nos kto i ile razy skandował i co skandował żeby już całkiem połozyć na łopatki polską dyplomację.Mam dla autora miłe wieści.Jeśli opozycja wygra wybory dyplomacja w Polsce będzie świeciła jasnym blaskiem i polegała na robieniu żółwików. Przypuszczalnie z Putinem o ile on dożyje tego szczęścia. Ale od czegóż jest dyplomata nad dyplomatami rodem z Chobielina -dwór a więc ma i arystokratyczne korzenie i język giętki i melexa do przewożenia kijków golfowych na swoim polu golfowym.To dopiero będzie dyplomacja.No i autor cały w lansadach do wielkości tych dyplomatów nie będzie miał już chyba zastrzeżeń.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-02-2023 [09:52] - Pani Anna | Link:

Ukropolin,  cóż dodać.  I te wszechobecne ukraińskie barwy. Dzieci machające ukraińskimi flagami.Jakakolwiek opcja polityczna by nie rządziła tym biednym krajem, to wspólny  jest zawsze totalny brak szacunku do Polski i poniewieranie Polakami, bo że politycy się szmaca, to akurat nic nowego.  Za wspólne zdjęcie, za klepnięcie w plecy, za 40 sekund uwagi. Prezydent RP popisujący się pożal się Boże krasomówstwem,  bardziej przywiązuje uwagę do tego jak mówi, a nie co mówi. No, ale jesteśmy mocarstwem. Grunt to powtarzać,  że to tylko deszcz pada...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2023 [09:55] - Roz Sądek | Link:

@Autor
...Analiza przemówienia Bidena pokazuje, że Ukraina właśnie pokonała Polskę 33 do 13. Przegrać na własnym terenie różnicą aż 20 punktów, to bolesna porażka.
...Podczas gry, tonący w żółtawym błękicie prezydent USA aż 33 razy wspomniał Ukrainę w swoim dwudziestominutowym przemówieniu.  Nasza Ojczyzna dostąpiła tego zaszczytu trzynastokrotnie...
=======
Przed Analiza brakuje Głęboka. Bez Głęboka, dalszym wywodom brakuje ekspresji, na dodatek analizę zwykłą w odróżnieniu od Głębokiej może zrobić byle kto ~8-(

 

Obrazek użytkownika mada

23-02-2023 [10:07] - mada | Link:

Wstąpił, bo było po drodze.
Polska zyskuje znaczenie na świecie? - czy któryś Komisarz ma opory jeżdżąc po nas jak po burej suce? Po Niemcach ktoś tak się odważy?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [10:50] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
dziadek Biden prowadzil kampanię prezydencką i widać wyraźnie, ze diaspora ukraińska jest bardziej mu bliska niż polska w USA. To świadczy o Polakach bardzo źle, szkoda tego niegdyś dumnego narodu, gdy glosy Polaków bardzo się liczyły w wyborach. To wszystko jest bardzo groteskowe. Nikt się nie liczy z tubylcami, którzy sami się nie szanują. Pzdr 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

23-02-2023 [19:26] - Piotr Węcław | Link:

@rolnik z mazur
Tak to wyglada. Na dodatek na Ukrainę od 2021 jest wyjątkowa w historii promocja. Przebicia na jednego dolara są olbrzymie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [11:01] - spike | Link:

@autor
"Podczas gry, tonący w żółtawym błękicie prezydent USA aż 33 razy wspomniał Ukrainę w swoim dwudziestominutowym przemówieniu."

" Nasza Ojczyzna dostąpiła tego zaszczytu trzynastokrotnie, aż o jeden punkt więcej niż NATO.Czy to skandaliczne przemówienie Bidena traktującego gospodarza jak kelnera lub lokaja noszacego za gośćmi garderobę, otworzy Polakom oczy?"

Widać wodolejcę, lejącego wodę na POlszewicki młyn.
Każdy choć trochę rozgarnięty, nie liczy ie razy jego kraj jest wymiony w przemówieniu, bo wiedziałby, że Prezydent Biden główną wizytę zaplanował w Ukrainie, odwiedził eż Polskę, jako głównego animatora pomocy Ukrainie, a po prawdzie, mógł z Ukrainy wrócić do USA.

Autor wodolejca nie widzi, bo mu woda oczy zalewa, że Prezydent USA nie odwiedził już żadnego innego kraju, a mógł zahaczyć o Londyn, może Berlin, czy Paryż, przy okazji pobyczyć się w towarzystwie ładnych pań, bo do tego są stworzone, wolał wrócić do domu, tego Białego też.

Jest takie przysłowie, "mierz siły na zamiary", Polska nie jest potęgą gospodarczą, militarną, poprzednia ekipa niemieckiego przydupasa Tuska postarała się o to, ale starania obecnego rządu, zmieniają tą sytuacje, raz lepiej raz gorzej, bo ekipa niemieckiego przydupasa w Brukseli też nie odpuszcza, działa przeciw Polsce, szkalując i działając antypolsko, w nich starania rząd nie ma oparcia, a kolejnego wroga, (dlaczego jeszcze ich nie ogolono).

Tak więc, "mierz siły na zamiary".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [11:10] - rolnik z mazur | Link:

@ spike
I to jest dokładnie myślenie niewolnika o czym bredzisz. Durniej nie da rady.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [11:19] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur......A rolnik -panisko,bo przecież pan nie jest tubylcem ani niewolnikiem co by wygłosił? 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [11:25] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Jestem tubylcem i to mnie boli, ze to buractwo wychodzi na każdym kroku. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [11:48] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.......Przykro mi że jest pan burakiem.Faktycznie to widać.Nawet nie potrafi się pan wznieść na poziom bycia Polakiem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [12:25] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
mnie nie jest przykro. Burak to bardzo zdrowe warzywo . Polecam sok z kiszonych buraków na nadciśnienie. Przykro, ze nie łapiesz co się dzieje. No cóż starość nie radość. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [12:39] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.....Chciał pan się tak odciąć? Do starości jeszcze mi bardzo daleko. Tyle że faktycznie nie potrafię złapać skad w was tyle nienawiści.Do Polski ,do ludzi inaczej niż wy myślących.Jak wy możecie z tą nienawiścią nawet żyć.

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [11:47] - spike | Link:

@małorolny
tylko tyle potrafiłeś wydalić z siebie? :)))))))

Widzisz w przeciwieństwie do ciebie, pochodzę z rodziny która rządziła takimi małorolnymi rolnikami jak ty, zawsze była za Polską, za Polskę oddawała życie, więc nie pierdziel mi tu o niewolnictwie.

Ty z pewnością z powodu niewspomnienia o Polsce 1500 razy, Bidena być skopał i wydalił z Polski, puknij się w swoją rudą czaszkę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [12:00] - rolnik z mazur | Link:

@ spike
rządziła ha, ha - pięknie pomarzyć. Słoma ci wychodzi z kapuci. Tak Biden to staruszek i mi go po prostu zal. Nie przykładam wielkiej i wagi fo tego co on tam wygaduje. Moj przodek byl żołnierzem armii USA i mam prawo krytykować to w jakim kierunku to wszystko zmierza. A tu sobie dziadku pomarz  o tym co z tej niby ziemiańskiej rodziny się wykluło. Wstyd !

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [14:59] - spike | Link:

@małorolny
swój wstyd wylewasz swoimi komentarzami, ty jak Michnik, on też z racji że był "internowany", on ma prawo wszystko krytykować, ale nikt nie ma prawa jego krytykować :)))))))

Moich dwóch krewnych służyło pod dowództwem gen.Andersa, spoczywają teraz razem z nim. Byłem na ich grobach.
Dwóch dalszych leży w Katyniu.
Czy mam prawo krytykować kogo mi się podoba czy nie ?

Jakiś ty głupi, jak przysłowiowe "kilo gwoździ" :))))))

PS. Powiadają, że rodzina nie odpowiada za błędy przodków, ale wg ciebie, może sobie przypisywać ich zasługi by się wymądrzać ?
Wielki Polak Henryk Sienkiewicz ma prawnuka też jak ty głupola, jak ty uważa, że tylko on jest mądry, po pradziadku.
Wałęsa dzięki nagrodzie Nobla został "mędrcem Europy".
Przodkowie Tuska walczyli pod Grunwaldem -

zaopatrywali Krzyżaków!

Nie no śmiech na sali :)))))))))))))

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [17:52] - rolnik z mazur | Link:

 @ spike
Przestań pić, bo ci wódka ostrość widzenia przesłania i wytrzeźwiej w końcu. Kto tu się na przodków powoływał ? Karbowi co małorolnych pilnowali na polu?  

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [18:16] - spike | Link:

@małorolny
"pijaczyna zawsze zarzuca innym pijaństwo"

jakiś ty głupi, jak chłop pańszczyźniany, wiem przodków się nie wybiera, tylko po co się tym chwalisz, było się nie odzywać, nikt by nie wiedział :)))))))))))))))))
Chłopie ty już za stary jesteś, by się ośmieszać tymi swoimi komentarzami, nawet rozmawiać nie potrafisz, zawsze musisz puszczać bąki, z pewnością też bekasz publicznie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [19:34] - rolnik z mazur | Link:

@ spike
Miałeś szansę się zamknąć i popaść w pijacką drzemkę. Oszczędź te komentarze ad personam, jeśli wiesz o czym mówię. 

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [11:39] - Es | Link:

@spike
To wychodzi, że Bronek miał jednak rację. A jak rządzący od miesiąca dostawali orgazmu na zamówienie,że niby cysorz do Polski przyjeżdża, to oni dawali zadu w imieniu polski kompromitując ją i nas przy okazji, żeby sąsiadom dobrze zrobić. No to przebłysk urwa politycznego geniuszu jakiś był. 

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [11:52] - sake3 | Link:

@Es......Polska proszę pana to kraj ,i pisze się go z dużej litery.Kogo pan chciał upokorzyć ?Rząd? Skompromitował pan tylko siebie i dał pokaz nienawiści.

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [12:03] - Es | Link:

@sake
Sake...ech... i tu zasłona milczenia

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [12:08] - sake3 | Link:

@Es.....No własnie ,najlepiej niech pan rzeczywiście milczy.Bardziej z tym panu do twarzy.

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2023 [12:09] - Pers | Link:

@sake
//Polska proszę pana to kraj ,i pisze się go z dużej litery.//

Jakoś nie protestujesz gdy twoi kolesie piszą Rosja albo Ruszkiewicz z małej litery.
To ci nie wadzi purystko językowa?

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [14:10] - sake3 | Link:

@Pers.....Owszem wadzi,ale bardziej niż od strony językowej razi mnie to jak traktuje się tu pogardliwie komentatorów. Wadziło mi też,kiedy panu wytykano różne sprawy czy wyśmiewano bo uważam że niczyja godność ani prywatność nie może być naruszana.Nawet ku ogólnemu zdziwieniu bo przecież wszyscy tu mogli zobaczyć jak pan niemiło i pogardliwie się do mnie odnosi.A Polska rzeczywiście pisze się z dużej litery.Nawet ja choc nie kończyłam polonistyki to wiem. 

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [15:42] - Es | Link:

@sake
Czy "naruszanie godności",o którym piszesz obejmuje również imputowanie komuś intencji, czynów i przynależności do nielubianej przez siebie opcji, bez względu na stan faktyczny? Rozumiem że to załatwia problem z czytaniem ze zrozumieniem i śmiało można sprawdzać poprawną wielkość liter.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2023 [16:47] - sake3 | Link:

@Es.........Dlaczego pan mnie o to pyta,wystarczy przeczytać regulamin forum.Ja swój ostatni komentarz kierowałam konkretnie do pana Ruszkiewicza czyli @Pers,ale odpowiem jeszcze raz co mnie razi.Wytykanie niedoborów umysłowych komentatorom których się w ogóle nie zna jest tu najczęstsze.Ordynarne wyzywanie.Ubliżanie jeśli jest się elektoratem PIS-u.Ja przez te wszystkie ,,przyjemności''' od dawna przechodzę.Nazwana już jestem zachlanym wycieruchem,bolszewickim ścierwem,śmieciem,na porządku dziennym pisiorem z niedorozwojem i zakutą pałą.Ode mnie nikt tu nie usłyszał żadnego wulgarnego słowa ani w stosunku do cudzych intencji ani czynów.Jeśli nawet źle pomyślę to zachowuję to do siebie,nie obwieszczam światu że inny komentator jest głupi,nie czyta ze zrozumieniem albo się myli.Nie kryję swoich poglądów ale też nie krytykuję poglądów innych.a już na pewno nie imputuję intencji czy czynów choć ich waga jako naruszanie godności jest zdecydowanie mniejsza od tych które mnie spotykają.Naruszaniem godności jest wyciaganie prywatnych spraw,nałogów komentatorom których się zna i przypisywanie nieistniejących faktów tym których się nie zna. Z przykrością obserwuję że jest coraz większa agresja.Rozumiem że swój komentarz odniósł pan do mnie Jakżeby inaczej..

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [15:03] - spike | Link:

@pers
nazwisko to pewnie twoi przodkowie komuś ukradli, jak Komorowski vel Komoruski, więc nie zasługujesz na pisanie z dużej litery :))))))))

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2023 [16:33] - Pers | Link:

@spajk
//pers
nazwisko to pewnie twoi przodkowie komuś ukradli, jak Komorowski vel Komoruski, więc nie zasługujesz na pisanie z dużej litery//

Jak zwykle popisałeś się inteligencją i dowcipem.
Gratuluję i czekam na więcej.

Obrazek użytkownika u2

23-02-2023 [17:13] - u2 | Link:

Polska nie jest potęgą gospodarczą, militarną

To się szybko zmienia, dlatego tak tutaj antypolskie pieski ujadają :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-02-2023 [12:54] - Ula Ujejska | Link:

Panie Piotrze
To, że wpisuje się Pan w głupawą narrację opozycji, to wiem już od dawna. Ale lubię czytać Pana notki mimo wszystko. To co Pan napisał jest jeszcze głupsze niż twitterowa wypowiedź Tuska. Wszyscy wiemy co Was w pupy parzy. Prezydent Biden łącznie, poświęcił opozycji może pięć minut? Ciekawe czy "krul" dopchał się do ucałowania ręki Bidena? W jednym się zgadzam, w tej europejskiej podróży Bidena, Ukraina jest najważniejsza. Jeśli komuś tu skopano tyłek, to zapewne Niemcom i Francuzom, a Rosji Biden pogroził ostro palcem. Najlepsze jest coś innego - Amerykanie oficjalnie poinformowali Rosję, że ich Prezydent jedzie do Kijowa. I co ruskie zrobili? Siedzieli cichutko jak mysz pod miotłą a Putin coś tam naszczekał w Moskwie. A z wystąpień Bidena wiele Panu umknęło - proszę odsłuchać jeszcze raz - będzie Panu wstyd.

Obrazek użytkownika Es

23-02-2023 [15:28] - Es | Link:

" ciekawe czy " krul" dopchał się do ucałowania....  .
To aż tylu pchajacych sie było? I to silniejszych sprawowaną władzą? 
" siedzieli jak mysz..., a Putin coś tam naszczekał" nie słyszałem aby wszelkie działania wojenne ustały.  Putin miał wygłosić a było to wiadome od dawna i wygłosił. Komunikacja między dwoma stronami nawet walczącymi ze sobą istnieje zawsze. A w tym wypadku każdy wie ile może stracić nie dochowując reguł, lub zyskać respektując drugą stronę. UU traktujesz politykę w typowo polski- emocjonalny wyłącznie sposób. 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2023 [13:27] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur

"Moj przodek byl żołnierzem armii USA i mam prawo krytykować to w jakim kierunku to wszystko zmierza. "
=============
Teraz dopiero nam Pan to piszesz? Ludzie, to zmienia postać rzeczy!!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [13:33] - rolnik z mazur | Link:

@ róż

a co to zmienia? Powiem więcej szkolil żołnierzy amerykańskich, których wysyłano na rzeź do Francji w 1917. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-02-2023 [13:33] - Ula Ujejska | Link:

Roz Sądek
A wnuk wolał budować PRL? Dziwne. Czyżby za "zasługi" odebrali obywatelstwo USA? 🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika u2

23-02-2023 [13:41] - u2 | Link:

Czyżby za "zasługi" odebrali obywatelstwo USA?

To był agenciak NKWD, założyciel partii komunistycznej w USA :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Bolesław Konstanty Gebert, Bill Gebert (ur. 22 lipca 1895 we wsi Tatary zm. 13 lutego 1986 w Warszawie) – robotnik, dziennikarz, polski i amerykański działacz komunistyczny, współzałożyciel Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych i organizacji polonijnych w USA, ambasador PRL w Turcji, agent wywiadu INU NKGB ZSRR.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [15:16] - rolnik z mazur | Link:

@ Ujejska
raczej ty budowalas z racji wieku. Niestety nie zmienił obywatelstwa. Wrócił do Polski. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-02-2023 [14:41] - Ijontichy | Link:

Z tymi żołnierzami rosyjskimi myślałem,że się przesłyszalem...Duda pieprzy farmazony,nie ważne ,że bredzi,ważne,że robi miny i wrzeszczy...chce przestraszyć Putina!

Obrazek użytkownika spike

23-02-2023 [15:22] - spike | Link:

"Dzięki Ci Panie",
że nie wspomniałeś prezesa Kaczyńskiego, bo on też po zamachu smoleńskim, dziękował Rosjanom,
o chwaleniu Gierka już nie wspomnę :))))))

Ludzie, miejcie litość !!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2023 [17:16] - rolnik z mazur | Link:

@ spike
No właśnie miej litość dla zdrowego rozsądku.

Obrazek użytkownika terenia

23-02-2023 [17:34] - terenia | Link:

@Ijontichy
Słuchałam przemówienia prezydenta Dudy, w pewnym momencie napomknął o świetności naszej Ojczyzny w XVII I XVIII wieku . I  pomyślałam Boże .....1655 -1660 "potop szwedzki"jedna z najkrwawszych wojen Europy a 1772 r pierwszy rozbiór Polski  ..no ty ja chyba żle pojmuję świetność. Ech .......

Strony